EREN Prxtt iiiaiii ngraü 11.is In de betere Costouins MAG. ..TEXTIEL EEN NIEUW SEIZOEN 11 Een prima in de moderne stoffen II oo zijn wij ook rijk gesorteerd Voor 20 a 25 gulden koopt U het mooiste wat er gebracht wordt. ZIET ONZE ETALAGES! 99 MIDDELHARNIS ZANDPAD h (J. M. FA BERT) OUDE TONGE VOORSTRAAT Plaatselijk Nüeatws. Onze collecties Heeren- en Jon gensk/eeding zijn dit seizoen werkelijk iets bijzonders. Niet alléén door de prima stof- coupe en afwerking, maar vooral door de Inge prijzen. cosTUum HOE ZIJ HAAR BETREKKING KREEG. Hield zich 9 jaar jonger. Toen deze vrouw een nieuwe .betrekking zocht, begreep zij wel, dat haar 52 jaren haar kansen konden verminderen. Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond, dat zij er nog niet als 43 uitzag en gaf haar de betrekking. Het geheele verhaal vertelt zij in haar brief: „Vier jaar geleden verloor ik mijn man en was toen genoodzaakt als huishoudster in mijn eigen onderhoud te voorzien. Twee jaar geleden leed ik 'erg onder een buitengewoon slechte spijsvertering en ik voelde me zoo vermoeid en terneergeslagen. Het was me onmogelijk om vroolijk te zijn en ik zag overal als een berg tegenop. Ik nam Kruschen Salts en na drie maanden was ik een heel andere vrouw. Kort geleden kreeg ik mijn betrekking hier, en toen ik mijn leeftijd opgaf als 43, vonden zij, dat ik er jonger uitzag. Mijn gezondheid en opgewekt heid en goeden moed, ik schrijf het alles geheel toe aan Kruschen Salts." L. W. De reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is, omdat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een voldoende hoeveelheid bevat van de zes mine rale zouten, die Uw lichaam noodig heeft - zouten die de natuur U wel zou verschaffen indien U een gezond, beweeglijk leven leidde in de open lucht. Deze levenskrachtige zouten zullen Uw lever en nieren aansporen tot beter functionneeren, zoodat elk spoor van giftige afvalstoffen uit Uw organisme verdreven wordt. Het aldus gezuiverde, verfrischte bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Koop vandaag nog een flesch Kruschen Salts en begin morgenochtend met „de kleine, dage- lijksche dosis". Maak er een vaste gewoonte van en Uw inwendige organen zullen voortaan altijd goed functionneeren. Met den dag zult U zich opgewekter en flinker voelen, tot U de gezondheid tot in de vingertoppen voelt tin telen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0,90 en 1,60 per flacon. (Adv.) SOMMELSDIJK. Bij den agent der arbeids bemiddeling dezer gemeente stonden de vorige week als werkzoekenden ingeschreven 84 land arbeiders, 9 transportarbeiders, 3 metselaars, 1 timmerman, 3 schilders, 1 machinist groote vaart en 1 typograaf. Totaal .102 ingeschre venen. MIDDELHARNIS. De auto van den heer Van Hemert uit Sommelsdijk, welke op 't Ge- dempte Spui eenige oogenblikken onbeheerd stond, ging uit eigen beweging aan gang en kwam in de omrastering van het aldaar gele gen plantsoen terecht. Een gedeelte werd ver nietigd. Volgens mededeeling werd de aange brachte schade door hem vergoed. Terwijl er Donderdagmiddag drie personen nl. J. N. Jz., C van den N. en P. T. in een roeiboot zaten, zou men de boot naar den wal trekken. Deze kantelde echter waardoor de in zittenden met het koude element kennis maakten. De veldarbeider J. K. had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden aan den Langeweg zijn schouder zoo ernstig te bezeeren dat hij genoodzaakt was zijn werk te staken en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. f De burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat de keuring van de ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente zitting zal houden in de Bewaarschool op Donderdag 9 April des nm. 9 uur voor de op het alpha- betisch register voorkomenden, wier geslachts namen begint met de letter A tot en met P, en op denzelfden dag des nm. 1.45 uur voor de overigen. f Naar aanleiding van een door den heer Commissaris der Koningin in deze gemeente ontvangen circulaire, maakt de burgemeester bekend dat paspoorten die nog langer dan een maand geldig zijn, niet zullen worden verlengd of vernieuwd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vanuit deze gemeente werden de vorige week vervoerd 433 H.L. aardappelen. 1265 H.L. uien en 55 H.L. poters. De handel is deze week ongekend slap. De keuring van ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente zal plaats hebben te Middelharnis in de bewaarschool op Vrijdag 7 April a.s., des namiddags 1,45 uur. Door den gemeenteveldwachter alhier is dezer dagen tegen een persoon uit Middelhar- ns een zestal processen-verbaal opgemaakt. Bij het graafwerk voor de waterleiding stuitte men in de Nieuwstraat op een aantal palen en planken, wat het werk eenigszins op hield. Vermoedelijk is dit een beschoeiing van een vroeger aldaar liggende sloot geweest. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling ston den vorige week 15 werkloozen ingeschreven. OUDE TONGE. Dinsdagmorgen zakte een wagen beladen met stroo op den Spuidam in elkaar. Aangezien eenige pakken stroo bij dit ingeval in de Spuikolk terecht kwamen, be- teekent dit voor den eigenaar, den heer C. L. de Wit, landbouwer alhier, een schadepostje. Donderdagmorgen j.l. had de heer A. de Vos het ongeluk om met zijn hand in een sor- teermachine bekneld te raken. Hierbij werd hij aan één der vingers zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij de op 8 Maart j.l. gehouden schiet wedstrijden van den B. V. L. betreurden vele leden het feit, dat hiermede een einde was gekomen aan de schietoefeningen. Naar aan leiding hiervan heeft men besloten voorloopig om de 14 dagen de schietoefeningen voort te zetten, te beginnen op Dinsdag 21 Maart a.s. Aan de navolgende dienstplichtigen der lichting 1934 is bij beschikking van den Com missaris der Koningin van 11 Maart voor goed vrijstelling wegens broederdienst verleend Eliza Arensman, Leendert Hugo Blaak, Cor- nelis Buscop, Christianus Buijs, Johannis Aris Hagens, Pieter Hartog, Willem Jonker, Pieter Dirk Knops, Adrianus van Peperstraten, Hen- drikus Sala, Hendrikus van Veen, Michiel Versaevel, Petrus van Wezel, Cornelis Johan nes Winkels. Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 22 Maart 1933, des voorm. 10 uur. Onderwerpen terbehandeling I. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Ontslag boventallig onderwijzer. 4. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L.O. wet ten behoeve der bijz. scholen. 5. Benoeming leden van de cimmissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs. 6. Benoeming leden stembureaux. SCHUUR AFGEBRAND, Gisteravond te ruim 9,30 uur brak er brand uit in een schuur, staande aan de Stoof straat alhier en behoorende aan de Heeren Osseweijer en Koert. Aangewakkerd door den feilen wind, stond binnen enkele oogenblikken de schuur in lichte laaie. De brandweer, die weldra op het terrein van den brand aanwezig was, bepaalde zich dan ook alleen maar tot het beschermen van de belendende perceelen en mocht dan ook het genoegen smaken deze gebouwen voor het vuur te vrijwaren. In de schuur, die tot den grond toe afbrandde, stonden 3 dorschmachines, 2 tractors en 1 mo torfiets, die mede een prooi der vlammen wer den. Doch verzekering dekt hier de schade. Een deel van den muur van de brandende schuur stortte op een van de aangrenzende huizen, waardoor ook hier schade werd toege bracht, terwijl beide belendende perceelen veel waterschade opliepen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Vermoed wordt echter, dat de brand ontstaan is door vonken uit een pijp van een van de belendende huizen. Te ruim middernacht werd de brand als ge- bluscht beschouwd en is er met spuiten opge houden. Op het terrein van den brand merkten we o.m. op den burgemeester dezer gemeente, terwijl ook van de zijde van het publiek het niet aan belangstelling ontbrak, doch dit werd door de politie op een veiligen afstand gehouden. EINDLES TWEEJARIGE RIJKS- LANDBOUWCURSUS. Verslag der eindles van de tweejarige Rijks- landboLiwcursus te Oude Tonge (hoofd de heer v. Asperen), gehouden op Donderdag 9 Maart. Tegenwoordig waren o.a. Ir. J. A. van Riel, Rijkslandbouwconsulent voor Zuid-Holland;' den Edelachtb. Heer Burgemeester Vooys; het be stuur van de afd. Oost-Flakkee van de Holl. Mij. van Landbouw; afgevaardigden van de vereen, van oud-leerlingen „Ceresden heer Fase, wethouder en lid van het bestuur der Chr. School, waarin het onderwijs gegeven is, en eenige oud-cursisten. Begonnen werd met het ondervragen van de leerlingen, wat een uur en drie kwartier duurde. Er werd overwegend zeer goed geantwoord. Na het ondervragen kreeg Ir. van Riel het woord en sprak zijn voldoening uit over de wijze waarop geantwoord werd. Hij hoopte ech ter, dat wat in deze twee jaar geleerd is, niet vergeten zal worden en dat de aanteekeningen bijgehouden zullen worden en in plaats van de opgedane kennis te vergeten, nog uit te breiden door het lezen van goede vakbladen. Ook sprak hij over het nut van zich aan te sluiten bij de vereeniging van oud-leerlingen. Ten slotte be val hij nog aan vooral den derdejaarscursus te volgen, waar hoofdzakelijk praktische stof ver werkt zal worden, o.a. bedrijfscontrole en boek houding. Daarna overhandigde hij de diploma's. Met 18 personen, aldus Ir. van Riel, was de cursus begonnen, 4 trokken zich na het eerste jaar terug, terwijl aan één geen diploma kon worden uitgereikt. Dan schetste spr. nog de beteekenis der 3 verschillende categoriën diplo ma's. Wanneer men de lessen trouw heeft be zocht en met vrucht heeft bestudeerd, ontvangt men het diploma met vrucht, wat overwegen.'' het geval is. Zij, die bij het leerën een bij zonderen ijver aan den dag leggen, krijgen het diploma met veel vrucht, terwijl bij hooge uit zondering het diploma met zeer veel vrucht uitgereikt wordt. Het doet hem dan ook een bijzonder genoegen, dat hij bij dezen cursus alle drie categoriën kan uitreiken. Daarna sprak burgemeester Vooys. Hij feli citeerde de leerlingen met hun behaalde diplo ma's. Het geleerde kan in de toekomst van veel nut zijn, want, al kan niemand vooruit zien, aldus spr., dit is zeker, dat de „struggle for life" zeer zwaar zal worden en het is een feit, dat zij, die vakonderwijs hebben genoten, bij dien strijd om het bestaan sterker zullen zijn dan zij, die dat moeten missen. Namens de cursisten dankt W. Munters de aanwezigen voor hun belangstelling en voor het gesprokene. Inzonderheid den heer Van Asperen zijn wij veel dank verschuldigd. Uw taak was niet altijd gemakkelijk, maar door uw tactisch beleid is deze cursus, aldus spr., toch weer uitstekend geslaagd. Als dank voor de prettige wijze, waarop altijd geleerd is. en voor de goede verstandhouding, die er steeds tusschen leeraar en leerlingen was, bood W. Jonker namens de cursisten den heer Van Asperen een mooie eikenhouten klok aan. Dan spreekt de heer Van Asperen nog een kort woord. Hij dankt de cursisten voor het mooie cadeau. Hij drukt hun op het hart, dat toch het geleerde niet tot verwaandheid zal leiden, wat met kennis zoo dikwijls het geval is. Hij vestigt de aandacht op goede vakbladen en eindigt met de woorden: aan ons den arbeid, maar aan God den zegen. Tenslotte is het woord aan den heer De Haas van Dorsser, voorzitter afd. Oost-Flakkee van de Holl. Mij. van Landbouw. Uit de groote belangstelling blijkt toch, zegt spr., dat er nog velen zijn, die den benarden landbouwtoestand een warm hart toedragen. Hij prees vooral den ijverigen secretaris, den heer Verweij, die zoo'n groot aandeel had bij het organiseeren van den cursus en wenschte de leerlingen geluk met hun mooie diploma's. Hij feliciteerde den heer Van Asperen met de prachtige resultaten, die hij met de cursisten had weten te bereiken, dankte allen voor hun aanwezigheid en verklaarde den cursus voor gesloten. In ons vorig nummer publiceerden wij reeds de namen van hen, die een diploma verwierven. JAARVERGADERING S. B. Z. Dinsdagavond j.l. had in de oude school alhier de jaarvergadering der S. B. Z. plaats. De voorzitter, Dr. Parree, opende deze ver gadering met alle leden hartelijk welkom te heeten. Voorts sprak hij een kort woord, waarin hij o.m. aanhaalde het feit, dat de vereeniging thans 5 jaar bestond en dat gedurende die 5 jaar menige patiënt kon worden geholpen zon der bij het Armbestuur te moeten aankloppen, hetwelk vroeger maar al te vaak voorkwam. Gedurende het le jaar waren er zeer veel pa tiënten, zoodat het bestuur zich tot het Arm bestuur moest wenden, met 'het verzoek rente- looze voorschotten te willen verleenen, aan welk verzoek dan ook steeds werd voldaan. Vervolgens zag men toen uit naar middelen, die zouden kunnen voeren tot vermindering van uitgaven en zoo mogelijk tot verhooging van ontvangsten. Aanvankelijk dacht men hierin ge slaagd te zijn door bij eventueele ziekten, de verpleging te laten geschideen in Academische ziekenhuizen, doch na gehouden stemming bleek ook dit niet uitvoerbaar te zijn, daar het meeren- deel tegen stemde. Noodgedwongen moest toen de contributie verhoogd worden. Doch thans kan men zich in betere financiën verheugen en het bestuur zal dan ook trachten de batige sal do's der laatste jaren te verhoogen. Spr. be sprak vervolgens het nut der Centrale S.B.Z. op dit eiland; getracht was reeds om de tarieven der ziekenhuizen' te verlagen, doch dit bleek niet mogelijk. Dit was anders met de tarieven der specialisten te Rotterdam, welke hooger bleken dan die der specialisten te Delft, Gouda en Den Haag. Doch na gehouden besprekingen met de specialisten is men er .in geslaagd de tarieven met 10 te doen verlagen onder be paalde voorwaarden. Voorts sprak hij over het vervoer van zieken per vliegtuig in tijden van isolement van het eiland. Ook dit werd door de Centrale geregeld. Spr. eindigde met den burgemeester namens allen hartelijk welkom te heeten op deze vergadering en daar de burge meester reeds meer getoond had voor tfereeni- gingen op sociaal terrein een warm hart te bezitten, hoopte hij incLen noodig, ook op diens steun voor de S. B. Z. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering ongewijzigd vastgesteld, met dank aan den secretaris. Ook hec jaarverslag werd goedgekeurd. Hier uit bleek o.m., dat in 1932 geen patiënten waren overleden; het ledental gestegen' was van 2293 tot 2325, 56 patiënten waren geholpen en het totaal aantal verpleegdagen en verpleegkosten resp. bedroegen 692 en 5094,28. Daar er geen ingekomen stukken waren te behandelen werd er overgegaan tot het jaar verslag van den penningmeester. De rekening sloot in ontvang en uitgaaf op 8387,50 en de balans met een actief en passief van 3058,87, terwijl de winst 245,28 bedroeg. Door den voorzitter werden enkele punten der rekening toegelicht. In aansluiting hieraan werd het verslag der controlecommissie voorgelezen, waaruit bleek, dat alles in orde was bevonden. Den penningmeester werd onder dank decharge verleend. Bij gehouden stemming werden de aftredende bestuursleden, de heeren Beijer, v. d. Tol en Nijsse herkozen, die zich hun herbenoeming lieten welgevallen. Bij de rondvraag werden nog enkele punten van huishoudelijken aard besproken, waarop de vergadering met een woord van dank voor de opkomst werd gesloten. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden schiet oefeningen van den B. V. L. alhier werden de volgende punten behaald: W. A. van Alphen Cz. 49 punten, L. Oudzegel en W. Drooger 48, A. K. Nieuwkerk, C. Sneep, A. van Schouwen en J. C. Nieuwenhuijzen 46, J. van Heemst 45, H. van Zielst, J. van den Doel, L. Verseput en G. A. van der Wende 44, J. C. Braber en G. H. Verweij 43, P. van Prooijen 42, A. v. d. Boom 32, A. Kievit 26 punten. Door het plotseling doorloopen van het paard had B. het ongeluk van den wagen te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Prijzen der veldvruchten: Uien 0,30, aardappelen 0,30 en peen 0,35 per H.L. De keuring der trekhonden zal alhier plaats hebben op Dinsdag 4 April a.s., des nam. 1 uur. De heer L. N. had het ongeluk met paard en wagen om dén draai in de sloot te rijden. Met vereende krachten werd het paard op het droge gebracht en liep dit ongeluk met een nat pak en eenige materieele schade af. Het woonhuis en erf, staande aan de Voorstraat, dat bij de gehouden verkooping ten verzoeke van wijlen Adrs. Grootenboer, werd afgemijnd door J. Simonse, is niet gegund. DIRKSLAND. Verleden week werden van uit deze gemeente verscheept 1000 H.L. aard appelen, 3000 balen peen en 2200 balen uien. UITVOERING DER CHR. GEMENGDE ZANGVEREEN. „SURSUM CORDA". Donderdagavond heeft „Sursum Corda" in het koor der Ned. Herv. Kerk te Dirksland haar uitvoering gegeVen. De bijeenkomst werd door den eere-voorzitter Ds. C. van der Wal geopend door, na ge meenschappelijk gezang en Schriftlezing, in ge bed voor te gaan. 'Het koor, onder leiding van den directeur den heer Bernard, zong: Soli Deo Gloria, Berg- schoon van Spaanderman en Lentelied van Mendelsohn-Bartholdy. Onmiddellijk viel het ons op, dat de bedoelingen en opvattingsweer- gave van den leider uitstekend begrepen en opgevolgd werden, zoodat de muzikale voor dracht zeer goed tot haar recht kwam. Ds. van der Wal sprak vervolgens een rede uit, waarin hij op fijn geestelijk en waar Chris telijke wijze de verhouding van de geloovigen en de muziek, in het bijzonder de zang, vast stelde. Onze plicht 'is om deze gave, een der heerlijkste door God ons geschonken, te stellen in Zijn dienst en tot Zijn eer. Moge dit ook Sursum Corda's ideaal zijn. Lenteavond van J. G. van Herwaarden werd door een mannenkwartet uitgevoerd, wat een mooi staaltje van samenzang is geworden. Na de pauze was nog als verrassing, dat buiten de programmanummers de heer Bernard een klavierstuk deed hooren, dat, getuige het applaus, door alle aanwezigen zeer gewaardeerd werd. Zijn techniek en muzikale uitbeelding dwingen een groote bewondering af. Alle zangnummers te vermelden en te be spreken, vergt te veel plaatsruimte, evenwel mag niet ongenoemd blijven het zeer teere Nacht van Schubert en zware Psalm 21 van Möhring, welke moeilijkheden zeer verdienstelijk waren overwonnen, terwijl van de ingewikkelde stemmencombinatie een groote bekoring uitging. Een muzikaal evenement op dezen avond was de uitvoering van de Hebriden-ouverture van Mendelsohn-Bartholdy op de piano vierhandig door de heeren Ds. van der Wal en F. A. Bernard, in combinatie met het orgel, bespeeld door den heer A. A. Jansen. Wij hebben ge noten van de schitterende vertolking van deze compositie. Na eenige extra nummers op harmonium en piano zong het koor tot slot Lofzegging van Joh. Wagenaar, waaruit de dankbaarheid ons tegenklonk. Sursum Corda kan met voldoening op haar uitvoering terugzien; deze vereeniging is waard, dat nog meerderen zich aansluiten in de rijen der zangers, zooals de voorzitter, de heer Jan sen, in een kort woord dit verzoek deed. Ds. van der Wal sloot na gemeenschappelijk gezang en gebed de bijeenkomst, SOLISTEN-CONCOURS. Door den Bond van Muziek- en Zangvereen. op Goeree en Overflakkee werd j.l. Dinsdag een Solistenconcours gehouden in „Odeon". De vice-voorzitter Joh. v. d. Hetivel opende met welkomstwoorden aan de aanwezigen en in het bijzonder het jurylid den heer Ed. Flipse. De uitslag was als volgt 3e Afd. H. van Aalst, Dirksland, Trombone, 2e prijs met 42 punten; P. Kievit te Dirksland, Bugle, le prijs met 49 punten. Duo: Mej. D. de Ruiter en den heer T. Duhen te Dirksland le pr. met 48 punten. Trio jeugdkoor: L. de Vos, H. Vinke en B. Breeman te Ooltgensplaat, le prijs met 48 p. Trio jeugdkoor: C. Verburg, A. de Ruiter en L. de Vos te Ooltgensplaat, le pr. met 55 p. Dubbel Kwartet Excelsior te Stellendam: Mej. L. Koese—I. van Wezel sopraan, N. Kole—N. de Bruin alt, A. Koese—H. Koese tenor en M. van EesterenK. v. d. Bok bas, le pr. 49 p. 2e Afd. Mej. C. Lugtenburg-v. d, Ochtend, alt, Nieuwe Tonge, 2e pr, 43 p. - A. Boelaars, bas, Ouddorp, le pr. met 48 p. - A. van Slie- drecht, bas, Nieuwe Tonge, le pr. met 49 p. A. v. d. Sluijs, bariton, Middelharnis, le pr. met 48 p 1 Kwartet Amicitia Dirksland: M. van der Ham le piston, L. Tamboer bugle, A. van der Ham alt en G. Wolfert bas, le pr. met 53 p. Kwartet O.K.G.K. Ooltgensplaat: Mej. J. van Gent sopraan, Mej. R, Wagner alt, J. van Putten tenor en H. Tiggelman bas, 2e pr. met 44 p. Dubbel Kwartet Excelsior Ouddorp: Mej. R. Kurvink—C. Boelaars sopr., Mej. K. BreenK. Bezuien alt, T. TanisK. van der Wende tenor en P. TanisA. Boelaars bas, 2e pr. met 42 p. le Afd. A. Bruggeman trombone, Middel harnis, le pr. met 50 p. Mej. M. Ardon sopraan, Dirksland, le pr. met 48 p. Duo O.K.G.K. Ooltgensplaajf: Mej. J. van Gent sopraan en Mej. L. Kloet alt, le pr. met 49 p. Kwartet Amicitia Dirksland: C de Bonte bugle, B. van Broekhoven bugle, L. Witvliet bariton en M. de Bonte trombone, le pr. met 51 p. Dubbelkwartet Excelsior Dirksland: Mej. M. RobijnJ. de Berg sopraan, Mej. W. Polder—N. Ingeneeger alt, T. E. Duhen—L. van Prooijen tenor en W. Polder—B. Soldaat bas, le prijs met 48 punten. Afd. Uitmuntendheid. L. Witvliet bariton, Dirksland, le pr. met 50 p. J. Kaslander piston, Dirksland, le pr. met 56 p. M. de Roon bombardon si, Dirksland, le pr. met 49 p. Buiten mededinging speelde mej. L. Poortvliet Adigio Cantabile van L. v. Beethoven. De heer Flipse zeide, voor hij de behaalde prijzen bekend maakte, dat thans veel eerste prijzen waren gevallen als gevolg van het vele zeer goede, dat ten gehoore was gebracht en dat getuigde van ernstige studie. Van de vele zang- en muziekbonden staat zeker ook Flak- kee op het eerste plan. Voorts hield hij een zeer interessante causerie over het doel en wezen van muziek en gaf waar devolle raadgevingen en aanwijzingen. „Men moet geen noten spelen, maar muziek maken". Hij liet het verschil hooren door op de piano „Sneeuwklokjes" van Zijderlaan te spelen. Een ovatie aan het slot van zijn zeer gewaar deerd gezellig babbeltje werd spontaan gebracht. De heer van den Heuvel sprak het slotwoord. HERRINGEN. De afd. Herkingen van het Groene Kruis vergaderde Donderdag 16 dezer in de Herv. School. Aanwezig waren 29 leden. De vice-voorzitter opent de vergadering met de leden welkom te heeten en verzoekt aller medewerking bij de te houden besprekingen. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd en geteekend. Het jaarverslag van den secretaris wordt onder dank vastgesteld. De rekening van den penningmeester wordt onder dank goedgekeurd met de volgende cijfers. Saldo 1931 63,79, ontvangsten 247,90, totaal 311,69. Uitgaven 185,14. Saldo over te brengen op nieuwe rekening 126,55. Begrooting voor 1933 aan ontvangsten: Saldo 1932 126,55, contributies 250, totaal 376,55 Begrooting 1933 aan uitgaven: bodeloon 15, magazijn 110, contributie hoofdbestuur 25, issurantie 0,85, nkosten bestuur 2,50, aan schaffing verplegingsartikelen 200, onvoor ziene uitgaven 23,20, totaal 376,55. Over deze begrooting worden enkele vragen gesteld en tot tevredenheid beantwoord. De heer J. Kareis vraagt of 't niet mogelijk is om te komen tot aanschaffing van een lucht bed. Het bestuur zal deze zaak in overweging nemen. De heer A. Munters wordt met 26 stemmen als bestuurslid herkozen en neemt onder dank zijn herbenoeming aan. Dan volgt een vrije stemming wegens vacature J. W. van Houdt. Bij le stemming kreeg de heer C. J. Geluk 14 en M. de Geus 10 stemmen. Bij de 2e stemming verkreeg de heer Geluk 15 en de heer de Geus 14 stemmen, zoodat de heer Geluk gekozen is, die ook onder dank zijn be noeming aanvaardt. Het bestuur bestaat thans uit de heeren: G. Nijpjes, vice-voorzitter, A. Munters, secre taris, A. W. Korvink, penningmeester, J. L. Coenradie, C. J. G|eluk, D. D. Kastelein en J. van Kempen. De verdeeling der functies zal door het bestuur geschieden. Een afgevaardigde voor de algemeene ver gadering wordt niet benoemd. Ten slotte wordt een zeer geanimeerde be spreking gevoer dover wijkverpleging en wat daar verder mee in verband staat. Een en ander neergelegd in diverse wenschen der leden, zal door het bestuur nader worden overwogen.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 4