II stales patekl e lUDGEIHDIMIIHIIS KIPSTRA/ ALLEEN 3 .-I sproei» Dr. h cslijh Eenstemn KUIKENS Advertentiën. I 27.50 Jf It ifl I Sproeten komen vroeg in wis,**! HEEMSI^Ü Het doofstommen* instituut „Effata*' Wat er in ons land gebeurde De Ooievaar en de Lente Protesten van Joden Pieter ïfattestaart, m?pia magdaiena Uisüeenuiesttioeue 65-JÜRIGE ECHTUERFEHIGinG, MERCEDES HORLOGES BRUNOTT BINNENWEG 37, woensdag 5 en Donderdag 6 April a.s. F6 Dinsdag 4 en VAN RUMPT BAHKERSnAGHJARBElO VERKOOPING MODERNE OPTIEK AAN HUIS TER KEUZE SAERS BRILLEN SOMM ELSDIJK O 0» i Merk TAN-Si^ VAN RUi I E. Te,efoon im\m A i DOCHTER HAD HUILBUIEN. Men dacht aan zenuwen. Nu een heel ander meisje. Een moeder schrijft: „Drie maanden geleden was mijn 18-jarige dochter er slecht aan toe. Ze had herhaaldelijk huilbuien en was ten zeerste terneergeslagen. Daarom wilde ik het eens met Kruschen Salts probeeren; ik gaf haar een halve theelepel in warm water 's morgens op de nuchtere maag en de kleine dagelijksche dosis in haar thee voor 't koffiedrinken en middageten. Dat was zoo drie maanden geleden. Nu ds ze flink en opgewekt en slaapt en eet uitstekend. Ze is een ander mensch. Zij krijgt nog steeds de dagelijksche dosis Kruschen Salts. Mijn man, mijn andere dochter en ik-zelf nemen ook geregeld Kruschen Salts; het is een wonder zooals men zich er minder vermoeid door voelt. Ik had erge rheumatiek in mijn linkerarm en schouder en kon niet slapen van pijn en ook dat is nu heelemaal verdwenen: ik voel me uitstekend.'' Mevr. M. Z. De meest voorkomende oorzaak van neer slachtigheid is hardlijvigheid; het vervelende is dat men zelf maar zelden merkt, dat men aan deze kwaal lijdt, 't Gevolg is een ophoo ping van schadelijke stoffen, die de gezondheid ernstig benadeelen. Kruschen Salts voorkomt hardlijvigheid, doordat het alle afvoerorganen aanspoort om hun functies beter te verrichten; alle afvalstoffen worden op volkomen natuur lijke wijze uit het lichaam verwijderd. Verfrischt en vernieuwd bloed stroomt door Uw aderen ge voelt U als verjongd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0,90 en 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) van 5500 het pand aan de Voorstraat alhier, waar thans dit bedrijf in werd uitgeoefend. - Het woonhuis, staande op en het recht van erfpacht tot 11 November 1950, en een perceel grond aan den Nieuwenweg alhier (eigendom van J. A. Borgdorff), hetwelk op de publieke veiling werd ingezet door Joost Nieuwland te Ouddorp voor 1240, is bij de gehouden afslag aangeloopen. Door B. en W. is aan de Coöp. Vis- schersvereeniging „Volharding" alhier vergun ning ingevolge de Hinderwet verleend tot het oprichten van een garnalenzouterij in de berg plaats van den heer P. D. Holleman alhier. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten straat over. Hoewel de chauffeur uit alle macht remde, kon hij een aanrijding niet meer voor komen. Het kind werd ernstig verwond. Medi sche hulp was noodig. De machinebankwerker H. van Es had 't ongeluk, dat tijdens zijn werkzaamheden de ketting, waaraan een auto hing, brak, waarbij hij ernstig aan zijn schouder werd verwond. /Sik Jjllk Atti DEN BOMiMEL. J. Wesdorp had, terwijl hij bezig was met het draaien van mangel- bieten, het ongeluk met een duim tusschen den bietenmolen te komen. Hij werd zoodanig ver wond, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. B. en W. hebben aan M. van Sint Anna- land, caféhouder alhier, een volledige vergun ning ingevolge de drankwet geweigerd op grond dat het maximum aantal vergunningen was be reikt. Het vervoer van materialen voor den watertoren, welke door de maatschappij „Bato" te 's-Gravenhage, onder onze gemeente zal wor den gebouwd, is aangenomen door de Gebrs. Joh. en Jac. de Bakker, vrachtrijders alhier. Tijdens de burgemeestersvacature, ontstaan door het vertrek van den heer D. Brouwer, zal de burgemeestersfunctie worden waargenomen door den heer B. Jongeling. Nabij de in aanbouw zijnde woning van den heer J. Mijs aan den beneden Oostdijk had er een aanrijding plaats tusschen de vracht auto's van De Bakker en Van Nieuwaal. Per soonlijke ongelukken kwamen er niet voor, doch de materieele schade, welke door verzekering wordt gedékt, is vrij aanzienlijk. NIEUWE TONGE. A.s. Maandag zal de uitbetaling van ouderdomsrente plaats hebben op de gewone uren. -Bij de gehouden schietoefeningen van den B. V. L. alhier, werden, de volgende punten be haald: A. van Schouwen 48, P. van Prooijen 47, W. Koppenaal 46, W. Drooger 46, J. C. Nieu- wenhuijzen 46, K. van E|s 45, H. van Zielst 44, G. A. van der Werf 44, A. Kievit 44, J. C. Braber 44, D. Slinger 43, J. J. van Heemst 43, A. Knops 43, G. H. Verweij 42, Joh. de Witte 42, A. van der Boom 41, J. Wesdorp 40, C. Sneep 38, W. A. van Alphen 38, L. Nelisse 37 punten. Tot secretaris der „Dorpsvereeniging ter bevordering van den landbouw" is benoemd de heer L. Nelisse Az. alhier. —-Ter gelegenheid van de Willem van Oran je-herdenking te Delft op 2en Paaschdag a.s. zal een boottocht worden georganiseerd. Zij, die wenschen mede te gaan, gelieven zich voor Maandag a.s. op te geven bij S. Dekker alhier. De prijzen der veldvruchten zijn alhier: Uien 0,30, peen 0,30, aardappelen 0,30 per H.L. DIRKSLAND. Vanuit deze gemeente werden sinds de laatste opgave verscheept 1143 H.L. aardappelen, 440 balen uien en 3400 balen peen. Tegen een werkgever werd' proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Arbeidswet. MELISSANT. Door den bakker D. H. Israel is vergunning gevraagd voor het verrichten van bakkersnachtarbeid. HERRINGEN. A.s. Dinsdag zal ten hulp- postkantore de uitbetaling der Ouderdomsrente plaats hebben. Woensdagmorgen, toen de knecht van den landbouwer M. de B. met een paard op 't land aan 't werk was, bleef dit dier tot grooten schrik van zijn geleider plotseling dood. Voor den eigenaar echter een minder aangename ge waarwording. Het paard is later naar Dirksland vervoerd. Donderdagmorgen toen de arbeider J. van Poortvliet bezig was balen kunstmest over een sloot te dragen, bezweek op een gegeven oogen- blik de plank, waardoor v. P. met zijn last in de sloot terecht kwam en zich zeer ernstig bezeerde. Per as moest de getroffene naar zijn woning worden vervoerd, waarna medische hulp moest worden ingeroepen. Vermoedelijk zal het een heelen tijd duren eer hij weer ter been is. Werklooze hoofden van gezinnen en kost winners, die in de werkverschaffing wenschen te worden opgenomen, kunnen zich ter ge meente-secretarie aanmelden. De verschillende bepalingen, die hierbij in acht zijn te nemen, kunnen belanghebbenden aan 't publicatiebord lezen. STELLENDAM. De bouw van een woon huis met schuurtje voor den heer B. J. Kooij- man alhier, is na gehouden publieke aanbeste ding gegund aan: Metselwerk D. van Helden te Nieuwe Tonge voor 1429, timmerwerk D. Kievit alhier voor 780, verf werk Wed. H. van Dongen alhier voor 2550, smidswerk J. A. de Jong te Dirksland voor 125. De Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksver- eeniging „Ons Belang" alhier heeft aangekocht yan de Erven J. van Oosienbrugge voor de som I GOEDEREEDE. Voor de verschillende pol derbesturen is in combinatie aanbesteed het le veren van grint op den wal en het vervoeren per as. De laagste inschrijvers waren resp. M. Visser van Werkendam voor 1,78 per M3 en C. Melissant van Herkingen voor 0,35 per M3. Aan beiden is het gegund. - Dinsdag zal op dezelfde uren aan het post. kantoor de ouderdomsrente worden uitbetaald. Bij het waterleidingbedrijf zijn uit deze gemeente wederom 11 personen aan het werk gesteld. OUDDORP. Jb. Tanis Jz. was hoogste in schrijver voor een perceel bouwland van de Wed. M. Sperling, liggende in het Oude Nieuw, land. Op de premiekeuring te Middelharnis be. haalden beide stamboekstieren van de Fokver- eeniging alhier resp. de 2e en 3e prijs, dat waren de hoogste onderscheidingen. Voorwaar een mooie prestatie voor de jonge vereeniging. Ook zeldzaam. Bij KI. Tanis Kz. is een kipei geraapt met 3 dooiers er in. Volgens het jaarverslag van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid-Hol land is hier de grootste afdeeling van alle bon den, n.l. 300 leden. Volgende maand zal een aanbesteding plaats hebben van het vernieuwen van den Oudelandschen Zeedijk. Bestek daarvoor ligt tot 6 April bij den heer Hoogstraten te Goedereede ter inzage. -Naar men van goede zijde verneemt zal voor de Centrale der S. B. Z. in de West- duinen alhier een vliegveld in orde worden ge maakt, tot het vervoeren van zieken, wanneer ons eiland door ijsgang zal zijn geïsoleerd. llit deze gemeente zijn 8 personen naar de ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd voor operaties. REDE Ds. L. H. VAN DER MEIDEN. „Opent uwen mond voor den stomme". In de Chr. Geref. Kerk alhier hield Donder dagavond Ds. L. H. van der Meiden, Chr, Geref. predikant te Den Haag, een rede ten bate van het Doofstommeninstituut „Effatha" te Voorburg. Spr. hield zijn rede naar aanleiding van Spi 31 8: „Opent uwen mond voor den stomme". Boven zijn toespraak wilde spreker plaatsen „Advocaat der stomme". Als de gevallen mensch den stomme vloekt, komt God tot ons met het: gij zult uwen mond opendoen voor den stomme De belangen van deze deerniswaardigen moeten door ons bepleit worden. Als gij, aldus spr., tot nu toe niets gedaan hebt voor de doofstommen, dan twijfel ik er aan of gij vreeze Gods hebt. Ten tijde van den Spreukendichter waren deze ongelukkigen kinderen des ondergangs. De Ko ning moest daarom het type zijn van den grooten Advocaat, Jezus Christus. Doofstommen zijn deerniswaardigen, het woord stom herinnert aan: gebonden zijn. Wij allen zijn door de zonden gebonden, maar erger hebben deze doofstommen de gebondenheid. Er is veel wat wij liever niet hooren, maar het kleine kind, hoort dat niet graag de stem van zijn moeder Een doofstomme kan dat niet! Er is veel wat wij beter niet kunnen hooren, maar is het niet heerlijk, dat wij het fluitgespel van het evangelie kunnen hooren Een doofstomme -kan dat niet Dat alles te moeten missen, denkt u dat eens in Een doofstomme heeft een gedicht gemaakt Geluid is stom voor mij, geen klank dringt tot mij door, geen toon is sterk genoeg om mijne ziel te treffen, geen lied of lach kan uit het leed mij heffen Zelfs de eigen stem is stom en toonloos voor het oor. Hier zit de groote smart achter. Nederland heeft 40 doofstommen op de 100,000. In vergelijking met andere landen is dat niet veel. Spr. stelde vervolgens de vraag: Hoe zullen wij onze doofstomme kinderen bereiken Ook in geestelijk opzicht? God werkt door de mid delen. Dit is heerlijk, dat het toch kan Er zijn middelen, waarmee we de doofstommen kunnen bereiken. Spr. gaf daar enkele sprekende voorbeelden van. Als God in het harte komt, dan is de doofstomheid te dragen. Een doofstomme vrouw dichtte eens Doof-zijn, dat is er zoo erg niet, met Jezus in het hart als beste Vriend, die met mij deelt des levens vreugd en smart, stil-ingesloten dan met hem leent zich het oor meer voor Zijn stem. Wij allen, aldus spr., moeten pleitbezorgers zijn voor de doofstomme kinderen, advocaten. Spr. ging de geschiedenis na van de verdruk kingen, die het doofstomme kind heeft moeten ondergaan. Eerst in 1750 werd iets voor de doofstomme kinderen gedaan. In Spanje aller eerst door abt de Pons, in Frankrijk door de la Pay en in Nederland in 1790 door Dr. Am man e. a. In Groningen werd een doofstommen- school opgericht. Waar bleef echter de Christenheid Eerst in 1888 werd door mannen als Linde boom e. a. een Christelijke school voor doof stommen opgericht: „Effatha". Wij moeten advocaten zijn voor de doof stomme kinderen bij den Heere Jezus. De Heere Jezus kan onze kinderen redden, ook onze doofstomme. Zouden we ze dan niet naar Hem toebrengen Hij allen kan redden en ze genezen. Wij moeten in ons gebed de deerniswaardigen aan de voeten des Heeren neerleggen. Dan blijft de dankbaraheid bij ons niet uit en offeren wij j gaarne voor dit werk. Spr. gaf enkele voorbeelden van de moeilijk heden bij het onderwijs. Het doofstomme kind moet altijd alleen genomen worden. Zoo is het ook vaak bij Gods volk. God wijst ons altijd de oorzaak van het kwaad aan. Jezus nam den doofstomme oo kapart en liet hem zien, toen Jezus hem eerst den vinger in de ooren stopte en daarna op den tong hield, wat de oorzaak was: het gehoor. Hij was doof en_ daarom ook stom. Zoo zijn velen ook geestelijk doof en daarom stom. Jezus is gekomen om de smarten ook van de -doofstommen op Zich te dragen. Jezus heeft eens gezegd: „Effatha Hij kan dat alleen Dat ise noodzakelijk voor een ieder onzer. „Wordt geopend", want wij zijn van nature stom, doof en blind. Wanneer wij dat weten, dan zullen we ook mede lijden met de doofstomme kinderen. Dan gaan we de liefdehanden uitstrekken. Spr. vertelde tenslotte iets over de vrucht van het doofstommen-onderwijs. Allereerst ge nieten zij het gewone lagere onderwijs. Van veel grooter beteekenis is echter, dat zij leeren spreken. Met het Bijbelsch onderwijs worden zij bekend gemaakt. Ook is er nijverheidsonderwijs: schoenmaker, meubelmaker, Huishoudwerk enz. Als een doof stomme jongen zijn eigen brood kan verdienen, dan is dat een groote vrucht. Het Bijbelsch onderwijs heeft ook een evan geliseerenden invloed. Spr. kende een doofstom meisje uit een onchristelijk huisgezin, dat nadat ze het doofstommen-onderwijs had genoten, ge- loovig was geworden. Het heele gezin is daarna onder haar invloed omgekeerd. Spr. gaf nog vele voorbeelden en hoopte ten slotte, dat de Zon der Gerechtigheid nog voor veel doofstomme kinderen in „Effatha" op zal mogen gaan. Uit den mond der kinderen zal God zijn lof bereiden, ook van de doofstomme kinderen In de tusschenzang werd voor het werk onder de doofstomme kinderen gecollecteerd. Het wase en mooie avond, waarin ons door den spreker met ontróerenden ernst het schoone werk der barmhartigheid op het hart werd ge bonden. „Effatha" heeft vele vrienden gemaakt Don derdagavond Allereerst beginnen wij te vertellen, dat de uit de Diergaarde ontsnapte wolf na een lang durige jacht door vele Rotterdamsche tuintjes eindelijk gevangen is. Het roofdier heeft gelukkig geen enkele Rot terdammer verslonden. Thans is hij weer ter bezichtiging gesteld voor den prijs van 50 cent. Reeds 2000 personen hebben den wolf na zijn tocht door de vrijheid weer een bezoek ge bracht. De Diergaarde heeft er dus weer een „slaggetje" uit geslagen. Het is d e manier om geld binnen, te krijgen en we zouden ons niet verwonderen, als de directeur vandaag of mor gen een makken leeuw laat ontsnappen, die dan natuurlijk na een paar dagen zoeken op een ge.'tenwcitje gevonden wordt, heel Rotterdam weer overeind zet en zoodoende een kostelooze geweldige propaganda voor den dierentuin maakt. Nu we toch over Tieren bezig zijn moet na tuurlijk vermeld worden, dat de ooievaars zich weer op vele plaatsen in ons land gevestigd hebben. Deze kikker-etende lenteboden moet een welkomstgroet toegebracht worden, al zul len er dan ook een stel arme „vorschen" het loodje bij moeten leggen. Naar de lente verlangen we allemaal, het weer van de laatste weken voorspelt ons reeds veel goeds omtrent „die heude Lenz". In deze donkere tijden is zonneschijn noodig Er zijn weer nieuwe crisis-steunmaatregelen in het zicht. De regeering wil de Aalsmeersche bloemenkweekerij, Holland's trots, voor den ondergang bewaren door aan deze cultuur een credeit te verleenen van 600,000 gulden. De kweekers hebben dit hard noodig. In Aalsmeer zit alles op zwart zaad. Ook de aardappelmeelfabricage en riet- en griendcultuur eischten nieuwe steun van de Re geering. De vorige Staatshulp heeft geen ver betering gebracht. Vooral de aardappelproductie is zeer be droevend. Op Flakkee werden de aardappelen voor 1 cent per mud verkocht. Waar moet het heen Voor den' landbouw zijn eveneens buitenge wone maatregelen noodig. De Regeering is zich dit ten volle bewust. Deze week vraagt de Regeering nog aan de Kamer buitengewone bevoegdheden voor rege lend, dwingend en steunend optreden. De regeering wil een centraal landbouwcrisis fonds in het leven roepen om den steun zooveel mogelijk tot één geheel te maken. De toestand is dan beter te overzien. Steeds meer wordt ook in dit opzicht gevoeld, dat met centrali- seeren het alleen mogelijk is om nog eenigszins de steun gelijkmatig te verdeelen. Bij den Hoogen Raad van Arbeid is een ad vies ingekomen van de neutrale en «christelijke bouwarbeidersbonden, waarin tot bestrijding van de werkloosheid de 40-urige werkweek wordt aanbevolen. Dit is een moeilijk vraag stuk. De Hooge Raad za lhet bestudeeren. Ook in andere landen wordt dit de oplossing geacht. De enorme vooruitgang op techhnisch gebied maakt menschelijke arbeidskracht steeds meer overbodig. Thans worden er weer besprekingen gevoerd over een luchtschepenverbinding van Nederland met Nederlandsch-Indië. Dr. Eckener, de bekende Duitsche lucht schipper, die een studiereis maakte naar Indië, is deze week in Amsterdam aangekomen om het vraagstuk te bespreken met de Stoomvaart- mij. „Nederland" en de Rotterdamsche Lloyd. De luchtschipper heeft het succes van dit plan afhankelijk gesteld (waar zou het anders afhankelijk van zijn van de hoeveelheid vracht en het aantal passagiers. Dan is er de mist, die ons land als landingsplaats voor luchtsche pen zeer gevaarlijk maakt. Dr. Eckener wilde aan de Middellandsche Zee het uitgangspunt maken voor het luchtschepen- verkeer naar Nederlandsch-Indië en Zuid- Amerika. De besprekingen worden voortgezet, tot re sultaten en conclusies is men nog niet gekomen. Dit staat vast, dat onze oceaanstoomers binnen kort een grooten concurrent meer krijgen. De binnenlandsche politieke toestand wacht op het resultaat van 26 April. De nationaal-socialisten en fascisten moeten in deze dagen de vuurproef van hun vader landsliefde wel doorstaan. iDe Minister heeft verboden, dat zij als leden van de Burgerwacht geen lid mogen zijn van een nationaal-socialistische of fascistische or ganisatie, omdat die als revolutionair wordt be schouwd door de Regeering. Zij ontkennen echter ten sterkste, dat zij 1 den illegalen weg zullen bewandelen. Zij houden zich aan het wettig gezag en steunen het met alle kracht. Met belangstelling moet het antwoord van den Minister verwacht worden. Dit is niet zoo n gemakkelijke kwestie en we betwijfelen of de Minister zijn besluit in de naaste toekomst nog toe zal lichten. K*.e .^handeling van de postbegrooting heeft Minister Reijmer, in verband met de op merkingen van verschillende Kamerleden over de politiek in de radio gezegd, dat hij maat regelen voorbereidt tegen volksvergiftiging, te gen ondermijning van de goede zeden en van den godsdienst. We zullen dus af moeten wach ten wat er gebeurt tegen de Vara-omroep Is de eerste maatregel van den Minister soms ter bevordering van „de politiek uit de radio", dat hij dertig politieke partijen (waaronder volks vergif tigers en ondermijners van den godsdienst) gelegenheid geeft om hun hart voor de micro foon te luchten. We krijgen zoo den indruk, dat de Minister geen lust heeft in scherpe maatregelen vlak voor de ver kiezingen. Eenvoudig is het niet, maar een hardhandiger optreden was toch wel gewenscht. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft het den socialisten op 1 Mei onmogelijk gemaakt hun jaarlijksche betoogingen te houden. Op dien dag wordt de verjaardag van de Prinses gevierd. Dat is een nationale feestdag en zeer terecht zal de socialistische internationale moeten wijken voor ons nationale „Wilhelmus" De roods pers kant zich daar wel hevig tegen, maar zal dit toch moeten slikken Er moet tegenwoordig heel wat geslikt wor den door de socialisten. Hebben zij het niet verdiend Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland is benoemd tot vice-president van den Raad van State, in gaande 20 April. Deze staatsman heeft op in ternationaal gebied zeer veel voor ons land gedaan, is een diplomaat van den eersten rang en zal als raadsman van de Kroon nog veel belangrijk werk voor ons vaderland kunnen doen. De Hollandsche Joden hebben Donderdag avond in Amsterdam een massa-bijeenkomst in het RA.I.-gebouw gehouden om te protesteeren tegen de anti-semietische actie in Duitschland. Er waren 10,000 personen. In een motie, die door de vergadering werd aangenomen, wordt .gezegd, dat haar protest geenszins een aan het Duitsche volk vijandig karakter draagt, en dat gerekend kan worden op een volledig uitblijven van Joodsche protesten tegen Duitschland in welken vorm ook, zoodra de Joden in dat land in hunne volle mensch en- en burgerrechten zijn hersteld. Wij gelooven niet, dat Adolf Hitler aan de Joden de Duitsche burgerrechten zal verleenen. Het program van Hitier zegt, dat de Jood geen staatsburger is en onder dezelfde wetten valt als de buiten lander. Dit programpunt laat echter geen ver volging toe De protesten van de Joden zullen wel te laat komen. Zaterdagmorgen wordt met den boycot begonnen. Hitier heeft de vernietiging van het Jodendom op het oog. Hij doet wat hij zegt Zijne Excellentie Dr. H. COLIJN spreekt 13 April in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Ieder A.R. zorge present te zijn, om het be zielend en vermanend woord uit den mond van onzen leider te hooren. Geheel Anti-rev. Flak kee trekt qp 13 April naar Dirksland, de oude Antirev, veste van ons eiland. Toegangsbewijzen voor. deze vergadering zijn aan te vragen bij de secretarissen der plaatse lijke kiesvereenigingen. Zonder bewijs heeft niemand toegang: er zal een zeer strenge controle zijn, waag het dus niet zonder toegangsbewijs, want dan komt U teleurgesteld uit. DE SECR. DER HULPCENTRALE. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ondervon» den bij het overlijden van onzen innig geliefden Vader, Behuwd', Groot, en Overgrootvader betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam Wed A DK BLOEMF- Kattfstaart Sommelsdijk, Maart 1933. 35C83 Langs dez-n weg betuigen wij onzen oprechten dank aan den Weled. Ze-rgel Heer Dr Parree cn Mej Zuster Verwoert voor de liefdevolle verpLgiog en hehande' li» g tijdens de ziekte van onze geliefde Moeder, Mej. geb VAN NOORD. Familie VISBEEN-WESTHOEVE. Oude Torge, 30 Maart 1933. 35C90 Voor de zeer vele bewij» zen van belangstelling, on» dervonden bij onze betuigen wij, ook namens onze kinde' ren, onzen hartelijken dank. C. GOEDEGEBUUR. P. GOEDEGEBUUR- Koring qsm. WyAjxft txxn. Uut •Sïucei -op cU. Seconde -qeftccjc^cll R.DAM Melissant, 31 Maart 1933. 35088 TE KOOP ruiterpalen boonenstokken p o ngerboomen lllljke prijzen. 35072 1L. v d. Ham - Dirksland te Sommelsdijk. AANGIFTE van nieuwe leerlingen voor de Chr Nat. School te Sommelsdijk op des namiddags van 7—8,30 uur in het School ebouw. De kinderen moeten op 30 April 1933 minstens 5 jaar en 9 maanden oud zijn. Namens het Bestuur, J. VAN DER POEL, 35087 Hoofd der School, Aangifte van nieuwe leer lingen op des avonds van 7—7,30 uur in de School. De leerlingen moeten op 1 Mei a.s. 5 jaar en 9 maanden oud zijn. Trouwboekje en zoomoge lijk vaccinebewijs meebrengen. Het Hoofd der School, 35086 J. E. WEITER1NG. Groote voorraad. Bij contante betaling uiterst lage prijzen, bij STAD AAN T HARINGVLIET De Burgemeester vaD Melissant maakt bekend, dat ter Gemeente Secretarie ter inzage ligt een aanvrage van D H. ISRAËL, om vergun in tot het ver» richten van bakkersarbcid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel Molendijk no 81 Öp Vrijdag 28 April a s. des namid» dags drie uur, zal in het huis der ge» meente gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwa* ren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schrif» telijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen voor het bovengenoemde tijdstip ter Secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen ken»- nis nemen Melissant, 29 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd 3S089 D J. VISSCHER. Op Woensdag 12 April 1P33 bij Inzet, en op Woensdag 10 April 1033 bij afslag, telkens des avonds 7 uur, in het Hotel SPEE te Sommelsdijk. met Erf, aan den Oostdijk en uitkomende aan de Haven te Som melsdijk. Toebehoorende aan den Heer L. D. KASTELEIN te Sommelsdijk. Aanvaarding 31 Mei 1933. Notaris VAN BUUREN. LANGEWEG-KORTEWEGJE EEN GOEDE BRIL VAN EEN GOED OPTICIEN 1 Wij leveren th een Prachtwage Thans 15c Diepe bak get doorgekuipt - Nik !en duwer - Pri onderveeren ELEGANT MODE Geheel complee met zware KOGELWIELEb Groote sorteerin POPPENWAGEN LOOPREKKEN KINDERSTOELE etc. 1 In Uw eigen belang zoeken wij beleefd controleeren of on< staand Rood Etiket Uw wagen aanwezig van 5 tot 20 balks, soorten ZIG-ZAG EGGLN kunt U uit STAD AAN *T HARIN GRONDIG ONDERRI L. A. VAN GE CHR. DE VRIESLAAN MIDDELHAR is het gunstig oordeel, zo H.H. Medici als der patiën de nooit falende werking v beienzalf van Broeder B< Prijs per pot f 1,-. Verkrij apothekers en drogisten. E paai schc goe< dru B spec verv:' vakl bete O spre k f 15,-, f 18,- en f 22,- van 14 dagen wordt 80 is, zooals menigeen dat al hei zoover er ruimte aanwezig op aanvrage. Vr No. 16 PLUIMVEEBEDR V9IJÜ?

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 4