Zaterdag 15 Juli 1933. No. 3972 Miliar bestaat uil twee Bladen TWEEDE BLAD. LANDDAG TE OUDDORP. SCHAAKRUBRIEK. Van Ouddorp tot De Plaat PU ROL POEDER ™W>CSÏGH0VJÏTSÊS Uitgaande van den Ring van J.V.'s en den Kring van M.V.'s op G. G. van Fiakkee. Woensdagmiddag j.l. werd door bovenge noemde vereenigingen een Landdag gehouden in de duinen van Ouddorp. Hoewel ('s morgens vooral) dreigende wol ken door het hemelruim vlogen, voortgestuwd door de zeer sterke briesch, terwijl zoo nu en dan groote droppels op den aardbodem vielen, waren toch een ca. 200 menschen, onderen en voornamelijk jongeren naar Ouddorp's duinen getogen, per tram, bus, fiets, enz. uit alle oor den van Fiakkee om te genieten van deze geor ganiseerde bijeenkomst. Vr. C. de Bakker opende deze meeting door te laten zingen Ps. 68 10, Gebed en lezen Ps. 27 en sprak daarna een welkomstwoord. Met eenige huivering was een aanvang geno men om dezen 3en landdag te organiseeren, vooral, daar het vorig jaar een groot tekort ont staan was. Het doel van dezen Landdag was om de le den van de J.V.'s en de M.V.'s nieuwe kracht te geven, de band in het organisatieleven te ver sterken en indien mogelijk nieuwe leden te ver werven. Met groote moeite was het comité er in ge slaagd sprekers te krijgen, waarvan het resul taat zichtbaar was door de aanwezigheid van Ds. W. W. Meijnen uit Dordrecht en Ds. F. A. den Boeft uit Rotterdam. Spr. heette deze heer en hartelijk welkom als mede de overige aanwezigen. Hiermede was de meeting geopend. Gezongen werd Ps. 150 1, waarna Ds. M e ij n e n op de katheder plaats nam om zijn rede uit te spreken, getiteld „Crisisvragen". Daar de wensch kenbaar was gegeven om in zijn rede levensvragen te behandelen, had spr. in plaats van dit woord, zijn rede met „Crisis- vragen betiteld. Niet de crisisvragen van dezen tijd in handel en nijverheid, de vragen der voorziening in de stoffelijke nooden, maar de crisisvragen in ver band met de rijpere jeugd. Op allerlei gebied maakt zij de crisis door er is geen leven zonder crisisvragen. Het jeugdleven bracht spr. in verband met de lente. Elk seizoen van het jaar heeft zijn aantrek kelijkheid en schoonheid maar vooral in de lente de ontluiking wordt de grootheid Gods ge openbaard „Zie ik maak alle dingen nieuw". Er ligt een overeenkomst in de lentetijd en het jeugdleven, in het jeugdleven en de lente tijd, voor de toekomst. De jeugd vraagt, zoekt en onderzoekt voor de toekomst. De ouderdom vraagt naar het verleden, het pasgeboren kind naar het heden. Dit vragen, zoeken en onderzoeken naar de toekomst is de aantrekkelijkheid van het jeugd leven. Het Jeugdleven komt echter voor veel vra gen en vreezen te staan. Zij maakt de crisis door. Zonder ondoordachtzaamheid is zij tot alles geneigd voor alles wat hen onschuldig lijkt, waarvan de ontnuchtering vaak bitter is. Zij komen in aanraking met het leven, op geestelijk, maatschappelijk en politiek terrein, en laten zich dikwijls leiden door oudere om be drogen uit te komen. Het Jeugdleven is veel anders, dan het leven van oudere. Ouderen moeten een voorbeeld geven. De tijd van heden wordt dikwijls met den tijd van het verleden vergeleken, met den tijd toen de thans oudere met hun jeugdleven te worste len hadden. Zij i s niet te vergelijken. De wereld drong toen niet door in den kring van de dompers door hen veracht. Tegenwoordig is het anders en treden zelfs groote staatsmannen uit de Christelijke kringen naar voren. Ook uitvindingen hebben hieraan veel meegedragen, o.a. Radio. Van alles dringt door in het huiselijke ü(even, muziek, zang, voordracht enz., dit alles dringt ook in de Chr. kringen. Hierdoor dringt de wereld de kerk binnen. De Jeugd ziet de liehtarmen van de wereld. Zij lacht haar toe. De Jeugd dreigt los te laten, wat God heeft voorgehouden als eenig richtsnoer. Wat is de taak Zich terugtrekken De wereld vermijden. Dit alles is tegen Gods Woord. God roept ons de plaats waarop wij geroe pen zijn te vervullen met de gaven, moed en kracht die men bezit tot eere van Zijn Naam. In Zijn kracht te arbeiden. Wie zich van de wereld terugtrekt, neemt de wereld met zich mede. Spr. nam als voorb. het monnikenleven. Naar Hem moeten wij ons regelen. Christus zegtDie achter mij wil komen, verloochene zichzelven en neme zijn kruis op en volg mij. De mensch streeft naar de vrijheid, wil zelf standig wezen. Hoe vaak zegt men niet „Ik ben geen kind meer". Vrijheid is de leus, die velen in den af grond brengt. De ware vrijheid is„Indien de Zoon U zal vrijgemaakt hebben, zoo zult gij waarlijk vrij zijn". Tweeërlei machten dreigenhet socialisme en het facsisime vrijheid en macht, beide zijn revolutie in gaande tegen de liefde tot God en de liefde tot zijn naaste. De ouderen moeten met en voor de Jeugd leven, strijden en bidden. Veel is het juist an dersom. Eén moeten zij zijn, elkander opbou wen en sterken in het geloof voor één God. Onder de Jeugd moet ernst zijn, zij moeten aan Hem vragen om wijsheid en kracht, niet zelf, maar zich voor Hem buigen, Hem eeren. De Jeugd moet voorwaarts gaan met de zeker heid van het geloof ,dat geeft rust, kracht en troostmet God naar Zijn Woord naar het Licht der zekerheid waar geen crisisvragen zijn. Na deze rede werden gezongen de Bonds liederen van de J.V. en de M.V. w.o. collecte voor dekking van de kosten werd gehouden. Pauze» 'Gedurende de pauze trokken vele jonge men schen naar het strand, waar menigeen vanaf het steile duin met een tuimelende beweging te recht kwam. Na de pauze werd gezongen le en 2e couplet van het Wilhelmus, waarna Ds. den Boeft zijn rede uitsprak getiteld „De weg naar het geluk". Spr. wees er op, dat hetgeen gesproken werd op zoo'n landdag de prikkel moest geven voor het vereenigingsleven. Wij kunnen alles groot maken naar buiten, hoewel het voornaamste van het vereenigingsleven is het maken van inleidingen en meedoen aan de bespreking. Spr. heeft den indruk gekregen, dat alles zoo slap is, wat het vereenigingsleven aangaat en hoopt, dat bij het naar huis gaan na deze bijeenkomst er een begeerte zal zijn, om in de a.s. winter te werken en dat wanneer de tijd van het Jeugd leven voorbij is, niet gezegd kan worden, wat heb ik aan dat alles gehad. De prikkel moest er zijn. De weg naar het geluk, in den mooisten zin. Het geluk in het leven met God, de weg naar den Hemel en het vergaderd zijn rondom den troon. Hoe is dat. Alle menschen krijgen en zoe ken dat niet. Men kan het hooren als zij zeggen, als het eind maar goed is. Als het maar goed uitkomt, dat is het voornaamste. Vele menschen vinden den weg naar het geluk vervuld, wanneer zij maar met God sterven. Zij vergeten echter te vragen hoe ze daaraan komen. De weg naar het geluk begint bij den- doop tot het einde. Velen zijn er die dezen weg willen overslaan en het geluk zoo maar willen grijpen om het met volle teugen te drinken. Zooals er een weg is naar het huwelijk, zoo is er ook een weg naar het geluk. De weg die God gegeven heeft. Hij let niet op het einde van het leven maar op het hcele leven, bij de verschijning voor Zijn aangezicht. Tusschen doop en verschijning voor Gods aangezicht bestaat verband. Ook Abraham moest zijn heele leven aan Hem wijden „Wan del voor Mijn aangezicht en wees oprecht." Wanneer men wandelt op den levensweg naar het gelukkig eind, dan heeft men zekerheid, bij elke tred is men dicht bij God. Licht geeft vroolijkheid, zoo ook wanneer men met zekerheid wandelt op den weg naar het geluk. Vaak zal men tot de beschaming moeten ko men, af te wijken van dezen weg, maar het staat vast, dat afdwaling onmogelijk is. Spr. zette in 4 punten uiteen wat hem in dezen tijd zoo sterk den indruk heeft gegeven onder de kerkelijke menschen en onder de jeugd 1. Ontzaggelijke wankelheid, onzekerheid, wat het geestelijk leven betreft. 2. Onverschilligheid onder de jonge menschen 3. Onzekerheid en onvastheid op het terrein van het politieke leven. De afbrokkelingen op het eiland voorn, onder de rechtsche partijen, waar geen weerstand tegen geboden kan worden; 4. Weinig begrip van het zedelijke leven met God. Dit had spr. uit het J.V.-blad opgemaakt, waar dikwijls vragen in stonden, zooals over de Zondagsrust etc. Een tweeledig antwoord moest hierop worden gegeven 1. het niet kennen van de kracht in het leven des verbonds 2. de onkunde onder de jonge menschen. Dit alles wordt beter door den weg naar het geluk goed te bewandelen, deze weg is zich rekenschap geven wat God van ons vraagt. Op den weg naar het geluk ligt reeds het geluk. De J. en M. moeten bestudeeren, wat het is het wandelen op Zijn weg. Nogmaals wekte spr. de jonge menschen op dn den komenden winter activiteit te toonen en te streven om te wandelen naar Zijn Woord. De weg naar het geluk eindigt in de poort van het geluk. Vanwege een regenbui moest het einde van de rede worden verkort tot spijt van de luister aars. Door den Voorzitter werd nog een kort slot woord gesproken, waarna Ds. P. A. Z e i 1 s t r a uit Middelharnis verzocht werd voor te gaan in dankzegging en gebed. De 3e landdag is heengevloden. Zij is ge slaagd. Moge we ook allen bewust zijn wat het doel van dezen dag is geweest. S. Correspondentie deze Rubriek betreffende te zeilden aan F. W. Nannlng, Gerarduslaan 15 Eindhoven. No. 301. De sleutelzet van probleem no. 349 is 1. Td4 dreigt 2. Ld6 mat. Daar de toren c7 in een brandpuntstelling staat, kan het paard d8 of op c6 of op f7 mat geven. De sleutelzet van probleem no. 350 is 1. b6. Ejen tempoprobleem, waarbij de koning vier vluchtvelden heeft in diagonale richting. Men noemt dit een „Starpattern". Probleem voor den wedstrijd, No. 356. J. P. COPPENS - Amsterdam. Zwart (5). Wit (3). Wit: Kc7, Lfl, pi. a6. Zwart: Ka8, Lc6, pi, a7, e4, g4. Wit geeft mat in vijf (5) zetten. Niet moeilijkmaar toch niet gemakkelijk. Oplossing tot en met 3e zet van wit. Opsturen vóór Zaterdag 12 Augustus. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan. delijksche prijs van 2,50 moet men de meestt punten hebben. Ook niet-abonné's zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Een onoplosbaar probleem vervalt voor den wedstrijd. Ter besparing van porti is de oplossings termijn op circa 4 weken gesteld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel tezamen kunnen opzenden. Eindspel no. 471. J. Cumpe. Wit: Kc7, De4, Lg8. Zwart: Kg5, Dh6, pi. b6, d7, f6. Wit begint en wint. CORRESPONDENTIE. B. W. Opgaven van foutieve problemen be waar ik natuurlijk niet. Geef dus nieuwe stand van tweezet weer volledig op s.v.p. Kijkt het echter nog maar eens goed na, want in de drie- zet zie ik alzoo twee nevenoplossingen, n.l. 1. Dc6 en 1. De4. Wellicht zijn er meer. Aan driezetten zou ik me voorloopig nog maar niet wagen, waar tweezetten nog niet correct zijnI Het zou me tijd en werk besparen als de pro blemen op diagram werden ingestuurd. Aan een boekwerk heb ik me nog niet bezondigd, wel aan rubrieken, o.a. het maandschrift „Het Schaakleven". De sleutelzet 1. De4 geeft mooier varianten- spel dan 1. Dd5 LADDERWEDSTRIJD. 348 349 350 Totaal. B. Wagner 102 ,,En Avant" 93 2 2 2 108 2 2 2 99 C. v. Gelder (1) 82 2 2 2 88 A. Wagner 73 2 2 2 79 A. van Holst 78 78 (3) D. Kareis (2) .62 2 2 2 79 J. P. Coppens(5) 52 2 2 2 58 F. C. Laas (8) 38 2 2 2 44 B. Vis 38 2 2 2 44 L. Weeda (3) 44 44 (3) „Udi" (8) 17 17 (3) L. Braber (3) - 2 2 2 6 J. Horsmeijer 11 11 H) SOMMELSDIJK. Gedurende het le halfjaar 1933, vestigden zich in deze gemeente 78 per sonen 74 ingezetenen vertrokken 24 Jcinderen werden geboren 21 inwoners overleden, terwijl 15 huwelijken werden voltrokken. De bevolking op 1 Januari 1933 bedroeg 3535 op 1 Juli 1933 3542. I L.l. Woensdagavond werden door het Vrijw. brandweerkorps oefeningen gehouden. Beide motorspuiten werden beproefd. De landarbeider J. J. G. had het ongeluk bij het verrichten zijner werkzaamheden zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Woensdag 19 Juli a.s. hoopt de oudste ingezetene dezer gemeente, mej. Wed. A. v. d. Nieuwendijk, wonende aan de Ringstraat al hier, haar 96sten verjaardag te vieren. Zij raag nog een redelijken welstand genieten. De arbeider A. H. werd door J. G. zoo danig mishandeld, dat hij kwam te vallen en zijn been brak. De verwonding was zoo ernstig dat de behandelde geneesheer overbrenging naar het ziekenhuis te Rotterdam noodzakelijk achtte. Proces-verbaal werd opgemaakt. Bij het Agentschap der arbeidsbemiddeling stonden vorige week 13 werkloozen ingeschre ven. -- L.l. Donderdagavond vergaderde de Af- deeling Middelharnis-—Sommelsdijk van de Ge reformeerde Vereeniging voor Drankbestrijding, in de Bijzondere Lagere School alhier. Er was mooie opkomst. Onderscheidene belangstellen den waren mede ter vergadering aanwezig. Na het zingen van Ps. 103 5 gaat de voor zitter, de heer D. Mans voor in gebed en leest daarna Psalm 103. Na de behandeling van ingkomen stukken wordt het woord gegeven aan den Weleerw. Heer. Ds. W. F. Laman van "Middelharnis, die een causerie houdt over„Geen van-den- hak-op-den-tak-menschen". Spr. schetst op dui delijke wijze de geweldige contrasten die zijn waar te nemen daar, waar de mensch uitgangs punt en eindpunt ds. Op het terrein waar de mensch z.g. heer en meester is, bestaan, zou men zoo zeggen geen onmogelijkheden meer. Een ontzettende activiteit wordt op alle levens terreinen aan den dag gelegd. Ejn wanneer we daartegenover stellen de geestelijke zijde van den mensch, d.w.z. dat terrein waar men God stelt tot uitgangspunt, middelpunt en eindpun daar vindt men zoo menigmaal fatsigheid en lijdelijkheid. Zoo dikwerf wordt onder onze kringen de loomheid en lauwheid aangetroffen. Dit is ook zoo in onzen strijd tegen het al coholkwaad. Er worden in onze gelederen leden aangetroffen die men kan aanduiden met den naam van: „van-den-hak-op-den-tak menschen". Op heldere wijze zet spr. dit nader uiteen en geeft de oorzaken en de gevaren daarvan weer. Plaatst daartegenover wie en hoe wij in den- geestelijken strijd tegen het alcoholisme moeten zijn. Zal het wèl zijn, dan moet de liefde van Christus ons dringen tot God en den naaste. Aan het slot van het betoog richt spr. zich v.n.l. tot diegenen die nog geen overtuigd drankbestrijder zijn, daarbij schetsende de name- looze ellende mede door spr. aanschouwd die uit 't drankkwaad is ontstaan en nog steeds aanwezig is. Met een krachtige opwekking om zich aan te sluiten bi' de Vereen., eindigt spr. zijn met aandacht gevolgde rede. Dan pauze. Tengevolge deze rede geven zich 3 nieuwe leden en I adspirantlid op. Na het zingen van Ps. 143 10 gaat Ds. Laman in dankzegging voor. MIDDELHARNIS. Woensdagavond is bij publieke verkooping van het woonhuis van de erven van wijlen den heer J. van Delft en staande aan den Ring dit afgemijnd door den heer W. J. Nijgh voor 1610.^. Heden Vrijdag 14 Juli herdenkt onze oudste mannelijke ingezetene de heer Jan Wittekoek zijn 94sten verjaardag. Onze dorpsgenoote Mej. S. L. Hossen slaagde deze week aan de Rotterdamsche huis houdschool voor het diploma Huishoudkunde. De milicien L. Koudijzer lichting 1933 is tegen 19 Juli a.s. opgeroepen om zich in mili tairen dienst te begeven en zich bij het regement der infanterie aan te melden te Bergen op Zoom. Van den melkboer A. P. de Graaff is deze week een melkkoe uit nood geslacht. Het vleesch is voor de consumptie afgekeurd en vernietigd. Dit is voor hem reeds de tweede koe, welke dit jaar wordt afgemaakt. Deze week zijn een drietal inwoners dezer gemeente naar Rotterdam vertrokken om in een der ziekenhuizen een operatie te ondergaan. OUDE TONGE, Het zal een ieder wel be kend zijn dat 1 Augustus a.s. de rijwielen van een nieuw belastingplaatje moeten zijn voor zien. lil verband hiermede wordt beleefd ver zocht de oude plaatjes niet weg te werpen, doch deze in te leveren bij den heer A. van der Voorde. De opbrengst komt ten bate der t.b.c-bestrijding. Zaterdagavond te 7,30 uur (n.t.) speelt de kofbalvereeniging „Exelsior" haar laatste competitiewedstrijd 'tegen G. O. K. V. uit Goedereede op het terrein gelegen aan den Sta tionsweg, alhier. Bij gunstig weer hopen op Donderdag 20 Juli a.s. de kinderen der hoogste klassen van de Bijzondere school, hoofd de heer K. van Aspe- ren alhier onder geleide van het onderwijzend personeel, hun jaarlijksch uitstapje naar Oud dorp te maken. De kinderen der O. L. S. hopen hun reisje te maken op 19 Juli naar Rotterdam en bij die gelegenheid een bezoek te brengen aan den dierentuin en de Bijenkorf. Tijdens zijn werkzaamheden, verwondde de heer J. Zweerus alhier, zich zoodanig aan zijn hand dat de geneeskundige hulp van Dr. Parree moest worden ingeroepen. Tijdens het vervoer van mest viel de heer A. Jacobs van een kar, en kneusde zijn arm. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. bijzonder verzachtend, opdrogend en reuk- wegnemend. werkt bij transpireerende oksels en voeten. Strooibussen 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. NIEUWE TONGE. De heer B. had het ongeluk in een sloot te rijden, zoodat hij met een nat pak zich huiswaart kon begeven. Door de ouden van dagen zal a.s. Woens dag een autotocht door Fiakkee worden ge maakt. Naar men ons mededeelt hebben zich 25 personen opgegeven. Door Z. Exc. Minister van Staat, Com missaris der Koningin dezer provincie is aan den Edelachtbaren heer R. Sterk verlof ver leend tot afwezigheid uit de gemeente van 17 Juli tot en met 7 Augustus. Als waarn. burg. treedt op Wethouder A. Visbeen. J.l. Dinsdag moest de vrouw van den heer EV H. K. per ziekenauto naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd worden tot het onder gaan van een oparatie. De vrouw van den heer V. had het on geluk met een spijker haar hand zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp noodzake lijk was. HERRINGEN. J.l. Donderdag maakten de leerlingen der hoogste klassen van de Ned. Herv. School onder leiding van 't personeel een boot reisje naar Vlissingen en Middelburg. Hoewel het weder des morgens niet erg aanlokkelijk scheen werd toch de reis aanvaard. Te Mid delburg ging men aan wal en verder per tram tot Vlissingen. Hier werden o.a. bezichtigd de gedenkteekens van De Ruiter en Naerebout. Nadat men gegeten had werd de terugreis aan vaard naar Middelburg. Ook hier werden de bijzonderheden bezichtigd. Jammer dat het weer dat zich hoewel erg ruw, toch goed gehouden had, niet langer droog bleef. Onder 't plassen der regenbuien werd de terugtocht begonnen. Men was gedwongen beneden in 't schip te blijven, wat voor velen, men kan haast zeggen voor allen, teleurstellend was aangezien velen door de niet kwaadaardige, maar toch minder prettige zeeziekte werden overvallen, 't Laatste gedeelte van den tocht werd het weer droog en konden ze hun plaatsje aan het dek weer inne men. Zingende kwamen ze de haven binnen te ongeveer 9 uur, door honderden ouders en be langstellenden opgewacht, die allen blijde waren hun naaste betrekkingen, zij het dan eenigs- zins verregend, weder te mogen begroeten. J.l. Donderdag werd door den heer A. Melissant gevonden een luchtballon, waaraan een kaart bevestigd was, met verzoek deze te willen opzenden aan J. Meijer, Tasmanstraat 87 te Amsterdam. Aan dit verzoek is gevolg gegeven. A.s. Maandagmorgen 17 Juli ten 9 uur (o.t.) komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Het nieuwe raadslid de heer J. van der Velde Lz. zal dan alszoodanig worden beëdigd. s GOEDEREEDE.* Vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 18 Juli a.s. des vm. 10 uur. (z.t.) Onderwerpen ter behandeling Ingekomen stukken. 2. Ontslagaanvraag E. F. de Hondt, als Hoofd der O. L. S. tegen 15 Augustus 1933. „MAAS'-NYMPHEN HEIL! In de Italiaansche pers wordt op het oogenblik een nationale campagne gevoerd tegen de slanke-iijn-mode, die beschouwd wordt als gevaarlijk en als niet geschikt voor de Italiaansche vrou wen. Den vrouwen wordt aangeraden, niet te streven naar een slanke lijn, en er wordt gewezen op de modellen der groote Italiaansche schilders uit de Renaissance. Nu begin 'k respect te krijgen Voor die hakenkruizen] 'k Geloof nu heusch in een genezing Voor de zieke maatschappij De fascisten schuiven handig Heel de crisis aan den kant, Schenken arbeid, brengen welvaart In hun uitgeputte land. Zie maar eens hoe of zij groeten 1 Is het niet een soort gebaar Waarmee zij ons willen zeggen „Menschheid Uw geluk is daar „Waar een Duce heersckt, een Hitier, „Waar men geen partijen heeft „Waar mén blindelings gehoorzaamt „En voor den Dictator beeft 1" Zeker, 'k heb wel eens getwijfeld En maar niet voetstoots geloofd In wat door fascistenleiders Aan hun schaapjes werd beloofd. Maar nu gaat mijn aarzling over Want nu zie ik inderdaad Dat men werkelijk wat aandurft Etp. 't met bij beloften laat. Brengt die laatste Duitsche vinding Soms geen duiten in de la 1 „Boven gouden-standaard-leuzen „Transfermoratoria 1" 't Kost een ander wel z'n centen Die hij vriend'lijk heeft geleend Aan een land dat door den oorlog Ongeveer was uitgebeend. Maar, zoo gaat het in de wereld 't Hemd is nader dan den rok „En wie het niet al te nauw neemt „Krijgt allicht den grootsten slok I" Toch gevoel ik meer be wond'ring Voor dat Italiaansch idee Want dat brengt tenminste ook nog Algemeene welvaart mee. 't Is als onze „eet-m eer "-leuze Zet je buikjes dik en rond 1 Eet meer 1 Eet meer 1 Maar voor alles, Eet 't product van eigen grond Daar bij hen is 't maccaroni Hier bij ons is 't spek en kaas Eet meerEet meer 1 Weldra zijn we Dan de crisisnood de baas 1 Bovendien zal 't voor de vrouwen Ook een heele uitkomst zijn Als ze eindelijk verlost zijn Van die nare slanke lijn. Hoeveel zorgen en bezwaren Brengt die panlatmaat niet mee Werkelijk ik moet 't bekennen 'k Voel voor 't Italiaansch idee Vroeger waren onze vrouwen Mollig, rond en welgedaan Zie nu eens zoo n slanke-lijn-vrouw In een strandpyama staan I Zeg per slot van Mussolini Alles wat ge zeggen wil Mits ge toegeeft dat hij strijd voert Tegen 'n dwaze modegril 1 (Nadruk verboden). HAKATE. 3. Benoeming Hoofd der O. L. S. met in gang van 1 September 1933. 4. Vaststelling vergoeding Bijzondere school, over 1931. 5. Begrooting N.V. Electriciteitsmaatschappi) Goedereede en Overflakkee 1933-34. 6. Wijziging begrooting 1933. 7. Benoeming Commissie nazien rekening 1932 en begrooting 1934. Bij Kon. Besluit is benoemd tot Heem raad van den Bokken polder, de heer L. Troost Kz. alhier. Dinsdagavond werd de motorbrandspuit beproefd. Om acht uur werd ze van uit het spuithuisje gehaald en half negen was alles af- geloopen. Een bewijs dat alles in orde was. Zoo als altijd brengt zooiets veel volk op de been. OUDDORP. Uitslag keuring der Geitenfok- vereeniging, gehouden op het erf van de cicho- reidrogerij „Vooruitgang". Aangevoerd 15 oude geiten. Toegewezen een medaille aan de wed. T. Tanis. le prijs Ant. Ihrman, 2e prijs C. Tanis Tz en 3e prijs Joh. Klepper. Aangevoerd 13 Eenjarige geiten Toegewezen Een medaille aan Joh. Kastelein, le prijs Koim. van der Wende, 2e prijs Jan Voogd en 3e prijs Joh. Hoek. Aangevoerd 18 lammerenle prijs, Kom. van der Wende, 2e prijs dezelfde en 3e prijs L. Akershoek. Moeder met afstammelingEen prijs aan C. Tanis Gz. Nog 2e prijzen toegekend aan L. Bosland en C. Tanis Gz. Een der bokken werd door de keurmeesters de heeren Roest en De Jong af gekeurd. De geiten om te keuren werden met de auto gehaald en teruggebracht bij de leden. De heer E. Akershoek sprong dezer dagen over een breede sloot en had het ongeluk zoo danig te vallen dat hij een sleutelbeen brak en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Bij de Wed. J. Bezuijen was het af en toe een leven op den zolder zonder dat men de eersten tijd daarvoor een oorzaak wist. Ein delijk is het na zeer veel moeite gelukt de oorzaak te vinden. Op den zoldei^boven bij de nokbalk vond men ruim 30 vleermuizen verbor gen. Donderdagmiddag had L. Padmos Cz het ongeluk met een wagen hooi om ver te slaan. Met veel schade aan den wagen liep het on- val af. De oudste ingezetene dezer gemeente de heer C. Tanis CEz. hoopt a.s. Dinsdag zijn 90e verjaardag te gedenken. Hij is nog kras en doet nog eenig werk. Schipper de Graaf van hier voer Woens dag met 108 passagiers naar Goes. Den leer lingen der hoogste klassen van de O. L. S. I was door hem gratis vervoer aangeboden. Hoe wel het weer zich niet gunstig liet aanzien, klaar de het spoedig op en werd het nog een mooie zonnige dag. Vanuit Goes werden verschillende tochtjes ondernomen. De ouderen o.a. de Meis- jesvereen. onder leiding van Mevr. Foppema, bezochten Domburg en omgving. De schoolkin deren 24 in totaal reden in een prachtige tou ringcar naar de Kersenboomgaard van den heer Hoornick. Daar konden ze zich te goed doen aan dit heerlijke fruit. Vandaar ging het naar Vlissingen. Langs de haven, over de mooie boulevard naar den speeltuin. Dan gang men naar Middelburg, waar het stadhuis werd be-

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 5