u HtlS Keijzsr's khoenmagazijn - Sonnnelsdijk HeeriMg Draagt Keijzer's Schoenen A.D.OVERSTRIJD OER erkoophuis uan 'S BESTELHUIS Ill 1 enhou werlj otterdam f SKLEERAAR IE1LHARNIS RS J. BOET'S 40NÏF00RT, taveren&Zn. J ENTREE "WS is E SLOOT 38 ERDAM. w "OCSTGN0 WSES Zaterdag 22 Juli 1933. No. 3974 t TWEEDE BLAD. Buitenland. Van Ouddorp tot De Plaat Door groote inkoopen koopt U bij ons het nieuwste tegen de laagste prijzen 111 Zie de etalage II en de bekende filialen Gemengd Nieuws. KAMPIOEN. K-X sVv: LEF. 11005 «n 11946 E VRIESLAAN MACHINEHANDEL. Rotterdam. Tel. 36430 an Royal Underwood ton Schrytmachtnes* le KLAS MERKEN. :hines in voorraad, Vrij* ie demonstratie 11 1AR MAAT PSTRAAT 18a ■Zald by de Wol. laertabocht. 5 MAAR ÉÉN 162, ROTTERDAM Groot Kerk. rraad. Spotprijzen. OVERZICHT. Het Belgische parlement is deze week weer bijeengekomen. Met spanning heeft men de hervatting der parlementaire discussies tegemoet gezien, daar men op een bewogen zitting reken de en men het zelfs in 't begin niet uitgesloten achtte, dat Regeering en Kamer tot een botsing zouden komen, zelfs werd een kabinetscrisis verwacht. Vooral de sociaal-democraten waren van plan den boel in de war te sturen, Vandervelde heeft dan ook danig zijn best gedaan. Hij beschul digde de regeering van woordbreuk, omdat zij volgens hem toegezegd had de salarissen niet te zullen korten. De socialistische leider had echter weinig succes, hoewel hij een petitionnement overhandigde, dat 1,426,000 handteekeningen droeg en bedoeld was als een aansporing aan de regeering om van het tooneel te ver dwijnen. Er schijnt echter weinig kans op te zijn, dat de regeering dit verzoek zal inwilligen, want de christen-democraten hebben zich achter haar politiek geschaard. De sociaal-democraten en de Vlaamsch-nationalisten, die sainen de oppo sitie vormen, zijn nummeriek te zwak om deze regeering het voetje te lichten. Dr. Goebbels, de propaganda-minister van Duischland, heeft weer eens een radiorede ge houden, waarin hij den lof der nazi-regeering heeft uitgebazuind, „De geheele natie schenkt Hitier haar ver trouwen. De regeering heeft volgens een groot plan den strijd tegen de werkloosheid aange vat. Het is haar in een krachtsinspanning zon der weerga gelukt, het ontzettende cijfer der werkloozen in een half jaar reeds met twee millioen te verminderen-'' Of het waar is? Kijk, dat weten we niet. We draaien maar voort en we zingen ons lied In Britsch-Indië is 't conflict met Gandhi weer verscherpt. Gandhi is tegen het opzeggen van de „ongehoorzaamheids"-actie. Het Al-Indisch Congres is bij elkaar gekom. i en heeft zich voor de opzegging van deze actie verklaard, zoodat Gandhi alleen stond. Koe groot het redenaarstalent van den Mahatma is, blijkt daaruit, dat hij na één enkele redevoering het geheele Congres weer achter zich aan kreeg. Het Congres werd door Gandhi weer over wonnen. Gehoopt werd, dat de onderkoning van Engeland aan Gandhi een onderhoud toe zou staan, waarbij gevraagd zou worden om in vrijheidstelling van de politieke gevangenen. Deze weigert echter Gandhi te ontvangen, indien de ongehoorzaamheids-actie niet onmid dellijk wordt stopgezet. Gandhi zal vermoedelijk terugkrabbelen en de actie van lijdelijk verzet in het algemeen verbieden. Individueele actie zal hij echter niet tegengaan. Er wordt weer druk over den Atlantischen Oceaan gevlogen. Er vallen weer vliegers dood en er komen er ook over heen. De Amerikaansche vlieger Post is in één ruk van New York naar Berlijn gevlogen en er tot dusvërre op zijn reis om de wereld heelhuids afgekomen. Twee andere vliegers, Lithauers, zijn ook over den Oceaan gevlogen, maar in Duitschland te pleetter gevallen. Generaal Balbo en zijn vliegers zijn allen be houden in Amerika aangekomen. De techniek gaat steeds verder, maar deze vooruitgang kost steeds maar weer menschen- levens WAT DE JODEN IN DUITSCHLAND BETEEKENEN. Ter verdediging van de maatregelen tegen de Joden publiceert de Voelkische Beobachter cij fers over de beteekenis, die de Joden in Duitsch land verkregen hadden. Volgens de laatste be roepstelling van 1925 waren in het bankiers- bedrijf 34 pet. Joden, voorts waren in Pruisen 6,9 pet. der apothekers, 17,9 pet. der genees- heeren, 27 pet. der advocaten, 4,8 pet. der jour nalisten, 11 pet. der regisseurs en 7Yz pet. der tooneelspelers Joden. Te Berlijn waren de cijfers 32 pet. apothekers, 48 pet. geneesheeren, meer dan 50 pet. advocaten, 14 pet. regisseurs en 38 pet. tandartsen. Op de geheele bevolking telden de Joden slechts één percent. DE MENSCHELIJKE KOGEL. Als propagandist voor het valscherm. In een van de parken van Moskou wordt, naar Reuter meldt, een reusachtig kanon ver vaardigd. De inwoners der stad zullen worden uitgenoodigd om beurten in het kanon, waarvan de loop ruim 20 meter lang is, plaats te nemen. Een vliegmotor van 600 P.K. zal vervolgens een zeer krachtige luchtstroom door het kanon blazen, waardoor de inzittende ruim 30 meter in de lucht zal worden geslingerd. Als de men- schelijke kogel dan in de lucht is, zal een parachute opengaan en daalt de betrokken per soon langzaam op de aarde. Of er veel liefhebbers zullen komen voor dit luchtreisje moet worden afgewacht. Het doel van dit experiment is de bevolking vertrouwd te maken met de parachute, als een' verdedigingsmiddel in oorlogstijd. SOMMELSDIJK. Met ingang van 1.1. Woens dag is wederom de gelegenheid opengesteld voor het dagelijks aanmelden van werkloozen, zulks in verband met de toenemende werkloosheid onder de. landarbeiders. Door een vijftal jongens uit Middelharnis is op de gorzen onder deze gemeente een jonge zeehond aangetroffen. Het dier werd door hen gedood, waarna zij zich ten gemeentehuize ver voegden, ten einde de uitgeloofde premie te bekomen. De werkman J. G. viel bij het lossen van kolen van den trap in het scheepruim en kwet ste daarbij een zijner ribben zoodanig, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. MIDDELHARNIS. Door het bestuur van de voetbalvereeniging Flakkee II is een terrein gehuurd gelegen tegenover het oude voetbal terrein aan den Rottenburgschenweg. Er is reeds met twee motorwalsen een begin gemaakt met het in orde brengen van het nieuw aan te leggen terrein. Q Bij den correspondent der arbeidsbemid deling hebben zich als werkloos opgegeven: 39 landarbeiders, 4 letterzetters, 2 timmerlieden, I5t diepzeevisschers, 6 transportarbeiders, 1 kabelmonteur, 1 electricien, 3 boekbinders, 1 boekdrukker, 1 borstelmaker, 1 handelsreiziger, 1 pakhuisknecht en 4 matrozen groote vaart. Totaal 79 personen. Donderdagmiddag was ons dorp in rep en roer. De mare werd verbreid, dat er een persoon aan het Havenhoofd was verdronken. Ecjn heelen tijd was men al bezig geweest met dreggen. Daarna kwam men te weten, dat de persoon in kwestie zijn tijd door 'had gebracht bij eenige aldaar bezig zijnde visschers en was de zaak dus gelukkig opgelost. De jongeheer L. Zweerus had het ongeluk, dat een der buizen van de waterleiding op zijn voet viel, waardoor hij dit lichaamsdeel bloe dend verwondde. Men was genoodzaakt medi sche hulp in te roepen. Nadat de dokter de wond had verbonden, werd hij naar de ouder lijke woning gebracht. De heer C. Schilperoort alhier heeft van den heer P. Boeter Jz. ondershands aangekocht een vijftal in aanbouw zijnde woningen achter de Molenstraat. Onze dorpsgenoot de heer A. Vroeginde- weij slaagde te Amersfoort voor het Staats examen A tot toelating aan de Universiteit. kleden Zaterdag 22 Juli maken de leer lingen van de derde klasse der Ambachtsschool onder geleide van hun onderwijzers een studie reisje naar Rotterdam. Alle begin is moeilijk. Terwijl Maandagavond de heer T. van onder Sommelsdijk met zijn vrouw aan den Langeweg voor 't eerst dè fietssport^ beoefende, hadden zij 't ongeluk bij het „nemen" van een bocht samen kopje onder de sloot in te gaan. Met het kroos achter hun ooren en onder den modder eri slik konden zij zich huiswaarts begeven. De vol gende keer beter, zullen we hopen. DEN BOMMEL. Eervol ontslag J. A. Barnat. Met ingang van 1 Augustus a.s. is aan den heer J. A. Barnat op zijn gedaan verzoek eervol ontslag verleend als kantoorhouder bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst in deze gemeente. De heer Barnat is ruim 32 jaren bij den dienst per Posterijen o.a. werkzaam geweest, waarvan ruim 18 jaren als kantoorhouder alhier. In den loop der jaren heeft de heer Barnat zich in deze gemeente doen kennen als een bij zonder behulpzaam ambtenaar, dié door zijn groote welwillendheid en hulpvaardigheid zeer velen aan zich heeft verplicht. Wij geven den scheidenden kantoorhouder, die, naar wij vernemen, zich met genot van wachtgeld te Soestdijk gaat vestigen, dan ook onze beste wenschen mede. Met het vertrek van den heer Barnat zal het hulpkantoor in deze gemeente worden omgezet in een post-, telegraaf- en telefoonstation. Wij vernemen, dat als stationhouder zal worden Be noemd de heer J. Kwakernaat, thans hulpbestel ler alhier. De dienst zal uiteraard worden ge wijzigd op welke wijzigingen wij in ons volgend blad nader hopen terug te komen doch vast staat ,dat het station in het bestaande gebouw zal worden ondergebracht. De burgemeester heeft zich door middel van onderstaande circulaire tot de landbouwers in deze gemeente gewend „Het zal U bekend zijn, dat de uitgaven wegens werkverschaffing aan werkloozen dit jaar uiterst zware offers van de financiëi dezer gemeente hebben geëischt, terwijl ook de werk- nemende bevolking tengevolge van de crisis in den landbouw in weerwil van die werk verschaffing den druk der tijden heeft onder vonden en nog steeds ondervindt. A.s. Zaterdagavond zal in deze gemeente een voetbalwedstrijd plaats hebben tusschen V.I.O.S. (Den Bommel) 'en D.F.C. (Rotterdam). OUDE TONGE. Dinsdag j.l. maakten de leden van de Chr. Meisjesvereeniging „Dorcas" een uitstapje naar Arnhem, alwaar verschil lende bezienswaardigheden werden bezocht. Voor allen, die aan dit uitstapje hebben deel genomen, was het een zeer prettigen dag en voldaan keerden allen huiswaarts. Mej. Van Vugt kwam zoodanig te vallen, dat de geneeskundige hulp van Dr. Parree nood zakelijk bleek. Begunstigd door zeer mooi weer, maakten Woensdag j.l. de leerlingen der O. L. school een reisje naar Rotterdam. Per extra tram vond de reis naar Middelhar- regeling van de Jaarwedden voor de ambtenaren van den burgerlijken stand. MELISSANTu Donderdag maakten de leer lingen uit de hoogste klassen der Bijzondere school een' reisje naar Hoek van Holland. De kinderen hebben dien dag daar volop genoten en keerden 's avonds zeer voldaan huiswaarts, waar de ouders, erg ongerust geworden, omdat het wat laat was geworden, hen opwachtten. De gezichten fleurden echter al spoedig op toen de jeugd van haar plezier vertelde. Maandag heeft de jaarlijksche beproeving van d'e brandbluschmiddelen plaats gehad. Het materiaal voldeed uitstekend aan de eischen. HERRINGEN. Terwijl de bouwknecht E. Melissant deze week een paard voor den wagen nis plaats, alwaar een boot gereed lag, de die kinderen naar Rotterdam vervoerde. Na aankomst in Rotterdam werd in de mor genuren een bezoek aan de Bijenkorf gebracht, waar begrijpelijkerwijs voor de kinderen heel wat te bezichtigen viel. Vooral het bezoek aan den daktuin viel zeer in den smaak. Vervol gens werden de kinderen eenige versnaperingen aangeboden, waarna een bezoek aan de Dier gaarde werd gebracht, waar eveneens een zeer prettigen middag werd doorgebracht. Hierna werd de terugtocht aanvaard en allen keerden zeer voldaan huiswaarts. Bij aankomst aan het station werden zij nog verwelkomd door de muziekvereeniging „Vooruit" en met de muziek voorop werd tot slot van dezen voor de kinderen zoo rijken dag, een rondgang door het dorp gemaakt. Bij den heer A. van den Berg is een post duif aan koinen vliegen met aan den linker poot een ring gemerkt 150877, Belg 30 en aan beide pooten een gummiring, no. 4186 Hiron- delle Liege. Loop der bevolking gedurende het eerste halfjaar van 1933 Aantal inwoners op 1 Januari 1933: 3174. Geboren 41, overleden 21. Vertrokken 56, in gekomen 26. De bevolking verminderde aIzoo met 10 personen. Een 90-tal kinderen der Bijzondere school alhier maakten met hun onderwijzers per tram een reisje naar Ouddorp en bezochten daar het strand. Begunstigd door prachtig weer hebben de kinderen op het strand genoten en een zeer gezelligen dag gehad. DREIGENDE STAKING ONDER DE LANDARBEIDERS TE OUDE TONGE. Wegens een loongeschil is de kans zeer groot, dat binnen enkele dagen onder de landarbeiders in combinatie met die van Achthuizen een al- gemeenc staking zal uitbreken, In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den Neutralen Bond werd met 112 tegen 15 stemmen besloten tot staking over te gaan. Gisteravond vergaderde de R. K. Bond, waar met 67 tegen 10 stemmen besloten werd de landbouwers nog enkele dagen bedenktijd te geven om tc schikken in het voordeel der werk nemers. NIEUWE TONGE. A.s. Maandag zal de uitbetaling van Ouderdomsrente plaats hebben op de gewone uren. J-l. Woensdag hebben de ouden van dagen alhier een autotocht door Flakkee gemaakt. Vele autobezitters hadden hiervoor hun auto gratis afgestaan. Voor de oudjes is het onvergete- lijken dag geweest, waarover ze dan ook met lof en dankbaarheid spraken. Onze vroegere dorpsgenoot de heer P. Muije, thans ambtenaar ter secretarie te Zeven huizen, slaagde de vorige week voor het voor bereiden examen Gemeente-administratie. De heer H. van Balen, muziekleeraar al hier, heeft bedankt als directeur der mondhar monicaclub „Excelsior". De geitenkeuring zal in plaats van 21 op spande, trapte het dier met de achterpooten tegen een bij de schuur staande waschteil. Hier door schrok het zoo hevig, dat het zijn bege leider onderstboven sprong. De heer M. kreeg daarbij een trap op zijn borst. Eveneens be kwam hij ontvellingen aan zijn hoofd en aan een der beenen. De getroffene, die, wat zich denken laat, door dit ongeval bovendien zeer van streek was, werd op de boerderij binnen gedragen, vanwaar direct geneeskundige hulp werd ingeroepen. Later is hij na onderzoek per auto naar zijn woning vervoerd. Naar omstan digheden maakte de patiënt het redelijk wel. Het mag wel als een wonder worden beschouwd, dat het ongeval zoo goed afliep. J.l. Woensdagavond ontving de voetbal vereeniging H.V.V. I op haar terrein alhier „De Zwaluwen" van Middelharnis. Deze wed strijd eindigde met gelijk spel, n.l. 2—2. A.s. Dinsdag zal op de gewone uren ten hulppostkantore de uitbetaling der Ouderdoms rente plaats hebben. H O OGSTRAAT 223 ROTTERDAM Ik meen in verband daarmede goed te doen, er Uwe aandacht op te vestigen, dat het èn voor de bevolking èn voor de financiën dezer gemeente een uitkomst zo uzijn, indien er eenige werkverruiming kon plaats hebben. Naar mijn meening zou dit laatste kunnen geschieden, in dien U uw koren zooveel mogelijk met de hand liet snijden. Ik heb de eer bij dezen Uwe welwillende me dewerking in te roepen, om door het zooveel mogelijk met de hand doen snijden van Uw koren, ook Uw aandeel in deze bij te dragen." De gémeenterekening, dienst 1932, vermeldt de volgende cijfers Gewone dienst. Inkomsten 81372,51, uit gaven 82513,62; nadeelig slot 1141,11. Kapitaaldienst. Inkomsten 14861,74. uitgaven 16736,31; inadeelig slot 1874,57. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur vermeldt de volgende cijfersInkomsten 12582,93, uitgaven 11499,26; batig slot 1083,67. B. en Whebben aan C. Kornet vergunning verleend tot het bouwen van een schuur. Naar wij vernemen zal de kapper C. Ba- kelaar dit jaar gaarne weder de oude rijwiel plaatjes in ontvangst nemen. De opbrengst van die plaatjes zal dienen voor de T.B.C. be strijding. 26 Juli plaats hebben op het erf van den heer Wittekoek alhier. DIRKSLAND. De uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met garage aan den Staakweg voor den chirurg aan het Van Weel ziekenhuis alhier is als volgt A. van den Doel, Sommelsdijk 9650 Fa. Mosselman Korteweg, R'dam 9930 C. le Comte Jz., Sommelsdijk 10175 J. C. Osseweijer, Sommelsdijk10435 J'b. Both, Dirksland10640 J. van Eek, Dirksland 10770 P. C. van Eek, Dirksland 11190 C. Spee, Sommelsdijk11430 T. van Heemst, Sommelsdijk 13220 Verleden week werden vanuit deze ge meente verscheept 2500 H.L. aardappelen en 4000 balen peen van 25 K.G. Door den heer M. v. 't H. is een zeemeeuw gevangen, welke een ring aan had gemerkt „Museum Götenberg, Zweden 5988 D". De ring is aan het Museum opgezonden. In de raadsvergadering werd goedgekeurd de rekening van de Gezondheidscommissie over 1932, de balans en winst- en verliesrekening va nde Woningbouwvereeniging over 1932 en van de Woningbouwvereeniging over 1932 en Besloten werd niet accoord te gaan met de GOEDEREEDE. Door Mej. K. Roos-Lokker werd voor de aardigheid en omdat het maar 15 cent was, een lootje genomen op de groote verloting, die ten bate der muziekvereeniging „Door kunst verkregen" te Nieuwerkerk aan den IJsel was op touw gezet voor verbetering van de financiën van het plaatselijk crisis- comité aldaar. De eerste prijs was een heeren- of damesrijwiel en op haar nummer werd de eerste prijs uitgetrokken. Een aardig meevallertje, j Dinsdag a.s. zal op de gewone uren en op dezelfde gelegenheid de ouderdomsrente wor- I' den uitbetaald. Een daagje uit. Dinsdag zou moeder F. geb. G. met haar dochtertje achterop de fiets haar ouders te Ouddorp gaan bezoeken, maar onder het Spuidijkje geraakte ze met fiets en kind in de sloot, zoodat ze nat en vuil spoedig terug was. Het 4-jarig zoontje van K. H. viel met zijn hoofdje in de punt van een potlood en verwondde zich zoodanig, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. OUDDORP. Ais men zonder vergunning op een rijwiel van een ander gaat rijden, komt dat wel eens verkeerd uit. Dat bleek dezer dagen toen H. M. die grap eens wou doen. maar dat kwam hem duur te staan, want hij werd door den Kantonrechter veroordeeld tot 4 boete. A.s. Maandag en Dinsdag wordt op het postkantoor de Ouderdomsrente uitbetaald en wel des v.m. van 8,3011 uur, n.m. van 2—3 uur en 's avonds van 5,307 uur. Van C. Rijnbrandt is een groot varken bezweken en moest onder politietoezicht be graven worden. Daar het dier niet verzekerd was, is dit een groote schade. TRAGISCH ONGEVAL OP DE BRASEMERMEER. Eén persoon verdronken. Men meldt uit Oude-Wetering Dinsdagavond heeft op het Brasemermeer in de buurt van de Leidsche Trekvaart, een droe vig ongeval plaats gehad. Ejen viertal broers van 15—26 jaar oud, af komstig uit Dordrecht, vertoefden hier met het jacht „Trekgans". Vermoedelijk brachten ze hier hun vacantie door. Twee van de broers gingen omstreeks 7 uur zeilen. Eén in een zevenvoets jol en één in een kano. Op een gegeven oogenblik is de jol plotse ling omgeslagen door een tot nog toe onbe kende oorzaak. De oudste (26 jaar oud) is hierbij overboord geslagen en verdronken. De kanovaarder, die de jol om zag slaan en z'n broer in het water zag verdwijnen, haastte zich met z'n kano naar de plaats, waar hij ech ter niets meer zag dan de omgeslagen jol. Een paar maal heeft hij nog gedoken, maar was ten slotte niet meer bij machte om meerdere pogingen tot het vinden van z'n broer in het werk te stellen. Zoo snel mogelijk is hij toen naar 't hotel „De Brasem" gegaan, om z'n andere broers het ongeval mede te deelen en verdere hulp te halen. De politieboot, die nog op de helling in reparatie was, kon alzoo geen dienst doen en werd vervangen door de motorboot van den heer J. Penning de Vries. Weldra waren een groot aantal kano's, roeibooten enz. naar de „MAAS"-NYMPHEN De Amerikanen hebben weer een tijdverdrijf uitgedacht: kikvorsch- springwedstrijderi. In de Vereenigde Staten is een kikvorsch tot kampioen uitgeroe pen met een sprong van 13 voet en 5 duim, dat is bijna 4 meter 18. Bij de „puten in de dulve" Vierde men geweldig feest, Een van hen was juist dien middag Naar het springconcours geweest. Met den gouden wisselbeker Was hij slootwaarts weergekeerd, En met heel veel kwaakbombarie Werd hij nu als held vereerd. Wekenlang had hij geoefend En zich ernstig voorbereid Voor den kamp op de „eendaagsche", Op den kikker-springwedstrijd. 'n Eerewacht van kikkerdames Had hem vroolijk opgewacht Toen hij door de feestcommissie Zwaar bekranst werd thuis gebracht. Het bestuur der kikkerkoorzang Was onmiddellijk present Met een nieuw vocaal programma In de groen-versierde tent 's Avonds hield men bal-champètre Ergens tusschen 't hooge riet, En aan ooievaars of reigers Dacht het feestend volkje niet. 't Lijkt me werk'lijk niet onaardig Deze nieuwe tak van sport, Jammer maar, dat het noodzaak'lijk Een seizoenontspanning wordt. Want des winters blijven kikkers Onder „in een boerensloot, „Staken 't kwekken en het kwaken, „Zijn ze doorgaans hallef dood l Misschien, dat z' er iets op vinden, Een verwarmde kas of zoo, Of dat men' ze laat vervangen Door een heel gewone vloo. 'k Vind het best als die ontspanning Bij de Yankee's opgang maakt, Liever nog dan dat hun dollar Sprongen naar beneden maakt. (Nadruk verboden). HAKATE. plaats toe gevaren en het reddingswerk werd begonnen. Tot nog toe zonder resultaat. Nader vernemen we, dat de broers afkomstig zijn uit Dordrecht, terwijl hun ouders momen teel in Den Haag hun verblijf hielden. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men nog volkomen in het duister. De jongen kon goed zwemmen en zeilen. Veel wind was er niet, zoodat de wind niet de oorzaak van het omslaan kan zijn. Vermoedelijk heeft hij een klap van de giek gekregen, en is bewusteloos in het water terecht gekomen. Het reddingswerk daar ter plaatse is zeer moeilijk. Ongeveer 6 meter is het diep en' de bodem is zeer onregelmatig door gaten en putten. Een der broers is met een auto van den heer Beuk naar Den Haag gegaan, om z'n ouders het droef gebeuren mede te deelen. Het geval bracht natuurlijk veel menschen op de been, die uit de verte de talrijke bootjes op het meer konden zien dobberen. Lang is men nog met het dreggen voortge gaan, maar tot nog toe is 't lijk niet gevonden. BOTSING TUSSCHEN MOTORRIJDER EN AUTO. Eén doodc, cén zwaar gewonde. Dinsdagavond omstreeks kwart voor negen heeft op den hoek van de Spaarnwouderweg en Sloterweg een ernstige botsing plaats gehad tusschen een motorrijder en een auto. De motorrijder, de heer v. d. Kerf uit Am sterdam, komende uit de richting Haarlem, botste in volle vaart tegen de uit Amsterdam komende auto, bestuurd door den heer Bakker. De bot sing was zoo hevig, dat de duorijdster op slag gedood werd De motorrijder werd in zeer ernstigen toestand naar een der ziekenhuizen in Amsterdam vervoerd. De auto reed na de botsing tegen de brug leuning van de brug over de Ringvaart van de Haarlemmermeer en werd zwaar beschadigd. De bestuurder bekwam echter wonder boven wonder geen noemenswaardig letsel. De politie uit Hoofddorp heeft de zaak in onderzoek. Het lijk van de duorijdster, wier inden'titeit nog niet kon worden vastgesteld, is naar het lijkenhuisje te Hoofddorp overgebracht. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Men meldt uit Vlissngen Een vrouw, die alhier in de Aagje Deken straat liep, is door een auto gegrepen. Zij werd zoo ernstig gewond, dat zij naar het St. Jozefs ziekenhuis moest worden overgebracht. Men vreest voor haar leven. EEN RIJDEND VUURTJE. Autobus met kinderen vliegt in brand. Woensdagmorgen om even na twaalf uur is een autobus van de A.L.M.O., bestuurd door H. J. S. uit de Athjehstraat, op den Coolsingel, voor het gebouw van de Amsterdamsche bank in brand gevlogen. In den bus zaten twintig schoolkinderen, die van de Oldebarneveltstraat naar den linker Maasoever zouden gaan. Het vuur brak uit achter de motor, bij de chauffeurs plaats, en deelde zich snel mede aan het geheele voertuig. Enkele kinderen wisten vóór uit den wagen te komen, de overigen redden zich door het achterportier. Er ontstond direct een ver stikkende rook en een groote toeloop van pu bliek. Achter den autobus kwam een andere autobus aan, van de R.T.M, De chauffeur daar van stopte oogenblikkelijk en nam het brand- bluschapparaat uit zijn voertuig. Hiermede heeft hij, geholpen door zijn collega van den brand- denden bus de vlammen weten te dooven. Er zijn vele slangenwagens uitgerukt, zij heb ben evenwel geen flenst behoeven te doen. DE GEVOLGEN VAN HET ETEN VAN ONRIJP FRUIT. Meisje overleden. Na het eten van onrijp fruit zijn twee kin deren van den landbouwer J. v. D. te Maashees ernstig ziek geworden. Een vierjarig dochtertje is overleden. EEN PRIESTER EN ELF KINDEREN VERDRONKEN. Naar Reuter uit Bourges meldt, is op het meer bij Argent sur Sauldre een boot met vijf tien kinderen van het patronaat Gieu in Loiret en een priester, die hen begeleidde, omgeslagen door onopgehelderde oorzaak. Allen vielen in het diepe meer. Vier kinderen wisten zwemmen de den oever te bereiken, maar de priester en elf kinderen zijn verdronk'en.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 5