sen? No. 3940 TWEEDE BLAD. Plaatselijk Nieuws. GEDRANG. g8S^3ÏÏHt£^? leien dakje |is er toch /ordt er edrag nog wel Ider I van ver lichtingen, ook voor aardap- ■niet meer ■nomen en In worden ■stemming, is groot. |gswaarde jveet, wat zeker |gheid. En onver- te slaan, fen, voor jen. Men I tot onge- lppels 100 prijs van dan zijn I ongeveer Jet drogen ei, dan J ongeveer ■drag van lof 35 ct. lrd met de ^Js dus te overeen Be moeite |len in te Daartoe brden fijn plen. Het i en goed dat dan koepeen |eten wor- verma- |rdappelen zijn de rekenen inge- ongeveer overeen Ie worden ongeveer het komt manier Ippels ge- pooi voer. ordeeliger mest op kgswaarde Ihool, BMITS. ^funr^TCTOWSES Zaterdag 25 Maart 1933. |het is nu travonden J:h genoeg ■er op, en 1 schrijven, rb ik een I is kwaad ■t ben ge- ?1 heeft Als ik |iwe ldan- al eens nog te ji> een ^en komt ik zeker J gaat ge ls kunnen puders de ?en flinke 'k Had Tante in >emen en k er ook zich ook Wat leuk Zorgt hij in leven ïtje. Is 't ook zoo iten SOMMELSDIJK. De aardappelen werden deze week alhier verkocht voor 0.30 en 0.40 per H.L. Verschillende landbouwers schepen hun aardappelen voor eigen rekening. De poters worden gekocht voor 30 ct. en e uien eveneens voor 30 ct. per H.L. In paarde- peen is geen handel. MIDDELHARNIS. Het bestuur der nieuwe vereenigiag Lighallen Middelharnis-Sommelsdijk is als volgt samengesteld: C. Jansen, voorzitter; A Baart, 2e voorzitter; H. van Heest, penning meester; J. C. van Loo, secretaris; mevr. Smit, mevr van Leeuwen en de heer J. Blok, leden. Zij, die als lid wenschen toe te treden, kunnen zich bij een der genoemde bestuursleden opgeven. Donderdagmiddag werd per ziekenauto van uit het ziekenhuis te Rotterdam in zijne wo ning aangebracht de heer L. Boeter. Door de gemeenteveldwachters is een rond reizend koopman, die onder den invloed van steren drank verkeerde, in het arrestantenlokaal opgeborgen. Naar wij vernemen is op een daartoe gedaan verzoek van het bestuur der Nering doende Middenstandsvereeniging Middelharnis- Sommelsdijk, voor het plaatsen van een brie venbus in de omgeving der R. K. Kerk, door den Directeur van het Post- en Telegraafkan toor alhier, goedgunstig beschikt. Chr. Bouwvakarbeiders. Dinsdagavond werd in het gebouw „Reho- both" vanwege de afdeeling Middelharnis van den Chr. Bouwvakarbeidersbond een propagan- da-avond gehouden, waarop het hoofdbestuurs lid de heer M o 1 een lezing met lichtbeelden hield. Verschillende bouwwerken passeerden de re vue, zoowel uit het grijs verleden als uit den modernen tijd. Er was zeer veel aandacht voor deze interessante lezing, welke besloten werd met een propaganda-rede voor den Chr. Bouw vakarbeidersbond, waarbij de heer Mol den Bond schilderde als de beste en de meest solide organisatie en de aanwezigen opwekte om voor al in dezen tijd te werken voor de christelijke vakorganisatie. Daarna volgde een belangrijke discussie met den spreker, die ongetwijfeld verhelderend heeft gewerkt. Chr. Bouwvakarbeiders, organiseert UDe rechten van den arbeidenden stand moeten spe ciaal in dezen moeilijken tijd verdedigd worden. Ook op het eiland Flakkee ligt nog veel braak op dit terrein. Geeft u aan den heer P. Koster, Langeweg B 194, te Sommelsdijk, den secretaris van de afdeeling Middelharnis, als lid op. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vanuit deze gemeente werden de vorige week vervoerd 1156 H.L. aardappelen, 533 H.L. uien, 554 H.L. peen en 173 H.L. poters. - Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden de vorige week 10 werkloozen inge schreven Van den landbouwer A. J. v. Rumpt stierf een zijner beste melkkoeien. Het beest is voor cfe consumptie goedgekeurd. Daar het beest niet verzekerd was, beteekent dit een groote schadepost. Dinsdag werd onder groote belangstelling ter aarde besteld, de oudste ingezetene dezer gemeente, Mej. Joh. Christina Borgdoff, echt- genoote van Anth. van Ginneken. De overledene had den hoogen leeftijd bereikt van 98 jaar en 10 maanden. VERGADERING VAN DE AFDEELING „HET GROENE KRUIS". Dinsdag 1.1., des avonds 7 uur werd een ver gadering van bovengenoemde afd. gehouden in de zaal van het café Smits. De belangstelling was niet groot. De Voorzitter, dokter van de Plassche, opent de vergadering en roept de aanwezigen hartelijk welkom toe. Hij deelt mede dat het ledental vrijwel hetzelfde gebleven is. Wat d finantiën aangaat, kan medegedeeld worden, dat deze gunstig zijn. De afdeeling heeft in 't afgeloopen jaar weer getoond een zeer nuttige en noodza kelijke vereeniging te zijn, welke niet genoeg gewaardeerd kan worden. Vele menschen heb ben gebruik gemaakt van de goederen der ver eeniging, hetgeen straks nader zal worden aan getoond. Vervolgens geeft de Voorzitter het woord aan den secretaris tot het lezen der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Verslag van den penningmeester. Saldo over 1931 686.20. Hieruit blijkt dat uitgegeven is 138.43, dat de inkomsten 183.51 bedragen, zoodat er een batig saldo is van 731.28. De Voorzitter verzoekt de heeren J. Korte weg, P. J. van Nierop en A. van den Meeberg de rekening te onderzoeken, waarna zonder op- of aanmerkingen tot goedkeuring wordt •besloten. De magazijnmeester brengt verslag uit nCri Soederen- en over de uitgeleende ar- WWrVereen|9in9- hetgeen geen punt van bespreking uitmaakt. Komt aan de orde verkiezing van twee be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Dr. van de Plassche en L. Braber j. l.Z., (belden herkiesbaar.) P. Mierop stelt de vergadering voor beide heeren bi) acclamatie te herkiezen wat algemeen wordt goedgevon den. Ds. Polhuijs feliciteert uitn aam der ver eeniging de heeren niet him herbenoeming en vertrouwt dat ze met dezelfde ijver de belanaen der vereen, zullen blijven behartigen. In de rondvraag vraagt A. C. Koppenaal of de ligt ent verbeterd kan worden, waarop toe stemmend wordt geantwoord. De heer A. J. van Rumpt vraagt inlichtingen over het uitleenen van artikelen aan leden en niet-leden, waar deze toch niet over eenzelfde kam kunnen worden geschoren. De Voorzitter deelt mede dat voor niet-leden de kwitantie's voor gebruikte goederen gereed zijn en tegelijk met de contributie zullen worden geïnd. De heer Braber J.Lz., zegt dat sommige niet- leden wanneer ze iets noodig hebben lid wor den en na gebruik, wat soms kort is, weer bedanken. Een dergelijke handelwijze is natuur lijk niet goed te keuren, dodi het blijft een moeilijke kwestie hieraan paal en perk te stel- leiNa breedvoerige bespreking, waaraan ver schillende personen deelnamen, stelt de Voor zitter voor vastere maatregelen hieromtrent te nemen en dit notulair te bepalen als volgt Voor niet-leden le minstens 3 maanden lid maatschap der vereeniging, 2e direct na ge bruik der artikelen de huurprijs te doen betalen en 3e bij eventueel onderbreken van het lid maatschap de achterstallige contributie aan te vullen. Tevens zal de Voorzitter in zijn wacht kamer door middel van een biljet het publiek met een en ander in kennis stellen. Dit wordt na korte bespreking goedgevonden. Dan sluiting. DEN BOMMEL. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling staan 101 werkzoekenden ingeschreven, terwijl op j.l. Zaterdag 81 werk loozen bij de gemeentelijke werkverschaffing werden geplaatst. De 14-jarige P. L., alhier, die met fruit ventte, had het ongeluk met zijn kar in een sloot langs den Schaapweg te rijden. E|en hoe veelheid appelen en bananen kwamen in den modder terecht. De jongen trof het echter, want een paar dames, die het ongeval zagen gebeu ren, hebben den jongen de schade vergoed. Gedurende de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd 1400 H. L, aardappe len, 200 H. L. uien en 250 H, L. peen. ALGEMEENE VEGADERING DER COÖPE RATIEVE BOERENLEENBANK. Gisterenavond had in café Van der Plaat de Algemeene Vergadering plaats van de Coop. Boerenleenbank te Den Bommel. De vergadering is druk bezocht; 64 leden zijn tegenwoordig. De vergadering wordt gepresideerd door den heer I. J. Bom, voorzitter van den Raad van Toezicht. Deze opent de vrgadering. In zijn openingswoord spreekt hij den wensch uit, dat de saamhoorigheid steeds hechter moge worden, opdat zoodoende de ongunst der tijden kan wor den weerstaan. De heer van Rossum leest daarop de notulen der vorige algemeene vergadering, welke on veranderd worden vastgesteld. Vervolgens brengt de heer J. Jacobs verslag uit namens de commissie tot nazien der rekening over het afgeloopen jaar.. De boeken zijn in orde bevonden. De heer Van Rossum is afgevaardigde ge weest naar de Centrale te Utrecht en brengt daarover een uitvoerig verslag uit, waarvoor hij door den heer Bom dank wordt gebracht. Op de rekening en de balans over 1932 heeft niemand opmerkingen. De rekening sluit met een bedrag aan inkom sten en uitgaven van 477998,19. Uit die rekening blijkt o.m., dat aan spaargelden is ontvangen een bedrag ad 144087,29, aan voor schotten is uitgegeven 69645,—, aan rente voor spaargelden 7247,25, terwijl op 31 Dec. 1932 in kas was een bedrag ad 8937,94. Uit de balans blijkt, dat aan spaargelden uit staat 256385,98, terwijl het reservefonds 22856,88 bedraagt. Het bedrag aan uitstaande voorschotten is 168536,70, terwijl het tegoed in rekening-courant bij de centrale 102904,55 bedraagt. Het winstsaldo over 1932 bedraagt 1636,33. Uit het verslag van den raad van toezicht, dat bij monde van den heer Bom wordt uitge bracht, blijkt dat bij de gehouden controle alles steeds in de beste orde is bevonden, terwijl ook uit het rapport van den inspecteur is gebleken, dat de boekhouding door den heer van Rossum op keurige wijze is verzorgd. Vervolgens brengt de heer Mooijaart, direc teur der bank, verslag uit over den algeraeenen toestand der bank. Uit dit verslag blijkt, dat het aantal leden op 1 Januari 1932 bedroeg 142 en dat de bank op 1 Jan. 1933 eenzelfde aantal leden had. Het aantal spaarboekjes bedroeg op 1 Januari 1932, 363. In den loop van 1932 wer den 21 nieuwe boekjes uitgereikt, terwijl er 10 werden ingetrokken, zoodat het aantal boekjes op 1 Januari 1.1. 373 bedroeg. De heer Bom dankt den directeur voor diens verslag De heer W. A. Lokker wordt met 61 stemmen herkozen als bestuurslid, terwijl de heer I. J. Bom met 58 stemmen als lid van den raad van toezicht wordt herkozen. Tot leden der commissie voor de rekening 1933 worden gekozen de heeren J. van Peper straten, W. J. Kerpel en A. Mijs. Ten slotte wordt nog medegedeeld, dat de rente voor deposito's is bepaald op 3,2 ter wijl de rente voor voorschotten is vastgesteld op 4,6 Daarna sluit de heer Bom de vergadering. OOLTGENSPLAAT. Door den gemeente veldwachter is tegen J. v. d. B. proces-verbaal opgemaakt wegens het werpen van vuil op de straat, en tegen W. L. H. wegens het berijden van de kantstraat aan den Kerksingel. Jaarvergadering B. V. L. Op 20 Maart kwam de B. V. L. op het ge meentehuis in jaarvergadering bijeen. De voorzitter der plaatselijke commissie, bur gemeester Donkersloot, opent de samenkomst en roept allen een welkom toe. De leden der commissie Hobbel en Avé kon den niet tegenwoordig zijn. Jammer, dat de heer Hogeweg niet aanwezig kon zijn wegens een vergadering elders. Gaarne hadden we hem in ons midden gezien, om in deze dagen van revo lutiegevaar nog eens een bemoedigend woord van hem te hooren, doch, aldus spr„ gelukkig zijn er in deze dagen nog velen, welke zich rondom het gezag scharen. Het is een ernstige en moeilijke tijd, allen kunnen ook niet ten volle bevredigd worden, doch er zijn grenzen. Voor hen, die op de hoogste posten geplaatst zijn om te regeeren en het gezag willen handhaven, zijn de tijden moeilijk. Over de muiterij op de Zeven Provinciën is groote verontwaardiging ontstaan in den lande. Jammer, dat er eerst bloed moest vloeien. De schuldigen moeten zonder onder scheid gestraft. De marine was door de op ruiende taal verblind. Jammer, dat de volks pers (misleiders) ongestraft blijven. God geve _i e ^e 6crisis spoedig ophoude, want zeer V? en door de werkloosheid onte vreden en raken de hoofden soms op hol. Laat ons bedenken, dat nimmer iets door revolutie is te bereiken, maar langs ordelijken weg en tucht. De B. V. L. is er om het gezag te hand haven, niet om brandkasten ten beschermen, en mocht er revolutiegevaar dreigen, dat we dan allen pal mogen staan voor dat wettig gezag en niet voor brandkasten en' kapitaal alleen, zooals soms smalend wordt beweerd, maar voor de vrijheid van ons volk, zoowel rijk als arm, boer, burger, middenstander of arbeider. Hierna brengt J. W. Korteweg als secretaris en penningmeester verslag uit. Elen klein tekort wordt gedekt, en hierna onder dank vastgesteld. De plaatselijke leider J. van Ree maakt be kend, dat de scherpschutters de volgende punten en prijzen behaalden A. van Dam, 98 p., le prijs, horloge; J. W. Korteweg, 97 p., 2e prijs, inktstel; G. H. L. de Bruin, 97 p., 2e prijs, portemonnaie; B. Oor beek, 996 p., 3e prijs, keukengerei; A. C. de Bruin, 95 p., 4e prijs, vulpotlood; A. van den Heuvel, 93 p., 5e prijs, vulpotlood; J. van den Heuvel, 92 p., 6e prijs, sigarenaansteker; Jan van Ree, 91 p., 7e prijs, sigarenkoker; J. van Kempen, 91 p., 7e prijs, sigaren; J. van Gurp, 91 p., 7e prijs, spiegel; S. van der Mast, 89 p.; H. van Rossum, 89 p.; M. van Binsbergen, p.; G. W. van Kempen, 81 p., allen sigaren. Schutters le klasse: P. Korteweg, 95 p., le prijs, wekker; H. van Kempen, 94 p., 2e prijs, etui; J. C. Birkhoff, 93 p., 3e prijs, sigaren; C. J. Oostdijk, 90 p., 4e prijs, sigarenaansteker; A. Remus, 90 p., 4e prijs, vulpotlood; P. van Kempen, 84 p., 5e prijs, sigaren; W. van Dam, 84 p., 5e prijs, scheerapparaat; T. Kiewiet, Joh. v. d. Tol, B. Crezee, sigaren. Schutters 2e klasse: A. v. d. Griend, 84 p., le prijs, sigaren; Jac. J. van Ree, 78 p., 2e prijs, zaketui; W. van Dam Sr., 71 p., 3e prijs, pijp. Hierna wordt door J. W. Korteweg een uit gebreid verslag gegeven van de vaandeluitrei king te Ede den vorigen zomer. Besloten wordt wederom iederen 3en Zater dag schietoefeningen te houden, alleen in deze maand moet het den 4en Zaterdag geschieden. Besproken wordt het vertoonen van een Land stormfilm, een gezamenlijke vergadering te Mid delharnis of een spreker plaatselijk te laten op treden om meer propaganda te maken voor den B. V. L. Besloten wordt om zoo mogelijk binnen zeer korten tijd Dr. M. H. A, van der Valk te laten optreden. Nadat de geheele avond gezellig was ver streken onder het genot van versnaperingen en sigaren, sprak burgemeester Donkersloot nog een ernstig slotwoord, waarna twee coupletten van het Wilhelmus werden gezongen. VERGADERING COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Woensdag 22 Maart vergaderde de Coöpe ratieve Boerenleenbank in Hotel Vinke. Aanwezig 148 leden. De voorzitter van den raad van toezicht, den heer P. van den Heuvel, opent de vergadering. In zijn openingswoord bespreekt hij den wereld toestand en den toestand in ons eigen land. De verantwoordelijke Ministers zijn van mee ning, dat daar waar mogelijk is steun aan het noodlijdende bedrijf eisch van Staatsmanswijs heid en Christenzin is. Vergun me op een twee tal uit die overweging tot stand gekomen wetten te wijzen, aldus spr., en met een enkel cijfer te demonstreeren het groote financieele belang ook voor Flakkee. In de eerste plaats de Tarwe wet. Er is in het afgeloopen jaar op Flakkee geteeld 2731 H.A. tarwe. Geschat is een gemiddelde op brengst van 3700 K.G. per H A. In totaal dus 10,000 ton. Wanneer we aannemen een wereld- prijs van 44 per ton, terwijl in Zuid-Holland betaald werd 124 per ton, dan kunt U be rekenen, dat er ten gevolge van de tarwewet 10,000 X 80 is 800,000 meer ontvangen is op Flakkee. Dat is het directe voordeel. Het indirecte voordeel, en dan zie ik speciaal op het vorig jaar, dat door de meerdere uitzaai van tarwe de aardappelen en uien een loonende prijs op hebben kunnen brengen. Niet in die mate als de tarwewet is toch ook van zeer veel belang de steun aan den suiker bietenteelt. Hierbij kan moeilijk gesproken wor den van het directe voordeel, omdat wanneer geen steun geboden werd, van bietenteelt een voudig geen sprake zou kunnen zijn. Het indi recte voordeel is voor Flakkee minstens even groot als bij de Tarwewet. Als zoodanig noem ik op de mindere concurrentie door den bieten- zaai aan de andere gewassen, het voorkomen van het likwideeren der coöp. fabrieken en daardoor het geheel of gedeeltelijk volstorten der aandeelen. De mogelijkheid om wanneer weer een beteren tijd aanbreekt voor de suiker bietenteelt, wij naar behooren zullen kunnen mededingen naar den hoogst mogelijken prijs, terwijl ten slotte als sociaal element van niet geringe beteekenis dit genoemd moet worden als aspect van werkgelegenheid. En niettegenstaande deze twee en Crisiszui- velwet, Crisisvarkenswet, Crisispachtwet en de zoo juist verschenen Aardappelsteunwet, is het landbouwbedrijf nog niet loonend. Van de Re geering zijn niet veel maatregelen meer te wachten. Doch bij alle teleurstelling en zorg mogen we evenmin ons oog sluiten wat tot bemoediging kan dienen. Eén dier redenen tot bemoediging is het feit, dat hier en allerwege in ons land instellingen zijn als onze bank, die niet anders beoogen dan het stoffelijk belang harer leden, en niet trachten door kunsten en knepen uit haar cliëntele te knijpen wat er uit te knijpen is. Dat het ons gezamenlijk gegeven moge worden om voor en met elkander werkzaam te zijn. Thans worden door den leider van deze ver gadering mededeelingen gedaan als volgt: Vijf leden zijn overleden. J. van den Boogert, P. Crezee, L. Hobbel, H. Kiewiet en' C. v. Maas tricht. Wegens vertrek K. P. Roodzant en J. A. van Nieuwenhuijzen. W. C. van Kempen werd op Den Bommel en W. Buth Wz. werd ge royeerd wegens ouderdom. Zeven nieuwe leden traden toe, het ledental bedraagt 214. 7000 moest aan rente ontvangen worden, waarvan op 1 Jan. 641 niet was betaald. Dit bedrag is inmiddels geslonken tot 350. Het grootste spaarbankboekje is 10,976,13, het kleinste 0,08. De grootste inlage was 28979, de kleinste 1. De ingebrachte spaar gelden zijn hoog te noemen. Dit is een gevolg, dat velen hun geld liever op de Boerenleenbank brachten, waar zij meer zekerheid hebben dan soms bij andere instellingen, maar het is geen teeken van welvaart in het landbouwbedrijf. De grootst uitbetaalde rente is 347,44, de minste rente één cent. P. van Es brengt bij monde van de commissie tot nazien der rekening verslag uit en verklaart alles in orde te hebben bevonden. Hierna legt de kassier Oostdijk de rekening en balans over. De rekening sloot met een eind bedrag van 533,632,33. Tot bestuurslid wordt met 135 stemmen her kozen P. den Braber Lz., terwijl P. van den Heuvel niet 140 stemmen herkozen wordt als lid van den raad van toezicht. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening van 1933 worden benoemd Jan van Ree Kz., Jacob van Nieuwaal en tot reserve G. H. L. de Bruin. De heer K. Korteweg vraagt bij de rondvraag 1 naar de mogelijkheid om de rekening wat meer uitgebreider bij de leden rond te zenden. De voorzitter zegt dit toe. De heer R. Breeman vraagt of het salaris van den kassier niet te laag ls. De heer Van den Heuvel merkt op, dat het bestuur het salaris regelt. De kassier heeft meer werk gekregen. Met het oog op de tijdsomstan digheden zou het salaris eigenlij kverlaagd moe ten worden, doch nu er werkzaamheden bijge komen zijn, zal het salaris op hetzelfde peil blijven. Na bespreking van enkele minder belangrijke zaken sluit de heer Van den Heuvel de ver gadering. OUDE TONGE. Donderdagmiddag j.l. om plm. 3 uur brak er een schoorsteenbrand uit ten huize van den heer L. Kievit Cz., wonende op den Zuiddijk alhier. Dank zij de spoedig toegeschoten hulp mocht men het genoegen sma ken het brandje te blusschen. De schade is van geen beteekenis. Donderdagmorgen jd. plm. 10 uur woei op de Kaai alhier een tegen een muur staande lad der omver en kwam terecht op het juist pas- seerend dochtertje van den heer J. Knape. Hier bij liep dit meisje een zoodanig bloedende hoofd wonde op, dat zij zich onder behandeling moest stellen van dokter Parree. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden schiet oefeningen van den B. V. L. alhier werden de volgende punten behaald: D. Slinger 48, C. Sneep 47, W. Drooger, A. K. Nieuwkerk en J. C. Nieuwenhuijzen 46, G. v. d. Werf en J. C. Braber 45, J. J van Heemst, A. van Schou wen en K. van Es 44, C. Verseput 43, H. van Zielst en Adr. Knops 42, A. Kievit 39, W. A. van Alphen 35, G. Verweij 34 en A. v. d. Boom 31 punten. De heer J. C. Nieuwenhuijzen heeft ont slag gevraagd als instructeur van den B. V. L. alhier. Aan Th. H. Robër is voor één jaar uitstel verleend van eerste oefening wegens studiebe- langen. De aangifte van leerlingen voor de O. L. School alhier zal plaats hebben op 1 April a.s., des avonds van 6,30 tot 7,30 uur in de school. De kinderen moeten op 1 Mei minstens 5% jaar oud zijn. Alhier wordt een begin gemaakt met het afsluiten van contracten voor den teelt van cichoreiwortelen. Naar men ons mededeelt is de prijs gesteld op 7,50 per 1000 K.G. Voor de vacante betrekking van secretaris der ..Dorpsvereeniging ter bevordering van den landbouw' 'alhier hebben zich 26 sollicitanten aangemeld. De prijzen der veldvruchten zijn alhier: Uien 0,30, peen 0,30, aardappelen 0.35 per H.L. /k DIRKSLAND. Uitslag van de op Dinsdag 22 Maart j.l. gehouden aanbesteding voor de leve ring voor rekening van polder Dirksland c.a. in de haven van Dirksland franco wal of wagen van 1160 M3 grint en 560 M3 basaltsteenslag. Voor grint werd ingeschreven per M3 door: Gebr. Wijgand te Dinteloord voor 1,79, H. Rook te Ouderkerk aan den IJssel 2,40, Transport- en Handelsmaatschappij te Amster dam 1,89, A. G. van Genderen te Dordrecht 2,14, P. J. van den Doel te Dirksland 2,37 A. J. de Bok te Nijmegen 2,16 en F. L. Ver- sluys te Werkendam 1,84. Gegund aan den laagsten inschrijver Gebr. Wijgand te Dintel oord voor 1,79 per M3. Basaltsteenslag: Transport- en Handelsmaat schappij te Amsterdam 4,78, Gebr. Wijgand te Dinteloord 4,92, A. J. de Bok te Nijmegen 5,94, Contin. Wegen bouwmaatschappij te Haarlem 5,53, Ned. Basaltmaatschappij te Zaandam 5,16, Rauen Stark Co. te Utrecht 5, Basaltmaatschappij te Rotterdam 5,16, Hollandsche Bouwstoffenhandel te Leiden 5,31 en N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij te Rotterdam 4,66. De basaltsteenslag is nog niet gegund. Bij de arbeidsbemiddeling stonden 68 werk zoekenden ingeschreven. Het aantal liep dus terug. Op Woensdag 29 Maart a.s., des voorm. 11,30 uur, zal door den gemeente-geneesheer Dr. Boot gelegenheid worden gegeven tot kos- telooze in- en herinenting. - Door het gemeentebestuur is aan den heer A. Braber vergunning verleend tot het bouwen van 4 woningen aan den Philipshoofjesweg. Donderdagmiddag ontstond een schoor steenbrand in de woning van den heer J. W. W. aan den Ring. Door veldwachter Bakker werd de brand met een brandbluschapparaat ge- bluscht. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Jb. iNeuwenhuijzen J.Uz., thans te Singapore (En- gelsch-Indië)slaagde met lof te Batavia (Ned. Indië) voor eerscte stuurman groote stoomvaart. VERGADERING GROENE KRUIS EN S. B. Z. J.l. Maandag hield de vereen. Het Groene Kruis en de vereen. Steun bij Ziekenhuisver- pleging in het Koor der Ned. Herv. Kerk alhier haar algemeene jaarlijksche ledenvergadering. De voorzitter Notaris v. d. Sluys opende met een welkomstwoord de vergadering en richtte zich speciaal tot de cursisten, die met gunstig gevolg het examen voor E. H. B. O. hadden afgelegd. Hij dankte Dr. Boot voor het geven van dezen cursus, die hij geheel belangeloos gaf. Hij schetste het doel en streven van „Het Oran je Kruis" en' hoopte, dat de E.H.B.O.'ers zoo noodig mogen medewerken bij ongevallen de eerste hulp op doeltreffende wijze te verleenen. Van de 16 geslaagden noemde hij de dames J. Geluk en M. Roodzant en de heeren J. de Man en N. Zoon, die het hoogst aantal punten behaalden. Hij dankte ook de zusters Flikweert en Groneman voor hun zeer gewaardeerde hulp. Aan de cursisten, die het volgend jaar aan den vervolgcursus deelnemen, zal het isigne gratis worden verstrekt. Hierna worden de diploma's uitgereikt. De secretaris Knops las de notulen en het jaarverslag, waarvan we het volgende meedeelen: Het ledental bedraagt thans 809. De ont vangsten bedroegen 5088,97 en de uitgaven 3641,63, batig saldo 1447,34. Door de zus ter werden bij 122 leden 2742 bezoeken afge legd, ten behoeve der zuigelingenverpleging 928 en voor de T.B.C.-bestrijding 77. Uitgeleend werden 646 verplegingsartikelen. Voor een be- drag van. 102,88 werd aan verplegingsartike- MAAS"-N YMPHEN Drie en vijftig namenlijst Hebben We nu in totaal En de namen en de leuzen Zijn verschillend allemaal. Drie en vijftig groepen menschen Meldden zich in Holland aan, Om in onze Tweede Kamer Voor ons op de bres te staan. 'k Heb een uurtje zitten staren Op zooveel verscheidenheid. 'k Lett' in hoofdzaak op de nieuwe Strijders van den stembusstrijd. Op de Zuiderzee-kampioenen, Marktlui, Nazi's enzoovoort. En toen leek 't m' een gr oen ten veiling: Eerste, tweede en derde soort 1 Hoeveel soorten communisten Hebben we nu bij elkaar Hoeveel soorten democraten Vliegen straks elkaar in 't haar? Hoeveel soorten middenstanders Loopen nu de kiezers na Hoeveel soorten van aanbidders Van de Hitler-swastika Stel je voor, dat al die groepjes 't Brachten tot dn 't ParlementJ Ruzie was niet van de lucht af, En 't gekakel nam geen end 1 Van die drie en vijftig lijsten Vallen drie en veertig af, En hun zuurverworVen stemmen Gaan dan vijandwaarts, voor straf. Zou het niet verstandig wezen Als er nu maar werd gestaakt En door al die nieuwelingen Geen reclame werd gemaakt Strooibiljetten, advertenties Brengen heel wat kosten mee. Spaar dat geld en stuur 't blijmoedig Naar het crisis-comité Men zal U daar dankbaar wezen. En gij zijt uit het gedrang. Bovendien doet ge dan toch nog Iets voor 't algemeen belang. (Nadruk verboden). HAKATE. len aangekocht. Van de commissie ter bevor dering van de paardenmarkt werd een bedrag van 250 ontvangen. Minder verblijdend was de mededeeling, dat de gemeente Dirsland haar subsidie van 450 had teruggebracht op 200, terwijl de gemeente Sommelsdijk haar subsidie van 50 geheel had ingetrokken. Op verzoek van het bestuur hadden enkele leden hun contributie verhoogd, wat in totaal 43 opbracht. Aan Dr. Boot werd dank gebracht voor het leiden der E.H.B.O.-cursus. Van de T.B.C.-bestrijding kan worden ver meld, dat 7 gezinnen onder toezicht stonden, waarvan er in den loop van het jaar 3 konden worden afgevoerd. Het verslag werd onder applaus goedgekeurd. Bij monde vaneen heer D. Gestel werd het financieele verslag ter goedkeuring aan de ver gadering voorgedragen. Door een der leden werd aan het bestuur verzocht om aan de gemeente Sommelsdijk te vragen haar subsidie weer te geven, aan welk verzoek door het bestuur gevolg zal worden gegeven. Van de rentelooze voorschotten ten behoeve van de Zusterswoning werden uitgeloot de num mers 21, 135, 146. 55, 84, 164, 72, 95, 32, 133, 173. 101, 109, 10 en 99. Tot lid van de controlecommissie werd be noemd de heer M. Rooij. Op een vraag van een der leden waarom geen hoogtezon was aangeschaft, antwoordde de voor zitter, dat de kosten te groot waren en boven dien deze toch het volgend jaar in het zieken huis aanwezig zal zijn. Tot leden van het bestuur werden de heeren C. A. Potter, W. Hagens en Adr. Knops bij acclamatie herkozen. Na enkele vragen van ondergeschikt belang werd de vergadering gesloten en onmiddellijk daarop de vergadering van de vereen. S. B. Z. geopend. De secretaris de heer Potter las de notulen en het jaarverslag. Uit het jaarverslag vermelden we, dat 't aan tal patiënten dit jaar 52 was en het vorig jaar 38. Zeven patiënten konden door Dr. Boot behandeld worden voor rekening van S. B. Z. Was het batig slot het vorig jaar ruim 5000, dit jaar was dit gestegen tot 7563,78. De gunstige kaspositie was oorzaak, dat in 8 weken geen contributie werd geheven. Van alle pa tiënten overleed te Rotterdam slechts één. Hulde werd gebracht aan den penningmeester Knops voor zijn accurate boekhouding. De totale kos ten van de ziekenhuisverpleging bedroegen 5809,96 of 98,50 per patiënt. Het verslag van den penningmeester gaf een totale ontvangst van 13808,26 en de uitgaven 6244,48. Bij monde van L. Brooshooft werd geadviseerd het verslag goed te keuren. Naar aanleiding van een verzoek van een der leden om de patiënten, die door den Raad van Arbeid worden geholpen, dezelfde rechten te geven, antwoordde het bestuur, dat zij zal onder zoeken wat in deze te doen is. De voorzitter deelde mede, in verband met de opening van het ziekenhuis, in de maand November, een nieuwe algemeene vergadering bijeen te roepen om den dan gewijzigden toe stand te bespreken. Op verzoek van een der leden gaf de voor zitter een overzicht van de gevoerde onderhan delingen met Grootenboer over het vliegveld. Hierna sloot de voorzitter in welgekozen woorden de goede vergadering. MELISSANT. De keuring van de dienstplich tigen lichting 1934 zal voor deze gemeente plaats hebben op 8 April a.s., des voorm. 9,30 uur in de Bewaarschool te Middelharnis. Een zeldzaamheid. De heer Cornelis Goedegebuure en Mej. Pietje Goedegebuure-Koring hopen Dinsdag 28 Maart hun 65-jarige echtvereeniging te herden ken. Uit dit huwelijk zijn niet minder geboren dan 117 kinderen, klein- en achterkleinkinderen. De oudjes genieten nog een goede gezondheid. De man is 91 jaar en de vrouw 87. HERRINGEN. Vorige week werden van hier vervoerd 33800 K.G. koepeen, 1400 balen poters en 1750 K.G. voor veevoeder bestemde aard appelen. Bij de gehouden functie-verdeeling van het bestuur van het Groene Kruis werd dit als volgt samengesteld: D. D. Kastelein, voorzitter; A. Munters, secretaris; A. W. Korvink, pen ningmeester. De heer G. Nijpjes blijft vice- voorzdtter. De wijziging van het Melkbesluit is voor belanghebbenden ter inzage en is publicatie ge schiedt waar zulks behoort. De keuring voor de ingeschrevenen der lichting 1934 zal voor deze gemeente plaats hebben te Middelharnis in de bewaarschool op April a.s., des voorm. 8,30 uur.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3