Kerk en School. Officieel Gedeelte. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. Buitenland. Verkoopingen. Marktberichten. GRUWELIJKE MOORD TE WATERINGEN. B. en W. namens den gemeenteraad aan de Wed. J. C. Borgdorff-van' Wijngaarden te Schoonhoven deelneming hebben betuigd bij het verlies van haar echtgenoot. Conform het voorstel van B. en "W, wordt aan M. J. van Reijen een half jaar afschrijving we gens hondenbelasting verleend. Voorts wordt besloten Mej. de Wed. Peeman vrij te stellen van schoolgeld. In verband1 met de door het lid J. de Bakker in de vorige vergadering geuite klachten over den slechten toestand van den beneden Oostdijk, langs de hekken, zegt de VOORZITTER, dat binnen korten tijd een aanvang zal worden ge maakt met het leggen der buizen voor de water leiding. In verband daarmede meenen B, en W., dat zoo min mogelijk kosten moeten worden ge maakt, omdat er toch weer gegraven moet wor den. Wel zal de toestand daar wat worden op geknapt, doch een afdoende verbetering zal eerst plaats hebben na het leggen der buizen. B. en W. bieden den Raad de gemeente- begrooting en de begrooting van het burgerlijk armbestuur, beide voor 1932, aan. Tot leden der commissie van onderzoek wor den aangewezen de heeren J. de Bakker, J. Buth en A. L. Houthuizen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten de gemeentebegrooting dienst 1931 te wijzigen. Daarna wordt een verordening vastgesteld op de heffing van schoolgeld. De bestaande is door de Kroon goedgekeurd tot 1 Januari. Wijzigin gen worden niet aangebracht. In verband met een ingekomen schrijven van den pensioenraad wordt het emolument vergoe ding voor kleeding en rijwiel van den gemeente veldwachter gewijzigd in het emolument ver goeding voor kleeding. Voorts wordt conform het voorstel van B. en W. besloten aan Ged. Staten machtiging te vragen tot opneming van een maximum-bedrag van 15000.— in rekening-courant bij de bank voor Nederlandsche gemeenten. Tenslotte wordt een verordening vastgesteld ingevolge de winkelsluitingswet. Krachtens deze verordening, welke in werking treedt op het tijdstip, waarop de winkelsluitingswet in wer king treedt, zal het verboden zijn een winkel voor het publiek geopend te hebben op den' Zaterdag vóór des voorm. 6 uur en des nam. 10 uur en op de overige dagen vóór des voorm. 6 uur en des nam. 9 uur. (De Zondagsssluiting regelt de winkelsluitingswet zelf)Bovengenoem de uren worden gedurende den zomertijd een uur later gesteld. Voorts zal het toegestaan zijn gedurende den Zondag tot des middags 12 uur in melkwinkels melk te koopen. Het venten, het verkoopen en het te koop aanbieden op__of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- -en waterwegen zal ook verboden zijn op de uren, gedurende welke het krachtens deze verordening verboden is een winkel geopend te hebben. Het verkoopen of bezorgen aan de huizen der ingezetenen van melk- of melkpro ducten zal gedurende den Zondag verboden zijn. B. en W. kunnen in zeer bijzondere ge vallen voor zieken, zwakken of kinderen onthef fing van 'dit verbod toestaan, echter uitsluitend '^i-tusschen 7 en 9 uur voorm. en gedurende den zomertijd tusschen 8 en 10 uur. Van de gelegenheid der rondvraag wordt door geen der leden gebruik gemaakt. Daarna wordt de vergadering gesloten. MIDDELHARNIS. Zaterdagavond, 7 uur zal voor de Ger. Gemeente voorgaan, de heer Honkoop uit Rotterdam. DEN BOMMEL. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds, Jac. Vermaas van Ter Aa. Zondag II Oct. a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk doopsbediening worden gehouden. Doopvaders kunnen zich aanmelden Vrijdag, avond van 7—7.3ü uur. OOLTGENSPLAAT. De beroepen leeraar Ds. J, C. Terlouw van Kamperveen, heelt voor de roeping naar deze gemeente bedankt. den. Het onderzoek werd reeds om 6 uur met volle kracht begonrien. Dr. Hulst uit Leiden kwam even later ter plaatse -en heeft de sectie op de lijkjes verricht, nadat dr. H. L. Jansen, van Wateringen, den- dood door geweldpleging reeds vastgesteld had. Den geheelen Zondag is het onderzoek voortgezet, waarvan de resultaten nog niet bekend gemaakt konden worden. Een geheimzinnig geval. Nader meldt men Deze gruwelijke kindermoord heeft begrijpelijk te Wateringen en in het geheeie W estiand groo- te consternatie verwekt. Het gezin Dekker is te Wateringen weinig bekend; in het voorjaar is het uit Drenthe naar Wateringen verhuisd. De man, die een stille natuur heeit, is werkzaam bij den landbouwer Rasman, die vlak tegenover de woning van Dekker groote landerijen heeft. De woning van Dekker staat aan het einde van de Dorpskade; het is een dubbele arbeiders woning, waarvan het eene gedeelte onbewoond was. Reeds in den vorigen winter liepen,er vreemde geruchten over deze woning. Men had er een vreemden man zien ioopen, die zich -telkens ver dacht in de omgeving van het huis ophield, en eenigen tijd later werden in de bagger eenige kippen -dood gevonden, waarvan de koppen wa ren -aigesneden. Voorts hebben -de vorige bewoners van het huis eens aangifte bij de politie gedaan, dat des nachts de ruiten van hun woning vernield wa ren. Een politie-onderzoek heeft oen geen resul taten opgeleverd. Inmiddels zijn -die bewoners vertroken; het gezin Dekkèrs woonde reeds eeni gen tijd in de my sterieuze woning aan de Dorps- kade. Het drama van Zondag heeft weer vele ton gen in beweging gebracht, en de wildste geruch ten doen -de ronde. Niemand heelt des nachts in de omgeving onraad bespeurd, doch wel is komen vast te staan, dat een bewoner van een groote -tuinderswoning aan -de Zweth tegen 3 uur iemand onder aan de kade heeft zien Ioopen. Het is echter zeer goed mogelijk, -dat -dit Dekker geweest is, -die naar het land ging. De moord moet geschied zijn in -den tijd, -dat de man uit de woning naar het land wandelde. De afstand is slechts 300 meter en men vraagt zich af, hoe he,t gebeuren kon, -dat D. den moordenaar niet gezien heeft. De koeien stonden achter een boschje, dat vlak voor de woning van Dekker staat; het eenig aannemelijke wordt geacht, dat de onverlaat gewacht heeft tot Dekker achter het boschje verdwenen was. De vrouw was om 3 uur ook even het bed uit geweest, doch was, toen Dekker de deur uitging, weer naar boven gegaan. Op dat tijdstip sliepen de kind-eren, Volgens de door -de vrouw afgelegde verklaring, nog rustig in de bedstede. Even later hoorde zij ge stommel beneden -en toen zij daarna naar be neden ging, vond zij de beide kinderen vermoord. Het onderzoek. Uit het onderzoek is gebleken, dat een klein bedrag aan geld vermist wordt, waaruit echter niet het vermoeden wordt getrokken, -dat hier roof dn het spel was. Dekker was landarbeider en leefde van een bescheiden weekloontje. De dader van den afgrijselijken moord moet van de situatie ter plaatse op de hoogte zijn geweest; de moord is geschied met een bijl, welke uit een nabij gelegen schuur gehaald is. Het onderzoek in de omgeving leverde nog wei nig resultaten op. Eenige bewoners van Wate ringen opperden het vermoeden, dat er wraak neming in het spel zou zijn, doch daaromtrent is niets met zekerheid te zeggen. De wanhopige ouders zijn Zondag aan een langdurig verhoor onderworpen. De vrouw verkeerde in een zeer zenuwachtigen toestand en is 's middags naar de Ramaeridiniek -te Loosduinen vervoerd. Voor de bewoners van de Dorpskade en de geheeie omgeving van het Wateringsche Zweth- kanaal was het Zondag een onrustige dag. Nie mand mocht de Dorpskade passeeren tijdens het zeer langdurig -onderzoek, zoodat velen zelfs hun eigen woning langs een grooten omweg moesten bereiken. Het onderzoek werd ook Maandag nog voortgezet. kamer. Daar werpen haar rokken gegrepen door d-e as van de machine, tengevolge waarvan zij werd rondgeslingerd. Er was niemand in de ma chinekamer en pas om kwart voor vijf zag een werkman, die -toevallig langs kwam, het wreede .schouwspel. Hij zette dadelijk de machine af, maar van de ongelukkige vrouw was niets an ders dan een bloederige, onherkenbare massa overgebleven. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. In November en December a.s. zal -de herkeuring sraad' in eenige gemeenten zitting houden'. Wie een keuring kunnen ondergaan, De gelegenheid om in die zitting een genees kundig onderzoek te ondergaan, kan door den voorzitter worden gegeven aan ingeschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet 'bij de land- of -de zeemacht zijn ingelijfd, of -die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, maar nog niet als dienst plichtige in werkelijken dienst zijn geweest. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onder zoek niet -toegelaten personen a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienst plichtige of als zoodanig zijn ingelijfd b. die -dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard c. die als vrijwilliger behooren tot de land macht uitgezonderd den vrijwilligen land storm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat per sonen, die tot den vrijwilligen landstorm be hooren, in het algemeen tot de keuring kunnen worden toegelaten, zonder bijzondere machtiging van den Minister. Het aanvragen van keuring;. Om deze keuring te ondergaan, behoort een aanvraag te worden ingediend, in welke aan vraag aannemelijk wordt gemaakt dat de persoon, wien 'het geldt, na de uit spraak van den keuringsraad vermoedelijk on geschikt voor den dienst is geworden (dit geldt voor hen, die dit jaar door een der keurings- ra-den geschikt werden verklaard); of dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is (dit geldt voor hen, omtrent wie dit jaar geen der keuringsrad'en: uitspraak deed). De aanvraag moet voorts vermelden den ge slachtsnaam, -de voornamen (voluit) en het nauwkeurig adres van -den belanghebbende, da tum en jaar van geboorte, de gemeente en lich ting, voor welke hij voor den dienstplicht is ingeschreven', verder voor zoover hem be kend 'het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij be hoort, en het tijdvak of den datum, voor zijn inlijving of opkomst in werkelijken dienst vast gesteld, en ten slotte: of hij dit jaar voor een der keuringsraden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. Wenscht iemand, die behoort tot de hiervóór onder a, b of c bedoelde personen, keuring aan te vragen, dan is het wenschelijk tevens in de aanvraag te vermelden, welk bijzonder belang voor hem in het ondergaan van -d-e keuring ge legen zou zijn.' De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet zoo spoedig mogelijk gefran keerd worden toegezonden aan 'het volgende adres Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, Gebouw van het Departement van Defensie, Plein 5, 's-Gravenhage. Sommelsdijk, 30 September 1931, De Burgemeester van Sommelsdijk, L. J. DEN HOLLANDER. SOMMELSDIJK. Overleden Hendrik Jordaan, 58 j„ echtgenoot van Arendje Hollaar. MIDDELHARNIS. GeborenGerritje, d. v. D. Vroegin-deweij en L. Los; Leonardus Anthonïus, z. v. J. M. Jacobs !en C. M. de Wit; Johannes Willem, z. v. G. A, Wijnhoff en M. A. Zaaijer. Echtscheiding A. W. Korvink en A. L. W. van den Broek. Overleden: H. Koole, 2 -dagen (Dirksland); C. Born, 78 jaar, wed. van M. van Kassei L. Koudijzer, 76 jaar, echtgenoot van J. M. Bartelse. OOLTGENSPLAAT. Geboren Pieter, z. v. D. Neels en M. van der Wende; Willemp-je, d. v. D. C. van Oost ende en P. J. de Geus. OndertrouwdAren Hartog, 22 j., -en Geer trui Kamp, 19 j.; Jan Kreeft, 25 j., en Cornelia de Vos, 20 j. Postelein 9.40 per 100 K.G Spinazie 9.60 per 100 K.G. Callabas 6 tot 7 per 100 K.G, Soldat de Laboreure 6.60 tot 10 p. 100 Kg, Maagdeperen 7.50 tot 8 -per 100 K.G. William Duches 7.70 per 100 K.G. Div. Handperen 6.50 tot 8 per 100 K.G. Peren (val) 1 -tot 2.60 per 100 K.G. Stoofperen 2.50 tot 11 per 100 K.G. Grauwzoete reinetten 4 tot 10 p. 100 K.G. Goudreinetten (val) 3 tot 4.50 p. 100 K.G. Appels (val) 0.50 ot 2 per 100 K.G. Druiven 16.60 tot 18.50 per 100 pond. Veiling van Maandag 5 October 1931. Kropsla 1 tot 1.80 per 100 stuks. Savoye kool 0.50 tot 4.70 per 100 stuks. Bloemkool 2.50 tot 14.40 per 100 stuks. Andijvie 2.80 per 100 stuks. Dubb. princessen 22 tot 30 per 100 K.G. Stoksnijboonen 19 tot 28 per 100 K.G. Spruiten 10 per 100 K.G. Peren: Cons, de le Cour 3.70 tot 7.20 p. 100 K.G. Gieser Wildeman 4.50 per 100 K.G. Ponsperen 6 -per 100 K.G. Bon Cretien William 8.50 tot 13 p. 100 Kg. Beurre Durandeau 8 -tot 11.80 p. 100 K.G. Appelen: Qoudreinet val 2 per 100 K.G. Bismarck 3.50 tot 8 per 100 K.G. Goud-reinet 3.70 tot 12 per 100 K.G. Grauwzoete reinet 11 per 100 K.G. Transp. de Cronsel 15.80 per 100 K.G. Oranje-reinet 9.40 tot 17.80 per 100 K.G. Diverse val 1.30 tot 5 per 100 K.G. DruiVen 18.80 tot 20 per 100 -pond. Boter 57 -tot 63 -per 100 pond. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK Ingezonden door JAC, KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten -en fruit, Nassaukade 158, telef, 81431, Amsterdam. Afgeloopen week was de handel in aardappe len zeer flauw te Amsterdam, met teruggaande prijzen voor Zeeuwsche bonten en blauwen, die igeen kwaliteit hebben. Voor bonte en blauwe poters is de vraag veel verminderd, slechts Spuische grove drielingen zijn koopers voor te vinden. Voor Drentsche en Overijselsche zand Eigenheimers is bijna geen vraag, deze aard appelen zijn over het algemeen stijf in de kook. Duinzand aardappelen weinig aanvoer. De grootste vraag is naar Blauwe Eigenheimers, blanke Eigenh. en Bonken soorten. Heden 5 October werden de volgende prijzen gemaakt per H.L. Zeeuwsche Bonten 3 -tot 3.60; idem Blau wen 3.20 tot 3.50; idem Bonte en Blauwe poters 1.90 tot 2.20; idem Eigenheimers 2.75 tot 2.90; idem Blauwe Eigenheimers 2.80 -tot 3; Flakkeesche Eigenheimers 2.80 tot 3; idem Blauwe Eigenh. 2.80 tot 3; Spuische Eigenheimers 3 tot 3.20; idem drielingen 2.50 „tot J 2.60; Haarl.meer en Ypolder Bevelanders 2.-60 tot 2.75; idem Eigenheimers 2.70 tot 2.80! idem Blauwe Eigenh. 2.80 tot 3; Vlaamsche Eigenheimers 2.70 tot 2.75. HillegommeT zand 4 tot 6; Katwijker zand 4 tot 6; Anna Pauwlowna zand 4 tot 6; Noord-Holl. Blauwen 3 tot 3.50; Drentsche en Overijselsche zand Eigenheimers 3 tot 5, alles per 100 K.G. VEE EN PAARDEN, ROTTERDAM, 5 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 452 vette runderen, 271 vette kalveren, 598 schapen of lammeren en 1162 varkens. -De prijzen waren: Koeien 2025, 3335 en 37J^-40 et., kalveren 37Y242J^, 47^-252 x/z en 5762JY ct.; schapen 22—30 ct.; varkens 2121)^ ct„ alles per x/z kg.; scha pen 13—18, overj. lammeren 14—20, zuig- lammeren 14—19, alles per stuk. De aanvoer van koeien was iets minder dan vorige week Maandag. De handel was zeer stroef en -de prijzen waren lager. Een enkel prima exemplaar ging nog tot 2J/£ cent boven noteerinig. De aanvoer van schapen was klein en de handel zeer gedrukt, omdat de exporteurs hun quantum te Hoorn en Alkmaar hadden gekocht. De prijzen waren daardoor veel lager. Varkens met grooten aanvoer en tamelijken handel, doch niet zoo vlot als vorige week. De prijzen waren minder vast met afloopende markt. Zouters met kleinen aanvoer en tamelijken handel. Hier werd 18 en 19 cent besteed. AMSTERDAM, 5 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 605 vete koeien, waar van de prijzen waren: le kwaliteit 72—80 c., 2e kwal. 60—70 c., 3e kwal. 50—60 c., mindere soorten 40—46 ct„ alles per K.G. slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien 140320, per stuk; 137 vette kalveren, 2e kwal. 5460 c., 3e kwal. 4652 c„ per K.G. levend gewicht; 28 nuchtere kalveren 7—12; 106 schapen 22—28, beide per stuk; 940 varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 49—50., zware varkens 48-49 c., vette varkens 44—47 c„ per K.G. slachtgewicht; 67 paarden ƒ80—160, per stuk, en 9 wagons ge slachte uit Denemarken. NIEUWE TONGE. A.s. Vrijdagavond van .30 uur tot 7,30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, de stemming plaats hebben van 4 gemachtigden van het Kiescollege wegens periodieke aftreding van de Heeren D. van den Broek, Johs. Luchtenburg, Johs. Dekker en P, van den Houten. HERKINGEN. De catechisaties voor de schoolkinderen bij de Ned. Herv. Kerk, zullen vanaf heden Dinsdag weder op het gewone uur worden gehouden. MELISSANT.* Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen candidaat P. Bouw te Nijkerk (G.) TWEE KINDEREN MET EEN BIJL VERMOORD. In den nacht van Zaterdag -op Zondag heeft zich in een boerenwoning aan de Dorpskade te Wateringen een gruwelijk -drama afgespeeld, dat aan twee jeugdige kinderen het leven heeft gekost. Omstreeks 3 uur g-ing de 29-jarige H. Dekker naar het in de nabijheid van de woning gelegen land om de koeien -te melken. Hij had toen, naar 'hij verklaarde, zijn beide kinderen, den 6-jarigen Aaldert en bet 4-jarige dochtertje Harmentina, nog rustig in -de bedstede zien lig gen. Toen hij een oogenblik met melken bezig "was, kwam zijn vrouw in zeer zenuwachtigen toestand naar hem toe, en schreeuwde, dat de beide kinderen gedood waden. Dekker ging onmiddellijk naar zijn woning en vond de beide kinderen' badend in hun bloed in de bedstede. Zij waren met bijlslagen gedood. De 4-jarige Harmentina was met blijslagen de schedel geheel ingeslagen, en het zoontje Aaldert was op dezelfde afgrijselijke wijze vermoord. Het een-e kind had niet minder dan 4 wonden, het andere had een gapende wonde over het ge heeie hoofd gekregen. In wanhopigen toestand heeft men de politie gewaarschuwd, die onmiddellijk ter plaatse kwam. Persoonlijk is burgemeester A. Verhoeven H zijn functie van hulpofficier van justitie per auto de justitie in Den Haag gaan waarschuwen. Om half zes was de justitie op de plaats van t den moord aanwezig. 'Mr. P. R. Blok, subsituut- k officier van justitie, vertegenwoordigde het par- s ket en leidde met de inspecteurs v. d. Heuvel V en' Waltman, uit Den Haag, het onderzoek. De 4 Haagsche recherche, -de politie foto-dienst en de honden-brigade waren mede zeer vroegtijdig Ier plaatse. De omgeving werd direct afdoende door de marechaussee -over een afstand van niet minder dan een kilometer afgezet, zoodat het talrijke publiek, -dat uit nieuwsgierigheid naar de plaats van den dubbelen moord gegaan was, op een behoorlijken afstand gehouden kon wor Maandagmiddag werd gemeld Het vanmorgen voortgezette onderzoek naar den dader van -den dubbelen' kindermoord te Wateringen heeft nog geen resultaat opgeleverd. Justitie en politie bewaren het grootste stil zwijgen. Maandagmiddag om 3 uur zou de bezetting van het terrein door de marechaussee worden opgeheven. De bijl, -waarmee de moord is geschied, heeft men in -de kamer -gevonden, waaruit men -echter geen conclusie mag trekken. DE BRAND IN DE TWEEDE LOMBARD STRAAT TE ROTTERDAM. Naar nader is gebleken, behoorde -tot het ge zin Koenen, waarvan bij -den noodlottigen brand in de Tweede Lombardstraat te Rotterdam Don derdagavond 3 kinderen zijn omgekomen' en waarvan de ouders kort daarna zijn overleden, nog een vierde kind, n.l. een jongetje van onge veer 6 jaar, -dat tijdens den brand bij familie in Limburg te logeeren was. -Dit knaapje is dus de eenige van het gezin, die nog in leven is. MOORDAANSLAG OP ZIJN PATROON. Hot slachtoffer licht gewond. Zondagnacht heeft -de marechaussee te Stads kanaal opgesloten den ongeveer 30-jarigen sla gersknecht J. H., die Zaterdagavond op zijn patroon, den slager H. D„ een moordaanslag heeft gepleegd. Omstreeks 11- uur, even nadat de knecht den winkel had gesloten, heeft in -de huiskamer van D„ bij wien H. inwoonde, de slagersknecht met een vuurwapen twee schoten' gelost op D. Het eene schot ging naast, en -door het tweede schot werd de slager licht aan het hoofd -gewond. D. vluchte uit zijn woning, waarna de politie on middellijk werd gewaarschuwd, die D„ zijn vrouw en de knecht aan een verhoor onder wierp. D. werd door een inmid-els ontboden ge neesheer verbonden, hij behoefde niet -naar een ziekenhuis te worden overgebracht. De knecht werd gearresteerd. Omtrent de aanleiding van den moordaanslag staat nog niets met zekerheid vast, BRUTALE OVERVAL. Een vrouw door messteken ernstig gewond. Een gevecht om 1.40, Zaterdagavond is -te Geldrop een -brutale po ging tot diefstal, -gevolgd -door geweldpleging, geschied. Om ongeveer half acht 's avonds kwam een man, genaamd J. van S., bij de wed. Verstappen in de Heggestraat binnen. Zij was alleen' thuis. Na wat te hebben gepraat ging S., die vroeger naast de wed. V, heeft gewoond, naar de kast en nam daaruit een sigarenkistje, waarin hij dacht, dat geld zat. Toen hij daarmee wilde weggaan, drong het tot de wed. V. door wat 'haar bezoeker wilde, en wilde hem zulks ver hinderen, S. begon -te slaan en trok een mes, waarmee hij! haar eenige steken toebracht, o.a. in den pols en in den nek onder het linkerooi'. Bemerkende wat hij had gedaan, ging S. er van door. Zijn fiets en het geldkistje liet 'hij achter. Zijn portefeuille, tijdens de worsteling verloren, liet hij eveneens a-chter. De wed. V. riep luid om hulp. Buren troffen haar ernstig gewond aan. De vrouw werd naar het R.K. Gasthuis vervoerd. Haar 'toestand is zorgwekkend. De marechaussee te Eindhoven werd -gewaar schuwd, om van S„ die -door de wed. V. als de dader w-erd aangewezen, bij zijn thuiskomst vast te houden. Om 'half twaalf kwam S. te Eindhoven thuis, waar hij meteen werd inge rekend.. Hij is naar Geldrop overgebracht en daar opgesloten. Hij 'heeft een volledige be kentenis afgelegd. De weduwe, die zeer arm is, had' in het kistje ongeveer 1.40. DOOR EEN WERKLOOZE AANGEVALLEN. Een hoofopzichter van de Neder. Heide maatschappij gewond. Zaterdagmidag is de heer Meijerink, hoofd opzichter van de Nederl, Heidemaatschappij te Almelo en belast met de rijksontgin-ning van de Weitemanslanden, aangevallen door den werk- looze H. uit Almelo. De heer M. was werkzaam in zijn tuin, toen H„ -die in de Weitemanslanden had gewerkt, maar wegens brutaliteit en be dreiging door de rijksinspectie was geschorst, het hek binnentrad en aanspraak maakte op eenige dagen loon. Toen -de heer M. den werk- looze verzocht zich te verwijderen, sloeg deze hem plotseling met -een hard voorwerp op het hoofd, waardoor een bloedende wond ontstond. De heer M. wilde met -een hark -den aanval afweren, maar H. ontrukte hem deze en' trachtte den heer M, een slag met de tanden van de hark op het hoofd toe te brengen. De heer M. ving den slag met de hand op en werd daar door ook aan de hand ernstig gewond. Dokter Volmer verleende heelkundige hulp. H. meldde zichzelf op het politiebureau aan, waar men een bebloed mes bij hem heeft -gevonden. Daarmee heeft hij vermoedelijk den eersten slag .toege bracht. SMOKKELAARS AAN DE LIMBURGSCHE GRENS DOODGESCHOTEN. Zaterdagmorgen trachtte -bij Effeld, in de -on middellijke nabijheid van het Limburgsche Gel- dro, een bekende smokkelauto over de Neder landsche grens te komen. De Duitsche douane beambten hadden den tolboom neergelaten en toen de auto noch, voor de waarschuwingen stopte, schoten zij met scherp. De chauffeur werd in het hoofd geraakt en was op slag dood. De tweede inzittende werd gearresteerd en nog in den loop van den dag door -den rechter in kort geding tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. In den auto vond men een zeer groote hoeveelheid koffie en tabak. Uit Erkelenz wordt tegelijker-tijd gemeld, dat een douanebeambte een motorrijder, die even eens niet wilde stop-pen, door een schot ook zoodanig trof, dat d-e smokkelaar op slag dood was. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DORDRECHT EN OMSTREKEN. De ambtenaar van den Rijksvoorlichtings dienst ten bate der Lederindustrie, de heer F, H. Hoek, zal op Vrijdag 9 October 1931, des namiddags van 2—4 uur in het gebouw der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dor drecht e. o., Singel 287, zitting houden tot het geven van advies en voorlichting aan schoen makers en schoenwinkeliers. Hoewel niet strikt noodig, verdient het aan beveling den heer Hoek, Mozartlaan 5, Utrecht, vooraf te berichten, over welk onderwerp men hem wenscht te spreken. ERNSTIGE AANRIJDING. Grootvader |en kleindochter door een auto aangereden en gedood. Te Eben-Emael (Limb.) zijn een grootvader met zijn kleindochter, die bij een put stonden, door een1 autobus die daar ter plaatse een per sonenauto moest passeeren, aangereden en ge dood. OUDE MENSCHEN. De vorige week is mevrouw Carolina Mer- riot van Zion-Road, Thornton Heath, 106 jaar oud geworden. Toen zij geboren werd, in den Ouden Rooden Leeuw te Tooting, was zij zoo'n mieserig kindje, dat men vreesde, haar niet in het leven -te kunnen houden-. Als alle oude menschen houdt zij er haar eigen theorie op na hoe men oud moet worden. En van de geheimen van een lang leven, zegt zij, is zich warm te kleeden. Zij vindt het ondergoed van moderne vrouwen veel te dun. „Die zullen nooit zoo oud worden als ik", zei zij tot een verslaggever. „In den goeden Victoriaanschen' -tijd namen wij altijd drie meter flanel voor onze onderrokken". Toen Carolientje nog en jong barmeisje was te Croydon, veroverde een elegante Fransch- man na twee dagen belegerens haar hart. Hij haalde haar over naar Mitcham te wandelen, trouwde haar en liet haar den volgenden -dag in den steek. Zijn echte vrouw had hem op- geëischt, maar een week later viel hij van zijn paard en stierf. Mevrouw Merriot staat nog eiken morgen om zeven uur op, veegt haar kamer aan, steekt het vuur aan, zet thee, boent haar stoepje, leest de krant en gaat dan haar potje koken. Bij haar maaltijd' drinkt zij een pot bier. Mevrouw Merriot heeft -op haar ou den dag nog één illusie 'en dat is om nog eens voor een paar dagen -de beschikking te krijgen over een paard en rijtuig en naar Tooting en Mitcham te rijden om de plaatsen weer te zien, waar zij in haar jonge jaren aan gehecht ge raakt is. Robert Pattenden1, een veteraan uit -den Krim- oorlog, -die -te Emsworth woont, heeft zijn 93- sten verjaardag gevierd. „Ik wil werk -hebben", zei hij tot zijn be zoekers, „het leven is dë moeite niet waard als je niets te doen hebt". Pattenden is al meer -dan 70 jaar getrouwd. Ziin buurvrouw is de 106-jarige mevrouw Je well, die, -toen zij zich naar de kerk begaf, even- bij 'hem kwam binnenloopen om hem geluk te wiens ch en, EEN GRUWELIJK EINDE. Te Villa Santina bij U-dine is d-e vrouw van een houtzager op gruwelijke wijze aan haar einde gekomen. De machinekamer van de hout zaagmolen, die door waterkracht wordt gedre ven, bevindt zich in 'het huis van den molenaar. Toen de vrouw dezer dagen 's middags om vier uur uit wilde gaan, ging zij door de machine- Donderdag 8 October a.s, des nam. half drie uur te Ouddorp (Oostdijk) bij de School, ten verzoeke van den Heer P. v. d. Linde, publieke verkooping, om contant geld, van meubilaire goederen, naaimachine, grasmaai, machine, waterfilter, een houten tuinbank, enz., enz. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van het Winkelhuis aan den Oostdijk te Middelharnis, plaatselijk getee, kend 6. Op Woensdag 14 October 1931 bij inzet op Woensdag 21 October 1931 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel »Meijer«. Ten verzoeke van Mej. Wed. J. Smit—Nipius, Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 2 October 1931, Bloemkool 1.60 tot 10.10 per 100 stuks. Savoye kool 0.50 tot 3 per 100 stuks. Witte kool 1 tot 3.60 per 100 stuks. Roode kool 1 tot 1.50 per 100 stuks. Chineesche kool 0.60 tot 0.70 per 100 st. Knollen 2 per 100 stuks. Komkommers 0.70 tot 2.30 per 100 stuks. Sla 0.50 tot 1.10 per 100 krop. Spruiten 5.50 tot 8 per 100 K.G. Stoksnijboonen' 18.40 tot 33 per 100 K.G. Stoksnijboonen 18.40 tot 33 per 100 K.G. Dubb. princessen 17.50 tot 22 p. 100 K.G. Enkele princessen 20 tot f 22 per 100 K.G. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 5 October. 'Eieren. Aanvoer 60.000 st. Prijzen 56.50, middelmarkt 5.75 de 100. Handel goed. OUDEWATER, 5 October. Kaas. Aanvoer 71 partijen, tezamen 3195 stuks, wegen-de 15.975 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk 35—37, idem mindere 3234. Handel stug. ROERMOND, 5 October. Eiermijn. Aanvoer 2.800.000 stuks. Kippeneieren 5.106, idem kleine 3.50—5, eendeneieren 4.505, de 100 stuks. TIEL, 5 October. Boter 1.401.50, per K.G. Eieren 55.75, -per 100 stuks. Aanvoer 50.000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 5 October. Fijne zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad 1920, karwijzaad 19—20)^, geel mosterdzaad 14 16, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 5 October. Heden waren de prij-zen der aatdappelen als volgtBrielsche eigenheimers 2.6Ö—3.10, Zeeuwsche 'blauwe 3—3.40, idem eigenheimers 2.252.50, idem bonte 3.-3.40, eerstelingen 2.80—3, eigen heimers drielingen 1.752.10, blauwe idem 2./50—2.80, alles per H.L.; Westl. lange 57 ct, idem ronde 68 -ct., idem kleine 56 ct., alles per K.G.; met redelijken aanvoer, kalmen handel. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 5 October. Vlas (Opgaaf van d-e marktmeesters). Aanvoer 500 K.G. bl. schoon, 2500 K.G. Holl. geel en 2500 K.G. dauwroot. De aanvoer bleef onverkocht. De 'toestand dn de vlasindustrie blijft zeer precair, met zorg ziet elke vlasser de toekomst tegemoet

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 3