«til remie voor de an ons blad N en Tuinbouw :re aanbieding O No. 3958 TWEEDE BLAD. SCHAAKRUBRIEK. J O 1 ^i§! A Wé m A 9 in JP i ÜP SP W ïi ip J Buitenland. Plaatselijk Nieuws. GEVAT. GIJ, SOIKERLUDERS, ie RliddellaDdstr. Q9 Rollerdam Kerk en SchooL k En dat van het machtige ne, dat in theorie en practijk aan te geven htig schijnt dit voor de inter- niet WE EN KOOE. I aan tarwetelers, die kool verbouwen, ;e Tarwe-Organisaties voor Zuid-Holland maken hierdoor dat het aan tarwetelers niet kool op hun bedrijf te ver- 932. Of deze kool verbouwd of dat het land voor dit doel huurd, of voor eigen rekening t hierbij niet terzake, et terzake of het gaat om kool f kool als tweede ge. ele tarwetelers, die in de mee- t zij vrij zijn in het verbouwen ooi of spruitkool als tweede zoo. De maatregel geldt niet rwetelers, doch ook voor alle loon dit ook reeds eerder be neenen genoemde Organisaties •op nogmaals de aandacht te ïn wende men zich bijtijds om Districtsbesturen. nog een beperkt aantal prachtband gebonden ode werk HUISJE AAN S[ ZEEDIJK", de lezers van ons blad ereduceerden prijs aan- r de voorraad strekt stel ers van ons blad in de it werk te koopen voor prijs van 2,per ebonden in prachtband, et op onderstaanden bon thuis. in deze extra aanbieding te lang met inzenden van *st komt, het eerst maalt als abonné van Uw blad iuisje aan den Zeedijk" an co thuis te zenden aan dres ioe staat het met het schortje, lig Lees schijnt het goed te op school. Je zult eens zien irijvert aanleert. Zuidland. Dat geloof ik graag is om een boerderij schoon te an twee zulke dochters als jij Vloeder al 'heel wat hulp hebben niet mee aan de schoonmaak toch heel wat. Meester zal het hebben als hij z'n klas tweestem- Maar als het gelukt en 't gaat t het fijn. 'k Zou jullie graag ren. Zuidland. Dat is een aardige Meester. Wat zou het fijn zijn prijs kreeg. Maar te hopen, dat oeft te verzuimen. Doch dat araan je niets doen kunt. Als x>r praten gebeurt, want dat zijn, daar heb je volkomen t konijnenhok dan een groote n zoo'n klein beestje is ook wel otterdam. Jij bent er ook al vlug ding voor onzen wedstrijd. Dat je had er toch ook wel eens unnen doen, hoor. Dat is veel oplossingen zijn la, Arie. izande. :>nd, hond, mond. sfieuwe raadsels 't een meisjesnaam. 't een kleur, ordt uit graan gemaakt. 't geen geheel. /an een verscheurend dier, van van een boom achter elkaar amen den' naam van een plaats lezen. el bestaat uit 14 letters en is aatsten tijd veel genoemd. 6 is een jongensnaam, s een roofvogel, een kostbare stof. koeien in de 1, 8, 2. •n kunnen, met vermelding van n, leeftijd en adres, tot Vrijdag gezonden aan •- 'ANTE TRUUS. Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK. ivunrmifXOVDïSES Zaterdag 27 Mei 1933. Correspondentie deze Rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanning, Gerarduslaan 15 Eindhoven. No. 294. De sleutelzet van probleem no. 340 is Tel. Hoewel van dit probleem een zeer ernstige voor ganger bestaat, heb ik toch dit probleem ge publiceerd, daar ik op goede gronden aanneem, dat onze oplosser het zelfstandig heeft samen gesteld. No. 341 heeft tot oplossing I. Ta8, P onv.; 2. Th8. 1 c4; 2. Ld4: 1. d3; 2. Lc3j\ 1. e7 onv.; 2. Lf6. De hinderlaag van de witte toren achter paard c8 is aardig gevonden. De witte toren bezet in de eerste variant juist alle vier de hoekvelden. Men kan a 11 lj d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan. delljksche prijs van 2,50 moet men de meestt punten hebben. Ook niet-abonné's zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Een onoplosbaar probleem vervalt voor den wedstrijd. Ter besparing van porti is de oplossings termijn op circa 4 weken gesteld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel tezamen kunnen opzenden. Probleem voor den wedstrijd. No. 347 (Prijs). J. P. COPPENS - Amsterdam. Eerste plaatsing. Zwart (7). Wm. - Wit (5). Wit: Kb3, De2, Th7, pi. b5, c4. Zwart: Kc5, Lf7 en g3, pi. bó, d4, dó, gó. Wit geeft mat in twee (2) zetten. Oplossing inzenden vóór Zaterdag 24 Juni. De stand na dit probleem geeft den winnaar over Mei aan. O Oplossing Eindspel no. 459. 1. Kgó, Lf8; 2. Te4, Kfl; 3. Te8, Ldó; 4. Tc8, Lf4; 5 Tf8 enz. Of 1Lc3; 2. Tc4, Ld2; 3. Pg2, Kfl; 4. Tc8, Kg2; 5. Tc2 enz. Of 1 Lf8; 2 Te4, Kdl; 3. Te8, Ldó; 4. Td8. Of 2Kf2; 3. Te8, Lbó enz. Eindspel no. 460. R. Alexandrow. Wit Kh8, Td8, Pgó. Zwart: Ka7, La2, Lel, pi. f5, fó. Wit 'begint en wint. CORRESPONDENTIE. B. W. 't Probleem vind ik nog erg onecono misch. Toren e4, pion f3 en Lhl kunnen m.i. allemaal weg. In de plaats daarvan moet dan een witte pion op g2. Wellicht wilt U 't zoo nog eens nazien op incorrectheid Moet de witte pion a3 niet op a4 staan Het zwarte paard moet dan een zwarte looper worden. OVERZICHT. Reuter meldt van een wapenstilstand' tusschen China en Japan. Het lijkt ons echter voorzich- tl^er vooralsnog te spreken van een wapenstil- s and tusschen Chineezen en Japanners, en er an de vraag aan toe te voegen Welke Chi neezen flirt*" pÜn n ie<^er stadium van het groote con- rrtudo u^i2611 geweest, die het verstandiger nrafW a n 9evonden met de Japanners te warpn te?e!1 ^en te vechten. Daaronder pinen erftn?achhgen, cynici, zelfzuchtigen die maar °°k ouderwetsch .Chineezen. nog ge- denkwijze, Tolstojaansch sterkste hij zal zijn, die drenkt met de klassieke in hun geloof, dat de den booze niet wederstaat Al deze onheroieke of'in zelfbedwang hero ïeke onmilitante stemmingen zijn bijzond9r fc in de oude stad der Keizers, de stad heid meer op de overlevering dan op interna' tionale vormen van welvaart berustte, de d ook waarin het hartstochtelijke element ui^het Zuiden veel minder invloed uitoefent dan te Nanking om van Kanton niet te spreken. Dat Pekingsche Chineezen zich tot den En- ■gelsclh'en gezant hebben gewend om zijn bemid deling te vragen tot redding van hun stad van verwoesting, leek ons dan ook de natuurlijkste zaak van de wereld. Dit is denkelijk niet op last van Nanking geschied. Nanking heeft verklaard, dat Kanton de cen trale regeering ten onrechte beschuldigde, met de Japanners te willen onderhandelen. Dat zal waarschijnlijk beteekenen dat, de onverzoenlijken daar nog steeds de overhand hebben. Want de stemmingen, die wij hierboven hebben beschre ven, Zullen in wat meer gemoderniseerden en gecommercialiseerden vorm ook in het centrum van het politiek bestuur zeer zeker bestaan. Met de oppermacht der onverzoenlijken te Nan king hoeft echter ook wat Reuter meldt, vol strekt niet in strijd te zijn. China, dit vergete men niet, is nu eenmaal geen eenheid en kent er vooral niet de vanzelf sprekende nationale dis cipline van westelijker staten. Men vecht onder elkaar, men sluit vrede met een vijand onaf hankelijk van elkaar, men loopt desnoods over, zonder dat dit zoo bevreemdend is als het vol gens onze begrippen moet zijn. Men ziet, al zijn er rijkelijk mogelijkheden voor een wapenstilstand bij Peking, toch zou het sluiten daarvan aan het aspect der dingen in het Verre Oosten waarschijnlijk nog weinig ver anderen. Hij zou alleen alvast het op zichzelf onschatbare voordeel opleveren, dat Peking er door wordt gespaard. De kansen lijken ons ver der verreweg het grootst, dat wij alleen met een plaatselijke aangelegenheid te doen hebben. Men kan niet vaak genoeg tot voorzichtigheid raden tegenover de golven van optimisme zoo wel als van pessimisme, die de dagelijksche berichten afwisselend over de wereld jagen. Critieke moeilijkheden op een zeker oogenblik beteekenen nog niet het definitief mislukken van de ontwapeningsconferentie, maar het uit den weg ruimen er van op een ander oogenblik evenmin het slagen. Men brengt het iederen keer weer zoover, dat men verder kan gaan met de besprekingen, die tenslotte niemand zal los laten zoolang er nog een sprankje van hoop bestaat. Een wat al te heet gebakerde berichtgeving uit verschillende landen spreekt den eenen dag van mislukking, maar den anderen dag ook weer van slagen, ibijna zonder overgang, en terwijl men in werkelijkheid nog niet eens aan de technische moeilijkheden toe is, die onver mijdelijk zullen opduiken als men over de bij zonderheden van een regeling gaat praten. Nu heeft men het nog over de algemeene politieke voorwaarden. Op dit punt is de toestand zeer vergemakkelijkt, doordat Duitschland de juiste tactiek volgt van op het oogenblik in geen enkel opzicht ernstigen tegenstand te bieden. Het ver zamelt daarmede heel wat sympathie, die het als vergoeding noodig heeft voor het ontzaglijk verlies aan internationaal aanzien, dat het heeft geleden. 'Bovendien kan het er op rekenen, dat als het zelf geen spaken in het wiel steekt, zeker anderen het zullen doen. zoodat het risico niet zoo groot is als de omvang van zijn concessies. Men ziet reeds hoe Frankrijk nu diplomatiek in het nadeel komt. Dat was te voorzien: maar tevens kon men ook voorspellen, dat dit nadeel Frankrijk er niet toe zou kunnen bewegen zoo maar in eens Duitschland een vertrouwen te schenken, waarin de Franse hen een kwestie van leven en dood zien. Geen land neemt in dit op zicht op het oogenblik een onafhankelijker po sitie in dan juist Frankrijk. Het zal die onaf hankelijkheid gebruiken om zich niet verder door een diplomatieke constellatie te laten drijven dan het na rijp overleg meent te kunnen verant woorden. Wij mogen niet oogen en ooren sluiten voor de positie en de overwegingen van Frankrijk, ondanks onze sympathie voor het slagen der ontwapeningsconferentie en ondanks onzen wre vel tegen allen, die daarbij in den weg staan. Parijs zal blijven bedenken, dat een tegemoet komende houding van Duitschland, die den te- genwoordigen leiders door een wanhopige inter nationale positie waarin zij geraakt waren, tegen hun bekende overtuiging en idealen in, is af geperst, nog geen eeuwige waarborg biedt, waar aan men volgaarne zijn nationaal bestaan toe vertrouwt. Frankrijk zou onverantwoordelijk handelen als het zich bleef dwars zetten tegen den voortgang ook van het technische gedeelte der conferentie. Het heeft tot plicht te onderzoeken wat uit het in de laatste dagen zoowel uit Washington als uit Berlijn gehoorde op te bouwen is aan ont- wapeningswerk. Daarin steekt veel kostbaar materiaal. Maar dat men er te Parijs niets voor gevoelt hals over kop te werk te gaan en ter- wille van een beperkt aantal dagen, dat ter beschikking zou staan, datgene waartoe het nu moet besluiten minder rijpelijk te overwegen, lijkt ons alleszins begrijpelijk. VEILIGHEIDSKANS VERGROOT. De ontwapeningsconferentie te Genève in de goede richting. Agressie in geen geval geëxcuseerd. Uit Genève werd dd. 24 Mei gemeld Bij de beraadslagingen in de hoofdcommissie van de ontawpeningsconferentie is een belang rijke vooruitgang bereikt bij de refeling van het veiligheidsprobleem, doordat de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, nieuwe voorstellen over een consultatief pact heeft gedaan, waarin op vèr-gaande wijze met de bezwaren van verschillende delgaties rekening is gehouden. SOMMELSDIJK. Zwemmen op het gors dezer gemeente. Men zij gewaarschuwd. Waar gedurende het warme seizoen een druk gebruik wordt gemaakt om te zwemmen op de gorzen alhier, worden belanghebbenden er op gewezen, dat ook dit jaar het zwemmen aldaar zal worden toegelaten voor alle dagen der week, met uitzondering van den Zondag, 's Zondags zal niemand meer worden toegelaten. Indien men op dien dag toch zou trachten bij het Haringvliet aldaar te komen, alsdan zal proces-verbaal wor den opgemaakt en de gorzen ook de overige dagen voor het zwemmen worden gesloten. Men diene hier dus rekening mee te houden. Een zoontje van den landbouwer P. v. d. D. had het ongeluk spelenderwijs met zijn hoofd tegen een muur te vallen. Hierdoor ontstond een dusdanige bloedige hoofdwonde, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was.' schietoefeningen van den B. V. L„ atdeeling Sommelsdijk en Middelharnis, zullen met a.s. Zaterdagavond weer beginnen, maar op a erdag 3 Juni a.s., des avonds van 6 tot 8 uut (n. t.) op het schoolplein der Bijzondere lagere school alhier. Bij het opdraaien van zakken vrachtgoed met een lier bij beurtschipper Verschelling, brak plotseling een staaldraad, waardoor de giek met een geweldigen slag neerviel Doordat de op het schip aanwezigen zich zoo spoedig mogelijk weg pakten, werden ernstige ongelukken voorkomen. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat om in het bezit te komen van eene vergun ning ingevolge de Vogelwet 1912, tot het schie ten van schadelijk gevogelte, voorlaan eene aan vraag daartoe moet worden gedaan eenige dagen vóórdat gebruik van de vergunning zou moeten worden gemaakt, aangezien deze niet meer op den dag van aanvraag kan worden uitgereikt. De aandacht van werkloozen te Kralingen wordt er op gevestigd, dat zij voortaan te Som melsdijk moeten komen stempelen. De uren van aanmelding worden bekend gemaakt des v.m. 9 uur voor e'ern der ramen van het stempellokaal. Bij de hedenmorgen gehouden stemming voor bestuurslid van de polders loozende op de haven dezer gemeente (Oudeland en Everdina) is met bijna algemeene stemmen herkozen de heer A. A. Mijs. Onze dorpsgenoot Kr. Kieviet Lz. slaag de te Rotterdam voor het examen letterzetter van de Centrale Leerlingencommissie in de Typografie. MIDDELHARNIS. Het zoontje van schipper M. Zoon had bij het spelen het ongeluk in een aldaar gelegen sloot aan den West-Ha vendijk te vallen. Op zijn hulpgeroep werd hij uit het water geholpen en begaf hij zich met een nat pak naar de ouderlijke woning. Tegen een groot aantal personen is deze week door den gemeenteveldwachter proces verbaal opgemaakt wegens het rijden per fiets over den Westdijk op daartoe verboden uren. De gymnastiekvereniging Sparta Hygiea" zal Zaterdag 3 Juni en Maandag 5 Juni met haar dames- en heerenafdeeling deelnemen aan 't groot Bondsfeest te Rotterdam Men zij gewaarschuwd Door de gemeenteveldwachters zijn aan den Oost-Ha vendijk tegen vele fietsrijders proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Motor, en Rijwielwet, te weten om over dat gedeelte van den weg te rijden, dat voor rijwie len verboden is. De heer P. C. v. d. Broek had 't ongeluk terwijl hij in den tuin van den heer D. Bijleveld bezig was met kipkarren groente te verrijden, met zijn voet bekneld te geraken, waardoor hij zich zoo ernstig verwondde, dat geneeskundige hulp noodig was. Op het gehouden Zangconcours Donderdag 25 Mei te Nieuwerkerk aan den IJsel, behaalde de zangvereeniging „De Volkszang" .in de af- deeling Uitmuntendheid den len prijs met 303 punten; het Mannenkoor in de afdeeling Uit muntendheid den 2en prijs met 290 punten. f Dinsdagmiddag is tijdens het lossen van vee van de tramboot onze vroegere dorpsge noot J. van Gelder tusschen de kajuit en een rund bekneld geraakt. Hij werd bij aankomst te Hellevoetsluis onder geneeskundige behande ling gesteld, daar eenige ribben gekneusd waren. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vanuit deze gemeente werden de vorige week 2765 H.L. aardappelen vervoerd. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling ston den de vorige week 5 werkloozen ingeschreven. Het publiek wordt er op attent gemaakt, dat op de gemeente-secretarie niet zooals vorige jaren oude tijd. doch nu nieuwe tijd gehouden wordt. Mej. M. H. had het ongeluk te vallen en daarbij een arm te kneuzen. Tevens ontstond er een bloedstorting. Geneeskundige hulp was nood zakelijk. Door de Nieuwe Stadsche polder en Lieve Vrouwepolder is naar we vernemen besloten een watergemaal te plaatsen voor gezamenlijke re kening. Voetbaluitslagen. Zaterdag trok V.V.S. I naar H.V.V. I te Herkingen met een eindstand van 00. H.V.V. II kwam bij V.V.S. II op bezoek, welke strijd met een 21 overwinning voor V.V.S. II eindigde. Woensdag j.l. kreeg V.V.S. II een elftal van de U.L.O. te Middel harnis te bekampen Na een zwaren strijd won V.V.S. met 5—3. OUDE TONGE. De heer Kik had het ongeluk met zijn hand bekneld te raken tusschen een motor. Geneeskundige hulp was noodig. Een stuk bouwgrond aan de Emmastraat, behoorende aan C. Snijder, is verkocht aan den heer L. Kardux, een stuk groot 2000 M-, en aan L. Osseweijer een stuk groot 1100 M2. Aan de N.V. Pullemans Autobedrijf is opdracht gegeven tot het bouwen van een 3-tal autogarages, door de fa. Heestermans en Gebr. van Schelven alhier en J. Poortvliet te Dirks land. Den laatsten tijd loopen er hier hard nekkige geruchten over de medewerking, die het muziekkorps alhier verleend zou hebben aan de 1-Mei viering van de S.D.A.P. On deze praatjes voor goed den kop in te di ukken, deelen wij mede, dat enkele roode le den (5) van dit muziekkorps inderdaad aan de 1-Mei-viering hebben meegedaan, echter geheel losstaande van het muziekkorps. Noch door de bestuursleden, noch door de overige korpsleden is er ook maar eenige actie in die richting uit gegaan. Hedenmiddag omstreeks 12 uur brak brand uit in de Zuivelfabriek van den heer De Vlugt. De brand, die bij den schoorsteen op het dak ontstond en zich vrij ernstig liet aanzien, werd door omwonenden met emmers water ge- bluscht. NIEUWE TONGE. A.s. Maandag zal de uit- keering van Ouderdomsrente plaats hebben. Het zoontje van M. K. had het ongeluk met z'n fiets in de Kerkgracht te rijden. Door toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge en liep dit ongeluk met de schrik en een nat pak af. De heer P. Noteboom heeft een perceel aardappelen der nieuwe oogst verkocht voor 175.— per gemet. De Red Star aardappelen worden alhier verkocht voor 1 per H.L. Verslag van de op 17, 18, 19 en 20 Mei gehouden schietwedstrijden van het Vrijw, Land stormkorps, Verband Monden der Maas en het Vrijw. Landst. korps Motordienst, Sectie Goe- ree, gehouden in het Hotel Meijer en Hotel Spee. Bij afwezigheid van den Voorzitter van de Gew. Landstorm-Commissie, heeft de Secretaris, de heer A. A. Hogeweg, de schietoefeningen met een welkomstwoord geopend en het eerste schot gelost. De jury bestond uit de officieren G. v. d. Wal, A. A. Hogeweg, G, Thiemens en J. C. Nieuwenhuijzen, zoomede sergeant-majoor Feen- stra. De deelneming aan de wedstrijden was zeer groot. De hoogste prijswinners werden door den korps-commandant met enkele hartelijke woor den toegesproken en ook deze wees er op, dat er zeer goede resultaten waren bereikt. Allereerst werden twee schitterende omlijste brevetten uitgereikt aan de twee koningsschut- ters van Goeree en Overflakkee, de vrijwilligers W. van Veen te Melissant en C. J. Geluk te Den Bommel. De korpswedstrijd met wisselbeker 1. Zuidland 462 punten 2 Oude Tonge 458 punten3 Goedereede 458 punten 4 Den Bommel 458 punten 5 Dirksland 455 punten 6 Melissant 455 punten. Hiermede is de beker, die in het bezit was van de afd. Den Bommel, overgegaan naar afd. Zuidland. Personeele wedstrijd Scherpschutters: J. Hollaar, Middelharnis, H. Verpoorten Nieuw-Hclvoet, H. Fris, M'harnis, P. Nagtegaal, Den Bommel, Doornbos, Middel harnis, Akershoek Ouddorp, Grinwis Ouddorp, van Rij, Zuidland, Bosland Ouddorp, Baljon Hellevoetsluis, Lemkes, Den Bommel, Quack, Zuidland, Geluk, Den Bommmel, Florijp, Den Bommel, Tieleman, Middelharnis. Allen 49 p. Eerste klas T. v. d. Boogert, Sommelsdijk, v. d. Velde, Herkingen, De Hoog, Zuidland, De Jong, Oude Tonge, Tanis, Sommelsdijk, van Heemst, Nieuwe Tonge, Vis van Heemst, Som melsdijk, Lisseveld, Dirksland, H. van Essen, Hellevoetsluis, Houthuijzen, Achthuizen, Kerp Achthuizen, Tanis, Ouddorp. Tweede klasQ. L. W. v. d. Sluis, Oude Tonge van Ejersel, Simonshaven Santifort, Den Bommel Klok, Oostvoorne J. P. Geluk, Den Bommel v. d. Meeberg, Stad aan 't Ha ringvliet Legeweg, Zwartewaal Elburg. Briellevan Rumpt, Stad aan 't Haringvliet. Vrije BaanA. Groenendijk, Sommelsdijk v. Essen, Hellevoetsluis, 50 p. Luitn Nieu wenhuijzen, Nieuwe TongeLuitn. Hogeweg, Stad aan 't HaringvlietLuitn. Tieinens, Mid delharnis, 49 p. Majoor Feemstra, 49 p. (bui ten mededinging) v. Meeberg, Stad aan 't Haringvlietv. Driel, Sommelsdijk v. d. Boo gert, Sommelsdijk C. J. Geluk, Den Bommel C. J. Lokker, Den BommelHameeteman, Oud dorp Doornbos, MiddelharnisLuitn. v. d. Wal, HellevoetsluisKiicjvitJ, Sttellendam,J. Braber, Sommelsdijk Tieleman. Middelharnis Baljon, Hellevoetsluis Hartingsveld, Hellevoet sluis Florijp, Den Bommel Borke, Brielle Peterse, BrielleFris, MiddelharnisHoorn weg, Brielle v. Driel, Sommelsdijk De Hoog, Zuidland Den Boer, Dirksland Kaptein, Som melsdijk Houthuijzen, Achthuizen Nieuw- land, Middelharnis C. van Gelder, Hellevoet sluis Goemaat, Den Bommel J. Looij, Her kingen Lemkes, Den Bommel van Zoest. Hel levoetsluis Vlielander, Nicuw-Helvoet Jan sen, Kreeft, Koenraad, Stellendam Elleman, Ouddorp Strieseman, Vis van Heemst. Som melsdijk Roos, Goeree v. d. Stelt, Hekelin gen: Arendsman, Stad a. 't Haringvl.Lisseveld, Dirksland Breur, Ouddorp Koenraad, Stel lendam Koenders, HellevoetsluisGrinwis, Ouddorp. Pistool schieten Luitn. v. d. Wal, Hellevoetsluis; Luitn. Buijs, Brielle; Luitn. Bcrgeijk, Zuidland; Luitn. Hoo- geweg, Stad aan 't Haringvliet; Luitn. Tiemens, Middelharnis. N. L. K. Motordienst. Personeele baan 1 M. J. den Boer, Dirksland; 2 J. C. Braber, Sommelsdijk, G. v. d. Werf, Nieuwe Tonge; 4 Luitn. J. C. Nieuwenhuijzen, Nieuwe Tonge (buiten mededinging); 5. A. Knöps, Nieuwe Tonge; 6 J. G. Noordijk, Herkingen; 7. A. Groe nendijk, Sommelsdijk: 8 G. Tanis, Dirksland; 9 G. van Rumpt, Stad aan 't Haringvliet: 10 L. Buth, Sommelsdijk. MELISSANT. Door B. en W. dezer gemeente is aan den bakker D. H. Israël vergunning ver leend voor het verrichten van bakkersnachtar- beid in het perceel aan den beneden Molendijk gedurende het tijdvak 24 Mei 1933 tot 24 Mei 1936. HERKINGEN. A.s. Dinsdag zal ten hulp- postkantore de uitbetaling der Ouderdomsrente op de bekende uren plaats vinden. - De dienst der postbestellingen is vorige week zoodanig gewijzigd, dat de morgenbestel ling ongeveer een paar uur vervroegd is. Bij de opgave in ons vorig nummer omtrent de prijswinnaars van de gehouden schietwed strijden te Middelharnis, verzuimden we daarbij te melden den heer C. Tanis, die n.l. een kistje sigaren won. De afd. Herkingen, die met 10 deelnemers aan de wedstrijden heeft deelgeno men, wist alzoo op een 4-tal prijzen beslag te leggen. GOEDEREEDE. Aan het concours op He melvaartsdag, gehouden te Nieuwerkerk aan den IJsel, namen ook deel de muziekvereeniging Apollo" en de zangivereöniging „Goereeisch Gemengd Koor". De muziekvereeniging behaal de een tweeden prijs met 288 punten in de twee de afdeeling en de zangvereeniging een tweeden prijs in de eere-afdeeling met 282 punten. - Nieuwe tijd. In den tuin van den heer F. C. Goekoop zijn de eerste nieuwe aardappe len gerooid. Ze waren goed van smaak. Dinsdag a.s. zal op de gewone uren de ouderdomsrente worden uitbetaaald. OUDDORP. Vorige week werden uit deze gemeente 300 H.L. aardappelen vervoerd. De stemming der cichoreimarkt is steeds nog drukkend en is nu tot 65 frank gedaald. Er bestaat nog kans van dalen, hetwelk voor deze omgeving wel een ramp zou zijn, daar hier veel cichorei geteeld wordt. A.s. Miaandag en Dinsdag wordt op het postkantoor de Ouderdomsrente uitbetaald van^ des v.m 8,3011 uur, n.m. 23 uur en 's av. 5,30-7'uur. Het vorig jaar zijn hier 13405 akten van vrijstelling voor huisslachting verleend. Bij den landbouwer D. Voogd staat een vijgeboom, die nu al ruim 50 vijgen draagt. Wel een zeldzaamheid. Gedurende de nachtvorsten hebben de pere- boomen er veel door geleden. Door B. en W. is aan E. Grinwis Pz. vergunning verleend voor het bouwen van een woonhuis aan den Dijkstelweg alhier. Het werk is opgedragen aan de timmerlieden Gebr. van j Koppen en metselwerk aan T. de Ronde. f „MAAS"-NYMPHEN Laatst kreeg een van mijn vriendinnen Eens een koopman aan de deur. In een mandje droeg hij bloemen Van de wonderlijkste kleur. Rozen, lelies, tulpen, asters, In een bonte mengeling Had hij van papier vervaardigd, Die hij nu verkoop en ging. Ook haar bood hij een boeketje 'n Groene tulp, 'n blauwe roos, En hij kon maar niet begrijpen Dat ze 't maaksel niet verkoos. ,,Dame houd U niet van bloemen? „Voelt U niet voor de natuur „Of vindt U, voor enk'le stuivers „Zoon boeketje soms te duur?" Als li mijn vriendin zou kennen Wdst hoe zij voor bloemen leeft 'Hoe ze uren kan genieten Van wat de natuur ons geeft, Van de rozen, die ze zelf kweekt, Van een bont violenbed Voeld' U dat ze in haar kamer Nooit papieren bloemen zet. 't Zou haar erg'ren, irriteeren, Gruwen zou ze van zulk spul. Wat die man haar wou verkoopen Schatte ze beneden nul. „Toe Mevrouw", zeurde de koopman „Neem een enkel tuiltje mee Maar de dame, onvermurwbaar, Ging daar niet op in, riep „Nee „Ik doe 't nietLiever geef ik „Je wat eten of een fooi, „Maar van wat je daar hebt walg ik, ,,'k Vind ze heelemaal niet mooi Onze koopman was beleedigd Nu ze zoo onaardig deed „Nou, ik vind U ook geen schoonheid „Als U dat maar eVen weet Daar had ze niet op gerekend Even sloeg ze d'oogen neer Even was z' uit 't veld geslagen, Een moment wist ze 't niet meer. Maar toen kwam 't en ze zei gnuivend „Neen, een schoonheid ben ik niet „Maar geen sterv'ling kan m ij weig'ren „Daar 'k me niet te koop aanbied." (Nadruk verboden). HAKATE. die genezing zoekt, vraagt gratis brochure .Kruiden geneeswijze Priester HAM ON" Drogisterij Verwaal Dinsdagmorgen is alhier op het Noorder- strand moeten landen het Mil. vliegtuig 545 L Soesterberg wegens defect aan de motor. Er waren 2 personen in. Na reparatie kon het vliegtuig weer spoedig vertrekken. Hulp werd verleend door T. Bouman en L. Akershoek, die juist in die omgeving waren. Terwijl de Wed. B. bij een kennis op bezoek was, had zij bij het naar den zolder gaan het ongeluk, dat de trap onderuit ging, met het gevolg, dat zij zoo kwam te vallen, dat zij haar schouder ernstig bezeerde. Geneeskun dige hulp was noodig. Woensdagavond werd in hotel Spee van wege het bestuur van den polder West-Nieuw- land bij inschrijving verhuurd voor den tijd van 10 jaren, 17 perceelen bouwland. Perceel 1, H. Mastenbroek Ez. 30. Perceel 2. C. Mierop Lz. 42. Perceel 3, K. de Vogel 65,11. Perceel 4, E. van der Wende 61,11. Perceel 5, M. Hoek Jz. 62,50. Perceel 6, KI. Aleman Cz. 36. Perceel 7, KI. Mastenbroek Lz. 40,20. Perceel 8, Jb. Mastenbroek Lz. 40,20. Perceel 9, K. Mastenbroek Lz. 70,10. Perceel 10, E. Hoek Jz. 66. Perceel 11, P. Meijer Lz. 68,20. Perceel 12, KI. Mastenbroek Lz. 69,10. Perceel 13, Krijn Meijer 66,23. Perceel 14, T. Grinwir Ez. 61. Perceel 15, KI. Mastenbroek Lz. 70,35. Perceel 16, Steven Visser 65,11. Perceel 17, KI. Mastenbroek Lz. 37,50. Alles per gemet. STAD AAN T HARINGVLIET. De col' lecte, welke maandelijks ten bate van de Ned. Herv kerk gehouden wordt, heeft op» gebracht f 16,15. GOEDEREEDE. Op de vergadering van 24 Mei, der Commissie tot wering van School» verzuim, zijn tot voorzitter en secretaris her kozen resp. de heeren T. Lodder en P, van der Wende. AFSCHEID Ds. J. D. KLEIJNE. Ds. J. D. Kleijne heeft, wegens vertrek naar OoJtgensplaat, Zondag j.l. afscheid gepreekt voor de Ned. Herv. Gemeente te Willige-Lan- gerak, met een predikatie over Hand. 16 30b en 21. Na afloop der prediking volgden toe spraken door Ds. J. H. Gunning E.Bzn., te Schoonhoven, namens Classicaal Bestuur en Ring; ouderling H. C. Lankhorst, namens Ker- keraad en Gemeente; en Ds. H. Ewoldt, van Bergambacht, als consulent. Onder de vele aan wezigen waren o.a. Burgemeester H. M. Olden- hof en verschillende predikanten uit de om geving. 5 JULI A.S. Een groote dag. Woensdag 5 Juli a.s. zal op het landgoed .Raaphorst" te Wassenaar (ingang Rijksstraat weg) een zeer bizonder Zendingsfeest gehouden worden. De Vereeniging „Chr. Nat. Zendings feest" bestaat dan 70 jaar. Met de Spoorwegen en de H. T. M. zijn zeer voordeelige overeenkomsten voor het vervoer getroffen. Men kan dagen vooraf reeds een reis biljet programma bekomen. Rotterdam retour b.v. 0,60 Zoo gaat het met tal van plaatsen I Een zeer groote toeloop wordt verwacht Binnenkort wordt aan de stations een aan vang gemaakt met verkoop van plaatsbewijzen en programma's. De beste sprekers zijn gezocht, de N.C.R.O. zal uitzenden, op Spreekplaats I zullen luid sprekers diensten bewijzen. 20,000 bezoekers, lezers

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3