O Buitenland. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws I.and- en Tafwhoaw Marktberichten. voor de Maas- en Scheldebode Rurgerlijke Stand Boekbespreking. Kerk en School. V het Rilk en de gemeenten Stellendam, Goedc- reede en Melissant. Voor plm. 100 werkloozen is daar ongeveer 100 dagen werk. GOEDEREEDE. Vrijdag 24 Febr., nam. 4 uur, werd in het lagenrent „De Gouden Leeuw" geveild een huis met schuur en tuin aan het Havenhoofd, aan den Nieuwenweg, kad. bekend in Sectie A no. 1181 en 1226, santen groot 15 Aren en 10 centiaren of 99 roeden V. M.. bewoond door A. Roos. Te aanvaarden 1 April a.s. De hoogste bieder was de heer J. Nieuwland van Ouddorp voor 1680,—-. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag j.l. als werkloos ingeschreven: 27 landarbeiders, 2 losse werklieden, 4 timmer lieden, 1 metselaar, 3 schilders en 1 smids leerling, tezamen 38 personen. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 30 tot 40 kilo per dag en per vaar tuig, terwijl de Noordzeevisschers van 60 tot 110 per vaartuig besomden. De Noordzee visschers hebben geen volle week gevischt. Donderdag was voor hen een zeer moeilijken dag. Het was op zee een vreemd verschijnsel, want hoewel het matig woei, was de zee bui tengewoon woest. Ja wel zoo, dat de golven over de vaartuigen heensloegen en schipper J. T. zooveel water binnen kreeg, dat er moest worden gepompt en geschept om niet te zinken. Ten slotte zijn allen den Nieuwen Waterweg ingestoomd. De vorige week werden in het urensorteer- station 1300 balen uien klaargemaakt, die alle op de Centrale Veiling te Middelharnis zijn verkocht. Op Dinsdag 7 Maart zal ten postkantore op de gewone uren de Oudersdomsrente worden uitbetaald. Maandag 27 Febr. zijn 6 arbeiders, werk loozen, aan het werk gesteld aan den uit te voeren dijk van den z.g.n. Weipolder te Stel lendam. Door B. en W. is vergunning verleend tot het bouwen van 2 arbeiderswoningen voor G. de Ronde en A. de Keizer. Ze zullen gezet worden even buiten de gemeente in den polder den Nieuwen Oostdljk. OUDDORP. Voor de te stichten waterleiding in de Oostduinen alhier is een scheepslading cement en 400,000 K.G. betonijzer aangekomen. Tot den 28'en April is verboden het zoeken en rapen buiten openbare wegen en voetpaden van eieren, van kemphanen, wulpen, grutto s. scholeksters, tureluurs, meerkoeten enz. Door leden van den bond van mossel- kweekers is in verband met de slechte uitkomsten aan den Minister van Financiën een verzoek gericht om kwijtschelding der pacht te ver- leenen, en aan het bestuur der visscherijen op de Zeeuwsche stroomen om de pachtbetaling op te schorten zonder bijbetaling van boete. Door het bestuur der Cichoreidrogerij „Ouddorp" is geheel de voorraad gedroogde cichorei verkocht, zijnde 180,000 K.G., voor 5,50 de 100 K.G., en wordt deze week ge laden, waarvoor een groot schip in de haven ligt. Bij Jb. Tanis op den Hofdijk is een pom poen te zien van 115 pond. De afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd 1500 balen uien, 8 balen sjalotten. 150 H.L. aardappelen, 200 zakken erwten en 15000 kipeieren. De garnalenvisschers hebben de afgeloopen week van 40—60 kilo garnalen per week en per schuit gevangen. Door de zeevisschers werd niets verdiend. In de weervisscherijen werden ook geen zalmen gevangen. Bij de Arbeidsbemiddeling stonden Maan dag 53 werkloozen ingeschreven. Naar wij vernemen zullen kort bij het strand voor rekening van Rotterdammers een drietal zomerwoningen gebouwd worden. Op de vastgestelde kiezerslijst 1933 komen 1882 kiezers voor. Door de Centrale Suikermaatschappij te Amsterdam is een circulaire aan de agenten verzonden, inhoudende, dat met betrekking tot den bietensteun voor dit jaar de Maatschappij gemachtigd is bekend te maken, dat de steun regeling voor 1933 in behandeling is. In ver band nu, dat de vooruitzichten op een redelijken bietenprijs zoodanig zijn, kan en mag aan de landbouwers geadviseerd worden voldoende bietenland beschikbaar te houden. BRAND IN HET GEBOUW VAN DEN RIJKSDAG TE BERLIJN. Hollandsche Communist de dader» Tegen 9,15 (Duitsche tijd) Maandagavond werd de brandweer naar den Rijksdag ontboden, waar in den koepel brand was uitgebroken. De brandweer rukte met al hetm ateriaal uit 10 wachten uit. De politie arriveerde ook snel in grooten getale en zette dadelijk het terrein van den brand in grooten omtrek af. Toen de brandweer arriveerde, stond de groote gou den koepel van den Rijksdag in lichter laaie. Een regen van vonken kwam over den omtrek neer. Een Nederlandsehe communist de dader. Brandweer en politie drongen dadelijk het gebouw binnen en het gelukte een man te ar resteeren, die onomwonden de brandstichting toegaf en verklaarde tot de Nederlandsehe com munistische partij te behooren. De brandstichter werd onder sterk politiegeleide naar de wacht in de Brandenburger Poort gebracht. De afzetting rondom den Rijksdag werd zeer streng gehandhaafd, daar men verwachtte, dat zich nog meer personen in het gebouw zouden bevinden, die met de brandstichting te maken hadden. Behalve door politie en brandweer mocht het gebouw door niemand betreden worden. Het grandioze schouwspel van den tegen den hemel lichtenden brandenden koepel had tenge volge, dat in de Tiergarten en rondom het ge bouw duizenden bijeen kwamen. Het verkeer werd vëijlegd cöaar de straten rondom den Rijksdag met slangen bedekt zijn. Tegen tien uur vormde de geheele koepel van den Rijksdag tusschen de vier torens een vlam menzee. Ook de acht hoeken van het gebouw stonden in vlammen en het scheen ondenkbaar, dat het gebouw zelf behouden zou kunnen wor den. Alle vloeren, wandelgangen, de zittingzaal, de garderobe en de perstribunes stonden in brand. Het vuur was geleidelijk naar den ooste lijken vleugel overgeslagen en de brandweer ondervond groote moeilijkheden om met haar ladders den haard te naderen, daar zij niet in staat was in hooge gewelven ladders te plaatsen. Men heeft zes brandhaarden in verschillende gedeelten van het gebouw gevonden. Men ver moedt, dat behalve de reeds gearresteerde com munist nog meer brandstichters in het gebouw aanwezig zijn. Alleen de brandweer mocht den Rijksdag binnengaan, daar men vreesde, dat de groote koepel in zou storten. Blijkens inlichtingen van de centrale recherche te Amsterdam en de politie te Leiden is de brandstichter, M. van der Lubbe genaamd, 13 Januari 1909 te Leiden geboren. De man stond te Leiden als zeer links georiënteerd en fana tiek bekend. Hij scheen een geboren volksmen ner te zijn, die zich niet vergenoegde met on dergeschikte baantjes. Waarschhijnlijk heeft hij al eenige vonnissen achter den rug. Den laatsten tijd had men hem te Leiden niet gezien. De omtrek van den Rijksdag leek om elf uur op e'en geweldige legerplaats. Ontelbare brand spuiten, een aantal ziekenauto's, die voor de zekerheid naar het Rijksdaggebouw gedirigeerd waren, daar men vreesde voor rookvergiftiging van de brandweerlieden, en een steeds aan groeiende menschenmenigte. Bijzondere politiemaatregelen. De politie te Berlijn, zoowel de Schupo als de politieke politie, zijn geheel gemobiliseerd. Er is een speciale commissie benoemd, die den dader verder verhoord heeft. Men rekende nog van den nacht op krachtige maatregelen van de politie en in het bijzonder op verdere arres taties. Men gelooft niet, dat de dader van der Lubbe de daad alleen gepleegd heeft. De wijze, waarop de brand gesticht is, maakt het duidelijk, dat de dader ter plaatse goed bekend moet zijn geweest. Men is daarom van meening, dat zijn medeplichtigen onder de leidende communisten gezocht moeten worden, die in den Rijksdag vrij kunnen in- en uitgaan. De dader. De Nederlandsehe communist, die den brand in den Rijksdag heeft gesticht, heet van der Lubbe en komt uit Amsterdam. Hij is ongeveer 20 jaar oud en maakt een zeer fanatieken in druk. Zijn postuur is van middelmatige grootte en hij heeft verwarde zwarte haren en een smal gezicht. Hij was gekleed in een donker arbei- derspak met een cape Tegen negen uur werd hij gearresteerd en daarna in de wacht aan de Brandenburgerpoort aan een verhoor van twee uur onderworpen. Om elf uur werd hij naar het politiepresidium vervoerd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en geeft als motief op: „Wraak tegen het inter nationale kapitalisme". Verder heeft hij bekend ook den brand in het Slot gesticht te hebben. Hij weigert zich over zijn opdrachtgevers en medeplichtigen uit te laten. ACHTHUIZEN. BRAND BIJ BUIJS. Hedenmorgen om half zeven bemerkte bakker Nobels, toen hij melk ging halen, dat bij den groenten- en fruithandel van Buijs de vlammen uit het dak sloegen. Direct waarschuwde hij de bewoners en de brandweer. De brandweer van Achthuizen rukte uit, maai bij aankomst bleek het niet meer mogelijk het vuur te overmeesteren. Het huis brandde tot den grond toe af. De brand trok natuurlijk ontzettend veel belang stelling. Vooral de jeugd beijverde zich er in de gebakken appels en peren uit het brandende winkelhuis te rooven. De oorzaak van den brand is onbekend, wel moet het vuur op den zolder zijn begonnen- De heer Buijs is door den Burgemeester op het secretarie ontboden. Verzekering dekt de schade. GEVECHT MET STROOPERS. De stroopers maken van vuurwapenen gebruik en weten te ontkomen. Op het Kroondomein, in de omgeving van het Aardhuis te Apeldoorn, bemerkte een jacht opziener in den nacht van Zaterdag op Zondag eenige stroopers, die, toen zij hem zagen, de vlucht namen, in een kleinen auto, die niet voorzien was van een nummerplaat. Het werd een wilde pacht tusschen den jachtopziener, ge assisteerd door den rijksveldwachter van Hoog- Soeren, en de stroopers. Op zeker oogenblik wist de jachtopziener ter Mors en de rijksveld wachter van Est den auto in een hinderlaag te lokken. Toen de auto op dertig beter af stand van hen was en zij zich op den weg met vuurwapenen vertoonden, wendde de chauffeur echter het stuur, terwijl de inzittenden schoten losten, die evenwel geen doel troffen. De jachtopziener en de rijksveldwachter vuur den zes a zevenmaal, maar de auto was niet tot stilstand te brengen. Hij verdween in de richting Amersfoort. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat een of meer der inzittenden getroffen zijn. Een radiotelegram voor aanhouding is uit gezonden, doch dit heeft tot heden nog niet het gewenschte resultaat opgeleverd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Een 4-jarig jongetje loopt ernstige brandwonden op. Maandagmiddag omstreeks 12 uur ontdekte de landbouwer G. Pennings in de Usselsche straat te Oss, dat heta chterhuis van zijn boer derij in lichte laaie stond. Hij waarschuwde zijn vrouw en kinderen, die zich in het huis bevonden en van den brand niets bemerkt had den. Een vierjarig jongetje ontbrak echter, en na lang zoeken vond de vader het kind, welks kleeren in brand stonden, in de brandende schuur. De man slaagde er in de vlammen te dooven en liep daarbij brandwonden op aan de handen. Het kind had zulke ernstige brandwonden ge kregen, dat het in zorgwekkenden toestand naar het St .Anna ziekenhuis te Oss moest worden gebracht. Het vee kon niet worden gered, zoodat drie kalveren, twe ekoeien en vier varkens zijn ver brand. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon wegens gebrek aan water niets uitrichten, zoodat de geheele boerderij met huisraad en landlbouwwerktuigen verloren ging. Huis en inboedel waren slechts laag verzekerd. Men vermoedt, dat het vierjarig kind in de schuur metv uur heeft gespeeld. MISDRIJF. Men meldt ons In de Maastrichter Brugstraat te Maastricht is Maandagnacht de oude heer M. dood in zijn kamer gevonden. Daar het vrijwel zeker is, dat hier niet aan een natuurlijken dood kan worden gedacht, heeft het parket reeds ter plaatse een onderzoek ingesteld. Nadere bijzonderheden ont breken nog. OFFICIEEL VAN DEN FLAKKEESCHEN BOERENBOND. Oude Tonge/Herkingen, 28 Febr. 1933. Aan den heer Directeur van de directe belastingen enz. ROTTERDAM. In de gisteren gehouden bestuursvergadering kwamen ter tafel en in behandeling -klachten van leden onzer organisatie, welke van de ont vangers in Goeree en Overflakkee wegens het niet op tijd betalen van hunne verschuldigde belastingen daarvoor voor elk belastingobject afzonderlijk een waarschuwing ontvingen met voor elk briefje de daarbij voorgeschreven kosten. Wij behoeven het U zeker niet te melden, dat tal van onze menschen niet dan met de groot ste moeite aan hunne financieele verplichtingen kunnen voldoen, waardoor elk kwartje, dat zij extra moeten betalen, hun als een offer weegt. Het is daarom dan ook, doch meer nog uit een oogpunt van billijkheid, dat het bestuur U be leefd verzoekt de eerste aanmaning kosteloos te verstrekken en voorts voor de verschillende belastingobjecten het altoos op één waarschu wingsformulier te willen berichten, en van Uwe gunstige beslissing den heeren ontvangers op ons eiland kennis te willen geven. Wij houden ons overtuigd van Uwe welwil lendheid en betuigen U daarvoor gaarne onzen dank. Het Bestuur van den Flakkeeschen Boerenbond: De Voorzitter, (w. g.) G. C. VAN SGHOUWEN. De Secretaris, (w. g.) A. W. KEIJZER. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNS. Uienveiling van Dinsdag 28 Febr. Grove 0,52 tot 0,58; gewone (trosmerk) 0,68 tot 0,90; gewone (cirkelmerk 0,54 tot 0,28; drielingen 0,28; picklers 1 tot 1,20. Alles per en inclusief baal. Aanvoer 94,600 kilo. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK Ingezonden1 door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, telef. 81431, Amsterdam. Afgeloopen week was de handel in aard- apeplen op het doode punt, de verkoop ging zeer moeilijk en was er bijna geen vraag. Af wijkende soorten aardappelen zijn niet meer te verkoopen. Bevelanders uit Haarlemmermeer en Ypolder worden iets meer gevraagd. Eenige vraag is er naar Bonken (grove aardappelen) en voor Bonte en Blauwe poters. Klein vallende Noord-Holl. Blauwen werden voor poters ver kocht. Heden 27 Februari werden de volgende prij zen gemaakt per 70 K.G. Zeeuwsche Bonten 1,20 tot 1,60; idem Blauwen 1,20 tot 1,60; idem Eigenheimers 0,80 tot 0,90; idem Blauwe Eigenh. 0,70 tot 0,80; idem Blauwe en Bonte poters 1 tot 1,10; Spuische Eigenh. 0,80 tot J 1; idem Eigenh. poters 0,70 tot 0,80; Ypolder en Haarlemmermeer Bevelanders 0,90 tot L idem Eigenheimers 0,80 tot 0,90; alle soorten Bonken 1 tot 1,10; Drentsche Nieuwl. zand 1,50 tot 1,75; Noord-Holl. Blauwen 1 tot j) 1,10; Flakkeesche Eigenh. 0,80 tot 1; idem poters 0,70 tot 0,80; Blanke Duinzand 1.50 tot 1,75. Lezers van dit blad, die hun aardappelen naar Amsterdam willen zenden, vragen eerst inlich tingen aan bovengenoemd adres, alvorens op hoop van zegen raak te zenden. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 606 vette runderen, 299 vette kalveren, 543 schapen of lammeren en 1289 varkens. Prijzen per kilo: koeien 13—17 ct., 22—25 ct. en 29—30 ct.; ossen 15—17 ct., 20—23 ct. en 25—27 ct.; kalveren 22J^—27Yi ct., 32^— 37Yi ct. en 42Vi47Yi ct.; varkens 14—14^ ct. en 15 ct.; lammeren 814 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was ruimer. De handel was iets beter, terwijl de prijzen van 1ste en 3de kwaliteit gehandhaafd bleven, ging de 2de soort iets lager dan vorige week. Stielen niet genoteerd wegens onvoldoenden aanvoer. Vette kalveren waren niet zoo ruim aange voerd, hoewel de aanvoer toch nog behoorlijk was te noemen. De handel ging vlotter en de prijzen gingen over de geheele linie iets hooger. De aanvoel* va nschapen en lammeren was ongeveer gelijk aan dien van vorige week Maan dag, dus een kleine aanvoer. De handel ging vlug en de prijzen waren iets stijver. Varkens aavoer behoorlijk, de handel was niet zoo vlug en de prijzen waren niet zoo vast als 1.1. Maandag. Zouters niet aangevoerd. AMSTERDAM, 27 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 612 vete koeien, waar- va nde prijzen waren: 1ste kwaliteit 58—62 ct. enkele boven noteering, 2e kw. 46—56 ct., 3e kw. 3244 ct., mindere soorten 28—32 ct., per K.G. slachtgewicht; 120 melk- en kalfkoeien. 125180 per stuk; 172 vette kalveren: le kw. 46—54 ct., 2e kw. 38—44 ct., 3e kw. 32 38 ct., per K.G. levend gewicht; 145 nuchtere kalveren 2,50—5; 83 schapen, 15—18, per stuk; 680 varkens: vleeschvarkens 90110 K.G. 3637 ct.; zware varkens 3436 ct„ vette varkens 3234 ct., per K.G. slachtgewicht; 18 paarden, 7090 per stuk. Vier wagons uit Denemarken. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 27 Februari. Gemeentelijke eierhal. Aanvoer 330,000 stuks. Prijzen van 3,10 tot 3,70, middelmarkt 3,32, de 100 stuks. Handel vlug. OUDEWATER, 27 Februari. Kaas. Aanvoer 6 partijen, tezamen 270 stuks, wegende 1350 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk niet genoteerd, idem mindere 25 tot 26. TIEiL, 27 Februari. Boter 1,30 tot 1,50 per K.G. Eieren 3 tot 3,75 per 100. Aan voer 75,000 stuks. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 27 Februari. Fijne zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad 38 tot 40, karwijzaad 18 tot 19, voerlijnzaad 6 tot 7, blauwbloei zaailijnzaad 1012, witbloei laailijnzaad 13—14, alles per 100 Kg. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 27 Februari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt. Brielsche Is er verband tusschen deze twee 1 Zeer zeker De MAAS- EN SCHELDEBODE is het Anti-Rev. streekorgaan en 26 APRIL a.s. brengt ons den verkiezingsdag, waarop er voor ons land en volk heel veel op het spel zal staan* Wij nemen als Redactie voor om ons blad dienstbaar te stellen aan de verkiezingsactie in ons gewest. Wij doen dat, omdat we voelen,, dat het onze dure roeping en opgelegde plicht is. De geloofsgehoorzaamheid aan God en Zijn Woord en de nood van ons volk dringen er toe. Maar verstaan nu ook onze Antirev. lezers hun plicht 1 De pers is een machtig middel in den beginselstrijd op Staatkundig erf. Een onmisbaar middel, omdat week aan week in vele gezinnen het beginsel wordt uitgedragen. Verstaan onze Antirev. lezers ook hun plicht ten aanzien van de Anti rev. pers 1 Wij mogen niet klagen. Voor een streekblad en weekorgaan hebben we een uitgebreid lezerstal. Grooter dan verreweg de meeste weekbladen. Maar we zijn niet tevreden. We tellen te veel medelezers, die zelf nog wel een abonnement kunnen betalen en er zijn nog gezinnen, waar ons blad ook behoort te komen. Daarom doen we een beroep in deze ernstige dagen op Antirev. Elakkee oin warme propaganda te voeren voor ons blad. Het is niet duur en geeft veel, meer dan eenig ander streekblad uit de omgeving. Werken voor de verkiezing op 26 April a.s. wil voor onze streek zeggen: werken Wij van onzen kant willen en zullen alles doen wat in ons vermogen is, laat Antirev. Flakkee van zijn kant ook doen wat er te doen is. En dat is heel veel. Nog een belangrijk terrein ligt er voor de A. R. pers braak. Wij doen een beroep op onze lezers. Sluit de propaganda voor ons blad bij Uw verkiezingsactie in. Gij ver richt een zeer noodzakelijk en nuttig werk. De MAAS- EN SCHELDEBODE en 26 April hebben veel met elkander te maken DE REDACTIE. eigenh. 60—90 ct., voor prima kw. werd nog 1,10 per H.L. betaald; Zeeuwsche blauwe 0,901,30, voor prima kw. werden hoogere prijzen besteed: Zeeuwsche eigenh. 40—70 ct.; Zeeuwsche bonte 0,90.1,30, voor prima kw. werden hoogere prijzen vesteed; bravo s 1,30 tot 1,60; poters 50—70 ct.; roode ster 0,80 tot 1,20; voeraardappelen 30—35 ct., alles per H.L.; Westl. zand ronde 2H—3 ct. per K.G. Met flinken aanvoer faluwe vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 27 Februari. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer; 7770 K.G. blauw, schoon 4065 ct.; 9200 K.G. Hollandsch geel 40—55 ct; 2000 K.G. dauwroot 35—54 ct. per K.G. Handel kalm, prijzen slecht, gedeelte lijk onverkocht. Hondel op het land stil. SOMMELSDIJK. Overleden Johannes Anthonie Koppelman, 77 jechtgenoot van Teuntje van den Hoek Aantje Stolk, 89 jweduwe van Johannes Blonk; te Nieuw.HclvoetCatharina Geertje de Wcrt, 61 jechtgenoote van Adrianus van der Gijze. MIDDELHARNIS. GeborenJacob, zoon van Dirk Vermaas en Anna van Eek. Ove ledenJasperina de Koning, 91 jaar. weduwe van Cornell's Trommel. JASPER LEYNSEN door H. van Malsen. Bij de N.V. Boekhandel W. ten Have te Am sterdam is verschenen een frisch jongensboek Jasper Leynsen van den schrijver H. v. Malsen. Het is een boek uit den Geuzentijd. Dit boek kon op geen juister tijdstip verschijnen. Vooral in de komende dagen gaan onze gedachten terug naar den Vader des Vaderlands, Prins Willem van Oranje. Dit keurig uitgevoerde en pittig geschreven boek moet door onze jeugd gelezen worden, vooral nu. De ontzettende en tevens machtige worsteling van onze voorouders tegen de ty rannic van den Spanjaard wordt in het verhaal van „Jasper Leynsen" uitstekend verwerkt. Wij kunnen onze lezers aanraden: bestel dit boek bij Uw boekhandel, uw jongens zullen genieten HET SOCIALISME, door A. Janse. Door het verbond van Patrimonium te Am sterdam is een leidraad ter bestudeering van het werk van Prof. Dr. P. A. Diepenhorst „Het Socialisme" uitgegeven, die bewerkt is door den heer A. Janse te Biggekerke. Voor hen, die dit boek van Prof. Diepenhorst bezitten, is dit geschrift onmisbaar, wil men het grondig bestudeeren. SOMMELSDIJK. Tot algemeen adjunct der Chr. J.V. op G. G. „Spreuken 23 vers 23a" alhier werd benoemd vr. B. J. de Bakker. Tot penningmeester werd herbenoemd vr. A. Knape en tot bibliothecaris werd benoemd vr. W. van der Boom. MIDDELHARNIS. Woensdagavond 6,30 uur zal door Ds. Laman in de Chr. Geref. Kerk voor het laatst in dezen winter bijbellezing worden gehouden. A.s. Zondag zal D.V. in de Geref. Kerk alhier biddag worden gehouden voor het gewas en voor den nood der tijden. Alsdan zal een col lecte voor de kerk worden gehouden. Donderdag zal D.V. in Geref. Gemeente alhier biddag voor het gewas worden gehouden. Alsdan hoojït des v.m. 9,30, n.m. 2 en 's av. 6 uur op te treden de heer Lichtenberg van Rotterdam. DEN BOMMEL.* Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. j. Haring te Giessendam. OUDE TONGE. Zondag 5 Maart a.s. zal alhier in de Ned. Herv. Kerk de Doopsbedie- ning plaats hebben. Belangstellenden kunnen daarvoor aangifte doen op Vrijdag 3 Maart des avonds van 78 uur in de consistoriekamer. Op Zondag 5 Maart a.s .hoopt Ds. Ver krek een vacaturebeurt te vervullen te Goede- reede. Op de jaarlijksche algemeene vergadering van de Bijz. School alhier, werden gekozen als Voorzitter in de plaats van den heer De Vlugt, Ds. Verkerk en als Eere-Voorzitter den Edelachtbaren heer Vooijs, en de aftredende bestuursleden de heeren L. Mooijaard en G. Jonker, werden herkozen. NIEUWE TONGE. De heer en Johs. Bakker en P. Klapmuts hebben hunne herbenoeming tot notabel in de Ned. Herv. Kerk alhier aange nomen. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht de som van 22,15. DIRKSLAND. A.s. Donderdagavond zal in de Bijzondere School alhier een ouderavond worden gehouden. Zondag zal in de Ned, Herv. Kerk alhier de extra maandelijksche collecte voor de kerk worden gehouden. JAARVERGADERING GEREF M.V. TE STELLENDAM. Dinsdag 21 Februari hield de Geref. M.V. te Stellendam haar jaarvergadering in de Chris telijke school. Deze vergadering stond onder leiding van den eere-voorzitter den heer L. van der Vlugt. Deze opende de vergadering met gebed. Na het zingen van eenige psalmverzen las hij voor een gedeelte uit Lukas 8. Spr. wees er op, dat deze avond een bizonder feestelijk karakter draagt, omdat deze vereeniging haar tienjarig bestaan mag vieren. Daarvoor mogen wij God, den Gever van alle dingen, recht hartelijk danken. Spr. wekte de meisjesvereeniging op om het Woord des Heeren te bestudeeren, opdat wij een bolwerk zullen vormen tegen de stroomen des ongeloofs. Ook riep spr. een gelukwensch toe aan R. van Oostenbrugge, die dezen avond haar functie in het bestuur tien jaar mocht ver vullen en dan reikt de voorzitter van iemand, die onbekend wenscht te blijven, een bonds- insigne in groot formaat over aan de M.V. en spreekt daarbij tevens den wensch uit, dat de zinspreuk „Bouwen en bewaren" ook steeds haar deel mag zijn. Vervolgens werd het programma afgewerkt. De secretaresse Mej. A. v. d. Ree gaf ons een uitvoerig verslag over de afgeloopen tien jaar, waaruit wij een goed inzicht kregen om trent de meisjesvereeniging. De penningmeesteresse Mej. R. van Oosten- brugge gaf ons een verslag omtrent de finan ciën, waaruit bleek, dat nog een batig saldo kon worden geboekt. Uit het verslag van de bibliothecaresse moch ten we vernemen, dat de bibliotheek nog was vermeerderd met nieuwe boeken, zoodat wij ook nu aan de begunstigers ontspanningslectuur kun nen verschaffen. Daarna werd er getracteerd. Een zangstukje werd door de leden der M.V. ten beste gegeven. Daarna verkreeg J. v. d. Ree het woord om haar inleiding te leveren over Mirjam. Deze in leiding werd met belangstelling gevolgd. Ten eerste schetste zij ons de groote zonde van Mirjam. Het opstaan tegen den knecht Gods Mozes en ook tegen God. Vervolgens de straf op de zonde, hetwelk iets verschrikkelijks was: de melaatschheid. Maar ten slotte ook het heer-

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3