Officieel Gedeelte. Kerk en School. Correspondentie. Verkooptttgen. Marktberichten. Gemengd Nieuws. MISLEIDING? SLACHTOFFERS VAN HET IJS. HERHALINGSOEFENINGEN. Act. 31, le lid, en act. 33 Dienstplichtwet. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat de gewone dienstplichtigen van de lichting 1926, behoorende tot de vermelde korpsen en korpsonderdeelen, in 1932 voor herhalingsoefeningen in war. keiyken dienst moeten kootten. De opkomst zal in het algemeen moeten geschieden op de tijdstippen en in de plaatsen, mede aangegeven. De oproeping van de hierbedoelde dienst, plichtigen zal bij nadere kennisgeving plaats hebben. Aan hen, die als dienstplichtige heb. ben gezorgd, dat hun volledig adres ter ge. meentesecretarie bekend is, wordt een per. soonlijke kennisgeving toegezonden. Zie verder aanplakbord. SOMMELSDIJK, 13 Februari 1932. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER, J. A. Baars, fascist, komt naar Flakkee. Adv. M. en Scheldebode. In de krant van Vrijdagavond Worden de Flakkeeënaars Opgeroepen ter vergaad'ring, Met als spreker J. A. Baars. Deze Heer zal ons vertellen Van het ambtenarenras; Van den landbouw, van de crisis En den weg uit het moeras. Zijn betoog zal ongetwijfeld Indruk maken op de zaal Naar de uitkomst, beet're tijden Willen ze hier allemaal. Kent hij soms het toovermiddel, Dat de crisisnood verbant Flakkee zal hem dankbaar wezen. Zijn roem gaat door het gansche land. Maar, Heer Baars, vertel ons eerst eens, Waarom komt U nu toch zoo Als een Braatman, plattelander, Reist U hier incognito Waarom was Uw advertentie Niet van Uw embleem voorzien Waarom toonde U niet den bezem Is dat politiek misschien Wilt U hier fascisten werven Is Uw truc daartoe bestemd Wilt U onze boeren tooien Met het ravenzwarte hemd Ga Uw gang, maakt propaganda, Niémand, die U daarbij stoort. Hier heerscht nog de gulden vrijheid Van de drukpers, van het woord Toon dus vrij'lijk Uw beginsel, Opdat ieder 't weten mag. Geen vermomming Varen moet je Altijd onder eigen' vlag. MIDDELHARNIS. Ds. Lamain, pred. bij de Geref. Gemeente te Leiden heeft voor het be roep bij de Geref. gemeente alhier bedankt. Woensdagavond zal ten 6.30 uur in de Ghr. Geref. Kerk optreden Ds. de Groot uit Amersfoort. De heeren B. van den Berg en L. van der Meide hebben voor hun benoeming tot ou derling der Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. „ZONEN EN DOCHTEREN". Referaat van dere heer Frankenhuis voor de Geref. J.V. en M.V. te Middelharnis. L.l. Wo'ensdagavond vergaderde de Geref. Jongelingsvereeniging „Psalm 119 9" in com binatie met de Geref. Meisjesvereeniging „On derzoekt de Schriften", in het gebouw Rehoboth te Middelharnis. De Voorzitter der J.V., de heer J. Visser, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom die zich de moeite getroost hadden de warme kachel en de gezellige huiskamer te verlaten en, alle koude trotseerende, blijken van hunne belang stelling in het éereenigingsleven betoonden. Het doel van deze samenkomst, aldus spr., is twee erlei allereerst propageerend, het verkrijgen van meer leden, maar ook het ondervinden van daad werkelijken steun. Hiertoe is deze vergadering belegd en zal de Heer Frankenhuis van 's Gra- venhage, die in het bijzonder wordt welkom ge- heeten, het zijne daartoe bijdragen door een refe raat te houden over: „Zonen en dochteren". Allereerst zal evenwel vr. C. de Bakker, lid der J.V., een inleiding leveren over„De jeugd (meer speciaal de Geref, jeugd) en hare ge nietingen." Op duidelijke wijze zet inl. uiteen wat eigenlijk genieten, het ware genieten is. De jeugd moet niet doen aan wereldmijding, maar behoort te staan 'te midden der levensopenba ringen. De Christelijke jeugd mag zich vermaken in allerlei ontspanning en genieten' van het vele goede wat God in Zijn Schepping heeft gelegd, mits steeds de gebondenheid aan Zijn Woord in het oog wordt gehouden. Een aangename ge- dachtenwisseling volgt. Dan pauze, waarin de aanwezigen door de leden van de Meisjesvereen. van thee met bijbehooren worden voorzien. De bondslieden der beide vereenigingen worden aan geheven, terwijl verschillende vaderlandsche lie deren weergalmen', begeleid door het mooie or gelspel van den heer J. van Zanten te Middel harnis. Alsdan verkrijgt de heer Frankenhuis, nadat nog een psalmvers is gezongen, het woord om te spreken over „Zonen en dochteren". Wanneer m'en, aldus spr., eenige tientallen jaren geleden ging spreken over een onderwerp in verband staande met onze jeugd, alsdan behoefde men' niet te rekenen op een groot gehoor of veel be langstelling. Gelukkig zijn die tijden veranderd en leert men meer en meer het woord van Lu ther verstaan „Die de jeugd heeft, die heeft de toekomst." Allerwege bijverd men zich beslag te leggen op de jeugd, hopende de toekomst aldus te kunnen beïnvloeden. Talrijke organisaties worden door spr. opgesomd, waaruit men wel mag concludeeren, dat er nevens de vele pro blemen die onzen tijd kenmerkt, wel mag gespro ken worden worden van een jeugdvraagstuk. Zelfs onze Regeering heeft zich hiermede be moeid en een Centrale jeugdraad in het leven geroepen. Het is noodzakelijk de jeugd, onze zo nen en dochteren, op te voeden in de vreeze des Heeren, die het begingsel der waarheid is. De jeugd is het zaad der kerk. Uit haar moet straks niet alleen de kerk geformeerd worden, maar ook de Staat en Maatschappij. En zal dat kunnen, dan moeten onze jongelingen en jonge- docters, geleid worden. Daartoe zijn onze Jonge- lingsvereenigi'ngen en Meisjesiviereenigingeni, naast het huisgezin de kerk, school en catechi satie, de aangewezen plaatsen. Men treft wel eens personen aan die eenigszins sceptisch staan tegenover het werk dier vereenigingen. Alsdan wordt door hen gezegd, dat alles toch maar yerstands-werk is. Het ijveren voor Gods zaak vloeit voort uit een historisch geloof en daar om heeft het geen eeuwigheidswaarde. Tegen de zulken moet echter gezegd worden door han del en wandel, door leer en leven, dat zulks niet door ons gepropageerd en geleerd wordt. Ook wij belijden met de Heilige Schrift en de Heidel- bergsche Catechismus, dat de mensch, zal hij de eeuwige zaligheid beërven, door God den Heili gen Geest moet werden wedergeboren en met een oprecht geloof Christus zijn ingelijfd. Maar, en dit wordt maar te veel uit het oog verloren de Bijbel leert ons toch uitdrukkelijk, dat het geloof is uit het gehoor, en het gehoor door het gepredikte woord Gods. Alle genademiddelen dienen te worden gebruikt. In den weg des Hee ren wil God Zijn zegen aan de menschen schen ken. Geheel de Heilige historie getuigt hiervan Genesis tot de Openbaring van Johannes laat ons zien de goedertierenheden des Heeren over hen, die wandelen naar Zijne ordinantiën en geboden. Daartegen wat afvalt van 'den hoo- gen God, moet vallen. Reeds op de eerste blad zijden van Gods Woord wordt ons dit voor oogen geschilderd. Schril was de tegenstelling tusschen de zonen Gods en de kinderen der menschen. Zoolang de zonen Gods den wil des Heeren betrachten, zoolang zag Hij in liefde op hen neer maar toen zij zich onderling gingen vermengen toen de grenzen tusschen de linie van Seth en de linie van Kaïn werden verdoe zeld, als toen trok God zich met Zijne genade van hen af, zelfs zoozeer, dat, nadat een Henoch die met God wandelde tot Hem in heerlijkheid was opgenomen, de aarde met de zondvloed werd gestraft 'en alleen een Noach met de zijnen werd gered. Zoo ook is het nog heden ten dage ten opzichte van het verflauwen der grenzen tusschen hen, die God willen dienen en die, die Hem niet willen dienen. Daarom een ieder van christelijken huize: zoowel jongeling als jonge- dochter, behoort opmerkzaam te zijn op wat Psalm 119 zoo schoon zegt: „Waarmede zal de jongeling zijn pad zuiver houden Als hij dat houdt naar Uw Woord Hierom behoort door onze zonen en dochteren gehoor te worden ge- gegeven aan des Heilands eigen' woorden: „On derzoekt de Schriften, want die zijn het, die van Mij getuigen Met een ernstig slotwoord tot de leden der vereeniging en een liefdewekkend woord tot de overinge aanwezigen, eindigde spr. deze koste lijke, leerzame en met aandacht gevolgde rede. Eenige gestelde vragen werden door spreker beantwoord. Nadat de voorzitter den heer Frankenhuis 'hartelijk dank gezegd had voor zijn referaat, vr. C. de Bakker voor zijn inleiding, den heer Van Zanten' voor zijn orgelspel en alle aan wezigen voor de door hen betoonde belangstel ling, werd deze geanimeerde vergadering na het zingen van Psalm 84 vérs 1 door den Wel- eerw, Heer Ds. Zeilstra met dankgebed gesloten. Met den voorzitter spreken wij den wensch uit, dat deze propaganda-avond in de toekomst zijn vruchten zal openbaren. K. JAARVERGADERING M.V. „DORCAS" TE STAD AAN T HARINGVLIET. Donderdag j.l. hield de Ned. Herv. Meisjes vereeniging „Dorcas" te Stad aan 't Haringvliet haar eerste jaarvergadering in het gymnastietc- lokaal der O. L. School. De eere-voorzitter Ds. Polhuijs opende deze samenkomst met gebed en liet zingen Ps. 68 vers 10 en las vervolgens Handelingen 9. In zijn openingswoord staat spreker uitvoerig stil bij de geschiedenis van Dorcas zooals die in Handelingen 9 beschreven staat én wijst vervol gens op de taak die de meisjesvereeniging, die dienzelfden naam draagt, te vervullen heeft en de persoonlijke roeping die de leden alsmede alle aanwezigen hebben om te leeren sterven in dit leven opdat wanneer het uur van scheiden er gekomen is, we bereid zijn om te sterven. Vervolgens werd het programma afgewerkt. J. Arensman gaf als secretaresse verslag van de werkzaamheden der vereeniging over het af- geloopen jaar, terwijl Fr. Donkersloot als penn. mededeeling deed van de finantieele toestand der vereeninging en hoewel de vereen, wat deze aangelegenheid betreft reden tot dank heeft, wekte zij de aanwezigen op om wanneer ie lijst zal worden aangeboden, te doen alsof er een tekort is en voor een flink bedrag te tee kenen. Jann. van den Boogert had een inleiding over „Simson en de Filistijnen", M. van Dijk een gedicht „Het haantje van den toren". Lena Hendrikse een inleiding „Simson's dood", M. Ghijsels een stukje proza De paraplu". In de pauze die hierop volgde werden de aanwezigen onthaald. Waarna de gelegenheid gegeven werd om de vereeniging- met haar eer ste jaardag te coplimenteeren. Dit werd gedaan K. van Sprang namens de Geref. M.V., door H. Trommel namens de N. H. J. V„ door J. Arens- mans namens de Knap'envereen. Vervolgens kreeg men nog te hooren „Bruiloft te Kana" door C. Vermeulen, „Kerstkrans" door N. Nipius, „De brand" door Joh. Arensman, ,',Als een bloem" door Fr. Donkersloot en „Lu ther" door N. van der Brand. Ter afwisseling werden door de leden der vereeniging liederen gezongen. Het applaus be wees dat dit zeer werd gewaardeerd. In een slotwoord dankte Ds. Polhuijs de aan wezigen voor hun belangstelling in het werk der vereeniging en mej. v. d. Band voor de moeite die zij zich getroost om iedere week leiding te geven. Wanneer we letten wat de vereen, als een kindje van één jaar, heeft tot stand ge bracht, geeft dit moed voor de toekomst. Hij betreurt het echter dat zoo weinig ouders en ouderen van hun belangstelling in het werk der vereeniging blijk geven. Na het zingen van ,,'k Wil u, o God mijn dank betalen" ging Ds. Polhuijs voor in dank gebed. DEN BOMMEL.* Ds. H. Bout te Leerbroek heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. RINGVERGADERING RING „FLAKKEE" TE OUDE TONGE. Verslag van de derde ringvergadering van den Ring „Flakkee" van den Bond van Ned. Herv. J.V. op G.G., gehouden op 11 Februari 1932 in het vereenigingsgebouw der Ned, Herv. Kerk te Oude Tonge. De voorzitter, de Eerw. Heer J. Overweel, opent de vergadering door te laten zingen Ps. 89 7, leest voor Matth. 20 110, waarna hij voorgaat in gebed. Dan heet spr. allen hartelijk welkom, waarna de notulen der vorige ringvergadering worden gelezen, welke na een kleine wijziging goedgekeurd werden. Hierna krijgt vr. C. van Loon van Oude Tonge gelegenheid om een inleiding Bijb. Gesch. te geven, handelend over „Esther" Hierop volg de een uitgebreide en leerzame bespreking. Voor de pauze, die nu volgde, werd nog gezongen van het gebed des Heeren het 3e en 4e vers, waaronder gecollecteerd werd voor de ringkas. Na de pauze gaf vr. M. Dorst van Herkingen een inleiding over Art. 36 der Ned. Geloofsbel. Ook hierop volgde een goede bespreking, welke om des tijds wille moest worden afgesloten. In de rondvraag stelde vr. R. Witvliet van Herkingen voor, om met Hemelvaartsdag des avonds een bijeenkomst te beleggen in één der kerken van Flakkee, Vr. P. v. d. Boogert van Sommelsdijk stelde echter voor om op dien dag naar Oud-Beijerland te gaan, alwaar een landdag zou gehouden wor den. Dit voorstel werd aangenomen en bij vol doende deelname zou hiervoor een boot afge huurd worden. Ook zij, die geen lid der J.V. zijn, kunnen van deze reisgelegenheid gebruik maken. De prijs werd voorloopig vastgesteld op 1 per retour. Nadat nog enkele zaken van huishoudelijken aard besproken waren, riep de voorzitter allen een hartelijk tot weerziens toe, en sloot deze laatste ringvergadering in dit seizoen, door te laten zingen Ps. 143 10, waarna hij voorging in gebed. Dirksland. J. H. B. NIEUWE TONGE. Aan de beurt van aftre ding als notabel zijn in de Ned. Herv. Kerk alhier, de heeren S. de Geus, A. Kom en A. Verolme DIRKSLAND. De rekening over 1931 en de 'begrooting voor 1932 der Ned, Herv. Kerk liggen bij den boekhouder ter inzage. Donderdag 18 Februari a.s. zal in de O L. S. alhier een ouderavond worden gehouden De extra maandelljksche collecte voor de Ned. Herv. Kerk bracht ruim 30.op. MELISSANT. De rekening over het jaar 1931 der Ned. Herv. Kerk ligt gedurende 14 dagen ter inzage bij den secretaris-kerkvoogd M. van den Bosch. A.s. Donderdag zal wederom een aanvang genomen worden met de catechisaties in de Ned. Herv. Kerk. Voor meisjes boven den leer plicht van 2 tot 3 uur nam. en jongens van boven dezen leeftijd van 6—7 uur 's avonds. Woensdagavond van 67 uur voor hen, die belijdenis wenschen te doen. JAARVERGADERING M.V. „HELPT ELKANDER" TE MEUSSANT. Op Vrijdag 12 Februari j.l. werd de derde jaarvergadering der M.V. „Helpt Elkander te Melissant gehouden. De presidente, Mej. L. van Wouwe, opende de vergadering door te laten zingen Ps. 147 vs. 1 en 6 en las voor Romeinen 8, waarna zij voorging in gebed. In haar openingswoord sprak zij haar dank uit aan den Kerkeraad en zegt, dat bovenal God de eer toekomt, dat wij dit jaar weer mochten' beleven. De secretaresse, Mej. L. C. Struijk, bracht haar verslag uit. De vereeniging heeft in het afgeloopen jaar bijna iedere week vergaderd. Op deze vergaderingen wordt een uur besteed aan Bijbelonderzoek en de rest aan het vervaar digen van kleedingstukken. Het ledental bedraagt vijftien. De penningmeesteresse, Mej. A. Wiegel bracht vervolgens haar verslag uit, waaruit bleek, dat er nog al een tamelijk overschot was. Daarop volgde een onderwerp van Mej, KI. van Seters over „Bethel en Pniël Wij hoorden in dit onderwerp hoe Jacob vluchtte voor zijn broeder Ezau, en wanneer Jacob te slapen ligt met zijn hoofd op een steen, dat hij droomt en een ladder ziet. God toonde, dat de hemelen voor hem niet gesloten waren, en dan belooft Hij aan Jacob het land waarop hij te slapen ligt. Wij hoorden ten slotte het geloof en het gebed van Jacob, ook in de worsteling met God. We vermelden voorts het voordragen van eenige stukjes varia van de leden N. Bunt, M. van Seters, J. Wiegel, G. Keizer. Daarop volgde een onderwerp van Mej. A. Wiegel over „Esther". In dit onderwerp hoorden we eerst hoe de Regeering van Ahasveros steeds grooter werd, maar ook zijn hoogmoed. Hoe Ahasveros een feest belegd, waarop velen ge- noodigd zijn en veel gedanst wordt. Ten tweede hoe Ahasveros van zijn vrouw scheiden wilde, maar dit niet mocht. Ten slotte neemt Ahasve ros een andere vrouw, n.l. Esther, een Jodin. Wij hoorden ook het booze plan van Haman, om het Joodsche volk te dooden, hoe Esther tot den Koning gaat en ook, dat Haman zelf aan de galg gehangen werd. Hier zagen wij: De mensch wikt, maar God beschikt. Daarna werden verschillende felicitaties door de onderscheiden afgevaardigden aan het adres der vereeniging gericht. Twee schriftelijke feli citaties waren ingekomen, een van de M.V. van Stellendam 'en een van Mej. A. Goedege- buur, oud-lid der M.V. E. Struijk sprak naméns de J.V. „Ora et Labora". Daarna hield Mej. L. C. Struijk een inleiding over: „De Samaritaansche vrouw". In dit on derwerp hoorden wij, dat de Heere Jezus niet alleen een Zaligmaker is van Israel, maar ook Zijn gekenden heeft onder degenen, die niet tot het volk van 't verbond behooren. Ten tweede, dat het water dat God aanbiedt, onzen dorst lescht en een fontein in ons zal worden, sprin gende tot in het eeuwige leven, en ten slotte, dat het geloof uit het gehoor is en het gehoor door het Woord Gods. Het Woord is een middel tot zaligheid. De inl. weest er ten slotte op, dat wij dat Woord moeten onderzoeken met ernst en bidden om den Heiligen Geest, omdat zonder dien Geest het niet tot ons voordeel, maar oor deel zal zijn. Daarna las Mej. P. Bunt een stukje Kerkge schiedenis over „Evangelieprediking in ons land", waarna Mej. L. v. d. Baan nog een stukje varia voorlas. Als laatste inleidster trap op Mej. H. van der Wal met een onderwerp over „De barmhartige Samaritaan", waaruit wij hoorden, dat Jezus dikwijls door gelijkenissen sprak en dan zich bij de werkelijkheid aansloot, en zoo ook hier, we lezen van een ongelukkige reiziger. De priester ging voorbij en ook de Leviet, maar de Same- ritaan houdt bij hem op en verzorgt hem en laat hem verder verzorgen. Zoo werd ook Jezus bewogen met de ellendigen en eischt van ons: wees dan barmhartig gelijk God de Vader barm hartig is. Ten slotte las de presidente nog een twee tal stukjes voor. Aan het einde der vergadering gekomen, be dankte de presidente allen, die medegewerkt hebben tot het welslagen van dezen avond, spreekt den wensch uit, dat de belangstelling niet minder mag worden en dringt ten slotte aan op bezoek van de ouderen op de gewone vergaderingen. Nadat gezongen was Ps. 103 I eindigde J. L. Struijk met dankzegging. HERKINGEN. A.s. Woensdagavond zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk ver kiezing plaats hebben van een notabel wegens periodieke aftreding van B. van der Linden. Tot kweekelinge met acte is aan de Ned. Herv. School alhier benoemd mej. A. M. van Oeveren van Den Haag. De benoeming is aan genomen. A.s. Woensdagavond hoopt voor de Ger. Gemeente alhier op te treden Ds. Vreugdenhil van Bruinisse. Wegens plaatsgebrek moesten enkele stukken blijven overstaan tot het volgend nummer RED. Op Woensdag 10 Februari 1932 bij inzet, in het Café Smits, op Woensdag 17 Februari 1932 bij afslag, in het Café Peekstok te Stad aan 't Haringvliet, telkens des namiddags 3 uur. De nieuwgebouwde timmermans werk> plaats met bovenwoning, te Stad aan 't Ha» ringvliet, bewoond door de wed. M. van der Plaat, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdagen 10 en 17 Februari 1932 beide dagen 's avonds 7 uur, resp. ter her» berge van J. Vermeulen en J. Keuvélaar te Dirksland, veiling en afslag van 1 94.10 H.A. (4 Gem. 68 R. V. Maat) Bouwland, te Dirks» land, in polder Dirksland aan den Eersten Stoofweg, kad. Sectie A nr. 294, ten verzoeke van de Erven van Wjjlen den Heer P. Visser. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 17 Februari 1932> des nam. 2 uur te Sommelsdijk aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, delen, ge» schaafd hout, baddings, latten enz, Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 17 Februari 1932, des nam. 3 uur te Dirksland aan het tramstation van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932, des nam. 1 uur te Oude Tonge aan het tramstation van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932, des nam. 2,30 ure te Nieuwe Tonge aan de Westerstraat van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932, des nam. 4 uur te Herkingen aan de Kaai van een party timmerhout, als planken, delen, ge' schaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932 by inzet in het Café Schipper, op Donderdag 25 Fe» bruari 1932 bij afslag, in Café Osseweyer, tel' kens des namiddags 3 uur te Nieuwe Tonge. Het huis met schuur aan den Westdijk te Nieuwe Tonge. In twee perceelen en combi' natie. Ten verzoeke van den Heer-P. van Zon aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 18 Februari 1932, des v.m. 10 uur, aan den Westdijk te Nieuwe Tonge. Landbouwwerktuigen en gereedschappen, mest en meubilaire goederen. Ten verzoeke van den Heer P. van Zon, te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag.19 Februari 1932, des nam. 2 uur te Melissant aan bet tramstation, van een partij timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 19 Februari 1932,, des nam. 3,30 uur te Stellendam aan het 'tarmstation, van een partij timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout. baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 20 Februari 1932, des nam. 2 uur te Ooltgensplaat aan het tramstation, van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 24 Februari 1932, des v.m, 10 uur aan den Duivewaardschen dyk te Nieuwe Tonge. Levende have en Landbouw» werktuigen en gereedschappen. Ten verzoeke van den Heer M. Knöps, aldaar. Notaris VAN BJJUREN. Op Vrijdagen 19 en 26 Februari 1932, pu- blieke verkooping van H.A. 10.29.35 (22 Gem. 124 R. Voornsche Maat) in den polder Het Oudeland onder Oude Tonge, in Hotel van Veen aldaar, bij veiling, en Hotel de Weerd aldaar, bij afslag, beide dagen des middags half drie uur, in pacht bij den heer A. van der Jagt te Oude Tonge. t, Notaris AKKERMAN. Openbare verkoopingen van 1. Een nieuwgebouwde Timmermanswerk plaats met bovenwoning te Stad aan 't Haring vliet, bewoond door de Wed. M. van der Plaat, op Woensdag 10 Februari 1932, bij inzet in het café Smits, en op Woensdag 17 Februari 1932, bij afslag, in het café Peekstok te Stad aan 't Haringvliet, telkens des nam. 3 uur. 3. Landbouwwerktuigen en gereedschappen, waaronder Dorschmachine, mest en eenige meu bilaire goederen; ten verzoeke- en aan de land- bouwschuur van den' heer P. van Zon te Nieuwe Tonge, op Donderdag 18 Februari 1932, des voormiddags 10 uur. 4. Het woonhuis met landbouwschuur aan den Westdijk te Nieuwe Tonge, in 2 pérceelen en combinatie, ten verzoeke van den heer P. van Zon, aldaar, op Donderdag 18 Februari 1932, bij inzet, in het café Schipper, en op Donderdag 25 Februari 1932, bij afslag, in het café Osse- weijer, te Nieuwe Tonge, telkens des namiddags 3 uur. 5. 2 Paarden, 6 stuks hoornvee, 5 varkens, hooi, landbouwwerktuigen en gereedschappen, ten verzoeke- en op de Bouwhoeve van den heer M. Knöps aan den Duivenwaardschen Dijk te Nieuwe Tonge, op Woensdag 24 Februari 1932, des voormiddags 10 uur. Notaris VAN BUUREN. Notaris AKKERMAN te Ooltgén.splaat zal op Vrijdagen 19 en 26 Februari 1932 publiek verkoopen in zes perceelen en combiiSrtie: H.A. 10.22,85 (22 Gem. 82 Roeden V. M.) bouw en weiland te Oude Tonge, laatst in pacht bij den heer A. D. van der Jagt, aldaar, en wel in Hotel Van Veen bij veiling en Hctel de Weerd bij afslag, beide dagen des middags half drie uur, ten verzoeke van den heer Dr. H. van de Rovaart te Den Haag. Aanvaarding bij de be taling op 15 Maart 1932. Op Zaterdagen 20 en 27 Februari 1932, beide dagen 's nam. 5.30 uur, te Ouddor.p,rin Hotel Akershoek, resp. veiling en afslag van Een huis met schuur, erf en bouwland (eeu- wigd. erfpacht) te Ouddorp, in den Ocstdijk, kad. Sectie C no. 808, groot 0.26.50 H.A. (173 R. V. Maat); en 2.64.40 H.A. (5 Gem. 227 R. V. Maat) duin bouwland (thans weiland) en boschhakhout, te Goedereede in den Bokkepolder, nabij den Lange Nieuwendijk, kad. Sectie A no. 1336. Toebehoorend aan D. Klepper jaeobsz. te Ouddorp. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 3 Maart 1932, 's voorm. 10 uur, te Dirksland, aan de Tuinstraat, van 5 paarden (waaronder 2 stamboekmerries) en landbouwgereedschappen, ten verzoéké van de Gebrs. W. en L. Koole. Notaris VAN DER SLUYS. MarktOTWzlcht dm vorig* w**k. Iugczondan door JAC. KNOOP, baSedigd Makelaar in aardappelen, groente* en fruit. Naaeaukade 158, T*l*fdon 81431, Amsterdam. Door de vorst heeft de aardappelhandel een groote verandering ondergaan, er is thans betere vraag en vlottere verkoop. Ook de pryzen zijn iets hooger. Grove aardappelen gevraagd, ook verschillende soorten poters, waarvan geen aanvoer. Naar gelang kwaliteit maken Bonten en Blauwen f 1,— in prys ver» schil. Aanvoer is niet groot. Heb vraag voor 200 balen i 50 Kg. Eigenheimer poters, Red» star poters maat 25 by 28 mM. Offerten aan bovengenoemde makelaar. Heden 15 Febr. werden de volgende prjj» zen gemaakt: Per H.L. Anna Pauwlowna Zand f 2,80 tot f 3,15 I txelsche f 2,80 f 3,15 Flakkeesche Eigenheimers f 4,25 f 4.50 Eigenh. poters f 3,25 f bonkenf 3,50 Spuische Eigenhf 4,40 f 4,50 Eigenh. poters f 3,25 f. bonken f 3,50 Zeeuwsche Bonten f 450 f 5,60 Blauwen f 4,50 f 5,50 bi. Eigenheimers f 4,- f 4,25 bonte poters f 2,60 f 2,80 Bevelanders f 3,75 f 4,- IJ polder Bevelanders f 3,75 f 4,- Limburgsche Industrie f 2,75 f 3,- Friesche Borgersf 3,75 f 4,- Drentsche Eigenheimers f 2,80 f 3,50 Per 100 K.G f 12,- VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 15 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 569 vette runderen, 3li2 vette kalveren, 737 schapen of lammeren, 1*131 varkens. Prijzen per x/i kilo: koeien 2024 ct„ 30—32% ct„ 3639 ct., kalveren 3540 ct., 5052ct., 6062% ct.; schapen per pond 21—27 ct., schapen per stuk 10—22; varkens 13, 14 en 14J*j> ct. per pond. De aanvoer van runderen was groot. De han del was redelijk en dezelfde prijzen waren mak kelijker te 'handhaven. Een prima exemplaar ging nog tot 1 cent boven noteering. Stieren nog niet voldoende te markt om noteering te maken. Vet te kalveren -met grooten aanvoer. De handel was slecht en de prijzen waren lager. Een enkel prima kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. De aanvoer van -schapen was groot, de handel was beter en de prijzen waren hooger. Eerste soort was meer gewild. Varkens met zeer groo ten aanvoer, de handel was eenigszins lui en de prijzen waren iets lager met vermoedelijk minderen afloop. Door oen kleinen aanvoer van zouters nog geen noteering. AMSTERDAM, 15 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd635 vette koeien, waarvan de prijzen waren; Iste kwaliteit 76— 80 ct., 2de kwal. 65—E4 ct., 3de kwal. 60—66 ct., mindere soorten 50-58 ct., per K.G. slacht- gewicht; 90 melk - kalfkoeien, 210—300 per stuk; 133 vette kalveren: 1ste kwal. 64—68 ct., 2de kwal. 54—60 ct., 3de kwal. 48—54 ct., per K.G, levend gewicht; 109 nuchtere kalveren, j 59; 60 schapen, 1822, per stuk; 1100 varkens: vleeschvarkens 90110 K.G. 3343 c.; zware varkens 3133 ct., vette varkens 29—31 ct., per K.G. slachtgewicht; 56 paarden öO100 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. OUDE WATER, 15 Februari. Kaas. Aanvoer 16 partijen, tezamen 720 stuks, wegende 3800 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk 27— 29, idem mindere 24—26. Handel matig. ROERMOND, 15 Februari. Eiermijn. Aan voer 5,100.000 stuks. Kippeneieren 3.30—4.60, idem kleine 2.80—3.30, eendeneieren 3—4 de 100 stuks. TIEL, 15 Februari. Boter 1.30—1.40 per kilogram. Eieren 3—3.50 per 100. Aanvoer 65.000 eieren. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 15 Februari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 3.804 per H.L., Zeeuwsche blauwe 4.40—4.80, id. eigenheimers 3,50— 3.70, id. bonte f 4.404.80, id. blauwe drie lingen 2.40—2.70; eigenheimers drielingen 3 tot 3.30, blauwe eigenheimers 3.50—3.75, Friesche eigenheimers 3.503.80, Westl. ronde 6—8 ct.per kg., bravo's 4—4.30, industrie 2.70—3.25. Met weinig aanvoer en kalme vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 15 Februari. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). 8800 kg. blauw, schoon 0.400.65 per kg., 3400 kg. Holl. geel 0.40 tot 0.60, 300 kg. dauwroot 0.300.40. De handel was wederom flauw, enkele beste partijtjes vonden wel spoedig een kooper, maar de lagere soorten waren praktisch onverkoop baar. Een gedeelte van den aanvoer bleef dan ook onverkocht. TWEE KNAPEN VERDRONKEN. Men meldt uit Westzaan Vrijdagavond waren de 8-jarige Henk Mol en de 9-jarige Freddy Kuiper met een slede op een sloot in de nabijheid van hun woning. Met deze slede zijn zij over het ijs gegaan naar het breede water van de Reef. Hier zijn in het ijs nog vele wakken. De jongens zijn met hun slee in een van deze wakken terecht gekomen en verdronken. Ongeveer een half uur later zijn zij gevonden. Pogingen ingesteld door Dr. de Jong, om door toepassing van kunstmatige ademhaling de le vensgeesten weer op te wekken, mislukten, VIER JONGE MENSCHEN IN EEN KOLK VERDRONKEN. Te Bemmel zijn Zaterdagmiddag bij 't schaat senrijden tien jongelui door het ijs gezakt. Drie meisjes én een jongen uit Nijmegen, die te Bem mel was gelogeerd, zijn verdronken. Men meldt nader Op een kolk nabij de woning van den heer J. Tap werd schaatsen gereden. Op een ge geven oogenblik bezweek het ijs en negen per sonen geraakten te water. Met zeer veel moeite konden zes van hen op het ijs worden getrok ken. De overige drie verdronken. Bij het redden geraakte e'en jongmensch uit Nijmegen ook te water en verdronk. Onmiddellijk werd met dreggen begonnen. Drie lijken zijn opgehaald en overgebracht naar het St. Lidewina gesticht te Bemmel,

Maas- en Scheldebode | 1932 | | pagina 2