■b Zaterdag 24 October 1931. No. 3792 Pit nmnmer neslaal uil Brie Biaflen "tweede blad. PP IS im ■8 IÉ ISP m HP 4^11 HP HIP «i Ml 0 WELF-SCHOENEN Binnenweg 32, Rotterdam, - leiel. 50955 SCHAAKRUBRIEK. Ws ÉH "m mm WM m, M. m. Wm Jmê.. I§L mSa] DAMMEN. Plaatselijk Nieuws» HET BEHOUD VAN GOEDE VOETEN IS EEN DEEL UWER GEZONDHEID. DRAAGT DAAROM Speciaalzaak H. ADEMA, DE BANKOVERVAL TE ROTTERDAM. TN WOC-SItrNO WSES Correspondentie deze Rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanning, Gerarduslaan 15, Eindhoven. No. 219. De oplossing van probleem no, 250 is 1. Pd2 dreigt 2. e4 mat. Het variantenspel is vrij eenvoudig. Het zwarte paard en dito toren op a2 en b2 zijn bovendien wel wat duur gekochtOok de rol van het witte paard, dat m.i. alleen de sleutelzet doet, is niet van veel beteekenis. Probleem voor den wedstrijd. No. 255. A. ABELA. Bron 4 Zwart (4) mm, Wit (7). Wit: Kb6, DM, Tc8, Lh8, Pg4, pi. c6, f5. Zwart: Kc4, La4, Pg2, pi. c6. Wit geeft mat in twee (2) zetten. Oplossing inzenden vóór Zaterdag 21 Nov. VERBETERING. De laatste driezet in rubriek no. 218 heeft zooals de oplossers wel bemerkt zullen heb ben tot nummer: 254. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan- delijksche prijs van 2.50 moet men de meeste punten hebben. Ook niet-abonné's zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen ge'en oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Een onoplosbaar probleem vervalt voor den wedstrijd. Ter besparing van porti is de oplossings termijn op circa 4 weken gesteld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel tezamen kunnen opzenden. Stand van den ladderwedstrijd na probleem no. 250. 249 250 Totaal. F. C. Laas 57 2 59 „Udi" 48 —1 2 49 D. Kareis 36 2 2 40 B. Duvergé 30 2 2 34 P. Klein 6 2 2 10 C. Hofland 8 -1 2 9 J. P. Coppens 4 2 2 8 G. van Gelder 6 6 (2) A. Verbrugge 6 6 (2) L. Weeda 2 2 Oplossing Eindspel no. 330. 1. c7, Tc4; 2. Thl, Kg5; 3. Tel, Tel; 4. Pe4, Kf4; 5. Pc3 enz. Eindspel no. 332. J. DUFRENSE. S. L. S. II no. 3. Wit: Kbl, Te6, La2, Pb3, pi, b2, b4, c2, g7. Zwart: Kh7, Tgl, Pdl, pi. b5, c3, d2, g6. Wit begint en maakt remise. Eindspel no. 334. A. SELESNIEFF. Hf lill X mm -ma x r Wit aan zet, remise. Oplossing: 1. Ph5, g2; 2. Pf4, glP(Df D.); 3. Pe2f, Kd2 (Pe2: pat); 4. Pgl, Ke3 (op Kei volgt Pf3 enz.); 5. Ph3, Lh3 pat. (Correspondentie dezer rubriek aan M. Verbiest, Sommelsdijk) Oplossing probleem no. 79. Het slaan wordt door twee stipjes aangeduid. De stand was Zwart: 10, 11, 12, 15, 21, 25, 49 dam. Wit: 24, 30, 33, 34, 36, 37, 40, 48. WitZwart 1. 3731 49 35 2. 34—29 25 23 3. 31—27 35 31 4. 36 29. Gewonnen. Zwart kwam na een slagzet op ruit 43, Wit speelde daarop 3933, en Zwart nam toen dam op 49, en Wit won als bovenstaand. Probleem no. 80. Zwart: 6, 8, 11, 13, 16, 19, 20, 23, 25, 30. Wit: 21, 22, 27, 28, 32, 34, 37, 39, 44, 49. Wit speelt en wint. Eindspel no. 81. Zwart: 15 dam, 26, 35, 42. Wit: 16, 27, 36, 39, 41, 45. Wit speelt en wint. Oplossingen in de volgende rubriek. Uit onderstaanden stand kan men zich over tuigen, dat drie dammen tegen één dam altijd geen remise is. Het is in de meeste gevallen remise, doch de vraag is hier welken stand men heeft als de vierde dam genomen wordt. Is de stand als volgt: Wit Dam op 41, 37 en 32, Zwart Dam op 4, dan wordt het door Wit a 11 ij d gewonnen. Volgende week volgt de oplossing. DE WAARDE DER SCHIJVEN. Wit heeft een schijf op 48, Zwart op 3, dus beiden dezelfde stand. Maar Wit is aan zet, daardoor verkrijgt de witte schijf groote waarde. Wit speelt 48—43, Zwart 3-8, Wit 43-38, Zwart 8-13, Wit 38-33, Zwart 13-18, Wit 33—28 en wint. Men ziet dus, dat de schijf van Wit, om dat h ij het eerst moest spelen, veel grootere waarde verkreeg dan Zwart. Hoewel elke schijf oogenschijnlijk dezelfde waarde heeft, stijgt of daalt hare waarde door de wijze waarop men1 haar gebruikt. Zet eens de aanvangsstelling op het bord. Op de vakken 35, 36, 45 en 46 zijn 4 witte schijven, die slechts over eene ruit in het spel gebracht kunnen worden. Voor Zwart zijn op de vakken 5, 6, 15 en 16 dergelijke rand- schijven geplaatst. De randschijven hebben wel iswaar dezelfde materieele waarde, maar zijn niet zoo gunstig geplaatst als de overigen. Speel daarom uw schijven zoo weinig mogelijk naar den kant, maar probeer een sterk dentram te vormen. Hiermede geloof ik onze abonné's A. W., T. A. en L. v. N. wel voldoende ingelicht te hebben. CORRESPONDENTIE. A. V, te B. Uw kaart ontvangen. U de mijne ook J. A, v. A. te Nieuwe Tonge. Zaterdag zal ik even bij U aankomen. Zorg U ze dan gereed te hebben in nummering. J. B. te Oude Tonge, De nummering is van 1 tot en met 50, te beginnen links boven in den hoek. DAMCLUB „KUNST EN VRIENDSCHAP". Zooals gewoonlijk waren het Donderdag avond weer spannende partijen, waarin de lei ders elkaar vlak op de hielen zaten. Er komt, als m'en de ranglijst bekijkt, al eenigszins tee- kening in. Er wordt nu in tegenstelling met verleden jaar twee keer tegen elkander ge speeld, wat het bereiken van de bovenste plaats weer moeilijker maakt. Verleden jaar werd slechts één keer tegen elkander gespeeld. Hier volgen de uitslagen van Donderdag avond B. v. d. NieuwendijkA. Krijgsman 20. B. v. d, NieuwendijkJ. Buis 2—0. J. Buis—I. Roetman 02. M. v. d. NieuwendijkP. Homburg 20. B. Vis—M. Langbroek 2—0. H NoordijkJ. Krijger 1 i. M. Langbroek—A. Wielaard 2—0. H. NoordijkP. Homburg 02. D. VroegindeweijP. Homburg 2—0. B. Vis—J. Buis 20. A. Krijgsman—M. v. d. Nieuwendijk 02. B v. d. Nieuwendijk.I. Roetman 2—0. Over de wedstrijden het volgende Allereerst wil ik memoreeren den wedstrijd B. v. d. Nieuwendijk—I. Roetman, twee tegen standers, welke verleden jaar resp. als eerste en tweede eindigden. B. v, d. Nieuwendijk wist deze onvergelijkelijke partij fraai te winnen, waarmede hij zich op de bovenste plaats nes telde. M. v. d. Nieuwendijk speelde verder een fraaie partij tegen A. Krijgsman, welke hij in een overwinning omzette. B. Vis won op fraaie wijze van J. Buis. D. Vroegindeweij had in P. Homburq z'n man gevonden, maar tenslotte won hij. H.Noordijk speelde 'n goede partij tegen T. Krijger, welke in remise eindiode. M. Lang broek herstelde zich, door A. Wielaard fraai te kloppen. Stand op Donderdag 23 October 1931, 1. B. 2. M 3. B. 4. T. 5. I 6. D. 7. A 8. T.' 9. H. 10. K. 11. H 12. P.' 13. M. 14. A. 15. F gesp. gew. gel. verl pt. v. d. Nieuwendijk 8 v. d Nieuwendijk 10 13 Vis Krijger Roetman Vroegindeweij Krijgsman Buis Noordijk Vroegindeweij Vroegindeweij Homburg Langbroek Wielaard Noordijk 9 11 5 9 5 5 12 6 10 2 6 7 9 5 6 5 4 2 2 1' 1 1 1 3 0 1 0 1 0 11 0 0 2 13 16 20 13 14 11 9 4 6 3 3 6 2 2 0 SOMMELSDIJK. Tegen een persoon is al hier proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van het Motor- Rijwielreglement. Deze week wordt alhier een lading witlof naar België verscheept. Dit product werd dit jaar voor het eerst alhier verbouwd. Door den heer A. Palingdood, alhier, is tegen 1 Januari a.s. ontslag gevraagd als klok- opwinder. Deze functie wordt door hem sinds 1 Jan. 1890 waargenomen. De aardappelen worden alhier gekocht voor 2.50, de uien voor 1.50 a 1.60 en de paardepeen voor 1.10 per H.L. Belanghebbendenj worden er aan herin nerd, dat de ontvanger dezer gemeente Dins dag 27 October a.s. zitting zal houden tot het ontvangen van schoolgelden. Op dé 1.1. Woensdag gehouden week markt waren 12 biggen en eenig pluimvee aan gevoerd. Wij bfengen in herinnering, dat de rente- kaarten en -boekjes van de arbeiders, die in Sommelsdijk wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 29 October 1931. Woensdag 21 October 1.1., 's avonds 7 uur, werd in de Bewaarschool alhier een ver gadering gehouden van daartoe uitgenoodigden om zoo mogelijk te komen tot oprichting van een vrijwillig brandweerkorps. De vergadering welke stond onder presidium van den heer J. H. Dijkers, wethouder dezer geme'ente, was bezocht door bijna alle uitge noodigden. De Voorzitter riep den aanwezigen een har telijk welkom toe. Reeds meermalen, aldus spr., is in Somelsdijk er over gesproken en getracht een vrijwillig brandweerkorps op te richten, om dat de zaken zooals ze thans bij de brandweer loopen, niet in orde zijn. Tot nog toe is dit evenwel niet gelukt. Nu echter een nieuwe mo torbrandspuit is aangeschaft, die met 4 stralen tegelijk kan werken, is de wenschelijkheid van een vrijwillige brandweer opnieuw ter sprake gekomen. De uitnoodiging tot bijwoning dezer vergadering is vracht daarvan. De vraag was nu of de aanwezigen tot het beoogde zouden willen medewerken. Hierbij mag natuurlijk niet uit het oog worden verloren, dat de gemeente Oostdijk van Mej. de Wed. J. Smit is dit Woensdagavond aangeloopen op 890.— Mej. J. Brugman is deze week naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd om aldaar een operatie te ondergaan. De stoffeerder A. Albregts had 't onge luk met het aan gang maken van de motor, dat de zwengel terug sloeg, waardoor hij zulk een slag tegen zijn arm kreeg dat zijn pols brak. Medische hulp was noodig. Donderdagmorgen werd per stoomboot een jeugdige vrouwspersoon onder geleide van de politie weggebracht, welker aanhouding van uit Hoogeveen verzocht was. STAD AAN 'T HARINGVLIET. L. van Antwerpen heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag gevraagd als veldwachter, havenmeester en bode. De pakhuisbaas J. Braggaar, die 'bij de arrestatie van een der daders van den Bankoverval te Rotterdam een werkzaam aandeel had en daarbij door een schot aan het hoofd werd gewond. Men ziet hier de heer Braggaar met een verbonden hoofd bij de auto, waarin de dader trachtte te ontkomen. een andere positie inneemt dan een werkgever. Een werkgever vraagt werk te verrichten. Een gemeente kan echter ook arbeid eischen. Dat is eenmaal het recht der overheid. De gemeen te neemt in deze evenwel een democratischer standpunt in. Ze wil thans eerst zien of er vol doende vrijwilligers zijn, die tot verwezenlijking van het beoogde doel, zich beschikbaar stellen. Mochten er niet voldoende vrijwilligers zijn, alsdan gaat de gemeente alsnog over tot aan wijzing van verschillende personen, die alsdan toch verplicht worden arbeid bij de brandweer te verrichten. We mogen echter niet uit het oog verhezen, dat een vrijwillig brandweerkorps veel schooner en edeler werkt dan een ver plicht. Liefdewerk valt niet zwaar. Op duide lijke wijze wordt dit door hem uiteengezet. De gemeente Sommelsdijk is thans in het bezit van een tweetal motorbrandspuiten, die beiden onder het beheer zouden komen te staan van het vrijwillig korps. Dit korps moet niet groot zijn, maar goed functioneeren. Allen moeten op elkaar gehand zijn. Functies zullen dezen avond onder de aanwezigen niet verdeeld worden. Daar wordt later over gesproken. Aller eerst moet een nieuwe verordening worden ontworpen wat nogal wat voeten in de aarde heeft, omdat deze aan Burgemeester en Wet houders moet worden aangebodendoor den Gemeenteraad moet worden vastgesteld en dan ter kennis van Gedeputeerde Staten worden gebracht. Het ligt in de bedoeling om voor de werk zaamheden die bij brand worden verricht, uit- keering te geven. Voor de oefeningen, die druk ker zullen worden gehouden dan tot dusver, zal niet worden betaald. Eéns per jaar kan b.v. een gezell'igen avond worden gehouden. Uit het oog mag niet worden verloren, dat volgens de Gemeentewet bij brand het opper bevel berust bij den Burgemeester, terwijl Bur gemeester en Wethouders belast zijn met de zorg voor de doeltreffende verdeeling en den goeden staat van voldoende brandbluschmid- delen, alsmede voor de deugdelijke voorberei ding van hun onmiddellijk gebruik in geval van brand, benevens het toezicht op al wat brandgevaar zou kunnen opleveren. Het brandweerkorps kan dus niet doen wat het wil, maar toch zal het staande onder den Brandmeester-Generaal en Brandmeesters, e'en vrij groote vrijheid worden gelaten. De vraag wordt door de vergadering nog besproken betreffende de z.g. brandpolitie. Den inwoners zal moeten worden geleerd, dat de brandweermannen dn geval van brand bij af zetting van terrein e.d, een zeker recht daartoe bezit. Alsdan! deelt de Voorzitter mede, dat zoo spoedig mogelijk een tweede vergadering zal worden belegd om de ontwerp-verordening, die in intiemen kring zal worden opgesteld, met elkander te bespreken. Hierna wordt de vergadering gesloten nadat de Voorzitter allen dank heeft gebracht voor hunne tegenwoordigheid en bereidwilligheid. Hij spreekt den wensch uit, dat slechts weinig van het vrijwillig korps gebruik zal behoeven te worden gemaakt, doch wanneer het noodig mocht zijn, alsdan vertrouwt spreker, dat de leden van het korps zullen uitmunten in ge trouwheid en plichtsbetrachting. (Applaus). Alle aanwezigen gaven zich als lid van het op te richten korps op. Ten overvloede wordt nog gemeld, dat de oude brandweer in functie blijft totdat het vrij willige korps officieel in functie treedt, waar van naturlijk publicatie zal geschieden. MIDDELHARNIS. Bij publieke verkooping van een woon- en winkelhuis staande aan den Voor rekening van J. H. van Asperen en| A. C. Korvink alhier wordt in deze ge meënte een pootaardappelbewaarplatas gebouwd op een terrein gelegen in de z.g.n. Boomgaard- dreef. Er is plaats voor 4000 kistjes. DEN BOMMEL. Het dochtertje van L. Wolfert is voor het ondergaan van een operatie naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Tot bestuurslid van de Groene Kruis afdeeling alhier is benoemd Dr. S. Oosthoek alhier. De prijzen der veldvruchten zijn op het oogenblik als volgtAardappelen 2.60, uien 1.60, peen 1.25. Verslag van de vergadering van de afd. Den Bommel der Zuid-Hollandsche vereeniging het Groene Kruis op Woensdag 21 Oct. 1931. De vice-voorzitter, de heer van Rossum, opent de vergadering en heet alle aanwezigen wel kom. De secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. De rekening over het jaar 1930 wordt door de heeren Mooyaart en Melissant nagezien waarna genoemde heeren voorstellen de reke ning goed te keuren. De voorziter dankt den heer Mast voor zijn accuraat en zuinig beheer. In zijn verslag over den toestand der afdee ling stippen we nog even de opmerking van den secretaris aan, dat het zoo jammer is, dat men dam pas lid wordt, wanneer men door ziekte eenig voorwerp uit het magazijn noodig heeft. Van deze plaats wekken we nog even onze dorpsgenooten op, om allen toe te treden tot de zoo nuttige vereeniging. Ook worden de aanwezige leden opgewekt om in eigen omgeving zooveel mogelijk propaganda te maken. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn uitgebreid verslag. Op voorstel van het bestuur wordt dokter Oosthoek benoemd tot permanent bestuurslid. De aftredende leden van het bestuur, de heeren van Rossum en Verheul, worden bij overgroote meerderheid van stemmen herkozen. Beide hee ren nemen de benoeming aan en danken de ver gadering voor het in hen gestelde vertrouwen. Hierna brengt de heer Mast als afgevaardigde voor de alg. vergadering verslag uit. Een zeer uitgebreid verslag is het, dat door de vergadering op hoogen prijs wordt gesteld. De voorzitter dankt den heer Mast en zegt, dat het al lang geleden is, dat we op deze plaats zoo'n keurig verslag hebben gehoord. Meerdere leden stemmen daarmee in. Tot afge vaardigde naar de volgende algemeene ver gadering wordt opnieuw benoemd de heer Mast en tot plaatsvervanger de heer van Rossum. Daarna deelt de voorzitter mede, dat het be stuur de woning van wijlen Mej. Krijger heeft aangekocht. Ofschoon 'hij van meening is, dat het bestuur daartoe geen machtiging had, hoopt hij, dat de vergadering deze stap van het be stuur goed zal keuren. Immers het is om ver schillende redenen niet gewenscht om zooiets op een algemeene ledenvergadering te bespreken. De heer Arensman is de meening toegedaan, dat op de vorige vergadering het bestuur wel degelijk machtiging heeft verkregén om in dien geest te handelen. Meerdere leden deelen deze overtuiging. In elk geval wordt de aankoop door de vergadering bekrachtigd. Het bestuur wil de groote boven kamer bestemmen voor berging van de materia len en de rest van de woning te verhuren. De heer Goemaat vraagt of de ruimte zulks toelaat. We moeten ons nu niet al te be krompen gaan behelpen. De heer Arensman kan zich met de gedachte van het bestuur vereenigen, als er iemand ge vonden kan worden, -die voor alle artikelen goed zorgt. Het bestuur vraagt machtiging om deze zaak op de meest gunstige manier voor de afdeeling af te handelen. De leden vinden dit de beste oplossing. Bij de rondvraag vraagt de heer Luijendijk of we op de volgende vergadering wederom op een verslag van den afgevaardigde kunnen rekenen. De heer Wesdijk vraagt of nu niet uitgemaakt kan worden, dat hij in die woning kan. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit aan het bestuur overgelaten is en dat die de zaak nog eens aan alle kanten moet bezien. Daarna sluit de voorzitter de vergadering met dank voor de trouwe opkomst. OOLTGEëNSPLAAT. Tot Gezworene van den polder Het Rietveld is gekozen de heer G. M. van Oorschot. Woensdagmiddag wilde de heer van O. uit Goes op den Oud'enlandschen Dijk alhier met zijn filets uitwijken voor een vrachtauto. Hij maakte een verkeerde manoeuvre en kwam door de ruit van den auto te vallen. De fiets werd vermeld. De heer van O. is met ernstige ver wondingen naar een der ziekenhuizen te Rot terdam vervoerd. Vergadering van de afdeeling Ooltgens- plaat van Het Groene Kruis op Donderdag 22 October, nam. 6.30 uur, in Hotel Moelker. Aanwezig 33 leden. De voorzitter, de heer L. A. Hobbel, zegt, dat als naar getvoonte de vergadering niet druk bezocht is, doch het doet hem genoegen, dat verschillende leden voor de eerste maal aan wezig zijn, en hoopt dat zulks navolging mag vinden. Hiermede werd de vergadering met een woord van welkom geopend verklaard. Vervolgens leest de heer J. Bol de notulen, welke onveranderd onder dank worden vast gesteld. Tot bestuursleden worden herkozen P. van den Heuvel, Dr. C. W. Kramer en W. Voogt, welke allen onder dank de benoeming aannemen. Nadat W. M. de Vos verslag uitbracht over het nazien der rekening over 1930 wordt deze vastgesteld als volgt: Inkomsten 3723, uit gaven 1663.75, goed slot 2059.25. De rekening der T.B.C.-hestrijding sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 1187.56. Tot leden der commissie tot het nazien der rekening over 1931 worden benoemd A. Klein, Jan van Nieuwaal en A. van Putten. De begrooting voor 1932 wordt aangeboden als volgt: Inkomsten en uitgaven 4199.25. Hierna wordt de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering gelezen. De heer P. van den Heuvel kan zich ver eenigen met het voorstel om een gediplomeerd baker aan te stellen, welk punt nader door Dr. Kramer wordt toegelicht. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering wordt benoemd Dr. Kramer en tot plaatsvervanger P. van den Heuvel. Gelezen wordt een verslag van de werk zaamheden van Zuster Alblas, en wel van 1 Oct. 1930 tot 1 Oct. 1931. Er werden 2184 bezoeken afgelegd in 90 ver schillende gezinnen; 1 patiënt werd in het zie kenhuis verpleegd gedurende 15 dagen; 19 maal werd assistentie verleend bij kunstbewerking of operaties; 3 maal bij het vervoeren van pa tiënten; 4 maal bij afwezigheid van Dr. Kramer; 7 maal werd hulp verleend aan overleden pa tiënten; 3 keer werd de brancard gebruikt, en 1 maal de draagstoel; 193 verplegingsartikelen worden uitgeleend, waarvan er 173 werden te rugbezorgd. De voorzitter deelt mede, dat dezen zomer door de heeren Breur een ledikant aan de ver eeniging is geschonken. Moge dit navolging vinden. De voorzitter zegt, dat het gewoonte is, dat bij overlijden 2 menschen gevraagd worden, een enkele maal wordt hulp verleend door de Zus ter, doch sommigen meenen, dat de Zuster zulks verplicht is. Dit is niet het geval. Het bestuur stelt voor, dat wanneer de zuster gevraagd wordt, hervoor aan de vereeniging betaald moet worden 25 voor een eerste klas begrafenis, 12.50 voor een 2e klas en 5 voor een 3e klas begrafenis. De heer Mookhoek verklaart zich tevreden over de hulp der zuster in zulke gevallen, doch voordeel is het niet, want als de zuster haar werk verricht heeft is er nog verdere hulp noodig. De voorzitter: Ieder blijft vrij om van de hulp der zuster gebruik te maken, of zooals het hier gebruikelijk is. ■Het bedrag moet aan het Groene Kruis af gedragen worden, welke dan een gedeelte aan de zuster afstaat. Wordt goedgevonden, daar ieder vrij blijft. Rondvraag. De heer Joh. van Dam vraagt, als iemand andaag lid wordt, heeft hij dan dadelijk recht op verpleging door de zuster, want sommigen wachten om lid te worden tot ze ziek zijn. De voorzitter: Het zou gemakkelijk zijn, want men heeft een ander laten betalen, en daarom wordt in zulke gevallen gerekend hoe lang ie mand al lid is en dit wordt berekend eer men hulp krijgt van de zuster. De heer Van Putten dacht, dat voor iederen verpleegdag betaald moest worden in zulke ge vallen De voorzitter: Ieder geval zal afzonderlijk be handeld worden, naarmate de draagkracht van het gezin, waar hulp gevraagd wordt. Hierna sluiting door den voorzitter met dank aan de leden. NIEUWE TONGE. Uitslag van de gehouden aanbesteding der pootaardappelkistjes voor de Coöp. Aardappelbewaarplaats no. 2 alhier

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 5