Overspannen MIJNHARDT's X X X 8 Motorboot Wat er in ons land gebeurde. Advertentiën. X Huishoudster, Dienstbode. mm uenegeniMioer PSALIIH Binnenïarsd, Rechtzaken. Gemengd Nieuws Klerk en School. Burgerlijke Static' Marktberichten. Laatste Berichten. Is Braat keeper geworden? Opening der Staten-Generaal. i" n na Afscheid uit Ouddorp ACTIEVE PERSONEN F.L lEHUD N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. W. BOEKHOVEN A Zonen. - Sommelsdijk KNlEëN ALS VERSTEEND. Vrouw die 10 jaar rheumatiek had, loopt nu gemakkelijk 6 K.M. Sinds ik hier kwam uit Engeland, nu 10 jaar geleden", schrijft ons een vrouw, „heb ik vree. selijke rheumatiek gehad. Ik heb veel moeten liggen 'eni eindeloos geld eraan besteed. Ik kocht medicijnen, waschmiddeltjes, smeersels en aller, lei preparaten, tot ik er genoeg van had. Ik hoorde zoo vaak van Kruschen Salts, dat ik dachtlaat ik dat eens probeeren. In dien tijd waren mijn knieën zoo stijf geworden, alsof ze versteend waren. Ik was werkelijk wanhopig, want ik voorzag dat het niet lang meer zou duren, of ik zou me heelemaal niet meer kunnen bewegen en dat maakte me zoo treurig. Welnu, ik kocht een flacon Kruschen Salts en nam eiken ochtend een theelepel vol. Toen de flacon op was, zei ik Och, het is hetzelfde als al het andere ik ben niets beter. Maar mijn man zeiDoorzetten. Probeer nog eens een fla. con. Geef het den tijd op je bloed in te werken Wel, toen kocht ik nog een flacon en voordat die op was waren mijn knieën niet meer zoo stijf. Ik kon het zelf nauwelijks gelooven, toen ik weer kon bukken en opkomen zónder hulp. Ik was er zóó blij over. Ik ging door met Kru schen en werkelijk, ik ben dezelfde vrouw niet meer. Onlangs liep ik 6 K.M. en voelde me best, terwijl ik vroeger nauwelijks door de kamers kon loop'en. Mijn man is den heelen winter zon der werk geweest, maar ik moet mijn Kruschen hebben, vóór dat ik geld aan mijn eten besteed. Het is té belangrijk dat men gezond is en goed kan loopen. Ik voelde me verplicht LI dit alles te vertellen, opdat het ook anderen goed kan doen." Mevr. E. A. Wal hoeft er nog meer gezegd te worden om andere lijders te overtuigen Het beste is, pro beer Kruschen zelf eens. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv/ DE KABINETSCRISIS. Dr. H. Colijn heeft zich Woensdagmiddag 4 uur naar den Ruigenhoek begeven om de Koningin rapport uit te brengfen over den toe stand. TEKORT BEGROOTING 1934. Minister De Geer heeft medegedeeld, dat het tekort op de 'begrooting 1934 voorloopig op 122 millioen gulden geraamd kan worden. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 12 Mei. Allereerst stond terecht J. V., 'lid van de fa. K. V. Zn. te Middelharnis, die verdacht werd den 17en Maart in beschonken toestand op den weg van Melissant naar Dirksland, hoek Staakweg, een auto te hebben bestuurd, ten-, gevolge waarvan hij in een sloot was gereden. Verdachte ontkende het ten laste gelegde. Als eerste getuige werd gehoord de 46-jarige directeur van de N.V. Drukkerij Boekhov'en te Sommelsdijk, die verklaarde verdachte meege nomen te hebben in zijn auto. Verdachte rook sterk naar alcohólischen drank. De tweede getuige ,de 47-jarige Mej. M. A. B. te Middelharnis, verklaarde eveneens, dat V. naar drank rook. De chauffeur van de autobus-onderneming fa. v. d. Klundert verklaarde verdachte te hebben aangetroffen op de plaats, waar verdachte in de sloot reed. Verdachte rook volgens dezen getuige eveneens naar drank. De arbeider H. uit Melissant kwam naar vo ren als getuige a décharge en verklaarde, dat verdachte bij hem op bezoek was geweest en dat hij niets bijzonders gemerkt had, toen verdachte-, met zijn auto wegreed. Ook de vrouw van H. verklaarde, dat verd. niet dronken was geweest. Hij had slechts 2 glaasjes portwijn bij haar gedronken. De majoor van de rijksveldwacht verklaarde,. dat verdachte bekend stond als iemand, die veel misbruik van sterken drank maakte. De Kantonrechter: Hij is toch nooit veroor deeld weg'ens openbare dronkenschap. Getuige: Och, zulke menschen gébruiken geen drank in een café, of worden niet op de Kaai aangetroffen, maar doen het thuis. De verdediger in deze zaak was Mr. v. d. Hoeven uit Rotterdam. De verdediger: Waaruit is u gebleken, dat verd. dronken was Getuige: Hij rook er naar. Waar je ook komt. overal staat hij bekend als iemand, die veel drank gebruikt. Hij is eigenlijk doorloopend dronken of beneveld. Zelfs op de terechtzitting ruikt hij nog naar drank. Als ik u was geweest, was ik vast niet met hem meegereden in de auto hierheen De verdediger: Ik begrijp niet, waar u zich mee bemoeit Dan sprak de Ambtenaar het requisitoir uit. Spr. merkte op, dat het hier allereerst gaat om de juridische kwestie. Verdachte heeft eenigé^ glazen port gedronken, dat behoeft nog niet te beteeken'en, dat hij dronken was. Het doet er niet toe of hij veel of weinig gebruikt heeft, Vast staat, dat hij tengevolge van den drank onbruikbaar was als automobilist. Iemand, die nuchter is raakt niet van den weg af, en zeker niet als men een bekwaam autobestuurder is, zooals uit de informaties blijkt. Spr. herinnert aan enkele recente uitspraken van den Hoogen Raad en eischt in verband daarmede een zware- straf en wel een principale hechtenis van 7 dag gen met intrekking van rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. De pleiter mr. v. d. Hoeven acht het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd .Volgens hem is dronkenschap niet bewezen. Drie factoren tellen daarbij mee: le. moest verdachte er naar/ ruiken: 2e. moest verdachte verward spreken, en: 3e. moest hij een slingerenden gang hebben. Dat zijn de criteria. Van de twee laatste criteria is door geen enkele getuige bezwarend tegen verd. verklaard en als men naar drank ruikt, dan behoeft mén toch niet dronken te zijn. Volgens pl. is het ver gezocht om daar verband tusscheh te leggen met het feit, dat verd. in de sloot is gereden. De zaak is verbazend opgeblazen en opgeschroefd, vooral van de zijde van den rijks', veldwachter, Pl. heeft den indruk gekregen, dat verbalisant zich erg graag verdienstelijk heeft' willen maken. Dat komt meer voor. Pl. vroeg vrijspraak. De Kantonrechter zal schriftelijk vonnis wijzen in deze zaak. J. G., 53 j., veldarbeider te Stad aan 't Ha ringvliet, stond terecht, omdat hij zich schuldig-,- gemaakt had aan kwakzalverij. Hij had een pot zalf gegeven aan G. J., die een wond had aan zijn been en^ daarvoor geld in ontvangst ge nomen had en wel een bedrag van 12. Het feit zou volgens de dagvaarding in 1932 gebeurd zijn. Uit het getuigenverhoor bleek, dat dit kwakzalverij in 1931 plaats gevonden had,; j. Daarom werd verdachte vrijgesproken. P. B., 29 j., arbeider te Ooltgensplaat, was eveneens door verd. afgeholpen van een huid ziekte, Uit het verhoor van verdachte bleek, dat he huismiddeltje uitstekend hielp. De man hielp geen andere zieken. De Am'bt. van het O. M. achtte deze om standigheid verzachtend en eischte 15 boete -Verd. werd veroordeeld tot 10 boete subs, 4 dagen hechtenis. J. K., 64 j., veldarbeider te Middelharnis, jvas eveneens door verdachte geholpen en dooi de zalf genezen. Hij had geen geld daarvoor ontvangen. De Ambtenaar eischte dezelfde boete. De verdediger Mr Nijgh achtte in deze zaak v4'het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd, '-Het was een gewoon huismiddeltje. Pl. vroeg ^vrijspraak. De Ambtenaar toonde aan, dat verd. juridisch 'strafbaar was. Hij was inderdaad geen ernstige kwakzalver. De Kantonrechter veroordeelde verd - tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis, De zalfpotjes, die op de terechtzitting aan- ■rwezjg warén, zullen weer aan de patiënten van verdachte teruggeven' worden. v. O., 41 j., te Oude Tonge. werd ver- •'oordeeld tot 6 boete subs. 3 dagen hechtenis wegens het slachten van een kalf zonder de ,vereischte kennisgeving. M. II., 42 j., arbeider te Den Bommel, werd 'Veroordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis wegens het thuishouden van zijn leerplichtig dochtertje. De zaak tegen K. B. en W. B. te Ouddorp wegens het jagen op konijnen in de Oostduinen werd aangehouden tot de verbalisant gehoord kan worden. Nerveus, Onrustig en Slapeloos. Gebruik hiertegen de Zenuw' stillende en Zenuwsterkende ZENUWTtBLETIC' Buisj 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. W. L. H. te Ooltgensplaat werd veroordeeld wegens het rijdën op de Kantstraat te Ooltgens plaat tot 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. A. v. R. te Stad aan 't Haringvliet werd wegens het rijden zonder litiit veroordeeld tot 2 geldboeten, n.l. 2 maal 5 subs. 3 dagen hechtenis. P. P. te Middelharnis stond terecht wegens een aanrijding te Nieuwe Tonge met den heer Van Es te Ooltgensplaat, omdat hij het verkeer van rechts den voorrang niet had gegeven. De Ambt. van het O. M. eischte 3 subs. 2 dagen. De Kantonrechter vonniste conform. S. K., 34 j., chauffeur te Nieuwe Tonge, werd er van verdacht den 20-jarigen S. in het Korteweegje expres bijna omver gereden te hebben, toen deze in een kruiwagen zat. Verdachte ontkende. S. had een veete tegen herp. De getuige S. verklaarde, dat verdachte zoo kort langs hem was gereden, dat hij van den kruiwagen af moest springen. Verdachte ontkende dit ten stelligste. Ook een andere getuige verklaarde, dat ver dachte S. bijna aangereden had. Er waren nog twee getuigen a décharge. De eerste getuige verklaarde ook, dat hij niet ge zien heeft, dat S. opgesprongen is, hoewel hij er niet speciaal óp gelet had. Bij het voorbij rijden zat hij echter op dén kruiwagen. De volgende getuige a décharge had niet ge zien, dat S. opgesprongen was. De Ambt. van .het O. M. achtte verdachte schuldig. Hij had meer naar links kunnen uit wijken. Spr. kon zich begrijpen, dat S. opge sprongen was. Spr. eischte tegen verd. 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde hem conform den eisch. A. Kr.. 21 j., landbouwer te Stellendam, werd veroordeeld wegens het rijden zonder licht tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. G. J. werd veroordeeld wegens het verkoopen op een familieschaal van okkernootjes tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis. P. v. 't H., 18 j., arbeider te Ouddorp, werd wegens het slaan met eën vuist op een schuur veroordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Tegen L. M. zal schriftelijk vonnis worden gewezen. De behandeling van de zaak tegen A. v. G. en O. te Herkingen werd voortgezet. Uit het verboor van de getuigen bleek, dat zij inderdaad in verboden water gevischt hadden. Verdachten werden veroordeeld tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. C. W., 21 veldarbeider te Dirksland. werd veroordeeld wegens het plakken van verkiezings biljetten op een schutting tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. H. E. werd veroordeeld wegens overtreding van de Arbeidswet tot 2 maal 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. J. H. te Dirksland werd eveneens' wegens het vervoeren van verkiezingsreclame-materiaal ver oordeeld tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. G. v. d. B., 63 j., wagenmaker'te Sommelsdijk, werd wegens het fietsen op den Wcstdijk na 5 uur veroordeeld tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. DRAMA TE MIDDELBEERS. LIJK IN EEN SLOOT GEVONDEN. Ongeluk of misdaad In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in een sloot het lijk gevonden van den 53-jarigen landbouwer T. Dicker uit Middelbeers. Toen de heer D. Dinsdagavond om 10 uur nog niet thuis was gekomen, gingen zijn familie en de politie er met lantaarns op uit om hem in de donkere bossch'en te zoeken. Te ongeveer 2 uur in den nacht vond men 'het lijk van den heer Dicker met een schotwond in den hals, terwijl de schedel een kleinere wonde vertoonde. Het geweer van den heer Dicker hing hem nog op den rug. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat het slachtoffer is getroffen door een schot van een persoon, die hem op de jacht vergezeld zou hebben. D., die in het bezit is van een jachtacte was gisteravond per rijwiel op de konijnenjacht ge gaan. Het rijwiel is nog niet teruggevonden. De marechaussee heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Het terrein van het ongeval is in wijden omtrek afgezet. De omstandigheden wij zen er op, dat Dicker niet door e'en schot uit zijn eigen geweer kan zijn getroffen. Nader meldt men De justitie heeft e'en nader onderzoek inge steld inzake het drama te Middelbeers. Het par ket was samengesteld uit mr. Schuylen'burgh, - rechter-commissaris; mr. Poerik, rechter, en mr. J E. Lamers, griffier. Het terrein werd afgezet in een straal van 500 Meter, terwijl politiehonden gespeurd hebben. De 'bodem is doordrenkt van regenwater, zoodat geen sporen konden worden gevonden. De subsituut-officier van justitie, mr. Ver meulen, verklaard, dat het buitengesloten moe worden geacht, dat D. door een ongeluk om h. leven zou zijn gekomén. Men neemt aan, dat D. vergezeld is geweest van een tweede persoon, die het slachtoffer op zettelijk of per ongeluk heeft doodgeschoten. Onderzocht wordt, wie uit de omstreken van Middelbeers dien nacht op de jacht is geweest. Dr. Nieuwen'huis uit Utrecht en dr. Mettrcp uit Den Bosch hebben de sectie op het lijk verricht. Het geweer van D. was nog geladen, terwijl de hanen waren gespannen. DE LAND- EN TUINBOUW TENTOONSTELLING. De Land- en Tuinbouwtentoonstelling, uil- van Tuinbouwcursussen „Flakkeesch Belang" gaande van de Vereeniging van Oud-leerlingen bij verkorting „Flabéla" genoemd, wordt ge houden op 17, 18 en 19 Augustus a.s. in het Veilinggebouw te Middelharnis. De tentoonstelling omvat de volgende ru brieken: Gro'eniten en Fruit, Landbouwgewassen Zaad- en Pootgoed, Bloemen enz. enz. Het geheel belooft iets moois te worden, iets nieuws voor Flakkee. Wij hebben de mede werking van vooraanstaande personen op land. en tuinbouwgebied, zoowel op als builen ons eiland. Aan de tentoonstelling zullen wij enkele at tracties en wedstrijden verbinden, o.a. een bloe menwedstrijd voor leerlingen der scholen. Wij hebbed* nog plaats voor enkele stands. Ook voor inzendingen van land- en tuinbouw- gewassen en bloemen is nog ruimte beschikbaar. Alle inlichtingen betreffende deze tentoon stelling worden gaarne verstrekt door den secre. taris H. VAN DER MEIDE te Sommelsdijk MIDDELHA&NIS. Aan de Groen van Prin- stererschool zijn met 1 Mei 19 nieuwe leerlingen toegelaten. MELISSANT. De vorige week Zondag in de Ned. Herv. Kerk gehouden maandelijksche collecte heeft 67 opgebracht. LANDDAG TE NUMANSDORP. D.V. zal de Ring „Flakkee" van Ned. Herv. J.V. op Tweeden Pinksterdag deelnemen aan den Landdag te Numansdorp. Daartoe zal een boottocht worden georganiseerd, waardoor men voordeelig te Numansdorp kan komen. Zie de advertentie in ons vorig nummer. Nadere mede- deelingen zullen nog wel volgen. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd Johannes Toet, 25 j., te 's-Gra- venhage, cn Baaltje Doornhein, 22 j:, alhier. GehuwdPieter van Vliet, 36 j., te Berg- schenhoek,- en Henderina Mackloet, 33 j., alhier. - MIDDELHARNIS. Geboren Jacoba, d. v. Jacobus Cornelis Hol leman en Anna Pieternella van Alphén; Klaas, z. v. Abraham Vroegindeweij en Ellizabeth van der Slik. Ondertrouwd Huibrecht -Knape, 27 te-Rot terdam. en "Lena P. Smit, 22 j„ alhier. Getrouwd Jacobus Ferdinand Niepoth, 25 j., te Amsterdam, en Trijntje W. O verdorp, 21 j„ alhier. DEN BOMMEL. Geboren-: Willem, z. v. M. Hameeteman en J. van der Made; Jobina Adriana, d. v. A. J. 'an Peperstraten en C M. Niesthoven; Leendert, z. v. P Berkenbósch en J. van der Linde; An- thoriius Theodorus, z. v. C. L. D. van Vugt en J. A, Buijs; Geertruida Catharina, d. v. J. Broe ders en J. van der Heiden. NIEUWE TONGE. Getrouwd Philippus Stolk te Dirksland en Jacoba van Schetsen, alhier; Frans de Jong te Dirksland en Johanna Cornelia Breur, alhier. DIRKSLAND. Geboren Wilhelmdna, d. v. H. de Ruiter en G. Bruggeman; Wil'helmina Johanna, d. v. J. Lisseveld en P. Soldaat. HERKINGEN. GeborenJohanna Cornelia Alida, d. v. H. van Hekezen 'en' A. van Ginkel. Overleden Jan den Boer, 77 j., wedn. van Hester Kórvink Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Woensdag 10 Mei. Bloemkool f 7.— tot f 14,— per 100 stuks Sla f 1,50 tot f 2,— per 100 krop Radijs f 1,40 tot f 2,— Sjalotten f 0,75 Raharbcr f 2,60 tot f 2,70 Peen f 10,20 tot f 10,80 per 100 bo- Spinazie f 1,25 tot f 5,— Postelein f 14,60 per ITO k g Aardbeien f 0,30 tot f 0,42 per pond Rierenv Hing van Donderdag 11 Mei. Per 100 stuks Kipeieren 47—52 Kg, f 1,40 toi f 1,70 idem 57-58 Kg. f 2,15 tot f 2,25 idem 59-60 Kg f 2,25 tot f 2,45 idem bruin 58-59 Kg. f 2.25 tot 2,40 Eendeicren f 2,— tot f 2,45 Aanvoer 18750 eieren. Boter f 0,71 tot f 0,76 per pond NIEUWE VERBINDING HEIXEVOETSLU1SROTTERDAM. Men meldt ons De Rotterdamsche Tramweg Mij. zal volgen de week Donderdag een bustramdienst openen' van Rotterdam naar Oostvoorne over Rookanje naar Hellevoetsluis. Dit is e'en. nieuw vervoer middel, -het eerst in Europa toegepast, dat van Rotterdam naar Oostvoorne op rails zal loopen en van Oostvoorne over Rockanje naar Helle voetsluis over den straatweg. Om 5,40 uur 's morgens zal de eerste trambus loopen, die om 9 uur ongeveer in Hellevoetsluis is en daar aansluiting geeft op de tram naar Rotterdam. Flakkeë heeft dus een-nieuwe verbinding over Oostvoorne en Rockanje naar Rotterdam, Een journalist in Den Haag heeft de volgende eigenaardige beschouwing over zijn vak: de roeping van den journalist is, eeuwig er voor zorg te dragen, dat de menschheid niet inslaapt Hoe is het mogelijk, dat iemand tot zulke arrogante beweringen komtWelke krant ver mag de lezers vanwege haar interessante be richtgeving den gang naar de bedstede te be lemmeren Welke krant kan van begin tot einde uitgelezen worden, zonder dat de hoofden dei- lezers gaan knikkebollen en uitstapjes worden gemaakt naar droomenland Is er na de slaap poeder een beter middel dan de krant om de menschheid aan het slapen te brengen De gebeurtenissen in ons vaderland in de af- geloopen week zijn niet in staat om groote be langstelling te wekken. Om met de politiek te beginnen. Daar was de opening der Staten-Generaal, die met een minimum van statie plaats vond. Slechts enkele Kamerleden hadden hun mooie „pakkie" aangedaan, de rest was maar even aan komen waaien. H. M. de Koningin, die in normale omstandigheden een troonrede uit spreekt, vond het voldoende, dat de vertrekken de minister-president namens haar vijf zinnen uitsprak, waarin niets gezegd wordt en waarin tengevolge van de regeeringscrisis niets gezegd kan worden. Ook de beëediging van de Kamerleden heeft deze week plaats gevonden. De communisten Alimin Pra-wi-ra-dird-ja en Sardjono waren niet aanwezig. Deze heerén zullen wel nooit het Nederlandsche parlement mogen betreden, hoe wel Lout je de Visser alle moeite doet om ze toch naar onze lage landen aan de zee te krij gen. Veel nieuwe gezichten zijn er niet 'bijge komen. Braat's plaatsje werd ingenomen door Mr. Vervoorn. Nu we het toch over Braat hebben, wie van de lezers kan ons uit de knoei helpen We lazen in een neutraal dagblad, dat de keeper van het Belgisch elftal, hetwelk van ons Nederlandsche voetbal-elftal met 2—1 ge wonnen heeft, Braat heetDe man is toch niet van kwaadheid keeper geworden bij onze Zuiderburen AI was hij dan een slecht Kamerlid, volgens de be-' richten moet hij een phenomenaal keeper zijn. Het kan verkeerén Dezer dagen werd ook wfcetf overal crisis collecte gehouden. De opbrengstsblijft beduidend beneden die van vorige keêren. Zoo was het vorig jaar de opbrengst van deze collecte in Rotterdam 15,000 gulden meer dan thans. In het geheel werd daar opgehaald 17,650,54. Eén van de oorzaken moet ook gezocht worden in het minder gunstige weer, waardoor de men schen zo omin mogelijk op straat komen-." Regen hadden we echter hard noodig, vooral op Flak kee was er gebrek aan water en ook de ge wassen op het land konden niet langer zonder. Zooals reeds aangekondigd werd door de radio, is deze week ook bekend géwordén het besluit tot het instellen van-een rundvee-centrale voor de beperking van den rundveestapel. Af gewacht zal moeten worden welke de resultaten zijn van deze ingrijpende maatregelen. Het bui tenland jaagt ons echter op dezen weg, waarvan het eind nog niet te zien is. Veel hoop, dat de economische wereldconferentie ontspanning zal brengen, is-er niet,s aangezien aan de econo mische kwesties de politieke problemen ónlos- makelijk verbonden zijn. Wanneer Dr. Colijn een Kabinet kan:vormen, hetwelk nog niet uitgesloten is, zal hij kra'chtige maatregelen moeten nemen tegen de vernietiging van onzen export door de omringende grootmachten. De pennen roeren zich hevig om de Kabinets formatie, maar nog steeds is niets definitiefs te zeggen. Er is geen reden tot juichen en geen reden tot klagën. Dat het niet vlug zou gaan was te voorzien. Afwachten is thans de bood schap. Tenslotte wijzen we er op, dat in de muziek wereld in deze weken herdenkingsconcerten ge geven worden ter eere van den grooten compo nist Brahms, een origineele baas, waarvan be kend is, op zichzelf een echt menschelijke eigen schap, dat hij bij een booze bui heel onaangenaam kon zijn; zelfs zijn vriendém werden dan voor grofheden niet gespaard. Op een avond, toen de meester heel slecht gemutst was en 'iedereen van het gezelschap volop zijn bekomst gekregen had, stond hij op en zei: Mocht er nog iemand zijn, dien ik niet beleedigd heb, dan bied ik hem daarvoor mijn welgemeende verontschuldigingen Or dertrouwd J. ROODZAND H.Mz. EN J. J. BOOIJ. Huwelijksvoltrekking op Woensdag 24 Mei a.s. Dirksland, Rotterdam Jasmijnstraat 22a. Mei 1933. 35178 ^I3SC33C«DSC3SCB33C^SC^ w Zoo de Heere wil en zij leven, W W hopen onze geliefde Ouders, Be> H u huwd. en Grootouders n J»ll DE BOED JZ. g w JOHAüflA PIETERHELIA KORNET w fj op Dinsdag 16 Mei a.s. hun H 0 25ijarige Fchtvereen!ging Q te herdenken. M Dat zij nog lang gespaard mo» rj gen blijven is ons aller weosch. 0 Hun dankbare Kinderen. Den Bommel, 13 Mei 1933. Kranendijk. 35177 U 50 JARiDE lOilTUEREEillöltiG li Op 17 Mei a s., hopen onze g< liefde Ouders bun 50.jarige EchtvereenGing te gedenken. 1883 ACHTHUIZEN 1933 Hun dankbare Kinderen. 3SCDECB2X3C3SCB3SC3SC^ Voor de zeer vele bewij' zen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en het over, lijden van onzen innig geliefden Man, Vader, Behuwd, en Grootvader Aren ïitöps, betuigen wij onzen oprechten dank. Inzonderheid aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. C. van Gelder en Zuster B. Landheer, voor de liefdevolle be, handeÜDg tijdens zijne ziekte. Uit aller naam, Wed. A. KNÖPS—Kievit. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Nieuwe Tonge, 12 Mei 1933. 35185 Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd een 35175 bij man alleen, niet beneden de 50 jaar. M. VAN DER STAD, Sommelsdijk. Gevraagd flinke Meld.Huishoud' •ter of dienstbode, v g g.v., liefst boven 30 jaar, goed kunnende werken enko» ken, In klein gezin, waarvan vrouw des huizes bedlegerig Loon f 40,— per maand, (geen hui, selijk verkeer). 35182 Brieven W. v. d. LINDE, Dirksland Daar het óns onmogelijk is van ieder* een persoonlijk afscheid te nemen bij ons vertrek uit Ouddorp, doen wij dit langs dezen weg. Dhr. en Mevr. POLDERMAN 35183 en Kind. GEVRAAGD voor den verkoop van SIGAREN aan particulieren. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. 35180, Bur. van dit Blad. Gevraagd1 AANDEEL van de „PUTTERSH OEK." Brieven onder No. 35172 Bur. van dit Blad. GEVRAAGD: voor het artikel BOTE RHAM, en ANTISEPTISCH CLOSETPAPIER WETTIG GEDEPONEERD. Hoofdkantoor: D. K. E. Producten, Marentakstraat, Rotterdam, met Fordmotor met Starter, 8 Meter lang, 2 Meter breed. Loopt schitterend. Een BUITENBOORDMOTOR, Ar. chimedes 6 P K2 cylinders, met accu» ontsteking. Loopt prima. H. DSN BOER, Slotboomstraat 8, Rotterdam. 35173 MUZIEKLEERAAR CHR. DE VRIESLAAN MIDDELHARNIS Verkrijgbaar

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 4