HOFNAR KNOOPS IIITEIGEnilIG y. RQITERDflMSCHE TRAmiUE6-!S!0ATSCHflPriJ I SATURNUS IrJ SATURNUS Advertentiën. »ingen. iland. Buitenland. Gemengd Nieuw». Burgerlijke Stand SIOOMBOOfDIEflST miODELHARtllS-ROTrERDAm V.V. MODERNE OPTIEK AAN HUIS TER KEUZE SAERS BRILLEN SOMMELSDIJK SIGAREN LUAit OER HAM - DI8KSLAN0 Ruiters, Palen enz. Middensteiger 9-11, - Rotterdam Zandpad - Middelharnis Mantels Japonnen Costuums Stoffen enz. Zie de Etalages! [TINGSWET. Hemelvaartsdag. irden er op gewezen, van de Winkelslui' ld, dat een winkel op aan den Hemelvaarts' 'd mag zijn tot 10 Uur e gemeenten 11 uur melvaarlsdag de win' lesloten zal zijn, over. die voor den Zondag de winkel Woensdag lloten, alsdan mag de Jiartsdag zijn geopend, |gcn. |4 Mei 1933, des nam. patnis aan het Kerkpad Ivan een groote partij Irwante artikelen, ais: U sponzen, zeemen enz. p. A. Zaaijer te Dirks» pnt B. van den Nicu* GROENENDIJK. 3ELAAR". fj den uitgever A. G. lde Mei-aflevering van Idblad, gewijd aan na- Iming, heemschdt, geo- len en toerisme, ■e korenmolen van de die een 'belangrijke rol Ijac. Garenbeek, waar- [Reim Valkhoff vertelt tndingen in een Zwit- I de Boer doet ons de Isch dorp aanvoelen, li over zeezoogdieren, Jdschachtigen, die aan ■poeld, worden meege- idierman Isings zet zijn Idium" voort, terwijl P. 1 ons er van doordringt, I een bron kan zijn van Juin i Mei schrijft P. L. Inhemel A. C. de Koek. Ti hart aan de Veluwe J naar het damwild, dat fen het Geldersche land- Izingt opnieuw den lof lde doet A. Joman met |ke waterdrieblad. de rubriek „Van, en Istorisch allerlei), waar- linke Tolman, zijn op- lover het optreden van I microfoon. lelte is eveneens weer Indacht vragen wij voor pn v. d. Peppel, die in P32 werd bekroond. 3RMATIE. Jbreau meldt uit goede 1, dat het nieuwe Mini- |p zal treden. De candidaten. |men genoemd, die voor ersportefeuilles in aan- Ikerheid is echter nog ifwachten het verstan- )NIUM". jadering van Patrimo- resolutie aangenomen erkliedenverbond Patti ng te Rotterdam bijeen; 'einiteit Gods over alle den zegen, dien het et in een constitutioneel ede van Oranje, waar- worden gewaarborgd costelijk nationaal bezit reigd, zoowel door de eld-methoden zelfs niet da van socialisme en e, eveneens revolutio- fascistische groepen errorisme, dat herhaal- ratische en communis- >efend bij arbeidscon- e.d., en verwacht van kracht tegen dit ter voortgang der revo- in den Christelijken van verschillende or- ïking van den in dezen ïheid, propaganda ma. principieele gronden engestaan ristelijke belijdenis zijn, st te houden aan de overheidsgezag en bur- trijd te verwerp'eni en loor aaneensluiting in e voor patroons en ar- van de verschillende 'ij, met Gods hulp, de tijd mogen overwinnen. EHARING. de rijksopperkeurmees- G. Pet, haring, aange- Jingschen stoombeuger Zelm, uitgekeurd als op de gebruikelijke 1 worden aangeboden, visscherijmaatschappij, atan. iIJF TE IJMUIDEN. I IJm. 1 was Zaterdag IJmuiden binnen. Het .284 en had dus een Raaf IJm. 432, die nog naar zee vertrek- Jm. 190, van de Vem; in de reederij Zwart, de Donald of Eveline dag is de stoomtreiler perste reis binnengeko- rangst van 240 manden en. r>j NAAR PINKaTrREN. Het Zendingsbureau giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende: Wij moeten jaren teruggaan om een voor. beeld te vinden van de zorgvolle spanning, waarmee wij dit jaar Pinksteren tegemoet gaan. De inkomsten zijn dit jaar buitengewoon ver achtergebleven, niet alleen bij wat er noodig was, maar ook bij wat wij vorige jaren hebben ontvangen. Ér is nog één mo> gelijkheid, niet - naar wij vreezen - om dezen achterstand in te halen, maar wel om hem althans eenigzins te verkleinen. Die mogelijkheid is Pinksteren. Dat feest is ten allen tijde het feest der Christelijke Kerk, dat haar uitbreiding onder de volken van verschillend ras en verschillende taal en daar mee dus bet zendingswerk in het middelpunt der aandacht stelt en waarop dus ook aan de Christelijke gem-ente gelegenheid wordt geschonken haar offervaardigheid voor dit werk te bewijzen. Wij hebben, om aan deze offervaardigheid een stevigen grondslag en tevens een bij. zonderen prikkel te geven, boekles ter ver. spreiding beschikbaar gesteld, waarin op bevattelijke en toch zooveel mogelijk om- vattende wijze is aangegeven den tegenwoor digen toestand van het werk met de verscholen bijzonderheden en eische ook vooral met de ontvangen zeg 8 een zakf waI"nUeenDga« gesloten karworden blijven dus geheel vrij den '"houdJf y€j j" ook onder andere corpotaties, die by *Oeg g niet zijn aangesloten. Wij werken zoo dus voor de geheele Zen. ding. Maar wij hopen, dat een sterk verhoogde opbrengst het gevolg zal zijn, die voor een deel ook het door ons verzorgde werk ten goede zal komen. Van deze boekjes zijn er tot nu toe bijna 200.000 aangevraagd. Wij hopen dat djt aan. tal vóór Pinksteren nog zal vedubbelen.üokin de Zendigsweek is het aantal veispreidma, nifesten de laatste jaren boven de 400 000 gestegen. Wy hopen, dat langs dezen weg werkelijk de achterstand aanzieniyk zal worden ver» kleind. En wij wachten daarop in zeer groote spanning. CHINA EN JAPAN. Japan wijst Chineesche tegenvoorstellen af. Uit Msoekden wordt gemeld, dat de regeering te Kanton den Volkenbond heeft medegedeeld, dat te Peking tusschen Chineesche en Japansche autoriteiten wapenstilstandsonderhandelingen ge voerd worden op de volgende basis 1. China waarborgt den vrede in Mantsjoe- kwo. t 2. De ten Noorden van de Gele Rivier gelegen provincies worden geneutraliseerd. 3. China garandeert geen boycot tegen Japan sche goederen als politieke maatregel te onder steunen. 4. De Japansche regeering sluit verdragen met China in den zin van handhaving van een Azia tische MJonroe-leer. De regeering te Kanton voegt hieraan toe, dat het Chineesche volk een dergelijk verdrag, waar door de Chineesche onafhankelijkheid in Mant- sjoerije wordt aangetast, niet zal erkennen. Inmiddels heeft men van Chineesche zijde de volgende tegenvoorstellen gedaan 1. De gevechten bij Peking,' Kalgan en Tient sin worden terstond gestaakt. 2. De Japansche regeering verplicht zich geen nieuwe troepen te concentreeren. 3. De regeeringen roepen een Chineesch-Ja- pansche conferentie bijeen. 4. Yanhaikwan en Tsjingwantou worden als vrijhavens onder neutrale controle gesteld. 5. Dc provincie Jehol wordt geneutraliseerd en op een te bepalen tijdstip aan China terug gegeven. 6. De Mantsjoerijsche kwestie zal later door internationale onderhandelingen tot een oplos- C sing worden gebracht. De Japanners hebben deze voorstellen afge wezen. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Frankrijk verhindert opnieuw voortuitgang. De correspondent van de N. R, Ct. te Genève meldde gisteravond Van de 19 werkdagen, die, zooals voorzitter Henderson den delegaties ter ontwapeningscon ferentie verleden Vrijdag voor oogen stelde, de conferentie nog ter beschikking stonden, voordat de Londensche conferentie geopend wordt, zijn thans reeds twee verloopen zonder ons eenigen stap vooruit te hebben gebracht. Er blijven dus welgeteld nog 17 over. Dat ook de tweede dag dezer 19 dagen werk loos verliep, ons zelfs eerder een nieuwen ach teruitgang heeft gebracht, is opnieuw de schuld der Franschen, niet slechts van Massigli, doch van Paul Boncour in eigen persoon. De houding van Paul Boncour heeft vanavond den goede hoop gevenden indruk van de redevoeringen van Norman Davis en Aloisi weer grootendeels uit- gewischt. De Franschen willen, blijkbaar nog steeds niet over de afschaffing hunner aanvals wapenen praten. Zij schuwen nog steeds de dis cussie over dit onderwerp, daar zij nog niet bereid schijrien te zijn de hierop betrekking heb bende bepalingen van Mac Donald's conventie- ontwerp te aanvaarden en daar zij anderzijds zeer goed beseffen, hoe zij geïsoleerd zouden worden, wanneer zij inderdaad een weigering uitspraken. Dus trachten de Franschen nog steeds aldus te manoevreeren, dat andere onder werpen besproken zullen worden, waarop de Duitschers misschien weer in hun isolement zou den terugvallen, waaruit de- rede van Hitier vorige week het land heeft bevrijd. Of deze tak- tiek van de Franschen weer gelukken zal Vandaag bleken gelukkig de Amerikanen hen te doorzien en eindelijk wilden zij van Boncour hooren, of 'hij na al de tegemoetkomingen, die Roosevelt en Hitier vorige week getoond heb ben, bereid is het hoofdstuk over kwalitatieve ontwapening ten aanzien van het oorlogsmate- rieel te aanvaarden. Het was d€ groote teleur stelling van dezen dag, dat Paul Boncour geen woord over de Fransche bereidwilligheid dien aangaande heeft gezegd. Hij bepaalde zich tot de 'herinnering aan de Fransche verklaring, dat Frankrijk het ontwerp van Mac Donald als grondslag van de discussies aanneemt. Zoover als de Duitschers, die Vrijdag Mac Donald's ontwerp ook als grondslag der te slui ten conventie hebben aanvaard, zij-n de Fran schen dus nog niet. Zooals bekend hebben Ame rika, Engeland en Italië alle drie het ontwerp- conventie van Mac Donald slechts zonder voor behoud in zijn geheel aanvaard. De Duitsche hulppolitie, Wolff meldt uit Genève De commissie voor de leger-effectieven heeft het Fransche voorstel om de Duitsche hulp politie en spoorwegbescherming bij de onder deden van het Duitsche leger te tellen, definitief verworpen met 8—6 stemmen. Voor stemden Frankrijk, België, Polen en de Staten der Kleine Entente; tegen Engeland, Italië, Amerika, Duitschland, Oostenrijk, Hongarije, Zwitserland en Nederland. VIER MOGENDHEDENVERDRAG. Telegrammen uit Rome zeggen, dat de Duce het ontwerp-verdrag, waarin de vier landen zich verplichten samen te werken om den vrede in Europa te handhaven (een overeenkomst, die om te beginnen tien jaar van kracht zal zijn) naar Genève heeft gezonden. Tevens is het naar de Regeeringen te Berlijn, Londen, Parijs en Rome gestuurd ter officieele bekrachtiging. Er wordt dus wel spoed mee gemaakt. Het bezoek van den Pruisisdien premier, Göring, aan Rome, stond, naar thans wordt bevestigd, in verband met 'Heet vier-mogendhedenpact, dat nu door Italië, Duitschland, Engeland en Frankrijk is aanvaard. Deze volkomen overeenstemming werd Zaterdag bereikt doordien Rijksminister Goring voor Duitschland en de ambassadeur De Jouvenel voor Frankrijk hun goedkeuring hech ten aan het pact. Het gerucht wil, dat de inhoud' 'van het Verdrag op het volgende neerkomt 1. Duitschland, Engeland, Frankrijk en Italië verplichten zich tot een politiek van samenwer king ter handhaving van den vrede. 2. Genoemde landen bevestigen het beginsel van de herziening der vredesverdragen b i n- n e n het kader van het Volkenbondspact, als er een situatie ontstaat, die een conflict kan veroorzaken. 3. Engeland, Frankrijk en Italië verklaren, dat Duitschlands rechtsgelijkheid in practijk gebracht dient te worden, als de ontwapenings besprekingen slechts tot gedeeltelijke resultaten leiden. Duitschland verplicht zich de rechtsge lijkheid slechts na diplomatiek overleg te ver wezenlijken. DUEL IN HONGARIJE. Na een heftig meeningsverschil tusschen den hooglceraar Bleyer en den Hongaarschen natio- naal-radicaal Andreas Bajcsy-Zsilinszky in het Huis van Afgevaardigden, heeft Zaterdag tus schen deze beide heeren een duel op sabel plaats gehad. Bleyer werd gewond aan voorhoofd en rechterarm, Bajcsy aan den linkerschouder. Dc tegenstanders gingen onverzoend uiteen. ZESJARIG JONGETJE DOODGEREDEN. De 6-jarige P. Boer te Boskoop wilde op de treeplank van een vrachtauto van de Texaco Maatschappij klauteren .juist op het oogenblik. dat deze van de Dorpsstraat Ó.Z. de Gouwe straat in wilde rijden. Het knaapje kwam te vallen, waardoor het achterwiel van den auto over zijn hoofd reed. Het kind was onmiddellijk dood. De politie heeft den vrachtauto in be slag genomen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is op de Groest bij de Spoor straat te Hilversum de 64-jarige mevr. A. M. Kliek, wonende aldaar, door een met zeer ge ringe vaart rijdende personenauto overreden. Zij kreeg een der wielen over het lichaam. Zij is naar het Diaconessenziekenhuis vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. HEVIGE BRAND TE ENSCHEDE. Dienstmeisje omgekomen. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een hevige uitslaande brand gewoed in het perceel Alsteedschestraat 19a te Enschede. In dit perceel was gevestigd de manufactu- rierzaak van den heer S. J. Lievendag. Het pand is geheel uitgebrand. Het 25-jarige Duitsche dienstmeisje H. Feiken, afkomstig uit het naburige GJronau, kon zich niet meer in veiligheid stellen en kwam in de vlammen oin. Met veel moeite is het lijk, dat zich op de eerste verdieping bevond, uit het brandende perceel gehaald. EEN HAKENKRUISVLAG VERBRAND. Volgens de N. R. C. begoten eenige com munisten op de markt te Kerkrade een door hen te Eygelshoven van den woning van den aannemer S. verwijderde hakenkruisvlag met benzine en staken ze in brand ten aanschouwe van vele werklooz'en. WINDHOOS BOVEN HET WESTLAND. Een windhoos heeft in het Westland op ver schillende kweekerijen beteekenende schade aangericht. De hoos naderde uit de richting 's-Graven- zande, en trof daar eerst enkele tuinderijen, waar de schade echter rtiet zoo groot was. Te Naaldwijk deed de windhoos zich sterker gelden en werden bij den tuinder N. v. d. Berg 90 eenruiters losgerukt en vernield. Bij den kweeker L. Valstar moesten 45 eenruiters het ontgelden, terwijl bij enkele andere bedrijven een kleiner aantal eenruiters of ramen van kas sen en warenhuizen werden vernield. Ook in De Lier werd op enkele kweekerijen schade aangericht. De windhoos was zeer krachtig, sommige ra men werden meters ver weggeslingerd, waar door nieuwe verwoestingen werden aangericht. Ook aan fruitboomen werd op enkele tuinde rijen schade aangericht. De windhoos heeft tenslotte in de omgeving van Schipluiden' zich nog laten gelden, hoewel daar de schade niet zoo groot was. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GEREDEN Zaterdag is een gemeentelijke autobus op de Linnauesparkweg te Amsterdam ten gevolge van het breken van de stuurinrichting tegen een boom gereden. Een van de passagiers sloeg door den schok door een ruit. Hij werd ter verbinding naar het O. L. Vrouwegasthuis gebracht. Ook werd daarheen vervoerd de bestuurder van den autobus, die door het ongeluk geheel van streek was geraakt. URN GEVONDEN. Te Kessel (L.) is Zaterdag door den land bouwer J. van Nylick bij het afgraven van grond een urn gevonden uit den tijd der Romei nen. Zij bevatte beenderenasch en gedeeltelijk vergane beenderen. RELLETJES TE DEVENTER. Zaterdagavond is te Deventer een besloten vergadering gehouden van de Nationaal Socia listische Partij groep Mussert. Reeds lang voor den' aanvang van de bijeen komst, welke door ongeveer 50 personen werd ezocht, verzamelden zich velen in de straat voor e vergaderzaal, zoodat de politie ten- slottegenoodzaakt/vas maatregelen te nemen. Het bleef echter druk in het centrum van de stad en toen eenige bezoekers van de vergade- ring zich op straat vertoefden, kwam het tot handtastelijkheden, zoodat de politie tusschen- beide moest komen. Later werd bij de Brink met een beiteJ ge worpen, waarna de politie een charge uitvoerde met sabel en gummistok. Daarbij liep een der omstanders een diepe vleeschwonde aan den schouder op. Den geheelen avond bleef het ver der rumoerig op straat, doch de politie, ver sterkt met marechaussee te paard, zorgde er voor dat zich geen ongeregeldheden meer voordeden. In een aan de pers verstrekt communiqué der vergadering werd o.a. medegedeeld, dat een vrij sterke groep der nationaal-socialisten is opge richt. DELFTSCH AARDEWERK. Men meldt uit Rome, dat uit Nederland, o.a. door Nederlandsche musea, een verzameling aardewerk, bijna 250 stuks, is geschonken aan de Italiaansche regeering. Mussolini heeft de schenking bestemd voor het museum te Faenza. De overdracht is geschied in het vertrek van den minister van onderwijs, in tegenwoordigheid o.a. van minister Ercolo, onderstaats-secretaris Solmi, den Nederlandschen gezant mr. J. A. N. Patijn en dr. G. J. Hoogewerff, directeur van het Nederlandsch Instituut voor Geschiedkundig en Kunsthistorisch Onderzoek te Rome. DOODELIJK MOTORONGELUK. Voetganger overreden en gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag om ongeveer half Irwee stak in de Mathenesserlaan ter hoogte van het Heemraadsplein te Rotterdam dc 59-jarige man J. van Beurden, gewoond hebbend aan den Mathenesserdijk den rijweg over. Juist op dit oogenblik naderde in volle vaart vanuit de richting van het Mafhenesser- plein de 24-jarige motorrijder J. M. uit Rot terdam. Een botsing was onvermijdelijk. De voetganger werd tegen de straat gesmakt, ter wijl het motorrijwiel over hem heenging. Zijn linkeronderbeen werd hierbij verbrijzeld. Per auto van den Geneeskundigen Dienst is de man naar het Sint Franciscusgasthuis overgebracht, waar hij Zondagmorgen is overleden. De po litie heeft de motor in beslag genomen. Een onderzoek naar de schuldvraag wordt ingesteld. VUURGEVECHT TUSSCHEN SMOKKE LAARS EN AMBTENAREN. In den laatsten tijd is er in het smokkelen aan dc Limburgsche grens weer eenige opleving gekomen. Na eenigen tijd van stilstand schijnt het den smokkelaars toch te machtig te worden en worden geen pogingen onbeproefd gelaten om smokkelwaar over de grens de Duitsche dor pen en steden binnen te voeren. Den douanebeambten van Duiken (D.) is het Donderdagnacht gelukt een viertal smokkelaars te arresteeren. De beambten, die waarschijnlijk er mede op de hoogte waren gebracht,/dat dien nacht een groote hoeveelheid tabak en koffie naar Duiken gebracht zou worden, waren in grooten getale rondom de stad opgesteld. Tegen drie uur in den morgen ontdekte een groep douaniers vlak in hun nabijheid een twin tigtal mannen, allen met kleine zakken beladen. Op het haltgeroep van de beambten sloegen de smokkelaars op de vlucht, de douanebeamb ten losten toen eenige waarschuwingsschoten, die onmiddellijk door de smokkelaars met revolver schoten beantwoord werden. Een kort maar hevig vuurgevecht ontbrandde. Tijdens dit ge vecht trok een deel der smokkelbende zich te rug en vluchtte, gedekt door het vuur van vier hunner kameraden. De douaniers omsingelden, met hulp van inmiddels toegeschoten collega's, het viertal, dat geen uitweg meer ziende, zich overgaf. Een der smokkelaars had een kogel in zijn enkel. Hij werd onmiddelijk naar het ziekenhuis ter plaatse overgebracht en geopereerd. Slechts een zak met 45 K.G. koffie en 10 K.G. tabak werd in beslag genomen. De gevluchte smokkelaars hadden de rest weten mede te nemen. Van de douanebeambten had slechts een en kele een schaafwonde aan het hoofd. De smok kelaars waren in het bezit van zware legerpis tolen. Wapens en smokkelwaar werden in beslag genomen, de smokkelaars in arrest gesteld. DOOR KINDERGESCHREI GERED. Te Bladel (N.-Br.) is de boerderij van den landbouwer G. V. totaal afgebrand. De moe der werd des nachts door geschrei van het kleinste kind gered ërt zag, toen zij de oogen opsloeg .de zoldering boven zich in vlammen staan. Zij wekte haar man, die hun overige drie kinderen, welke in een ander vertrek slie pen, uit bed rukte. Nauwelijks waren zij dc trap af, of reeds stortte het brandende dak in. Huis en stal gingen in de vlammen op. terwijl alle landbouwwerktuigen verloren gingen. Het vee was in de weide. Verzekering dekt de schade. BOSCHBRAND. Aan de Nederlandsch-Belgische grens. Men meldde Maandagavond uit Breda Laat in den middag drong te Breda het ge rucht door, dat bij Zundert een geweldige boschbrand zou woeden. Ver in het zuiden vie len zware roodwolken waar te nemen. Tele fonisch ingewonnen inlichtingen bij de bewoners te Zundert deden blijken, dat het vuur niet op Nederlandsch grondgebied woedde, doch even over de grens, bij de Belgische gemeente Wuest, wezel. Om 10 uur des morgens moet de brand zijn uitgebroken. Vele tientallen H.A. bosch en heide staan in volle vlam. De Belgische brandweerlieden bestrijden het vuur weinig emergiek, doch voor overslaan op de Noord-Brabantsche bosschen bestaat niet veel gevaar, daar tusschen de Belgische en Neder landsche bosschen een breede strook weiland ligt. Het vuur trok veel belangstelling. Van heinde en ver kwam men oin de vlammen, die boven de boomtoppen uitslaan, waar te nemen. Of ook boerderijen midden in de bosschen zijn verbrand is nog niet bekend. Oïn zeven uur Maandagavond was van een vermindering nog niets te bespeuren. GROOTE BRAND TE BOXTEL. Twee huizen afgebrand. 'Maandagmiddag is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de bakkerij van den heer De Leijer. Ditzelfde pand werd even eens bewoond door den heer Versundvoort. In een ommezien stond het met stroo gedekte per ceel in lichte laaie. Door den sterken wind sloe gen' vonken over naar de nabijgelegen woningen en stallen, eveneens met stroo gedekt en be woond door den heer Van der Sloot .Vijf mi nuten na het ontdekken van den eersten brand stond ook dit huis in vlammen. Het tusschen de beide brandende huizen gelegen pand, bewoond door den heer van Genugten, dat met pannen was gedekt, begon door de groote hitte eveneens te branden. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, tastte het vuur aan met twee stralen op de waterleiding en twee op de motorspuit. Zij kon echter niet voorkomen, dat de huizen van de heeren De Leijer en Van der Sloot tot op den grond toe afbrandden. Van het middelste huis i" brandden de bijgebouwen en een gedeelte van het dak af. De inboedel van dit pand liep ern stige waterschade op. Door de vonken werd een op ca. 150 M. afstand gelegen boerderij, bewoond door den heer van den Braand, even eens door het vuur aangetast. Door kordaat op treden wist men hier erger te voorkomen. Het aanwezige vee kon bijtijds worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. SOMMELSDIJK. Geboren: Johanna, d. v. Johannes Schel, levis en Grietje Kranse. GehuwdJacobus Guldemecster 24 j. te Dirksland en Maria van der Veer 20j. alhier Marinus Kievit 28 j, te Nieu.we Tonge en Arendje van Antwerpen 23 j. alhier. MIDDELHARNIS. Geboren: Jacomientje, d. v. Johannes Witte en Dina Bakclaar. Getrouwd: Huibrecht Knape 27 j. te Rot« terdam en Lena Pietemella Smit 23 j. alhier. OverledenJan A. van Delft 82 jaar. OOLTGENSPLAAT. OndertrouwdM. J. van Wjjk 29 j. en W. Stoop 26 j G. C. Wielaard 2J j. en Jo. banna van Nimwegen 23 j. GetrouwdH. Jansen 29 j. en H. Kamp 19 j. Wie af wil kammen ga zijn gang, Doch volge een taktiek, Die zeker resultaten geeft, Met name: zelfcrltiek. Heden behaagde het den Heere, na een langdurig geduldig ge< dragen lijden, van ons weg te netnen, onzen innig geliefden cn zorgzamen Vader, Grootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer Pieter Kaslander, Wedn van Mej. Grietje Ridder, in den ouderdom van 78 jaar en 6 maanden. Wed. A. GESTEL- Kaslander. D. GESTEL. G. GESTEL j. KLOMP, Verloofde. Dirksland, 21 Mei 1933. Boczemweg. 35196 De Burgemeester der gemeente NIEUWE TONOE maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 127 der onteigeningswet de stukken, bedoeld in artikel 126 dier wet, betreffende de stichting van een mechanische bema lingsinrichtlng te Nieuwe Tonge door den polder Klinker- land, onder Nieuwe Tonge, Her- kingen en Melissant, ten behoeve van de verbetering van de water- loozing van gronden, waardoor de opbrengst van die gronden zal worden verhoogd, ter secre tarie der gemeente ter inzage van een ieder zullen worden neder- gelegd van 24 Mei 1033 tot en met 22 Juni 1033. Belanghebbenden kunnen tot uiterlijk veertien dagen na ver loop van dien termijn bezwaren schriftelijk indienen bij Gedepu teerde Staten van de provincie Zuid-Holland. NIEUWE TONGE, 23 Mei 1933. De Burgemeester, "I" R. STERK. gevestigd te Rotterdam Het s.s. „MIDDELHARNIS" vertrekt op 25 Mei a.s. Hemelvaartsdag 5 Juni a.s. 2de Pinksterdag van MIDDELHARNIS 6.40 v.m. van ROTTERDAM 7.00 n.m. 35198 DE DIRECTEUR, LANGEWEG-KORTEWEGJE EEN GOEDE BRIL VAN EEN GOED OPTICIEN Verkrijgbaar voor Winkeliers: IN RIJWIELKONING C AT||D|U||GO het rijwiel 'twelk bereden wordt door duizenden Rotterdammers. INIU 14,75 - 16,95 - 19,50 - 23,50 - 29,50 32,50 - 37,50 enz. Fa. Gehrs. Buiisse Speciaal adres voor: WOnze qualitelten zijn prima, en onze prijzen buitengewoon billijk. Steeds nieuwe zendingen I

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3