i IMS m wi BELASTINGEN. Gemengd Nieuws schmkhubriëmT EE21T HOESJE VOOE TT3ROX3"W 3B3ST ECIZST» Voor sïe Vrouw. S E 5 Voor de Jeugd. Zaterda; Waar Algem. Vel t II - - ff Ij 12 WEKEN ROERLOOS OP ZIJN RUG. Nu reeds 10 jaren vrij van pijn. Nieuwe overwinning op rheumatiek. Steeds weer komen de onwederlegbare bewij zen binnen dat, rheumatiek de geregelde „kleine dagelijksche dosis" Kruschen eenvoudig niet kan weerstaan. Hier volgt een geval, dat ons weer onlangs meegedeeld werd „Het is nu eenige jaren geleden, dat ik ziek werd door spier-rheumatiek en ik 12 weken lang plat op mijn rug moest blijven liggen. Mijn dochter kocht toen een flacon Kruschen Salts en eiken morgen nam ik een dosis. Al gauw bemerkte ik verbetering en ik ging er dus mee door. Met volledig succes. Want van dien dag af, nu tien jaar en acht maanden geleden, heb ik nooit eenig teeken van rheumatiek meer ge voeld. Nooit heb ik één dosis overgeslagen. Eerder zou ik mijn middageten willen missen dan mijn dosis Kruschen Salts. Tegenwoordig ben ik vrij van alle spierpijnen en wanneer ik ook anderen hoor klagen over stijfheid of pijn in de gewrichten, raad ik steeds Kruschen aan." Indien uw afvoerorganen altijd naar behooren hun plichten vervulden zou het giftige urine zuur zich nooit kunnen ophoopen. Ên dan zoudt ge tot het einde uwer dagen niet weten wat rheumatiek is. Want het is het overtollige urinezuur, dat de rheumatische toestanden ver oorzaakt. De verschillende minerale zouten nu in Kruschen sporen alle afvoerorganen (dus ook de nieren) aan tot gezonde regelmatige wer king, opdat het urinezuur en andere schadelijke afvalstoffen der spijsvertering, behoorlijk uit het lichaam verwijderd worden. Het is deze kleine aansporing die u noodig hebt. Laat Kruschen ook u hierin helpen. Koop vandaag nog een flacon en begin morgenochtend ook met „de kleine dagelijksche dosis." Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0,90 en 1,60 per flacon en wordt gefabriceerd in Engeland door de fa. E. Griffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestigd. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) beschouwing over de werkloosheid. Spr. zegt het volgende Mijnheer de Voorzitter, Geachte vergadering. Naar aanleiding van de werkloosheid wilde ik iets zeggen. In de eerste plaats wilde ik beginnen met te zeggen, dat het hier te Oude Tonge een onge zonde toestand is. De werkloosheid neemt een geweldigen omvang aan, wat door de land bouwers geweldig in de hand wordt gewerkt. Ik blijf dan maar bij den oogst, die voor de deur staat, het graan wordt gesneden zooveel mogelijk met de machine, dus zoo weinig moge lijk handenarbeid, terwijl de bedoeling is van den wetgever, om steun te geven', om de be drijven gaande en staande te houden. Ik meen, dat van het staande blijven der bedrijven de handwerkkracht vast zit, maar hier wordt door de landbouwers schrikbarend gezondigd tegen de crisistarwewet. M.i. zou er met een beleefd verzoek aan de landbouwers wat te bereiken zijn, om de arbeiders werk te geven. In de tweede plaats, Mijnh. de Voorz., de dorschcampagne treedt ook in, nu zijn er hier te Oude Tonge twee loondorschers, die ge zamenlijk 30 menschen 4 a 5 weken aan het werk hebben. Als nu deze campagne gerekt zou kunnen worden tot 9 a 10 weken en de land bouwers hun graan lieten dorschen door eigen burgers, zou dat een geweldige verlichting geven voor de gemeente en 25 menschen daardoor 4 weken langer een weekloon genieten van 25. Als het gaat zooals andere jaren, dat de niet- inwoners met het werk weggaan, dan zal dat ten laste komen van de gemeente en de werk loosheid in de hand gewerkt worden, ten voor- deele van andere gemeenten en ten nadeele van onze eigen gemeente. M. de V., ik zou dan om te beginnen de landbouwers, die de eer hebben raadslid te zijn, willen verzoeken hieraan een goed voor beeld te nemen. Dank U. De heer VAN SCHOUWEN zegt van mee ning te verschillen met den heer Jonker. Spr. ziet niet in, dat de tarwewet mee zou brengen werkverruiming. De crisistarwewet is er voor om de bedrijven nog eenigszins overeind te hou den. Iedereen weet, dat de nood zoo buiten gewoon hoog is geworden, dat geen enkel gun stig perspectief meer gezien kan worden. Indien de crisistarwewet er niet ware, zoo wordt ge zegd, dan zou de toestand nog veel erger zijn. Inderdaad is dit het geval. Is het daarom te verwonderen, dat door de boeren door aan schaffing van machines getracht wordt het be drijf zoo weinig mogelijk verlies te geven Wanneer met de hand wordt gesneden, dan kost elke halve bunder tarwe 10 meer. Op 10 bunders beteekent dat 200 extra uitgaven. Een bedrag, dat door de bedrijven niet ge dragen kan worden. Wanneer door de arbeiders bonden getracht wordt, de loonen, die hier ver geleken met het geheele eiland, ja zelfs tot in Noord-Friesland toe de hoogste zijn, op te zet ten, dan is het te begrijpen, dat de werkgevers zich verzetten. Het tweede punt, de dorsch- machine. Wanneer Oude Tongsche boeren al leen Oude Tongsche machines zouden gebrui ken, moet daar tegenover staan, dat zij niet naar andere gemeenten mogen gaan. Het is echter zoo, dat met den meesten spoed moet worden afgedorscht. En het is te begrijpen, dat machines van de andere gemeenten zich aan bieden. Iedere boer wil zoo gauw mogelijk zijn tarwe in de zak hebben. Het is heel moeilijk een overeenkomst te maken, indien de machine houder niet buiten de gemeente gaat. De heer JONKER wijst er op, dat het wel degelijk een zedelijke plicht van den boer is om te zorgen, dat de landwerkkracht geen ver lengstuk van de machine wordt. Vaak genoeg wordt niet direct gedorscht 'en staat de tarwe een half jaar langs den kant. De heer BEIJER keert zich tegen den heer Van Schouwen. Spr. heeft evenSmin als de heer Van Schouwen geen cijfers bij zich. Dat de loonen echter hier de hoogste zouden zijn van geheel Nederland, is een pertinente leugen. De VOORZITTEjR wijst er op, dat de heer Jonker op de werkloosheid heeft gewezen. Spr. wil den heer Beijer gaarne de gelegenheid geven hierover te spreken. Wat de heer Jonker naar voren heeft gebracht, heeft spr. reeds vorig jaar getracht. Het is echter zoo, dat 80 of 90 van de jongeren niet dorschen kunnen. In Den 'Bommel is de zaak voor elkaar gekomen. Hier kan het niet, omdat dit voor de boeren' te duur uitkomt. De heer BEIJER merkt op, dat de zonde niet ligt bij de werkgevers wat het dorschen betreft. Spr. is van meening, dat de schuld niet ligt bij de werkgevers, maar bij de werknemers. Ik moet hen daarover een groot verwijt maken en ik doe dit in 't openbaar, aldus spr. De VOORZITTERIk ben U daarvoor dankbaar. De heer BEIJER: Vergaderingen daarvoor belegd schitterden door hun afwezigheid. Spr. wil wel wat anders zeggen over zondigen. De polders probeeren zooveel mogelijk regeerings- steun te krijgen. Zij ontvangen ook regeerings- steun voor productief werk, dat feitelijk wachten kon, b.v. de waterwegen uitkroozen. Dat dit in de werkverschaffing wordt uitgevoerd is onge hoord. Wanneer de Minister het wist, dan was het zoo uit. Wanneer de betreffende instanties dit niet doen, dan ligt het op mijn weg dit den' Minister te vertellen. Dit werk komt ieder jaar terug. Het is maar een graaien in de rijkskas, waarvan de arbeiders de schuld krijgen. De boeren ontvangen echter meer van het Rijk dan de arbeiders. De steun, die de bietenteelt ont vangt, is zoo, dat ze overhouden van het loon, dat ze uitbetalen. Weth. VAN DEN BOOGAARD komt terug op het gezegde van den heer Jonker over den zedelijken plicht der boeren. Verleden jaar heeft spr. wel door arbeiders laten dorschen. Dat kostte hem per half mud 5 meer. Dat kon toen, maar nu b'en ik, aldus spr., met de andere boeren! „aan mijn laatste drie stuivers". Die heb ik voor mezelf noodig. De heer VAN DEN BERG: Ik kan dorschen en de menschen van mijn leeftijd allemaal. Wat de heer Jonker gezegd heeft, kan ik onderschrij ven, ten volle. Dat weten en gevoelen we alle maal. Zijn stem is er als van zoovelen als een roepende in de woestijn 1 De VOORZITTER: Wij weten ook niet wat we met de jongelui moeten doen. Misschien heeft eenzelfde schrijven als wij vorig jaar aan de boeren zonden', eenig resultaat. Spr. belooft een dergelijk schrijven rond te zenden. Daarna volgt sluiting. De man werd van den wagen geslingerd en bleef bewusteloos op straat liggen. Met een diepe hoofdwonde is hij in hoogst zorgwekken- d'en toestand naar het Binnengasthuis vervoerd. Het slachtoffer is de 33-jarige J. Nieboer uit Errnelo. DOODELIJK ONGEVAL TE DEN HAAG, Fietser door vrachtauto gedood. Men meldt uit Den Haag Dinsdagavond is een doodelijk ongeluk ge beurd op de Laan van Meerdervoort, hoek Pioenweg. Om ongeveer 7 uur kwam daar van de hoogte van den Pioenweg de 25-jarige fietser M. v. d. S., gewoond hebbende aan de Laan van Meerdervoort. Een vrachtauto reed hem aan, met het treurige gevolg, dat de fietser doodelijke verwondingen kreeg. Toen de G.G.D. Probleem voor den wedstrijd, No 357. (2 Prijzen). J. C. J. WAINWRÏGHT. „More White Rooks" 1911. Zwart (3). BELASTING-ADVIEZEN. iHet belastingjaar 1932/33 loopt van 1 Mei 1932 tot 30 April 1933. Eventueele ontheffingen volgens hoofdst. XIII Wet op de Inkomstenbelasting, zie art. 96, moeten uiterlijk binnen drie maanden na afloop van het belastingjaar, schriftelijk worden aan gevraagd aan den inspecteur in wiens dienst- kring de aanslag is of zal worden opgelegd. De belastingplichtigen, die in aanmerking ko men voor het vragen van ontheffing zullen dus daarvan werk moeten maken vóór 1 Augustus a.s. Ontheffing kan worden verkregen over de nog niet ingetreden maanden van het belasting jaar in de navolgende gevallen Bij staking van een bedrijf of beroep het eindigen van een vruchtgenot, het wet telijk vruchtgenot, dat ouders hebben van ver mogen van hun kinderen het ophouden van periodieke uitkeeringen als bedoeld bij art. 8 vertrek naar het buitenland of vestiging in ons land, alsmede bij overlijden van den be lastingplichtige. De ontheffing wordt niet verleend, wanneer binnen drie maanden het belastbaar inkomen, door het ontstaan eener nieuwe bron van in komen uit bedrijf of beroep, vruchtgenot of periodieke uitkeering, stijgt tot of boven drie vierde gedeelte van het inkomen, waarvoor de aanslag is berekend. Het Accountantskantoor P. VAN DER MEIJDEN, Gediplomeerd belastingconsulent. Hofsingel 33, Vlaardingen. Tel. 692. ERNSTIG ONGELUK. Te Amsterdam is op de Oosterdokskade nabij de brug voor de Piet Heinkade éen' ernstig ongeluk gebeurd. Een man, die boven op 'n hoog met kratten, eenden en kippen opgeladen vracht auto, die van den Volkenwegpont kwam, was gezeten, kwam bij het passeeren van het spoor wegviaduct ter plaatse in aanraking met de ijzeren onderkant van het viaduct. arriveerde was hij reeds overleden. De auto werd bestuurd door den 33-jarigen W. v. B., uit Hoofddorp. Vermoedelijk is de oorzaak van het ongeluk, dat de vrachtauto te snel heeft gereden en dat de bestuurder geen voorrang heeft verleend aan den fietser, wat hij wel had behooren te dóen, aangezien hij van de stad kwam, in de richting Loosduinen reed en den fietser dus aan zijn rechterhand had. De chauffeur is aangehouden en in bewaring gesteld. Het lijk van het slachtoffer is n^ar het Gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Correspondentie deze Rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanaing, Gerard uslaan 15 Eindhoven. No. 303. Probleem no. 352 heeft tot sleutelzet 1. Lg3 dreigt 2. Td6: mat. Ook hier staat de zwarte looper in brandpuntstelling. De oplossing van no. 353 is: L Ke2, flDf; 2. Kfl, g2f; 3. Kgl, Pf3f; 4. Kg2: Pelf; 5. Kf2. Nu staat de witte koning veilig en is zwart in tempodwang. Na 4Pd5; 5. Kg3 enz. Of 1. Ke2, g2; 2. Kf2: glD enz. De witte koning weet geheel alleen het schaakgevaar te ontokmen Dit probleem is goed opgelost door: „Udi", L. Weeda, A. van Holst, B. Vis, D. Kareis en C. van Gelder. Het deed me genoegen, dat 'enkele oplossers zich ook eens waagden aan een probleem, dat niet voor den wedstrijd goldt. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan. delijksche prijs van 2,50 moet men de meeste punten hebben. Ook niet-abonné's zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen geen oplossing ingezonden, dan wordt mén geacht niet meer mee te doen. Een onoplosbaar probleem vervalt voor den wedstrijd. Ter besparing van porti is de oplossings termijn op circa 4 weken gesteld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel tezamen kunnen opzenden. Wit (9), Wit: Kei, Tal en cl, pi. a2, b2, c6 ,e4, f2 en f3. Zwart: Kd4, pi. a3 en e5. Wit geeft in twee (2) zetten mat. Oplossing inzenden vóór Zaterdag 19 Aug. De stand na dit probleem geeft de beide winnaars over Juli aan. In Augustus verschijnt geen probleem voor den wedstrijd LADDERWEDSTRIJD, B. Wagner 108 „En Avant" 99 C. v. Gelder (1) 88 A. Wagner 79 A. van Holst 78 D. Kareis (2) 68 J. P. Coppens (5) 58 B. Vis 44 L. Weeda (3) 44 F. C. Laas (8) 44 „Udi" (8) 17 J. Horsmeijer 11 J. L. Braber (3) 6 351 352 Totaal. 2 112 2 103 2 92 2 83 2 82 2 72 2 62 2 48 2 48 44 (2) 2 21 11 (6) 2 10 De prijs over Juni is gewonnen door B. WAGNER. Oplossing Eindspel no. 473. Het onderschrift luidde foutief. Dit moet wezen: Zwart geeft mat in 3 zetten. De auteur is: Schlechte. 1Th3; 2. gh3, Dgl; 3. Kh4, g5|; 4. Kh5, Lg6; 5. geeft mat. Eindspel no, 474, E. H. de Waal - Alkmaar. Wit: Kc6, Db2, pi. a6 en g2. ZwartKa8, Db8, pi. a7, c7, g5, g6. Wit begint en wint. Oplossing 1. Db7, Db7; 2. ab7, Kb8; 3. g4, a6; 4. a3! a5; 5. a4, Ka7, tempodwang. Eindspel no. 475. Wit: Kgl, Dd4, Te7, Lc4, e3, pi. a2, b2, c3, d6, g2. Zwart: Kd8, Dg6, Ta8 en f8, Pb8, pi. a7, bl, c6, f6, g5, h6. Wit begint en wint. CORRESPONDENTIE. „E* A." De 2 data 12 Aug. zijn goed, daar ik voor no. 355 een week meer beschikbaar gesteld heb. Het regent altijd minder dan de bewolking doet verwachten. De Hnderén zorgen wel, dat je bijtijds aan de vacantie herinnerd wordt. Dat begint al: nog zooveel weken, nog zooveel dagen en eindelijk is de langverbeide tijd daar. Fijn, zeggen de kinderen, maar of de moeders dat altijd zoo gretig herhalen, dat gelooi ik niet. Ik denk wel, dat heel veel besprekingen nu door Vader of Moeder zullen worden ingeleid met de vermaning: denk er aan, we kunnen niet zooveel plannen maken, de tijd is er niet naar. Het kan ook zijn, dat al vroeg wordt gezegd: „We gaan niet uit. Er staan noodiger dingen op 't boekje." Dat zijn tegenvallers voor de kindeken, laten we dat maar gerust aannemen. Dat het voor de ouderen, die in dezen zorgentijd vacantie eigen lijk dubbel noodig hebben, een groote tegen valler is, begrijpen we wel, al zullen vader en moeder daar niet licht in 't bijzijn van de kih- deren over klagen. Toch gelukkig, dat Vader en Moeder ten minste zich niet opofferen aan den schijn, om toch maar op reis te gaan ten koste van veel noodiger dingen. Voor de kinderen zal het meer tegenvallen, naarmate ze eertijds meer gewend waren. Als we dan eens herinneren hoe het geweest is, zullen we wel begrijpen, dat er heel wat teleurstellingen zijn, want ook de kinderen heb ben heel wat genoten. Heele reizen werden voor hen georganiseerd. Nu, daar is niets tegen, alleen maar moet men bedenken, dat het niet enkel winst is. Als jongens en meisejs van twaalf en dertien jaar hetzij met de ouders of met welke organi satie, school of wat dan ook, al beginnen met reizen naar het buitenland te maken, dan is er zoo groote kans, dat die kinderen blazé zijn voor ze 't leven beginnen en de vergenoegdheid om van die gezellige kleine huiselijke verrassin gen is dan dikwijls zoek. Ik was er eens bij, dat twee jongens bij el kaar waren. Ze waren allebei omstreeks der tien jaar. De een echte eerste klas H.B.S.'er uit de stad, de andere zevende klasse der lagere school. De laatste begon te vertellen, dat hij zoo fijn een dag uit was geweest met de school naar X. Nu X. lag niet zoo ver uit de buurt en in ieder geval binnen de grenzen van ons heye vaderland. De H.B.S.'er sloeg de andere dadelijk knock out, door te zeggen, dat hij zes dagen met de school naar Duitschland was geweest. De glorie van de dagjesgast, die toch zoo genoten had, was echter in eenen weg. Gelukkig kende ik de plaats waar zijn school naar toe was geweest en' door naar bekende plekjes te vragen en die heel erg te prijzen, weer iets van de geschonden glans over dien éénen dag herwinnen. Zoon uitstapje naar Duitschland wordt na tuurlijk georganiseerd om de kinderen, die óp éen HJ3.S. flink aan moeten pakken, ook echt j 0 BBI mam ■■■■■■süssa m m m HMSBUHH mIHBMIB m a m te laten genieten en ook ten bate van hun alge- meene ontwikkeling. Dat spreekt vanzelf, de bedoelingen zijn uit stekend. Maar nooit heeft men oog voor de schaduwkant. Men wil in 't leven nu eenmaal in stijgende lijn gaan, dat weten we allemaal wel, en als we nu al zoo jong hoog beginnen, waar moet dan het einde zijn? We zien nu in dezen tijd allemaal duidelijk genoeg, dat die stijgende lijn in nederwaartsche richting wordt afgebogen en hoe hooger men gestegen was, hoe steiler de lijn naar beneden loopt. Nu moeten we het niet onderschatten voor die jongens en meisjes, als niet kan worden voortgegaan op 't oude voetspoor. Maar dat begrijpen moeten we niet uiten dn gaan beklagen. Ze moeten er doorheen. Doch als ze weer smaak gaan krijgen in meer bescheiden genoegens, dan is er uit verlies winst gekomen. Het leven dringt schier ieder uit een trede naar beneden. Men hoort van zorgen aller wegen. Dan is 't ook maar goed om te doen zooals de Engelschen zeggen: to make the best of it. Ejr het beste van maken, wat kan onder de gegeven omstandigheden. Vooral moeders kunnen hier wonderen doen. 'k Herinner mij hoe een Moeder me eens vertelde van haar lang niet gemakkelijken jongen toen hem een extra pretje ontgaan moest. Moe der had er toen met heel bescheiden middelen thuis een feestdag van gemaakt. Het was een echte feestdag geworden. En 's avonds kwam voor Moeder de voldoening toen de jongen zei: „Toch nog een echt dagje, hé Moeder 1" Eén dagje met elkaar uit kan stralend ge noegen geven, waar men nog lang op teert. Dat ééne dagje kan als hoogtepunt van de vacantie worden gesteld. Eén zoo'n prettige zonnige feestdag kan veel goedmaken. Als Mjoeder dan begint met zooveel mogelijk tijd vrij te maken voor de kinderen, dan zal misschien de kamer z'n groote beurt eens niet krijgen, dat is jammer, want in de vacantie is 't dubbel noodig, maar er vallen heel wat min der mopper-woorden als Moeder tijd heeft voor een spelletje en dat is al heel wat waard. Zoo kan voor veel teleurgestelden de vacan tie nog iets moois worden. En na den vacantietljd, wel dan krijgt alles weer een extra beurt, dan is ook ons geweten op dat punt tevreden. M*n beste nichtjes en neefjes 1 Voor dezen keer heb ik voor onze nichtjes een mooi handwerkje. Van onze grootere nichtjes gaan er heel wat uit naar Grootmoe of Tante. En dan is het prettig een mooi handwerkje bij je te hebben om eens een uurtje rustig in de kamer te zitten. Grootmoe of Tante willen wel graag, dat de logeetjes prettig spelen, maar ze willen toch ook wel eens een oogenblikje bab belen met hun jonge gast. Met zoo'n handwerkje bij je gaat dat allemaal vanzelf, M'n neefjes moeten dus maar een weekje toe kijken. Erg, hé? Maar daar weet ik nu geen raad op. Jullie gaan toch niet rustig, zitten. Jullie draven er op uit. Dat is best, hoor, want daar zijn jullie jongens voor. Zoo nichtjes, nu gaan we beginnen. Jullie vragen aan Moeder een lap jute, naturel kleur, en wat strengen wol, oranje met korenblauw en zwart, en dan aan 't werk met den kruis steek. Het zwarte randje komt aan den kant. De korenblauw kleur voor de rest en het mid denstuk oranje. Wie al veel gehandwerkt heeft, moet ook eens probeeren dit patroon door te stoppen op filet. Maar dat raad ik alleen de grootere nichtjes aan, hoor. Wie een' jaar of tien is kan met den kruissteek dit patroon al wel nawerken. Rond om het kleedje moet een eenvoudig kantje van dezelfde kleur als de jute is worden gestikt. Nou maar aan 't werk, hoor. Jullie allemaal heel veel groeten van TANTE TRUUS. Donderdagmiddag Sommelsdijk de algemel van den Flakkeescher| De voorzitter, de w e n, opende de verJ bezocht was, met del Mijne Heeren 11 Op dezen mooi'en keesche Boerenbond meene vergadering bl deze vergadering me| leiden. Het doet mij in mijn openingswoorl toon kan doen weer( toestand in den lan« toe geeft De crisis, bedrijfsleven doet gi zwaar op den akked eiland wordt uitgeoefl ten van uien, koepl producten, die in grof worden voortgebracl oogstjaar zulke bedrl taten hebben opgelevT bij den teelt dier p: voor onzen bodem geworden, dat van el gesproken moet wordl degenen wier betalil raken, wier schulden) hen neerdrukken, wankelen raakt en - Ten door familie op De boerentrots, die i dat de ellende zoo treedt, maar dat wordt en( wanhopig uitgezien, staat wel een gelukkige greep teur van „Onder de I groote bladen, ook dl van den toestand ten| wezen. Te weinig toch groepen op de hoogta stand en maakt onbelq de aandacht aan de steed wordt. Het is aandacht te trekken nen, maar daartoe m| zeker, namens allen den en is vaste aani dringend noodzakelijk! dat wij zijn die voor de belangen I der aanziens des pera van wat op ander tent of scheidt. Een verhel de centrale Iandbouvl der tijden nood gedrcf ééndrachtelijk de bq Nederlandschen 1; staan. Zoo heeft beteekenis en haar centraal lichaam c met haar speciale belangen overeenkoii en behartigen. Ook noode, dat zij zoo all Eiland achter zich ernstig beroep op did rusver afzijdig hieldd te sluiten, haar kra[ werkingssfeer uit i bij het voorbereiden ging van den ergstei] eerste plaats bij de ken, de ondervindin| op hun beurt we< streekorganisaties, cultures beter kunnd door de speciale in tl Zoo is ten opzichl dikwijls en zoo langj ring door het Ü.C.F organisaties, onze 1 met steeds meer aaJ wijziging van de uil gen en er aanleidin| stelten dat binnen met succes bekroond van d? aardappel-el ben wij ons in verel 'land bestaande het uitwerken van den' toestand zou ki betrof. Bij de perse dediging van het pla nister van OeconoJ moeilijkheden en bef gen| wij sterk den doordrongen was boeren' en naar zijn 1 werken om te reddj Helaas is de uitvoera stand gekomen en zegging van een prj kochte deel, zoo ge: rooien besteed, daa worden. De toezeggj ingelost en ondanks j bedrag, dat hoe klei| beteekenis is voor hunne handen gestel hébbende commissie f tact moest blijven, o| jaar tijdig op maatrej Helaas is zukls maa staat een hernieuwd! deur indien niet tijd# ingegrepen. De voorl ben niet onverdeeld f en er wordt getrachT gen. Mogelijk dat gingswetten ook dd schot in de aangelei

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 2