IS WAN eünmmt Pooiiaed, JAC. KNOOP, riet, Advertentiën. Bakkersknecht, Hoofdknecht. schoongemaakt GESLACHTBOOM van ADAM TOT CHRISTUS chool. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand V erkoopingen. ZANG-AVOND cnr. Dameskoor „suRSum corda" N.V. DRUKKERIJ EN UITG. v.h. W. BOEKHOVEN Zn. SOMMELSDIJK I vr. L. Kievit Hz. handelen een Bij- Je onbarmhartige |s staat opgetee- latth., hootdstuk door den inl. dit )p keurige wijze rd onderwerp ten lezen en door de fd aangehoord, een breedvoerige Ml. i> PENNEN I INr I KV Van onze adverteerders. Ondertrouwd34089 JAN-C. BRABER Lz. en LEENTJE REEDIJK Bd. ANTJE SPEK CORNELIS KEUR. 25iarioe EGhtuereenioing. van den Broek Ad. Dir.: L. WEEDA. Op Woensdag IS Dec. 1931, 's avonds 7,30 uur, in het ZONDAGSSCHOOLGE BOUW te SOMMELSDIJK. Gezongen zal worden „RUTH" (van Hermann Müller) Medewerking der H.H. van der Meer, tenor, Boekhoven, orgel. Programma's, tevens bewijs van toegang, h f 0,60, verkrijgbaar bij Mej. Joppe, Sommelsdijk en aan de zaal. 34086 TE KOOP: Het Bestuur van den^ Polder BATTENOORD onder Nieuwe Tonge,gelet op, ^de.^bepalingen der keur, brengt nogmaals ter algemeene kennis dat alle scheidings- en kavel- slooten in den polder moeten worden van riet, gras, ruigte enz. vóór den 31 December 1931. Bij niet voldoening wordt boete toegepast. 34082 A. BOOGERMAN UissctiersdiiK o 101, iftideiarnis Vanaf heden verkrijgbaar Gebr. Troost» Melis sant TE KOOP: maat 35 x 45 en 35 x 28, be nevens een klein partijtje Friso Pootgoed, goedgekeurd H. M. v. L. AdresTh. VAN VUGT Lz., Achthuizen. 34092 Deze plaat is bijzonder zorgvuldig uitgewerktde bladeren dragen de namen der mannelijke, de vruchten die der vrouwe lijke nakomelingenhet geheel duidelijk leesbaar weerge geven en gedrukt op het formaat 146 X 60 c.M. De eerste uitgave verscheen in het jaar 1781, binnenkort zal een herdruk verschijnen. Een uitgave die voor Bijbelstudeerenden en Bijbel-onder- zoekers en ook voor onderwijsdoeleinden van veel belang is. op papierf 3,90 op linnen geplakt met twee stokken f 8,50 Beëedlgd Makelaar In Aardappelen, Groenten en Fruit Nassaukade 158, Amsterdam. Telef. 81431 Uitsluitend commissieverkoop. Oud vertrouwd adres. Onkosten, commissie, losloon en marktgeld, 32 cent per 70 K.G. Direct na verkoop afrekening en geld per giro of bij een Bankier op uwe plaats. Per telefoon te spreken: 'smorgens van 9—10; 'smiddags van 1—2 en 's avonds van 6—7 uur. Maandags van 12—1 uur in Hotel COOMANS, Rotterdam. 1 Id van de dchoret- gekozen de heer ats van wijlen den ■prichting van een ;nverkeer was goed is zette uiteen het zoo'n vereeniging, ir voren bracht de an de geheele ge- dergelijke vereeni- inlichtingen inge- en 39 personen als dering als bestuur voorzitter; Foppe- lingmeester; Pik en laakt tegen W. A. ip en tegen K. W. >r- en Rijwielwet. ïd'arbeiders is deze DEN RING HERV. 4. OP G. G. Ier 1931, werd in igen een vergade- ig gehouden. leiding stond van Heer Overweel, gen van Ps. 1:1. en ging de voorz. [eette hij de ver- ng en de verdere pm. Verder deelde vachts bedanken j notulen ter ver- en werd tevens [j opbracht 9.84. nel behandelde |er Alpen". Ook ede studie. Jam- achte stem had, Ij deze.keurige in- olgen. fcze gehouden, In secretaris van uit Dirksland, A. Dorst van muziekstuk ten Igö van ;tUK ten -v Handel^/ /an Herpen uit rlandsche Gesch. veg naar Indië een mooi onder- [en kon worden voord van dank laatste onder doet de voorz. len door hem in loonde vergade- 1 Prov. afdeeling [plaats voor de vergadering be- op 2 Febr. '32. aog naar voren g gezongen Ps. Jrzitter nog een Ihet kerkbestuur Bebouw, koster, neegewerkt tot lenkomst, werd ïLSDIJK. Imher 1931. |te Stellendam, ht wild opge- eigenaar van Een carbid- [toond worden, reedt Mr. Dr. |sluis, die zegt vant de veld- ielke motieven |el aan Annie otste aandacht ping had zij ding", besloot idee accoord I-waar ook Al- vertrekt, iets, aken. Axie en op de hoogte ;te verbazing, [et ons of met ils vroeger, geve het, inzicht komt. (reeds aan het vermoeden," zoo." viel mij ook, ^e is namelijk van zeggen llenkt er eens moeder en |ijk is zonder is. En dan behoeft vol- Js je dit niet we zooeven lts gebeuren. dan brengen u zooeven vervolgd) wachter kende verd. niet en herkende hem ook „iet toen hij verd. eergisteren ontmoette. Wordt aangehouden tot 8 Januari om den veldwachter te hooren. Verd. Mr. Nijgh: In de tweede zaak is het t welfde. te stellendam, wordt hetzelfde ten 'laste gelegd. Wordt ook aangehouden tot P^JTc O 49 j-, huisvrouw te Stellendam, wordt ten'laste gelegd te Dirksland met een auto zoodanig gereden te hebben, dat ebt gevaar oDleverde voor de veiligheid van het verkeer en een wielrijder bij den Trechter aldaar heeft aaGéS wordt getuige W. J. G., 18 j., arb. te Dirksland. Deze verklaart, dat de auto tegen zijn fiets reed. Get. heeft met gewaarschuwd, dat hij naar links wilde. De fiets kwam tus- schen de wielen van de auto. De vader vraagt een civiele vordering namens den zoon van 30. Het rijwiel is heelemaal stuk. Er is niets meer goed dan het zadel. de R., 27 j., te Dirksland .verklaart, dat de auto de hol op kwam zonder waarschuwing en reed tegen de fiets en stopte niet toen de aanrijding had plaats gehad. Het O. M. stelt voor deze zaak aan te hou den en de getuigen behoeven niet meer terug te komen. J. P. N., 31 j., geboren te Mijdrecht en wo nende te i-eiinuiden, wordt ten laste geiegd te Uirksiand met een auto zoodanig gereden te hebben, dat het groot gevaar opleverde voor het verkeer en verschillende tietsen te hebben aangereden en ook tegen een vrachtwagen van Mijnders te MeJissant te zijn gebotst. Verdachte betwist het proces-verbaal. De fietsen lagen niet op den berm, maar op de wegheiüng. Verd. had zijn lichten gedoofd voor een auto en zag daarom te laat de lietsen Hg- gen. Getuige N M. te Melissant, verklaart, dat de fietsen in de stoot iagen tegen den kant aan. Verd. heeft over 4 fietsen heen gereden. Verd. ontkent dat. De fietsen iagen wel op den weg. üovendien was het paardenspoor mid den opgebroken en de steenen lagen langs den weg. uaar stonden de tietsen tegenaan. Verd. zegt, dat de eigenaar van een andere tiets, die hij ook aanreed, zeide: rijdt maar door, want je kunt er niets aan doen. Gehoord wordt getuige L. N. te Melissant, die verklaart, dat verd. kwam aanrijden, terwijl men bezig was een wagen uit den sloot te halen, ij reed ongeveer 40 K.M. De Kantonrechter: Hadden jullie geen teeken aangebracht, dat de weg versperd was Getuige: Neen. Het U. M. meent, dat verd. geheel vrijuit gaat. Onlangs is spr. zelf zooiets overkomen, waar nog een klein rood lichtje over den weg slingerde, maar hier was heelemaal geen licht aangebracht. Verd. wordt vrijgesproken. C. v. d. W., 40 j., arbeider te Den Bommel, wordt ten laste gelegd overtreding van de Leer plichtwet en zijn kinderen aardappelen heeft laten rapen. Verd. meende, dat hij 14 dagen verlof had en hij had maar 10 dagen. Gehoord wordt C..W., 37 j., hoofdonderwijzer te Den Bommel, die verklaarde, dat het kind geen verlof had. Het O. M. meende, dat verd. er een origineele rekening van verlofdagen op na houdt. Veertien schooldagen zijn gewoon veertien dagen, zooals ieder dat begrijpt. Geaischt wordt 10 subs. 5 dagen hechtenis. Veroordeeld tot 8 subs. 4 dagen hechtenis. W. V., 37 j., arbeider te Den bommel, staat voor een zelfde feit terecht. Hij had den jon- roen laten helpen met uienwerk. Verd. zegt het f V :lf niet af te kunnen en ook zelf geen dag te kunnen verletten, dat laat zijn gezien niet toe. Gehoord wordt get. C. W., hoofd der open bare school te Den Bommel, die verklaart, dat de jongen de school verzuimt heeft. Het O. M. eischt 5 subs. 2 dagen hechtenis. Verd. vindt het heel veel. Het O. M.: Het kind moet leeren om zich behoorlijk door het leven te kunnen slaan en het onderwijs op school lijdt er ook onder. Veroordeeld tot 3 subs. 2 dagen hechtenis. J. P. M., 42 j., beurtschipper te Den Bommel, wiens zaak reeds een vorige keer is voor ge weest, wordt ten laste gelegd op de Kaai voile petroleumvatten te hebben laten liggen zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. Verd. zegt, dat hij de vaten verkocht had. Ze war endus niet meer onder verd.'s beheer. Get. J. de B. te Den Bommel, verklaart van J. v. R. vaten petroleum en benzine te hebben gekocht en verklaart, dat ze daar voor zijn re kening zijn neergelegd. De Kantonrechter: Ben je niet bang, dat jij nu de beurt krijgt in de olaats van Getuige: Neen, hoor, dat is al lang geleden e.i ze zullen me nu niks meer maken. Het O. M.: Als ze nu eens verbrand waren of weggerold, zou je ze dan betaald hebben Getuige: Misschien wel, misschien ook niet. Het M. meent dat verdachte de man is die ze heeft laten liggen, hij heeft ze daar door eigen wil neergelegd. Gieëischt wordt 5 subs. 5 dagen hechtenis. Het is hier een principieele kwestie, die uitge vochten moet worden. Verd. ontkent. Hij kan niet iets laten liggen, wat niet van hem is. Het O. M.: Als ik dat potlood daar neerleg, dan kan u het daar laten liggen. Als een motor fiets van een ander gebruikt, dan kan u hem langs den weg laten liggen. Wordt schriftelijk vonnis gewezen. Verd. staat nog voor een gelijke zaak terecht op een anderen datum. Verd. erkent het hem ten laste gelegde. Voorgelezen wordt het proces-verbaal van den veldwachter Geluk, waaruit blijkt, dat verd. onwillig is om de vaten op tijd weg te ruimen, omdat hij meent, dat hij anders zijn zaken niet behoorlijk kan doen. Verd. zegt, dat het proces-verbaal fatale leugens bevat. Ook in deze zaak 5 boete subs 2 dagen, hechtenis. t De Kantonrechter: Is het nu uit met de processen-verbaal Verd.: De Raad heeft een verordening ge maakt, dat ze twee dagen mogen blijven liggen, maar zoolang de verordening niet in werking treedt, zegt de burgemeester, dat hij me wel te pakken zal nemen. Het O. M.: De burgemeester heeft gelijk, tvant het is gevaarlijk vaten met dergelijke brandstof zoolang middenin de gemeente te laten liggen. Veroordeeld tot 5 subs, 2 dagen hechtenis-. V K„ 34 j„ bouwknecht te Achthuizen, staat terecht wegens het niet op tijd aangifte doen van üe geooorte van een uociitertje. verd. zegt, dat net Kind s z-ondags is ge boren en s Woensdags is er aangme gedaan door veroacntes moeder or Donderdag, dat weer hij met meer. Het U. M. eischt j 5 subs. 2 dagen hechtenis. Veroordeeiing idem. J. ie G., 44 j„ aannemer te Sommelsdijk, wordt teu laste geiegd op een in aanoöuw zijnd pand werk te nebben doen verrichten in strijd met de Arbeidswet. De Kantonrechter: li had geen reden om dat werk op Zaterdag te doen. Als u op een an deren dag was begonnen, had dat op tijd klaar Kunnen zijn. Verd. zegt in Delft werkzaam te zijn. Zon dags is hij in zijn woonplaats en kon dus best dat wer kop Zaterdag klaarmaken. Het dak was echter pas later zoo ver, dat verd. aan het werk kon. De lucht stond naar regen, zoodat verd. het niet verantwoord achtte om het zoo te laten liggen. Getuige M. L., timmerman te Middelharms, verklaart er Vrijdagsmiddags aan begonnen te zijn en niet voor 12 uur Zaterdag klaar kon wezen. Get. was niet eens gewaarschuwd. De Kantonrechter: Er was geen overmacht en ook is geen bericht gegeven aan de Arbeids- insuectie. Verd. zegt, dat hij het vaak 's Zaterdags middags heeft gedaan en zelfs wel aan een woning van een Rijksveldwachter zelf, maar nooit is er aanmerking op gemaakt. Het O. M. gelooft niet dat het verweer van verdachte opgaat. U had van te voren moeten zorgen op een tijdstip te beginnen, dat U op tijd klaar kon zijn. De Arbeidsinspectie is het met spr. geheel eens, dat verd. zich tot den lnsuecteur had kunnen wenden over het werk. Geëischt wordt 2 maal 5 boete subs. 2 maal 5 dagen hechtenis. Verd. kan zich met deze uitspraak niet ver eenigen. Hij had zich dan telefonisch moeten wenden tot de Arbeidsinspectie. Het O. M.: Ja, daar is de telefoon voor. Veroordeeld tot 2 maal 3 boete subs. 2 maal 3 dagen hechtenis. H. P., chauffeur te Dirksland, wordt ten laste gelegd zoo woest of snel gereden te heb ben mete en motorrijtuig, dat een aanrijding met een wielrijder heeft plaats gehad. Verd. ontkent hard gereden te hebben. Hij heeft voldoende geblazen, maar de menschen gingen niet opzij. Getuige N. V., 36 j., arbeider te Dirksland, verklaart, dat de menschen opzij gingen op het blazen van verdachte, maar bal raakte knel tegen den muur en verdachte reedd hem aan. Verdachte ontkent Bal geraakt te hebben. Getuige J. C. V., 33 j., te Dirksland, ver klaart, dat er eigenlijk geen plaats was om door te rijden. Bal kon niet weg, er stond nog een auto. Getuige heeft gezien, dat verdachte Bal aanreed. Gehoord wordt getuige a decharge L. v. d. B., 32 j., arbeider te Dirksland, die verklaart, dat verdachte al een heele tijd was blijven staan, alleen Bal bleef met z'n lompe gezicht staan, met zijn fiets. Hij had ook een mand aan den verkeerden kant van zijn fiets hangen. Getuige V. verklaart, dat Bal geen gelegen heid had om weg te komen. K. N., get. a dech., verklaart, dat Bal altijd een beetje eigenwijs is. Hij is blijven staan, ter wijl de andere menschen op zij gingen. Toen raakte de auto van verdachte hem. T. P., 36 j., arbeider te Dirksland, verklaart, dat Bal bleef staan. Verd, heeft eerst gestopt en reed toen weer door en toen had de aan rijding plaats. Wordt aangehouden om B. te hooren. H. G. H., bij verstek. Gehoord wordt getuige J. v. B., 31 j., arbeider. Verdachte wordt ten laste gelegd met groote snelheid op den Langeweg een wielrijder ge- paseerd te hebben zonder signaal te geven. Als getuige v. B. zich niet plots aan den slootkant had laten vallen, zou een aanrijdng hebben plaats gehad. Getuige vereelt op den Oude Tongensche Langeweg te zijn aangereden door verdachte. Getuige D. K., 34 j., koopman te Ooltgens- plaat, verklaart hetzelfde. Het O. M. eischt 15 subs. 5 dagen hechtenis. Veroordeeld tot 12 subs. 6 dagen hechtenis. A. E. S., 21 j., dienstbode te Middelharnis, heeft een auto bestuurd te Middelharnis, en links van den weg gereden, een andere auto te hebben geraakt en zonder rijbewijs te hebben gereden. Verdachte zegt onder toezicht gereden te heb ben van Kastelein. De Kantonrechter: En had hij een rijbewijs Verdachte: Neen, maar dat wist ik niet. De Kantonrechter: Dus dan reed je niet onder toezicht. Getuige K. Vermaas verklaart, dat verdachte zóó ver links hield, dat getuige uit den weg moest loopen om niet te worden aangereden. De aanrijding heeft getuige niet gezien, omdat hij zelfs moest maken, dat hij wegkwam. Getuige L. S., 63 j., timmerman te Middel harnis, verklaart hetzelfde als vorigen getuige, alleen is Vermaas eerder gaan loopen dan hij. De auto beschreef eeu groote bocht en bleef maar links rijden en kwam vlak langs getuige heen. Het O. M. acht dit een zeer ernstig feit. Het is al meer gebeurd, dat iemand „onder toe zicht" een auto bestuurde en er groote onge lukken plaats hadden. Hier had een ernstig ongeluk kunnen plaats hebben. Geëischt wordt 40 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte: Ik mocht een eindje rijden, was het aan hetl eeren en ik dacht, dat ik onder toezicht van Kastelein stond. Veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen. I. v. d. V„ bij verstek, wordt ten laste ge legd niet te zijn opgekomen bij het beproeven der motorbrandspuit te Nieuwe Tonge. Getuige W. v. d. B., 54 j., winkelier te Nieuwe Tonge, verklaart, dat verdachte wel is opgeroepen, maar hij is weggebleven. Geëischt 2 subs. 1 dag hechtenis. Veroordeeling idem. M. L., 36 j„ timmerman te Middelharnis, wordt ten laste gelegd bij het bouwen van een kerkgebouw niet gezorgd te hebben, dat de stei ger voldoende in orde was, waardoor de stelling is ingestort. Verdachte zegt een heelet sterke stelling ge maakt te hebben en er de geheele week met een man of 10 gewerkt te hebben. Toen echter een partij hout op een bepaalde plek gelegd werd, brak een balk. Getuige H. D„ 41 j., gemeenteveldwachter te Middelharnis, blijft bij zijn proces-verbaal. Getuige L. K., 46 j., timmermansknecht te Middelharnis, verklaart in de Hoflaan aan het werk te zijn geweest en dat daarbij de stelling is ingestort en getuige met een partij planken naar beneden is gevallen. De Kantom-echter: Langbroek had moeten zor gen, dat de stelling niet invallen kon. Volgens getuige was er te veel hout op ge laden. Het O. M. meent, dat de stelling dien last had moeten kunnen dragen. Een groot ongeluk had plaats kunnen hebben. Het is een ernstig feit. Geëischt wordt 50 boete subs, 25 dagen j hechtenis. Verdachte:Het was niet de bedoeling iemand een ongeluk te laten krijgen, het was een on geluk. De Kantonrechter: Dat had er nog bij moeten komen. Veroordeeld tot 15 boete subs. 5 dagen hechtenis. D. V., 58 j., 'en J. H., 38 j., landbouwers te Ouddorp, staan terecht voor het feit, dat zij de Jachtwet hebben overtreden. Verdachten ontkennen op bedoelde plaats te zijn geweest. Ze waren op den buitengrond van Springertpouder, waar zij bevoegd waren tot jagen. Verdachten ontkennen op de armengron- den geweest te zijn. Ook hun honden niet. Zij hebben drie fazanten geschoten in den buiten polder, waar zij gerechtigd walen tot jagen. Getuige S. V., 49 j., zonder beroep te Oud dorp, verklaart, dat verdachten twee fazanten hebben geschoten op grond, dat in eigendom is van den Staat. De honden waren er ook. Zij stonden op de domeingronden toen zij schoten. Verdachte J. H.: Er is heelemaal niets van aan wat getuige zegt. Getuige zelf was ook niet op domeingrond. Een scheiding is er niet. De Kantonrechter: Hoe wist U dan precies waar je was Verdachte: Ik weet ongeveer waar de polder grenst. Getuige: Er staan palen, ongeveer 200 M. uit elkaar. Het is alles duingrond. Verdachte J. H. ontkent, dat er palen staan, op geen duizend meter afstand. Getuige V.: Het was domeingrond waar ze geschoten hebben. De Kantonrechter: Er zijn patroonhulzen ge vonden, hoe komen die daar Verdachte J. H.: Dat is mij onbekend. Getuige E. V., 20 j., te Ouddorp, verklaart, dat ze ongeveer 20 M. op domeingrond waren. Het O. M. meent, dat de scheiding primitief is, zoodat verdachten zich eventjes vergist heb ben, maar ze zijn toch in overtreding geweest. Dat is uit de getuigenverklaringen wel komen vast te staan. Drie feiten worden hen ten laste gelegd. Ten eerste, dat ze daar gejaagd hebben, ten tweede fazanten hebben gedood en ten derde hun hon den niet bij zich hebben gehouden. Geëischt wordt 3 maal 5 subs. 3 maal 5 dagen hechtenis tegen iederen verdachte. Verdachte J. H.: Getuige V. staat hier te liegen. Het O. M.: Wees voorzichtig, want als ge tuige V. zich beklaagt, kunnen de gevangenis deuren zich voor u openen. Het wettig en over tuigend bewijs acht het O. M. niet bewezen en spreekt verdachten vrij. (Ongecorrigeerd) (Slot in het volgend nummer). IN FRAAIE KveuBCH Boekhandel N. V. voorheen W. BOEKHOVEN a ZN SOMMELSDIJK DOOR EEN TREIN GEDOOD. Woensdagavond te ongeveer 5 uur wilde de chef van het station 8 te Eindhoven, de heer B. J. Hoogenhoom, langs de spoorlijn naar Best gaan. Vermoedelijk is hij door een hem achter oprijdenden trein gegrepen. Het spoorwegperso neel vond hem tenminste om half zeven nabij een onbewaakten overweg midden in de hei langs den lijn. Het hoofd was van den romp gescheiden. De ongelukkige was 44 jaar oud. Het lijk is naar het ziekenhuis te Best over gebracht. NEGEN GULDEN VOOR EEN KOE. Men schrijft uit Boedapest aan de N. R. Ct.: Teekenend voor de crisis in den Hongaarschen landbouw is het wel, dat op de laatste markt in Nagysitke. in het graafschap Vas vijf koeien voor 100 pengö, 44 gulden, werden verkocht. Aangezien de koopman alleen de huid noodig had, verdeelde hij het vleesch voor niets onder de arme inwoners van het dorp. VICTORIA-WATER. Evenals vorige jaren geeft de N.V. Mij. tot Exploitatie van de V1CTORIA-BRON, ge vestigd te Amsterdam, weder een zeer prac- tischen maandkalender uit, voorzien van eenige reproducties van foto's, c.a. van de op 380 M. diepte ontspringende Bron te Oberlahnstein en verder van het bedrijf van deze bekende Neder- landsche Maatschappij. De duidelijke datumcijfers en een memoran dum voor het maken van kleine aanteekeningen zullen dezen kalender, welke keurig is uitge voerd, zeer gewild maken, waardoor hij onge twijfeld een goede plaatsing zal verkrijgen. SOMMELSDIJK. OndertrouwdAdriaan Jacobus Smit 24 j. te Rotterdam en Jacoba Vilhelmina van der Slugs 23 j. alhier. NIEUWE TONGE. OndertrouwdJan Cornelis Braber alhier en Leentje Reedijk te Numansdorp. HERRINGEN. GehuwdJ. A. van der Velde jm. 27 j. alhier en J. M. du Pree jd. 20 j. te Melissant. Inschrijving naar de jaarlyksche pacht per 0.45.92 H. A. (Vóornsch gemet) van: a. 1.14.70 H. A. (2 gem. 149 R. V. maat) oud Weiland om t. scheuren, te Melissant, nabij Herkingen, in den poldêr »De Oude Plaat*, zijnde de 3 meeden ten Westen van de dreef nabij de Hofstede van Mej. A. J. Gebuijs, Voor 1 jaar of voor 7 jaren, dadelijk in' gaand. b. Ongeveer 2.59.50 H. A. (5 gem. 195 R. V. maat) Bouwland te Herkingen, in den polder »Klinkerland« nabij den Galgweg(z.g. Kriekeweg), in huur geweest bij wijlen den heer L. van den Ouden. Voor 6 jaar, dadelijk ingaand. Ten verzoeke van Mej. A. J. Gebuijs. Geen kosten. Geteekende inschrijvingsbiljetten uiterlijk Vrijdag 18 December 1931 in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. die meerdere inlichtingen verstrekt, In plaats van kaarten. Nieuwe Tonge, Numansdorp, 9 December 1931, Huwelijksvoltrekking 23 December a s. 4W* Door deze hetuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele en hartelijke bewijzen van deel. neming, ons betoond bij hetzoo'zwaar verlies van onze beide Ouders, Behuwd' en Grootouders Mej. en den Heer Namens de KINDEREN, BEHUWD. EN KLEINKINDEREN. Dirksland, 12 Dec, 1931. 34087 Voor de vele blijken van belangstelling, betoond bij Het BESTUUR van de IJsclub »De Vlakte® Nieuwe Tonge maakt bekend, dat op onder» staande nummers de volgende prijzen vóór 19 Dec. 1931 moeten worden af ge» haald, die op de »Fancy Fair® zijn uit. geloot. Na bovengenoemden datum verval» len zij aan de Vereeniging. 34090 Een Boekenkast op No. 528 Een paar Schaatsen op 14 915 958 onze betuigen wij, mede namens onze kin» deren, onzen hartelijken dank. J. VAN BEEK Wz. N. E, VAN BEEK- Sommelsdijk, Dec. 1931. 34085 GEVRAAGD een halfwas of aan. komend tegen begin Januari. Brieven onder No. 34088. Bureau van dit Blad. GE VRAAGD tegen 1 Maart een be« kwaam 34091 Huis en tuin disponibel, bij A. T. VAN VUGT Lz., Langstraat, Achthuizen (5 Meter), tegen spotpryzen. AdresA. VERSCHELLING, Beurt, schipper, Sommelsdijk. 34084 De Voorzitter A. BU1JS. De Secretaris DE WILDE. Nieuwe Tonge, 10 December 1931. Uit grooten voorraad leveren wij Vlotdeien, Geploegd bout. Schalen, Baddings, Ribben, Falen, Schroten enz. Nieuwe Gegalv. Golfplaten, maten 3.05, 2,75, 2,44, 2,13 en 1,83 M. Deze platen zijn prima kwaliteit en worden ver beneden elke concurrentie geleverd. Kippengaas in alle courante maten. Ramen voor kippenhokken. Prima Asphaitpapier. Groote partij Blauwe Holt. pannen. Alles billijk uit voorraad af te geven. Tslefoon 178. 34083 34093 Verkrijgbaar in twee uitvoeringent Verkrijgbaar In den BOEKHANDEL van Los' en Verkoopplaats i Aardappelen' en Groentemarkt Marnixstraat, Amaterdam, achter perceel 200. fi \l -w* ui

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 5