U zult het merken Voor iets goeds BERVOETS Sproeten komen vroeg in Als U eenmaal iets van Bervoets draagt, zult U het merken dat onze kleeding beter past, mooier valt, langer goed blijft en over het geheel meer tevredenheid geeft. Dat is een kwestie van kwaliteit. Daarnaast staat de kwestie van een aantrekke- lijken prijs. Welnu, wij zijn met alles goedkoop, spotgoedkoop zelfs, maar niettemin garan deeren wij U bij eiken prijs, dat hetgeen wij ervoor leveren, het beste is, dat voor dien prijs gemaakt kon worden. 'fait r A I. J ROTTERDAM: HEERENSTR. hoek PANNEKOEKSTR. vrij primitief ingericht. Zooiets als bij ons 50 jaar geleden. Evenals overal toonde men groote vriendelijkheid ten opzichte van vreemdelingen. Het personeel in smidse en wagenmakerij ging direct aan het werk, om ons hun werkwijze te toonen. Tot onzen spijt werden wij al gauw in de auto gejaagd. Wij waren gaarne nog wat blijden rondneuzen. Aan het veer over de Don moesten wij een uur wachten. De pont lag aan de overzijde en nam het personeel rust. Door al het vreemde, dat men te zien krijgt, valt het wachten niet zwaar. Kozakken, mannen en vrouwen, voeren met bootjes heen en weer. Een vrachtauto voegt zich bij de wachtenden. Eenige boerenwagens met komkommers, je zou gek worden van al die komkommers, komen naar het veer, om daar hun vracht in scheepjes te laden. Aan de over zijde komt een trein voorbij, beladen met 70 maai- en dorschmachines. Eindelijk komt de pont. De veerman, een vroolijk mannetje van 60 jaar, weet ons zoo ver te krijgen, dat wij aan den kabel de pont over trekken. De veerman verdwijnt in zijn hok en komt er likkebaardend uit. Hij maakt den in druk, dat hij aan de wodka heeft gezeten. Die indruk wordt voor ons zekerheid, als hij begint te dansen en ten laatste op zijn handen gaat loopen. Niet ver buiten Rostow kregen wij twee lekke banden. Achteraf een meevallerOp eenigen afstand zien wij eenige huisjes. Wij er op af. Men is buiten aan het vischbakken. Op een paar aarden walletjes heeft men een pan met 6 flinke visschen, daaronder een vuurtje. Een gezin van vier volwassenen staat er om heen. De man verstaat ons niet, doch brengt ons vol trots in zijn huis. Twee afdeelingen, klein maar zindelijk. De wanden van leem, het dak van stroo. Hij is zichtbaar tevreden met zijn woning en levensomstandigheden. Dan komt een werkman uit een huisje achter het eerste, die Duitsch spreekt. Hij heeft een soortgelijk huisje, doch wil veel liever in een kazernewoning. Daarom betaalt hij elke maand zooveel mogelijk om het recht te krijgen coöpe ratief te gaan wonen. In de groote wooncom plexen hoopt hij meer gemak en gezelligheid te vinden. Over zijn werk en zijn loon is hij niet ontevreden. Om ons het wachten te veraangenamen, haalt één der Russen een guitaar en weet aan dat instrument heel aardige muziek te ontlokken. Het was buitengewoon genoegelijk en gemoe delijk. Onze leidster was ook onder den indruk, zoo dat ik gelegenheid vond weg te sluipen. Iets verderop had ik namelijk nog een heel kleine hut gezien. Een groepje mensahen stond daar dichtbij. Het bleken zoogenaamde Wolga-Duit- schers te zijn. Lang geleden waren hun voor ouders naar de Wolga geëmigreerd en hadden daar een' Duitsche kolonie gesticht. Toen zij gingen vertellen, werden zij door anderen ge waarschuwd, dat deze openhartigheid tegen vreemden gevaarlijk kon zijn. Zij stoorden zich daar niet aan, doch namen mij mede in hun woning. (Deze was ook met leemen wanden en bedekt met half vergaan stroo. De vloeroppervlakte was ruim 3)^ bij M. In één der hoeken twee bedden. Een derde werd gespreid bij het slapen gaan. De familie bestond uit een vrouw en vijf mannen van 25 tot ongeveer 60 jaar oud. De oudste vertelde. Zij waren arme boeren, doch tevreden met hun lot. Zij hadden vol doende om te eten en zich te kleeden en waren gaarne aan de Wolga blijven wonen. Men had hen daar echter verdreven en hen in de om geving van Rostow gebracht om daar in de fabrieken te werken. Hun loon was 6580 roebel in de maand, terwijl zij bijna alles op de vrije markt moeten koopen. Eén Poed (16,38 KG.) tarwemeel kostte 180 roebel. Zij konden nauwelijks aan vier ons brood per persoon per dag komen. Aan thee, vet of suiker viel niet te denken. Voor kleeren hadden zij geen geld. Uit het voorgaande kan men zien, hoe moei lijk het is, een oordeel over de toestanden te vormen. Twee gezinnen leken tevreden, het der de klaagde steen en been. Het kan ook zijn, dat het laatste niet geschikt was voor fabrieksarbeid of iets overdreef. Tot onze spijt was de auto weer terug om ons op te halen en moesten wij afscheid nemen. Den volgenden dag bezichtiging van Sjel- matroi, de groote fabriek, waar alle mogelijke landbouwmachines worden gemaakt. Zoowel de maai-dorschmachine als de hooihark wordt ei" gefabriceerd. Volgens onze geleide werken er 17,000 ar beiders, waarvan 36 vrouwen. Zesentachtig op de honderd zouden lid van de communistische partij zijn. Op onzen rondgang hoorden wij dat weer tegenspreken én noemde men 11 als partijlid. De fabriek is door Russische arbeiders ge bouwd en in 1927 met behulp van 14 buiten- landsche specialisten in bedrijf gezet. Thans zijn er nog een Amerikaan en 3 Duitschers in de leiding der afdeelingen. Bovendien nog een vijf tigtal buitenlandsche arbeiders. Vooral was men trotsch op de fabricage van maaidorschers. Drie en een halve maand ge leden was daarmee begonnen en waren er nu 1700 stuks afgeleverd. Toch was niet tevred'en over het tempo. Er ging nog te veel tijd verloren, zoodat de machi nes door onvoldoende bediening niet hun maxi mum prestatie leverden. Het was voor ons een eigenaardig gezicht, tusschen de meest moderne c en dure werktuigen een boerenkar met een vrouw er op 'en een mager paard er voor, te zien rijden, om half fabrikaten van de ééne machine naar de andere te vervoeren. Direct daarna ziet men weer het gieten van onderdeelen op den band. Een ontzaglijke band, meer dan een Meter breed en misschien wel 100 Meter lang, is voortdurend in beweging. Door kleine kranen worden de gietstukken er af getild en de gietvormen er weer opgelegd. Wan neer die vormen aan de enorm groote smelt kroes voorbijkomen, staan mannen met vloeibaar ijzer gereed, volgen den band even en gieten zoo de vormen vol. Volgens deskundigen onder ons was dit onderdeel van het bedrijf groot en grootsch opgezet. Een spoorreisje van 16 uren bracht ons daarna in Charkow. Het eerst kregen wij daar in de omgeving te zien een tehuis voor verwaarloosde kinderen. In 1927 opgericht en begonnen met 150 verwaar loosden, waren er dit jaar 320, waarvan 90 meisjes Met een kleine uitzondering waren de kinderen tusschen 13 en 18 jaar. Zoowel jon- gens als meisjes deden hetzelfde werk, t.w. elec- trische boormachines maken. Zeer handig waren die kinderen in het uit boren en pasmaken van ruwe gietstukken, in het draaien van asjes en het wikkelen der mo tortjes. Slechts enkele volwassenen hielden toe zicht. De kinderen werden er gewend aan zelfbe stuur, Op 32 kinderen e'en commandant, uit de commandanten werd één hoofd gekozen. Aan den wand vond men de namen der kinderen, die geen goed werk maakten of zich onbehoor lijk hadden gedragen. De fout van één werpt een vüek op de heele brigade van 32. Zoo wordt de onderlinge naijver geprikkeld. Om half zes 's morgens moesten1 allen opstaan. Daarna direct de kamertjes aan kant maken en eten. Vier uur per dag werken. De rest van den dag werd besteed aan leeren, lezen, sport en spel. Het meest merkwaardige was wel, dat alle werk in aangenomen, in accoordloon geschied de. Zelfs bij deze kinderen was dat 'het geval. Trouwens overal wordt zooveel mogelijk in „aangenomen werk" gewerkt en zal wel ner gens meer verschil in loon gevonden worden dan in Rusland. De helft van het loon der verwaarloosden kwam weer terug aan de inrichting voor de kosten van verpleging, 20 diende als zakgeld, terwijl 30 op de spaarkas werd gestort. Dit laatste krijgen de kinderen mee bij het verlaten van de inrichting. Alles maakte een zeer goeden indruk. Des avonds werd het Kulturpark bezocht. Hier was alles op veel kleinere schaal dan in Moskou. Den volgendën morgen waren enkelen al vroeg uit de veeren, om op eigen houtje iets van de stad te zien. Veel bizonders was er niet. Alleen in een breede straat een verwaarloosde jongen, niet een korte kapotte broek, verder niets, die op het trottoir in de felle zon lag te slapen, het lichaam overdekt met vliegen. Het scheen hem niet te hinderen. Des voormiddags zouden wij de tractoren- fabriek zien. Het viel tegen. Reeds gedurende e'en week werden daar geen bezoekers meer toe gelaten. Waarom Een verklaring kregen wij niet. Er werd verondersteld, dat iets niet in orde was met de fabricage of dat mogelijk oor logsmateriaal als b.v. tanks, werd gemaakt. Wel werd ons de ontzaglijk groote fabriek bij het voorbijrijden aangewezen, doch daar bleef het bij. Wij zouden naar een Kollektiefdorp gaan. Ook dat ging niet, omdat de wegen te slecht waren door den regen, die pas gevallen was. Toen maar weer terug, zoodat wij IV2 uur na het vertrek weer aan het punt van uit gang terug waren. (Wordt vervolgd). Plaatselijk Nieuws. SOMMELSDIJK, A.s. Vrijdag 26 Mei, des morgens 9,30 uur (n.t.) zal op den Doele alhier vergadering worden gehouden van stemgerech tigde ingelanden van de polders loozende op de haven dezer gemeente (Oudeland en Ever- dina). Tevens zal op dien datum een verkiezing worden gehouden ter benoeming van een be stuurslid in de plaats van den heer A. A. Mijs, die met 1 Juli a.s. periodiek aftreedt. Gelegen heid voor de stemming zal openstaan van 9,30 tot 11,30 uur (n.t.) Tegen een ingezetene dezer gemeente is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het Melkbesluit. Vorige week stonden bij den agent der Ar beidsbemiddeling dezer gemeente ingeschreven 31 landarbeiders, 8 transportarbeiders, 2 land- büuwersknechts, 1 timmerman, 1 machinist groo te vaart, 1 koksmaat en 1 metselaar. Totaal 45 person'em. Als werkloos stonden 1.1. Zater dag hiervan ingeschreven als werkloos 23. - De uitslag van de laatste twee gehouden schietoefeningen door de Afd. Sommelsdijk— Middelharnis van den B. V. L. is als volgt (Maximum-aantal te bereiken punten 100). J. A. Doornbos 97 J. C. Kievit 89 Job Kievit 89 A. de Gans 87 A. A. F. J. Guérand 87 B van Dijk 86 C. Sluij 86 G. van Driel 84 C. Knape Czn. 84 Adr. Buth 83 T. v. d. Boo- gert 81 C. Knape Azn. 79; L Tanis 79; F. Strizenau 78 H. v. d. Put 77 J. Schol 77 W. Vroegindeweij 76 J. Grootenboer 74 K. J. v. Splunter 73 L. Koudijzer 63 A. Peekstok 61 J. Looij 56 en Joh. van Dongen 54. 17, 18, 19 en 20 Mei a.s. zal in de zaal van Hotel Meijer een vierjaarsche schietwedstrijd worden gehouden voor het verband Monden der Maas. Een ieder die lid is van eenige afdeeling mag aan de schietwedstrijd deelnemen. Van Woensdag tot en met Vrijdag zal geschoten kunnen worden van 4 tot 93.0 uur (n.t.) en 's Zaterdags van 's morgens 9 uur tot 's avonds 6.30 uur. De heer A. A. Mijs alhier is bij Kon. Beslui: met ingang van 1 Juni 1933 benoemd tot dijkgraaf van het waterschap ,,De Dijkring Flakkee". TWEE MANNEN GETROFFEN. Bij het springen van een ballonband. Eén ernstig verwond. Hedenmiddag om half twee had een ernstig ongeluk plaats op den Langeweg alhier voor de garage van de fa. J. Taaie. De heeren J. Taaie en G, van Dongen uit Dirksland waren bezig om een rechterachterband van een vrachtauto, die zij er ter reparatie afgehaald hadden, er weer op te zetten. Dit ging net erg vlot, zoodat men met een hamer een paar klappen tegen den band gaf. Plotseling vloog een ijzeren ring uit het wiel de band sprong met een geweldigen klap en de ijzeren ring vloog tegen de hoofden van Taaie en Van Dongen, die in gebukte houding zaten. Hevig bloedend moesten beiden door snel toe schietende burgers in de schuur gebracht wor den. Direct werd dokter Koenraad gewaar schuwd, die bij Van Dongen een groote gapende wonde aan kin en rechterwang constateerde. Taaie bekwam ook verwondingen, die niet van zulk een ernstigen aard warden. De geneesheer legde een noodverbond, waar na hij Van Dongen ter verdere behandeling in de auto naar zijn woning vervoerde. Voor de heer Taaie was dit niet noodig. Wanneer de getroffenen aan den slaap ge raakt waren, had het ongeluk ongetwijfeld den dood tengevolge gehad. Ver in den omtrek werd de geweldige knal, die het springen van den band, een ballonband, waar een spanning van 8 atmosfeeren achter zit, veroorzaakte, gehoord. De beide verwonden mogen nog van geluk spreken MIDDELHARNIS. De zoon van den brood bakker M. Braber alhier, had het ongeluk met zijn fiets omver te vallen, waardoor hij zijn pols zoo ernstig bezeerde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Aan de Kaai zijn de afgeloopen week alhier aangebracht en verscheept 84000 kilo aardappelen. Bij den correspondent der Arbeidsbemid deling hebben zich op 13 Mei als werkloos aan gegeven 54 personen, te weten 13 landarbei ders, 13 diepzeevisschers, 10 transportarbeiders, 6 letterzetters, 2 timmerlieden, 1 metselaar, 1 schilder, 1 bankwerker, 1 kabelmonteur, 2 bock--, binders, 3 boekdrukkers, 1 borstelmaker, 1 ma- ohinezetter, 10 werkloozen zijn te werk gesteld. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur sprong een koe van de tramboot in de tramhaven, het welk een heele opschudding gaf. De heer Boom- sma die juist met zijn boot daar aanwezig was, bracht het dier naar den wal. Uitslag wedvlucht van de P.V. „Sein post" vanaf Vilvoorde. Afstand 95 K.M. Los gelaten v.m. 8 uur. Aankomst 1ste duif 9.3.54. Laatste duif 10.12.41 uur le, 5e, 11e en 24e prijs A Kaptijn, 2e J. Jor- daan, 3e, 6e, 18e, 25e, 26e, 28e en 31e prijs J. J, Nipius, 4e en 14e prijs F. Radauer, 99e prijs N. C. But, 10e en 19e prijs Kern en Peeman, 12e 'en 32e prijs L. Bund, 13e prijs P. Hommel, 15e prijs L. Krijtenberg, 23e en 29e prijs C. Vroegindeweij. Voor rekening van Mej. Ch. v. d. Melde wordt aan het Marietjespad een woonhuis ge bouwd naast het erf vap den landbouwer K. Buijs. Mej. Akkershoek wonende aan den Ring, had 't ongeluk van den trap harer woning te vallen, waardoor zij een ernstige hoofdwond bekwam. Gisternacht is bij de Gebr. Gideon aan den Ring alhier een zak tarwe uit een schuurtje achter den Ring ontvreemd. De dader is nog niet bekend. Centrale A.R. Propagandaclub. In de Vrijdagavond gehouden vergadering werd in de plaats van Mr. Verheul tot voorzitter gekozen de heer Van Rumpt van Stad aan 't Haringvliet. De statuten en het huishoudelijk reglement werden besproken en vastgesteld. De heer Van Rumpt hield een korte toespraak, waarin hij opwekte allen den cursus over het socialisme, die door den heer R. A. den Ouden gehouden zal worden, te komen bezoeken. DEN BOMMEL. Vorige week werden van deze haven vervoerd 3756 H.L. aardappelen, 150 H.L. uien en 250 H.L. peen. Maandagmorgen omstreeks 4 uur had de chauffeur J. van Biert van Stad aan 't H. het ongeluk met de trailer van A. v. R. aan den Molendijk van den dijk af te rijden. Na heel veel moeite gelukte het de zware auto weder op den dijk te krijgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zondag j.l. geraakte een paard van M. Melissant in de sloot aan het Spuigors. Nadat het op het droge gébracht was bleek het op zijn rechtervoorpoot niet meer te kunnen staan, zoo dat deze waarschijnlijk gebroken is. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 101 werkloozen ingeschrevendaarvan waren er j.l. Zaterdag 48 bij de gemeentelijke werkverschaffing geplaatst. Ter gemeentesecretaris zijn ter inzage gelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld, de opgaven betreffende deze gemeente als bedoeld in art. 35 en 51 der Drankwet. het voorjaar, koop tijdig een po. Sprutol. Bij alle Drogisten. OOLTGENSPLAAT. Uitslag schieten B.V.L. A. v. Dam 94, J. J. v Ree 94 Joh van Gurp 93 G. W. van Kempen 90 S. v. d. Mast 89 B. Oorbeek 89 A. C. Bruin 89 M. van Bins- bergen 86 A. Remjs 84 P. Korteweg Dz. 84 C. J. Oostdijk 83 Joh. van den Heuvel 83 A. van den Heuvel 83 Joh. v. d. Tol 81 J. W. Korteweg 81 L. Vermaat 81 Jac. van Ree 79 H. var. Kempen 79 A. v. d. Griend 76 Joh. van Kempen 75 J. T. Kievit 74 P. van Kem pen Jz. 74 W. van Dam Jz. 68 H. van Ros- sum Az. 68 L. Jordaan 66, H. van Rossum Pz. 30 P. Leijdens 78. -Tegen J .v. T te Nieuwe Tonge is door de Rijkspolitie alhier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding Provinciale verordening. Tegen J. J. C. is proces-verbaal opge maakt door de rijkspolitie wegens overtredii#f wegfenbelastingwet. Door de rijkspolitie is in samenwerking met de rijkspolitie te Oude Tonge bij J. M. v. R. een groote hoeveelheid sterken drank in be slag genomen, in verband met een overtreding der Drankwet, is tegen hem proces-verbaal op gemaakt. Sedert de vorige opgaaf zijn verscheept 87270 K.G. aardappelen en 53 KG., koepcen. Uitslag wedvlucht P.V. ,,dc Reisduif" vanuit Mons (België). Afstand 140 KM. Los gelaten 8.20 uur. Aankomst le en 2e duif Joh. van Ostende 3e en lie, P. Beijer 4e en 13e, D. van den Boogert 5e, J. van Nimwegen 6e, Gebr. van der Welle 7e, C. Wielaard 8e en 12e, P. van der Vliet 9e, Jacob 'Hokke. Aankomst le duif 10.26, laatste 12.47. OUDE TONGE. In de week van 8—13 Mei meldden zich bij d'en agent der arbeidsbemid deling als werkloos aan 18 landarbeiders, 2 landbouwknechts en 1 gas- en waterfitter, ter wijl er in genoemde week 106 personen bij de werkverschaffing werden te werk gesteld. Maandag reed de auto van de firma van der Made, bestuurd door den heer L. Boom, op den Molendijk alhier, plotseling den dijk af. Behoudens eenige materieele schade liep dit incident zónder persoonlijke ongelukken af. Tijdens het werk'en had de heer J. Pullc- man alhier het ongeluk om met zijn reeds eenigs- zins verwonde hand, in aanraking te komen met Geest van Zouten, waardoor bloedvergiftiging ontstond, en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Voor de korpsschietwedstrijden te houden te Middelharnis van 17— 20 Mei a.s. en uit gaande van de gewestelijke landstormcommissie „Monden der Maas" staan voor de afd. Oude Tonge, als voorloopige deelnemers genoteerd de heeren W. Kauffman, K. J. de Bruin, J- Klomp, C. Prince, Joh. de Jong en P. J. Ja cobs (reserve) Op Dinsdag 16 Mei zal er een korte vergadering worden belegd om af te spre ken gezamentlijk naar Middelharnis te gaan, terwijl dan ook de namen der deelnemers defi nitief zullen worden vastgesteld. In het tijdstip der buslichting, betreffende de bus bij het station is met ingang van heden een belangrijke verandering gekomen. Voorheen had deze plaats des v.m. te 8 uur, terwijl er dan ook bij aankomst van de tram nog brieven konden worden meegegeven. De afstempeling dezer brieven geschiedde door een postbeambte, zich bevindende in de tram. Thans vindt deze lichting plaats des v.m. 7.30 uur. De post wordt dan eerst ter afstem peling naar het postkantoor gebracht terwijl er in de tram geen beambte meer aanwezig zal zijn. Men houde hiermede rekening. NIEUWE TONGE. Bij den agent der ar beidsbemiddeling stonden de vorige week 23 werkloozen ingeschreven. Van 16—29 Mei a.s. ligt ter secretarie ter inzage de herziene lijst bevattende de namen der inwoners, die voor het verle'enen van in kwartiering en onderhoud aan krijgsvolk in aan merking komen. Voor de Red Star aardappelen wordt al hier 1.75 per H. L. besteed. Zaterdag 20 Mei as., zal het 11 jear geleden zijn dat er in deze gemeente brand ge weest is. DIRKSLAND. De raad besloot in verband met de verhooging van de loonen voor de land arbeiders, de bedragen in de steunregeling be houdens goedkeuring van den Minister te ver- hoogen en de steunregeling als volgt vas't te stellen a. voor uitgetrokkenen voor gehuwden en ongehuwde kostwinners 8.-- per week, benevens 50 cent per week en per gezinslid boVen de twee personen tot een maximum van 4 personen. b. voor kostgangers 6.50 per week. Voor reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel-uitgetrokkenen en ongeorganiseerden a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners 7:50 per week benevens 0.50 per week per gezinslid boven de twee persorien tot een maximum van vier personen. b. voor kostgangers 6,-per week. Tevens werd besloten, nu wegens het ver richten van werkzaamheden aan de havenkaden door het Waterschap toch een baggermachine in de haven aanwezig is, ook de haven bezuiden de Trambrug voor rekening van de gemeente te laten uitdiepen. Uitslag van de op Vrijdag 12 Mei jl. in de zaal Odeon alhier door Notaris Akkerman gehouden openbare veiling van woonhuizen te Dirksland en Melissant, eigendom van den heer J. P. Nieuwland Koop 1Een nieuw gebouwd huis met tuin aan de Paulina van Weellaan te Dirksland sect ie B. 2412, groot 98 c.A verhuurd aan den heer G Berghout voor 5,50 per week, ingezet door den heer A. Nieuwland op 2750.' -. Koop 2. Een nieuw gebouwd huis met tuin aan de Paulina van Weellaan alhier, sectie B 2413 groot 1 A. 3 cA. bewoond door den heer J. P. Nieuwland ingezet door d'en heer J. Kosten alhier op 2790.—-. Koop 3. E|en nieuw gebouwd huis met tuin aan de Wernerlaan alhier, sectie B. no. 2443, groot ongeveer 2 A. 31 cA. bewoond door den heer L. Olivier voor 3.75 per week, ingezet door A. Ardon alhier op 2110.—. Koop 4. Een nieuw gebouwd huis met tuin aan de Wernerlaan alhier, sectie B. 2443, ged. groot ongeveer 2 A. 31 cA. bewoond door den heer P. C. Hagens voor 3.75 per week, in gezet door den heer A. Ardon alhier op 2130. Koop 5. Een nieuw gebouwd huis met tuin aan de Wernerlaan alhier, sectie B. 2444 ged. groot ongeveer 2 A. 31 cA. bewoond door den heer M. Grevenstuk voor 3.75 per week, in gezet door den heer A. Ardon op 2130. Koop 6. Een nieuw gebouwd huis met tuin aan de Wernerlaan alhier, sectie B 2444 ged. groot ongeveer 2 A. 32 c.A., bewoond door den heer J. Brooshooft voor 3,75 per week, ingezet door den heer Mr. A. Zaayer alhier op 2200. Koop 7. Een arbeiderswoning met grooten tuin aan den Nieuw Kraaijerschen dijk onder Melissant, sectie C 418, groot 5 A. 60 c.A. Vrij van huur, ingezet door den heer L. Guide, meester alhier op 50. Koop 8. Een arbeiderswoning aan den Nieuw Kraaijerschen dijk onder Melissant met grooten tuin, sectie C 149, groot 5 A. 60 c.A., verhuurd voor 1,60 per week, ingezet door den heer Jb, Vermeulen alhier op 160, De afslag zal plaats hebben op Vrijdag 19 Mei a.s., des n.m. 3,30 uur (z.t.) in de zaal van den heer J. Vermeulen, B. en W. hebben met toepassing van ar tikel 29 van het Melkbesluit, het volgende be sluit genomen, dat thans is afgekondigd le. Het noodig te verklaren, dat vervoer, het in voorraad hebben of behandelen van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aan geduide waar door of vanwege hem, die het bedrijf van melkverkooper uitoefent, in deze gemeente niet mag plaats vinden zonder een, vanwege den Burgemeester van deze gemeente door den directeur van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied Dordrecht te verleenen vergunning. De op grond van het besluit van 29 April 1929 verleende vergunningen blijven, voor zoo ver niet vervallen, van kracht en worden be schouwd als vergunningen, bedoeld in dit besluit. De vergunning vervalt, zoodra verandering is ingetreden in den toestand overeenkomstig de gedane opgaven of zoodra het bedrijf niet voldoet aan de eischen, waaraan het volgens artikel 31 van het Melkbesluit zooals dit laatste lijk is gewijzigd. De directeur van den keuringsdienst van wa ren is bevoegd de uitgereikte vergunning op de gronden, aangegeven in art. 29, lid 3a van het Melkbesluit, zooals dit laatstelijk is ge wijzigd, in te trekken. Dit besluit is niet van toepassing op winke liers, die andere melk en/of melkproducten ver- koopen dan die, voorzien van aanduiding ge pasteuriseerd of gesteriliseerd en of karnemelks pap, daar, waar de melk en/of de melkproduc ten uitsluitend ter plaatse van verkoop worden gebruikt. Op den melkveehouder, die niet meer dan 20 liter melk per dag uitsluitend aan ver bruikers, woonachtig in de onmiddellijke om geving zijner hofstede, verkoopt, tenizij de hof stede gelegen is in de bebouwde kom. Op melk en/of melkproducten, welke als zoodanig ken nelijk bestemd zijn voor uitvoer. Tegen a.s. Woensdagmiddag 3 uur is een vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van den polder Dirksland c.a. belegd in het gebouw Odeon alhier. Op de agenda komen o.a. voor: voorstel verhuring tuingrond langs de Boezem kade; voorstel om aan de-huurders der Boezem weiden over het jaar 1932 een reductie van 40 der huursommen te verleenen; voorstel omter verbetering van de afwatering van f°?. deelen Oud-Melissant en Roxenisse in e ij watering en in de Nieuwe watering. el 9e" legen in polderdeel Oud-Melissan re p. 2 damm'eni op te ruimen en deze g door betonnen heulen ter breedte van 1,50 M.f

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 2