Advertentiën. Verkoop Ernstig Auto-ongeluk te Sommelsdijk Rechtzaken. Gemengd Nieuws. V ergader ingen. Verkoopingen. Marktberichten Twee dooden, één zwaar gewonde. Auto totaal rernield. Verklaringen Tan ooggetuigen. Vreeselijk drama te Gorinchem. Opheffing der R. T. M. op Flakkee- Herinneringen aan[de stich ting en de geschiedenis van den Flafckeeschen Boerenbond. Verloofd KOOS B1JLEVELD LAUW VIS CORNELIS KEUR Voor uw deelneming, ons be toond bij het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Zuster DINA LANDEGENT betuigen wij onzen hartelijken dank. 34015 Uit aller naam, W. C. VAN AS. Sommelsdijk, 4 November 1931. P. VAN NIEUWAAL Sr., wassende voor den Adriaan- polder onder OOLTGENS PLAAT, bij inschrijving. Inschrijfbiljetten worden inge wacht ten kantore van Notaris AKKERMAN, aldaar, rentmeester der Ambachtsheerlijkheid „Sint Adolphsland" tot en met Woens dag 11 November 1931. 34022 Heden, Vrijdagmorgen, had er op den Oude- iandschen dijk alhier, een ernstig auto-ongeluk plaats. Van uit de richting Sommelsdijk kwam met een Chevrolet-vrachtauto, beladen met potten en! pannen, aangereden, een zekere Van der Reijden uit Oucl-Beijerland Op de auto hadden mede plaats genomen zijn beide zoons en een kasjeskoópman, een zekere H. Beljaars genaamd, met woonplaats Gorinchem, op dit eiland geen onbekende fi guur. Deze hadden den laatsten nacht in een logement te Middelharnis doorgebracht en op verzoek van Van der H. was Beljaars mede reden in de richting Dirksland. Bij den tramwegoverweg werden zij door de locomotief van den trein no. 74, vertrekkende om 8.09 uit Dirksland en gaande naar Som melsdijk, gegrepen, door de voorzijde van de locomotief. De auto werd totaal vermorzeld en alle vier de inzittenden over den weg geslingerd. De jongste, een ventje van ongeveer 14 of 15 jaar kwam er het beste af. Huibert Beljaars kreeg zware verwondingen aan het hoofd en een beenbreuk. Na ongeveer een uur overleed de ongelukkige aan den berm van den weg zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De beide anderen, vader en een zoon van naar schatting 20 jaar, werden eveneens zwaar aan het {ïoofd gewond. Reeds vrij spoedig waren 3 doktoren, de dokters Boot van Dirksland en Dr. P. Knöps en Dr. Koenraad uit Sommelsdijk ter plaatse aanwezig, terwijl ook het publiek uit Sommels dijk en Dirksland per auto en per rijwiel toe stroomde. Aan den vader en den zoon werd de eerste hulp verleend, waarop de vader naar Dirks land werd vervoerd en de zoon te Sommelsdijk in hotel Spee werd ondergebracht. Om ongeveer 10 uur bezweek ook de vader, Hendrik van der Reijden, aan de bekomen ver wondingen. -Het jongste zoontje moest daarop onder dokters behandeling gesteld worden we gens zenuwoverspanning. De overledene Huibert Beljaars, was .gebo ren te Zwaluwe op 30 April 1889 en woonde thans te Gorinchem. De overledene Hendrik van der Reijden, onge veer 43 jaar oud, woonde met zijn beide zoons te Oud-Beijerland, Het trampersoneel treft geen schuld. Uit ver schillende getuigenverklaringen, welke reeds spoedig na het ongeval door de Rijkspolitie ter plaatse werden afgenomen, is wel komen vast te staan, dat de machinist tijdig genoeg met de stoomfluit waarschuwingssignalen gegeven heeft. Ook is door de poliïlfe de afstand gemeten, waarop de tram zichtbaar moet zijn geweest voor den bestuurder en deze moet wel op een 200 M. geschat worden. Het vermoeden ligt voor de hand, dat onbekendheid met den weg en misschien 'het lawaai, dat de auto, beladen met potten en pannen, maakte, oorzaak zijn ge weest, dat hij de tram niet tijdig opgemerkt heeft en de signalen niet heeft gehoord. Boven dien hing er vanmorgen een natte dikke damp. De aanrijding moet met groot geweld plaats gehad hebben, ofschoon de getuigen verklaren, dat zoowel de tram als auto niet sneller dan een 35 K.M. per uur gereden hebben. De loco motief is aan de voorzijde beschadigd en de auto totaal vernield. Over den geheelen weg en den breeden berm lag het bezaaid met potten en pannen. Het ongeval heeft veel consternatie in het dorp veroorzaakt, en leverde een akelig schouw spel op. Later bericht Naar wij op het laatste oogenblik, vóór het afdrukken van ons blad, van den arts vernomen hebben is de toestand van den derden patiënt, die te Sommelsdijk verpleegd wordt en een schedelfractuur bekwam, zeer ernstig. De vrouw en moeder van de slachtoffers was reeds met de tramboot van 12 uur gearriveerd. Het zoontje van 15 jaar is door de schok kende gebeurtenissen buiten bewustzijn geraakt en kon tot heden niet gehoord worden. Wij vernemen nog, dat deze jongen een lichte hersenschudding heeft bekomen en niet ver voerd mag worden. Hedenmiddag zijn de Inspecteur en de chef van Dienst der R. T. M. alhier gearriveerd om den toestand ter plaatse op te nemen. Het verhaal van een ooggetuige. Omtrent het ongeval deelde een ooggetuige ons het volgende mede Omstreeks 8 uur bevond ik mij op weg van Dirksland naar Sommelsdijk, ter hoogte van de plaats waar voorheen het cafétje „De Halve Maan", stond, toen ik de tram, welke ook uit de richting Dirksland kwam, signalen hoorde geven voor den overweg. Hoewel ik nog enkele honderden1 meters van den overweg af was, hield ik toch mijn rijwiel even in, omdat ik de tram niet zag en liever wilde wachten tot de baan voldoende veilig was. De mist was toen zoo hevig, dat ik het geraas der tram, die in middels in mijn richting was gekomen, duide lijker hoorde, maar de tram zelf zag ik niet. Opeens hoorde ik een hevig lawaai, nog niets vermoedende van een ongeluk, meende ik, dat een der wagens min of meer los gekoppeld was, of dat een ketting over den weg sleepte. Ik ontwaarde een geluid alsof de tram over een brug reed, ijzer op ijzer. Naderbij gekomen zag ik de tram stoppen en bemerkte ik een chaos, de resten van een vrachtauto over den berm van den weg, waartusschen drie gewonden lagen. Het geheel bood een buitengewoon beeld van verwildering. Overal binnen een straal van meer dan honderd meter lagen de verschillende artikelen verspreid tot over de sloot, die langs den weg loopt en zelfs op het land langs den weg. De gewonden lagen bewusteloos. Wat de machinist ons vertelde. De machinist deelde ons nog het volgende mede. Op geruimen afstand, reeds voor de bocht van den dijk, zag ik de vrachtauto aankomen en gaf op zeer voldoende tijdruimte voor ik den overweg passeerde signalen op de stoomfluit. Ik zag daarop, dat de auto bleef doorrijden, wat evenwel wel meer gebeurt door roekelooze autobestuurders, die de gewoonte hebben eerst op één meter afstand van den trein te stoppen. Toen ik echter zag, dat hij vaart bleef houden heb ik direct het remklepje gelicht en gaf stoom achteruit. Maar door de natheid, welke de mist veroorzaakt had, bleef de tram nog een eind doorglijden. Ik hoorde een geweldige slag en zag, dat de auto door de locomotief aan de voorzijde gegrepen werd, en zag nog, dat de chauffeur probeerde het stuur naar links om te gooien, maar dat was reeds te laat. Het volgende oogenblik zag ik overal potten en pan nen heen vallen. Toen de tram stilstond meende ik eerst nog, dat er iemand onder de machine was terecht gekomen, wat echter niet het geval bleek te zijn. De kap van de auto was op de machine blijven hangen. Toen wij op den dijk kwamen, vonden wij de ruïne van de auto. Achter een der voorwielen lag een man met zwaar bebloed hoofd. Een ander lag midden op den weg en een derde op den berm van den weg. Wij hebben de verbandtrommel uit den postwagen gehaald en achter gelaten, en de gewonde, die op den weg lag, ook op den berm gelegd en zijn daarop doorgereden naar Som melsdijk. barst zoo spoedig mogelijk beschermd worden door bedekking met boomwas of teer. Behandeling van den slijpsteen. De steen mag niet, zooals nog al dikwijls geschiedt, na het gebruik met het onderste gedeelte in het water van den trog blijven staan. Hij zou daardoor op die plaats zachter worden, en niet goed rond blijven. Het is beter den steen, tijdens het gebruik, door een bak, die zich er boven be vindt en met water gevuld wordt, droppelsge- wijze te laten bevochtigen, en na het gebruik droog te laten staan. Een steen, die reeds niet meer rond is, moet men rond laten behakken, want anders begint hij te slingeren en wordt onbruikbaar. Men moet de te slijpen werktuigen en voorwerpen eerst reinigen van vet en wagen smeer, omdat anders de poriën van den steen gevuld worden, waardoor hij voor het gebruik slechter wordt. Is de steen aan den eenen kant lichter dan aan den anderen, dan herstelt men het evenwicht door stukken lood aan te bren gen. Men behoudt daardoor een gelijkmatige beweging van den steen. De steen moet vast op zijn as liggen en niet heen en weer kunnen slepen. Korte wenfeen. De wijze van slachten van het varken heeft grooten invloed op de kwali teit van het vleesch en vooral op de duurzaam heid. Veel inspanning vóór den dood is daar toe vooral te vermijden. Hoe zwaarder de dood strijd is, des te slechter ook kan het vleesch bewaard worden. Zaai rogge in het droge, Gerst in het nat, larwe in de kluiten, zoo oogst ge wat. Wie alle veertien dagen een ander paard in zijn stal heeft, zal eerlang zelf de kar moeten trekken. Zonder orde op zijn zaken, zal toch niemand zaken maken. i Hoe gelukkig is hij, wiens voet past in den schoen, dien het lot hem gaf. B-r. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. BRANDSTICHTING. In hooger beroep heeft Dinsdag het gerechts hof behandeld de zaak tegen den 35-jarigen landbouwer J N. in Den Bommel, die door de Rotterdamsche rechtbank op 28 April j.l. was vrijgesproken van de he mten laste gelegde me deplichtigheid aan brandstichting. De officier van justitie bij de rechtbank, die tegen N. één )aar en zes maanden gevangenisstraf had ge- eischt, toekende tegen dit vonnis hooger beroep aan. t Verdachte was bij dagvaarding ten laste ge legd, dat hij opzettelijk gelegenheid, middelen en inlichtingen heeft verschaft tot het- plegen van een brandstichting door den 48-jarigen veldar- beider J. Z. uit Oude Tonge, die deswege door de rechtbank is veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Subsidiair was aan N. ten laste gelegd, dat hij de door Z. gepleegde brandstichting heeft uitgelokt. De procureur-generaal, mr. J. A. de Visser, had 18 getuigen gedagvaard, onder wie de brandstichter Z., terwijl de beide verdedigers van N„ mr. Nijgh uit Middelharnis en mr. Oskam uit Rotterdam, 20 getuigen a décharge hadden opgeroepen. Als eerste getuige werd voorgeleid de ver oordeelde Z., die evenals voor de rechtbank verklaarde, dat hij in October 1930 een oude dórschmachine, die niet meer voor het gebruik geschikt was, bij N. heeft gebracht om deze te verbranden. Bij die gelegenheid zou N. tegen hem hebben gezegd: mijn oude rhuis moet er meteen ook maar aan. Er werd toen een af spraak gemaakt, dat Z. 'het huis van N. in brand zou steken, waartoe verschillende maat regelen werden genomen, zooals het opstapelen van stroo, het storten van benzine en het aan steken van een kaars, welke zoo geplaatst was, dat deze, om 7 uur aangestoken, ongeveer te 10 uur brand zou veroorzaken. De oude dorschkast was voor een bedrag van 7000 verzekerd. Inderdaad is op 18 October de boerderij van N. geheel verbrand, behalve een wagenschuur, die gespaard bleef. Er zijn zeven paarden bij dezen brand omgekomen. De burgemeester van Den Bommel, de heer D. Brouwer, verklaarde, dat verdachte N, tijdens het verhoor zeer zenuwachtig was. Het be vreemdde getuige, dat N. tijdens de brand zoo ver mogelijk van het terrein verwijderd was gebleven en zich zelfs ter ruste had begeven toen- het huis nog brandde De volgende getuige was de veldwachter Tig- gelman, wiens proces-verbaal ter terechtzitting door de verdedigers scherp werd becritiseerd. Getuige zei, dat hij dit tijdens het verhoor door den burgemeester had opgemaakt. Een dochtertje van den veroordeelden Z. heeft haar vader over de brandstichting bij N. hooren spreken. Dat was ongeveer twee weken voordat de brand uitbrak. Naderhand heeft haar vader verteld, dat hij de brandstichter was. De boerenarbeider P. Kievit was vroeger bij N. in dienst, doch is na den brand ontslagen, omdat hij niet wilde liegen. Getuige zeide, dat hij crp 18 Oct. des namiddags te 5 uur op last van zijn baas de paarden op stal heeft gebracht. Getuige nam toen een sterke benzinelucht waar. Ook zag hij, dat de dórschmachine in den stal was gebracht. Ook verklaarde get., dat N. hem toen hij reddingspogingen deed om de dieren te redden, gezegd zou hebben: wacht maar even. Als de verdediger dezen getuige eenige vra gen stelt of hij geld van de verzekeringsmaat schappij heeft ontvangen, zegt hij, dat hij on geveer 9.50 als schadevergoeding voor schoe nen e.d. heeft ontvangen van een oom van N. Proc. Generaal: Maar u waart toch niet ver zekerd. De Burgemeester, nogmaals voorgeroepen, zegt dat op zijn verzoek eenige werklieden door de verzekeringsmaatschappij onverplicht scha deloos zijn gesteld. Proc. Generaal: dan als premie voor de hulp verleening. Verschillende getuigen bevestigen de voor de Rechtbank vroeger afgelegde verklaringen. De inspecteur der verzekeringsmaatschappij, de heer Taris, verklaarde een schaderekening te hebben opgemaakt tot een bedrag van 28.944.87. Na de taxatie bleken nog ver schillende goederen aanwezig, welke niét aan get. als gered waren opgegeven, o,a. een meu bilair, totaal voor 2500. Nadat de beide verdedigers op verzoek van den president afstand hadden gedaan van ver der getuigenverhoor, was het woord aan den procureur mr. J. A. de Visser, die na er op gewezen te hebben, dat deze zaak staat of valt met de verklaringen van Z., die voor deze brandstichting veroordeeld is. Spr. zeide uit diens verklaringen, welke in alle instanties eens luidend zijn, de overtuiging van verdacbtes schuld te kunnen verkrijgen. De gronden, waar op het vrijsprekend vonnis der rechtbank be rust, zijn naar spr.'s meening niet juist. Niet uit gebrek aan overeenstemming met andere ver klaringen, doch op grond van tegenspraak in eigen verklaringen aan den hoofdgetuige vraagt spr, vrijspraak. De verdedigers deelden hierna mede van het pleidooi af ite zien. Het Hof zal 13 dezer arrest wijzen. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Zitting van Dinsdag 3 Nov. In een zaak van P. B. C„ 54 jaar, waarne mend directeur te Ouddorp en K. v. d. K., 57 jaar, directeur te Brielle, die in hooger beroep hadden terechtgestaan van een vonnis van den kantonrechter te Brielle, waarbij zij ter zake van een overtreding van de Arbeidswet waren ontslagen van rechtsvervolging zij hadden nagelaten zorg er voor te dragen, dat in hun fabriek te Middelharnis niet langer werd ge werkt dan door de Arbeidswet is toegelaten, doch hadden kunnen waarmaken, dat zij den bedrijfsleider, die dan ook ter zake is veroor deeld, hadden opgedragen toe te zien op de naleving van de Arbeidswet van welk vonnis de ambtenaar van het O, M. in appèl was gekomen, 'heeft de rechtbank het vonnis ver nietigd en opnieuw rechtdoende verdachten vrij gesproken. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd L. Vink t'e Sommelsdijk. NOTARIS IN ZIJN KANTOOR VERMOORD GEVONDEN. M;en meldt uit Gorinchem Toen'heden het personeel van notaris W. J. Courrech Staal te Gorinchem in het kantoor verscheen kwam helt tot de ontstellende ontdek king, dat de notaris vermoord in zijn kantoor lag. 'De politie stelde een uitgebreid onderzoek in. De heer Courrech Staal woonde alleen in ■het gebouw aan de Burgstraat, waar zoowel het woonhuis als het kantoor waren onderge bracht. Gebleken is, dat de brandkast op nor male wijze was geopend, doch het schijnt, dat er op het kantoor e:en hevige worsteling heeft plaats gehad. Telefoondraden warén doorge sneden. Naar wij nader vernemen staat het wel vast, dat notaris Courrech Staal het slachtoffer van een roofmoord is geworden. De moord is ontdekt door bet 17-jarige dienst meisje W. van Hof. Deze kwam heden Vrijdag morgen als gewoonlijk om half acht aan de woning van den notaris, waarvan zij een sleu tel heeft. Op het kantoor vond zij den notaris op den grond liggen. Onmiddellijk heeft zij de politie gewaarschuwd, die onder leiding van den Commissaris, den heer W. va nMarel, een voor- loopig onderzoek instelde. Uit dit onderzoek bleek, dat de moord Don derdagavond, na het vertrek van het kantoor personeel heeft plaats gehad, Het bed was niet 'beslapen, en het is waarschijnlijk, dat de moor denaar zich gewoon als cliënt bij den notaris heeft aangediend. Uit de situahe op het kantoor valt op te maken, dat de notaris moet zijn aangevallen, terwijl hij voor zijn bureau zat. Een worsteling moet hebben plaats gehad, welke met den dood van den notaris is ge ëindigd, Het slachtoffer lag met het hoofd tus- schen den kachel en de schoorsteen. De worste ling moet zóó hevig zijn geweest, en de val van het slachtoffer zoo zwaar, dat niet alleen de kachel werd verschoven, doch dat tevens de marmeren plaat van de schoorsteenmantel is gebroken, en de rechterzijstijl van den schoor steen is ontwricht, en op d'en grond terecht ge komen. Na het plegen van den moord heeft de dader de sleutels van de brandkast genomen, en deze geopend. Een pak bankpapier wordt vermist. Heit juiste bedrag kan echter nog niet worden opgegeven, MALAISE HUMOR. Plaats van handeling: het terrein voor den ingang van het groote circus Sarasani te Am sterdam. „Tjonge, tjonge, wat een menschen Enfin, 't is de moeite ook waard." „Zegt u dat wel, meneerDie leeuwen en die tijgers: ze gehoorzamen onmiddellijk aan het bevel van deiï dierentemmer." „Ja, en die acrobaten, nergens ter wereld wordt zóó prachtig gewerkt als hier bij Sara sani." „Maar wat mij toch maar het mooiste is: dat is de dressuur der paarden: hun slanke lichamen te zien bewegen op de maat van de muziek, hen te zien springen over hindernissen, hun galoppeeren door de manege, o, dat is het mooiste van alles." „Volkomen met u eens; dat moet hier in dit circus tot het hoogste punt zijn opgevoerd. Vooral dat ééne dier; men zegt, dat het wel vijftig duizend gulden waard is. Maar als je dat beest ook ziet springen Hier mengt zich een derde in het gesprek. „Ik kan me niet begrijpen, dat Sarasani al zijn paarden gaat verkoopën." „Hè, wat Groote verwondering bij de twee eerste sprekers. ,,'t Is toch waar. Hij koopt er bankinstellin gen voor." Nog meer verbazing bij de eersten. „Hè, wat? Waarom?" „Die springen nóg beter dan paarden." Tableau. Naar men ons mededeelt hebben ook alle agenten der R. T .M, op Flakkee met ingang van 1 Jan. a.s. ontslag ge kregen. In verband met onze mededeeling van Dinsdag j.l. betreffende het steunen van concurreerende ondernemingen door het publiek, deelt men ons mede, dat de R. T. M. zelf hier alle aanleiding toe geeft. J.l, Dinsdag met den dienst van 3 uur uit Hellevoetsluis naar Mid delharnis b.v., werden er 150 koeien vervoerd, plus nog klein vee en een auto. Alle gangpaden stonden vol vee en een klein stukje was opengehouden, om van de tweede in de eerste klas te kunnen komen. Op Middelharnis-haven werd eerst een gedeelte van het vee ge lost, waarop de passagiers gelegenheid kregen de boot door allerlei vuil te verlaten. De traim was hierdoor ver over tijd. Men vraagt zich af, of hier niet vol doende reden was om zoo'n veestapel per afzonderlijke boot te doen ver voeren. LIL Als plaats voor de volgende zomervergadering kon Den' Bommel niet in aanmerking komen, straks zouden de grootste zalen op Flakkee te klein zijn. Besloten werd het volgend jaar te vergaderen in Hotel Spee te Sommelsdijk. Tot afgevaardigde bij het Ned, Landbouw- comité werd gekozen P. van Schouwen en tot plaatsvervangende leden J. Buth G.Jz. te Dirks land en Jb. Koert Cz. ,te Stad aan 't Haringvliet. Toen kwam aan de orde de verkiezing van een voorzitter Gelukkig was het, dat de periodieke aftreding toch een verkiezing noodzakelijk maakte, anders had het vermoedelijk uitgeloopen op een scher- vengericht. Zoodra de voorzitter dit punt aan de orde stelde, werd het rumoerig in de zaal. Verschil lende leden voerden 'het woord over de vraag wat van een voorzitter werd verlangd. De be spreking was echter te verward, om daarvan een behoorlijk verslag te geven, tot Jan Vroeg- indeweij Lz. te Middelharnis het woord werd verleend. Deze hield een uitvoerig betoog over allerlei grieven van paardepeentelers, voor wie Van der Koogh niets, althans niet genoeg deed en dit waarschijnlijk niet, omdat hij daarvoor niets voelde, doch omdat hij als Regeerings- ambtenaar aan 'handen en voeten gebonden om het zoo te zeggen overgeleverd was aan zijn superieuren, in casu de Regeering. Met dit feit voor oogen verzocht spreker den te be noemen voorzitter zijn ontslag als zoodanig te nemen, indien- hij door de Regeering' in een Rijksbetrekking werd benoemd. Deze rede werd luide toegejuicht, vooral door de leden uit centraal Flakkee. Nu wisten we waarop dat zou uitloopen De vice-voorzitter Van Schouwen, burgemees ter van Oude Tonge, kon nu volgens die rede neering niet in aanmerking komen. Als burge meester eener gemeente was hij verplicht, de Regeering en hare raadslieden te steunen en het gezag hoog te houden. Verzet plegen, wat aller- zijds gepropageerd werd, of Regeeringsbesluiten saboteeren, wat eveneens aanbevolen werd, was van een 'burgemeester en vooral van Van Schou wen niet te wachten, zoodat het iemand moest zijn, die de handen vrij had om er op in te slaan en bovendien op moreel gebied er niets bij te verliezen had 1 MIDDELHARNIS, Vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis op Dinsdag 10 November 1931, des namiddags 2 uur. Te behandelen 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming lid schattingsmissie. (Vacature J. Struik). 3. Vaststelling verordening op de heffing van besmettelijke ziektcngelden, 4. Vaststelling verordening betreffende het beroep, bedoeld in artikel 7 en 9 der woningwet. 5. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1930. 6. Aangehouden voorstel van Burgemeester en Wethouders omtrent verhooging op' centen grondbelasting. 7. Vaststelling Gemeentebegrooting 1932. Inschrijving naar de pacht voor het bouw. jaar 1932, van 3.94.90 H.A. (9 Gem. 223 R. Sommelsdijksche maat) Bouwland, te Som« melsdijk, in den polder »De Oude Plaat«, aan de Blinde Dreef. Vrije cultuur, met uitzondering van ajuinbollen en zaden. De verhuring geschiedt zaaiensveld en de inschrijving per 0.40.51 H.A. (S Gemet) zaaiensveld. Geen onkosten. De pacht moet voor de helft bij vooruitbetaling worden voldaan, en de wederhelft op 1 Nov. 1932, waarvoor borgtocht kan geëischt worden. Inlichtingen te bekomen bij ondergeteekende Inschrijvingsbiljetten uiterlijk Dinsdag 10 Nov. 1931 in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Donderdag 5 Nov. Kipeieren 47—51 Kg. f 4.40 tot f 5,—, idem 58-60 Kg. f 7.35 tot f 7.75. idem bruin 60 Kg. 7,30 tot f 795. Eendeieren f 5 80. Per 100 stuks. Aanvoer 5000 eieren Ulenveillng. Grove f 2.29. Gewone f 2,53 tot f 2,70. Driel ngen f 2 38. Pickkr? f 3,47. Alles per. en inclusief baal. Aanvoer 55.250 Kg. 34017 en MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK 7 November 1931. es Treurende over het verlies van onze gelkfde Moeder, behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden Vader, Behuwd. ,Groot« vader. Broeder, Zwager en Oom, den Heer (Weduwnaar van Antje Spek) in den ouderdom van 65 jaar en 9 maanden. W. KEUR. D KEUR-Bette. JOHANNA KEUR. Jb. KEUR-verloofde JOH. KEUR. J. J. KEUR-Ribtvelt JANNA C. KEUR. en Kleinkinderen. Dirksland, 5 November 1931. Voor de zeer vele blijken van be« langstelling, ons betoond bij het over. lijden van onzen geliefden Vader, den heer betuigen wij onzen oprechten dank. Familie VAN NIEUWAAL. Ooltgensplaat, 6 Nov. 1931. 34023

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 5