Wat er in ons land gebeurde. Twee Muiters: Prins Willem I en Marx. De politieke knobbel aas» het werk. Banketbakkers en Kamerleden. Rechtzaken. Klerk en School. Correspondentie iitiche fnciiGMe Ingezonden Stukken Verifcoopingen. Marktberichten. .BLACKBIRD' WLKMUIim Boekhandel van N.V. Druk. en Uitg. v.h. W. Boekhoven Zonen Sommelsdijk «e=n^rr injyi1 - - ;- 3SS. macht- ïenschen. zei eens en ,,De ol als de stad 1 x/2 uitgege- de ho en Go- Hij, scheuren, dat de flinke vangst, die er in zat, geheel verloren ging en maakte zoodoende een schade van 90. Aan den dienstplichtige W. Grmwis, lich ting 1933, is een jaar vrijstelling verleend we gens kostwinnerschap. Er worden plannen gemaakt om in de Ned. Herv. Kerk electrisch licht aan te leggen. Kort verslag van de pas opgerichte Ko nijnen- en Pluimveevereeniging „Nut en Ge noegen". De tijdelijke voorzitter C. van Koppen Kz. opende de vergadering met een woord van 1 welkom. Aan de orde: vaststelling statuten en huis houdelijk reglement. Een bespreking over het tatoueeren ot ringen der dieren. Daartoe werd overgegaan tegen betaling van een kleine vergoeding. De contributie werd bepaald op 15 cent per maand, welke per 3 maanden zal worden geind. De heer J. Vink wer dtot voorzitter gekozen en nam de benoeming aan. Daarna volgde sluiting. Deze week zou men kunnen noemende consderge jdie met den sleutelbos» rammelt, welke toegang verschaft tot de arena, waarin de politieke strijd beslecht pleegt te worden. Alles staat in het teeken van de komende verkiezingen, In de groote steden is men met de voorbereidende werkzaamheden begonnen. In Den Haag werden de stembussen reeds te voorschijn gehaald en schoongemaakt en er wordt hier en daar op straten, pleinen en ge bouwen reeds druk gekalkt en geschiidert. En kele gemeenten waar het aesthetisch gevoel uitgaat boven de zucht naar politieke verma ken als deze, hebben het „kunst"slchiUderen waarvan de speciale karaktertrek is, dat het in het holst van den nacht geschiedt, verboden. De politieke knobbel van het Nederlandsche volk is deze week gaan werken. Zoowel links als rechts roert zich en een ieder stelt zich daarbij als voorbeeld den Va der des Vaderlands, Prins Willem van Oranje, wiens geboorte in April herdacht wordt. H. VI. de Koningin zal de Willem van Oranje-herden king in het Concertgebouw te Amsterdam op 24 April bijwonen. Na deze vorstelijke belang stelling brengen wij onder den aandacht, het besluit van de regeering om door de Rijksmunt een Regeeringspenning in verband met deze nationale herdenking te laten maken naar een ontwerp van L. O. Wenckebach. In Vlaande ren (België) is ook veel belangstelling voor Wilhelmus van Nassouwe. Woensdag 1 Maart j.fl. luisterden o.a. ruim 300 Vlaamsche stu denten naar een lezing over Willem van Oranje van Dr. N. Japikse, die bezieling onder de Vlamingen wist te verwekken en een warm pleidooi hield voor de groot-Nederlandsche gedachte. Wij zeiden, dat er ook bij links interesse gevonden werd voor Prins Willem I en we wijzen in dit verband op het 39e Partijcongres van de S. D. A. P., dat drie dagen lang in Nijmegen gehouden werd en welk congres door den Voorzitter, Jan Oudegeest, geopend werd. Oudegeest wees zijn hoorders op Willem van Oranje en Karl Max en zei woordelijk ,,In deze dagen gedenken wij de geboorte van twee muiters, «die op den gang der geschiedenis grooten in vloed gehad hebben. Met muiters gaat het doorgaans zooAls de muiter bekwaam en .wilskrachtig is en hij treedt op wanneer de tijd rijp is, dan wordt hij in de geschiedenis geboekstaafd als held der wetenschap, geloofs held of vrijheidsheld" en even later zegt Ou- dèn^st „Maar zooveel zuiverder staan wij in de herdenking hunner daden tegenover Marx da n tegenover Willem de Zwijger Niet allereerst' de laatste de burgerij vrij v de lOverheersching van adel en o^eHjktód dt eerste T Proj«f;laat 1Ho naoedaclitenis aanvoerde, maar, vooral omdat de nagedachtenis j v i; Ttfsierd wordt door de wijze van den Zwijger o/* n (e ,ande waarop de burgerlijke p0Htieken hem en zijn nazaten gebi uiKt. r Strijd tegen ons, tegen de ™u'we opstrevende klasse." Wat mogen de sociaal-democraten v n <- derland toch blij zijn, dat Prins \Mtem ge leefd heeft en bij ons volk als één van e schoonste principes heeft aangegeven vrij tl van overtuiging Het is als zien wij nog den droeven blik van den stervenden Prins en a's hoorden wij nog de bekende woorden van «iens stervende lippen „Mijn God, heb medelijden met mij en met mijn arme volk En als de Prins thans leefde zou hij er aan toegevoegd hebben en met dit arme proletariaat, met de S. D. A. P„ met Jan Oudegeest Wij huiveren terug voor deze schandelijke vergelijking van Marx met Oranje, van den man, die god dienst noemt de opium voor het volk en van den man, die zijn leven gaf voor het gemds- dienstige bestaan van zijn volk, voor de eer van Gods openbaring in deze wereld. Deze historie-verkrachting van Jan Oude geest zal de S. D. A. P. nog meer verbinden aan den Vader der Leugens en niet aan den Vader des Vaderlands. De muiters schijnen nog al „in de pas" te staan bij de heeren socialisten. De Tweede Kamer werd deze week vergast op de inter pellatie van Ir. Alberda over de Zeven Pro vinciën van den heer Vliegen over het lid maatschap van marinepersoneel van een roode organisatie. De antirevolutionaire en katholieke fractie heeft gezwegen op al het onsmakelijk, laag bij de grondsche geredeneerEen passage van de schermutseling tusschen Minister Deckers en Al'barda, was teekenend. Minister Deckers: „En de laatste weken is meer dan ooit de revolutionaire gezindheid der S. D. A. P. in het licht gekomen. (Rumoer.) De heer Albarda: Och kom Minister Deckers: In de Eerste Kamer -zei onlangs nog de heer Hermans: „Ja, wij zijn revolutionair" en de heer Mendels knikte be vestigend toen de heer De Savornin Lohman izeide, dat de S.D.A.P. revolutionair was .(Ru moer) In de Vooruit staat: „Nooit hebben wij 4oocihend een revolutionaire beweging te zijn." ;heer Albarda: „Nooit". Dus niet al leen a>Ta Jaatsten tijd Het heeft faafl geduurd voor de S.D.A.P. tpï ze revolutionair was, thans is ™geen twijfel aan: niet alleen hun woor den maar ook W> a£t!e? stemmen "ft elkaar overeen Ze worden eerlijker maar ook gevaar lijker Er is" inderdaad verschil tusschen blaffen de en bijtende honden. De Regeenng knoope het Nooit" van Albarda goed in de ooren De berichten over de muiterij werpen me veel licht meer over de zaak. Het is meer te betwisten, dat het commando •belangrijk tekort schoot. f>« commandant en de officieren zullen zich daarom voor den Krijgsraad moeten verantwoorden. Aneta meldde deze week het geweldige be richt, dat Sardjono, een Inlandsch communist, de candidaatstelling als Tweede Kamerlid voor de communistische partij Holland heeft aan vaard. Lou de Visser heeft schijnbaar overal zijn mannetjes zitten Intusschen laat men deze heeren maar vrij- buiteren op Nederlandschen bodem. Het com munistisch schrikbewind in A dam bij de huur stakingen duurt nog steeds voort en de eenc molestatie van een willigen huurder na de ander volgt, 't Hoofd van de A'damsche politie schijnt geen behoefte te gevoelen om aan dezen terreur een einde te maken, ook al behoort hij dan tot de Antirevolutionaire Partij In Amsterdam is thans een partijhuis van Natóonaal-socialisten en communisten. Het „Karl Liebknechthuis" en het „Bruine Huis" staan vlak bij elkander en de eerste gevechten hebben reeds plaats gevonden. Tot dusver wordt er nog met deze dingen gespot. De ernst er van mag men er toch niet van onderschatten, als men bedenkt, dat in Munchen tien jaren geleden eveneens den draak gestoken werd met „swastika"- en „sowjet"-gedoe In Rotterdam werd Zaterdagavond door 1200 a 1400 communisten een optocht gehouden door tische kringen begint men zier eveneens te roeren. De chef van het departement van den Bur gemeester van Den Haag, mr. dr. W. M. Wes terman, heeft bedankt als lid van den Vrijheids bond en heeft zich beschikbaar gesteld als candidaat voor de Tweede Kamer voor de Nederlandsche Fascisten, mits een fusie tot stand komt met alle fascistische vereemgingen Ir. Mussert, de leider van de Nat. Socialistische beweging, heeft den heer Westerman echter bedankt voor zijn vriendelijk aanbod om ook voor zijn beweging afgevaardigd te willen wor den naar het Nederlandsche parlement. Van fusie is nog geen sprake, doch zal in de toekomst ongetwijfeld plaats vinden. Het partijcongres van de S.D.A.P. heeft meer dan eens een helder licht geworpen op 't gevaar van de sociaal-democratie. De heer Kleerekooper vergreep zich enkele malen onder groote hilariteit aan de Heilige Schrift en aan den persoon van den heer Colijn, die een Bileam, een valsche profeet was. Dergelijke geestigheden had het congres dan ook hard noodig, want de geest was er zeer onbehaaglijk. De uitlatingen van de verschillen de sprekers gaven blijk van ontevredenheid. Zoo vertoonde het verslag van den penningmeester een tekort van 16,000 gulden en bracht de heer Schaper scherpe critiek uit op de redactie van de Arbeiderspers, die alleen maar op sensatie belust was en niet voor objectieve bericht geving zorg droeg. Ook de heer v. d. Kieft kantte zich tegen de mentaliteit van de partijpers, die hoe langer hoem eer op een boulevard-blad ging lijken. Geklaagd werd over een tekort aan inter nationaal besef, waarbij door Albarda er op gewezen werd, dat die de schuld was van de communisten, die niet samen wilden werken in de Soc. Arb. Internationale. Nog meerdere liefdesbetuigingen werden aan het adres van de communisten ge uit. Men was het er over eens, hoewel het een Moskousch relletje was, dat over de huur- staking in Amsterdam een sympathieke bericht geving opgenomen moest worden. Het conflict in het visscherijbedrijf te IJmui- den is nog steeds niet opgelost. De IJmuider federatie van arbeiders en de Reeders kunnen niet tot overeenstemming komen. Men geeft natuurlijk elkander de schuld. Intusschen gaat de vischhandel hoe langer hoe meer achteruit. Duizenden menschen zijn werkloos, snakken naar werk, maar deze menschen schijnen zich de luxe te kunnen permitteeren van staken Vanaf 10 Maart zal een krachtige propa- ganda-actie gevoerd worden voor het Neder- landsch product. De Regeering ziet het groore nut van een dergelijke actie in en heeft het comité van actie dan ook gesubsidieerd. Minister Verschuur antwoordde op de vraag, die hem in een intervieuw gesteld werd of iiij van meening is, dat het Nederlandsche publiek nog onvoldoende is ingelicht: „Indien wij daar van niet de bewijzen hadden, zou de regeering geen suibsidie hebben verleend. Niet alleen het publiek, doch ook de groote afnemers weten nog veel te weinig van de prestaties, waartoe onze nijverheid in staat is." Bij alle narigheid worden er toch ook nog feesten gevierd. Wij bedoelen niet het jubileum van den bekenden Hollandschen keeper Gejus van der Meulen, die 50 internationale wedstrij den heeft gespeeld en volgens de voetbalpers een beroemd man moet zijn, en in 't geheel 99 ballen heeft laten schieten, waar hij 1.1. Zondag in Amsterdam voor werd „gehuldigd", maar het 50-jarig jubileum van den A.N.W.B., den Alg. Ned. Wielrijders Bond, die een halve eeuw lang schitterend werk heeft verricht op het gebied van wandel- en wielertoerisme. Er zijn plannen om in de hoofdstad een monument voor dezen Bond op te richten De toestand in onze Indien is niet rooskleurig, hoewel uit het door het Kantoor van Arbeid ingestelde onderzoek gebleken is, dat de econo mische toestand in de desa nergens ongunstig kan worden genoemd. Het geldgebrek wordt veel opgeheVen door de herleving van ruil handel. Over de sluiting van een non-agressie-verdrag van Nederland en Japan liepen deze week ge ruchten. Matsoeoka, de leider van de Japansche Vol kenbondsdelegatie, bracht wel een bezoek in ons land, maar niet daarvoor. Matsoeoka er kende, dat bij een oorlog met Amerika Japan geheel aangewezen was wat olievoorziertfing be treft voor zijn vï.oot op de oliehaven of N. O. Borneo. De Regeering heeft dit ook ingezien en hoe wel er geen direct gevaar is, voorzorgsmaat regelen genomen op Borneo, door ee'n deel van de militie op te roepen in verband met den toestand in het verre Oosten. Dan zijn deze week voor het Christelijk poli tieke leven van belang geweest de deputaten- vergadering van de A. R. Partij en de Chr. Historische Vrouwendag in Den Haag, waar Mej. Frida Katz o.a. zei, dat alle Protestanten zich met elkander samen moesten voegen en we op moeten houden met elkander te verketteren, omdat we één groot en mooi geloof hebben, waaruit wij gezamenlijk de groote lijnen kunnen trekken door deze wankelende wereld. En tenslotte zijn er werkelijk in deze sombere tijden ook nog menschen, die meenen, dat de humor in de crisis niet gemist kan orden: de secretaris van de Banketbakkersvereendging geeft de Kamerleden in zijn jaarverslag nog een „lik uit de pan" „Nu met zoo weinig oordeel wetsontwerpen ingediend en behandeld worden, die toch het algemeen belang niet raken, vraagt men zich af, of die meer als werkverschaffing voor de Tweede Kamer moeten dienen De man voegt er 't volgende gedicht aan toe. „Waren er geen banketbakkers, dan waren er geen wetten; Waren er geen wetten, dan waren er geen Ministers; Waren er geen Ministers, dan waren er geen Parlementen, Waren er geen' Parlementen, dan waren er geen Kamerleden. Omdat er dus banketbakkers zijn, moeten cr ook Kamerleden zijn KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. .Zitting van Vrijdag 10 Maart 1933. E. v. S. te Melissant stond voor de tweede maal terecht voor een jachtdelict. De jachtop ziener V. verklaarde, dat verdachte op wild geschoten had. Verdachte ontkende. Getuige V., rustend landbouwer te Melissant, zeide, dat verd. v. S. niet had geschoten. Het O. M. handhaafde het in eerste instantie gehouden requisitoir en eischte 100 boete subs. 1 maand hechtenis. De Kantonrechter zal schriftelijk vonnis wijzen. M. A. te Middelhamis werd beschuldigd van drie overtredingen, gepleegd bij het slachten van een koe zonder de vereischte vergunning. Er waren enkele verzachtende omstandigheden en daarom werd verdachte veroordeeld tot drie maal een geldboete van 4 subs, driemaal 2 dagen hechtenis. W. M. te Dirksland werd er van beschuldigd dat hij met een windbuks geschoten zou hebben op een openbaar terrein. Getuige T .M. te Dirksland verklaarde, dat het terrein waarop geschoten was, niet openbaar was. Het O. M. achtte verdachte schuldig. Het mag dan geen openbaren weg geweest zijn, toch was het wel voor het publiek toegankelijk. De eisch luidde 25 boete subs. 10 dagen.hecht. De Kantonrechter veroordeelde verdachte te>t 10 subs. 5 dagen hechtenis, met teruggave van den in beslag genomen buks. J. C. de V. te Dirksland werd veroordeeld wegens overtreding van de winkelsluitingswet tot 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. C. v. d. M„ 26 jaar, arbeider te Den Bommel, stond terecht, dat hij met een kalkbezem kalk heeft gesmeerd op de jas van een 13-jarigen jongen P. C. H. Verdachte bekende. De jongens hadden hein in den weg gestaan bij het kalken van een voetbalterrein. De getuige verklaarde, dat verdachte het ex pres gedaan had. De Kantonrechter: Hebt u de jas bij je Getuige. Wilt U hem eens zien (Vroolijk- heid). Inderdaad is de jas geheel bekladderd met kalk. De Ambtenaar kan goed begrijpen, dat de jongens verdachte gehinderd hebben bij zijn werk en dat hem dit begon te vervelen. Spr.. eischte 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. Verdachte werd conform veroordeeld. De 48-jarige caféhouders A. P. de W. te Oude Tonge stond terecht, dat hij het verkeer van rechts op den Molendijk niet zijn voorrang heeft gegeven. Verdachte beweerde, dat op de platas, waar hij aangereden werd, niets te zien wah. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de be wering van verdachte, dat hij het eerst bij den bocht was, niet juist was. Eén van de getuigen maakte de zeer logische opmerking, dat ze wol tegelijk aangekomen moesten zijn, anders hadden ze elkander niet geraakt. Dat was nog al dui delijk. De Ambt. van het O. M. achtte de schuld bewezen, omdat het uitzicht niet belemmerd was en het verkeer van rechts den voorrang had moeten hebben. Spr. eischt 25 boete of 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroor deelde verd. tot 15 boete of 5 dagen hecht. De 45-jarige K., chauffeur van de R. T. M., uit Ouddorp, stond terecht, dat hij op het kruis punt Chr de Vrieslaan en Lijnbaanstraat te Middelharnis een aanrijding had veroorzaakt, omdat hij het verkeer van rechts niet den voor rang had gegeven. De Ambt. van het O. M. eischte 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. De Kantonrechter ver oordeelde verdachte tot 5 boete subs 4 dagen hechtenis. P R, landbouwer te Herkingen, werd be schuldigd, dat hij een paard verwond aan dc linkerschoft, werk had laten verrichten. Verdachte ontkende, dat het paard verwond was. Het was slechts huiduitslag Uit het proces-verbaal bleek echter het te genovergestelde bewezen. Verdachte werd veroordeeld tot 12 boete subs. 6 dagen hechtenis. De 33-jarige broodbakker H. A. v. L. werd veroordeeld wegens overtreding van de winkel sluitingswet tot een geldboete van 5 subs. 2 dagen hechtenis. De 23-jarige M. v. E„ arbeider te Stellendam, en G. N. (die niet verschenen was), werden wegens het rapen van mosseilen veroordeeld tot 2 subs. 1 dag hechtenis. M. P. werd veroordeeld wegens drie over tredingen: zonder nummer, geen spiegel en geen rijbewijs, tot 2 geldboeten van 2 subs. 1 dag en 1 geldboete van 10 subs. 5 dagen hecht. M. v. d. O., 34 jaar, chauffeur, stond terecht omdat hij geen nummerbewijs had en geen licht en werd verordeeld tot 2 geldboeten van 4 subs. I dag hechtenis. T. v. H., 32 jaar, landbouwer te Ouddorp, werd veroordeeld omdat hij op jachtgrond met een eelectrischen lantaarn was geweest, tot een geldboete van 25 subs. 5 dagen hecht. G. K., A. Tr. en A. B. werden veroordeeld wegens het visschen van krukels in verboden water, ieder tot een geldboete van 2 subs 1 dag hechtenis. PM. B-, 49 jaar, landbouwer te Ouddorp, werd veroordeeld, omdat hij een gewond paard had laten werken, tot 8 boete subs. 4 dagen. De 41-jarige arbeider D. K. te Ouddorp stond terecht omdat hij met een strik op verboden jachtgrond was aangetroffen en deze strik al daar wildez etten om konijnen te vangen. De Ambt. van het O. M. eischtte f 25* boete subs. 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot 20 boets subs. 10 dagen hechtenis. I. v. d. S. werd veroordeeld, omdat hij zon der licht had gereden, tot een geldboete van 5 subs 3 dagen hechtenis. J. B., 39 jaar, landbouwer te Sommelsdijk, stond terecht, omdat hij op de Kaai niet den voorrang had verleend aan het verkeer van rechts. C, J. K., 29 jaar, landbouwer te Melissant was aangereden en getuigde evenals verdachte, dat hete en zeer moeilijk punt was. Verdachte werd veroordeeld tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De cneisjesvereeniging Dorcas alhier hoopt D V. 15 Maart a.s in het gym. lokaal der O. L. School haar jaarvergadering te houden Zondag aan taande zal in de Ned. Herv. Kerk bidstond voor het gewas worden ge» houden, Woensdag 8 Maart j 1 des avonds 7 uur hield de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging »Obadja« haar 2e jaarvergadering in het gym. 'okaal der O. L. School. De eere voorzitter Ds. Polhuijs opent de ergadering met te laten zingen Psalm 75 vers l en 6 en gaat voor in gebed. Hierna leest hij eerst Psalm 119 van vers 1 tot 8 en daarna Handelingen 11 van vers 19-25. Vervolgens brengt jpr. nog in herinnering het overlijden 'an ons medelid C. van Dijk, die zoo plot» seli g uit ons midden werd weggenomen Spr. lankt vr Maliepaard voor de leiding die hij op zich nam, wegens het bedanken van C. Vink. Als nu bepaalt spr. zijn gehoor bij de voorden uit Handelingen 11 en vermaande ze allen dat z(j met een voornemen des harten hij den Heere zouden blijven, er op wijzend lat wij eerst komen moeten om te kunnen blijveü. Vooits sprekend over het blijven zelf n dat het zijn moet een blij ven met bet hart, )m er tenslotte de nadruk op te leggen dat :r altijd vooral ook voor jongeren met het oog op de verleiding en voorzeker in dezen ijd alle aanleiding is om ernstig te vermanen, lat wij zullen blijven. Daarna worden gelezen dc jaarverslagen van Secret ris, Penningmeester en Bibliothe» caris, waarop de meisjesverecniging Dorcas -enige liederen zingt. De voorzitter M. Maliepaard leest Mattheus 3 vaarop een korte bespreking volgt. A Visser houdt een inleiding over: »De teik in het Nieuwe Jeruzalem* en M. L. Hen» rikse over »Karel de Groote«. Als volgende inleider H. Trommel met een Tij onderwerp getiteld »Hct moderne lever Hierna wordt gezongen Psalm 89 vers 3 vaarop pauze volgt Na dc pauze wordt gezongen Ps 123: 1 vaarna door de afgevaardigden van dc M V. »Dorcas« KV »Jong Holland* beiden alhier, J V. Jehova Nissi« uit Sommelsdijk, »Th - notheus« van Herkingen, »Jebova Nissi« van vliddclharcis en »Gloria Patria« van Nieuwe fonge een felicitatie wordt uitgesproken. D Hogerwerf draagt een gedicht voor ge- iteld: »Aan moeders graf«, gevolgd dooreen nleiding van W v. d, Welle over Maarten Luther, en van A. Arensman over de Armada >f Onoverwinnelijke vloot. Op een volgend onderwerp van J. Arensman over »Mozcs' lood* volgt een korte bespreking. De M V, ringt weer eenige liederen, waarna tenslotte X Hogerwerf nogmaals een gedicht leest over: »Het Ktuis«, waarna de Voorzitter allen har- elijk dankt, du» hebben medegewerkt tot het velslagen van dezen avond. Ouderling J. Trommel sprak nog een kort 'otwoord, opwekkend tot de vreeze des Hee- cd, die bet begicsrl der wijsheid is. Hij laat •iog zingen Ps. 119 5 en sluit de vergade ring met dankgebed. De J. V. mag op een goedgeslaagde verga- lering terugzien. OUDDORP Op Woensdag 15 Maart zal oor de Ger. Gemeente, des v.m. 9 30 en 's av. 6.30, door den heer Wijting, bidstond voor het gewas worden gehouden. DE INKOMSTEN IN FEBRUARI. Het Zendingsbureau giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende Gedurende de afgeloopen maand is er bij ons ingekomen een bedrag van 68,000,— Dit is op zichzelf een zeer heugelijk cijfer. Maar men moet daarbij de omstandigheid niet uit het oog verliezen, dat er een gift bij ds, die bijna de helft van dit bedrag uitmaakt. En hoe diep de dankbaarheid ook is voor een dergelijken, in dezen tijd zoo meer dan dubbel gewaardeerden steun, toch mag de keerzijde niet vergeten wor den, n.l. dat het overige bedrag niet geheel de hoogte bereikt heeft van wat in Februari 1932 door ons is ontvangen. Maar in totaal zijn nu Januari en Februari niet achtergebleven bij hetg emeenschappelijk bedrag van die twee maanden in het vorige jaar en dus gaan wij met moed weer voorwaarts. Dat is ook wel noodig, want Maart is al reeds weer aangebroken. Een maand, waarin weer voor een kwartaal naar Indië de noodige gelden' moeten worden overgemaakt. En boven dien een maand, die om bij verleden jaar niet achter te blijven 81,000,zal moeten in brengen en alle krachten zullen moeten worden ingespannen en alle toewijding zal moeten wor den betoond om het zoover te brengen. Terwijl, als het zoover gebracht wordt ,er nog wat bij moet om het volgens raming deze maand noo dige te dekken Maar er zit een weldadige prikkel in om het voorbeeld van het vorige jaar voor oogen rc houden en de maand te beginnen met geloof en vertrouwen, dat ook dit jaar weer gelukken zal. wat het vorige jaar mogelijk is gebleken. Ja, dat het gelukken zal er nog iets boven uit te komen. Wegens plaatsgebrek moest het verslag van de jaarvergadering van S. B. Z. te Nieuwe Tonge, blijven overstaan tot een volgend num- J mer. RED. J TE KOOP AANGEBODEN een 13-deelige „Meijer's Conversations Lexicon". Prachtband. Te bevragen Westdijk B 826, Miödelharnis. De cople van Ingezonden atukken. die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte om op het ingezonden stuk »Een stem uit veler» te kunnen reageeren. Daar de Regeering deze week in onderzoek heeft genomen steun te «erleenen aan de aard. appelen welke thans nog in voorraad zijn, ko> men we wederom aan verschillende wederziid. sche beweringen. Inzender merkt hierbij op, dat dit bericht voor velen teleurstellend is, wat natuurlijk beprijprujk is. Maar met de financieele kwestie van inzender ben ik het zonder eenigen twijfel met eens. Wie heeft zijn aardappelen om naancieelc redenen opgeruimd, want tot deze menschen zullen er m.i. weinigen be. hooren. In de eerste plaats zou ik inzender willen vragen: bracht den verkoop financieel steun Ik geloof van niet. omdat, indien men tijn aardappelen verkocht daar cr geld noodig was bij de levering moest erkennen dal met de kosten van levering, rijden, enz., er niets over bleef om te innen. Noch betaling, noch leven kon men door dezen verkoop tot stand brengen. Zou het aiet beter zijn geweest indien deze menschen evenals de boeren (ook vele boertjes) die hun aardappelen nog hebben, die hadden laten liggen, dan hadden zij de markt tevens ook niet gedrukt Wij zullen hopen dat onze regeering tot dezen sleun zal overgaan, want velen zullen hiermee kunnen worden gesteund, want niet allen hebben gelukkig aan deze marktdrukking deelgenomen. U redactie dankend voor de verleende plaats, ruimte teeken ik Sommelsdijk v. Op Woensdag 8 Maart 1933 bij Inzet in het Hotel Van Veen te Oude Tonge op Woensdag 15 Maatt 1933 bij Afslag in het Hotel De Weerd te Oude Tonge, telkens des nam 3 uur. a. Het perceel gedraineerd Bouwland, in den Magdalenapolder te Oude Tonge, groot 107.10 Hectare. Zijnde 4 meeden in 4 perceelen en com» binatie b. Het perceel Tuinland, achter den Ring te Oude ToDge, groot 2 Aren 10 centiaren. In 2 perceelen en combinatie. Alles toebehoorende aan den Heer Aart Markensteijn Kanters. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 15 Maart, nam, 5 uur, te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, verhuring van 52 perceelen Hoverijland te Stel lendam, in kavel 21 van den Adrianapolder, in kavels 6, 31 en 37 van den Eendrachtspolder en in kavel 7 van den Halspolder, ten verzoeke van den heer D. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 17 Maart bij inzet te Stellendam in het Logement Kaashoek en Vrijdag 24 Maart bij Afslag te Stellendam in het Logement Mijndcrs, telkens des namiddags 4 uur, van een huis, staande op - en het recht van erf pacht tot 11 November 1950 aan een p-.r- ceel grond te Stellendam, in kavel 20 van den Eendrachtspolder, aan den Nieuweweg, ka daster Sectie B no. 2007, groot 5 aren 65 cen tiaren of 37 Roeden V M (eigendom van den leer J. A. Borgdorff te Stellendam) Het pei- cee' is verhuurd aan Human Brinkman voor f 2.80 per week. Te aanvaarden 1 Mei 1933, Notaris VAN DEN BERG. Centrale Veiling te Middelharnis. Sierenvellittg van Donderdag 9 Maart. Kipeteren 48 -50 Kg. f 1,80-f 2 v 57-60 Kg. f 2.30 f 2,60. bruin 59 Kg. f 2,50. Eendeneieren f 2,10-f 2,40, 'ioter f 0,68-f 0,76. Aanvoer 21.750 stuks. Dien velling van Donderdag 9 Maart. Grove uien f 0,39 tot f 0,41. Gewone uien (trosmerk) f 0,41 tot f 0,50. Gewone uien (cirkelmerk) f 0,37. Drielingen waardeloos. P cklers f 0,97 tot f 1.02. Alles per. en inclusief baal. Aanvoer 38.950 Kg.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 5