DE NIÉUWE PQACUTIGE GEWELDIGE BATCO COUPON CATALOGUS GRATIS„uf.lOOO- COwiSILDCOUPC BON Wat er in ons land gebeurde. AAN PRIJZEN Binnenland. Gemengd Nieuw*. Uitslag Verkoopfngen. BATGOwé^ldCOU pons, ,even zéker als de Nederlandsche Bank" Kerk en School. Een proefschrift over N.C.R.V. en massa-psychose. De regeering heeft geen last van de hitte. Elk mensch, dat in de penarie zit, voelt zich thuis bij een heele hoop lotgenooten. De massa geeft aan een ieder zoö'n veilig gevoel. Je kan eens fijn een leeiijk gezicht zetten zonder in de gaten te loopen. Je kan eens wat roepen zonder gevaar te loop'en, dat ze je ontdekken. Ook in deze slechte tijden zijn dat de zaken, die het beste loopen, de organisaties, welke het meeste volk trekken, die zorgen dat zij werken op het instinct van de massa. Hoe minder men zegt, des te meer interesse. Hoe meer men be looft, hoe geheimzinniger men de zaak voor stelt, des te meer menschen komen er kijken. Vooral iets nieuws en in stroomen, bandjirs komen onze wereldbewoners gezamenlijk de zaak bekkijken. Adolf Hitler verstaat op uitnemende wijze de kunst van den massa-mensch gebruik te maken, volgens ons doet hij dit in verkeerden zin. Men kan het ook in goeden zin, op een onschuldige manier doen. Onschuldig vinden wij bijvoorbeeld de actie van de Ned. Chr. Radiovereeniging. Donderdag wist het bestuur van deze organisatie 60,000 menschen naar Apeldoorn te brengen. Wij hebben de sprekers beluisterd en zoo tusschen hun woorden door konden wij wel be merken, dat ze nu niet direct overtuigd waren, dat al die landdagbezoekers werkelijk bezield waren voor den microfoon van de N.C.R.V., de „goeden/"' niet te na gesproken. Wij zetten de „goeden"' tusschen aanhalingsteekens, want waarom zouden de menschen, die het leuk von den om voor één enkel daagie onder een heele groote massa in een bosch midden op de Veluwe te zitten, slecht zijn Waarom gingen al die duizenden menschen naar den landdag Welke studenit in de medicijnen kan ons daar antwoord op geven? Zou het niet iets zijn voor een proefschrift: N.C.R.V. en massa psychose Maar, wat men er ook van denken kan, het was lekker warm weer en de stad Apeldoorn heeft er allicht een „boffer" bij gehad. De heer Tolk en zijn vrienden mogen gelukgewenscht word'en met hun enorm succes. Geen enkele Christelijke organisatie bracht voordien zoovele menschen bij elkaar in ons kleine Nederlandje De regeering gebruikte deni tijd van de va- canties (werkelijk een uitstekend moment, want wie gevoelt er in de brandende hitte voor om zijn politieke knobbel te laten werken om allerlei belangrijke nieuwe bepalingen uit te vaardigen, hoewel wij niet gelooven, dat hierbij zoo gedacht is als wij hierboven veronderstellen. Allereerst het uniformverbod, maar ook de ambtenaren worden onder handen genomen. Dr. Colijn heeft e'en brief aan de hoofden van depar tementen geschreven), waarin hij zegt, dat de ambtenaren, die lid zijn en blijven van een vereeniging, waarvan door Dr. Colijn verklaard is, dat zij de behoorlijke vervulling van hun plicht als ambtenaar in gevaar kan brengen of schaden, er op moeten rekenen, dat hun ontslag uit den dienst zal worden verleend. Dr. Colijn noemt enkele verboden organisaties, o.a. voor alle departementen: de communistische partij, de O.S.P., de Nat. Soc. Nederl. Arbei derspartij, de Alg. Nederl. Fascistenlbond (groep Baars). Voor het departement van Defensie: de Sociaal-democratische Arbeiderspartij en de organisaties, aangesloten bij het Ned. Verbond van Vakvereenigingen (N.V.V.) Van de bestaande fascistische groepen is niet verboden de Nationaal-socialistische beweging van ir. Mussert. Er wordt dus flink opgetreden en wij twijfe len er niet aan of dr. Colijn zal, indien het noodig mocht zijn, nog scherper optreden, voor al tegenover de S.D.AJ?., die vermoedelijk wel geprofiteerd zal hebben van het feit, dat het binnen het partijverband gist en er een streven is waar te nemen om meer in de door denj minister-president gewenschte richting te gaan. Dr. Colijn zal wel afwachten wat de heeren van plan zijn. De Amsterdamsche gemeenteraad is zoo ver standig geweest het voetspoor van Zaandam niet te willen volgen. De raad heeft de voor dracht inzake wijziging van de gemeentebegroo- ting 1933 en die inzake wijziging van het tarief der personeele belasting aangenomen. De sociaal-democraten hebben dus den slag verloren. Wat er met de socialistische wethou ders zal gebeuren, is nog niet bekend.- Veel zin om te verdwijnen hebben ze helaas niet Niet erg vriendelijk van ons, neen, maar ze hebben het er ook naar gemaakt. naam Gods, in Zijn Woord, Zijn natuur, de geschiedenis, den kinderen te vertellen 1 Waarom dan een school gesteund, als de openbare, waar ge niet den Heere moogt loven en prijzen, in ai Zijn werken Waar de Bijbel (niet Bijbelfragmenten), waar de B ij b e 1 geweerd is en te zwijgen heeft Maar er kan 'n tweede reden) zijn. Men wil dat de kinderen wat weten van het Christendomopdat hun algemeene ontwikkeling voltooid worde. 't Is beschaafd, zie je, als je iets weet van Christendom en Jodendomen Maar: Christendom is geen kwestie van be schaving, doch van wedergeboorte uit den Geest. Christendom is geen kwestie van alge meene ontwikkeling, doch van heilig making naar het Woord Gods, 't welk is: zaad der wedergeboorte. De Bijbel, Bijbelfragmenten zijn geen gewone leesstof naast andere leesstof, maar de Bijbel is het Woord Gods, H e t Woord Gods, tot den zondaar. Nimmer mag één Bijbelfragment misbruikt als „beschavingsmiddel". En ten slotte. Er kunnen nog andere bedoe lingen zijn, verkeerde. Ik wil ze echter niet neerschrijven. Slechts in t uiterste geval, na volledig bewijs, mo^en. we aan verkeerde mo tieven denken bij onze tegenstanders. Alleen wijs ik nog op 't gevolg, dat de invoering van dit leesboek, bij enkele ouders zeker hebben zal. Ze zullen zeggen: „Zie je wel, de openbare school is ook Christelijk, ze leert de kinderen uit den Bijbel, 'n Christelijke bijzondereschool is overbodig". Deze waan moet voorkomenen onze strijd ga er tegen. OPMERKER. DE LAATSTE WEEK VAN JULI. Het Zendingsbureau giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende Bij het ingaan van de laatste week van deze maand is de stand der inkomsten deze, dat er 59,000 is ontvangen. Hoezeer dit bedrag tot dankbaarheid stemt, het is toch 10,000 te laag om de behoeften van het zendingswerk in de 23 verloopen dagen van deze maand te dekken. Het is zoo zeer noodig, dat deze maand den achterstand niet vergroot. Om dat te bei reiken!, zouden wij in deze week nog 31,000 moeten ontvangen. Onmogelijk is dat aller minst. Vergeleken bij wat er in deze dagen voor genoegens en ontspanning wordt uitgegeven, is het bedrag zelfs klein. Op de in het begin dezer maand uitgezonden circulaire, komen ook nog steeds antwoorden in. Maar wij do'en een krach tig beroep het laatste in deze maand op hen, die nog niet antwoordden. Waar de be richten van het zendingsveld zelf van alle zijden zoo gunstig blijven, is het een voorrecht mee te werketi aan het verder gaan van den zen- dingsarbeid. KLOMPENKOOPMAN DOET GOEDE ZAKEN. Amerikanen ontdekken souvenirs. Een gezelschap Amerikanen, dat met een tweetal touringscars een tochtje door het West- land maakte, het in de dorpsstraat van 's-Gra- venzande den chauffeur plotseling stoppen. De man, zoo vertelt de „Tel." begreep niet wat er aan de hand was er was in de stille, ver laten straat niets bijzonders te zi'en. De toeristen klauterden druk pratend en lachend uit hun wagens en stormden op een kleinen koopman uit Monster af, die met zijn transportdriewieler aan den overzijde van den weg stond. Op den driewieler lag netjes uitgestald een groot aantal paren klompen. Groote klompen voor zwaargebouwde mannen, kleinere voor vrouw'envoeten en heele kleintjes voor de jeugd. E|r waren klompen van wit hout, maar er waren er ook met een biesje of gekleurd door een 1 vernisje. Vol bewondering bekeken en betastten de Galiforniërs de kunstig gesneden „houten schoenen en zij raakten er niet over uitgepraat, hoe het mogelijk was, op die dingen te loopen zonder den hals te breken. Even later zagen de verbaasde 's-Graven zanders een reus van een Amerikaan over de straat hobbelen. Aan den linkervoet had hij zijn patent-lederen schoen aan den rechter hing een fonkelnieuwe Hollandsche klomp. De vreem deling straalde van blijdschap en maakte op schoen en klomp de zotste capriolen, tot groot vermaak van de omstanders. De Monstersche koopman was in een oogen- blik tijds uitverkocht: er bleef geen klomp in zijn wagen. En toén de Amerikanen elk met een paar klompen weer in de autobus stapten, lachte hij tevreden, en zei: „Beste zaken gedaon. Daar za'k eers es 'n pruimpie op neme TWIST OVER EEN GEIT. DIE IN DOODSLAG EINDIGDE. Te Vlijmen (N.-Br) ontstond op den akker twist over een geit tusschen J. van Heesbeen en een zekeren M. Liebregts. Toen v. H. een geit, die L. bij zich had, een trap gaf, maakte L. zich hierover zoo kwaad, dat hij v. H. te lijf ging. Deze trok tijdens de vechtpartij een mes, waarop een vriend van L., de manden maker L. v. Esch, zijn kameraad te hulp schoot. Op hetzelfde oogenblik kreeg v. E. van v. H. een diepe snede over den linkeronderarm. Van E. ging daarop v. H. te lijf. Even later bleek, dat v. H. een ernstige steek had ontvangen in den schouder ter hoogte van den' linkerlong. Hij liep hevig bloedend weg, eenige meters voor zijn woning zakte hij in elkaar en bloedde dood. De gemeentepolitie arresteerde de beide deel nemers aan de vechtpartij. Na een verhoor liet zij L. gaan. Van E. even wel, die er van wordt verdacht den doodssteek te hebben toegebracht, is in verzekerde be waring genomen. Nog 's avonds arriveerde het parket uit Den Bosch, tot het instellen van een onderzoek ter plaatse. De verdachte Van E. staat als een oppas sende jongeman bekend. Het stoffelijk overschot van v. H., die ge huwd is en vader van drie kinderen, is over gebracht naar het ziekenhuis te Vlijmen. Vrijwel alles wat ons gebeurt, is het on afwendbaar gevolg van vroegere daden, goed of slecht. DIRKSLAND. Uilslag van de op Woensdag 26 Julij.l. door No'aris Van der Sluys alhier gehouden veiling in het gebouw Odeon van 2.26 65 H A (5 Gem. 178 R. Somm. Maat) bouwland en halve dreef te Sommelsdijk, in den polder de Oude Plaat, in den hoek van de Blinde Dreef en den Oudelandschen Dijk, kad. Sectie D No. 446, 1030 en 1031. In 2 perceelen. In eigendom toebehoorend aan den heer P Nieuwland te Dirksland. Perceel 1. 1.29.95 HA. (3 Gem. 62 R. Somm. Maat) bouwland, halve Blinde dreef en watering, in den hoek van de Blinde Dreef en den Oudelandschen Dijk, kad. Sectie D No. 446 en 1031. Ingezet door den heer Joh, Holleman alhier op f 610.— per gemet of in totaal op f 1956 Perceel II. 0 96 70 H.A (2 Gem 116 R Somm. Maat) bouwland en halve Blinde Dreef ten Westen van Perceel I, kad. Sectie D 1030 Ingezet door den heer P. van Markensteijn 9P 725.— per gemet of in totaal op f 1730.—. De afslag zal plaats hebben op Woensdag 2 Augustus a.s., ten herberge van den heer J. Vermeulen alhier. STRAAT, VOORWAARDEN. UITSLUITEND VOOR DEELNAME AAN DE PRIJSVRAAG ZOO JUIST IS DE NIEUWE, ZEER VERGROOT? BATCO COUPONS-CADEAUX CATALOGUS verschenen. Honderdduizenden exemplaren van dit wonder boek liggen gereed. Honderdduizenden zullen ook worden verzonden. Gratis en franco. Ook aan UI Ziet de honderden prachtige cadeaux, de lage couponaantallen, de vele nieuwe en moderne artikelen en vergelijkt de waarde van alle an-, dere cadeaux-coupons eens met die der beroemde o.a. verpakt bij de volgende bekende internationale sigaret* tonmerken van uitsluitend hooge kwaliteit: Clysma No. 30 North State Clix Flag to «t, Mavrides Royal Gold Dollar Pirate Bristol BELANGRIJK! Als U op onderstaanden bon even Uw naam en adres leesbaar invult en aan ons inzendt, ontvangt U den £rachtigen catalogus gratis. Als U bovendien met niet meer dan 20 woorden de vraag beantwoordt: „Waarom ontvangt iedereen zoo gaarne een Batco- catalogus? en dan bovendien 5 voorzijden van de ver pakking van één of meer der bovengenoemde sigaretten merken waarbij Batco-coupons worden verpakt, bijsluit, kunt U volgens o.s. voorwaarden winnen een: leprijsv. f500.-/ 2eprijsv. f 250 -, 3eprijs v. f 100.- of één van de vijf en twintig verdere prijzerv t.w.r 1 Nederlandsche Kroon dames- of heerenrijwiel 1 cassette met Wellner-Tafelzilver 1 14-kar. gouden dames- of heerenring m. echten diamant1 1 zilveren dames- of heeren armbandhorloge 1 rolfilm klapcamera (fabrikaat Kodak) 10 rolfilm camera's (fabrikaat Kodak) 10 vulpenhouders met 14-karaats gouden pen, welke prijzen zullen worden toegekend aan inzender» van de naar het inzicht van de jury 28 beste antwoor* den op de bovengestelde vraag. Antwoorden kunnen worden in gezonden tot en met 30 Sep tember 1933. Antwoorden, die na dezen datum binnen komen, dingen niet meer mede. De uitspraak der jury geldt als onherroepelijk en bindend Over deze prijsvraag wordt geen correspondentie gevoerd. Onvoldoend gefrankeerde f inzendingen worden gewei gerd. Bewijs van inzending kan niet als bewijs van ont vangst door ons worden aan gemerkt. Alle inzendingen wor den het eigendom van ge adresseerde en kunnen door haar naar verkiezing, al dan niet worden gepubliceerd of worden gebruikt voor reclame. Bij toevallig woordelijk gelijke inzendingen, die voor een prijs in aanmerking komen, beslist het lot. ledereen kan zooveel antwoorden inzenden als hij verkiest, mits elk antwoord vergezeld is van 5 voorzijden van één of meer verpakkingen der bovengenoemde sigaretten merken. - w— Alle antwoorden, aldus inge zonden, dingen mede naar een der genoemde prijzen, evenwel wordt aan één adres niet meer dan één catalogus verzonden. Poiten in gesloten enveloppe (tot 20 gr. 6 ets.) Kan ook dag en nacht) persoonlijk bezo.-gd worden In de bussen der Batco-toonzalen te R'dam, chiekade 12-14; A'dom, Nieuwe Hoogstr. 4; Den Bosch, Markt 42; Groningen, Guldenstr 6; Eigdhoven, Demer 40; Den Haag, Wagenstr. 58. AAN BATCO, SCHIEKADE 12 14, ROTTERDAM. Gelieve mij gratis en franco Uw nieuwen Batco coupons-cadeaux catalogus te doen toekomen. NAAM Tevens wensch ik mede te doen aan Uw prijsvraag en ik beantwoord hier mede Uw vraag: „Waarom ontvangt iedereen zoo gaarne een Batco cata logus?" als volgt: ledereen ontvangt zoo gaarne een Batco catalogus omdat* Uilslag van de veiling van bouwlanden ten overstaan van Notaris Van der Sluys te Dirks- land, op 25 Juli 1933, voor den heer M. v. d. Heijden te Rhenen Perceel 1. 1 18.30 H.A (2 Gem. 173 R. V. Maat) bouwland. Tot blootschoof 1933 ver huurd aan A. v. d. Wekke Dz, ingezet door den heer W. Hagens op f 730.— per gemet of in totaal op f 1881 Het land is gelegen in Polder Dirksland aan den Philipshoofjes. weg. Uitslag van de veiling van bouwlanden ten overstaan van Notaris Van der Sluys te Dirksland, op 25 Juli 1933 voor Mevr, C. A. Rinkel te Amsterdam4.32 09 H.A (9 Gem. 123 R. V. Maat) vroon Bouwland en wate» ring te Dirksland, in den polder Dirksland, aan den eersten stoofweg, kad. Sectie A Nos. 309, 419, 422 en 606 In 3 perceelen en com. binatie. In huur bij A Grootenboer, W. Zorge en T. Markus. Perceel 1. 1 65.40 H.A. (3 gem. 181 R V. Maat) bouwland. Sectie A 606. Ingezet door den heer L. I. Polderman alhier op f 730,— per gemet, of in totaal op f 2630,—. Dit per. ceel is verhuurd aan A. Grootenboer, bloot, schoof '37, voor f 198,— per jaar. Perceel II. Ongeveer 1.13 90 H.A. (2 gem. 144 R. V. Maat) bouwland en halve watering, Ingezet door den heer L. I Polderman alhier op f 740 per gemet. of in totaal op f 1855,— Dit perceel is verhuurd aan NV Zorge tot blootschoof 1936, voor f 148,80 per jaar en vergoeding van alle lasten. Perceel III. Ongeveer 1,52 79 H.A. (3 Gem. 98 R. V. Maat) bouwland en halve watering, verhuurd aan T. Markus tot blootschoof 1939 voor f 199.63 per jaar, ingezet door den heer L. I Polderman op f 660— per gemet of in totaal op f 2196—. Totale inzet f 6661.—. De afslag zal op 1 Augustus a.s, plaats hebben. MIDDELHARNIS. Dinsdag, 1 Aug. nam. 7 uur, zal in 't kerkgebouw der Ger. Gem. gesproken worden door den hetr L'gtenbcrg. theol student uit Rotterdam. Na eeD driejarige opleiding aan de Chr. U L.O School alhier, slaagden te Rotterdam voor het M.U.L.O «diploma Nelly Zeilstra, Co Slis, M. Langbroek, W. Verheul en G. Tanis. De heer Honkoop, theol. cand. beroepen bij de Geref. Gemeente alhier, heeft voor dit beroep bedankt. NIEUWE TONGE. Naar men ons mede. deelt, heeft Ds. D. J. v. d. Graaf te Ede voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. HERRINGEN. Donderdag 27 dezer maak. ten de leerlingen der hoogste klassen der Ned. Herv. School, onder leiding van personeel en bestuur, nogmaals een schoolreisje. Dit reisje was gratis aangeboden door schipper De Korte, ter vergoeding van het reisje dat vóór 14 dagen gehouden werd, waarbj) door storm en regen het geheel letterlijk en figuurlijk in 't water viel. Ditmaalwerd de reis gemaakt naar Zierik' zee. Nadat eerst een rondgang gemaakt was door het slingerbosch, werd met een tweetal bussen gereden naar Schuddebeurs, waar een bezoek werd gebracht aan den speeltuin. Na. dat men eerst den inwendigen mensch wat versterkt had en de dorst geleseht door een glaasje Ranja, werd de tijd doorgebracht met allerlei spelletjes, waarvoor deze tuin ruim* schools gelegenheid biedt. Te 3 uur werd de terugtocht weer aanvaard naar Zierikzee, Hier werd door velen de be. kmde domtoren beklommen, waarvan men een schitterend uitzicht heeft over stad en omgeving. Vooral de rijpende korenvelden boden een overweldigend scboonen aanblik. Nadat men van de klimpartij wat uitgerust had, werd de terugtocht door de stad aan' vaard naar de boot. Onderweg volgde nog een tractatie, waarna men na een zeer gezel' lige reis te 6,30 dr haven binnenliep Ondanks de geweldige hitte die dezen dag kenmerkte, waren allen even frisch toen ze aan den wal stapten, afgehaald door familieleden en be> laDgstellenaen. Een woord van dank aan schipper en per> soneel voor de goede zorgen en de gratis pleiziervaart is hier zeker op zijn plaats. De leerlingen zullen aan dit reisje zeer zeker aangenamer herinneringen bewaren dan aan het voorafgegane. RECTIFICATIE. Men verzocht ons mede te deelen, dat de bestuurder, wien het auto,ongeluk bij Den Bommel Dinsdag j.l, is overkomen, geen 80 K.M. per uur heeft gereden, maar volgens ooggetuigen 40 tot 50 K.M,

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 5