Vreest geen Examen Plaatselijk Nieuws. T\unrsii;XOWSBS Zaterdag 3 Juni 1933. No. 3960 SOLDATENMOEDERS. Buitenland. TWEEDE BLAD. SCHAAKRUBRIEK. te verdedigen en ernstig voorbehoud te maken ten aanzien van het voorstel, dat het bureau den tekst voor de tweede lezing zou voorbereiden en de noodzakelijke onderhandelingen zal voe ren. Dit was volgens hem een te groote be voegdheid van het bureau, want iedere delega tie moet het recht hebben voor de belangen van zijn land op te komen. Ook de Turksche en de Perzische gedelegeerden sloten zich bij deze redevoering aan, maar hier bleef het dan ook bij. De overige woordvoerders van de kleine mogendheden, prof. Rutgers, Motta en West man (Zweden) konden zich volkomen bij de voorstellen van het bureau aansluiten. Prof. Rutgers was alleen bang. dat de delegaties, die in het bureau vertegenwoordigd zijn, voor on- bepaaiden tijd te Genève zouden moeten blij ven om hun amendementen, wanneer die aan de beurt van bespreking kwamen, in het bureau te verdedigen en bovendien merkte hij op, dat wanneer president Henderson bevoegd is de algemeene commissie veel later dan 27 Juni bijeen te roepen voor de tweedelezing, hij ge noodzaakt zou zijn hiervan gebruik te maken, gezien het uitgestrekt mandaat, dat het bureau gekregen heeft en' den tijd, die verleden jaar noodig is geweest voor het uitwerken van de resolutie van 23 Juli. Hij meende, dat het daar om beter zou zijn den tijd iets te verlengen, maar dan ook reeds thans een definitieven datum vast te stllen. Na lang heen en weer gepraat, werd tenslotte aan het eind van de zitting over eengekomen, hetgeen vrijwel met het gisteren beslotene overeenkomthet bureau zal na de eerste lezing den tekst voor de tweede lezing voorbereiden, terwijl de president de onderhan delingen zal leiden, die noodig zijn voor de ver gemakkelijking van de voorbereiding der tweede lezing. De algemeene commissie zal op zijn laatst op 3 Juli weer bijeen komen, waarmede Henderson gelijk heeft gegeven aan prof. Rut gers. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten, Vele delegaties, in de eerste plaats Paul Boncour, maakte er bezwaar tegen dat reeds de Engelsche tekst van grondslag voor de con ventie gepromoveerd zou worden, zooals het bureau gisterenavond tevens had vastgesteld. Boncour wees er op dat in den Engelschen tekst plannen ontbreken over het toezicht op de particuliere wapenfabricage en over de be perking der militaire uitgaven. Henderson kon dit begrijpen en daarom werd dan ook besloten met de promotie van Mac Donald's ontwerp tot grondslag der conventie te wachten tot de eerste lezing geëindigd is. Henderson zal bovendien de Fransche amendementen over het toezicht op de wapenfabricage en het rapport van de budgetaire commissie nog voor de schorsing der werkzaamheden der algemeene commissie in bespreking brengen. DE ECONOMISCHE MONETAIRE CONFERENTIE TE LONDEN. De Nederlandsche delegatie. Als leider der delegatie naar de economische en montaire conferentie die op 12 dezer te Londen zal bijeenkomen is benoemd dr. H. Co- lijn. minister van staat, voorzitter van den raad van ministers, minister van koloniën. Als gedelegeerden zijn voorts benoemd mr. L. J. M. A, Trip, president van de Nederlandsche bank, als wiens plaatsvervanger is aangewezen Mr. J. W. Beyen, directeur van de Rottcrdamsche Banlcvereeniging, dr. J. A. Nederbragt, chef van de economische en consulaire directie van het departement van buitenlandsche zaken, Dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van hadel en nijverheid van het departement van econo mische zaken en arbeid en F. B. 'sjacobs, han delsattaché bij H. M gezantschap te Londen. RUSLAND EN MANTSJOEKWO. Het conflict over den Oost-Chineeschen spoorweg spitst zich toe. Reuter meldt uit Harbin De sluiting van den Oost-Chineeschen spoorweg te Soeifenko heeft aanleiding gegeVen tot een schriftelijk protest van de Sowjet-autoriteiten bij de regeering van Mantsjoekwo. De sluiting is in stijd met de overeenkomst van 1925. De Mantsjoerijsche autoriteiten hebben op het protest met een categorische weigering geantwoord. Zij hebben verklaard, dat de Oost-Chineesche spoorweg voor het directe verkeer tusschen Siberië en Wladiwostock gesloten zal blijven, totdat Rus land de 75 locomotieven en honderden wagons teruggegeven heeft, die volgens hen wederrech telijk zijn weggevoerd. De Russische pers deelt op in het oog loo- pende wijze mee, dat de Russische militaire au toriteiten aan de inwoners van de stad Tsjita en de districten' in de buurt van de Mantjoe- rijsche grens gasmaskers hebben doen uitdeelen. SOMMELSDIJK. Tegen een rondzwervend koopman is alhier proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Ter ontnuchte ring werd hij in een cel van het huis van be waring opgesloten. Een werklooze alhier is voor den duur van drie weken uitgesloten van steun verleening we gens herhaald cafébezoek. De Raad dezer gemeente is tegen Dins dag 6 Juni a.s., n.m. 3 uur, in openbare ver gadering bijeengeroepen. O.m. zal het uitbrei dingsplan Langeweg-Dorpsweg, Trambaan en Kreek, worden behandeld. Maandag 12 Juni a.s. zal de publieke ver- kooping bij inschrijving plaats hebben van de groote landbouwschuur, staande aan den Oos telijken Achterweg alhier, en in eigendom toe- behoorënde aan de gemeente. (Zie advertentie in dit blad). MIDDELHARNIS. Door den gemeente-veld wachter werd Woensdagavond op den Westdijk een rijwiel, hetwelk niet voorzien was van een belastingplaatje, in beslag genomen. De fiets was van het zoontje van den heer Vrijdaghs. Tegen de daartoe gestelde voorschriften kan het worden teruggehaald op het gemeentehuis. Het zoontje van den heer A. Neels uit Ooltgensplaat, dat tijdelijk bij zijn familie alhier vertoefde, had het ongeluk te vallen en zoo ongelukkig neer te komen, dat na medisch on derzoek bleek, dat zijn been gebroken was. Na geholpen te zijn werd hij des avonds per auto huiswaarts gebracht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vanuit deze gemeente werden de vorige week vervoerd 3200 H.L. aardappelen. hMAAS"-NYMPHEN Te Le Havre zijn 142 Amerikaansche moeders aangekomen, op weg naar de graven van haar, in den wereldoorlog gevallen, zonen. Ik denk aan zooveel honderden van moeders. Wier jongens vielen in het vreemde land. Wier zonen, jong en sterk, ten oorlog togen Als dapp're strijders voor het vaderland. Z' omhelsden ze met snikken en met tranen „God sta je bij, mijn zoon, mijn dierbaar kind 1 „Denk in den vreemde daag'lijks aan je moeder, „Die voor je bidt en je steeds teer bemint 1" Er kwamen brieven, soms in haast geschreven. Met veel verhalen van het oorlogsveld. 't Ging over gassen, bommen en granaten, Gordijnvuur, bajonetten, ruw geweld. 't Ging over vrinden, trouwe kameraden. Gevallen of tot stervens toe gewond En dan aan 't slot„Gelukkig, lieve moeder, „Bleef ik gespaard, ben ik nog kerngezond 1" Toen stond het stop: niet de gerinste tijding Verkwikte meer het wachtend moederhart. Ze vreesde 't ergste: ook haar zoon gesneuveld Soms leeft z' in hoop, dan weer in doffe smart. Dan komt een brief van 't oorlogsministerie „Uw zoon is dood, z'n kleeren krijgt U thuis l „Hij viel als held, verwierf de onderscheiding „Voor fieren moed hij droeg het ijz'ren kruis I" Het is al zooveel jaren weer geleden, De tijd gaat voort, die alle wonden heelt. Maar op een avond snuffelt eens zoon moeder In oude briefjes, reeds verbleekt, vergeeld Dan wil ze weg naar die onzaal'ge oorden. Waar d' oorlog zooveel onheil heeft gedaan. Dan moet ze gaan naar d' uitgestrekte velden Waar lange rijen houten kruisen staan. Daar knielen zij, die afgetobde moeders En toeven even bij haar dierbaar pand. Zij zien hem, zoo hij was, gezond en krachtig. Niet, als hij stierf, gewond, verminkt, verbrand Daar weten zij hoe schrikkelijk misdadig Een oorlog is, hoe dierlijk en banaal. Dat bommen, gas, houwitsers en granaten Vernietigen beschaving en moraal. (Nadruk verboden). HAKATE. OVERZICHT. De verkiezingen in de vrije stad Dantzig heb ben deze week de aandacht getrokken. De Nazi's hebben daar een groote overwinning be haald. De vrije stad Dantzig is daardoor natio- naal-socialistisch geworden. Oogenschijnlijk is dit een heel gewone zaak in dezen Hitier-tijd. Maar deze stad aan de Oostzee is bij het Verdrag van Versailles van het Duitsche Rijk afgescheiden en onder be scherming van den Volkenbond geplaatst. En door deze verkiezingen heeft de bevol king zich uitgesproken voor een hereeniging met het oud-Rijksverband. Dantzig heeft derhalve openlijk verklaard wél een Duitsche stad te willen blijven, doch los van den Volkenbond. Iets meer dan de helft der kiezers hebben zich achter de vlag van het hakenkruis ge schaard. Voorloopig zal er niets gebeuren, al zal de verhouding tusschen Polen en Dantzig er niet beter op worden. De uitslag der verkiezingen brengt slechts mee. dat de wensch naar vereeniging met het Rijk versterkt zal worden en dat het streven om zich van Poolsche banden los le maken, zal toenemen. Literaard speelt bij dit proces de houding van de regeering te Berlijn een belangrijke rol, die echter voorshands de uiterste voorzichtigheid wil betrachten. Duitschland verkeert in groote financieele moeilijkheden en zint voortdurend op middelen om van de buitenlandsche schulden af te komen. Deze week is éen z.g.n. Trausferconferentie te Berlijn bijeengeroepen. De rijksbankpresident Dr, Schacht wees er op, dat op 1 Juli a.s. de rijksbank-reserve zal zijn gedaald tot beneden de 300 millioen, zoodat de dekking dan tot 8 is gedaald. Het gevaar bestaat dus, dat de rijksbank-reserve tot nihil ineenschrompelt. Als de gebeurtenissen zoo doorgaan ontstaat het gevaar, dat de Rijksbank den verkoop van Rijksmarken in het buitenland niet meer kan verhinderen, dat wil zeggen, dan ontstaat er een officieel disagio en beleven wij een nieuwe waardevermindering van de rijksmark. Dit zou een grootere catastrofe betcekcnen dan de inflatie van 1923, een catastrofe, die de Rijksbank niet mag toelaten' en niet voor haar verantwoor delijkheid kan en wil nemen, aldus Dr. Schacht. E|en centrale bank, die niet in staat is te manoeuvreeren zooals het behoort, levert een groot gevaar op. Zal men een oplossing kunnen vinden om de schuldenlast af te wentelen Zoo niet. dan zijn de gevolgen niet te overzien- Men beleeft in de buitenlandsche politiek de gekste dingen. Zoo is er in Oostenrijk de leider van de Nazi's, Habicht. die met veel ophef vertelt, dat de minister-presid'en't Dollfuss met hem heeft onderhandeld over de deelneming der nationaal-socialisten aan de regeering. Dollfuss ontkent dit, zegt dat hij Habicht alleen op ver zoek van een zijner ministers ontvangen heeft om te hooren wat hij te beweren had. Bij die gelegenheid zou Habicht dan aange boden moeten hebben nieuwe verkiezingen te houden en in het nieuwe kabinet ook Nazi's zitting te laten nemen. Als dit waar is, dan zou Dollfuss overwogen hebben zijn zoo nuttige vrienden van de Heim- wehr, waarmede zijn macht feitelijk staat en valt, te verraden en te verkoopenGeen wonder, dat Dollfuss boos geworden is. Hij heeft zijn onverzoenlijk heid tegenover de nationaal-socialisten nog ge- duchter uit laten komen en de strengste maat regelen tegen de partij van Hitier laten nemen. De nazi's worden' in Oostenrijk even erg ver volgd als de communisten. Ook Habicht heeft bezoek van de politie gehad, die huiszoeking bij hem verrichtte. Het eigenaardige is echter, dat hij plotseling zich beroept op exterritoriale rechten. Hij is Duitsch persattaché, en als zoodanig van het Duitsche gezantschap. Dat is wel het nieuwste in de diplomatieke wereld. Vandaag handelt men over een kabinetsfor matie en morgen beroept men zich op exterritoraliteit. Tot nog toe heeft men het altijd als een der ondragelijkste misbruiken van diplomatieke on schendbaarheid beschouwd om zich op deze wijze ongestraft met de binnenlandsche politiek te bemoeien. De menschen worden er niet fatsoenlijker op. Wat gevreesd is zal thans werkelijkheid wor den. De economische conferentie zal bijeenkomen zonder dat de ontwapeningsconferentie tot een gunstig resultaat is gekomen. Het welslagen van de economische conferen tie hing voor een groot gedeelte af van de resultaten in Genève, dus kunnen we helaas geen groote verwachtingen hebben van de te houden Londensche conferentie. Vermoedelijk zal het zoover moeten komen, dat de gedelegeerden ter conferentie aan den lijve gaan gevoelen wat de gevolgen zijn van al hun praatlust en kibbelarij. Het meer van Genève is eigenlijk een veel te mooie omgeving Ook lijden deze menschen geen gebrek DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. De algemeene commissie aanvaardt het voorstel van het bureau. Zij besluit echter uitdrukkelijk op 3 Juli met de tweede lezing te beginnen. De N. R. Ct. meldde gisteravond De algemeene commissie van de ontwape ningsconferentie verspilde den geheelen morgen aan een overbodig procedure-debat over de voorstellen, waartoe het bureau gisteren einde lijk na beraadslagingen van ruim drie uren is gekomen. De oppositie kwam weer van de zijde der kleine entente, die altijd bang is over het hoofd gezien te worden. Deze interventie was des te meer overbodig, daar de kleine enfente door Benesj in ieder geval in het bureau ver tegenwoordigd is en zij den laatsten tijd regel matig door één hunner de belangen van de ge- heele groep laat verdedigen. Maar de heer Fo- titsj van Zuid-Slavië achtte het niettemin nood zakelijk daarom de kleine entente onder het motto van de belangen der kleine mogendheden Bij den agent der arbeidsbemiddeling stond dc vorige week slechts 1 werklooze ingeschre ven. Deze week is voor de polders een schip grint gearriveerd. De verkoop van het Emmabloempje heeft in deze gemeente opgebracht de som van 21. Bij publicatie wordt bekend gemaakt, dat van 1 10 Juni a.s. ter secretarie ter inzage ligt het inschrijvingsregister en alphabetisch register van de lichting 1924. Loop der bevolking in de maand Mei. Ingekomen: Antje Kamerling van Middelhar- nis, Wouter Verwoerd en Arie Verwoerd, bei den van Waddinxveen. Jacomina Jozina van Binsbergen van Ooltgensplaat, Lientje Melaard van Stellendam, Maria Jacomina Holleman van Middelharnis. Vertrokken: Wilhelmina de Vos naar Oolt gensplaat en Jan van der Sluijs naar Middel harnis. OOLTGENSPLAAT. Het inschrijvingsregis ter en de daaruit opgemaakte volgorde voor de lichting 1934 ligt ter gemeente-secretarie ge durende 10 dagen voor e'en ieder ter inzage. Wij brengen in herinnering, dat de rente- kaarten en -boekjes van de arbeiders, die in deze gemeente wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 9 Juni 1933. Jaarvergadering Sieenkolenbond „Algemeen Belang". Dinsdag 30 Mei kwam de Steenkolenbond „Algemeen Belang'' des avonds 6.30 uur in Hotel Hobbel in jaarvergadering bijeen. De voorzitter A. van Putten heet de aanwe zige leden welkom. Door den secretaris C. de Vos worden de no tulen gelezen en onder dank vastgesteld. Hierna wordt de rekening en balans over het afgeloopen boekjaar voorgelezen. Ontvangsten en uitgaven bedroegen 15,940,32. Verlies- en winstrekening tot een bedrag van 2185,49. Bezittingen en schulden 4217,89. G. Mookhoek brengt nomens de commissie tot nazien der rekening een uitgebreid verslag uit en adviseert tot vaststelling, waartoe wordt besloten. De commissie wordt dank gezegd. Uit het 17de jaarverslag van den penning meester blijkt, dat de financiën gunstig zijn. De prijzen waarvoor gekocht werd, waren niet hoog, van de mijn werden 2 ladingèn betrokken. De vereeniging telt 390 leden; 9 leden zijn ge royeerd wegens overlijden, 5 nieuwe leden wer den ingeschreven. Twee algemeene vergaderin gen werden gehouden. De verkoop van brandstoffen bedroeg 566,282 K.G. Vorig jaar 580.700 K.G., dus nu 14,518 K.G. minder. Joh. de Vos Az. brengt als lid der commissie van toezicht een kort verslag uit. Op een vraag uit de vergadering wat de werkzaamheden der commissie zijn, blijkt, dat zij een bijna onbeperkte macht heeft, zelfs het bestuur handelt in vele gevallen volgens de com missie van toezicht. Bij de rondvraag antwoordt de voorzitter op een vraag van A. Buscop, dat de vereeniging „Algemeen Belang" verplicht is voor eenzelfde prijs zijn brandstoffen te verkoopen als de ver eeniging van brandstoffenhandelaren op dit eiland. De secretaris De Vos bezocht de vergaderin- ren, welke gehouden waren, en bracht een uit- oerig verslag uit. Ook werd de gevoerde cor- ri spondentie voorgelezen. Waar het lid zijn van die vereeniging nog niet verplicht is, wordt be sloten, dat deze coöperatieve vereeniging nog niiet zal aansluiten. Enkele ledèn meenen als de prijs gelijk wordt, verschillende leden naar de handelaars terug gaan. De voorzitter: We moeten wel voor denzelf den prijs verkoopen, maar mogen de winst uit- keeren, hoewel we er een kleine belasting van moeten betalen. De heer Avé meent, dat ook een gedeelte voor afschrijving gebezigd moet worden1 volgens artikel 41. Door de Plnlcster- dagen zal ons a.s. IVoensdagnnmmer NIET verschijnen. De voorzitter stemt dit toe, doch de rest wordt uitgekeerd. Een sterke coöperatie blijft noodzakelijk. Nadat nog enkele klachten zijn geuit, welke tot genoegen worden beantwoord, sluit de voor zitter de vergadering. OUDE TONGE, Sedert enkele dagen loopen alhier hardnekkige geruchten, dat énkele inge zetenen den Burgemeester dezer gemeente een bedrag van 50,000,zouden hebben aange boden tegen een zeer lage rente, nJ. 2 ten behoeve der werkverschaffing, en dat dit aanbod door den Burgemeester zou zijn geweigerd. Deze geruchten hebben aanleiding gegeVen hiernaar 'n onderzoek in te stellen, uit welk onderzoek is komen vast te staan, dat dit verhaal van a tot z verzonnen is. Toen wij den Burgemeester hier naar vroegen, slaakte hij de verzuchting: „Was het maar waar". Woensdagavond speelde de korfbalvereen. „Excelsior" een wedstrijd tegen G.OJC.V. uit Goedereede, welke wedstrijd eindigde met een 51 overwinning voor G.O.K.V. In de vergadering van Ingelanden van de Polders loozende door het Oudeland van Oude Tonge, is met algemeene stemmen besloten tot behoud van den watermolen. De heer Visbeen-Westhoeve heeft onder hands aangekocht een 4-tal woonhuizen, staande aan de Julianastraat alhier, van dén heer Fl. Osseweijer. NIEUWE TONGE. In de cichoreifabriek „De Onderneming" alhier zijn ruim 10,500 H.L. aardappelen gedroogd. De Red Star aardappelen worden alhier voor ƒ1,— per H.L. verkocht. DIRKSLAND. Op de jaarlijksche paarden markt waren j.I. Donderdag alhier aangevoerd 38 paarden en 1 veulen. In verhouding met de aantallen van vorige jaren was dit bijzonder weinig. Er was niet veel handel. Door de Lote rij-commissie werden enkele paarden aange kocht. De muziekvereeniging „Amicitia" zal 2en Pinksterdag deelnemen aan een concours te Bel gië. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling a.s. Zaterdag in de tent een concert te geven. De zangvereeniging „Excelsior" behaalde op het concours te Baarn den 2en prijs met 282 punten in de eere-afdeeling. A.s. Woensdag, des v.m. 11,30 uur, zal door den gemeente-geneesheer alhier gelegen heid worden gegeven tot kostelooze in- en her inenting. Bij de arbeidsbemiddeling stonden slechts enkele werkloozen ingeschreven. MELISSANT. De fok- en controlevereeni- ging van veehouders in deze gemeente en om streken is ondergebracht bij de Landbouwver- eeniging „Ons Belang". Het inschrijvingsregister en het alphabe tisch register betreffende de in deze gemeente voor den dienstplicht lichting 1934 ingeschreven personen, alsmede het afschrift van het alge meen alphabetisch register, bedoeld in art. 13 6e lid van het dienstplichtbesluit, ligt vanaf 31 Mei gedurende 10 dagen voor een ieder op het gemeente-secretarie ter inzage. Het bestuur van het Waterschap „De Cemeene Uitwatering van Dirksland" brengt ter Oplossing: !/t PM! L£1aZ Pe6, Kg,8: 1 Tg4' Lh3: 4 Tg3 Niet 1. Tg4 wegens 1Lh3 CORRESPONDENTIE. B. W. De nieuwe stand heeft een neVen- oplossing in 1Ke7 - ZELFKENNIS. Truus: „Zeg 's, Sjors, waarom ben je toch eigenlijk nooit getrouwd „Ja zie je, Truus, dat is niet zoo heel een voudig. Die ik graag zou hébben, wil mij niet hebben, én. die mij wel wil hebben, tja, die moet zelf wel niet veel bijzonders zijn, als ze me wil hebben, zoo ben ik maar vrijgezel gebleven 1" Wit (9). Wit: Kd3, Td7 en e6, Le5 en g8, Pd6 en f7 pi. b4 en h7. Zwart: Kd5 en Kf8. Dit keer eens een „aardigheidje". Het is natuurlijk de bedoeling, dat wit bij zijn tweede zet de beide zwarte koningen t e g e 1 ij k mat zet Oplossing inzenden: vóór Zaterdag 1 Juli. De winnaar over April is de heer B. DUVERGE. Gaarne verneem ik, of ik U daarvoor het I1 Weeninkboek kan zenden. LADDERWEDSTRIJD. 340 341 342 Totaal. B. Duvergé (2) 94 2 3 2 Prijs J. L. Braber (2) 92 2 3 2 99 B. Wagner 81 2 3 2 88 „Èn Avant" 74 2 3 2 81 C. V. Gelder (1) 71 2 3 2 78 A van Holst .64 2 3 2 71 A.' Wagner 54 2 3 2 61 D Kareis (2) 47 2 3 52 (1) J. P. Coppens(5) 35 2 3 2 42 L Weeda (3) 30 2 3 2 37 F. C. Laas (8) 15 2 3 2 22 „Udi" (8) 3 2 3 2 10 B. Vis 17 2 3 2 24 Oplossing Eindspel no. 460. 1. Tdl, Lc3; 2. Td3, Lb4; 3. Td4, La5; 4. Ta4, Lf7; 5. Ta5, Kb6; 6. Tf5, Lg6; 7. Tf6 enz. Eindspel no. 461. A. Hertesmann. Correspondentie deze Rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanning, Gerarduslaan 15 Eindhoven. No. 295. De sleuteizet van probleem no. 342 is 1. Tg5 dreigt 2. Dh7-|\ De aardigste variant is wel L e2, welke na 2. Te2: mat een p'enmat vertoont. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan. delijksche prijs van 2,50 moet men de meeste punten hebben. Ook niet-abonné's zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Een onoplosbaar probleem vervalt voor den wedstrijd. Ter besparing van porti is de oplossings- termijn op circa 4 weken gesteld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel tezamen kunnen opzenden. Probleem voor den wedstrijd. No. 348. W. B. RICE. V. Phil. Item. Dec. 1912. Zwart (2).

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3