voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. v Antirevolutionair Orgaan SM A IN HOC SIGNO VINCES FEUILLETON int van de mjtrh' No. 3973 WOENSDAG 19 JULI 1933 48STE JAARGANG tingen. IATHIEK issende Bril WART, SPECIALITtlT 6) Gemeenteraad. Zomer sproeten SPRUTOL BRANDING VI J |D U TOT |li 1933, des avonds 7 jHolel d' Oranjeboom |ijer te Nieuwe Tonge, lien polder Battenoord, Meuwe Tonge» 1 Heer T. H. Holleman pris VAN BUUREN. P33 te Dirksland, in de jus 1933, te Dirksland, I voorheen Keuvelaar londs 7 uur (zomertijd) |em. 173 R. V. Maat) in polder Dirksland, keg, kad. Sectie B no. |ut de huur. Thans in /ekke Dzoon. ^m. 123 R. V. Maat) Dirksland, in polder [oofweg, kad. Sectie A 06. In 3 perceelen en idrs. Grootenboer, W. l'AN DER SLUYS. li 1933, te Dirksland, en Justus 1933, te Dirks- lj. Vermeulen, afslag uur (zomertijd), van: 178 R. Somm. Maat) lef te Sommélsdijk, in |aat", in den hoek van Oudelandschen Dijk, 11030 en 1031. lidom toebehoorend aan |d te Dirksland. /AN DER SLUYS. langeboden. Iers dezer courant, 1 der Rheumatiek, lek, Ischias (Heup- re Urinezuurziekte. Jrlegbaar bewijs te Iheid van deze be- J van Uw eigen en Ing van Uw lijden, rij 2ulk een buiten- j maken konden, Ben, dat „Duo-For- lige gevolgen heeft. Ibeteekent. U zendt ■pon of een brief- Iver is, U ontvangt Reling.' prettig en J om in te nemen, Ihardnekkigste ge- fhting van Uw fol- IStel U het nieuwe [voor, dat dit voor fe onzegbare vreug- p ontwaken zonder Jscht door een vol- ■erlangend om uit lr het werk en de lig. Doch talm niet. Iden nog. Waarom I in smart te leven, lan deze aanvraag jigen zonder eenige per gesloten en- bp een briefkaart BZPN NGELAND deling (e zenden. II, Spierpijn, zelf thuis met ons int sppsrsst. bestraling. nlichtingen ENBURG, Rotterdam, Tel. 11977 ON MAARTIJD er naar het goedkoope papierhuis, SO, Rotterdam, ol behang en voor' ts. per rol. odig verder als RAAT 50. VISSER. ert u STRAAT 7, Hoogstr vanaf Korte t) Rotterdam. RDEELIG ADRES Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.— bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGAVEN.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN SOMMÉLSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel D1ENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f I.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentlën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. Alle stukken voor de Redactie bestemd. Advertontiën en verdere Adtn inistratie franco toe te sendets aan de Uitgevers DE STILTE VOOR DEN STORM In de zomermaanden staat de politieke actie stil. Zoowel ouderen als jongeren bereiden dan hun krachten voor voor de wintercampagne. Er is momenteel dus een stilte. Laat het zijn een stilte, die den storm voorafgaat. Den storm In deze tijden, waarin het alles gist en woelt, is deze te verwachten. Ons land, dat bekend staat in het buitenland als klein maar dapper, is niet zoo licht te be ïnvloeden voor allerlei nieuwigheden. Vooral de actie onder de jeugd voor prin- cipieele vorming, die helaas bij de Duitsche jeugd niet gevonden wordt, is tot groote zegen geweest en heeft tot gevolg gehad, dat bijv. de aanwassende fascistische springvloed, die de Buropeesohe landen dreigt te overstroomen, op de Hollandsche kust werd afgeslagen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Laten we daar in de aanstaande wintercam pagne rekening mee houden Vergadering van den.' Raad der gemeente HERRINGEN op Maandag 17 Juli, des voorin. 9 uur (o. t.) Aanwezig alle leden. De Voorzitter, burgemeester Visscher, opent de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen van de vonge vergadering voorleest, welke onveranderd worden vastgesteld en ge- teekend. Het nieuwbenoemde lid in de vacature A. Noordijk, de heer Jac. van der Velde Lz., legt in handen van den Voorzitter de bij de wet vereischte eeden af. De VOORZITTER feliciteert den heer Van der Velde en spreekt den wensch uit, dat hij zijn beste krachten in eensgezindheid met de andere leden zal mogen geven in 't belang der ge meente. De heer VAN DER VELDE dankt den Voorzitter voor diens hartelijke woorden. Ingekomen stukken' en mededeelingen. Een mededeeling van de gemeente Stellendam, dat in 't bestuur der waterleiding is gekozen- de heer P. Roon. Van Ged. Staten goedgekeurd overdracht gemeentegrond aan de Ned. Herv. Schoolver- eenigdng. Proces-verbaal kasopname gemeenteontvanger Maart '33; in kas was 1166,04. Idem Juni '33; kassaldo 1541,13. Proces-verbaal kasopname Armbestuur Maart 1933; in kas was 710,63. Idem Juni 1933; kassaldo 370,005. Balans, winst- en verliesrekening van .den keuringsdienst van waren te Dordrecht met een totaal van 120054,865. Begrooting van de N.V. E.M.G.O. over 1933-1934. Rekening van den Vleeschkeuringsdienst, district Dirksland. Ingekomen waren nog een 2-tal adressen, n.l. één van ongeorganiseerde en één van georga niseerde arbeiders, waarin verzocht wordt om steun of werkverschaffing. Bij de behandeling der gemeentebegrooting 1934 zal met beide verzoeken rekening worden gehouden. Verslag keuringsdienst van waren over 1932. Alle stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Benoeming commissie van onderzoek rekening 1933 en begrooting 1934. Benoemd worden de heeren B. v. d. Linden en A. Riedijk, die zich deze benoeming laten welgevallen. Ter goedkeuring rekening 1933 en begrooting 1934 Gezondheidscommissie. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Een wijziging van de verordening Winkel sluitingswet, wat in een vorige zitting werd aan gehouden, wordt thans verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Wijziging van de eischen van benoembaar heid en bezoldiging gemeenteveldwachter. Met de opmerkingen van den Minister is rekening gehouden. Ged. Staten adviseeren om den ambtenaar van den burgerlijken stand, die tevens hetzij burgemeester of secretaris of ambtenaar ter secretarie is en na 15 Juni 1933 wordt benoemd, geen salaris te geven. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op grond van de verantwoordelijke functie met beloop van risico's. En mede daarom, dat geen functionaris zonder belooning daarvoor te krijgen is. Met algemeene stemmen wordt het voorstel B. en W. aangenomen. Wegens administratieve veranderingen (zon der wijziging van beteekenis) wordt verzocht door Ged. Staten, de rekening over 1931 nader door den Raad te doen vaststellen. Hiertoe wordt besloten. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. SOMMÉLSDIJK. Vorige week stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente ingeschreven 18 landarbeiders, 7 transportarbei ders, 1 landbouwersknecht, 1 los-werkman en 1 machinist groote vaart. MIDDELHARNIS. De heer S. Albrechts al hier is te Rotterdam geslaagd voor het Mer- curius diploma Nederlandsche Handelscorres pondentie. Het zoontje van den heer G. Verhage had Zaterdagmiddag het ongeluk met zijn hand tus- schen eenige waterleidingbuizen bekneld te ge raken, waardoor hij dit lichaamsdeel ernstig verwondde. STAD AAN 'T HARNGVLIET. Vanuit deze gemeente werden de vorige week 450 H.L. aard appelen vervoerd. De handel is nog erg slap. Vorige week wer-d de motorbrandspuit weer beproefd. Dit was voor de jeugd een aardig verzetje. Velen kwamen dan ook met een nat pak thuis. De spuit voldeed uitstekend. Vrijdagavond speelde V.V.S. I een voet balwedstrijd tegen een combinatie uit Flakkee. V.V.S. won met 4—1. Zaterdag ontvangt V.V.S. de vereeniging ,,De Zwervers" uit Oolt- gensplaat. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft den heer Jac. Vroegindeweij benoemd ver klaard tot lid van den gemeenteraad, zulks als opvolger van den heer H. Berk. DEN BOMMEL. Vorige week werden van deze haven vervoerd 1351 H.L. aardappelen. Vrijdag 21 Juli a.s. zal de B.V.L. haar schietoefeningen houden op het plein der O. L. school alhier, 's avonds van 6,30 tot 8,30 uur. Vorige week stonden bij den correspondent der arbeidsbemiddeling 61 werkloozen inge schreven; daarvan waren er 41 bij de gemeen telijke werkverschaffing geplaatst. Door middel van de arbeidsbemiddeling is de heer G. Keuvelaar van hier te werk gesteld in den Wieringermeerpolder. Aan de stichting „Hoenderloo" is door B. en W. vergunning gegeven tot het houden van een collecte in deze gemeente. De zitting ter bekoming van kostelooze rijwielmerken, belastingjaar 1933-34 zal worden gehouden op Vrijdag 21 Juli a.s., des nam. van 6—8 uur (nieuwe tijd) in de Polderskamer. De Wed. van St. Annaland moest heden Maandagmorgen voor een spoedeischende ope ratie naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd worden. Kort na aankomst aldaar is zij over leden. Zij, die dit najaar een varken wenschen te slachten, worden er op opmerkzaam gemaakt, dat zij nu een varken moeten koopen, daar de wet voorschrijft, dat het varken 4 maanden door denzelfden persoon moet gemest zijn om door denzelfden persoon geslacht te mogen worden. Aan den heer J. Geelhoed te Middelharnis is door B. en W. vergunning gegeven tot het bouwen van 3 woonhuizen in de zoogenaamde „Bazar". Van den landbouwer M. Mijs werd j.l. Zaterdag tijdens het onweer een paard door het hemelvuur gedood. De weegbrug no. 1 is voor de a.s. bieten campagne goedgekeurd. Het kind van J. de Bakker is van de fiets gevallen en wel zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vrijdag 21 Juli, nam. haif drie (oude tijd) vergadering van den Raad der gemeente. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbieding gemeenterekening en rekening burgerlijk armbestuur over 1932. 3. Benoeming leden van de commissie tot nazien van bovengenoemde rekeningen. 4. Benoeming plaatsvervangend lid in de commissie van toezicht gasfabriek. 5. Bespreking zaken Haven. 6. Voorstel B. en W. tot stopzetting werk verschaffing. 7. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van schoolgeld. 8. Bespreking circulaire Ged. Staten inzake Wijziging begrooting dienst 1933. jaarwedderegeling voor de ambtenaren van den burgerlijken stand. 9. Vaststelling instructie gemeentesecretaris. 10. Vaststelling instructie gemeentebode. 11Vaststelling instructie gemeenteopzichter. 12. Rondvraag. OOLTGENSPLAAT. Uitslag schieten B.V.L. J. W. Korteweg 96, S. van der Mast 93, Th. van Everdink 93, A. van Dam 92, A. Remus 92, B. Oorbeek 9 W. van Dam Jr. 90, H. van Rossum Pz. 9-0, Joh. van Gurp 89, Jan J. van Ree 88, H. van Kempen 88, J. C. Birkhoff 87, P. Korteweg Dz. 88, C. J. Oostdijk 86, A. C. de Bruin 85, P. van Kempen Jz. 85, H. van Rossum Az. 82, Joh. van Kempen 90, A. van den Heuvel 81, Joh. van den Tol 81, L. Ver- maat 82, L. Jordaan 70, Jac. J. van Ree 61 punten. Uitslag verkooping bouwland door Notaris Akkerman ten verzoeke van D. van Kempen, in het Oudeland. Ingezet door J. van Gurp op 700 per gemet (massa 2679). verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. In deze gemeente heeft op een inwonertal van ruim 3250 personen in 3 maanden geen sterfgeval plaats gehad. De werkman C. Buscop werd bij de werk verschaffing in den polder het Rietveld zoodanig aan zijn been verwond, dat loopen of werken onmogelijk was. Dr. C. W. Kramers verleende de eerste geneeskundige hulp. OUDE TONGE. In de afgeloopen week meldden zich bij den agent der arbeidsbemidde ling als werkloos aan: 34 landarbeiders, 2 land- bouwknechts, 3 transportarbeiders, 1 chauffeur, 1 gas- en waterfitter, 1 timmerman en 1 smids knecht, terwijl er in genoemde week 42 personen bij de werkverschaffing werden te werk gesteld. Door de afdeeling „Het Groene Kruis" alhier is een ligtent voor t.b.c.-lijders aange kocht. Door B. en W. dezer gemeente is tegen 25 Augustus a.s. vergunning verleend tot het houden' van een speldjesverkoop ten bate van het Roode Kruis. Van den heer J. Grootenboer te Middel harnis reed Zaterdag j.l. aan den Heerendijk alhier een auto in de sloot. Met een takelwagen van N.V. Pulleman's Autobedrijf werd de auto weer op den beganen grond gebracht Behoudens eenige materieele schade liep dit ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens een kort doch hevig onweer sloeg Zaterdagavond de bliksem in een schuur, deel uitmakende van de hofstede van den heer W. Terhoeve, welke gelegen is in den Heerenpol der alhier. In minder dan geen tijd sloegen de vlammen van alle kanten naar buiten en de brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, stond dan ook ten opzichte van het behoud van deze schuur geheel machteloos. Echter mocht zij het genoegen smaken, de woning en de andere bijgebouwen, welke even eens ernstig door het snel om zich heen grijpende vuur bedreigd werden, te behouden. In de schuur, die tot den grond toe afbrandde, bevonden zich een groote hoeveelheid hooi en verschillende landbouwwerktuigen, die mede een prooi der vlammen werden. Tot laat in den avond is men met het blus- schingswerk, mede tengevolge van het lange nasmeulen van het hooi, bezig geweest. Verzekering dekt de schade. Begrijpelijkerwijs trok een en ander nog al belangstelling. NIEUWE TONGE. De heer G. v. d. Kroon is voor vast aangesteld als gemeenteopzichter. Tegen A. v. S. is proces-verbaal opge maakt wegens het rijden zonder een geldig be lastingplaatje. A.s. Vrijdagavond van 6^—7 uur zal op het erf van den heer Wittekoek de geitenkeuring plaats hebben. Het zoontje van den heer D. had het on geluk spelenderwijs in de sloot te vallen. Door toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge en liep dit ongeluk met den schrik en een nat pak af. Bij den agent der arbeidsbemiddeling ston den de vorige week 15 werkloozen ingeschreven. DIRKSLAND. Tegen een ingezetene werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der algemeene politieverordening. Op de wekelijksche beurs besteedde men voor de aardappelen van 1,40 tot 1,55 per 70 K.G. Ook werden enkele perceelen koepeen verkocht. Aan den heer J. A. van Nieuwenhuijzen is vergunning verleend tot het bouwen van een landhuis aan den Boezemweg. Onze dorpsgenoote Mej. Marie J. J. Nieuwland J.Pd. slaagde dezer dagen te 's-Gra- venhage voor het admissie-examen tot de Rijks kweekschool voor Verloskundigen te Rotterdam. HERRINGEN. Heden Dinsdagavond speelt een sterk zwaluwenelftal uit Middelharnis tegen H.V.V. I op het terrein alhier. De bouwknecht D. Bestman had het on geluk een klap van een paard te krijgen tegen het hoofd, waardoor zijn neus en een zijner oogen nogal gekwetst werden. Een dochtertje van P. de Jong, welke bij een ouder zusje achter op de fiets was gezeten, geraakte met beide voetjes in het wiel, waardoor DOOR r K. H. MARINUSSEN. 12) „Ik eerbiedig uw beslissing, moeder. Dat weet u. Maar accoord kan ik er niet mede gaan. Naar mijn meening moest u Dolf niet toegeven." „Het spijt mij zoo. 'k Had zoo gaarne samen Dolf in het oog gehouden." „Dat kunnen we nog, moeder. Tenminste voor zoover het mij mogelijk is. En voor zoover Dolf er genoegen mee neemt, 'k Geloof niet, dat ik veel invloed op hem heb." Mevrouw Woldinga gaf er geen antwoord op. Kennend het heftige karakter van Frits, achtte zij het raadzaam, niet mee te deelen, wat Dolf gezegd had. „Je kunt toch nooit weten," vond Lena, „of Frits mogelijk Dolf nog tot andere gedachten brengen kan. Er is toch geen haast bii, moe der „Haast niet. Maar 'k heb hem beloofd te zul len schrijven, als ik met Frits heb gepraat." „De idee van Lena is toch zoo dom niet," vond Frits. „Kunt u het goed vinden, moeder, dat ik Dolf schrijf, hem mijn meening zeg en hem verzoek, zijn voornemen te laten varen?" Mevrouw Woldinga was er van overtuigd, dat die poging water naar zee dragen zou be- teekenen. Maar zij wilde Frits niet voor het hoofd stooten, daar hij het goed meende met Dolf. „Als je denkt, dat er mogelijkheid is, ga dan je gang. Ik heb geen haast, We kunnen dan na het antwoord van Dolf weer zien." ».Als ik vanavond schrijf, komt het antwoord nog vóór u vertrekt." „Goed. Maar, Frits, jongen, schrijf niet hard en toornig, want daarmde bereik je bij Dolf het omgekeerde." „Ik beloof het u, moeder. Alleen mijn meening steek in niet onder stoelen of banken." Daarvan was mevrouw Woldinga overtuigd. Frits had een rotsvaste overtuiging. Wanneer Dolf er slechts de helft van bezat, kwamen de moeilijkheden niet voor. Het gesprek over het onderwerp was afge loopen en Frits begaf zich naar zijn werk kamer innerlijk vertoornd op Dolf. „Frits" hij stond reeds bij^ de deur. „Ja, moeder „Als je Dolf eens voorstelde, voorloopig een jaar naar de Vrije te gaan. Als hij zich er niet thuis gevoelt, kan hij immers altijd nog naar Leiden ,,'k Zal schrijven, dat u het zoo gezegd hebt, moeder." Hij zelf voelde er niets voor. 't Was een halve maatregel. Hij hield van consequentie. Dolf moest voelen, dat hij geen woordbreuk plegen mocht. Wilde hij dat toch doen, dan had hij de gevolgen maar te dragen. Heet van de naald schreef hij den brief, deelde Dolf mede, dat moeder hem volledig op de hoogte had gebracht en dat hij zich er niet mee vereenigen kon, dat hij naar Leiden ging, maar dat hij het zelf weten moest en dat hij (Frits) moeders beslissing zou eerbiedigen. Maar moeder had hem zijn gevoelens gevraagd en daarom gaf hij, eerlijk en oprecht, zijn mee ning. Hij vroeg Dolf, op zijn voornemen terug te komen, daar hij woordbreuk tegenover vader pleegde. Hij bezwoer hem, niet naar een milieu 'te gaan, waar uiteraard het Calvinistisch be ginsel in het gedrang kwam en deelde hem ten slotte het voorstel van moeder mede: het eens een jaar in Amsterdam probeeren, als hij dan niet geheel van Leiden wilde afzien. De brief ging recht op het doel af, maar, naar de meening van het jonge schoolhoofd van Laerwoud, was hij niet scherp gesteld, in elk geval niet kwetsend. Bij de voordeur, op weg om het epistel te posten, ontmoette hij de beide meisjes, die blo zend van gezondheid met welgevallen de fris- sche vrieslucht hadden ingeademd. „Waar ga je heen vroeg Annie. „Een brief posten. Ga je mee „Van de partij. Jij, Lucie „Neen, hoor. Ik ben bepaald moe. Maar ga gerust. Ik weet den weg." Dus stapte Annie met Frits op. ,'t Is een brief voor Dolf", zei de laatste. „Voor Dolf Heeft moeder alles verteld Wat zeg jij er van?" „Moeder moet Dolf geen toestemming geven." „Dan neemt hij ze." „Ho, ho, hij heeft geen geld. Moeder is er de baas over en betaalt geregeld van de studie verzekering." „Dan geeft Dolf de studie op." „Is z ij n zaak." „Zou je dat niet jammer vinden „Dat behoeven we niet te vragen. Hij doet het zichzelf aan. Denk jij er over als moeder „Toen moeder het vertelde, dacht ik onmid dellijk niet doen, maar ik ben van opinie ver anderd. Het helpt toch niet. Dolf gaat zijn eigen gang." „Is het zóó erg met hem „Hij is een ongeloovige. Verkondigt zelfs socialistische denkbeelden. Zoo iemand past toch niet op de Vrije Universiteit 't Is een voudig een bespotting. Je bent het zeker met deze opvatting niet eens Het verbaast me niets. En toch kun je Dolf niet dwingen. Wat heb je nu geschreven Hij deelde in korte woorden zijn standpunt mede en vertelde den inhoud van den brief. ,,'t Is uilen naar Athene brengen, Frits. Je loopt de kans ,een vinnig briefje terug te krij gen. En zeker, als je zelf scherp geschreven hebt." „Ik ben niet kwetsend geweest." „Dolf voelt het als kwetsend. Je staat niet I bij hem in de gratie Frits. Dat weet je trou- wens zelf wel. Als ik jou was, postte ik den brief niet. Je kunt er ellende van beleven. Moe der heeft je natuurlijk niet tegen willen houden, maar zij denkt er over, als ik. We moeten Dolf aan zijn lot overlaten. Ik bedoel niet links la ten liggen, maar hem niet tegenwerken. En dan willen we hopen, dat hij nog eens terugkeert." „Je verbaast me door je soepelheid. Ik denk er niet zoo over en post den brief. Dolf moet weten, dat hij niet goed handelt en dat zijn gedrag alleen voor zijn verantwoording komt.' „Je brief zal het veel erger maken. Dolf duldt jouw inmenging niet, neen, laat ik mij anders uitdrukkenhij zal je goeden raad als een inmenging zien en dat duldt hij niet. Hij was woedend, toen moeder hem zeide, met jou te willen overleggen." „Dolf moet het zelf weten. Moeder vroeg mijn meening en die heb ik gegeven. Overigens heeft moeder feitelijk al beslist." „Ja. Ik weet het. En, Frits, ik geloof, dat moeder goed doet met Dolf toestemming te geVen. Bij de Hilderinks zijn ze ook op de hoogte. Och, moeder en mevrouw Hilderink verstaan elkaar zoo goed „En Lucie én jij kunnen goed met elkaar over weg," glimlachte hij. „Ook dat. Nu, de Hilderinks vinden, dat wij Dolf zijn gang moeten laten gaan." „Het standpunt is mij te slap. Hebben vader en moeder daar voor als het ware het brood uit hun mond gespaard, om Dolf later de ge legenheid te geven, aan een openbare Uni versiteit te studeeren Heeft het voor jou geen beteekenis, dat je je woord hebt gegeven „Als vader, bij wijze van spreken, vooraf geweten had, dat het met Dolf deze richting zou uitgaan, had hij die voorwaarden nooit gesteld." „Drogreden. Dan was Dolf nooit op studie gegaan, althans niet op deze studie. Enfin, we zullen zien, wat de brief uitwerkt. En als moe der toestemming geeft, goed, ik zal er haar niet hard om vallen. Maar ik wensch niet, dat later gezegd kan worden, dat dit in overstem ming was met mijn gevoelens." De brief gleed in de bus. Op den terugweg spraken ze niet meer over Dolf. En ook des avonds niet, toen ze gezellig bij elkaar zaten en Frits opeens de loop van het gesprek bracht het mede allo moge lijke staatjes van zijn militairen diensttijd ver telde. Hij was reserve-luitenant en moest regelma tig enkele weken in dienst, meestal in de va- cantie, een enkele maal in September op ma noeuvres. Ook Dolf was er ingeloot, maar had uitstel van eerste opkomst verkregen om studierede nen. Ongetwijfeld verkreeg hij dat uitstel ook voor de vier jaren die hij op de Universiteit zou doorbrengen. Het was ongeveer negen uur, toen Meule- mans nog kwam binnenvallen met een dringende boodschap. Hij bleef een uurtje „plakken", met mevrouw Woldinga herinneringen ophalend uit den tijd hoe lang geleden leek die en 't was slechts enkele maanden dat zij zelf als gastvrouw in die woning fungeerde. Verder amuseerde hij zich met Lucie, die Rot terdam met vuur verdedigde, toen hij opmerkte, er niets van te moeten hebben. Hij plaagde haar geducht, vooral toen de leuke gewezen boer bespeurde, dat zif plagerij dragen kon en den bal terugkaatste. Onderwijl viel het hem op, dat het jonge schoolhoofd zoo weinig mogelijk aan het ge sprek deelnam en vaak afwezig was. Ejven latei, toen hij afscheid had genomen maar niet vóór Annie en Lucie plechtig had den beloofd, een tegenbezoek te zullen brengen, ,,'k zou het niet durven vragen aan maar een Rotterdammerhad Lucie geplaagd werd

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 1