WRIGLEY voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. Antire volutionair Orgaan IN HOC SIGNO VINCES No. 3945 WOENSDAG 12 APRIL 1933 48STE JAARGANG raassen Brieven uit Amerika. De Grondlegger van onae Onafhankelijkheid Gemeenteraad. ■regen waren, lucten van de I verschillende Lige hadden loodvogels en [kernijen. De pretig gekocht kt bezochten. |n ding in be niet lukken. |aasch rond te edaald tot he Bum van een 1 Palmpaschen J waar de hy- |t en dus vond lekkernij te [achterbuurten gebruik over. pog eens gaan Lrg (de Palm- i sedert lang t met Palm- Toch tracht Iken 't gebruik lin zijn zaken billijken prijs om zelf er We hebben Beter wordt |sten van ons aan 't tanen, I'en. De Palm- ledragen, maar fierd meer als ondergang de plaatsen teschreven en Iptocht plaats. Jallig, dat we in Enschedé ns logies na- |t. Daar werd |van de Palm- ninst op onze was ook dat ver ben bos palm- staken vier ft droeg zoon 'een had, die er was nog fcrswinkel was |jes uitgestald, dan lagen krans moest aten van de van den |aan te zitten, rug van den Jrs het toeliet, |rden. In iede- de meeste opgetuigde lalage. Want: pvervloed van pnderaan den is, rozijnen, luikerkransjes, 1 er in, netjes hangen kan. i alleraardigst |rijk behangen komen. Het I kinderen, die Ik werden de \gste snoepers ronddragen rongen ngen. die dialect. :e, ginds weer ter liep hard asch door de gebeurd was ers er af ge- Rins. nenkroon, den nacht wat macht eeld zoo schoon am, van hoon, onder klacht e lacht gij zoo zacht ite Zoon ieelal ez' donkere aard terfling weet ven val morgen staart eind'loos leed /ERWEIJ. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.— bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGAVEN.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zQ beslaan. Advertentlën worden Ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan de Uitgevers PRINS WILLEM-HERDENKING. Uit het geheele land bereiken ons berichten over de Willem de Zwijger-herdenking, door grooten en kleinen, an dorpen en steden. Overal worden aubades "en optochten georga niseerd, vooral de schooljeugd neemt er actief deel aan. Op de scholen worden ter gelegenheid daarvan nationale liederen (ingestudeerd. Er wordt voor gewerkt In de viering van de nagedachtenis van den grooten Zwijger is het Nederlandsche volk één, hoezeer het in godsdienstig en pólidék opzicht ook verdeeld' is Als een waarschuwing wordt de laatste we ken het Nederlandsche volk de groote histori sche figuur van den grooten Vaderlander voor oogen gesteld. Deze droeve tijden roepen, om nationale een heid. Gezamenlijk moeten de moeilijkheden over wonnen worden. Prins Willem begreep dit in 1570, begrijpen wij dit thans ook? De Zwijger heeft daarbij gewezen op de kracht van het Christendom en de nationale saamhoorigheid Wij brengen daarom hulde aan de nagedach tenis van dezen natiomalen held. Wij Doet Flakkee daar niet aan mee Tot dusver hebben wij van eenige plaatselijke actie nog niets vernomen 1 Ons eiland behoort ook bij NederlandOok wij zijn Hollanders Waarom kunnen onze scholen dan geen ge zamenlijke betooging houden, zooals overal in den lande geschiedt? Wij hebben plichten tegenover de historie, tegenover den grondlegger van onze onafhan kelijkheid. Onze kinderen hebben recht op de historie van ons vaderland en op een openbaar hulde betoon aan 's Prinsen nagedachtenis. TEVEEL, TEVEEL, TEVEEL 1 Flakkee heeft zich thans reeds uitgesproken voor Dr. Colijn. Be Hervormde Kerk in Dirksland kan niemand meer bergen en velen zullen de hoop op moeten geven, dat ze nog wel een plaatsje zouden krijgen Zoowel de kaarten voor de Kerk, even als voor het Koor zijn: op Uit alle deelen van het eiland zijn de aan vragen binnengestroomd, zoodat binnen enkele dagen de kaarfcuitreiking stopgezet moest wor den. Aan den oproep van onzen „generaal" is overweldigend gevolg gegeven: Flakkee stemt ongetwijfeld No. 1 van lijst 33: Dr. H. Colijn. De naam Colijn 'houdt in een program. Onze eilanders hebben dit begrepen. Zijn woord is hard, maar schetst de nuchtere werkelijkheid. Hij stelt de juiste diagnose van ons zieke volks bestaan. Het is met hem als met éeni geneesheer. Hoe vaak wacht men niet voor de arts bij een zieke wordt geroepen, omdat men bang is voor de werkelijkheid Maar als het dan toch moet ge beuren, haalt men den beste! Zoo is het ook met onzen leider gegaan. Thans heeft men hem noodig en hij komt I De dag van Donderdag is daar een voor teeken van I Flakkee blijft AR. en Colijn Colijn J Beste Vriend! ,Zater.daS 4 Maart j.I heeft onze nieuwe pre- ent en eed afgelegd als hoofd onzer natie. ooa s u bekend zal zijn is president Roose velt van Hol andsche afkomst, f Jij schijnt dit op Pnis e stellen. Hij draagt dien iHollandschen naam, die in den loop der tijden zeer gemak kelijk verengelscht had kunnen worden, nog met eere. Duizenden heel gewone inenschen van Hollandsche afkomst laten den naam ver anderen. Velen doen dit als zij burger worden. Maar de Roosevelt-famUie staat hoog genoea om haar naam, die de afkomst vermeldt, op prijs te stellen. Vermeldenswaardig is het feit, dat de oude Hollandsche familiebijbel bij onizen pre sident bij gelegenheden als op 4 Maart voor hem bijzondere beteekenis schijnt te hebben. Toen hij den eed moest afleggen, lag hij zijn rechter hand (dat is de vorm van den eed hier in zulke gevallen) op zijn Hollaaidschen familiebijbel. Hij zelf gaf de voorkeur aan die bladzijde, waar de apostel Paulus zijn kostelijke woorden richt aan de Corinthiërs, 'het 13e ho pfdstuk in den eersten brief: „Al ware het, dat ik de talen der menschen en der engelen sprak, en de liefde niet had, zoo ware ik eëni klinkend metaal of luidende schel geworden, en al ware het dat ik de gave der profetie had, en wist al de ver borgenheden en al de wetenschap, en al ware het dat ik al het geloof had, zoodat ik bergen verzette, en de liefde niet had, zoo ware ik niets", enz. Gij kent dat hoofdstuk wel. Ik behoef U niet te melden, dat dit ons tot dankbaarheid stemt. Niet de oude Hollandsche Bijbel «is in de eerste plaats het voorwerp van die dankbare stemming, maar dat de eerste man van ons groote land, deze woorden erkent bij de intree van zijn gewichtigen arbeid, is voor een Christen een lichtstraal aan onzen donkeren politieken hemel. Dat president Roosevelt door die handelwijs, het „ten deele kenneni" met den apostel Paulus belijdt, en daardoor ook belijdt te zien door eene „spiegel in eene duistere rede", geeft ons mede oorzaak het gebed voor hem te ver menigvuldigen. Want daardoor erkent hij zijn onmacht in zichzelven. En tevens, dat zijn ver wachting is van Hem, die ons wijsheid kan en wil schenken. Er schijnt in onzen n-ieuw'en president van Hollandsche afkomst ook nog moedig Geuzen bloed te stroomen. Nauwelijks was hij als pre sident geïnstalleerd, of hij deed een daad van moed, die geheel Amerika, ja geheel de wereld doet spreken. Hij legde, toen hij één dag pre sident was, beslag op al het goud, want de mil- lionnairs waren bezig om dit te ontvoeren en over de grenzen te brengen. Ook sloot hij al de banken in de Vereenigde Staten en ze-i niet te zullen) stoppen met die actie, vóór de geheele natie uit de depressie is. Zijn bedoeling is: werk voor de werkloozen, en securiteit voor het geld van de inleggers. Vele banken zullen wel nooit weer open komen. Want niet, dat hij alle speculatie met geld van anderen gaat stoppen, maar hij eischt een gezonde reservewaarde voor het geld, dat in banken belegd wordt. Nu reeds is het merkbaar, dat hij het ver trouwen van ons volk heeft. De rust keert weer, het onzekere wat hier velen onrustig deed zijn, schijnt nu reeds plaats te maken voor 't ver trouwen. En dat is wat vooral een natie als de onze nood-ig heeft. Het communisme vindt welige aarde in onrust en wantrouwen. Daarom wordt onze nieuwe president door die groep meer belasterd 'en geschandaliseerd dan iemand voor hem. En reeds tweemaal heeft hij een aanslag op zijn leven moeten doormaken. Terwijl ik dit schrijf heeft hij zijn proclamatie weer verlengd en blijft hij nog dictator over de banken en het goud. Elkeen, die zijn gebod overtreedt, zal met een gevangenisstraf gestraft worden van 10 jaar. Ieder, die goud opgenomen heeft na 1 Januari, moet zeggen waar het is. Indien het buitenslands is, moet.het terug komen. Zoo men zegt is een boot terug geroepen, die goud in had en reeds half over den Oceaan was, om het buiten de grenzen te brengen. Gelukkig, dat wij een man aan 't roer hebben, die durft. God schenke hem wijsheid en voor zichtigheid. Ook melden de daily papers, dat wij straks „schrip money" in ciruclatie krijgen. Dit is tijdelijk geld, om aan te vullen wat er tekort is Volgens de laatste berichten is meer dan dé helft van het geld, dat in circulatie moet zijn in normale tijden. nu door die scrip moeten aangezuiverd worden. Onze Overheid staat voor moeilijke problemen. En het was hoog tijd, dat er ingegrepen werd. Je A'MERIKAANSCHE VRIEND. IV. Geheel alleen, rijdend op een oud onaan zienlijk paardje, vermomd an oude en versleten kleeren in landelijke dracht, verliet de Prins andermaal de Nederlanden om niet in handen van Filips' werkers te vallen en een eerloozen dood te sterven. In de taak, de schier onmogelijke taak om Filips te weerstaan, had hij gefaald. Onder een anderen naam en voorgevend koop man te zijn, moest hij zijn leven beschermen. Moe en afgemat ging hij op weg naar Dillen burg om plannen uit te werken tot bevrijding van 't Spaansche juk. Het leven scheen hem een droom. Eer, aan zien en macht schenen reeds ver achter hem te liggen. Doch ondanks alle tegenspoed door hem ondervonden bij de bevrijding der Nederlanden, zijn veerkracht was niet verlamd, zijn kracht niet gebroken. De ontzettende lasten op Wïllems schouders zouden van ieder ander een geheel gebroken en verloren man hebben gemaakt Bij hem was zijn leven verdiept. Hij was nader tot zijn God gebracht. Hoewel moede en afgemat, behield hij hof felijkheid en goed humeur. Zelfs was scherts en luim, waarachter hij zijn zorgen angstvallig ver- borg, niet uit zijn leven gebannen. De tegenslagen door hem ondervonden bij zijn bevrijdingsarbeid om de Nederlanden, brachten vertwijfeling 'eni uiterste nood. De be vrijding uit Filips' klauwen scheen hem door middel van een leger voorshands niet mogelijk. Hij meende met diplomatie wellicht meer te kunnen bereiken. Zijn groote staatsmanswijs heid, bij hem aangeboren en volleerd aan het hof van Karei V, kwamen hem in dezen toe stand goed te pas. Hoewel door zijn reddingspogingen totaal verarmd, hield hij er toch nog spionnen op na in Engeland, Frankrijk en Duitschland, ja tot zelfs in de werkkamer van Filips, Hij probeerde naijver te doen ontstaan tus- schen Spanje en Frankrijk, als een welkome gelegenheid om Spanje in de Nederlanden te verzwakken. Eveneens dacht en sprak hij er over om een der Fransche Prinsen van Valois met een schijn macht te bekleeden, hoewel hij reeds geleerd had, meer op den Heere dan op Prinsen te be trouwen. Verdiept in zijn overpeinzingen bracht zijn broer Jan hem verblijdende berichten uit de Nederlanden. Geheel onverwacht hadden de Watergeuzen, die wel 's Prinsen vlag voerden, maar door hun wreedheid en onbesuisd op treden) het vertrouwen van den Prins niet had den, bezit genomen van Den Briel. Bovendien trok Lodewijk met een leger op Mons aan. Deze tijdingen, zoo geheel onverwacht, ver vulden hem met vreugde, hoewel ze niet vol doende waren om de toekomst met hoop tege moet te zien. Hij was te veel gewend aan den tegenspoed, kende bij uitstek de sterkte der Spanjaarden en wist te goed, dat Filips van zijn wreedaardig plan nooit zou afzien. Zijn broeder Lodewijk was veel meer de man van 't bijna roekeloos avontuur. Hij, de man van groote voorzichtigheid, vol van berekening, meer diplomaat. Intusschen had Lodewijk de verdediger van Mons tot overgave gedwongen. Dit wapenfeit en de inneming van Den Briel, was een leelijke slag in 't aangezicht van Koning Filips. Willem zelf zat niet stil, maar had tal van vlugschriften, waarin hij de burgers tot verzet opriep, in tal van Provinciën doen verspreiden. De verspreiding was even goed georganiseerd als geheimzinnig. Zelfs verschenen ze in 't Paleis te Brussel. Vooral het lied heeft hier krachtig mede- geholpen. Het Wilhelmus, gedicht door een vriend van Willem, „Marnix van St. Aldegon- de", heeft wonderen gedaan. Overal in 't ge heim gezongen, bezielde het'het terneergeslagen volk weer met nieuwe moed en kracht. Het verzet werd algemeen, niet 't minst, omdat Alva, die geen geld uit 't verarmde Spanje ontving, de tiende penning hief, een maatregel, die het tot nog toe met rust ge laten gedeelte der bevolking zulk een haat ver wekte tegen Spanje's macht, dat de Prins op nieuw troepen en geld kreeg om Lodewijk, die intusschen in Mons ingesloten zat, te ontzetten. Het ging van kracht tot kracht, zelfs had admiraal de Colligny hem 9000 man toegezegd, en de onverschrokken held had weer opnieuw de overwinning in 't zicht. Nog enkele dagen en de versterking van de Colligny zou er zijn. Lodewijk zou worden ontzet. De verbonden legers zouden zegevierend voortrukken. Overal zouden de poorten voor de overwinnaars wor den geopend. Allerwege zou dan de hulp komen en de bevrijding van 't land leek een werk van nog slechts korten tijd. Plotseling keerde de kans. Gelijk uit de git zwarte lucht de hagelbui met een ontzettende kracht een ongeëvenaarde verwoesting aanricht in de pas ontluikende gaarde, zoo werd door Willem ontvangen het bericht, dat de trouwe- looze Koningin-moeder van Frankrijk in een door haar opgerichte val, de Colligny met alle Hu- genooten in den Bartholomeusnacht, had gelokt en vermoord. De Colligny zelf was in zijn eigen Paleis vermoord en daarna naar de galg ge sleept en opgehangten. Wie beschrijft de ontzetting en nameloos leed dn Willem's ziel. De Colligny met alle Hugenooten door Katharina de Medici ver moord. Lodewijk met zijn leger te Mons in Alva's val, terwijl een enkele beweging van Alva, nu Willem de zoo hoognoodige hulp moest ontberen, hem waarschijnlijk zou ver pletteren. De nacht na 't ontvangen van cjit meest af schuwelijk moordtoonneel, deed Alva een over val op 't kamp en kon de Prins zich en weinige anderen redden van den ondergang. In dien nacht vond het bekende uit de geschiedenis plaats, dat het hondje zijn meester, Prins Willem wekte uit dén slaap. Zoo eindigde de nieuwe onderneming door Willem met zooveel geduld en blijde verwach ting aangevangen. Lodewijk had door uitputting zich voorwaardelijk overgegeven. Als door een wonder werd toegestaan, dat Lodewijk met krijgsmanseer uit Mons vertrekken mocht, na zijn leger ontbonden te hebben. Hij ging rust zoeken in 'Dillenburg voor zijn uitermate ver zwakt lichaam, terwijl Prins Willem naar Delft vertrok. Hier begint de laatste episode uit Willems leven. Hij had het vaste besluit genomen zich te vestigen in Delft en daar te blijven of te sterven. Ondanks de felle striemen van nameloos wee en telkens terugkeerend ongeluk voor de Neder landen, was het getij voor Spanje toch aan 't verhopen. Hoewel hulpbehoevend en zwak, had den de Staten van Holland en Zeeland zich onafhankelijk verklaard van Filips' macht. Zoo zwak was echter de onafhankelijkheid en zoo onzeker de overwinnig, dat Leiden, de sleutel van Holland, reeds geruimen tijd door de Spaan sche troepen was belegerd. Haarlem was ge vallen voor 's vijands overmacht: Zeeland in wendig nog verdeeld wegens de onzekere kan sen. Van buiten was bitteren strijd, van binnen eindelooze verdeeldheid. 'Hier vinden we Willem van Oranje nog jong, maar reeds vergrijsd, vermoeid maar niet ge broken in zijn ongeëvenaarde geestelijke groot heid. Geen zweem van eigen eer, geen zoeken van rijkdom, geen roem zoekend om zichzelf noch voor zijn geslacht, maar als Vader des Vader lands hulp en steun biedend overal. (Slot volgt). Vergadering van den Raad der gemeente DEN BOMMEL op Vrijdag 7 April, des nam. 2 uur. Aanwezig alle leden, behalve de heer Buth. De Voorzitter, wethouder Jongeling, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering gelezen worden, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van het Nationaal Crisiscomité, dateerend nog van Januari, waar in gevraagd wordt of de gemeente Den Bommel tot dit Comité toe wil treden. De VOORZITTER deelt mede, dat dit in behandeling is geweest bij B. en W. Besloten werd toen, alvorens aan te sluiten, naar de kosten te informeeren, aangezien van gemeente wege een som gelds aan dit Comité bijgedragen zou moeten worden. Tot dusver is de zaak echter nog niet behandeld. We zullen thans informeeren. De heer HOKKE vraagt hoeveel bijzondere kosten de gemeente daaraan zal moeten bij dragen. Ik geloof, dat als de gemeente 100 ter beschikking stelt, dat het Comité dan ook 100 geeft. De VOORZITTER zegt hierop niet te kun nen antwoorden. Er zal geïnformeerd worden. Aldus wordt besloten. Ingekomen is een verzoek van den Ned. Landarbeidersbond tot het in huur geven van een lokaal der openbare lagere school voor het houden van huishoudelijke vergaderingen. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen en een lokaal ter beschikking te stellen. De VOORZITTER wijst er op, dat de Bur gemeester indertijd dit verzoek geweigerd heeft, omdat bij een vroegere gelegenheid in een lokaal van de openbare school door een spr. afgegeven was op den bijz. vrijw. landstorm. B. en W. kunnen niet toestaan, dat in gebouwen van de gemeente het gezag aangerand wordt. B. en W. hebben toestemming gegeven, indien alleen huis houdelijke vergaderingen gehouden worden en geen propaganda-avonden. De heer MAST. Als de vergaderingen louter huishoudelijk zijn, heb ik er geen bezwaar tegen. De heer HOKKE1 kan zich er ook mee ver eenigen, mits geen revolutionaire propaganda- avonden gegeven worden. De heer HOUTHUIJZEN: De Vrijwillige Landstorm blijft toch rustig Besloten wordt het lokaal tegen den prijs van 15 per jaar te verhuren. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij toegestaan wordt de werkverschaffing tot 13 Mei te ver lengen. Het subsidiepercentage zal te zijner tijd opgegeven worden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek van B. Melissant wordt hem ontheffing van schoolgeldbetaling verleend. Op voorstel van B. en W. wordt het kohier van de hondenbelasting vastgesteld en worden enkele af- en overschrijvingen op de begrooting 1932 en een groote wijziging van de begrooting 1933 goedgekeurd. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wordt goedgekeurd. Het eindbedrag is gesteld op 10,819,16. De heer MAST vraagt waarom de begrooting zoo laat komt. De VOORZITTER antwoordt, dat de be grooting reeds eerder in den gemeenteraad is geweest. Zij is toen naar het college van B. én W. teruggezonden', omdat vermoed werd, dat er nog enkele veranderingen plaats zouden vinden. Dit is echter niet het geval geweest. De begrooting wordt daarna goedgekeurd. Tot leden van het stembureau I worden be noemd de heeren Mast Tfn Hokke (voorzitter is wethouder Jongeling). Plaatsvervanger de heer Rosmolen. Tot leden van het stembureau II de heeren Troost en Houthuijzen (voorzitter is wethouder Lokker)Plaatsvervanger de heer Segers. Dan heeft de benoeming en de beëediging van den heer L. G. L. Lemkes tot gemeentesecretaris plaats, waarover wij in onze vorige editie reeds verslag uitbrachten. Als laatste punt van de aglenida staat het voorstel van B. en W. tot verhooging van den post werkverschaffing met 5000, zoodat de i WRIGtEY'S KAUWGOM IN DE MOND IS LEKKER EN GEZOND! PER PAKJE post in plaats van 10,000, 15,000 wordt. Thans is reeds 8530 opgebruikt. Na eenige bespreking, waarbij door den VOORZITTER er op gewezen wordt, dat er nog werk genoeg is, als de Tille, den Grooten Blok, den Klein Blok enz., wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. Bij de rondvraag wordt op voorstel van den heer MAST besloten, dat de Raad een request aan den Minister zal richten, waarin er op aangedrongen zal worden, dat Den Bommel een burgemeester krijgt, niet van een naburige ge meente, maar een burgemeester, die in de ge meente zelf zal komen wonen. Dan volgt sluiting. Vergadering van den Raad der gemeente MELISSANT op Maandag 10 /April, des voorm. 10 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, burgemeester Visscher, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering gelezen worden, wel ke zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd worden. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. Ingekomen is de goedkeuring van de Kroon van de verordening inzake de heffing van op centen op de vermogensbelasting. Eveneens van de verordening inzake de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt het raadsbesluit tot verhuring van een perceeltje grond aan P. Zorge. Ingekomen is bericht van Ged. Staten, dat hetb edrag van de uitkeering per inwoner is gesteld op 7,7052 voor de eerstvolgende 5- jarige periode. Ingekomen is bericht van derr Minister van Binnenlandsche Zaken', dat hij blijft bij zijn eens ingenomen standpunt, dat de verhooging van toeslagen 'bij de steunregeling hoogst beperkt moet blijven. Ingekomen is de afrekening van den ge meente-ontvanger. De boeken zijn in orde be vonden. In kas was 2562,67. Ingekomen is het verslag van de Gezondheids commissie. Alle stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Dan volgt de afhandeling van de overige agendapunten. Tot leden van het stembureau worden be noemd de heeren Vogelaar en Van d'eni Bosch (wethouder van Nieuwenhuijzen is uit hoofde van zijn functie voorzitter)De overige raads leden zijn plaatsvervangende leden. Het schrijfloon voor den ambtenaar ter secre tarie wordt, nadat de zaak in comité-generaal behandeld is, verhoogd met 100. Enkele af- en overschrijvingen op de ge- meentebegrooting 1932 worden goedgekeurd. Dan volgt rondvraag. De heer TOL vraagt of de steunregeling ver lengd ds, zoo niet, of die verlenging dan niet aangevraagd kan worden. De VOORZITTER: Er is op 't oogenblik volop werk, de steunregeling is nog niet ge bruikt, zoodat het geen zin heeft om verlenging aan te vragen. Weth. VAN NIEUWENHUIJZEN: Het is e'en] prachtoplossing voor Melissant die Scharre- zeepolder. De heer VOGELAAR: Vrijdag hadden we zelfs te weinig werkloozen en moesten we ze op gaan zoeken. Weth. STRUIJK vraagt aan de heeren Tol en Van den Bosch of zij het dammetje in hun sloot niet weg willen nemen. De menschen krij gen te veel water. De heeren TOL en VAN DEN BOSCH zeg gen dit toe. Daarna volgt sluiting.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 1