Rede dp. Hl. H. A. u. d. DRUKWERK floerenleenliaiiH Blrhstanfl Adueiw tn dit Blad V li v. (Merli en uiig. uil UI. Boekhoven Zn. Eet Honing. KOOPJES! liaaimacMngs uanalf ia,- d ODERN Dienstbode, Gemengd Nieuws, Burgerlijke Stand Marktberichten. Daniël Mei. MABSALEIIA KIEVIT »ttws. SI MSMStr. - IN. 202 SOMMELSDIJK Uitslag aanbesteding. Geboren Mietje Grinwis, Allen, die belangstel ling toonden in de voor mij onvergetelijke dagen, 4 en 5 Januari jl., zeggen we daarvoor hartelijken dank. J. VAN DER WAAL, 34195 Oud.Hoofdd.Sch. Middelharnis, 23 Jan. 1932. Zuivere Honing, a 50 cent per pond bij 34201 JAC. TA^IS, HOFDIJK OUDDORP DIENSTAANBIEDING. HEULEN Kipstraat 84. Tel. 52176 ROTTERDAM. Voor controle en bijschrijving rente, wordt inlevering verzocht ten kantore van den kassier, van alle spaar- en voorschotboekjes der Bank, op Woensdag 27 en Donderdag 2$ Janu ari 1932, beide dagen 's voorm. van 10 tot 11.30 uur en 's nam. van 2 tot 4 uur. 34205 HET BESTUUR. OUDDORP ipr. gelooft ook :n was gebeurd, worden. Maar :et meer noodig 1000 wel wor- zich er nooit ichter te nemen, t, dat hier ook net als in Rot isten. 'isten wel raad 1 IJ: En waar de |ed. Staten moest niets van waar. SIJ: Laten we achter heeft tot |is een gemeente, steld. Dat kostte >est een bureau leerlingen heb- ook niet, dat jijn een architect ;len. en W. inder- onder de oogen ten, dat het vo- >k heeft willen meer, dat dit dezen en onder. :eft weggegooid fnteopzichter. td men alleen al |tect van kunnen nog al in den keten'. IJ: De rioleering }t, die is er nog iet verstandigst «pariteiten heeft, van Rikxoord een beste man den aan de ge ren moeten niet pn het technisch anmerking moet bedragen liep, brief. I kapitaal was al I rente ook veel |zoek van B. en bureau er wat Jen nu weten ze «1 is ingestoken, omst hebben we I noodig. as nog gebleken, faux op na ge in den grond. heeft het geld Ij: De plannen, |ld worden. Spr. ook bijwerk in |et. raadt aan dan letalen, want er je nu van al ekeningen door goedgekeurd, ben afgekregen, leid omgespron- be nu toch niet i. en W. gaan |bben raad van Smit van Den |en weg konden Iheeft Smit niet I heeft zijn eigen Ik kan me niet teekend te heb ban hebben ze rekening is niet ben aanmerking en dat had het Iten doen. |heer De Vries in den grond lenoemd zou de leweest. zijn volgens U tie zijn er wel, .tengoed kunnen jeculeert U op heb ik al aan- architect had ad uitgespaard, beven. even op, dat om den tijde- loemen, de heer .chap niet mag |t mogelijk, dat elijk wordt 'be llij twee jaar vasten' dienst. W. in stem- iTegen stemden Vroegindeweij, volgende vra- g, dat naast de lag dient te wor- leelen de reden bor deze steun- |e gebleven oevorderen, dat brschaffing zoo Iwordt i 1 we het breed- brd is, niet op- loorzitter kwam uden heeft aan Minister wordt commissie te Izal regelen. pelvooraad per kundigen voor lichting 1933 is bekomen van |n werden deze besteed: aard- Sepeen 2 per MIDDELHARNIS. Aan de Kaai zijn aan gebracht en per scheepsgelegendeid verzonden 1600 H.L. aardappelen, 700 balen uien en 6UU balen koepeen. - De collectebus, geplaatst in de trouwzaal, heeft het vorige jjaar opgebracht oo.Jl/i' Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling hebben zich als werkloos doen inschrijven ongeveer 100 personen. Het 7-jarig zoontje van den heer J. v. d. Valk werd zoodanig overreden over zijn voet, dat geneeskundige hulp noodig was. Woensdagmiddag geraakten een drietal jongens bij het varen in het koude water. Ge lukkig hadden de jongens bij de Flakkeesche zwemclub zwemmen geleerd, zoodat dit ongeval zeer goed afliep. Indien zij echter niet hadden kunnen zwemmen, was zeer waarschijnlijk dit ongeval veel minder goed afgeloopen, aange zien hulp niet zoo snel ter plaatse had kunnen zijn. OOLTGENSPLAAT. Door den gemeente veldwachter is tegen d. V. proces-verbaal op gemaakt wegens het berijden van een kantstraat van de Voorstraat met een beladen voertuig. Woensdag j.l. werd H. K. wegens mis handeling van P. v. N. door den Politierechter veroordeeld tot een geldboete van 20, terwijl C. v. D. wegens beleediging van A. K. werd vrijgesproken. Zuster C. Alblas, wijkverpleegster alhier, slaagde voor het Diploma Zuigelingenbescher ming. De heer J. Korteweg heeft een woonhuis aan de Voorstraat ondershands verkocht aan Mej. P. van der Meijde. -- Woensdag vergaderde in het gemeentehuis de B. V. L. De voorzitter der plaatselijke commissie, burgemeester Dondersloot, heet allen welkom en drukt zijn spijt er over uit, dat niet alle leden tegenwoordig kunnen zijn. Velen waren op een vergadering elders. De heer Hogeweg was verhinderd en een paar leden van de com missie konden niet tegenwoordig zijn. Echter niet wegens minder belangstelling, Spr. deelde voorts mede, dat deze vergadering is belegd tot het bekend maken der vorderingen van de schutters en het uitdeelen der prijzen. De secretaris J. W. Korteweg leset de notu len, welke onveranderd worden vastgesteld. De penningmeester doet verslag van den toe stand der kas, welke een nadeelig saldo aan wijst. Een lijst, welke even langs de leden cir culeert, dekte ruimschoots het tekort. Vervolgens deelt de plaatselijke leider J. J. van Ree mede, dat in 1931 tot scherpschutters zijn bevorderd Abr. de Bruin, Joh. van den Heuvel, J. W. Korteweg, J. J. van Ree, A. van den Heuvel en H. van Rossum Pz. Tot schutters le klasse H. van Kempen, C. J. Oostdijk en P. Korteweg Dz. Op 27 Januari zal een Radioavond gehouden worden. Zes sprekers komen voor de micro foon om meer bekendheid te geven aan den B. V. L. Allen moeten hiernaar luisteren. Wie geen toestel heeft kan bij verschillende leden luisteren. Ter propaganda zal de heer Hogeweg ver schillende personen bezoeken. Het Landstormblad van ajnuari zal verspreid worden. Enkelen geven zich op als abonné. Uitdeeling prijzen voor de scherpschutters le Prijs G. H. L. de Bruin, een vulpen. 2e Prijs H. van Rsosum, 6 zakdoekjes. 3e Prijs A. van Dam, een wekker. ■4e Prijsa A. de Bruin, een kistje sigaren. 5e prijs A. van den Heuvel, een theelichtje. 6e Prijs J. W. Koreweg, 6 zakdoekjes. Schutters le klasse: le Prijs B. Oorbeek, een klokje. 2e Prijs H. van Kempen, een fietspomp. 3e Prijs M. van Binsbergen, papier en enve loppen. 4e Prijs J. C. Birkhoff, 6 zakdoekjes. Schutters 2e klasse le Prijs H. Jansen, een theelichtje. 2e Prijs J. van Putten, een kistje sigaren. 3e Prijs Joh. van Kempen, een bus cacao. 4e Prijs P. van Kempen, een sigarettenpijp. 5e Prijs A. de Ruiter, tabak en pijp. 6e Prijs J. van Ree, een zaklantaarn. 7e Prijs joh. v. d. Tol, 6 zakdoeken. 8e Prijs W. van Dam, een pijp. 9e Prijs P. Leijdens, een sigarettendoos. Voorts werd aan de overige leden een troost prijs verstrekt. Ondertusschen was de avond ook gezellig doorgebracht onder het genot van consumptie en sigaren. iDevoorzitter releveert nog in 't kort de werkzaamhederi van den B. V. L. en hoopt, dat als het moet, we dan op de saamhoorigheid van allen kunnen rekenen en maakt zich sterk, dat velen, welke het socialisme naloopen (niet de rasechte sociaal-democraten) zullen terugdeinzen voor een revolutie. En al gelooven velen nog aan een heilstaat van het socialisme, indien wat God verhoede, revolutie mocht uitbreken, dan is het juist onder het communisme. Zie Rusland, waar de arbeider met den ijzeren knoet wordt geregeerd. Dat we dan trouwe vaderlanders mogen zijn. Doch laat ons hopen, dat het niet noodig zal zijn. iDat het kleine lichtstraaltje, wat schijnt door te breken, moge leiden tot vrelichting van de droeve omstandigheden, want juist in deze donkere tijden vindt de revolutie een vruchtbaren bodem. Met een woord van dank wordt deze gezel lige vergadering gesloten. OUDE TONGE, Vergadering van den ge meenteraad is belegd op Donderdag 28 Jan. a.s„ des n.m. 2 uur. Het zal dan de laatste vergadering zijn, welke Burgemeester Van Schouwbn' presideert. Van de 32 ingeschreven jongelingen voor del ichting 1933 hebben 15 vrijstelling wegens broederdienst gevraagd. Het motorschip van M. Ooms is door den mist omhoog gevaren, zoodat de lading over geladen moest worden. Tijdens afwezigheid van de bewoners is bij A. B. gepoogd in te breken. Door een ruit in te drukken, is getracht binnen te komen, maar vermoedelijk door onraad zijn de dader(s) zonder iets mede te nemen gevlucht. Als voorzitter der gascommissie heeft be dankt Burgemeester van Schouwen. In diens plaats is benoemd W. J. Donkersloot te Oolt- gensplaat. Uitslag aanbesteding woonhuis met schuur voor J. Noordermeer. Laagste inschrijver met selwerk Smeets 10.250, timmerwerk Lambert 6750, smids- loodgieterswerk Abrescb 1050 en schilderwerk A. Ha ge 850. Totaal 18.900. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden ver- kooping.yan een perceel bouwland ten verzoeke van dep,,.heer P. van Zon, gelegen aan den Grienweg, groot 5 Gem. en 3 3roeden, hetwelk Woensdag 14 Januari door J. van Paasschen werd ingiet op 930 per gemet of in totaal op 475?!.30, is bij de gehouden afslag aan- geloopen;r. Prijzen' der veldvruchten: Uien 4, peen 2, aardappelen 4.50 per H.L. Op., den draai van het Korteweegje kwa men een.r.tweetal auto's met elkaar in botsing. Met vele materieele schade liep dit ongeluk af. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De vrouw van den heer A. van Stad aan 't Haringvliet had hij het nara huis rijden het ongeluk van de fiets te vallen, waarbij zij haar pols brak, zoodat geneeskundige hulp noodzake lijk was. Van. den landbouwer V. sloeg een span paarden op hol, waarbij zij in de sloot terecht kwamen. Met vele moeite worden de paarden en den wagen op den' kant gebracht en liep dit ongeluk göed af. -■? DIRKSLAND. Vanuit deze gemeente werden verscheept 3000 balen uien, 2000 balen peen en 2100 H,L. aardappelen. Bij de arbeidsbemiddeling stonden 23 werk zoekenden ingeschreven. Op, Woensdag 10 Februari a.s. zal ter secretarie.,alhier een commissie uit Ged. Staten zitting houden voor het aanhooren van bezwa ren tegenuplannen tot onteigening van eenige perceelen .voor den weg Dirksland-Sommelsdijk, Voor den dienstplicht lichting 1933 zijn alhier 26,npersonen ingeschreven, waarvan er 16 vrijstóühng wegens broederdienst hebben ge vraagd. <i Op Zondag J1 Januari a.s. zal in de Ned. Herv. Ke.uk alhier doopsbediening worden ge houden, .tyaarvan de aangifte a.s. Zaterdag avond zal pioeten plaats hebben. Doqr de politie werden hier weer enkele "hoeveelheden benzine ontdekt, waarvoor geen belasting was betaald. De meeste vaten waren ingegrayen of onder mest enz. verstopt. MELISSANT, Woensdagavond gaf de mu- izekveree-niging een welgeslaagde uitvoering in de bovenhaal bij v. d. Werf. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld, zoowel de muziek als de voordrachten vielen zeer in den smaak van het; publiek. Het, pnderzoek va nverlofgangers van de lichting 1$>20 en 1922 zal plaats hebben in Juni a.s. iDatgpi en plaats zal nader bekend gemaakt worden. De alphabetische lijst van houders van paarden, bedoeld in artikel 17 der inkwartie- ringswefcjigt gedurende de maand Februari voor belanghebbenden ter inzage ter gemeente-secre tarie. ;?ip Heden Vrijdag herdenkt de oudste inwoon ster dezer gemeente de Wed J. Grootenboer haar 95sten verjaardag. WfÜ brengen in herinnering, dat de rente- kaarten en -boekjes van de arbeiders, die in deze gemeente wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór den ,25 Januari 1932. il9 HERRINGEN. Voor den uien besteedt men hier 4,50 en voor de aardappelen 4 per H.L. Een, en ander met vluggen handel, wat velen weder werk verschaft. Voor, de Nationale Militie lichting 1933 hebben zich 16 personen aangegeven, waarvan acht met.broederdienst. In de plaats van J. den Boer is als lid der plaatselijke commissie van den B. V. L. benoemd de heer A. W. Keijzer, lid der Gew. Comm. Monden der Maas. Eerstgenoemde was vele jaren, did der commissie, doch heeft we gens hoogen leeftijd bedankt. Een wijziging van de bouwverordening dezer gemeente ligt voor belanghebbenden ter secretarien-tCr inzage. Een dochter van den heer d. G. brandde zich deetïijk de voeten met kokend water, wat gedwongen rust tengevolge had. J-5SÏ STELLENDAM. Woensdag 1.1. werd in één der lokalen der openbare lagere school ge opend een vanwege de H. M. v. L. te geven Huishoudcursus. Ingeschreven zijn 28 deelneem sters. nv mok OUDDORP. Ten einde meer bekendheid te geven aap de organisatie van den B. V. L. zal op Woensdag 27 Jan. des av. te 7.30 uur vanuit het Concertgebouw te Amsterdam een Radio uitzending plaats hebben over Huizen, korte golf. Een zestal heeren zal het woord voeren. eMdewerking zal worden verleend door de Ma rinekapel uit Den Helder, een Chr. Mannen- Zang vereeniging, Tamboers en Pijpers der Ma riniers en den organist van het Concertgebouw. De leden van onze afdeeling zullen dit alles kunnen belpisteren op de Raadzaal of in de oude school. De regeling wordt nader bekend gemaakt qqn het aanplakbord, nadat de plaat selijke leiders hebben vergaderd. In een stampvolle zaal sprak Ds. v. d. Valk van Hillegérsberg in het Zondagsschoolgebouw te Sommelsdijk. De voqr^itter van het comité van winter- lezingen, de, heer J. H. Dijkers, opende op de gebruikelijke wijze, heette allen en inzonderheid Dr. v. d. Valk welkom, waarop deze het woord verkreegjot het uitspreken van zijn rede: „De wereldcrisis in het licht der menschelijke wijs heid en dpj;. Goddelijke dwaasheid". Spr. wijst er op, dat hij zich bij het kiezen van dez eréde niet heeft vergist. Het moet niet zijn menschelijke dwaasheid en Goddelijke wijs heid. Paulus sprak reeds, dat het dwaze Gods wijizer is als de menschen en het zwakke Gods sterker d^p de menschen. Onze tijd zoekt nara den wijze, naar den schriftgeleerde, naar den onderzoeker dezer eeuw. Geen 'sterveling weet een uitweg uit deze catastrophale wereldcrisis, die zich onderscheidt van alle voorgaande door haar wereldomvat tende beteekenis. Uit alles blijkt, dat God een twist heeft met de aarde en hare inwoners. Spr. wil deze crisis eerst van haar materieele zijde bezien en noemt een dertiental symptomen waardoor deze zich kennen doet. Daaronder mag in d'e eerste plaats wel genoemd worden de -geweldige overproductie van onzen tijd. Ter wijl de wereldbevolking slechts met tien procent toeneemt, wordtd aar jaarlijks 25 prodent over- geproduceerd, zoodat er jjaarlijks een overpro ductie is yan 15 procent en dat reeds sedert 1918 af. Tuinders én boeren weten met hun producten geen raad. In andere landen worden kostbare scheepsladingen over boord geworpen om de markt nog meer te drukken. -Dat is een vloek van God. Hij bewijst, dat Hij de ménschheid niet alleen kan straffen met een tekort, maar evengoed met een teveel. Een ander, symptoom is, dat naast deze over vloed tock op de wereld in vele landen groot gebrek geleden wordt. B.v. in China heele be volkingsgroepen den hongerdood sterven, Een geesel is dok de groote werkloosheid, Fthrieken worden stopgezet. Philips, die nog maar enkele jaren geleden in de dagbladen adverteerde: „De zooveel duizendste werkman wordt aangeno men", vertelt thans nu niet hoeveel hij er al ontslagen heeft. Schepen worden opgelegd. Scheeps-bouwwerven betalen alleen nog den por- tier om toezicht te houden op de leege werven. Er zijn beurscrises, geldcrises en dientengevolge malaise. De handel en soliditeit zijn onderge gaan. Er wordt alleen nog mara goed zaken gedana als het op de pof of afbetaling gaat. Daarbij dreigen revolutie en oorlogsgevaren. Eiken dag kan China uit den slaap ontwaken en met Rusland gemeene zaak maken tegen het Westen. Door de communistische propaganda is de bodem in West-Eunopa toebereid voor het bolsjewisme. Rusland kan in enkele weken een millioenenleger op de been brengen, zwaar ge wapend en het zal bij het heidendom een ge opend hart vinden, want de beginselen van 1789, 1917 en dien van het heidendom zijn één. Vervolgens wijst spr. er op, dat deze wereld crisis ook een psychologisch, een zielkundige beteekenis heeft. De wereld tast in het duister. De vraag van den man Gods: Waar is de wijze, waar is de schriftgeleerde, waar is de onderzoeker dezer eeuw zou als opschrift boven het hoofd artikel in de N. R. C. of het Handelsblad of De Telegraaf thans een goed figuur maken en men zou de journalist, die zulk een titel boven zijn artikel schreef, prijzen om zijn mooie vondst, al zou men niet weten, dat de oude Bijbel het al voor tientallen eeuwen heeft gesproken. Maar de Christenen weten wel wat het psy chologische karakter van de wereldcrisis is. Spr. zegt, dat niet met hoogmoed, maar met oot moed. Het Christendom heeft het licht van het Woord Gods op al deze dingen en weet, dat het naar het einde gaat. Jammer vindt spr., dat de Christenen zoo verdeeld leven en iemand als Ds. Kersten niet anders doet dan verdeeldheid en haat stoken, waardoor hij zelf zoo verblind wordt, dat hij weigert in De Banier spr.'s lezingen over den ernst der tijden aan te kondigen, maar er liever een berichtje voro in de plaats geeft b.v. over de komst van een nieuwe vroedvrouw in We- meldinge. Spr. heeft geen kerkistische bacillen, maar belijdt de gemeenscha pder heiligen, de katholiciteit der kerk aller eeuwen. En wie leeft bij het Woord Gods weet, dat al deze dingen komen moeten en die-weet ook, dat deze materieele wereldcrisis een geestelijken onder grond heeft. Ook hiervan noemt spr. verschillende symp tomen, zich openbarend in de klassieke vraag naar ,,-Panem et Circenses" (brood en spelen). Bioscoon en schouwburg, dancing en soort be- heerschen de geesten. De wereldsteden zijn 'holen der ongerechtigheid geworden, erger dan Sodom en Gomorra. Spr. geeft er ontroerende voor beelden van. Ook een geestelijk symptoom van dezen crisis tijd is het dualisme: eenerzijds het bruutste athe- isme en anderzijds het zoeken naar een Gód. Krisnamurthi en het knielen voor het mauso leum van Lenin als van een godheid, zijn symp tomen van onzen tijd. Na de pauze bespreekt spr. de vraag o_f wij in dit alles het begin van het einde te"zien hebben. Spr. wijst hier op Lukas 17 vers 26 en 27, waar Christus herinnert aan den tijd van Noach en in vers 28 aan den tijd van Lot, toen zij aten en dronken, kochten en verkochten, plant- tért en bouwden, en ten huwelijken namen en ten huwelijk gaven. Op zichzelf schuilt in dit alles natuurlijk geen kwaad, maar als Christus iets zegt, schuilt er achter ieder woord een diepe beteekenis. Chris tus wijst hier op vier factoren, waarvan spr. er thans slechts twee noemen wil, n.l. de ener gie van den arbeid en de energie van het genot, d. w. z. de menschheid laat zich alleen hierdoor leiden en buigt zich er voor neer als voor een afgod. Om aan te toonen, dat dit ook in onze dagen weer zoo is, wijst spr. op verschillende symptomen van den modernen tijd en conclu deert daaruit, dat wij in dit alles de naderende voetstappen van den Heere Jezus moeten be luisteren. En nu weet niemand wanneer deze weder komst precies zal zijn. De Schrift spreekt van den dag des Heeren. Bij de Ouden was dit tot een technische term geworden. Maar dit mag het bii ons niet worden. De wederkomst des Heeren zal plaats hebben als een bliksemslag, die van het Oosten naar het Westen uitschiet, als een dief in den nacht. Dat God bezig is dit verschrikkelijk eeinde voor te bereiden, wijzen de teekenen der tijden duidelijk uit. Dr. Kuyper profeteerde het Aziatisch gevaar. Straks zal pas de groote wereldoorlog uitbre ken, waarin de eene helft der wereld tegen de andere zal over staan. Het zal een vreeselijke tijd zijn, waarbij zich ook kosmosische verschijn selen zullen voordoen. Dan zal blijken wat de uitverkiezing Gods heeft uitgewerkt. Twe eop het veld, die misschien het pas nog druk gehad hebben over het bestaan van God en de één wordt aangenomen en de ander ver worpen. Twee in den molen (slavenwerk), één wordt aangenomen, de ander verworpen. Dus geen aanzien des persoons bij God. Het moet aan op genade en genade alleen. Wanneer er naar recht gehandeld wordt zal spr. ongetwij feld omkomen, maar ook allen, die in deze zaal zitten. Het bloed van Christus moet ver zoening teweeg brengen. Met een aangrijpend' ernstige peroratie eindigt spr. zijn met stille aandacht gevolgd betoog. Wij maken van deze gelegenheid tegelijk ge bruik om de aandacht onzer lezers te vestigen op het pas verschenen boekske van Ds. van der Valk: „De naderende Antichrist in het licht van de wereldcrisis", uitgave J. H. Kok te Kampen, Dit boekske handelt over hetzelfde thema. Wij ontvingen het ter recensie en hebben het met groot genoegen gelezen. Het is in zeer dui delijke taal geschreven, gespeend aan alle fan tasie, waarmee helaas vele werkjes over de wederkomst des Heeren ontsierd worden, maar het houdt zich van het begin tot het einde aan de H. Schrift. Een naprater is Dr. v. d. Valk ook niet. Over verschillende moeilijke Schrif tuurplaatsen geeft hij de meening van anderen weer, maar ook zijn eigen oordeel en dat gaat zeer gemotiveerd. Het boekje is zeer goedkoop verkrijgbaar en we bevelen het van harte aan. (Ongecorrigeerd Door e.n auto gegrepen. Te Gilze (N.»B.) is de chauffeur A. v d. V,, terwijl hij zich even uit zijn wagen verwij» derde, door een uit tegenovergestelde richting komende auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Twee doctoren, die spoedig ter plaatse verschenen waren, verleenden de eer» ste hulp. De getroffene had wonden aan hoofd en hals bekomen, terwijl het rechteronderbeen zoo goed als verbrijzeld was. Hij is op medisch advies per auto naar het St. Ignatius Zieken» huis te Breda overgebracht. WAT DE PARIJSCHE TREIN TUSSCHEN DE WIELEN KREEG. Een spoorwegaanalag ta Amsterdam? Tusschen Sloterdijk en Amsterdam be» merkte de machinist van den Parijschen trein 's avonds plotseling gerammel tusschen de wielen. Hij bracht den trein tot staan. Er bleek, dat een z.g. hekkenwagen, d. i. een tweewie» lige lorrie, die gebruikt wordt voor het ver» voeren van rails, tusschen de wielen van den Parijschen trein was geraakt. De vertraging, die hierdoor werd ondervonden, was gering. Het merkwaardige echter is dat negen minuten voor den Parijschen trein een electr. trein dezelfde spoorbaan gepasseerd was, zonder dat iets bijzonders opgemerkt was De hekkenwagen was 's middags nadat hij gebruikt was, neergelegd naast de spoorbaan op een afstand, die te groot was, dan dat eenig ongeluk zou kunnen gebeuren. Er wordt dan ook een streng onderzoek ingesteld naar de vraag door wien of hoe de hekkenwagen op de rails is gekomen. OUDE TONGE GeborenNeeltje d. v. Pieter Anthonij v d. Berge en Neeltje Smits; Jan, z. v. Jan Pulleman en Lijntje OorbeekJan, z. v. Hen» drik de Vugt en Aaltje de Jong Waldemar Heinrich Johann, z. v. Wilhelm Heinrich Ra» vens en Yvonne Marie Chislaine Pierard Johanna Helena, d. v. Wilhelmus Kauffman en Johanna Pieternella Vervloet. Overleden: Jacomina Helena v. Marken» steijn 92 j. wed. van Jan Kardux. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Jacob Keur 28 en Arendje Adriaantje van Loo 28 j. Onder Directie van het Technisch Advies Bureau van de Unie van Waterschapsbonden, Afdeeling Goeree—Overflakkee, werd aanbe» steed het bouwen van een Landbouwbedrijfs» gebouw, een Woonhuis en diverse werken, voor den Heer J. Noordermeer te Achthuizen. Ingekomen waren 15 biljetten. Metselwerk L. v. d. Velde, Nieuwe Tonge f 13050.— C. Smeets, Achthuizenf 10250 -* Timmerwerk C. J, de Looze, Oude Tonge f 6875.— C. A. Lambert, Oude Tonge f 6750.—* A. Kanters, Oude Tonge f 7325.— H. v. d. Jagt, Oude Tonge f 7317.- Loodgieters' en Smidswerk: St. v. d. Velde, Nieuwe Tonge f 1493.45 M. Abrescb, Oude Tonge f 1050.-* Schilderswerk M. van Noord, Oude Tonge f 950,— P. J. Bruggeman, Oude Tonge f 944.— N. van Noord, Oude Tonge f 862.- A. Hage, Oude Tongef 850.-* Massa Mosselman Korteweg, Oplaatf 19825.— C. Smeets, Achthuizenf 19850 W. v. d. Welle, Stad aan 't Haring» vliet en C. Spee, Sommelsdijk f 21220.— C. A. Lambert, Oude Tonge f 22832.— Fl. Osseweijer, Oude Tonge f 21700 H. v. d. Jagt, Oude Tonge f 22952.— Laagste inschrijvers. Centrale Velling te Mlddelharnfs. Veiling van Dinsdag 19 Jan. Savoye kool f 3,30 tot f 3,70 Roode kool f 3,- per 100 stuks Prei f 2,70 per 100 bos Spruiten f 2,30 tot f 4,— Kleiperen f 13,— Ponsperen f 10.— Bellefleurs f 12,— tot f 16,— Goudreinetten f 5,— tot f 5,60 per 100 kg. Uienvelilng. Grove f 3,70 Gewone (met trosmerk) f 3,60 tot f 3,98 Gewone (zonder trosmerk) f 3,32 tot f 3,61 Drielingen f 3,97 Plcklers f 4,39 Alles per en inclusief baal. Aanvoer 64,400 kg, Veiling van Donderdog 21 Jan. Kipeieren 50-52 kg. f 3,20 tot f 3,50 idem 57-60 f 4,- tot f 4,40 idem bruin 60 kg. f 4,15 tot f 4.45 Eendcieren f 3,30 tot f 3,50. Per 100 stuks Aanvoer 13,500 eieren. Uienvelilng Grove f 3,84. Gewone (met trosmerk f 4,06 tot f 4.11. Gewone (zonder trosmerk) f 4,06 tot f 4,09. Drielingen f 4,30. Picklers f 4,44, Alles per» en inclusief baal. Aanvoer 73.900 Kg. zoon yan P. VAN DEN BROEK en M. J, VAN DEN BROEK- 34304 van Donge. STELLENDAM 16 Januari 1932. Heden overleed na een lang» durig lijden, onze beliefde Moe» der, Behuwd» en Grootmoeder, Wed. van wijlen den Heer Willem Bakelaar, in den ouderdom van 70 jaar en 3 maanden. Dat zij inging in de eeuwige rust, lenigt onze droefheid. Westmaas, P. BAKELAAR. N. BAKELAAR- Westdorp. Overschie, Adr. WESTDORP- Bakelaar. C. WESTDORP. Den Bommel, J. C. BAKELAAR. A. J. BAKELAAR- Huijer. Hoofddorp, 34202 A. BAKELAAR. A. BAKELAAR- van der Veer. Den Bommel, 19 Jan. 1932, Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ons be» toond bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Groot» en Overgroot» moeder Wed. van Leendert Padmos, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, C. PADMOS Lz. Ouddorp, Januari 1932. 34199 GEVRAAGD voor zoo spoedig mogelijk een flinke v. g. g. v., Mevr. POLDERMAN, Ouddorp (Z.«H 34200 Er biedt zich aan een persoon die op de hoogte is met alle werk dat tot den Landbouw en het Machinebedrijf behoort. Brieven aan P. K E IJ Z E R, Boek» handel, Nieuwe Tonge. 34203 Opruiming van eenige ingeruilde Splinternieuwe Handnaaim. 39 Gld. Singer Handnaaimachine 35 Gld. Pfaff Trapna&im. nieuwste 75 Gld. REPAREEREN, INRUILEN. Menschen, heb je er al over hooren [praten Bij C. DE MOOIJ vind je schrijf» 3 [boeken in vele maten, En ook mooie blokken schrijfpapier Om op te schrijven, doe je voor plezier, 34198

Maas- en Scheldebode | 1932 | | pagina 9