»L Binnenland De Waterleiding Officieel Gedeelte. Buitenland. Gemengd Nieuws Rechtzaken. Burgerlijke Stand Verkoopingen Marktberichten. Correspondentie appelen TE avond niet af", er op wijzend, dat er kwaad zaad gestrooid wordt vooral op den akker van jeugdige harten en dat wij verplicht zijn goed zaad uit te strooien, dat wij geloovig moeten volharden ook al zouden wij meenen, dat wij recht hebben te klagen, omdat wij nog geen vrucht zien. Hij bracht dank aan het gemeente bestuur voor het welwillend afstaan van dit lokaal en voorts aan allen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond. Na het zingen van Ps. 116 vers 7 ging hij voor in dankgebed. Het had alles een ordelijk verloop en er was heel wat belangstelling, maar bijna enkel van de jongeren. Wij vereenigen ons met de klacht, dat er van de ouderen te weinig belangstelling is. De meisjesvereeniging heeft gaarne belang stelling en deze daadwerkelijk te toonen is een goed werk. DEN BOMMEL.* Ds. J. Haring te Giessen- dam-Nederhardinxveld heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. (HERKINGEiN. A.s. Woensdagavond hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. van Dijke van Nieuw-Bcijerland. STELLENDAM. A.s. Donderdagavond 6,30 uur zal in de Geref. Kerk alhier bidstond voor het gewas worden gehouden, waarbij hoopt voor te gaan Ds. Zeilstra van Middelharnis. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Veenendaal, Ds. G. Alers te Dordrecht. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: voor Baarn, Ds. L. S. den Boer te Leerdam. Dr. COL1JN OVER KABINETSFORMATIE. Dr. Colijn schrijft in de Zaterdagavond-editie van „De Standaard" onder meer „Wij hebben in ons Manifest aan net Nedei- lardsche volk duidelijk gezegd wat de hoofd punten zijn waarom het thans gaat le. de gezagsondermijnende invloeden, die een rustig en ordelijk volksleven bedreigen, met be slistheid weerstaan 2e. onze ontredderde publieke financiën her stellen, allereerst door vermindering van de uitgaven 3e. opheffing, zooveel mogelijk, uit het ver val, waarin ons economisch leven kwam te ver- keeren 4e. krachtige bestrijding van de ramp der werkloosheid. Zoo nijpend is de nood van het vaderland op deze punten, dat alle andere dingen er door naar het tweede plan gedrongen worden. En daarom betreuren wij het mèt „De Neder lander" (nummer van 15 Maart), dat de leider van den Vrijheidsbond en sommige candidaten dier partij kwesties als winkelsluiting en zend tijd naar voren brengen, alsof het vragen van den eersten rang waren. Zelfs het Belgisch verdrag ofschoon uiter aard van grooter beteekenis dan de twee andere rekenen we thans, d. w. z. in dezen nood toestand, niet tot de zaken, die onvermijdelijk afgedaan moeten worden. „Over wat we thans, in de gegeven omstan digheden, secundair oordeelen,daarover spreken we opzettelijk niet. Omdat we niet wil len vooruitloopen op de besprekingen, die on getwijfeld, na de stembus, gevoerd zullen moeten worden. Daarom gevoelen we óók niet de minste be hoefte ons uit te laten over de komende Kabi netsformatie. Alleen herhalen we nog eens, dat wij bereid zijn mee te werken aan de vorming van een parlementair Kabinet, dat waar borg biedt, dat het, steunend op een vast aan eengesloten Kamermeerderheid, in staat zal zijn de primaire behoeften van dezen tijd te vervullen. Welke die behoeften zijn, leert ons Manifest 'aan het Nederlandsche volk." STEMT COLIJN. Het advies van de Nationale Unie. Het orgaan en de Raad van Bestuur der W Nationale Unie wekken de lezers op straks hun stem uit te brengen op Dr. Colijn. De redactie argumenteert het aldus „Wat vroeger of wat later zal men toch moeten komen tot een homogeen Koninklijk Kabinet, dat zonder van het parlement geheel los te staan, toch desnoods over het hoofd van het parlement heen, zal durven steunen op alle positieve elementen in het volk, ten einde die elementen onder zijn autoriteit tot een homogeen national meerderheid te herscheppen. Met het oog op dit einddoel is het zaak het stemrecht reeds thans te bezigen tot aanduiding van den Staatsman, die onder de leidende po litieke persoonlijkheden het meest het ideaal van den Leider van een Koninklijk Kabinet, zooals wij dat begeeren, nabij komt; dien wij dus het meest geschikt achten als formateur van een Koninklijk Kabinet. De keuze van dezen staatsman kan, onder de gegeven omstandigheden, voor wie de groote lijnen der politieke tegenstellingen in het oog houdt, nauwelijks twijfelachtig zijn. De Raad van Bestuur der Nationale Unie geeft dan ook, voor dezen stembus, het advies: STEMT COLIJN." DE IJMUIDER STAKING. De Federatie wijst bemiddeling af. De Rijksbemiddelaar prof. mr. A. C. Josephus Jitta had aan de Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen te IJmuiden en aan de IJmuider Federatie van Arbeiders in het Vis- scherij- en Transportbedrijf in overweging ge geven om arbitrage over de geschilpunten te vragen; doch de Federatie heeft dit afgewezen, „want de reeders gaven op geen enkel punt toe". Het voornaamste geschil loopt over het Fonds voor Sociale Voorzieningen. De Federatie schrijft Eerst wanneer voor laatstgenoemd punt een voor beide partijen bevredigende oplossing ge vonden zou zijn, hetgeen wij zeer wel mogelijk achten en bovendien overeenstemming werd bereikt inzake de loon- en arbeidesvoorwaar- den voor kolenwerkers en havenarbeiders, zou naar onze opvatting uw voorstel tot arbitrage over de rest der geschilpunten aan onze leden vergaderingen in overweging gegeven kunnen worden. DEELNEMING AAN DE VOOR OEFENING. Geen socialistische deelname. In „Het Volk" van Vrijdagavond kwam een artikeltje voor, waarin te kennen werd gegeven, dat voor deelneming aan de voor-oefeningen dezelfde eischen omtrent het lidmaatschap eener socialistische vereeniging worden gesteld, als voor de beroeps-militairen, zoodat socialistische jongelieden feitelijk van die voor-oefeningen Wórden uitgesloten. De Avondpost heeft naar aanleiding hiervan inlichtingen gevraagd aan den minister van Defensie, welke het blad weiwillenden werden verstrekt. De minister bevestigde het bovenstaande. Van de jongelieden, die zich opgeven voor de voor oefeningen wordt sinds eenigen tijd onderteeke- ning gevraagd van de bekende verklaring, waar in zij trouw beloven aan het Wettig Gezag. Thans is daar ook nog de verklaring bijge komen, dat zij geen lid zijner eener socialistische vereeniging. De minister stelt zich op het stand punt, dat deze jonge menschen, tot op het tijd stip waarop zij hun wettelijken dienstplicht moe ten gaan vervullen, vrijwilligers zijn, aangezien zij zich vrijwillig voor de voor-oefening op geven en dat daarom aan hen dezelfde eischen moeten worden gesteld als aan de beroeps militairen. Als gevolg van een en ander zullen, zoo verzekerde Zijn Excellentie ons op een desbetreffende vraag, leden van de A.J.C. (Ar beiders Jeugd Centrale) niet tot de voor-oefe ningen kunnen worden toegelaten. Deze eischen klemmen des te sterker, waar de jongelieden geweren meer naar huis krijgen, die in handen van betrouwbare elementen moeten zijn. De opmerking, dat overigens jonge menschen op dezen leeftijd nog geen lid zijn van een politieke of economische organisatie, beaamde de minister ten volle en op de vraag, of de overtuiging der ouders hier een factor vormt, antwoordde de minister ontkennend. Het feit, dat een jongeman uit een socialis tisch gezin komt, zal geen gewicht in de schaal leggen. Er wordt alleen gelet op de situatie van den betrokkene zelf. CANDIDAATSTELLING TWEEDE KAMER. aanvullingen en wijzigingen. 53 partijen en groepen hebben candidatenlijsten ingediend. een record-cijfer. Bij de Woensdag gehouden candidaatstelling voor de verkiezingen van leden der Tweede Kamer, welke op 26 April a.s. zullen plaats vinden, is een recordaantal candidatenlijsten ingediend. Niet minder dan 53 partijen en groe pen zullen bij de a.s. verkiezingen de stemmen van de kiezers vragen. Ingediend werden lijsten door de volgende partijen en groepen Roomseh Katholieke Staatspartij. Sociaal-Democratische Arbeiders Partij. Anti-Revolutionaire Partij. Christelijk-Historische Unie. Liberale Staatspartij de „Vrijheidsbond". Vrijzinnig-Democratische Bond. Staatkundig Gereformeerde Partij. Communistische Partij Holland. Nationale Bóeren-, Tuinders- en Midden standpartij. Hervormd Gereformeerde Staatspartij. Christelijk Democratische Unie. R. K. Arbeiderspartij. Nederlandsche Christelijke Arbeiders Partij. Algemeene Democratische Unie. Verbond voor Nationaal Herstel. Verbond van Nationalisten. Nederlandsche Fascisten Unie. Algemeene Nederlandsche Fascisten Bond. Onafhankelijke Socialistische Partij. Revolutionair Socialistishce Partij. Recht en Vrijheid. R.-K. Volkspartij. Vrije Christelijke Partij. Partij voor den kleinen Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand. Nationaal Verbond „Plich, Orde en Recht". Roomsch-Katholieke Demovratische Bond. Natioaal-Socialistische Partij. Universeele Partij. Opbouw en Verbroedering. Anti-Crisispartij. Onafhankelijke Zakenlui. Lijst Triesscheijn. Volkswelvaartpartij. Volkspartij Hoofd, en Handarbeiders. Bond van Melastingbetalers. Centraal Democratische Arbeiderspartij. Voor Algemeen Welzijn. Nieuwe Socialistische Partij. Lijst de Wit. Lijst Wolswinkel. Roomsch Kath. Arbeiders Partij (tweede partij van dezen naam te Amsterdam). Oranje-Fascisten. Limburgsche Federatie. Lijst Jacobs. Proletarische Groep. Roomsch-Katholieke Bouwvakarbeiders. Marktkooplui. Zuiderzeepartij. Algemeen Nederlandsche Huurders Bond. Nationaal Vrijzinnige Arbeidersbelangen. Algemeene Arbeiders Bond. Algemeene Werklieden Partij. Lijst Engels. Bij vorige verkiezingen, sinds de invoering van de evenredige vertegenwoordiging, namen aan de verkiezingen deel n 1913 32, in 1922 48, in 1925 33 en in 1929 36 partijen of groepen. Voor de invoe ring van de evenredige vertegenwoordiging be droeg het aantal partijen, dat aan de verkiezin gen deelnam in 1913 9 en in 1917 15. Van de 53 partijen en groepen, die thans lijsten hebben ingediend, hebben in de ont bonden Kamer slechts tien (10) partijen één of meer vertegenwoordigers. DE NEDERLANDSCHE JAAARBEURS. „Strijden tot de laatste druppel bloed". In het Nederlands Efficiency Maandblad „Succes" lezen wij het volgende over de Jaar beurs „Nederlandsche zeelieden hebben hun ge lijken niet in het sleepen. Daar kunnen Nederlandsche zakenlui een voorbeeld aan nemen. Een paar kleine sleep bootjes zijn in staat een oceaan-reus naar buiten te brengen, een machteloos schip in veilige haven te loodsen of de geweldige, inerte massa van een dok van het eene naar het andere einde van de wereld te verslee- pen. Dat spelen ze niet klaar door een ont zaggelijke krachtsuitoefening, maar door han dig manoeuvreeren. Men kan in zaken precies hetzelfde berei ken. Als de tijdsomstandigheden geen groote macht tot uw beschikking stellen, kunt u met een klein plan, met alle energie toegepast en handig manoeuvreeren de grootste schuit in het goede vaarwatr brengen. Waarom wordt dit zoo weinig begrepen Waarom blijven zoo velen aan de kant staan, jammerend, omdat ze niet de beschikking heb ben over reuzen-machines Het mag heel moeilijk zijn in zaken, over eentonigheid hebben de zakenmenschen niet te klagen. Afwisseling is er genoeg. Op het laagste peil van de conjunctuur, waarop wij nu zoetjes aan zijn geland, vinden wij dezelfde verschijnselen als op een hoogte punt; Plotselinge en vaak heftige prijsschom- melingen. De meest ervaren zakenman moet op het oogenblik bekennen, dat hij op het verloop van prijzen geen peil kan trekken. Er is maar één ding te doen en dat is er zeer nauwkeurig het oog op houden. De techniek staat intusschen niet stil. Elk jaar komen weer eenige kleine en groote uit vindingen, in vorige jaren op stapel gezet, tot practische toepassing. Daardoor komen nieu we artikelen op de markt, die bestemd zijn om eenige oude artikelen te verdringen. Soms ook voegen de nieuwe dingen zich eenvoudig bij de bestaande zonder deze te schaden. Dan zijn er veranderingen in bedrijfspoli- tiek in perschillende zaken. De abrupte ma nier, waarop buitenlandsche markten worden afgesloten en handelskanalen verstopt door stroeve regeeringsmaatregelen, plaatst fabri kanten va nde eene dag op de andere voor de noodzakelijkreid van koers te veranderen. Deze drie oorzaken van plotselinge ver andering van het markt-aspect zijn er natuur lijk niet alleen. Ten eerste vloeien uit deze oorzaken een heele reeks verdere aanleidin gen tot veranderingen voort, ten tweede zijn er nog allerlei veranderingen, die ontstaan door het initiatief van individueele firma's, welke in bizondere tijden bizondere maat regelen treffen. Er is dus afwisseling genoeg in het zaken leven. En wie zijn schuitje op deze woelige wa teren zoo goed mogelijk sturen wil, moet wel deksels goed weten uit welke hoek de wind waait. Wij zouden niet weten waar men dit beter kan waarnemen dan op de jaarbeurs, waar men als het ware een geconcentreerd beeld van een groot deel van het zakenleven in één oogopslag kan waarnemen. En daarbij gaat het er niet alleen om, op te merken wat omgaat in de eigen branche. Daarmee kan men in goede tijden desnoods volstaan. Maar een ervaren koopman weet thans ook zijn meening te vormen naar aan leiding van hetgeen hij ziet gebeuren in an dere branches dan de zijne. Als het bij den een regent, druppelt het bij den ander. De vele raderen van de economische ma chine grijpen voor een groot deel direct in elkaar en zijn ook voor het overige van el kanders beweging indirect afhankelijk. Hoe dit onderlinge verband precies uitwerkt, daarover vallen geen steekhoudende theorieën te ver kondigen Men moet een zeker iets in zijn hersens hebben, dat in de wandeling „koop mansinzicht" of „zakengeest" genoemd wordt, om het eene feit met het andere te kunnen combineeren en daaruit conclusies te trekken. Die dingen kan men op school niet leeren. Ze zijn niet alleen verschillend in elke tak van bedrijf, maar in elke zaak. Wij zullen niet trachten hiervoor aanwijzin gen te geven, want wie dit uit een boekje zou willen leeren, kunnen wij niet veel succes voorspellen. Evenmin zullen wij fanfares blazen op de melodie van „Met vaste hand aan het roer temidden van de .stormen", en „Strijden tot de laatste drup pel bloed" enz. Een energiek man heeft dergelijke opwek kingen en aanmoedigingen niet noodig. Hij weet uit zichzelf wel, dat hij moet vechten of ten onder gaan. Maar de bovenstaande nuchtere waarheden zeggen den ras-zakenman genoeg. Hij gaat de Jaarbeurs bezoeken. Als het even kan. om zaken te doen, maar in ieder geval, omdat hij daar een zeldzame gelegen heid heeft oin zich een overzicht te vormen van de voornaamste verschijnselen en stroo mingen in het zakenleven. UITSLAG AANBESTEDING DIVERSE WERKEN WATERLEIDING. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van het bestuur der stichting „Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee" is naar aanleiding van de onlangs gehouden openbare aanbestedingen besloten 1. De bouw van het machine- en voorfilter gebouw met de bijbehoorende werken als wo ningen enz. op te dragen aan de firma J. Hait- sma, gewapend betonwerken te Harlingen, voor de som van 92,370.—. 2. Het leveren en werkensklaar opstellen van eene machine en voorfilter-installatie met bij komende werken op te dragen aan de N.V. Electro technische en Industrieele maatschappij Groeneveld Co. te Amsterdam voor de som van 36,700,—. 3. Het 'bouwen van een watertoren te Acht huizen op te dragen aan de N.V. Bato te Den Haag voor de som van 52,580, Voor de onder 1 en 3 genoemde werken moet binnenlandsche cement gebruikt worden; ook de onder no. 2 genoemde machineriën moeten van Nederlandsch fabrikaat zijn. VUURWAPENEN, MUNITIE, ALARMPISTOLEN. Het Hoofd van politie der gemeente Sorn- melsdijk brengt onder de aandacht van belang hebbenden, dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuurwapenwet 1919 algemeen het onbevoegd voorhanden heb ben van vuurwapenen en munitie strafbaar is gesteld en dat ingevolge art. 1 der Vuurwapen- wet 1919 in verband met artikel 1 van het Vuurwapenreglement alarmpistolen en soortge lijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen in het algemeen onder vuurwapenen zijn begrepen. Art. 1, lid 2, van het Vuurwapenreglement luidt „Onder vuurwapenen worden mede verstaan alarmpistolen en andere soortgelijke voor be dreiging of afdreiging geschikte voorwerpen, met uitzondering van die, welke geen loop of een kennelijk verkorten, geheel ge vulden loop heb ben, en welke zoodanig zijn ingericht, dat zij enkel losse patronen van een kaliber niet grooter dan 6 m.M. kunnen bevatten, terwijl de ligplaats van die patronen en de gasuitlaat loodrecht staan op den loop of op de lengterichting van het voorwerp." Hoewel zij, die thans onbevoegd vuurwapenen, alarmpistolen en dergelijke munitie voorhanden hebben, strafbaar zijn, zullen tegen hen straf rechtelijke maatregelen achterwege kunnen blij ven, indien zij voldoen aan onderstaan bevel. BEVEL. Voornoemd hoofd van politie beveelt aan ieder, die, zonder daartoe bevoegd te zijn, alarm pistolen en dergelijke voor bedreiging of af dreiging geschikte voorwerpen (voor zoover niet vallende onder de uitzondering in boven weer gegeven bepaling omschreven) dan wel vuur wapenen, gaswapenen of munitie voorhanden heeft, deze vóór 1 April a.s. bij hem in bewaring te geven. De inlevering kan geschieden in het bijzonder op Dinsdag 28 Maart a.s., des v.m. 11,30 uur; Woensdag 29 Maart a.s., n.m. 3,30 uur en Donderdag 30 Maart a.s. v.m. 11,30 uur. Bij die inlevering zal belanghebbenden gele genheid worden gegeven om desgewenscht bij een daartoe aangewezen ambtenaar schriftelijk of mondeling een vezroek om machtiging tot het voorhanden hebben van het (de) betrokken vuurwapen(en) en (of) munitie in te dienen. Niet naleving van dit bevel is, ongeacht de strafbaarheid van het onbevoegd voorhanden hebben zelf, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. Sommelsdijk, 17 Maart 1933. Het Hoofd van politie voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. DE BIJEENKOMST VAN DEN RIJKSDAG. Hindenburg in Potsdam. DE RADIO-UITZENDING. Hedenmiddag werd de Duitsche Rijksdag ge opend. Daaraan ging vooraf een kranslegging van Rijkspresident Hindenburg op de graven van de koningen Wilhelm I en Frederik de Groote in Potsdam. Door de radio konden we hedenmorgen de plechtigheid beluisteren. Adolf Hitler, de rijkskanselier, sprak een be groetingsrede uit, waarin hij zijn toehoorders opwekte tot eenheid van geest en wil. Wij willen weer een nieuwe Duitsche volksgemeenschap oprichten. Daartoe willen wij samenwerken met allen, die van goeden wille zijn, de rest zullen wij onschadelijk maken. Onze Duitsche traditie, onze geschiedenis, en de Duitsche cultuur zijn onoverwinnelijke bronnen. Uit deze bronnen willen wij een Staat opbouwen, die vast is als een rots en de hoogste autoriteit voor het volk. Hitier richtte zich daarna tot Hindenburg de aanwezigen rezen op van hun zitplaatsen en schilderde hem als den grootsten generaai- veldmaarschalk, die Duitschland ooit bezat. „Gij zijt het symbool van de onverstoorbare levens kracht van de Duitsche natie", aldus riep de Rijkkanselicr in vervoering uit. „Moge deze kracht ook den Duitschen Rijksdag bezielen", aldus eindigde hij zijn onder ademloozc stilte aangehoorde toespraak. Daarna legde Hindenburg de kransen tusschen de graven van Koning Wilhelm I en Frederik den Groote. Na afloop van de plechtigheid in de Gar nizoenskerk, defileerden Rijksweer-, Stalenhelm- en S.A. troepen voor den Rijkspresident, waar bij de omroeper in geestdrift uitriep: „Duitsch land marcheert weer f" Hindenburg begroette bij die gelegenheid spe ciaal den ex-kroonprins. Hedenmiddag werd een tooneelstuk opge voerd. waarin sterk geagiteerd werd tegen Frankrijk en waarbij aan het einde werd uit geroepen: „Duitschland moet vrij zijn De muziek speelde tenslotte de derde Leonore- ouverture van Ludwig von Beethoven. OUDE BOERDERIJ AFGEBRAND. Vee omgekomen. Zaterdagnacht is een felle brand ontstaan in de kapitale boerderij met aangebouwd woon huis, waarin tevens een café is gevestigd, be woond door den eigenaar van Vugt aan de Laanderstraat te Berghem. Omstreeks 4 uur werden de bewoners gewekt, door vonkenge- knetter en het vallen van pannen op den zol der. Op dit oogenblik stond reeds de geheele bovenverdieping van het complex in lichte laaie. Het gezin kon zich nog juist bijtijdr in nacht gewaad uit het brandende huis redden. Door den feilen wind sloegen de vlammen over op het rieten dak van de veestallen. Door omwo nenden werd alles in het werk gesteld het vee nog te redden. Een gedeelte van den veestapel kon in veiligheid worden gebracht. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat op een gegeven moment niet meer aan redden te denken viel. Zoo moest men dan lijdelijk toezien, dat een paard, 3 koeien en een hondertal kippen in de vlammen omkwamen. De brandweer kon wegens gebrek aan water in de buurt weinig hulp verleenen. De inboedel, de café-inventaris, waarbij enkele spaarkassen van plaatseilijke verecnigingen, gingen verloren. Ook de geheele oogst, een groote hoeveelheid hooi en stroo, benevens alle landbouwwerktui gen en gereedschappen werden een prooi der vlammen. Het geheele complex is totaal door het vuur vernield. De verbrande hofstede was een der oudste uit deze omgeving en dateert van omstreeks 1800. Omtrent de oorzaak van den brand tast men volkomen in het duister. De schade, die uit den aard der zaak zeer groot is, wordt slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt. RECHTBANK TE ROTTERDAM FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: L. van Kempen Dz., landbouwer te Oolt- gensplaat, R -c mr. Th. R. J. Wijers Cur, mr. W. J. C. A. Nijgh te Hellevoetsluis. SOMMELSDIJK. Rectificatie: OverledenBetje Vroegindeweij, 36 jaar echtg. van Johannis Bakelaar. MIDDELHARNIS. GetrouwdPieter Molenaar, 28 j., te Me' lissant en Neeltje de Bloeme 22 j. alhier. OverledenAart Dubbeld, echtg. van Hu« berta de WaardPietertie van de Rovaart, echtg. van Abraham Witvliet Vrijdag 17 Maart bij inzet te Stellendam in bet Logement Kaashoek en Vrijdag 24 Maart bij Afslag te Stellendam in het Logement Mijnders, telkens des namiddags 4 uur, van een huis, staande op en het recht van erf pacht tot 11 November 1950 aan een per ceel grond te Stellendam, in kavel 20 van den Eendrachispolder, aan den Nieuweweg, ka daster Sectie B no. 2007, groot 5 aren 65 cen tiaren of 37 Roeden V. M. (eigendom van den heer J. A. Borgdorff te Stellendam). Het per- cee' is verhuurd aan Human Brinkman voor f 2.80 per week. Te aanvaarden 1 Mei 1933. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping, op Woensdag 29 Maart 1933 bij inzet, op Woensdag 5 April 1933 bij afslag des avonds 7 uur in het Café »Du Commerce* te Sommelsdijk. Het huis, waarin tal van jaren Logement en Café is gevestigd, genaamd *Du Commerce* aan de Kaai te Sommelsdijk. Te aanvaarden 1 Mei 1933. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 25 Maart 's avonds 6 uur te Oud- dorp, in het logement Spee, verhuring bij inschrijving voor de gemeente Ouddorp, voor 10 jaren, dadelijk ingaande, van 10 perceelen gemijnde grond te Ouddorp in het Oude Nieuwland bij H. K. Hameeteman. Notaris VAN DEN BERG. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Vrijdag 17 Maart. Roode kool 11 per 100 stuks. Savoye kool 10 per 100 stuks. Knollen 0,50 tot 1,50 per 100 stuks. Spinazie 5 tot 12,10 per 100 K.G. Witlof 12,50 per 100 K.G. Zetpoters (blauwput) 3 tot 3,40 p. 100 Kg. Boter 0,71 tot 0,76 per pond. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK Ingezonden door JAC, KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, telef. 81431, Amsterdam. Afgeloopen week was de handel in aard appelen te Amsterdam op het laagste punt ge komen. Zeeuwsche Bonten zijn heel langzaam te verkoopen tegen zeer lage prijzen. Voor andere soorten weinig vraag. Dinsdag 14 Maart werden 1700 collies winter Malta aardappelen in veiling verkocht voor 5,50 tot 6,50 per 100 K.G., met vlugge verkoop. Den Haag was de grootste kooper, Amsterdam kocht eenige kleine partijtjes, inaar de verkoop gaat hier slecht. De winkeliers verkoopen liever Z. Bon ten, daar er meer aan te verdienen is. Heden 20 Maart werden de volgende prijzen gemaakt per 70 K.G. Zeeuwsche Bonten 0,80 tot 1,40; idem Blauwen 0,70 tot 1,40; idem BI. Eigenheimers 0,50 tot 0,80; idem BI. en Bonte poters 0,70 tot 0,80; Spuische Eigenh. 0,70 tot 0,80; idem poters 0,60 tot 0,70; Blanke Duinzand 1,40 tot 1,75; Ypolder en Haar lemmermeer Bevelanders 0,80 tot 1; idem Eigenheimers 0,60 tot 0,75; alle soorten Bonken 0,90 tot*/ 1; Noord-Holl. Blauwen 0,75 tot 1; Flakkeesche Eigenh. 0,70 tot 0,80; idem poters 0,60 tot 0,70. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 20 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 583 vette runderen, 327 vette kalveren, 430 schapen of lammeren. 924 varkens. De prijzen waren: Koeien 12—15, 2124 en 27^-29 ct.; ossen 14-16. 19—21 en 2626 ct.; vette kalveren 22/227J^ ct., 32J 237H en 42Y2^lYz ct.; varkens 14, 15 en \5]/2 ct„ alles perJ2 kilo, overjarige lamme ren 8 tot 14 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was behoor lijk, de handel was sleepend en in de prijzen kwam geen verandering, hoewel de topprijzen vaster waren. Een beste koe ging nog tot 1 cent boven noteering. Stieren niet genoteerd wegens te weinig aan voer. Vette kalveren waren iets ruimer aangevoerd met iets beteren handel, terwijl de prijzen vooral in de le kwaliteiten gemakkelijker bedongen konden worden. Een best kalf ging nog tot 7l/2 cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was iets beter dan j.l. Maandag, de handel was vlotter en de prijzen gemakkelijker te hand haven. Een prima hoik lammeren ging nog tot 15,-. De varkensaanvoer was nog beperkt, de han del ging tamelijk vlug en de prijzen waren in den aanvang hooger, hoewel de algemeene ver wachting was: een minder gunstige afloop. Zouters niet aangevoerd. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN. 20 Maart. Gemeentelijke eicr. hal. Aanvoer 400,000 stuks eieren. Prijs 1,70 tot 2,20, middelmarkt 1,93 de 100 stuks. Handel kalm. OUDEjWATF/R. 20 Maart. Kaas. Aanvoer 7 partijen, tezamen 315 stuks, wegende 1575 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk, niet ge noteerd, dito mindere 20—30. Handel matig. TIEL, 20 Maart. Boter 1.80-1,85 per kg. Eieren 1,752,20 per 100 stuks. Aanvoer 90,000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM. 20 Maart. Fijne zaden. (Boe- rennoteering)Blauw maanzaad 4548, kar- wijzaad 1819, geel mosterdzaad 1618, blauwbloei zaailijnzaad 1011. witbloei zaai- lijnzaad 1112, alles per 100 kg. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 20 Maart. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche ei genheimers 50 tot 90 ct., Zeeuwsche blauwe 0,801,30, dito eigenheimers 40—60 ct., dito bonte 0,80—1,30, bravo's 1 1.30, poters 40—70 ct„ redstar 0,70—1,10, voeraardappe- len 30—35 ct., alles per H.L.; Westlandsche ronde zand 2l/2—2> ct., malta's 7—8 ct. per kg. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 20 Maart. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aangevoerd 4885 kg. blauw, schoon 40—60 ct., 3000 kg. Groningsch 40—55 ct., 6000 Holl. geel 40—55 ct., 3400 kg. dauwroot 3540 ct. per kg. De handel was heden ongeanimeerd, er was slechts geringe kooplust en de prijzen waren zwak. Tenslotte werd het meeste aangevoerde vlas echter tegen eenigszins verlaagde prijzen opgeruimd. INGEZONDEN STUKKEN Wij deelen onzen lezers mede, dat wij geen ingezonden stukken meer opnemen, welke niet met den naam van den schrijver onderteekend zijn, of wiens naam niet medegedeeld wordt. De lezers gelieve hiermede rekening te houden. [Red.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3