De'Geheime Zender I «sf-nsst SKt™ SOEZXE VOOE VKOÜ erkooplngen. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. sprek ziet met den voorzitter van de Buiten- landsche Persvereeniging, den Nederlandschen journalist Max Blokzijl. De roode pers deed dat natuurlijk op haar manier. Ze verknipte de foto, zette een stuk er van in de krant en schreef er een ironisch gezegd, doch smalend bedoeld onderschrift bij. Hoe wij over zoo'n persbal en over de aan wezigheid daarop denken, kan thans onbespro ken blijven, omdat het hierbij niet aan de orde is. Maar dat de redactie van de roode pers er eenig gewetensbezwaar tegen heeft, hebben we nog nooit gehoord. Daarom kan de bedoeling geen andere zijn, dan om een lid van Ijpt Koninklijk Huis in de oogen der lezers belachelijk te maken, indien niet erger. Zóó zijn ónze roode persmanieren. Handelt deze pers ook zoo als roode voor mannen aan partijen in 't buitenland deel nemen De bedoelde foto en het liederlijk onderschrift heb ik ook in H e t V o 1 k gezien. Ik wist toen nog niet, dat de foto verknipt was, maar het onderschrift alleen wekte al een walging tegen de roode volks-,,voorlichting". Nu blijkt boven dien nog, dat men de plaat verknipt heeft. Het liegen in het redactioneel gedeelte is dus blijkbaar niet voldoende, óók de foto-pagina moet aan de leugencampagne meehelpen. Dat is dan de roode volks-,,voorlichting". Het „bewust" maken van het proletariaat. Hoe arm moet deze partij zich voelen als ze zich alleen door een geraffineerde leugencam pagne op de been weet te houden. Pas nog is de Voorwaarts om haar brutale liegen op de vingers getikt. De redactie van dit blad verdraaide de be richten van één harer correspondenten en gaf er een zin aan, die er niet in lag. Ten slotte liep het zoo erg, dat de plaatselijke burgemeester publicatie aan het feit gaf en de verklaring er bij overlegde van den rooden correspondent zelf, waaruit bleek, dat zijii berichten inderdaad op het redactiebureau van de Voorwaarts werden verdraaid, uit een rood propagandistisch oogpunt. Dat is de „moraal", de „volksopvoeding" in rooden kring. En het „bewuste" proletariaat laat zich altijü maar weer bedotten en eet alles wat de roode leiding haar voorzet voor zoete koek op. Maar ook waar de roode leiders zich niet rechtstreeks van den leugen bedienen, daar is toch feitelijk heel de roode propaganda ver- leugend. Eenzijdig de dingen voorstellen is ook liegen en dat kan de roode pers meesterlijk. Maar wat doet het er toe: het doel heiligt de middelen Gemeen is echter de houding, die de roode heeren altijd aannemen als het tegen de leden van ons Koninklijk Huis gaat. Een foto als waarvan hierboven sprake is, wekt walging op tegen de misgroeide zielen, waaruit zulke zwoele, gemeene leugens kunnen opkomen. En ze zijn niet alleen zoo goor als het tegen den Prins gaat. De manier waarop over onze Vorstin en de Prinses gesproken wordt is even walgelijk. Geen gelegenheid laat Het Volk nota bene het roode hoofdorgaan voorbijgaan om zich op de meest grievende wijze over ons Vorstengezin uit te laten. Vandaag nog in een herdenkingsartikel over wijlen professor Bolland kan de schrij ver het niet nalaten op grof-gemeene manier Prinses Juliana er bij te betrekken, aan wien de Universiteit „zonder blikken of blozen onver diend een doktorstitel wegschonk". En wie herinnert zich niet het roode kabaal over het feit, dat H. M. de Koningin op tweeden Kerstdag Haar Kerstboodschap tot ons volk richtte En wie herinnert zich niet meer de onbeschof te houding van de roode pers toen H. M. de Koningin eens bij gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin-Moeder een tafel rede uitsprak. Zelfs daarnaar moesten de roode leiders de smerige vingers uitsteken. Het geknoei'en getob in de S.D.A.P. over het al of niet bijwonen van de roode Kamerleden van de plechtigheid der opening van de Staten- Generaal is genoeg bekend. Na jarenlang beraad is eindelijk het roode partijbestuur tot het inzicht gekomen, dat het wegblijven feitelijk een dwaze vertooning is. Maar omdat de heer Duymaer van Twist, nadat de Troonrede is uitgesproken, altijd „Leve de Koningin" roept, meenen de roode heeren van de bijwoning dezer plechtigheid te moeten af zien. Het belachelijk geval van verleden jaar, toen een paar leden van de N.V.V.-delegatie in Indië bleven zitten volgens Europeesche bladen bij gelegenheid dat het „Wilhelmus" gezongen wérd toen de Gouverneur-Generaal binnenkwam bij de opening van den Volksraad, zijn we ook nog niet vergeten. Het Volk meende toen bij voorbaat deze roode delegatie-leden te moeten verdedigen en vertelde, dat het al zeer onkiesch was om het „Wilhelmus" te spelen en de roode heeren waren hier in een val gelokt, heette het. Later echter verklaarden de roode heeren zelf, dat men hen vanaf de perstribune onmogelijk had kunnen zien en dat ze wel degelijk op stonden toen het Wilhelmus gespeeld werd. Dat ze waren blijven zitten was in flagranten strijd met de waarheid. Ik kan me niet meer herinneren op welke manier H e t V o 1 k het bespottelijke figuur, dat ze sloeg, heeft gepoogd te redden Of de roode heeren altijd zulke helden zijn, en hun afkeer ook op zoo ondubbelzinnige wijze durven demonstreeren als ze eens in de gelegen heid komen het persoonlijk tegenover H. M. de Koningin te doen Het is eens een keer gebeurd bij het aanbieden van de voordracht voor het voorzitterschap der Tweede Kamer, dat de heer Vliegen met zeven andere leden dier Kamer zich deze taak zagen opgedragen. Toen dit gebeurd was, moest de heer Vliegen als verknocht onderdaan H. M. eerst een handje geven, welk voorbeeld de andere heeren toen maar gevolgd hebben wat anders nooit de gewoonte was geweest maar ze wilden den heer Vliegen liever geen gek figuur laten slaan Dat zijn de roode helden En wat de zaak dubbel miserabel maakt, is, dat het alleen de Nederlandsche socialisten zijn, die aan zulke benepen politiekigheidjes doen. De Engelsche partijgenooten denken geheel anders over het Koningshuis en het laat zich niet indenken, dat de Engelsche roode pers zich op een onbeschofte manier zou uitlaten, zooals dat in Nederland gebeurt. In Engeland kuste Mac Donald al lang v:or zijn „verraad" de hand des Konings in Windsor en de Engelsche roode pers dacht er niet aan het hem kwalijk te nemen. Maar tot dat standpunt wisten de roode hee ren in Nederland zich nog nooit te verheffen, want men vreestzijne majesteit den kiezer, waarvoor men veel dieper in het stof gebogen ligt, uit vrees een stemmetje te verliezen, dan ooit één Oranjeklant het in zijn hoofd zal halen het voor zijn Vorstin te doen Gelukkig zijn er enkelen in de S.D.A.P. wier oogen open zijn gegaan voor déze kinderachtig heid in eigen gelederen. De socialist G, van Veen schreef eens: „Ik behoef wel niet te zeggen, dat ons Koningshuis niet op 't Spaansc-he gelijkt der dictator, noch op het nog half-feodale Duitsche Keizerschap van vóór den oorlog, maar, wat zijn wettelijke positie betreft, volkomen op het Engelsche. Maar wat voor zin heeft het dan een volkomen respectabele vrouw, die haar plaats inneemt niet uit eigen wil, maar. volgens den wil van de overgroote meerderheid van het Nederlandsche volk, te behandelen, of zij een steen des aan stoots is en een sta-ln-den-weg voor sociale her vormingen Laat het proletariaat de deugd der ridderlijkheid leeren en als andere partijen die te zijnen opzichte niet hebben betracht, wat ik toegeef, laat het dan het voorbeeld geven. Dat proletariaat wil immers een nieuwe wereld Wat is een wereld, waarin de elementaire ge voelens van edelmoedigheid ten opzichte van een onkreukbare vrouw, geen herberg vinden Nietwaar? Dat is wel andere taal. We vergeven het hem nu maar, dat hij zich nog niet tot de hoogte kan opwerken om onze Landsvrouwe met een groote V te schrijven. Maar misschien komt dat ook nog wel eens. En ik moet eerlijk zijn er is er nog een in de S.D.AJP., die zoo nu en dan wel eens een ander geluid laat hooren. Het is Henri Polak ik geef toe, in zijn partij wel het enfant terrible maar toch een ras echte S.D.A.P.'er. Hij schreef eens naar aanleiding van het mee drinken op de gezondheid van den Engelschen Koning tijdens een lunch in Engeland, waarbij ook sociaal-democraten aanzaten, het volgende: „Ware ik aanwezig geweest, ik zou ook op gestaan zijn. Er is inderdaad geen reden, om „be leefdheid en goede manieren te verwaarloozen". Want meer dan eenvoudige beleefdheid steekt er in zulke dingen niet. Wij zoeken niet de ge legenheden, waar dronken op het staatshoofd ingesteld worden. Doch als men niet kan ver mijden er bij tegenwoordig te zijn, dan is blijven zitten een lompheid". „Naar deze opvatting gedraag ik aldus Henri Polak mij ook bij de zeer zeldzame gelegenheid, dat ik ergens aanwezig ben, waar op de koningin gedronken wordt. Ik zie geen reden, waarom ik jegens de vrouw, die het wet tige staatshoofd is, onbeschoft zou moeten zijn. Ik neem de voorschriften der wellevendheid in acht jegens de armste en onaanzienlijkste vrouw, doch ook jegens de hoogst geplaatste. „Eene demonstratie van republikeinsche ge zindheid is onbeleefdheid jegens de kóningin volstrekt niet; het is slechts eene demonstratie van ongemanierdheid. „Het zou mogelijk zijn, dat men weigerde je gens vorst of president hoofdsch te handelen, indien deze als persoon een verachtelijk wezen zou zijn, zooals de geschiedenis er heeft ge kend. Doch zooiets zal men evenmin van den tegenwoordigen koning van Engeland als van onze koningin kunnen beweren. „Overigens is het blijven zitten als op de koningin gedronken wordt weini ganders dan een overblijfsel uit den tijd der „oude beweging", toen men aan allerlei uiterlijkheden hechtte. In die dagen werd men niet voor een goed socialist gehouden, als men niet een Transvaalschen hoed met breeden rand en een lósse fladderdas, een zoogenaamde Lavalière, droeg. Een bolhoedje was een hoogst verdacht meubel en het dragen van een „hooge zijje" zou verraad geweest zijn. Ook noemde men elkander niet meneer of juf frouw, doch burger en .burgeres. Wij zijn deze dingen te boven en moeten nu ook maar trachten het laatste restje dwaasheid uit de dagen toen een schotschrift als „Koning Gorilla" de kern der beweging vormde en ver volgingen wegens majesteitschennis dingen van eiken dag waren, kwijt te raken." Aldus Henri Polak. Ja, die „laatste restjes dwaasheid" in de S.D.A.P. de heer Polak drukt zich wel zeer, euphemistisch uitwanneer zullen die eens verdwijnen Ik vermoed, niet eer voor ook de Nederland sche sociaal-democratische leiders het afgeleerd zullen hebben zich in het stof te buigen voor zijne majesteit den kiezer. Maar wanneer zal die tijd aanlichten UITKIJK. Op Woensdag 10 Februari 1932 bij inzet, in het Café Smits, op Woensdag 17 Februari 1932 bij afslag, in het Café Feekstok te Stad aan 't Haringvliet, telkens des namiddags 3 uur. De nieuwgebouwde timmermans werk- plaats met bovenwoning, te Stad aan 't Ha ringvliet, bewoond door de wed. M. van der Plaat, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdagen 10 en 17 Februari 1932 beide «dagen 's avonds 7 uur, resp. ter her» berge van J. Vermeulen en J. Keuvelaar te Dirksland, veiling en afslag van 1.94.10 H.A. UU UUIIUIIIIU fcUIIUUl Notaris VAN BUUREN. De geheimzinnige golven die ons door den ether bereikten, zijn door het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie gepeild en ontdekt. Zoo ook is er voor ieder hoofdbestuur van een gezin iets te ontdekken. De huisvrouw, die ontdekken wil hoe zij 't.voordeeligst en met 't meeste gemak de wasch kan behandelen, moet eens zeeppoeder merk »Bhekertje« be stellen. Het goed slijt niet en wordt niet geel en bovendien kan men voor veertig bons een keus maken uit een honderdtal degelijke artikelen, speelgoed van duurzamen en leer- zamen aard, zoomede allerlei luxe voorwer pen. De lijst dier artikelen staat op ieder pakje gedrukt. Aan elk pakje zijn één of twee bons, U hebt het zóól Vraag er nu bepaald Uw winkelier eens naar. 20 (4 Gem. 68 R. V. Maat) Bouwland, te Dirks land, in polder Dirksland aan den Eersten Stoofweg, kad. Sectie A nr. 294, ten verzoeke van de Erven van Wylen den Heer P. Visser. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 15 Februari 1932, des nam. 2 uur te Ouddorp aan het tramstation van een partij timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout. baddings latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK, Op Dinsdag 16 Februari 1932 des nam. 1 uur te Achthuizen aan het tramstation van een partij timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 16 Februari 1932, des nam. 2,30 uur te Stad aan 't Haringvliet aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 16 Februari 1932, des nam. 4 uur te Den Bommel aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, delen, ge schaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 17 Februari 1932, des nam. 2 uur te Sommelsdijk aan de Kaai, van een party timmerhout, als planken, delen, ge schaafd hout, baddings, latten enz, Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 17 Februari 1932, des nam. 3 uur te Dirksland aan het tramstation van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932. des nam. 1 uur te Oude Tonge aan het tramstation van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932, des nam. 2,30 ure te Nieuwe Tonge aan de Westerstraat van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932, des nam. 4 uur te Herkmgen aan de Kaai van een party timmerhout, als planken, delen, ge schaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 18 Februari 1932 bij inzet in het Café Schipper, op Donderdag 25 Fe bruari 1932 by aislag, in Café Osseweycr, tel kens des namiddags 3 uur te Nieuwe longe. Het huis met schuur aan den Westdyk te Nieuwe Tonge. In twee perceelen en combi natie. Ten verzoeke van den Héér P. van Zon aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 18 Februari 1932, des v.m. 10 uur, aan den Westdyk te Nieuwe Tonge. Landbouwwerktuigen en gereedschappen, mest Op Vrij dag, 19 Februari 1932, "des nam. 2 uur te Melissant aan het tramstation, van een partij timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 19 Februari 1932,,. des nam. 3,30 uur te Stellendam aan het tarmstation, van een party timmerhout, als planken, delen, geschaafd hout. baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 20 Februari 1932, des nam. 2 uur te OoltgenspJaat aan het tramstation, van een party timmerhout, ais planken, delen, geschaafd hout, baddings, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 24 Februari 1932, des v.m. 10 uur aan den Duivewaardschen dyk te Nieuwe Tonge. Levende have en Landbouw werktuigen en gereedschappen. Ten verzoeke van den Heer M. Knöps, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Zaterdag 13 Februari 1932, des namid dags 2 uur, verkoop van schaarhout voor den heer D. Mooijaart Kzn„ gegroeid óp boschland aan den tweeden Groeneweg te Oude l'onge, bij J. A. Saia aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdagen 19 en 26 Februari 1932, pu blieke verkooping van H.A. 10.29.35 (22 Gem. 124 R. Voornsciie Maat) in den poiaer Het Uudeland onder Oude l'onge, in Hotel van Veen aldaar, bij veiling, en Hotel de Weerd aldaar, bij atslag, beide dagen des middags half drie uur, in pacht bij den heer A. van der Jagt te Oude 'l'onge. Notaris AKKERMAN. Openbare verkoopingen van 1. Een nieuwgebouwde '1 immersmanswerk- plaats met bovenwoning te Stad aan 't Haring vliet, bewoond door de Wed. M. van der Plaat, op Woensdag 10 Februari 1932, bij inzet in het café Smits, en op Woensdag 17 Februari 1932, bij atslag, in het café Peekstok te Stad aan 't Haringvliet, telkens des nam. 3 uur. 2. Een woon- en winkelhuis op den hoek van de Jacob Banestraat en van Aerssenstraat te Sommelsdijk, bewoond door Ant. Krijgsman, op Woensdag 10 Februari 1932, bij inzet, en op Woensdag 17 Februari 1932, bij afslag, telkens des avonds 7 uur, in het café „De Harmonie" te Sommelsdijk. 3. Landbouwwerktuigen en gereedschappen, waaronder Dorschmachine, mest en eenige meu bilaire goederen; ten verzoeke- en aan de land- bouwschuur van den' heer P. van Zon te Nieuwe Tonge, op Donderdag 18 Februari 1932, des voormiddags 10 uur. 4. Het woonhuis met iandbouwschuur aan den Westdijk te Nieuwe 'l'onge, in 2 perceelen en combinatie, ten verzoeke van den heer P. van Zon, aldaar, op Donderdag 18 Februari 1932, bij inzet, in het café Schipper, en op Donderdag 2b Februari 1932, bij afslag, in het café Osse- weijer, te Nieuwe Tonge, telkens des namiddags 3 uur. 5. 2 Paarden, 6 stuks hoornvee, 5 varkens, hooi, landbouwwerktuigen en gereedschappen, len verzoeke- en op de Bouwhoeve van den heer M. Knöps aan den Duivenwaardschen Dijk te Nieuwe Tonge, op Woensdag 24 Februari 1932, des voormiddags 10 uur. Notaris VAN BUUREN. Notaris AKKERMAN te Ooltgensplaat zal op Vrijdagen 19 en 26 Februari 1932 publiek verkoopen in zes perceelen en combinatie: H.A. 10.22,85 (22 Gem. 82 Roeden V. M.) bouw en weiland te Oude Tonge, laatst in pacht bij den heer A. D. van der jagt, aldaar, en wel in Hotel Van Veen bij veiling en Hotel de Weerd bij afslag, beide dagen des middags half drie uur, ten verzoeke van den heer Dr. H. van de Rovaart te Den Haag. Aanvaarding bij de be taling op 15 Maart 1932. CORRESPONDENTIE. Mw, K. te IJ. 'k Ben blij, dat ik U beide keeren zoo goed heb kunnen helpen. Als 't mij dezen keer ook maar weer zoo goed gelukt, zou dat prettig wezen, 'k Geef hier in ons hoekje een heel eenvoudig patroon. Maar begin volgen de week stuur ik aan uw adres een moeilijk en bewerkelijk patroon op. Dat zou te kostbaar worden om 't in ons hoekje te zetten, want dan moet ik er een cliché van laten maken. Wat ik U toezend is voor Richelieu werk, dat moet U met dat bekende blauwe overdrukpapier op ecrukleurig linnen overnemen. Indien U dat wilt gebruiken, kunt U het wel een dag of veer tien houden, en d nazendt U het mij wel terug. Het U toegezonden patroon geeft niet de ge wone rechthoekige buffetlooper, maar een eenig- zins ovaal model. Indien het is voor een buffet, dat in de huiskamer eiken dag gebruikt wordt en waarvan de looper vaak gewasschen moet worden en dus gauw slijt, dan raad ik U liever het eenvoudige patroon aan, wat ik hieronder geef. Ik vind het heel prettig, dat ik telkens van U hoor hoe 't werk geslaagd is. Als dit af is, hoor ik zeker ook wel weer eens wat PATROON VOOR EEN EENVOUDIGE BUFFETLOOPER. Hierbij geef ik een heel eenvoudig patroon voor een buffetlooper. Men vraagt er mij om, maar 't moest geen haakwerk en ook geen Har- danger zijn, en moest gewasschen kunnen wor den.en Hiervoor is noodig een lap ecrukleurig gaas, groot 132 bij 42 c.M.. 'k Geef hierbij maar de maat, die ik zelf heb, ieder kan dit natuurlijk naar de grootte van eigen buffet wijzigen. We vouwen nu eerst langs de vierkanten een inslag van 1 c.M. en daarna een zoom van 2J/j c.M. We maken de zoom met een open randje vast. We trekken daarvoor 5 draden uit. Dan gaan we dit eenvoudig patroon werken langs de vier zijden, maar we werken het in den z.g. Koninginnesteek. Die is zoo Die steek wordt gewerkt over vier draden, gerekend dan het gewone gaas, dat men voor "kruissteek en Hardanger enz. ge bruikt. Is 't fijner, dan meer. Het is eigenlijk een dubbel kruisje. Een staand en schuin X kruisje op elkaar. - Daardoor valt zoo'n patroon natuurlijk eens zoo groot dan als men 't werk in, den gewonen kruissteek maakt, Heel aardig is het om dit patroon te werken in geel en zwart. Het zijn twee banden, die door elkaar heen loopen. Neem de een geel en de ander zwart. U moet als de zijde gekocht wordt vragen of die zijde waschecht is. Het is voor dit soort looper niet de bedoeling, dat hij ter weerszijden over 't buffet hangt. De looper moet in zijn lengte precies op het buffetblad passen. Een aardig idee voor een tafellooper is ook, maar die is niet waschbaar, om zwart filetgaas te nemen en er heel eenvoudig met mooie warme kleuren wol randen in door te stoppen. Aan de beide uiteinden laat men dan draden van 10 c.M. hangen, dan heeft men franje meteen. M'n beste nichtjes en neefjes 1 Jullie hebben, denk ik, van de week de schaat sen al eens nagezien. Of 't noodig zal wezen Jullie hopen van wel. Nu geef ik in ons hoekje nog een paar in zendingen van den wedstrijd. Dan is dat weer afgeloopen. Alle prijzen, die Ik voor den wedstrijd uit geloofd heb, zijn al in jullie bezit, Dat be merkte ik tenminste aan de brieven wel. Zoo, nu heb ik nog een gezellige bezigheid, die je nu 's avonds aan de tafel kunt doen. Die meedoen hebben een stuk papier en pot lood noodig. Dat is nog al niet veel. Je neemt twee woorden, b.v. vroeg laat. Dan vraag je wie het vlugste van vroeg naar laat kan komen. Dat moet je zoo doen door telkens maar één letter in het woord te veranderen, of weg te laten of bij te pi aken. Kijk zoo Vroeg vraag vaag laag laat. Zoo b.v. met ijzer staal. Ijzer wijzer wijze wijde wijd waad Waal aal staal. Ze noemen zooiets ketting-raadselen. Je kunt zelf net zooveel woorden bedenken als je maar wilt. Soms lukt het echter niet van 't eene woord op 't andere te komen. Wie het kleinste aantal woorden noodig heeft om van 't eene woord op 't andere te komen, die heeft het gewonnen. Probeeren jullie nu eens zoo van huis naar school te komen. Nu, allemaal heel veel groeten van jullie TANTE TRUUS. Ingezonden door Jaantje M .te ANANIAS EN SAFFIRA. Ananias en Saffira waren goddelooze men- schen. Eens op een keer waren de Apostelen weer in de zaal bijeen. Ananias en Saffira had den iets slechts verzonnen. Ze zeiden tegen elkaar: „We zullen een groot stuk land ver koopen voor veel geld. En dan geven we er wat van aan de armen, maar zelf houden we ook wat". Zoo ging Ananias den volgenden dag naar de zaal met* een zak geld. Hij klopte aan en ging binnen, hij legde den zak op de tafel. Maar Petrus was er niet mee tevreden, hij stond op en keek Ananias streng aan en zei: „Heb je het land voor zooveel verkocht?" „Ja", zei Ananias. „Voor zooveel „Ja, voor zooveel." Toen Ananias dit gezegd had, wankelde hij en stortte in mekaar. De jongemannen droegen hem weg. Saffira zat te wachten en dacht: „Nu zal mijn man dadelijk thuis komen, dan zullen ze hem wel geëerd hebben en gezegd hebben: „Wel wat zijn die Ananias en Saffira vrome men- schen". Maar het wachten duurde haar lang. Ze dacht: ik ga eens kijken. Ze ging ook naar de zaal en ging binnen. Petrus stond weer op en zei: „Hebt U het land voor zooveel ver kocht 7" „Ja", zei ook Saffira. Petrus zei: „Al- zoo zullen de jongemannen ook u wegdragen, net als ze'ook uw man weggedragen hebben". Op hetzelfde oogenblik stortte ook zij mekaar. De jonge mannen droegen ook haar weg. Dat was de geschiedenis van Ananias en Saffira, Ingezonden door Jaantje N. te Dirksland HET KINDEKE IN DEN STAL. H«t was een heel donkeren nacht, een heel stillen nacht. Maar in Efrata's velden zijn toch mannen, het zijn herders. Ze houden trouw de wacht over hunne schapen, want er zou wel eens een leeuw of een wolf kunnen komen om de schaapjes te verslinden. Maar dat willen de herders niet, daarom bewaken ze hun kudde. Plotseling, wat is datO, een licht, eën helder licht. Maar daar staat iemand voor hen, het was een Engel des Heeren. Maar de herders vreesden met groote vreeze. Maar de Engel sprak tot hen, vreest niet, want zie ik verkondig u groote blijdschap voor al de volken, n.l. dat u heden geboren is de Zaligmaker, welke is Christus de Heere in de stad Davids. Gij zult het Kindeke vinden in doeken gewonden en lig gende in de Kribbe. En uit d enHemel kwamen nog meer Engelen en zij zongen een schoon lied: Eere zij God in de hoogste hemelen, en vrede op aarde, in de menschen een welbe hagen. 'loen gingen ze weer terug naar den Hemel. Maar de herders gingen met elkander naar den stal van Bethlehem, om het wonder te zien, dat de Engel tot hen gezegd had. En zij aanbaden het Kindeke. Maar Maria dacht; hoe weten die herders dat toch En als zij het vertelden, gleed er een glans van vreugde over haar gelaat. Dat Kindeke was uit den heerlijken Hemel nedergedaald om ons van de zonde te verlossen. Hij kwam zoo arm op de wereld, dat hij niet eens kleertjes bezat en daarom wond Maria hem in doeken en legde Hem op wat stroo in een' voederbak neder. Maar Jozef en Maria voelden zich de gelukkigste menschen, omdat ook voor hun de Zaligmaker geboren was. Dien nacht is het geschied, dat eeuwen van te voren door de Aartsvaders en Profeten voorspeld was. De Heiland is geboren. Ingezonden door Maria N. te Middelharnis MIJN ZOMERVACANTIE. 't Ging tegen de zomervacantie, We merkten wel, dat er iets geheimzinnigs aan de hand was. Moe had het vreeselijk druk met naaiwerk. Maar wat er eigenlijk was, wilden Pa en Moe maar niet vertéllen. Een paar dagen voor de vacantie hoorden we het verblijdende nieuws, dat mijn twee broertjes en ik naar Amsterdam en Den Haag mochten. Den laatsten nacht kon ik van blijdschap bijna niet slapen. Dinsdagsmorgens waren we om drie uur al op. De_boot vertrok om half vijf. Pa bracht ons weg. De reis naar Amsterdam was al een genot. Mijn tante kwam ons afhalen. Eerst hebben we gegeten en wat uitgerust. En 's middags zijn we naar Schiphol geweest. We zijn nog bij een vliegmachine gekiekt. Ook hebben we nog in een echte vliegmachine gezeten, 's Nachts onweerde het verschrikkelijk boven Amsterdam. Den volgenden dag hebben we Amsterdam be zichtigd. Wat is daar veel te zien. We hadden dien dag naar Muiden gewild. Maar daar was 't al te laat voor. Toen gingen we er den volgenden dag met de Gooische stoomtram heen. Daar brachten we bezoek aan 't Mulderslot. Dat was ook leuk, We hadden dat Juist 9B school behandeld met de vaderlandsche geschie denis. 't Stadje zelf was ook aardig. Bij het Muiderslot zijn we ook nog gekiekt. Nu zal ik moeten eindigen. Mijn reis naar Den Haag zal ik misschien op een anderen keer nog wel eens beschrijven. TINEKE. XXII. „Fré, Fré, wat maak jij een groote kogel, die kun je niet gooien, of anders gooi je zijn heele hoofd er nog af. Goed zoo, Tini, gpoi maar flink." Daar ging Fré zijn groote kogel, O, o daar ging mijnheer Sneeuw zijn heele hoofd. Met een paar groote stappen was Mijnheer de Raedt bij den sneeuwman. „Ach, ach", troostte hij, „zoo was het niet bedoeld hoor, ik zal wel helpen", en mijnheer de Raedt stond al maar de sneeuwpop te troos ten, omdat zijn heele bol er afgerold was? Hans, Fré, Truus en Tini met kleine zus ston den te lachen, te lachen. Grootmoe en Moe stonden ook voor het raam te kijken en de meisjes in de keuken hadden ook pret. Maar midden in de pret dacht Tini aan Pa, die ook zoo gezellig grapjes kon maken. Nu waren Pa en Moe zoo saampjes thuis. Zouden ze nu ook aan hun Tini denken. Midden onder de grootste pret van de ande ren stond Tini nu maar suf te kijken en dacht aan thuis. Moes zag hoe Tini's blijde gezichtje verstrakte tot bijna huilen toe. Die Tini, zouden de jongens haar een beetje geplaagd hebben Ze was thuis ook altijd zoo alleen geweest. Ze was geen plagen gewend. Pats, daar gooit Freé een groote sneeuwbal net tegen Tini's muts. O kijk, Tini lacht nu weer en ze gaat weer dapper meedoen'. Toch werd Tini niet meer zoo luidruchtig als eerst. Ze moest denken aan Pa en Moe saamp jes thuis. Toe ze moe van 't spelen waren, riep Moe de pretmakers binnen. Ze trok Tini eens aan haar haar en vroeg: „Wel, hebben de ondeugden het niet te bar gemaakt „Nee Mevrouw, heelemaal niet", en Tini lachte weer hartelijk. Maar even later vroeg ze toch aan Mevrouw: „Zouden Pa en Moe het erg naar vinden, dat ik weg ben „O, is het dat geweestdacht Mevrouw. „Wel meiske, ze zijn zoo blij, dat hun on deugende dochter weg is. Hoor nu eens even, ik heb nog een boodschap van je Moe voor je. Toen we weggingen zei Moe, dat ik je eens moest zeggen, dat ze 't heel prettig voor je vond, dat je met ons meeging. En Moe zou deze dagen heel veel rusten, dan kunnen jullie na de vacantie weer samen pret maken. Dan is Moe weer uitgerust nu haar kleine drukte- maakster weg is," .(Wordt vervolgd)., A Het looper ii Wit: a2, pi. Zwar pi. a3, Wit Oplo: C. v. Wit

Maas- en Scheldebode | 1932 | | pagina 2