PUROL rijk aan geneeskracht ff A f V A X A V A ff f. X A V •j; A V A J X ff <r- >7 A J. /e A X 1 PUROL -BEET SO ESTE TT O O 351 TT3E!0"C7W E3iT KÏIiTË i nd e t V* t V l X Bejfin Ingezonden. Verkoopingen. Marktberichten. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Beursoverzicht bepaling van den Minister, dat de uitkeeringen met 6 weken worden verlengd. Daar moeten Rijk en gemeente voor betalen. De heer SCHUT antwoordt, dat de heer Mijs wil gaan terugnemen wat de Minister heeft toegekend. Dat gaat niet. Weth DIJKERS begrijpt niet waarom de heer Schut voor een andere redactie van arb pleit De heer Schut zegt nu wel dat B en W. de bepaling van den Minister met willen aan vaarden maar laat hij dat eens bewijzen. B. en W Sen wel, dat alle arbeiders georganiseerd warsm Daaruit zou blijken, dat de arbeiders «voelden van den nood der tijden. Zijn meening is, dat de commissie zooveel mogelijk de vrije hand moet hebben om elk geval op zichzelf te beoordeelen. Weth MIJS zegt, dat de consequenties van hetoeen 'de heer Schut wil, niet zijn te overzien. Weth. DIJKERS merkt op, dat heel de rege ling er op gebaseerd is, dat bij de tewerkstelling rekening zal worden gehouden met de gezins behoeften en de gezinsinkomsten. Het gaat niet aan om daar iets anders voor dn de plaats te stellen. De heer LE COMTE protesteert tegen een uitdrukking van den heer Mijs, als zou het niet verzekerd zijn van de arbeiders uit zorgeloos heid voortspruit. Er kunnen ook andere reden voor aanwezig zijn en dan denkt spr. aan de gemoedsbezwaarden. Weth. MIJS vindt het niet zoo erg, dat de heer Le Comte hem deze woorden in den mond legt, maar hij heeft een uitdrukking aangehaald van den heer Schut. De heer T. VAN DEN DOEL merkt op, dat, wanneer door de commissie geen rekening mag worden gehouden met de uitkeeringen uit de werkloozenkas, het voordeel, dat aan de ge- organiseerden toevalt, nog grooter wordt. Het voorstel van den heer Schut tot aanvul ling van artikel 7 kan wegens gemis aan onder steuning niet in stemming komen. De heer SCHUT vraagt naar aanleiding van artikel 11 of er eenige technische reden is, waarom de arbeiders slechts van Maandag tot Vrijdag te werk worden gesteld. Weth. MIJS antwoordt, dat daarover reeds vroeger gesproken is. Indertijd bleek, dat de arbeiders der gemeente op Zaterdagmiddag niet mochten werken. Tien is er weer kwestie ge weest over de doorbetaling van het loon over denj Zaterdagmiddag. Tenslotte is er gezegd, dan Zaterdags faeelemaal maar niet werken.^ De heer SCHUT'vindt dat geen reden. Er kan best 's morgens gewerkt worden. De arbei ders kunnen best het geld gebruiken, dat daar mee verdient wordt. De VOORZITTER zegt, dat de onuitge sproken bedoeling ook is het aanwezige werk wat te lengen. De heer SCHUT constateert, dat het dan toch wel op een wat willekeurige wijze geschiedt. Voorts wil hij artikel 13 in dien zin aanvullen, dat alleen werk moet worden aanvaard, waartoe ze lichamelijk geschikt zijn en dan tegen redelijk loon. De VOORZITTER antwoordt, dat het na tuurlijk is om het in dien zin toe te passen. Weth. DIJKERS merkt op, dat invaliede ar- 1 —eiders van de tewerkstelling uitgesloten wor den. Het spreekt vanzelf, dat de werkloozen geen werk behoeven te aanvaarden als het loon onredelijk daag is. Dat staat geheel 'ter beoor- {SGeeling van de commissie voor de werkver- ^fieeling. De heer ROETMAN, lid dier commissie, zegt dat het in de praktijk zoo wordt toegepast. De heer SCHUT legt er zich bij neer. De notulen van deze vergadering zullen zoo noodig kunnen bewijzen welke uitlegging aan dit arti kel is gegeven. Het reglement wordt vervolgens met alge- meene stemmen aangenomen. Daarna komt aan de orde punt 7: Ambtena renreglement voor de gemeente Sommelsdijk. De VOORZITTER licht toe, dat er eene commissie is geweest, die dit reglement heeft opgemaakt. Daarna is het in de vergadering van B. en W. behandeld, vervolgens zijn de Bonden over het ontwerp gehoord en B. en W. hebben van de gemaakte opmerkingen naar beste weten gebruik gemaakt. De Raad gaat vervolgens over tot het artikels- gewijs behandelen van het reglement. Met eenige kleine wijzigingen wordt het reglement vast- Jsteld. De VOORZITTER deelt vervolgens mede, dat de heer SCHUT schriftelijk heeft voor gesteld ,dat de Raad zich met een adres zal wenden tot de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal ten einde adhaesie te betuigen aan het aan de Kamer gezonden adres van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, waarin bij de Kamer er op wordt aangedrongen, het wets ontwerp tot tijdelijk korting op de uitkeeringen, bedoeld in art. 3 onder b, van de wet van 15 Juli 1929 en in art. 72 van de wet van 17 Juni 1905, niet aan te nemen. De VOORZITTER licht toe, dat B. en W. afwijzend staan tegenover dit voorstel, omdat zij zich niet willen begeven op het terrein van de wetgevende macht. De heer SCHUT wil zijn voorstel in het kort toelichten. 'Hij wil het wetsontwerp los maken van het doel, dat er mee beoogd wordt. De gemeenten hebben jarenlang moeten tobben ten aanzien van de financieele regeling met het Rijk. Er was groote oppositie tegen de wet van 1929, die de financieele verhouding tusschen het Rijk 'en de gemeenten opnieuw zou regelen. De gemeenten zouden wat de belastingheffing betreft aan banden worden gelegd, In de wet werd tot 1936 een jaarlijksche uitkeering gewaarborgd, berekend naar een vast bedrag per inwoner. Dat heeft verschillende tegenstanders van de wet tot voorstanders gemaakt. Het Rijk gaat nu komen aan dit gegarandeerde bedrag met het oog op iets, dat er geheel naast staat. Kooiman, een bekend auteur over dit onderwerp, is van meening, dat er geen enkel motief is om in te grijpen in de macht der gemeenten. Minister De Geer gaat nu terugnemen wat hij in 1928 en 1929 bij de behandeling der wet gezegd heeft. Nu is door de Vereen, van Nederl. Ge meenten een adres gericht aan de Tweede Ka mer om het wetsontwerp niet aan te nemen. De Vereen van Nederl. Gemeenten is een neutraal orgaan, waarin menschen de leiding hebben met uitnemende capaciteiten. Het is onjuist vaq de regeering. om aan de financiën der gemeenten te gaan knibbelen, nu die toch ook in moeilijk heden zitten tengevolge der tijdsomstandigheden. De gevolgen er van zouden zijn, dat de jaar wedden van Burgemeester, Secretaris, Ont vanger enz. onaangetast blijven, omdat de ge meente daarover geen zeggenschap heeft, en die van het overige personeel niet. Er wordt hier een aanslag gepleegd op het levenswerk van Thorbecke, op de autonomie der gemeenten. De redenen, die de regeering voor het wetsontwerp heeft, staan hier buiten. Feit is, dat hier wille keurig in de financiën der gemeente wordt gehakt. De heer VAN ES merkt op, dat we moei lijke tijden beleven. Rijk en gemeenten moeten samenwerken om die te boven te komen. De heer SCHUT antwoordt, dat het wets- en om zorg te dragen dat aan de in die kamer (s) opgenomen patiënten de vereischte verpleging en voeding kan worden verstrekt De VOORZITTER herinnert er aan, dat we op 't oogenblik nog een patiënt in de gemeente hebben tengevolge van het noodlottige ongeval met de tram. B. en W. zullen zich in verbinding stellen met Regenten van het Burgerlijk Arm bestuur en Weeshuis ten einde zoo mogelijk een geschikte gelegenheid voor opneming en ver pleging van mogelijke slachtoffers in te richten in het Weeshuis. De heer SCHUT wijst er op, dat bij, het laatste ongeluk twee patiënten vervoerd zijn naar Sommelsdijk 'en twee naar Dirksland. Dat is niet voordeelig. Het kon zjjn, dat hier bij de patiënten gewaakt moest worden en in Dirks land ook. Lagen ze bij elkander dan kon dat gelijk. De heer M. JOPPE informeert wie de noodige voorzieningen treft bij zoo'n ongeluk. Bij het plaats gehad hebbende ongeval is dat eigenaar dig gegaan. Iedere dokter heeft een patiënt mee genomen. De VOORZITTER antwoordt, dat de ge- neesheeren met elkander overleg hebben ge pleegd. Weth. DIJKERS licht toe, dat de Burgemees ter op reis was. De dokters kwamen naar hem toe en in gemeenschappelijk overleg is deze regeling getroffen. De heer SCHUT vestigt er de aandacht op, dat in zulke omstandigheden juist dikwijls be sluiten worden genomen, waarvan men niet ten volle de draagwijdte kan voorzien. Men moet daar maar staan in den mist met vier zulke patiënten. Dan moet er gehandeld worden. Maar voor de toekomst zouden toch maatregelen die nen te worden getroffen. De heer T. VAN DEN DOEL merkt nog op, dat in dit geval moeilijk anders had kunnen worden gehandeld. De dokters waren van oor deel, dat de patiënten zoo ernstig waren, dat ze ieder aan één patiënt een volle dag werk zouden hebben. Het gaat er bij zoo'n gelegen heid maar om, om de menschen ondergebracht te krijgen. De heer M. JOPPE vindt, dat het ook voor de herstellende patiënten beter geweest was, indien ze bij elkander lagen. De heer T. VAN DEN DOEL informeert wie de kosten van een en ander zal moeten dragen. De VOORZITTER antwoordt, dat daarndar nog een onderzoek wordt ingesteld. De heer SCHUT informeert 'hoe het zit met een steunregeling voor de werkloozen. Hij kan zich niet voorstellen, dat B. en W. den toestand zoo gunstig inzien, dat zij dat niet noodig zou den' vinden. ontwerp al te sterk in het leven der gemeenten ingrijpt. De heer LE COMTE krijgt den indruk, dat de Regeering het bestreden ontwerp van wet heeft voorgesteld met het oog op eigen finan ciën. Bovendien wordt de korting niet toegepast op die gemeenten, die een aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting heft van 40 of meer. Er worden dus enkel maar getroffen die gemeen ten, die nog voldoende draagkrachtig zijn, want anders zouden ze wel meer dan 40 opcenten heffen. Hij heeft wel zooveel vertrouwen in de Regeering, dat het wetsontwerp achterwege zou zijn gebleven als de tijdsomstandigheden het niet zeer noodzakelijk maakten. Het voorstel van den heer Schut kan wegens onvoldoende ondersteuning niet in aanmerking komen. De VOORZITTER zegt, dat door den heer SCHUT een tweetal schriftelijke vragen aan B. en W. zijn gesteld le. Zijn B. en W. met den ondergeteekende van meening, dat de gemeente Sommelsdijk ten allen tijde de beschikking behoort te hebben over één of meer gunstig gelegen kamers, die onmiddellijk gebruikt kunnen worden voor op neming van zieken of gewonden 2e. Zijn B. en W. bij bevestigende beant woording van vraag 1 bereid zoo spoedig mo gelijk maatregelen te nemen om genoemde ka- mer(s) ter beschikking der gemeente te stellen De VOORZITTER zegt daar straks in ge heime vergadering over te zullen spreken. De heer M. JOPPE informeert hoe het staat met de gemeentebegrooting voor 1932. De VOORZITTER antwoordt, dat de bor derellen binnen enkele dagen aan de raadsleden zullen worden toegezonden. De heer M. JOPPE vraagt of er niet wat beter toezicht kan worden gehouden op de straatverlichting. Er zijn dikwijls lantaarns uit. De VOORZITTER zegt toe maatregelen te zullen treffen. Daarna gaat de vergadering op verzoek des Voorzitters over in een zitting met gesloten deuren. ERNSTIGE OPROEP AAN ALLE OUDERS, Beste Vrienden, Ongetwijfeld zullen er ook uit de plaats Uwer inwoning vele meisjes naar de groote stad willen trekken in de verwachting daar haar ideaal te vinden, maar hoe worden velen teleurgesteld en in plaats van zic-h gelukkig te voelen, voelen ze zidh eenzaam en als verloren in de groote menschenmassa. Laat Uw kind niet naar een stad en wij denken nu in het bijzonder aan Rotterdam gaan, zonder dat ge eerst hebt onderzocht, bij welke familie, op welk kantoor, in welke winkel zij een betrekking zal aanvaarden. Het bureau der Union, Stadhuissteeg 1, telef. 14717, is er om alle gegevens en inlichtingen1 te verstrekken; den geheelen dag (van 9—5 uur, Zaterdags tot 1 uur) kunt ge daar iemand vinden, die U kan helpen aan al wat ge wenscht te weten. Ook kan Uw kind daar vernemen, waar ze op gezellige wijze haar vrijen tijd kan door brengen, niemand heeft te zeggen: „Er is nie mand, die zich iets van mij aantrekt, ik weet niet, waar ik heen kan" de Union is er om haar in te lichten. Wanneer U betrouwbare en gecontroleerde adressen voor huisvesting zoekt, kunnen we U eveneens helpen; er is een groot aantal onder zochte adressen beschikbaar. Ouders, weet, dat het Uw dure plicht is, grondig te onderzoeken, waar en hoe Uw kind terecht komt. Namens de afd. R'dam der „Union", C. SCHENK-RöDER, presidente, N. M. v. VLIET-v. d. LOO, secretaresse. 9—14 NOVEMBER 1931. Ruwe Huid j Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist De Amsterdamsche beurs kon deze geheele week vrij vast genoemd worden, en dat in te genstelling met New-York, dat teekenen van inzinking toonde. Op het Damrak scheen men zich echter voor de lager afkomende Ameri- kaansche noteeringen weinig te bekommeren, en bleek meer interesse te hebben voor allerlei gunstige geruchten omtrent de Fransch-Duitsche toenadering. Ondertusschen maakte het wel in druk, dat de goederenmarkt zich deze week niet zoo goed hield als de vorige, met uitzondering dan van de tarwemarkt, doch ook die was eenigszins aan den flauwen kant. Koper en katoen noteerden echter gevoelig lager. Toch bracht deze week eenige niet onaangename ver rassingen. Het fonds, dat in de overzichtsperiode het meest de aandacht trok, was ditmaal niet Ko ninklijke, doch Philips, die zich merkwaar dig konden verbeteren' en weder boven pari komen. Een eigenlijke reden daarvoor was niet aan te geven, wel circuleeren er een aantal on bevestigde geruchten. Het is echter een feit, dat de Philips-hoek op eenige dagen van de week zeer levendig was, en dat deze stemming voor industrie-aandeelen hier en daar andere hoeken oversloeg. Zoo ging het ook met Aku's, welke tot 55 stijgen konden, om dan weer op 52% te sluiten, iets hooger dan het vorig slot (48 Voor Unilever bestond hoege naamd geen belangstelling, zoodat de noteering afbrokkelde tot 126% In de petroleum-afdeeling was geen leven te bespeuren, hetgeen tengevolge had, dat Koninklijke eenige punten verloor, slot 137% In de cultuur-afdeeling was de suiker flauw gestemd, hetgeen niet te verwonderen valt, daar de toestand van het product nog verre van gezond is Toch konden H.V.A.'s zich ongeveer handhaven, en bleven boven de 200 Wat de Tabakken betreft, luiden de berichten om trent den oogst gunstig, voor Sumatra zelfs zeer gunstig. Behalve Philips bracht de mijn-afdeeling een aangename verrassing, daar niet alleen voor Boeton's weder een herleving van belang stelling kon geconstateerd worden, doch ook Salida's en Aéquator's zich aanzienlijk verbeterden op geruchten van goudvondsten. De Amerikaansche waarden waren onveran derlijk flauw gestemd op voorbeeld van New- York. Van de beleggingsmarkt schijnt de aardigheid af; het geld is ruim genoeg, doch speculeeren wil men niet wegens den onzekeren politieken toestand. De kooplust voor Duitsche obligaties is geheel verdwenen, Young-leening zakte weder tot 38% Ook andere beleggings waarden waren verwaarloosd. Men acht het waarschijnlijk Dat voor Koninklijke eenige meerdere be langstelling zal komen. D a t in de mijnbouw-afdeeling, speciaal wat betreft Said a's en Aequato r's, goede zaken kunnen worden gedaan. Dat de suiker-afdeeling flauw gestemd zal blijven. Da t de belangstelling in Philips zal aan houden. Dat kleine Amerikaansche waarden eenige opleving zullen te zien geven. Donderdag 19 November bij inzet en Donder dag 26 November bij afslag, telkens des na middags 4 uur, te Goedereede, in het Logement „De Gouden Leeuw", van een huis met erf en grond te Goedereede, aan de Catharinastraat, kadaster Sectie A no. 311, groot 81 centiaren, ten verzoeke van Mej. Anna Visser. Dadelijk na toewijzing te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping op Woensdag 2 December 1931 bij inzet, op Woensdag 9 December 1931 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis De Schuur met erf, aan den Waterweg te Middelharnis, groot 4 aren 93 centiaren. Ten verzoeke van de Wed. en Kinderen Johs. Krijtenberg. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 28 November, 's avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 3 jaren, dadelijk ingaande: I. ten verzoeke van Mej. D. C Goekoop van 1.10.80 H.A. 2 G. 124 R. V. M. Bouwland te Ouddorp in het Oudeland aan het Mannepad, in pacht geweest bij Eeuwit Tanis Hz.; 0.80.30 H.A. 1 G. 225 R. V. M. Bouwland te Ouddorp, in het West^Nieuwland, aan de Westduinen, in pacht geweest bij Pieter Meijer Lz„ en 1.32.70 H.A. 2 G. 267 R. V. M. Weiland te Ouddorp, in het West-Nieuwland, aan den Boutweg, in pacht geweest bij Pieter Meijer Lz.; II. ten verzoeke van den heer A. T. Fiege van 17 perceelen Bouwland te Ouddorp, in het Oude Nieuwland, op de Broekmanstee. Notaris VAN DEN BERG. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Dinsdag 17 November 1931. Bloemkool 3.80 tot 5.50 per 100 stuks. Savoye kool 0.80 tot 3 per 100 stuks. Roode kool 0.50 tot 4.70 per 100 stuks. Boerekool 3.70 per 100 stuks. Knollen 3.10 per 100 stuks. Andijvie 0.60 tot 0.80 per 100 krop. Spruiten 2 tot 6 per 100 K.G. Veldsla 6.80 per 100 K.G. Stekuien 1.10 per 100 K.G. Handperen 14,50 per 100 K.G. Kleiperen 3 tot 11.50 per 100 K.G. Rietperen 8.70 tot 10 per 100 K.G. Goudreinetten 2.30 tot 17.50 per 100 K.G. Bellefleurs 5.80 tot 11.50 per 100 K.G. Zoete Campagners 10.60 tot 11.70 per 100 K.G. Boter 0.65 tot 0.69 per pond. Veiling van Donderdag 19 Nov. 1931, Kipeieren, 48-50 kg., 4.25 tot 4.55 per 100 stuks. 'Kipeieren, 57-60 kg., 7 tot 7.15 per 100 stuks. Kipeieren, bruin, 60 kg., 7.25 per 100 stuks. Eendeieren 5.15 tot 6.65 per 100 stuks. Aanvoer 8000 eieren. Uienveiling. Grove 2.52 tot 2.57. Gewone 2.44 tot 2.64. Drielingen 2.63 tot 2.64, Picklers 4.15. Alles per 'en inclusief baal. Aanvoer 80.600 K.G. CORRESPONDENTIE. Dezen keer zal ik eerst maar eens de vragen beantwoorden, die er nog gekomen zijn over het gebreide kleed. Lezeres te M. Gaarne wil ik probeeren om aan uw verzoek te voldoen. Indien het niet mogelijk is, dat ik het patroon van die pauw in ons hoekje zet, dan zal ik het u zoo toezenden. Lezeres te D. As u een kleed wilt hebben 2% el lang en 1% el breed, dan zult u daar ongeveer 24 knotten wol van 50 gram voor noodig hebben. Mevr. W. Gaarne wil ik u helpen om het patroon te wijzigen voor uw tafel, groot 126 c.M. bij 96. 'k Beantwoord u maar in ons hoekje, wellicht kan een ander er ook gebruik van maken. U koos de laatste manier uit, dat moet ook wel, indien 't patroon rechthoekig moet worden-. Zet op voor het groote middenstuk 200 steken en brei tot de lap een lengte heeft van 360 toeren. Dan afkanten. Het middenstuk moet u in een effen tint houden. zoo u verkiest, maar draag zorg, dat de deelen precies gelijk zijn. En misschien hebt u de kleur- verdeeling nog wel zooals ik die vorige maal gaf. Die is eenigszins gewijzigd ook voor dit aantal steken te gebruiken. De wol, waarvan u mij een draad toezond, is iets te dun voor naalden no. 3. 'k Zou de wol één no. grover nemen. Ook tot verdere hulp, indien het noodig is, ben ik gaarne bereid. Mw. K. te IJ. Graag wil ik aan uw verzoek voldoen, maar u Zult nog één weekje geduld imoeten hebben. De patronen, die ik in mijn bezit had, waren allen van de gewone alpine- ïnutsen. Doch nu krijg ik deze week nog een patroon van een aardige gebreide hoed, 'k ge loof wel zooals u die wilde. Doch het zal te laat zijn om dan nog in ons hoekje te zetten. Het spijt me wel, dat u nog een weekje moet wachten, maar dan hoop ik u ook te helpen met een aardig patroon. M'n beste nichtjes en neefjes Ditmaal krijgen jullie eens een paar leuke spelletjes voor de lange, winteravonden. Knipt ze maar uit (heel voorzichtigen plakt ze 6p een stukje carton. DE OLIFANTENJACHT. De groote oüfantenjacht begint. Iedereen mag om de beurt zijn potlood zetten bij het balletje voor het geweer en de lijnen volgen, net zoolang tot hij een' olifant geschoten heeft. Bij de pijltjes splitsen de wegen zich en moet hij dus kiezen. Het getal op zijn olifant geeft het aantal punten aan, dat voor hem genoteerd wordt. Het plaatje gaat viermaal rond; elk 'krijgt dus vier beurten. As hij in vier keer 15 punten haalt, is hij een bijzonder goed schutter. Het grootste aantal is 4 X 6 24. DE KAT EN DE KANARIE. Hier is een aardig gezelschapsspelletje, waar aan een onbeperkt aantal personen kunnen deel nemen. Een geldstuk en een aantal verschillend gekleurde voorwerpen voor de deelnemers is al wat men noodig heeft. Om de beurt wordt het geldstuk nu opgeworpen; komt de beeldenaar boven, dan mag de speler twee vakjes opschui ven, anders één. Wie het grootste aantal ka naries vangt, 'heeft natuurlijk gewonnen. Alle deelnemers moeten zoolang blijven door spelen, totdat zij het eindpunt hebben bereikt; wie dit he't eerste doet, mag zijn aantal vogels met één vermeerderen. Het is dus heelemaal niet gezegd, dat hij het daarom wint. Het is ook mogelijk, dat iemand juist over een kanarie heenspringt; dan heeft hij hem niet gevangen, de pijltjes wijzen de richting aan, waarin de voortbeweging plaats vindt; het zijn heen en weer gaande rijen. Zet dan op 200 steken voor deel a. Dit deel wordt 150 toeren lang. Ie toer1 st. afhalen, 1 st. bijmaken, naald uitbreien op 1 st. na, 1 st. bijmaken, 1 recht. 2e toer-, geheel recht. Deze twee toeren steeds herhalen tot men 150 toeren heeft. Er staan dan op de naald 350 steken. Deel b wordt precies zoo gebreid. c en d moeten ook zoo gebreid worden, alleen men zet 240 steken op. Weer wordt om den anderen toer gemeerderd. De deelen c en d worden °ok 150 toeren lang. Bij het afkanten me? j90 stekea °P naald. De vijf deelen precies aan elkaar zetten en aan de achterzijde vochtig opstrijken. De kleur- v 9 ih de deelen a, b, c, d kunt u maken —O BÉSjL-X >1 Lp§B|8gK //saTJ

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 8