LÜIliiilQIIIPMiÉtDAittil. .BLACKBIRD' VULPtNHóUDIRS Kerk en School. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Verkoopingen. Marktberichten. Ingezonden Stokken DE STAND VAN DEN B. V. L OP FLAKKEE. Boekhandel van N.V. Druk. en Uitg. v.h. VV. Boekhoven ét Zonen Sommelsdiik De R.T.M. op Goeree en Overflakkee. Door B. en W. ïs aan M. van St. Anfia- land verlof verleend voor den verkoop van alcolhohoudende dranken, anderen dan sterken drank, in het pand A 267. Het Raadsbesluit van 20 November |J. tot wijziging van de artt. 114 en 115 der g. Politieverordening (het stellen van een van 2 X 24 uur inzake het in voorraad hebben van benzine enz.) is door de Kroon tot 1 Jurn a s aeschorst, ten einde te onderzoeken otQ noêmd besluit in strijd is met de wet op het algemeen belang. De 75-jarige J. Hobbel kwam zoodanig te vallen, dat hij zijn arm brak. OOLTGENSPLAAT. Vorige week zijn van hier verscheept: 28275 K.G. poters, 19365 K.G. aardappelen, 5930 K.G. koepeen en 3100 K.G. uien. OUDE TONGE. In het vervolg zal de bibliotheek der Ned. Herv. J.V. „Timotheus" geopend zijn Donderdagsavonds van 7—8 uur. Bij den Correspondent der Arbeidsbemid deling stonden de vorige week 158 werkloozen ingeschreven. Het zoontje van J. Maliepaard moest heden spoedig naar een' der ziekenhuizen te Rotterdam worden vorvoerd voor een operatie. J.l. Vrijdagavond werd de wagen van bakker A. B. aan den Langeweg door een auto aangereden. De wagen werd geheel verbrijzeld. Het paard werd ook verwond, maar de voerman bleef ongedeerd. NIEUWE TONGE. Het dochtertje van den heer v. E. had bij het fietsen het ongeluk in de Kerkgracht te rijden. Door toegeschoten hulp was zij spoedig op het droge en liep dit onge val met den schrik en een nat pak af. Bij den correspondent der arbeidsbemid deling stonden de vorige week 65 werkloozen ingeschreven. Vergadering van het Begrafenisfonds .Eigen Hulp" op Maandag 25 Januari des n.m. 6.30 uur in het Weeshuis. Voorzitter de 'heer J. van Vliet. De Voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna leest de Secretaris het jaarverslag voor, waaruit blijkt dat het aantal leden op 31 December 1930 931 leden bedroeg. Gedurende het boekjaar werden ingeschreven 29 leden. Overleden 5 leden, afgeschreven 14 leden, to taal 19 leden. Alzoo een vermeerdering van 10 leden. Op 31 December bedroeg het ledental 941. Ontvangen aan contributie 1151,36 Inleggeld 14.17 Huren 426.89 Rente602.84 Terugbetaalde kosten dreef 49.64 Aflossing hypotheek25. Saldo 31 Dec. 1930 229.6&H Totaal 2499.59 Uitgaven bij overlijden f 618.00 Vergaderingskosten 22.02 Salarissen 279.10 Bureaukosten 13.88 Onderhoudskosten dreef 48.08 Gestort op de Boerenleenbank 850.24 Belastingen 60.49 Uitgekeerd aan reductie 103.06)4 Totaal 1994.88 Ontvangsten 2499.59 Netto saldo 504.71 Overzicht der bezittingen Saldo B. L2195.20 Landswaarde 7000. Hypotheken 8375. Leening Nieuwe Tonge 2500.— In kas op 31 Dec, 1931 504.71 Totaal 20574.91 Daarna wordt door de Commissie van on derzoek verslag uitgebracht en medegedeeld dat alles in orde te heben bevonden. Waarna de Voorzitter den Secretaris dank zegt voor zijn accuraat beheer. Dan volgt cle verkiezing van bestuursleden, wegens periodi'Sce aftreding van de heeren A. van Alphen Pz., bestuurslid, en B. Dekker, boek houder en G. Breur ophaler die allen wederom werden herkozen en welke hunne benoeming onder dankzegging aapvaarden. De gedane aanvraag tot vermindering van pacht werd niet toegestaan. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voor zitter deze druk bezochte vergadering. HERRINGEN. De prijsuitreiking voor de le den van de afd. Herkingen van den B.V.L., ge wonnen bij de 1.1. gehouden schietwedstrijd, zal deze week Woensdagavond plaats vinden in een der Bijz. scholen. De volgende personen zijn dit jaar bevorderd tot scherpschutter Jac. Bestman, A. de Geus Cz„ L. v. d. Sluijs en C. Tanis. Tot schutter le klasse J. G. Noordijk. In ons vorig nummer is een kleine fout geslopen betreffende benoe ming lid pi. Commissie. De heer A. W. Keij- zer is niet benoemd in de plaats van den heer J. den Boer, doch was reeds benoemd voor de heer J. den Boer bedankte. GOEDEREEDE. De vorige week werden vanuit het sorteerstation 50 balen juin ver voerd. OUDDORP. Bij de te houden radio-avond van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm op Woens dag 27 Januari zal gedemonstreerd worden met een versterkte luidspreker. (Zie advertentie en aanplakbord) Bij den Correspondent der arbeidsbe middeling stonden j.l. Zaterdag als werkloozen ingeschreven 85 landarbeiders en 1 timmerman. De schietoefeningen van den B. V. L. worden a.s. Zaterdag van 5.30 tot 7.30 opnieuw gehouden. Van de garnalenvangst in de vorige week kunnen wij, helaas, alleen mededeelen, dat er zeer weinig is gevangen, dus door de visschers zoo goed als niets is verdiend. Bij het omzetten van land, liggende in de buurt van oud Rustburg, is door J. Vlietland op een diepte van 1.60 Meter een urnpotje ge vonden, met een inhoud van ongeveer een halve liter. SOMMELSDIJK. Heden Dinsdagavond van o Q uur zai in de consistoriekamer der Ned. Herv Kerk alhier, uitdeeling piaats hebben van kleedingstukken, welke vervaardigd zijn door de Meisjesvereeniging „Lydia MIDDELHARNIS. De heer J. Vroegindeweij Lz. heeft voor, zijn benoeming tot ouderling Ned Herv. Kerk bedankt. Donderdagavond half 7 hoopt m de Chr Geref. Kerk voor te gaan Ds. Groen van RO"€r3dFmebruan zal voor de Meisjesvereemging Uw Woord fs. mij een lamp in de Ghr. Ueret. Kerk gesproken worden door Ds. Heerema AalLeerP Onderwerp: „Teekenen des Ujds Zaterdagavond 23 Januari 1.1. trad in Ghr Geref. Kerk alhier voor een stampvolle Vi tw Ds G Wisse van Apeldoorn, met e^ Üjdrede over '„Moskou en Bethlehem Op heldere wijze zette spr. uiteen doel en stre ven van het Communisme. AUe macht en krac^ rios duivels wordt samengetrokken in het een i£4idtmw Moskou, om den strijd te v= tegen het Kindeke geboren in den stal van Bethlehe Aan de hand'van Schriftuur 'en historie woeden de goddelooze leerstellingen van den groote rooden Draak bestreden. Niet alleen de bchntt, maar ook de wetenschap, dank zij de opgravm- v f nrvetpn neven ons de duidelijke ver Sing dat al wai ^omtrentde geboorte van den Christus Gods in den Bijbel staat beschre ven waarheid is. In een ernstige schoone rede, die met spannende aandacht werd gevolgd, geeft for weer de juiste beteekenis welke gehecht moét worden aan de vleeschwording des Woords daarbij de geloovigen aansporende, van hetKindeke uit den stal allerwege te ge tuigen tegen de ongeloofstheonen. OUDE TONGE. De beroepen leeraar Ds. M B Verkerk van Mijdrecht, hoopt a.s. Don derdagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. NIEUWE TONGE. In de Ned. Herv. Kerk amier is een extra gift van f 25 en van 10 g^Wegens vacaturebeurt zal a.s. Zondag morgen in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden, terwijl des avonds Ds. Dekker voor de gemeente hoopt op te treden. Alsdan zal de bevestiging van den gekozen ouderling J- Keijzer plaats hebben. HERKINGEN. Dit jaar zijn door de Ned. Herv (Geref.) Meisjesvereeniging „Dorcas al hier 189 kleedingstukken vervaardigd, ^ezer dagen aan behoeftige gezinnen zijn uitgereikt. GOEDEREEDE. Maandag werden in de Ned. Herv. Kerk de openstaande zitplaatsen verkocht. Dè opbrengst was 4U./U. OUDDORP. Bij den predikant der Ned. Herv. Kerk is van een onbekende een gift van f 20 voor de kerk bezorgd, uit erkentelijkheid, omdat Z. Eerw. voor het beroep naar bt. Filipsland heeft bedankt. u^nnctel- Wii verwijzen onze lezers en belangstel lenden naar een advertentie in dit nummer, be treffende de jaarvergadering van de christelijke J. V. op G. G. „Timotheus De copie von ïngezouden stukke*, die plaatst zijn. wordt niet temggegev«L - Buit» verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgeven, Zeer geachte Redacteur! U dank ik zeer vriendelijk voor Uw prachtig verslag van mijn rede, verleden week te bom- melsdijk gehouden. Zeldzaam lees ik zulke nauwkeurige verslagen. Dat verslag was heel iets anders dan dat, hetwelk in „Eilanden-nieuws stond, waarin het belangrijkste deel mijner rede blijkbaar opzette lijk is weggelaten, want de lezer mocht natuur lijk niet weten, dat ik juist bijzonder heb onder streept, wat de verslaggever mij zoogenaamd kwalijk neemt, dat ik niet zou hebben gezegd. Met de waarheid liggen zulke menschen immers gedurig overhoop. Het is daarom een nieuwe bijdrage van de mentaliteit, welke er in ultra kringen heerscht: het nauwkeurig taxeeren van een anders binnenste, zoo precies, dat zulke menschen soms reeds aan het uiterlijk van iemand kunnen zien, of hij bekeerd is enz. Het woord van onzen Heiland: „Oordeelt me op dat gij niet geoordeeld wordt alsmede dat van Paulus: „want wie van de menschen weet het geen des menschen is, dan de geest des men schen, die in hem is?", schijnt hun onbekend. Doch tegelijk was de hatelijkheid over het masker een zeer zeldzame bijdrage voor de waarheid van het bestaan van het onderbewust zijn Zulke menschen karak terse e- r en, zonder dat ze het weten en willen, zich zei ven; zij teekenen hun eigen ziele- leven; het masker, dat ze een ander willen op zetten, is hun eigen masker, In mijn werk: „De profeet der Mormonengeef ik daarvan een typisch staaltje, hoe zulke menschen, hun eigen beeld laten zien in hun gehuichelde vertooning van een anders beeld. Met de meeste hoogachting, Uw dw., M. H. A. VAN DER VALK. Hillegersberg. 23 Januari 1932. Deze week is bestemd om voor het geheele land benut te worden als een speciale propa- gandaweek.;K Ter ondersteuning dezer propaganda zal op Woensdag 27 Januari een groote Landstormbij eenkomst van het Korps „Stelling Amsterdam" per radio uitgezonden worden. Deze vergadering wordt gehouden in het Concertgebouw van 8— 10.30 uur en zal een vaderlandslievend karakter dragen. De Marinekapel uit Den Helder en de Tamboers en Pijpers der Mariniers uit Rotter dam zullen den avond opluisteren met een tap toe. Het christelijk Mannenkoor „Adama van Scheltema" en de organist J. van iNeland zullen door Hollandsche Liederen het nationaale ka rakter van dezen avond doen uitkomen. Nog sterker zal dit het geval wezen met de spre kers ,die het woord zullen voeren. Reeds uit de keuze blijkt, dat de Bijzondere Vrijwillige Landstorm een bij uitstek natio naal instituut is. Dr. I. 'H. J. Vos, lid der Tweede Kamer, zal als Voorzitter der Gewestelijke Landstorm com missie „Stelling van Amsterdam" het openings woord spreken. Dan zullen nog het woord voe ren Zijne Excelentie Mr. Th. Heemskerk, Mi nister van Staat, Mr. G. A. Boon, lid der Twee de Kamer, Mr. J. Schokking ,lid der Tweede Kamer, en Luitenant-Kolonel Jhr. J. Th. Alting von Geusau. Het slotwoord zal worden gesproken door den Voorzitter der Nationale Landstormcom- missie, Generaal Duymaer van Twist. Voor het programma zie men hieronder. De uitzending zal geschieden over Huizen, golflengte 298 meter. Naar men ons verzekerd heeft is ook in verafgelegen streken van ons land deze golf o.a. op een Philipstoestel A 270 zeer duidelijk. PROGRAMMA 1. Opening door Dr. I. 'H. J. de Vos, Voor zitter van de Gewestelijke Landstormcommissie „Stelling van Amsterdam." 2. Twee coupletten „Wilhelmus, met orgel begeleiding van Jan Nieland. 3. Rede van Zijne Excelentie Mr. Th. Heems kerk, Minister van Staat. 4. Groote Militaire Taptoe door het marine Stafmuziekcorps en de Tamboers en Pijpers der Mariniers. I. Gebed, Bortiansky. II. Volkslied, Willems. III. Oude Wilhelmus, Valerius. IV. De Ruitermarsch, Hazebroek. V. Eere-Marsch, Bortiansky. VI. Marataria-Marsch, Komzak. VII. K.M.-Defileermarsch, Hazebroek. J. Nieland). 5. Fantasie over volksliederen (Orgelspel van 6. Rede van Mr. J. Schokking, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Burge meester van Katwijk. 7. Rede van Mr. G. A. Boon, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 8. Pauze van plm. 9.15 tot plm. 9.30. 9. Tamboers en Pijpers der Mariniers. 10. Chr. Mannenkoor „Adama van Schelte ma" onder leiding van den heer Th. van Zut- phen eni met pianobegeleiding van Mevr. N. Jansen van Dugten a. „De Kleinste, door Loser. b. „Groot is de Heer" door Fred. J. Roeske. 11. Rede van Jhr. Th. Alting von Geusau, Luit.-Kolonel van den Generalen Staf. 12. Chr. Mannenkoor „Adama v. Scheltema": c. „Ons Hollandsch" door Bernard Zweers. d. „Matrozenlied" (uit: „De Vliegende Hol lander") door Richard Hol. 13. Marche Solonelle door A. Mailly (orgel spel van Jan Nieland). 14. Slotwoord door L. F. Duymaer van Twist, Luitenant-Generaal b. d., Voorzitter der Nationale Landstormcommissie. 15. Besluit „Wilhelmus" op Orgel. Wij kunnen hieraan toevoegen dat, dank zij de uitmuntende organisatie, waardoor de B. V. L. op Flakkee zich kenmerkt, er op het eiland op verschillende plaatsen gelegenheid gegeven wordt aan de vrijwilligers om bij elkaar te ko men met genoodigden om de redevoeringen te beluisteren. In Sommelsdijk zal in Hotel Speé de luister avond worden gehouden. Voor voldoende plaat sen is gezorgd en een geluidversterker op de luidspreker wordt aangebracht, waardoor het mogelijk zal zijn de uitzending in alle hoeken van de zaal goed te kunnen vorgen. Wij wekken allen die waardeering voor het doel van den B. V. L. hebben, op, dezen avond vrij te houden en te gaan luisteren. Het programma belooft wel iets moois, Wij nem'en' uit het jaarverslag van den B.V.L. het volgende over Op Flakkee zijn er 14 afdeelingen, Vrijw. le ban. 505 18 leden Gew. Comm. Vrijw. 2e ban. 32 56 leden Plaats. Com. In 1931 werden 62 nieuwe vrijwilligers aan genomen. Er hebben in 1931, 480 leden aan de schiet wedstrijden deelgenomen. W- Naar wij vernemen heeft de Maandag plaats gehad hebbende bespreking van den minister van waterstaat met eenige leden van de Tweede Kamer en vertegenwoordigers van de comités van actie te Rotterdam en op Flakkee en van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij, in verband met de door de laatste voorgenomen opheffing per 1 Februari a.s. van haar dienst op Flakkee, tot resultaat gehad, dat de minister zich bereid heeft verklaard, bij voortzetting van den dienst tot 1 Januari 1933 en indien de pro vincie en de streek bereid worden gevonden, tezamen eenzelfde bedrag bij te dragen, aan de tram een bijdrage te verleenen van 6000. In den tijd tot 1 Jan. a.s. zal dan overwogen worden, hoe het verkeer in het vervoergebied der R. T. M. geregeld behoort te worden. Overwogen is, de bestudeering van deze vraag op te dragen aan een daartoe in te stellen commissie. Het ligt in de bedoeling, dat nu spoedig een bespreking zal plaats hebben met den com missaris der Koningin in deze provincie en Ge deputeerde Staten. Bovenstaand een bericht uit de N. R. Ct. geeft in 't kort ongeveer weer wat er Maan dag j.l. in Den Haag heeft plaats gehad. De mededeeling, dat de Minister bereid ge vonden werd een bijdrage van 6000 te geven, is wel wat voorbarig. De Minister heeft „over weging" toegezegd. In geen geval is de Minister genegen dit bedrag te ge den als compensatie voor de concurrentie, die de bussen van Van der Klundert de tram aandoet. Dit zou voor de Regeering een gevaarlijk precedent scheppen. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat als de mi nister esn andere manier voor subsidie vinden kan, de mogelijkheid er is, dat de tram het be drag krijgt. Of de Provincie de andere helft geven zal, is een andere vraag. We twijfelen daar voorloopig nog aan. En van de localiteit is zeker niets te verwachten. Wij gelooven, dat de tram voorloopig niet zal staken, de verdiensten van het veer, die op ongeveer een halve ton per jaar geschat worden, zullen haar wel te lief zijn. In ieder geval zal Flakkee volgfende week paraat staan voor de dingen, die er mochten gebeuren. Het Flakkeesche publiek behoeft niet ongerust te zijn. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. E.n man gedood. Zaterdagazond om kwart voor negen is op den onbewaakten overweg te Duivendrecht een ongeveer 39>jarige man door een uit Amsterdam komenden trein gegrepen en ge» dood. Op enkele honderden meters afstand werd de fiets van het slachtoffer gevonden ze was ongeveer 600 meter door den trein meegesleurd. De machinist heeft van de aan' rijding niets bemerkt en reed door. AANRIJDING IN DEN MIST. Twm Inzittenden Tan een anto verwond. Toen de heer en mevrouw v. d. Wel— Swarttouw uit Wassenaar Zaterdagavond per auto uit Utrecht huiswaarts keerden, stopten zij nabij Bodegraven om de ruiten, die door den mist beslagen waren, schoon te maken. Even later werden zij door een achterop komenden auto in volle vaart aangereden. De heer v. d. Wel kreeg kneuzingen aan het dybeen en mevrouw v. d. Wel werd een arm versplinterd en beiden kregen snijwonden in het gelaat van het brekende glas. Mevr. v. d. Wel is per auto naar het Leidsche ziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. E.n Dnltach. luchtballon. Zondagmorgen ongeveer kwart over elf is op een weiland te Overasselt (Gelderl.) een luchtballon gedaald, waarin drie heeren en een dame, leden van de Düsseldorfer Aero Club, waren gezeten. Zg waren des morgens half tien Duitsche tijd te Düsseldorf opge. stegen. De ballon had gedreven op 800 meter hoogte. Na een half uur oponthoud steeg de ballon weer op en verdween in Noord»Weste» lijke richting. De inzittenden waren van plan een tocht over de Zuiderzee te maken. SOMMELSDIJK. Gehuwd: Barend van den Doel 29 en Hendrikje van der Laan 22 j., beiden alhier Job Kievit 26 en Dina Schol 25 j beiden alhier. OverledenTeuntjc Polder, 55 j., echtgen. van Hendrik Schaaf. MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: J. Ljjffijt 22 j. en C. v. d. Ham 19 jaar. OverledenM. Vroegindeweij 77 jaar» OOLTGENSPLAAT. Geboren: Jacobus, Franciscus z. v. F. van der Made en M, J. Pollemans; Teuni, d. v. B. de Vos en M. Kacheland. OverledenJ. van den Boogert, 77 j. wedn. van A. Korteweg. OUDE TONGE. Geboren Willem, z. v. Cornelis Koert en Jannetje Tijl; Arnoldus Balthazar, z. v. Anthonius Joannes van Vugt en Maria A. Buis; Maria Johanna, d. v. Petrus van Peper» straten en Johanna Esser; Francisca, d. v. Adrianus Hendricus Frederik Camphens en Catharina Adriana Nuts: Reinier. z. v. Anthonius Johannes Pollemans en Pieternella Minkenberg; Pietertje, d. v. Arie Leendert Maten en Elizabeth Bom; Maria Cornelia, d. v. Johannes Bezemer en Maria Cornelia den Rooijen. OverledenAbram de Bruine, 94 j. wedn. van Adriana van der Wagt. Op Woensdag 3 Februari 1932, 's nam. 2 uur, te Nieuwe Tonge, nabij den Molendijk, van varkens, waaronder 7 vette varkens. Ten ver zoeke van den heer C. van den Berge te Nieuwe Tonge. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 3 Februari, 's morgens 10 uur te Ouddorp, aan de Haven, om contant geld, ten verzoeke van den Heer M Heijmans te Rotterdam, van een groote partij afbraak, als planken, balken, biddings, binten, 4 groote bergkasten, ijskast met zink bekleed, ijzeren mangel, ijzeren en houten ledikanten, werk» tafels, bascule met gewichten, bronzen bel, kogellagers, sleutels, stoom» en waterpijpen, ijzeren dakramen, gegalvaniseerde dakplaten, waalsteen, bankschroef, slijpsteen, ijzeren hek» werk, ijzeren binten, droge verf, olie, carbo» leum, linnen slangen, leeren drijfriemen, groote staldeuren, een bak van een vrachtauto, groote partij gekloofd brandhout, enz. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 18 Februari 1932 bij inzet in het Café Schipper, op Donderdag 25 Fe» bruari 1932 by afslag, telkens des namiddags 3 uur te Nieuwe Tonge. Het huis met schuur aan den Westdijk te Nieuwe Tonge. In twee perceelen en combinatie. Ten verzoeke van den Heer P. van Zon, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 18 Februari 1932, des v m. 10 uur, aan den Westdyk te Nieuwe Tonge. Landbouwwerktuigen en gereedschappen, mest en meubilaire goederen. Ten verzoeke van den Heer P. van Zon, te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 10 Februari 1932 bij inzet, in het Café Smits, op Woensdag 17 Februari 1932 bij afslag, in het Café Peekstok te Stad aan 't Haringvliet, telken; des namiddags 3 uur. De nieuwgebouwde timmermans werk» plaats met bovenwoning, te Stad aan 't Ha» ringvliet, bewoond door de wed. M. van der Plaat, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 10 Februari 1932 by inzet en op Woensdag 17 Februari 1932 by afslag, telkens des avonds 7 uur in »De Harmonie* van den Heer Rikxoort te Sommelsdyk. Het woon» en winkelhuis op den hoek van de Jacob Baoestraat en van Aerssenstraat te Sommelsdijk, bewoond door den HeerAnth. Krijgsman, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 24 Februari 1932, des v.m. 10 uur aan den Duivewaardschen dijk te Nieuwe Tonge. Levende have en Landbouw» werktuigen en gereedschappen. Ten verzoeke van den Heer M. Kcöps, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdagen 10 en 17 Februari 1932, beide dagen 's avonds 7 uur, resp. ter her» berge van J. Vermeulen en J. Keuvelaar te Dirksland, veiling en afslag van 1 94.10 H.A. (4 Gem. 68 R. V. Maat) Bouwland, te Dirks» land, in polder Dirksland aan den Eersten Stoofweg, kad. Sectie A nr. 294, ten verzoeke van de Erven van Wyien den Heer P. Visser. Notaris VAN DER SLUYS. Centrale Velling te Mlddelharnla. Veiling van Vrydag 22 Januari. Roode kool f 1.30 per 100 stuks. Prei f 1.— per 100 bos. Spruiten f 3.— tot f 5.— per 100 kg. Bellefleurs f 9.40 tot f 18.—. Boter f 0.66 tot 0.67 per pond. Marktoverslcht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en frnit. Naasankade 158, Telefoon 81431, Amsterdam. Koopers zoeken naar eerste soorten Bonten en Blauwen uit Noord»Beveland of omstreken Goes. Voor afwijkende soorten is geen hooge prijs te maken. De handel blijft kalm met vaste prijzen. Heden 25 Jan. werden de volgende pry» zen gemaakt: Per H.L. Andijker Blauwen .f 2,75tot f 3,- Noord.Holl. Eigenheimers f 3, f 3,30 BI. Eigenh. f 3,70 f 3,75 Roode Star f 3,40 f 3,50 Anna Pauwlowna Zand f 3, f 3,50 Hillegommer Zand f 3, - f 3,50 Castricummer Zand f 3,25 f 3,50 Flakkeesche Eigenheimers f 3,75 f 4,- Eigenh. poters f 2,90 f 3, Spuische Eigenhf 3,90 f 4,- Eigenh. poters f 3, f 3,10 Zeeuwsche Bonten f 4 50 f 5,25 Blauwen f 4,50 f 5, - bl. Eigenheimers f 3,75 f 4, Redstar .f 3,50 f 3,75 bl. bonte poters f 2,50 f 2,60 Industrie f 2,90 f 3,10 Vlaamsche Eigenhf 3, - f 3,50 IJpolder Eigenheimers f 3, f 3,30 Bravo'sf 4, - f 4,50 Blauwe Eigenh. f 3,70 f 3,75 Bevelandersf 3,10 f 3,25 Limburgsche Industrie f 2,40 f 2,60 Friesche Borgersf 3,20 f 3,50 Blauwe Borgers f 3,70 f 3,75 Redstarf 3,50 f 3,75 "«sof 2,90 f 3,10 Drentsche Eigenheimers f 2,10 f 3,50 VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 25 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 384 vete runderen, 277 vette kalveren, 516 schapen of lammeren en 1087 varkens Prijzen per J/> K.G.: koeien 1823 c„ 3032 c., 3538 c„ kalveren 35— 42)^2 c„ 5055 c„ 6065 c.; schapen per pond 17—23 c„ idem per stuk 8—16, varkens 14— 15^16 c„ per pond. De aanvoer van runderen was iets minder, de hande liets williger en de prijzen stationnair. Een enkel prima exemplaar ging nog tot 2 c. hoven noteering. Stieren nog niet voldoende ter markt om noteering te maken. Vette kalveren met f linken aanvoer, de han del was kalm en de prijzen waren vrijwel gelijk aan vorige week. Een prima kalf ging nog tot 5 cents boven noteering. De aanvoer van schapen was wat ruimer, met iets willger handel en een tikje hoogere prijzfen. Varkens met iets minder aanvoer, de handel was iets beter met tamelijk goeden afloop. De prijzen bleven gelijk aan vorige week. Zouters bijna geen aanvoer, dus geen no teering. AMSTERDAM, 25 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 340 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 75—80, 4—70, 5464 en 40—52 ct. per kg. slachtgewicht; 96 melk- en kalfkoeien 110325 per stuk; 150 vette kalveren 54—62 en 45—52 ct. per kg. levend gewicht; 72 nuchtere kalveren 510 per stuk; 32 schapen 17—21 per stuk; 102 paarden 70—130 per stuk; 820 varkens, vleeschvarkens 90110 kg. 36—37 ct., zware varkens 35—36 ct., vette varkens 33—34 ct. per kg. slachtgewicht. Voorts 15 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 25 Januari. Eieren. Aanvoer 107.000 stuks. Prijzen van 2—4.25, middel- markt 3.67de 100 stuks. Handel Vlug. OUDEWATER, 25 Januari. Kaas. Aanvoer 21 partijen, tezamen 945 stuks, wegende 4725 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk 25 28, idem mindere 22—24. Handel traag. TIEL, 25 Januari. Boter 1.301.35 per kg. Eieren 3.50—4.50 de 100 stuks. Aanvoer 50.000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 25 Januari. 'Fijne zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad 2426, karwijzaad 2123, voerlijnzaad 7—8, blauw bloei zaailijnzaad 10—12, witbloei zaailijnzaad 10-11, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 25 Januari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 4—4.30, Zeeuwsche blauwe 4.80—5.30, idem eigenheimers 3.603.80, idem bonte 4.805.30, eigenheimers drie lingen 2.603, blauwe eigenheimers 3.75, Friesche idem 3.60—3.90, alles per H.L.; Westl. ron.de 6—8 c. per K.G.; bravo's 4 4.30, idustrie 2.80—3.40, beide per H.L.; met tamelijken aanvoer en kalme vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 25 Januari. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 7850 K.G. blauw schoon 0.40—0.65; 9525 K.G. Holl. geel 0.450.65, beide per K.G. De toestand was onveranderd, het puikste blauw werd tot tamelijk flinke prijzen verkocht. Mindere soorten voorloopig weinig belangstelling. Handel in wit en geel van geen beteekenis. Voor dauwroot was de kooplust gering.

Maas- en Scheldebode | 1932 | | pagina 11