Kerk en School. Gemengd Mieuws» Correspondentie. Burgerlijke Stand Marktberichten. V er koopiiïgen. Plaatselijk Nieuws. Boekbespreking*. mogelijk is en hoopt, dat de offers, welke de verschillende lichamen zich getroost'en, waardee ring mogen vinden. De heer BRINKMAN: Wanneer er bij vrie zend weder soms 3 a 4 weken niet gewerkt wordt, en er bestaat geen steunregeling, hoe gaat het dan De VOORZITTER: Dan doen we als in het voorjaar van 1929, dat waren toen buitenge wone omstandigheden, toen hebben we ook in gegrepen. Rondvraag. De heer VAN KEMPEN bespreekt den wa terstand van het Volkerak. De VOORZITTER: Een kleine verzanding heeft nabij de haven plaats, doch Waling en de havenmeester verklaarden, dat de schippers wel een weinig onbeholpen te werk zijn gegaan, en een oud spreekwoord zegt: als het getij ver loopt, moeten de bakens verzet worden. Dit is nu in werkelijkheid gebeurd, de havenmeester is nu wel te bereiken. De schepen 'behoeven nu geen andere haven San te doen. De adviseur ingenieur Jacobs zal ons inlichten, maar we kun nen niet te vroeg ingrijp'en. De VOORZITTER deelt nog mede, dat er plaats is voor 170 gezinnen in de Wieringer- meerpolder. De heer HOBBEL wil een algemeene ratten- verdelging, het dorp wordt opgelicht. De VOORZITTER zal serum aanvragen. De heer VAN GURP raadt aan voorzichtig te zijn en haalt enkele gevallen aan, waarbij gezinnen vergiftigd werden. Hierna sluiting. SOMMELSDIJK, Vorige week stonden bij den correspondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente gemiddeld 33 werklooze landarbeiders ingeschreven. Door den Burgemeester dezer gemeente is aan de bakkers D. B. van Erkel en B. van der Linde vergunning verleend tot het verrichten van bakkernachtarbeid gedurende één jaar. Vorige week verscheept: 2200 H.L. aard appelen, 1550 H.L. uien en 1100 H.L. paarde- peen. MIDDELHARNIS. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling hebben zich als werkloos doen inschrijven: 16 veldarbeiders, 5 transport arbeiders, 5 timmerlieden, 2 metselaars. Totaal 58 personen. Aan de Kaai zijn aangebracht en ver zonden 1600 H.L. aardappelen, 400 balen koe peen en 500 balen uien. De heer A. Krijgsman Pz. heeft zijn be noeming tot lid der schattiingscommissie aange nomen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voor de betrekking van gemeenteveldwachter hebben zich 89 sollicitanten aangemeld. DEN BOMMEL. Vervoerd: 2532 H.L. aard appelen, 700 H.L. uien, 330 H.L. koepeen. Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling staan 18 werkloozen ingeschreven. Aan T. de Waal en W. Keijzer is vergun ning verleend tot het doen van z.g. bakkers- nachtarbeiid. Eerstgenoemde voor 1 jaar, de tweede voor 3 jaren. Een dochtertje van H. Klink kreeg de in houd van e'en fleschje azijn-extract over het gelaat. Het kind liep ernstige brandwonden op. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Door den rijksveldwachter zijn de vol gende processen-verbaal opgemaakt: J, v. d. M., H. F. en K. wegens motor- en rijwielregle ment; J. de G. wegens overtreding artikel 43 der Spoorwegwet. Aan D. Westdijk is eervol ontslag ver leend als magazijnmeester van het Groene Kruis. De heer J. de Bakker heeft ontslag ge nomen als lid van den gemeenteraad; opvolger is de heer J. P. Mast. OOLTGENSPLAAT. Uitslag schieten Bijz. Vrijw. Landstorm A. C. de Bruin 91 punten, J. v. d. Heuvel 81 p., P. Korteweg Dz. 74 p., M. v. d. Vliet 75 p., J. J van Ree 93 p., A. J. de Ruiter 79 p., J. W. Jansen 87 p., G. H. L, de Bruin 93 p., P. van Kempen 74 p., G W. van Kempen 80 p., H. van Rossum 87 p., Joh. van den Tol 66 p., Joh. van Gurp 56 g., A. van Dam 95 p., J. van Putten 91 p., T. Kievit 85 p., S. van der Mast 75 p., L. Vermaat 67 p., L. Jordaan 78 p., A. van der Griend 62 p., Joh. van Kempen 80 p., J. W. Korteweg 90 p., B. Oorbeek 89 p., T. Fun 65 punten. Vorige week zijn verscheept 130450 K.G. uien, 42780 K.G. aardappelen en 7000 K.G. koepeen. In de afgeloopen campagne zijn verscheept voor Roosendaal 473140 K.G. suikerbieten, Centrale Suikermaatschappij 405171 K.G., Din- teloord 1130149 K.G. en Puttershoek 1321185 KG. suikerbieten. Huwelijk met hindernissen. Op 7 November j.l. werd in ondertrouw op genomen de heer K. V. en Mej. T. G. en had toen den w'ensch aan den ambtenaar van den burgerlijken stand te kennen gegeven op Zater dag 21 November in het huwelijk te treden. Twee dagen voor het huwelijk ontving de Bur gemeester een brief van den bruidegom, dat hij nog niet in het huwelijk wenschte te treden, omdat hij ernstige bezwaren had in het huwe lijksbootje te stappen. Ondanks deze schrifte lijke kennisgeving van uitstel van het huwelijk verscheen het bruidspaar Zaterdagmiddag toch voor het gemeentehuis voor een gesloten deur, zeer tot vermaak van de talrijke menigte, die het schouwspel gadesloeg. De veldwachter, die eerst in actie was geweest om ruim baan te maken voor den uit vier personen bestaanden 'trouwstoet, ging den burgemeester halen. Nadat de bruidegom van zijn gedane handeling den ambtenaar van den burgerlijken stand excuus had aangeboden, werd het huwelijk voltrokken. OUDE TONGE. Mej. L. Rommelse heeft haar woon- en winkelhuis verkocht aan den Iheer J. Kosten alhier. J. H. had het ongeluk door een wondje aan zijn hand bloedvergiftiging te krijgen, zoo- oat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. T P.e, tand'bouwer L, J. F. kreeg een zoo danige klap van een paard, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Alhier is een groot schip met eierkolen gearriveerd voor den Bond, een z.g. sleepkast, •geladen met plm. 4000 H.L. NIEUWE TONGE Vergadering van den «gemeenteraad op Vnjdag 27 November a.s„ <ies n.m. 2 uur. Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling stonden de vorige week 16 werkloozen in- geschreven. 4nnn Pfe week „werden van hier vervoerd: 4000 balen uien, 500 balen peen en 600 HL aardappelen. Tijdens de bietencampagne werden te voerd lm00° K.G. suikerbieten ver- DIRKSLAND. De wijziging van de bouw verordening is thans afgekondigd en in werking getreden. In een raadsvergadering van Zaterdag morgen werd tot lid van de gascommissie ge kozen de heer W. Hagens en tot commissaris in de N.V. E.M.G.Ó. wegens periodieke aftreding herkozen de heer J. Rooij. Op voorstel van B. en W. werd besloten het voorstel van het lid Van 't Geloof om Ged. Staten te verzoeken tot verlaging van de salarissen van de gemeente ambtenaren over te gaan, aangehouden tot dat het wetsontwerp De Geer inzake inhouding op de uitkeering aan de gemeenten is 'behandeld. Vastgesteld werd de winst- en verliesrekening van de Electriciteits Mij. E.M.G.O. per 1 Mei 1931. De regeling 'betreffende de tewerkstelling van werkloozen werd van toepassing verklaard op de steunverleening. Tot leden van de com missie tot bijstand van B. en W. bij d? regeling van steunverleening of werkverschaffing werden benoemd de leden Zoeteman en Hagens. Op de beurs besteedde rrfen voor de aard appelen 3.50, poters 1.50, uien ƒ.2.75 en peen 1.50 per H.L. Bij de arbeidsbemiddeling stonden 59 werkloozen ingeschreven. In de jaarvergadering van de muziekver- eeniging „Amicitia" werd besloten a.s. Zomer deel te nemen aan een internationaal concours in de omgeving van Brussel. Het aftredende bestuur werd herkozen. De verslagen van secre taris en penningmeester goedgekeurd. De reke ning sloot met een goed slot van 1000. Van de rentelooze aandeelen werd uitgeloot no. 32 en no. 38. MELISSANT. Vanwege de korte suikerbie tencampagne zijn hier thans veel werkloozen. Naar men verneemt zal dit echter van korten duur zijn, daar er eenige flinke werken zullen worden uitgevoerd, wat aan ongeveer alle werk loozen een heelen winter werk belooft. HERRINGEN. De schietoefeningen door de leden van den B. V. L. zullen op de volgende datums worden gehouden: Woensdag 25 Nov., 2 Dec., 9 Dec., 16 Dec. en 23 Dec. De uren waarop geschoten zal worden, zijn van tot 8/ uur. Plaats der oefeningen: schuur Abr. Witvliet, Scharloodijk, Trouwe opkomst der leden gew'enscht. De handel in uien is hier op 't oogenblik erg slap. Er wordt besteed 2.75 per H.L. Aardappelen 3.50 per H.L. In navolging van de Zuivelfabriek zijn ook enkele melkslijters er toe overgegaan den melkprijs te verlagen met 2 cent per liter, terwijl nog anderen ze houden op 0.12 per liter. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 50 K.G- garnalen en aan de pellerijen afge leverd voor 0.20 per K.G. Maandag j.l. zijn de laatste geleverde sui kerbieten aan de haven alhier scheep gedragen met bestemming Coöp. Suikerfabriek Dinteloord. De vorige week werden vanuit deze ge meente verscheept 250 H.L. aardappelen, 400 H.L. uien en 150 H.L. koepeen. Door Ed. van Seters alhier is ondershands aangekocht de motorblazer Z.A. (Zaandam) 16, ten einde daarmede de zeevisscherij uit te oefenen. GOEDEREEDE. Vervoerd: 1400 balen uien. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 30 tot 60 kilo per dag en per vaartuig. Bij het inladen van balen uien viel schip per M. de Bloeme voorover in zijn vaartuig, waarbij hij zijn hoofd zoo verwondde, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. - De 17-jarige L, T. reed met een zak kool op zijn fiets. Eensklaps draaide wel zijn stuur, doch niet de fiets, daar het stuur los was ge raakt, en wat dan meestal op smalle wegen geschiedt, hij geraakte kopje onder in den sloot en was natuurlijk druipnat. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbemidde ling 13 werkloozen ingeschreven. Zaterdag voeren F. en J. L. met een aak zand de haven op. Door den sterken stroom schepte ze water en zonk. Beide opvarenden wisten zich te redden door in de roeiboot te springen. Schipper J. Tanis had de vorige week een schade van 60 aan zijn vischtuig. OUDDORP. In den vroegen morgen ging een 'span paarden van L. A„ voor een kar, op hol. In het donker werd een grooten afstand afge legd, eer ze tot staan kwamen, dat was in de buurt van de Plasbrug. Het mag wel een wonder genoemd worden, dat er geen persoonlijke on gelukken zijn gebeurd. Iemand uit deze gemeente is door den kantonrechter vrijgesproken wegens overtreding Motor- en Rijwielwet. Door den Ambtenaar bij het O. M. is van deze uitspraak hooger beroep aangeteek'end. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat het rioleerings- en stratenplan in zooverre ge wijzigd is, dat alleen de hoogst noodige her stelling aan de straten zal gebeuren. Visscherij-bericht, Per schuit en per dag werden in de vorige week 60 kilo garnalen ge vangen. Mej. K. K. stapte met haar voet in een haakpen, waardoor deze afbrak. Het stukje is door den dokter uit den voet verwijderd moeten Worden. In de afgeloopen week zijn uit deze ge- me'ente 9000 kipeieren verzonden; en per schip per 2000 balen uien. De prijs der 'boerenboter is op heden 70 a 75 cent per pond. A.s. Zaterdagavond worden weder schiet oefeningen' van den B.V.L. gehouden in de O. School, van 5.30 tot 7.30 uur. Op den Nieuwen weg stond Zaterdag voorm. een wagentje te wachten om familieleden naar een 'begrafenis te brengen. Het paard liep op een oogfenblik zonder geleider weg. In het wagentje hadden een paar kinderen reeds plaats genomen, die zeer verschrikt waren, toen het paard bij de Kruusse werd gegrepen. Een paard van Jb. Meijer is gestorven; het lijk is onder politie-toezicht begraven. SOMMELSDIJK. Deze week zal in deze gemeente met een lijst worden gecirculeerd tot het inzamelen van gelden om den kin» deren van de Zondagsschool alhier, met Kerst, feest een genoegelijken middag te bezorgen. -• A.s. Donderdagmiddag 3 uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier de huwelgksinzege. ning plaats hebben van P. van den Doel en P. van der Put. MIDDELHARNIS. Donderdagavond 6,30 uur zal in de Chr. Geref. kerk gepredikt worden door Ds. Hoogendoorn uit Zierikzee. STAD AAN'T HARINGVLIET. De oogst, collecte in de Ned. Herv. kerk alhier heeft opgebracht f 418.— OOLTGENSPLAAT. Voor onderwijzer aan de O. L. School No. 1 hebben zich 14 solli. ciianten aangemeld. Maandag, 30 Nov., wordt een stemming voor Notabeien in de Ned. Herv. kerk ge» houden, wegens periodieke aftreding van C D. Birkhoff en G, H L. de Bruin, De laatste is niet herkiesbaar wegens benoeming tot kerkvoogd. G. H. L. de Bruin, Jan van Nieuwaal, Jan Korteweg Dz. en W. Duim, hebben de benoeming tot leden van het kiescollege aan' genomen. OUDE TONGE. Donderdag, 26 Nov. hoopt voor de Jongelingsvereen, op te treden de Eerw, heer Overweel van Herkingen, Aan' vang 's avonds 7 uur in het Vereen, gebouw der Ned. Herv. kerk. NIEUWE TONGE. De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk alhier heeft opgebracht de som van f 180,—. DIRKSLAND. De oogstcollecte bracht in de Ned. Herv. kerk alhier f 620,— op. Voor de betrekking van onderwijzer(es) aan de O. L. School, meldden zich alhier 23 sollicitanten aan. Tot kerkvoogd in de Ned. Herv. kerk alhier is gekozen de heer C Zoeteman en tot notabelen de heeren J. van Broekhoven Az. en J. Troelja. MELISSANT. De in de Ned, Herv. Kerk gehouden collecte, voor noodlijdende kerken en personen, heeft ruim f 10,— opgebracht, Voor jonge meisjes boven 12 jaar wordt in de O.S. een cursus gehouden voor nuttige en fraaie handwerken. Aangifte hiervoor kan geschieden bij het Hoofd der School. Vorige week is dhr. Joh. Baart en gezin vertrokken naar Dirksland. De heer Baart heeft eenige jaren hier vertoefd, was ouderling in de Ned. Herv. Kerk, bestuurslid der Chr. School en eerevoorzitter der Jongelingsver. eeniging. Stemgerechtigden der Ned. Herv. Kerk zijn opgeroepen tegen Donderdagavond 7 uur ter verkiezing van 2 ouderlingen en een diaken, STELLENDAM. A.s. Donderdagavond 6.30 uur zal in de Geref. Kerk alhier, dankstond worden gehouden voor 't gewas, waarin zal voorgaan Ds. Hijdra van Vlaardingen. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge« houden collecte tijdens den dankstond, heeft opgebracht de som van f 265,30, Ouders, die hun kinderen in de Ned. Herv. Kerk alhier op a.s. Zondag wenschen te doen doopen, moeten daarvan aangifte doen op Zaterdagavond a.s. van 6-7 uur in de kerkeraadskamer der kerk. OUDDORP. Op den boet- en bededag voor den nood der tijden, a.s. Zondag 29 Nov., wenscht des nam. in de Geref. Kerk op te treden Ds. Zeilstra van Middelharnis. Door de afd. Goeree-Overflakkee van het Ned. Onderwijzers Genootschap zijn in haar te Sommelsdijk op 7 Nov. j.l. gehouden vergadering de volgende moties aangenomen 1. De afd. Goeree-Overflakkee van het N. O. G., kennis genomen hebbende van het ontwerp Terpstra tot wijziging van de L. O. wet 1920 overwegende, dat aanneming van dit wets ontwerp tot gevolg zal hebben een vernietiging van wat de laatste jaren in het belang van het volksonderwijs tot stand is gekomen en van onberekenbare schade zou zijn voor de ont wikkeling van goed volksonderwijs dat vooral de opvoering van het aantal leer lingen per onderwijzer tot groote schade moet leiden voor het onderwijs, vooral aan de kleine scholen verklaart het op deze gronden onaannemelijk en besluit deze motie ter kennis te brengen van Regeering, Volksvertegenwoordiging en de pers. 2. De afd. Goeree-Overflakkee van het N. O. G., kennis genomen hebbende van de plannen der Regeering een korting toe te passen op de salarissen der ambtenaren constateerende, dat bij de vaststelling der salarissen in 1920 er rekening mee is gehouden, dat 't pensioen der onderwijzers premie-vrij zou zijn dat bij de pensioenwet 1922 evenwel een ver haal van 8/ is goedgekeurd dat in 1924 de salarissen opnieuw e'en ver laging hebben ondergaan van 10 tot 28 van oordeel, dat, blijkens de overschotten in de jaren 1924—'30, onnoodig deze offers zijn gebracht protesteert met klem tegen deze nieuwe ver laging, die niet anders dan groote verbittering zal wekken en besluit deze motie ter kennis te brengen van Regeering, Volksvertegenwoordi ging en pers. Namens de afd. G. VAN ECK Az., Voorz. S. J. RIENKS, Secretaris. EEN VEERPONT GEZONKEN. Geen persoonlijke ongelukken. Maandagavond omstreeks half 6 is de veer pont bij Nieuw-Beijerland over het Spui ge zonken; persoonlijke ongelukken zijn er niet~DÏj gebeurd. Een van de opvarenden is te water geraakt, maar 'heeft zich zwemmende weten te redden. Het rijverkeer Hekelingen.Nieuw- Beijerland is volledig gestremd. Voetgangers en fietsers worden per roeiboot overgezet. Over het gebeurde vernemen wij 't volgende: Tegen half zes kwam een 6-wielige vracht auto van de firma Kommer Hoogstad te Heke lingen, geladen met steenen voor Nieuw-Beijer land met bestemming voor Hekelingen. Een van de beide veerknechten liep den wal op, om de veerboot met een staaldraad vas tte zetten, teneinde te voorkomen, dat de oprijdende auto de boot van den kant zou doen drijven. De pont is een platboom vaartuig met voor- en achter klep, welke boot aan een kabel wordt voort getrokken door 2 veerknechten. De pont kon 6500 K.G, dragen en biedt ruimte voor 3 auto's. De vrachtauto was vooral boven de achteras zwaar geladen en toen de wagen het veer op reed, kon de chauffeur, J. Keijzerwaard uit Spij- kenisse, het stuur niet houden en de auto botste tegen den zijwand, waarna het voorwiel klem liep tusschen de boeiïng 'en den boom van de voorbrug. De pont helde sterk over en begon water te scheppen. De veerknecht Jacob Starp, die met een stophout aan boord klaar stond om den auto tegen te houden, was, toen de wagen op zij ging, naar de reeling gevlucht. Bij het overhellen van de pont verloor 'hij het even wicht en hij1 sloeg overboord. Zwemmende wist hij den wal te bereiken. De chauffeur heeft nog een poging gedaan om den auto achteruit te doen rijden, maar het voorwiel zat zóó beklemd, dat het hem niet lukte. Omdat de pont steeds meer water maakte 'en gevaar voor kapseizen bestond, sprong hij daarop uit de cabine en hij vluchtte den wal op. De staaldraad, waarmee de pont aan den kant vast lag, knapte af en even later zonk de pont met d'en auto in de diepte weg. Er staat ter plaatse 9 meter water. Terstond is de rijkswaterstaat gewaarschuwd en van Oud-Beijerland uit is een motorboot gezonden om baven de gezonken' pont een licht te plaatsen. Aan de firma De Wit's bergings- en transportbedrijf te Rotterdam is opgedragen om de pont te lichten. Dinsdagmorgen zou een bok naar Nieuw-Beijerland worden gezonden. Zooals gemeld, is het rijverkeer volledig ge stremd. De auto's moeten van Hekelingen over Spijkenisse en de Beijerlandsche brug rijden. Het veer HekelingenNieuw-Beijerland vormt de verbinding voor Voorne en Putten met Dor drecht. Het is jarenlang een rijksveer geweest; daarna is het aan de gemeente Hekelingen over gegaan, welke het voor 15 jaar heeft verpacht. BRUTALE ROOFOVERVAL TE NEERLOON. Een 70-jarige man in zijn slaapkamer overvallen. Zaterdagavond tegen middernacht heeft te Ravestein (N.-B.) e'en brutale roofoverval plaats gehad. Te ongeveer halftwaalf werd de alleenwondende, ongeveer 70-jarige landbou wer Koeten te Neerloon, gemeente Ravestein, in zijn woning door onbekende personen over vallen en gebonden, waarna de daders het huis doorzochten en met medeneming 'van ongeveer 1600 verdwenen. De heer K. wist zich te bevrijden en stelde de buren van het voorgevallene in kennis. 'Onmiddellijk werd door de politie een onder zoek ingesteld, doch tot nu toe ontbreekt van de daders ieder spoor. V. Uw ingezonden stuk moest blijven over staan tot een volgend nummer. RED. SOMMELSDIJK. Geboren: Piefernella Hendrika, d. v. Cor' ïielis Boom en Cornelia Laurina van Seters. Overleden: Cornelis Machiel Tiggeloven 70 j„ echtg, van Maria Anna Schrauwen. MIDDELHARNIS. Geboten: Teuntje. d. v. J, Holleman en A. Kranse. OOLTGENSPLAAT. GeborenWillem, z. v. Laurens de Vos en Cornelia Wielaard; Cornelia Johanna, d. v. Petrus Cornelis de Boed en Johanna Moe* renkout. Gehuwd: Klaas Verduin 41 jaar en Teuntje Goemaat, 35 jaar. OUDE TONGE. Geboren: WiIIempje, d. v. Cornelis Ge< braad en Johanna Koert; Maria Teuntje d. v. Adrianus Cornelis van der Vliet en Neeltje van Maurik; Reinier, z. v. Anthonij Wilhel. raus Reinier Krouwer en Johanna Maria Nijsse Adriana Pietronella Maria, d. v. Johannes Poliemans en Wlhelmina Maria Catherina StoopCornelis Leonardus Maria, zoon v. Cornelis Leonardus de Wit en Cornelia van Vugt. Getrouwd: Teunis Mulder, jm. 25 j, en Lena Elizabeth Tiggelman, j.d, 22 j. OverledenMaria Johanna Nijsse 32 jaar (ongeh.) NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Leendert Bijdevate j.m. 25 j. „lhier en Willempje Goedegebuure j.d. 21 j. te Dirksland. DIRKSLAND. OndertrouwdL C. Klootwijk j.m. 25 en A. C Lugthart j d. 21 j.; J. van der Wekke j m. 28 en P. B. Mooyaart j d. 28 j. Marktoverzlcht der vorige week. 'ngezonden door JAC. KNOOP, beëedigd "lakeiaar in aardappelen, groenten m ruit. Naaeaakade 158, Telefoon 81431, Amsterdam. De afgeloopen week was er een groote aan> voer van verschillende soorten aardappelen, ooral uit Drenthe, Overijssel en Limburg. De verkoop gaat langzaam, maar de prijzen van Zeeuwsche aardappelen trekken naar hoo» gere prijzen. Friesche Borgers, Blauwe Borgers en Frisio's en de Bonken van deze soorten gaan vlug weg. Mooie blanke duinzand aard» appelen gevraagd. Grove Potersoorten ge» vraagd, ook de aardappelen uit Haarlemmer» meer en Ypolder, Heden 23 Nov. werden de volgende prij» zen gemaakt: Per H.L. Zeeuwsche Bonte f 4 70 tot f 4,90 Blauwe f 4 60 f 4,80 Eigenheimers f 3.40 f 3,50 bl. Eigenheimers f 3,50 f 3,75 Blauwe en bonte poters f 2,— f 2,25 Flakkeesche Eigenheimers f 3,40 f 3,50 Drielingen f 2,40 f 2,50 Spuische Eigenhf 3,50 f 3,60 Drieliegen f 2,50 f 2,60 Mottige Friesche Frisio's f 2,85 f 3. Borgers f 3, f 3,10 ljpolder en Haarl.meer Bevelandersf 2,90 f 3,10 Bravo'sf 3,75 f 4,35 Noord Holl. Blauwen f 2,40 f 2,50 Zandaardappelen van Castricumf 3,50 f 3,75 Hillegomf 3,50 f 3,75 Katwijk f 3,50 f 4,20 Vlaamsche Eigenhf 3,20 f 3,30 Friesche Borgersf 3,20 f 3,30 Frisio'sf 3,10 f 3,20 Blauwe Borgers f 3,40 f 3,50 Bonkenf 2,70 f 2J0 Roodster f 3,40 f 3,50 Zeeuwsche Uien per 50 Kg. f 2 50 f 2,75 Drentsche zand per 50 Kg, f 1,60 f 2,- VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 23 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 562 vette runderen, 259 vette kalveren, 444 schapen of lammeren, 954 varkens. Prijzen per Yi kilo: koeien 1924 ct, 32 -34 ct., 37Yi4 Oct., kalveren 4045 ct., 52/57J-2 ct., 6567J/2 ct., schapen per pond 23—30 ct., schapen per stuk 14—18, overj. lammeren 16—22 per stuk, varkens 18—19 cent en 20 cent. De aanvoer van koeien was flink met lang- zamen handel. De prijzen waren iets stijver. Een enkel prima exemplaar ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren onvoldoende aange voerd, vandaar geen noteering. Vette kalveren met Hinken aanvoer. De handel was stroef en de prijzen waren, in vergelijking met gepasseer- den Dinsdag, zeer moeilijk te handhaven. Een enkel prima kalf ging nog tot 5 Cent boven noteering. Schapen en lammeren met kleinen aanvoer. Aanvankelijk weinig handel, later iets williger. De prijzen waren tengevolge van den korten aanvoer iets hooger. De aanvoer van varkens was kort. De handel lui met iets lagere noteering. Een enkel best exemplaar ging nog Yi cent bov 'ennoteering. De afloop was flauw. Er waren maar enkele zouters aangevoerd Hier was zoo goed als geen handel, dus geen noteering. AMSTERDAM, 23 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 511 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1ste kwaliteit 70— 76 ct., 2de kwal. 6068 ct., 3de kwal. 50—58 ct„ mindere soorten 4248 ct., per K.G. slacht- gewicht; 82 melk- en kalfkoeien 200320, per stuk; 186 vette kalveren: 2de kwaliteit 60 —70 ct„ 3de kwal. 5060 ct., per K.G. levend gewicht: 56 nuchtere kalveren, 713; 59 var kens 90110 K.G. 46—47 ct; zware varkens 45 tot 47 ct.; vette varkens 4445 ct, per K.G. slachtgewicht; 43 paarden, 80—130 per stuk. Uit Denemarken 14 wagons geslachte runderen, 36 geslachte varkens. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 23 November. Eieren, Aan voer 47.580 stuks. Prijzen van 6.50—7.50, middelmarkt 7 de 100 stuks. Handel redelijk. OUDEWATER, 23 November. Kaas. Aan voer 68 partijen, tezamen 3060 stuks, wegende 15.300 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk 3436, idem mindere 31—33. Handel matig. ROERMOND, 23 November. Eiermijn. Aan voer 1.800.000 stuks. Kippeneieren 7—7.90, dito kleine 4.407, eendeneieren 4.20—5.60 de 100 stuks. TIEL, 23 November, Boter 1.401.45 per K.G., eieren 7—7.75 per 100 stuks. Aanvoer 15.000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 23 November. Fijne zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad 2426, karwijzaad 2123, koolzaad 1214, geel mosterdzaad 13—15, voerlijnzaad 79, zaailijnzaad felauwbloei 9-11, dito witbloei 911, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN, ROTTERDAM, 23 November. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche engenheimers 3.50.3.80, Zeeuwsche blauwe 44.50, dito eigenheimers 3.30—3.50, dito bonte 44.50, eerstelingen 3—3.25, eigen heimers drielingen 2.20—2.60, blauwe eigen heimers 3.25—3.50, Friesche eigenheimers 33.50, Westlandsche ronde 68 ct. per kg. Met redelijken aanvoer en kalme vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 23 November. Vlas (Opgaaf van de marktmeesters). 650 kg. blauw, schoon ^055 ct. per kg., 3900 kg. Holl. geel 50 ct., gedeeltelijk verkocht; 2000 kg. dauwroot onver kocht. Stemming zeer flauw. Donderdag 19 November bij inzet en Donder dag 26 November bij afslag, telkens des na middags 4 uur, te Goedereede, in het Logement „De Gouden Leeuw van een huis met erf en grond te Goedereede, aan de Catharinastraat, kadaster Sectie A no. 311, groot 81 centiaren, ten verzoeke van Mej. Anna Visser. Dadelijk na toewijzing te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping op Woensdag 2 December 1931 bij inzet, op Woensdag 9 December 1931 bij atslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis; De Schuur met erf, aan den Waterweg te Mi idelharnis, groot 4 aren 93 centiaren. Ten verzoeke van de Wed. en Kinderen Johs. Krijtenberg. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 28 November, 's avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 3 jaren, dadelijk ingaande: I. ten verzoeke van Mej. D. C Goekoop van 1.10.80 H.A. 2 G. 124 R. V'. M. Bouwland te Ouddorp in het Oudeland aan het Mannepad, in pacht geweest bij Eeuwit Tanis Hz.; 0.80.30 H.A. 1 G. 225 R. V. M. Bouwland te Ouddorp, in het West-Nieuwland, aan de Westdumen, in pacht geweest bij Pieter Meijer Lz., en 1.32.70 H.A. 2 G. 267 R. V. M. Weiland te Ouddorp, in het West-Nieuwland, aan den Boutweg, in pacht geweest bij Pieter Meijer Lz.; II. ten verzoeke van den heer A. T. Fiege van 17 perceelen Bouwland te Ouddorp, in het Oude Nieuwland, op de Broekmanstee. Notaris VAN DEN BERG. Hieronder volgt het slot van de besprekingen van CALLENBACH's ZONDAGSSCHOOL UITGAVEN Beproefde Vriendschap, door J. H. Huisman Schippers. Ge'ill, door Annie van de Ruit. De illustraties van Annie van de Ruit be- hooren zeker wel tot de ibeste van deze serie. Bea Wolda is de flinke oudste dochter uit het eenvoudige gezin. Bea heeft een lief vriendin-i netje Leida, met wi'eri ze al haar jeugdjaren dagelijks omgaat. Een poosje komt er verwijde ring, doordat een aanstellerig wicht uit meer gegoeden stand Bea te min vindt. Later komt- het tusschen de vriendinnetjes weer geheel in orde. Een aardig, frisch geschreven boek, waar in prettige figuren voorkomen. Uit verlies winst, door Ida Keller. Geïll. door Annie van de Ruit. Een arm naaistertje, dat natuurlijk ini dit boekje door groot verdriet heen moet. Gelukkig, er zijn weldadige rijke menschen, en alles komt in orde. Nog wat al te veel in den ouden trant gehouden.

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 3