HüS- El DERDE BLAD MERCURIUS HAVERMOUT OKBEUIAAKTE OVEfMIEGEfl. GIJ, SUIHERLIJDER& le miilflellanilslr. A9 Hollerflam No. 3942 SCHAAKRUBRIEK. m m m Uit de Pers. CENT PER PONDSPAK Ingezonden Stukken Buitenland. Binnenland. V ®rkoopingen. ™wor.-ST(ïNOWSES Zaterdag 1 April 1933. Correspondentie deze Rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanning, Gerarduslaan 15 Eindhoven. No. 286. De sleutelzet van probleem no. 330 is 1. PM dreigt 2. Td5 mat. Probleem no. 331 heeft tot oplossing. 1. Kf4, e5+; 2. Kf5. 1 f5- 2 Pe5. Een goede 'sleutelzet. Het schaak door zwart mat tot ondergang voert. Men kan altijd tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht {minimum aantal punten is nul). Voor de maan. delijksche prijs van 2,50 moet men de meeste punten hebben. Ook niet-abonné s zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Een onoplosbaar probleem vervalt voor den wedstrijd. Ter besparing van porti is de oplossings termijn op circa 4 weken gesteld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel tezamen kunnen opzenden. Probleem voor den wedstrijd. No. 337. P. COPPENS - Amsterdam. Eerste plaatsing. Zwart (5). IP ip mpi i IP HP mm wm Q Hl fjj m JjJ Ut m i m gp Wit (7). Wit: Kf5, Dg5, Ld2, Pb5, pi. a4, e5 en g6. Zwart: Kd5, pi. c5, d3, d7, g7. Wit geeft mat in drie (3) zetten. Oplossing tot en met 2e zet van wit, inzenden vóór Zaterdag 29 April. De prijs over Februari is gewonnen door den heer F. C. LAAS. Gaarne verneem ik, of ik U daarvoor het Weeninkboek kan sturen. De stand na probleem no. 336 geeft den -winnaar over Maart aan. 330 331 Totaal. F C Laas „Udi" J. L. Braber B. Duvergé B. Wagner „En A van t" C. van Gelder A. van Holst A. Wagner D. Kareis J. P. Coppens L. Weeda B. Vis 92 Prijs 2 3 88 68 2 2 73 72 2 -1 73 58 1 3 62 53 2 3 58 52 3 55 46 2 3 51 31 1 3 35 29 2 —1 30 15 2 3 20 12 2 3 17 2 3 5 'Heden boekten we oplosser no. 13. Welkom Oplossing Eindspel no. 452. 1. Kal, b5; 2. Pb2! Le5; 3. g6. Fout is 1 Kal, Lh4; 2. g6, Ka4; 3. Pb2, Ka3; 4. Pc4t enz. Eindspel no. 453. P. Gor gi e w. Wit: Kal, Phl, Lb8. Zwart: Kg5, Lbl-, pi. a3 en c2. Wit speelt en houdt remise. Correspondentie. L. W. Met de 2 punten voor no. 326 be haalde U 92 punten. Met dit aantal won U den Januari-prijs. Ze tellen niet meer mee na Januari. Sommige oplossers gaven van den driezet alleen den sleutelzet, hoewel gevraagd werd, de varianten tot en met den 2en zet van wit aan te geven Wordt dit weer verzuimd, dan zal een punt worden afgetrokken. B. D. Zooals U ziet is no. 331 wel degelijk oplosbaar. Een aardig probleem C. v. G. U gaf van no. 330 den goeden sleutelzet en 2 foutieve II scoorde dus 0 punten. 9°edö en een foute oplossing van no. 330 geven als resultaat 1 punt vooruit. „De Rotterdammer" (A R.) Van 28 Maart j.l. schrijft onder het opschrift. EEN ZONDERLINGE WERELD. Onze Haagsche redacteur schrijft ons: De Minister van Waterstaat heeft een zeer zonderling besluit genomen. Niet minder dan 30 partijen zullen een verkiezingsredevoering van een kwartier voor de microfoon mogen houden. Daar zijn ernstige partijen bij, maar ook groepen, die geen enkel beginsel ver tegenwoordigen en waaraan alle politieke ernst moet worden ontzegd. Ook de revo lutionairen van allerlei schakeering krijgen gelegenheid om zich te doen hooren. We moeten zeggen van zulk een ministe rieel beleid niets te begrijpen. Zal nu krachtens ministerieele beschikking de beroepsopruierij door middel van de radio spreekt van gezag en vrijheid. Maar wie zulke beslissingen neemt, houdt er een zonderling vrijheidsbegrip op na en doet aan het gezag groote schade. Wat de minister deed, komt ons voor een groote dwaasheid en een ernstige fout te zijn. Zijn optreden onder de bestaande omstandig heden ontlokt ons bijna de verzuchting: ge lukkig, dat de radiogeschiedenis straks op nieuw geregeld zal worden. Inderdaad kan, zooals het blad zegt, gesproken worden van: een zonderlinge wereld. Of het standpunt van den Minister „dwaas" genoemd kan worden, valt echter te betwijfelen. Men kan toch moeilijk den Minister verplichten om de 52 partijen, die zich aangemeld hebben, te gaan beoordeelen naar hun meer of mindere graad van revolutionair optreden De dwaasheid van het Nederlandsche volk kon niet beter door den scheidenden «Minister beantwoord worden dan met deze spreektijdverdeeling. Wij ver moeden, dat de Minister met een ironischen glimlach gedacht zal hebben: „Antwoordt den zot naar zijne dwaasheid nietLaat ze maar praten 1 Het gezond verstand zal toch eindelijk wel eens zegevieren I" „De Standaard" (A.R.) van Woensdag 1.1. bevat de volgende driestar MET DEN EIGEN STOK. Het is wel interessant, te zien hoe Sociaal democraat en Communist ten onzent reagee- ren op hetgeen thans in Duitschland geschiedt. Een Duitsch Communist is naar hier ge komen om onder de bescherming van een der leiders hier, wiens grooten mond anders de oplossing schijnt te bieden van het perpetuum mobile, maar nu bescheiden afmetingen ver toonde, ten overstaan van enkele persver tegenwoordigers tranen met tuiten te schreien over de behandeling, die zijn partijgenooten bij onze Oosterburen moeten ondergaan. Het spreekt vanzelf, dat, om het zacht te zeggen, met eenige overdrijving werd gespro ken. Dat kon ook moeilijk anders. Als de meest eenvoudige tegenspraak, die Sociaal-democraat en Communist ontmoet, reeds een „hetze" heet, wordt elke arrestatie een bloedbad. Duitschlands voorbeeld leert hoe een volk, in steeds ernstiger mate door Communistische brutaliteit bedreigd, ten slotte, om louter de orde gehandhaafd te zien. de veel misbruikte vrijheid, die tot zooveel losbandigheid aan leiding gaf, gaarne prijsgeeft. NEDERLANDSCH FABRIKAAT HBB Het is deze les, die de Sociaal-Democraten ten onzent behoorden ter harte te nemen, nu zij zich den volke voorstellen als de hand havers van democratie en geestelijke vrijheid. Men ziet daarvan echter nog niet veel. Tot den communist kan men zeggen: bekijk den stok, die thans op uw rug neerkomt, eens goed. Het is de eigen stok, maar nu in han den van anderen. Maar, als men zich indenkt, wat er in Duitschland zou zijn geschied, als een Communistische revolutie de overhand had verkregen, moet men erkennen, dat die stok door den Nationaal-Socialist nog slechts zachtkens wordt gehanteerd. Het pleit weer niet voor de Sociaal-Demo cratische pers, dat zij dit niet ziet. Zij huilt met den communist mee. Wat een slecht teeken is. DE MILITAIRE DEUGDEN DER S.D.A.P. In de „Voorwaarts" (soc.-dem.) wordt in een hoofdartikel de socialistische actie in Duitschland behandeld naar aanleiding van het feit, dat de sociaal-democraten in grooten ge tale over gel oopen zijn naar de Stahlhehn-orga nisaties in Brunswijk om daar verzet te plegen tegen de huidige rijksregeering. Op last van de Duitsche regeering zijn alle Stahlhelm-hulptroe- pen daarom ontwapend. De „Voorwaarts" schrijft nu o.a. „Wat in Brunswijk is gebeurd, is een aan wijzing, dat de Duitsche sociaal-democratie niet berust in knechtschap en slavernij, dat zij zoekt naar de gelegenheid om haar militaire deugden tot volle ontplooi ing te brengen; maar dat het afwegen over en weer van de strijdkrachten haar er van heeft weerhouden, om in de maanden die ach ter ons liggen den beslissenden slag te wagen." Het blad betreurt dit en wijst daarbij op een uitspraak van den socialist Otto Bauer, die op het Internationale Weensche Congres in 1931 zijn standpunt over het grijpen-naar-de-macht uiteen heeft gezet, achter welk standpunt het Hollandsche blad zich eveneens schaart „Een werkelijk revolutionair is niet hij, die het woord revolutie, het woord grijpen- naar-de-macht in het dagelijksch gebruik ver slijt, maar hij die, als hij over dergelijke dingen spreekt, gelijk een veldheer, die zich zijn verantwoordelijkheid bewust is, het ter rein onderzoekt, de strijdkrachten over en weer tegen elkander afweegt, voor hij er toe be sluit een beslissenden slag te wagen." Juist, heeren socialisten Wij begrijpen u, we denken aan 1918 en we letten ook goed op onzen vrijwilligen landstorm, waarvan wij hopen, dat hij u op het moment, dat uw „mili taire deugden" boven komen, met mannenmoed kan weerstaan. HET EVANGELIE VAN DEN MENSCH. In „De Standaard" lazen wij in het hoofd artikel De menschheid plukt de bittere vruchten van het meest consequente ongeloof, iEjn leer èn practijk van Marx vertegen woordigen den meest consequenten haat tegen den Christus der Schriften. Daarom is onze tijd zoo rijk in leering. Als de volkeren slechts de werkelijkheid wil len zien en leer en. Zij ondervinden eiken dag, wat het evan gelie naar den mensch beteekent. Wat het zeggen wil, als alle waarheden van het Chris telijk geloof worden vervangen door de von den van het ongeloof. Zij hebben ervaren wat het wordt, als de mensch zijn eigen verlosser wil zijn. Daarom hebben de belijders van den Chris tus, die in den politieken strijd nu hun krach ten versnipperen door onderling weerspreken, zulk een dure roeping. De volkeren worden voor een keuze ge plaatst. Wij staan in Europa als op een twee sprong: óf een voortgaan op den weg van het evangelie naar den mensch, met al de verschrikkingen, óf een terugkeer tot het Evangelie van den Christus der Schriften. Te midden van de worsteling onzer dagen klinkt nog het evangelie naar den mensch luide op. Hoe staat het met de prediking van het Evangelie der gehoorzaamheid aan het Woord Gods? Laat ons bidden en hopen, dat de ellende van dezen tijd een keer brengt ten goede. Dat de Christenen hun dure roeping leeren verstaan. Want in de teekenen der tijden roept de Koning der koningen, de waarachtige Ver losser, de volkeren terug tot Zijne gehoor zaamheid. De cople van Ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. BEDE OM HULP VOOR EEN DOOR MISDADIGE HAND GETROFFEN TUINDER. Sommelsdijk, 28 Maart 1933. Geachte Heer Redacteur! Mogen wij voor onderstaande regelen een plaats in Uw blad? Bij voorbaat onzen dank. In den nacht van Maandag op Dinsdag van deze week is onder onze gemeente een gemeene daad verricht 1 Men heeft toen n.l. den treurigen moed gehad een kas tomatenplanten van den kweeker Pieter Los, woonachtig te Dirksland, welke onder de gemeente Sommelsdijk zijn kwee- kerij heeft, door zwaveldamp te vergiftigen. Wij zijn Dinsdagavond wezen kijken, de kas bood een treurigen aanblik. Ruim 15000 planten, ge reed om uitgeplant te worden, zijn totaal ver nietigd. Menschen welke buiten het vak staan kunnen niet begrijpen wat het zeggen wil vóór men zoo'n kas planten zoover gekweekt heeft Wat een moeite, wat een zorgen, dag en nacht! Ruim 8 weken lang is zoo'n kas dag en nacht verwarmd moeten worden, op iedere tempera tuurschommeling dient gelet te worden. En dan, de planten zijn zoo ver, dat ze in de koude kassen overgeplant kunnen worden en een mis dadige hand vernietigt met één slag den arbeid van maanden. En dit niet alleen De kweeker is immers ook gedupeerd, omdat zijn heele teelt plan in de war is, waar haalt hij planten, zoo goed als de zijne De directe en indirecte schade, welke de man heeft, wordt door deskundigen op ruim 2000 gulden geschat. Wie helpt een steentje bijdragen om het ver lies wat lichter te maken Wij weten wel, dat het geen tijd is offers te vragen, voor de meesten is het zelve een benarden tijd. Toch gelooven wij, dat er wel menschen zijn, welke met ons plan, dén man te helpen, opdat hij zijn bedrijf voort kan zetten, sympathiseeren. Zonder hulp is dit uitgesloten. Milddadige medeburgers, steunt dan onze po gingen daartoe door een kleine of grootere gift. Ieder bedrag hoe klein ook is welkom. H. VAN DER MEIDE. B. VISKIL H. VAN HEEST. K. J. NIPIUS. Giften s.v.p. te zenden aan H. van der Meide, postrekening 45458. Alle bijdragen worden in de bladen ver antwoord. De Burgemeester van Dirksland bevestigt bovenstaande en beveelt deze steunactie ten zeerste aan. Mijnheer de Redacteur! Mag ik beleefd opname van enkele regelen in uw veelgelezen blad Bij voorbaat mijn dank. In Uw blad van Woensdag 29 Maart komt een ingezonden stukje voor van „Een Dirkslan- der". Deze persoon komt er op tegen, dat de smeden te Dirksland voortaan hun rekeningen ieder kwartaal zullen aanbieden. Ik geef de patroons in dezen groot gelijk, zij moeten hun rekeningen toch ook per maand of per 3 maanden betalen Volgens dien persoon zou er 25 van de loonen af moeten, of daarmede de zaak gered zou wezen. En dat moet natuurlijk weer van de arbeiders af, die hebben zulke hooge loonen, die verdienen 40 cent per uur, dat is dus 48 X 40 19,20 per week, waarvan dan nog (althans bij de timmerlieden) hun gereedschap af moet. Maar in de goede tijden was er toch niemand die dé loonen verhoogde. Toch ziet men nog steeds, ondanks dat de landbouw piept en kraakt, de boeren in hun luxe auto's rijden, die toch zeker ook wel ge mist kunnen worden. Ook de huishuren blijven nog altijd op hun oude peil. Voor een arbeidershuisje betaalt men nog steeds 3 tot 3,50. Dit is zeker niet te veel Maar al verdienen de arbeiders maar 30 cent of 25 cent per uur, dan blijft de toestand nog precies hetzelfde, dan laat men evenmin iets verdienen. Bouwvakarbeiders op dit eiland, organiseert U, alleen, dan kunt gij vechten om het behoud van uw loon. Dankend voor de plaatsruimte. EEN BOUWVAKARBEIDER. VLIEGRAMP BIJ DIXMUIDEN. Passagiersvliegtuig neergestort. VIJFTIEN DOODEN. Een vliegtuig van de „Imperial Airways' dat Dinsdagmiddag om 1,36 uur van het vlieg veld Haeren bij Brussel met bestemming naar Londen was vertrokken en bestuurd werd door den Engelschen piloot Leleux, bijgestaan door een mécanicien en radio-telegrafist, is in de buurt Poperinghe, nabij Dixmuiden, neergestort. Het vliegtuig had twaalf passagiers en 500 kilogram bagage en poststukken aan boord. Toen het boven Roesselaere vloog, had het nog geseind, dat alles wel was aan boord. Toen echter Roesselaere gepasseerd was, geraakte het toestel onklaar en trachtte de piloot zoo spoedig mogelijk in het open veld te landen. Het vliegtuig stortte evenwel met een gewel digen smak neer. De dorpelingen, die in allerijl waren toege sneld, stonden machteloos tegenover het schrik kelijk schouwspel. Over een afstand van 300 meter vonden zij vier lijken. Men veronderstelt, dat deze passagiers tijdens het dalen uit het vliegtuig zijn gesprongen. De piloot werd geheel verbrand. De méca nicien en de radiotelegrafist en ook de andere passagiers zijn omgekomen. Verondersteld wordt, dat een. der motoren tijdens de vlucht ontploft is en de machine spiedig geheel in brand stond. Onder de 12 passagiers bevond zich een Belg, de anderen waren van Fransche en Duitsche nationaliteit. De „Imperial Airways" heeft terstond een vliegtuig tot hulpverleening naar de plaats des onheils gezonden. Van haar kant heeft de Bel gische Catena-luchtvaartmaatschappij twee am bulance-wagens gezonden voor het vervoer der lijken. Toen de ramp te Brussel bekend werd, heeft de Belgische minister van transpjortwezen een telegram aan het Britsche luchtvaartministerie gezonden met het verzoek het rouwbeklag der Belgische regeering ook aan de familie der ver ongelukten te willen overbrengen. Het verongelukte vliegtuig was een drie- motorig van 1200 P.K. Nader wordt gemeld Het neergestorte vliegtuig der „Imperial Air ways" is de „City of Liverpool". Het onder hield den regelmatigen dienst KeulenBrussel Londen. In den laatsten tijd hooren wij weer onrust barend veel van onbewaakte overwegen en van de ongelukken, die daarbij voorkomen. De oor zaken zijn meestal onbekendheid met de plaat selijke omstandigheden en slecht zicht Waar geen ongelukken bij voor behoeven te komen is de overweg, die leidt van vuil naar schoon goed. Als men weet, dat Bleekertje's zeep en zeeppoeder bestaat, dan zet men de wasch in zoo'n sopje en in één nacht is de wasch den overweg overgestoken en komt 's morgens schoon te voorschijn. Ongelukken zooals uit bijten, verhoogde slijtage of geel worden zijn daarbij uitgesloten. Inmiddels verzamelt U de bons twee bij een pak zeep, één bij 'n pak zeeppoeder. Slechts veertig zulke bons zijn noodig voor een keus uit méér dan honderd nuttige of luxe voorwerpen. Als ge Uw win kelier zegt, dat U uitsluitend Bleekertje's wilt hebben, een goed Nederlandsch fabrikaat, dan zal hij wel zorgen, dat U 't krijgt. Ooggetuigen, die het ongeluk zagen aanko men, verklaren, dat zij eerst aan den. staart van het vliegtuig een rookwolk zagen en daar na vlammen. Het toestel ging in glijvlucht over en begon daarna plotseling om zijn eigen as te draaien. Toen het op den grond neersmakte, ver klaarde een ooggetuige, ontplofte de motor. Een der vleugels werd op een afstand van zeventig meter van de plaats, waar het toestel neer stortte, gevonden. Ooggetuigen kregen den indruk, dat de piloot getracht heeft het toestel tot het laatste oogen- blik toe te besturen. De namen der slachtoffers zijn de volgende: Miss Thompson, de heer Roswell, de heer en mevr. Voss, de heer Deardon, de heer en mevr. Dibdin, de heer en mevr Illrath, de heer Ro land, de heer Kreglinger uit Antwerpen, Leleu, piloot, en Brown, tweede piloot. De naam van den mécanicien is nog niet bekend. Nog wordt gemeld, dat boven Clercken aan boord van het vliegtuig een explosie plaats had, waardoor, naar men vermoedt, de piloot werd gedood, want plotseling zag men het toestel van een hoogte van 200 meter neerstorten. De snelheid bedroeg 200 K.M. per uur. Over een afstand van 600 meter werden nog overblijfselen van de verbrijzelde machine ge vonden. Ver van de plaats, waar het vliegtuig terecht kwam, werden de lijken gevonden van Miss Valeria Thompson, die te Brussel was ingestapt, en van Aubert Voss uit Manchester, die te Keulen aan boord was gegaan. Het ongeluk moet tegen 14,27 uur hebben plaats gehad ,daar het horloge van Miss Thompson op dat uur stil is gaan staan. De lijken van de passagiers, die tijdens de duizelingwekkende vaart uit de machine zijn gesprongen, waren letterlijk geradbraakt. De beenderen waren in den grond gedrongen. Het parket van Deurne heeft een onderzoek ingesteld. De Belg Kreglinger, die, zooals bekend, ook om het leven is gekomen, behoort tot een fa milie, waarvan een paar jaar geleden een lid op geheimzinnige wijze is verdwenen. TOENEMING VAN TUBERCULOSE ONDER VROUWEN IN AUSTRALIË. Volgens een mededeeling va nhet Australisch bureau tot bestrijding der tuberculose, neemt het aantal tuberculosegevallen, vooral onder de jonge vrouwen, sterk toe. Het bureau schrijft, naar Reuter meldt, deze toeneming toe aan de oeconomische omstandigheden, en verklaart, dat talrijke jonge vrouwen, die in fabrieken werken, 's morgens naar haar werk gaan, na slechts een zeer klein ontbijt te hebben genuttigd. Des avonds keeren zij vermoeid naar huis terug, nemen opnieuw een onvoldoenden maaltijd cn gaan dan uit naar dansgelegenheden of bios copen. Deze slecht gevoede meisjes worden ge makkelijk door de tuberculose aangetast. DE ZEVEN PROVINCIËN IN DE FRANSCHE KAMER. Reuter meldt uit Parijs Bij de behandeling van de begrooting van marine in de Fransche Kamer heeft de com munist Peri zich verzet tegen den wedloop in wapening en vervolgens, met een toespelling op de gebeurtenissen op de Zeven Provinciën een groet gebracht aan de Nederlandsche marine. De voorzitter kwam dadelijk tusschenbeide en zeide: „Ik kan deze beleedigende woorden voor een vreemde marine niet dulden." 's Voorzitters woorden lokten een levendig I applaus uit. i 'T FLAKKEESCHE VOLKSLIED I Melodie: Limburg mijn vaderlandI door üerard Krekelberg, Waar het breede Haringvliet statig zeewaarts vloeit. 't Vlakke land met veldgewas kost'lijk groeit en bloeit 1 Waar in 't west de Noorderzee beukt der duinen rand, Daar ligt Goeree-Flakkee, als gewonnen land I j ^ls Waar men stoere visschers vond, zeilend naar de Noord. Zwervend vèr van eigen grond, steeds getrouw hun woord 1 Waar bij wind en stormgetij 't zeevolk hield gestand. Daar leefde frank en vrij onze viisschersstand 1 s Waar de nijv're boerenstand immer zwoegt en slaaft, En bij kroes en korenbrand nimmermeer vertraagt 1 Waar men teelt de juun en peen, aardappel en biet. Daar ligt ons land, alleen, aan het Haringvliet I 15 Waar men spreekt een eigen taal. zinrijke gedacht' En men bij een vrij onthaal vreê en vriendschap achtl Waar men eert 't Oranjehuis van de woon tot stee. Daar zingen groot en klein van hun land Flakkee J. A. KLERK DE MEESTER. Mdhs, April 1933. (Nadruk verboden). die genezing zoekt, vraagt gratis brochure „Kruiden geneeswijze Priester HAMON" Drogisterij Verwaal TIJDSCHRFT VOOR ZENDINGS WETENSCHAP. Het Tijdschrift voor Zendingswetenschap „Mededeelingen", uitgaaf van het Zendings bureau der Samenwerkende Zendingscorporaties te Oegstgeest, ving zijn 77en jaargang aan. De eerste aflevering van dit jaar opent met een artikel van Ds. H. A. C. Hildering te Soe- rabaja over: „Kerk en Zending in China", een zeer actueel onderwerp in dezen tijd. Dan volgt een interessante reisbeschrijving van den heer J. Kruyt door het gebied der To Wana in het N. O. deel van Midden-Celebes. Deze tocht had mede ten doel de vestiging van een nieuwen zendingspost onder dezen tot nu toe gel soleerden stam, die zich ontsluit voor de inwerking van het Christendom. In de rubriek: „Belangrijke verschijnselen op zendingsgebied" worden achtereenvolgens be sproken: de prijsvraag van Teyler's Godgeleerd Genootschap„hoe op vrijzinnig Christelijk standpunt te oordeelen over de Zending het gebruik van bereide opium; de Indische kerk en de Zending; de Duitsche Zending in China; de Javaansche bijbelvertaling; de R. Kath. Mis sie in Ned. Oost-Indië gedurende 1932; de Geref. Kerken en de Ned. Zendings-Raad; Zen dingsstatistiek 1931, en Christelijke Actie op Bali. Een breede literatuur-aankondiging vormt het slot. Verkooping, op Woensdag 29 Maart 1933 bij inzet, op Woensdag 5 April 1933 bij afslag des avonds 7 uur in het Café »Du Commerce, te Sommelsdijk. Het huis, waarin tal van jaren Logement en Café is gevestigd, genaamd »Du Commerce, aan de Kaai te Sommelsdijk. Te aanvaarden 1 Mei 1933. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij inschrijving ten verzoeke van de Heeren Gebr. Hameeteman Czonen te Ouddorp voor het seizoen 1933, om te hooien of te ëtten van een perceel weiland te Oud dorp in den polder den Ouden Oostdijk, aan den Oosterweg, genaamd sKnoppersboom- gaard», in 2 perceelen. Inschrijvingsbiljetten vermeldende den uit te loven huurprijs per 0 45 92 H.A. 1 Voornsch Gcmet, en opgaaf van 2 soliede borgen, worden ingewacht vóór of op Zater. dag 1 April ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 1 April, des avonds 6 uur te Oud. dorp in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 10 jaar, dadelijk ingaande, van omgezet bouwland te Ouddorp bij den Hofdijk in 2 perceelen. Ten verzoeke van de gemeente Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 6 April te Stellendam in het Logement Mijnders bij inzet en Donderdag 13 April te Stellendam, in het Logement Kaashoek, bij afslag, .telkens des namiddags 4 uur van 4 35 80 H A. of 9 Gem. 147 R.VM. Bouwland te Stellendam in kavel 55 van den Eendrachtspolder, aan den Plaatweg, kadaster Sectie C nos, 227,228 en 229. Acht meeden zijn verhuurd tot 11 November 1935 k f 243.48 aan L. v. d. Koese, de overige 15 meeden zijn dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer Dr. P. Th. Grin, wis c.s, te 's Gravenhage. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping op Woensdag 12 April 1933 bij inzet, en op Woensdag 19 April 1933 bij afslag, tel. kens des avonds 7 uur, in het Hotel Spee te Sommelsdijk, Burgerwoonhuis met Erf aan den Oostdijk en uitkomende aan de Haven te Sommelsdijk. Toebehoorende aan den Heer L. D. Kastelein te Sommelsdijk. Aanvaarding 31 Mei 1933. Notaris VAN BUUREN.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 9