DERDE BLAD TCHOCSIGNOWSES Zaterdag 3 October 1931. No. 3786 Gemengd Nieuws. Buitenland. E!3iT SOESTE TT O O Voor de Vrouw. Foor de Jeugd. s S "SS s s S.h»bbbbbb g g BOUWVALLIG HUIS. ■HosiBMuuaauBBBaHaaaBMBBBBHBaaiBnBnHHBBBBaaB| g s g aaaaaiia aac,i.'..in. >BBaaaa BBaaaaaaaaaa a a a a a DE KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL TE PARIJS. Men schrijft aan de N. R. Ot. Wanneer men met zijn gade te Parijs vertoeft, is nu eenmaal een intense belangstelling voor verschillende winkelétalages een dure plicht. Zoo geviel het, dat ik verleden Zaterdag op den Boulevard des Italiens ernstig trachtte mijn be langstelling aan te "wakkeren voor een collectie keurige schoenen, tot ik plotseling werd afgeleid door eenige Hollandsche woorden, die naast mij werden uitgesproken: „Nou, schoenen hoef je hier ook niet te koopen". Toen1 ik mijn hoofd omwendde in de richting van den beluisterden landgenoot, zag ik -tot mijn niet geringe ver bazing, dat deze stak in de bekende uniform van de Koninklijke Militaire Kapel. Mijn nieuws gierigheid was natuurlijk niet bevredigd voor en aleer ik had ontdekt, dat door de Kapel den volgenden dag op de Koloniale Tentoonstelling een concert zou worden gegeven in de muziek tent van de Cité des Informations. Ik ben er heen gegaan en spijt heb ik er niet van gehad. Integendeel, want de geestdrift van het zeer talrijke publiek voor toch maar „onze grena diers" was zoo groot, dat ik den lust niet kon bed/wingen, de in het Ochtendblad van de N. R. Ct. van Dinsdag verschenen mededeeling omtrent de Koninklijke Militaire Kapel aan te vullen. Het begin met de Marseillaise, onmid dellijk gevolgd door het Wilhelmus, beide door alle aanwezigen staande aangehoord, veroor zaakte al direct de noodige stemming, welke na beëindiging van elk stuk steeg, en intusschen een solist nog een welverdiend „open doekje" kreeg te incasseeren. Teno ten slotte de menigte als slotlied weer de Marseillaise had aange hoord, kwam aan het applaus en het gezwaai met hoeden schier geen einde, tot eerst een enkeling riep „Hymne Hollanddas 1" welke roep door talloozen overgenomen, aanzwol tot een gebrul, zoodat kapitein Boer nogmaals ons mooie Wilhelmus moest laten spelen, ik zou haast zeggen of hij wilde of niet, maar deze uitdruk king zou misplaatst zijn, want aan zijn glundere gezicht zag ik wel, dat hij wel wilde ook. De dirigent kon zich na afloop nauwelijks een weg door de menigte banen, die hem wilde huldigen, handteekeningen verlangde of hem wilde complimenteeren. Het geheel was een prachtige manifestatie voor ons land en toen ik dan ook vernam, dat den volgenden morgen nog een concert voor het stadhuis zou plaats hebben, wilde ik niet verzuimen, dit zeldzame genot nog eens te ondergaan. Ook hier weer dezelfde waardeering van het publiek, niet het minst toen bij de Marseillaise aan het slot kapitein Boer de aardige ingeving had, van een Fransche vrouw uit zijn onmiddel lijke omgeving een klein jongentje af te nemen, dat hij voor zich plaatste, alvorens met het Fransche volkslied te beginnen. Dat toen het beduusde ventje weer bij zijn ontroerde moeder was teruggekeerd, allerwegen de Hymne Hollandias werd geëischt, had ik nu wel verwacht, hetgeen dan ook geschiedde. Het geheel moet een heerlijk moment zijn geweest voor de onder het publiek aanwezige Hollanders en niet het minst ook voor de leden van de Kapel en voor den leider, kapitein Wal- ther Boer, die naast zijn onbetwiste muzikaal- technische kwaliteiten zeer zeker de noodige representatieve eigenschappen niet mist, POSTZAK MET GELDSWAARDEN GESTOLEN. Waarde van het gestolene eenige duizenden guldens. Even na de sluiting van het bijpostkantoor Wittebrug, aan den Van Lennepweg in Den Haag, omstreeks half negen, is Dinsdagavond een postzak met geldswaarden gestolen. Op de voorgeschreven wijze hadden de met de overbrenging van de waardestukken naar het hoofdkantoor belaste beambte en de chauffeur van den postauto de zakken, afkomstig van het bijkantoor, in den wagen geladen' en dezen af gesloten. Zij begaven zich toen naar hun plaats in de bestuurderscabine en waren op het punt te vertrekken to'en de chauffeur bemerkte, dat aan de achterzijde iemand klaarblijkelijk met een valschen sleutel de deur opende en in een mini mum van tijd een van de zakken uit den auto haalde. De chauffeur verliet zijn zitplaats om te trachten eenige ongeoorloofde manipulatie te verhinderen. Hij zag toen den vluchtenden dief in een gereedstaanden auto springen, welke daarop met groote snelheid wegreed. De chauf feur heeft het nummer van dezen auto kunnen noteeren. De politie, met het geval in kennis gesteld, deed onmiddellijk een uitgebreid onderzoek, dat tot het vermoedelijke spoor van den dader heeft geleid. De waarde van het gestolene kon Woensdag ochtend nog niet met zekerheid worden opge geven; ze bedraagt echter ten minste eenige duizenden guldens. In den loop van Woensdag liep het gerucht, dat de vermoedelijke dader zou zijn gearresteerd en dat de postzak zou zijn teruggevonden. Bij de politie kon men echter geen bevestiging van dit gerucht verkrijgen. Mededeeling'en wer den op dit oogenblik niet in het belang van het onderzoek geacht. DE WIERINGERMEERPOLDER. Engelsche belangstelling. Dezer dagen heeft de burgemeester van Wie- ringen, de heer Kolff, een briefkaart ontvangen (het adres luidde: aan den burgemeester van Holland) van een ingezetene van Birmingham, die den burgemeester verzocht, zijn bemiddeling te verleenen tot het bekomen van aardappelen uit den drooggelegden Wieringermeerpolder. VERDRONKEN. De 63-jarige C. Schouten te Hoorn is door de duisternis misleid te water geraakt en ver dronken. SMOKKELARIJ. De rijksambtenaren te Vaals hebben Dinsdag eenige Duitschers aangehouden, die uit België sigaretten en sigarettenpapier frauduleus over de grens wilden vervoeren. COMMUNISTISCHE OPSTOOTJES TE AMSTERDAM. Men meldt uit Amsterdam Woensdagmiddag was het in de binnenstad op enkele plaaten rumoerig, doordat commu nisten en werkloozen een demonstratie wilden houden, waarvoor de politie geen toestemming had verleend. Reeds in het morgenuur had een aantal werk loozen getracht aan 'het Oost-Indischhuis gratis rijwielplaatjes te krijgen, het geen de inspec teur van de belasting niet goedkeurde. In het middaguur kwamen op de Nieuwmarkt een aan tal demonstranten bijeen met de bedoeling naar het stadhuis te trekken, waar raadsvergadering werd gehouden. De politie van een en ander op de hoogte, joeg de mannen op de Nieuw markt uiteen. Hetzelfde gebeurde later nog eens in de Hoogstraat en het Damplein, waar bij de ruiters van hun sabel gebruik maakten. Tegen vier uur was het in de Zwanenbur gerstraat zeer rumoerig, In die straat had een deurwaardeif efen gezin uit de woning gezet, hetgeen in die buurt reeds veel opschudding had veroorzaakt. De communisten, die hiervan op de hoogte waren, trokken na de botsing met de politie in de Hoogstraat naar de Zwanen burgerstraat. Een agent die daar op post stond werd vast gegrepen, en voordat de man, die er niet op bedacht was, zijn wapen kon trekken, hadden eenige personen hem zijn sabel en gummistok afgenomen. Hij kreeg eenige vuistslagen in het gelaat en werd licht gewond. Inmiddels had de deurwaarder ook al enkele klappen opge- loopen, en trachtten andere mannen het huis raad, dat reeds op straat stond, naar binnen te dragen. Een en ander werd verhinderd door de komst van een sterk detachement politie onder bevel van commissaris J. H. Quanjer en de inspec teurs Post en van Cleef. Politieruiters hebben de naburige straten ontruimd. Er werden ge voelige klappen uitgedeeld. De gewonde agent is in een ziekenhuis ver bonden, zijn sabel en gummistok zijn niet terug gevonden. Het hoekpand Korte Hoofdsteeg^Middensteiger te Rotterdam vertoonde de laatste maanden hier en daar scheuren van groote afmetingen, zoodat de bouwpolitie tot sttenge maatregelen moest overgaan. Met zware palen wordt 't oude huis gestut om instorten te voorkomen. Dit pand trekt reeds gedurende langen tijd de aandacht der voorbijgangers, omdat 't er zoo scheef bij staat. Tegen 6 uur moest de politie opnieuw in de buurt van de Hoogstraat een groep demon stranten uiteendrijven. HET SIGARETTENDOOSJE. Een bewoonster van de Goudsbloemstraat te Amsterdam heeft aangifte gedwaan, dat kin deren op de straat vóór haar vroegere woning in de Kleine Houtstraat een sigarettendoosje inhoudende 60.— hebben gevonden, welk geld vermoedelijk door haar overleden echtge noot in die vorige woning tusschen' oud hout was verborgen. Dit hout is door de tegenwoor dige bewoners op straat gegooid. Bij onder zoek bleek dat het geld is gevonden door een 8-jarige jongen. Hij heeft twee vriendjes resp. 40.— en 10.— afgegeven. Op hun beurt hebben die kinderen dat geld aan hun ouders afgegeven, die het onder elkaar hebben ver deeld, zonder van het vinden bij de politie aan gifte te doen. GRUWELIJKE VONDST BIJ HELSINGFORS. Men meldt uit Stockholm In een moeras bij Helsingfors zijn deelen van lijken, namelijk afgesneden handen en voeten, een vrouwenhoofd en tien, met een touwtje bijeengebonden, vingers gevonden. Het moeras is nog al berucht, omdat er zich 's zomers altijd zwervers en zigeuners ophouden. De plaats, waar de gruwelijke vondst werd gedaan, ligt op on geveer vijftig meter van den grooten weg naar Borga. Het bronnetje, waarin de lijkdeelen la gen, is niet groot, maar 'het is, naar eenige jaren geleden bij een boschbrand bleek, onmogelijk leeg te pompen, In Augustus van het vorige jaar is in dezelfde bron een afgesneden vrouwenhand gevonden. Het is echter absoluut uitgesloten, dat de lijkdeelen, die nu gevonden zijn, toen reeds in het water lagen. De personen', van wie de nu gevonden ledematen afkomstig zijn, kunnen ten hoogste eenige maanden geleden overleden zijn. De politie staat hier voor een zeer moeilijk geval. De lichaamsdeelen zijn van ten minste negen personen afkomstig, en het is niet be kend, dat den laatsten tijd in Finland zooveel personen verdwenen zijn. Deskundigen zijn Za terdag met het onderzoek der vondsten begon nen, misschien kan dit eenige aanwijzing voor de politie opleveren. Het wordt uitgesloten ge acht, dat de lijkdeelen van een kerkhof afkomstig zoud'en zijn. Eenige jaren geleden is een dood graver te Helsingfors op weerzinwekkende wijze te werk gegaan bij het begraven van lijken van armlastigen en gevangenen, die in een gemeen schappelijk graf begraven worden. Daarom is het toezicht op de kerkhoven aanmerkelijk ver scherpt, en de controle is nog scherper geworden sedert men het vorige jaar in het moeras een vrouwenhand vond. Er zal voor alle zekerheid toch een onderzoek op de kerkhoven ingesteld word'en. Aan een der gevonden vingers zat een gladde ring. Er staan geen initialen in, alleen een fa brieksmerk: een hond en de letters E. E. W., en voorts „prima double". De politie heeft een sterk vergrootte fpto van den ring aan de bladen gezonden, benevens een beschrijving van het voorwerp, in de hoop, dat men hierdoor een spoor in handen zal krijgen. Een jonge Finscfae geleerde, Hammerström, docent in de klassieke fiologie aan de universi teit te Helsingfors, is van meening, dat de ge vonden lijkdeelen afkomstig zijn van zigeuners. Hij heeft er op gewezen, dat verschillende op een laag cultureel peil staande volken op ver schillende manieren hun dooden willen verhin deren „terug te komen". Soms tracht men dit te bereiken door de dooden te verminken, door de voeten en handen af te snijden en die in het water te laten zinken. Omdat niet zelden zigeu ners in het moeras verblijven, acht Hammer ström het zeer wel mogelijk, dat dit ook hier het geval is geweest. De politie hecht echter niet te veel waarde aan deze theorie. Zij zet het onderzoek in verschillende richtingen voort, maar wil daarover, zooals te begrijpen is, niets mededeelen. j Naar nader wordt gemeld heeft de politie het onderzoek in de buurt van het bronnetje, waarin de lijkdeelen gevonden werden, voortgezet. Uit de bron is een aantal groote steenen opgehaald, die er het vorige jaar, toen de bron nauwkeurig onderzocht werd in verband met het vinden van een afgesneden vrouwenhand, nog niet in voor kwamen. Nieuwe vondsten zijn echter niet meer gedaan. De politie zal het geheele moeras, dat ongeveer 20 hectare groot is, nauwkeurig on derzoeken. Door anthropologisdh onderzoek hoopt men vast te kunnen stellen, hoe groot de personen waren van wie de gevonden ledematen afkomstig zijn, tot welk ras zij behooren, welk geslacht zij hadden en mogelijk ook, welk soort werk zij verricht hebben. Thans staat reeds vast, dat het vrouwenhoofd, dat in de bron gevonden is, niet van een zigeunerin kan zijn, en dat de ledematen van ten minste negen personen af komstig zijn. Een dominee heeft aan de politie een sterk staaltje van bijgeloof medegedeeld, dat hem veertig jaar geleden te Uleaborg bekend is ge worden. Een Fin, die een groot bedrag aan geld kwijt was geraakt, heeft, om dit weer terug te krijgen, op aanraden van een „wijze man" het lijk van zijn kort tevoren overleden zoontje op gegraven en het hoofd en een hand er af ge sneden. Op een ander kerkhof heeft de man een ander kinderlijk eveneens van eenige ledematen beroofd en daarna alles op een plek in een bosch begraven. Hij is later gearresteerd. De dominee acht het zeer wel mogelijk, dat men thans met een soortgelijk geval van bij geloof te doen heeft. Docent Hammerström houdt aan zijn theorie omtrent de herkomst van de lijkdeelen vast. Hij acht het van veel belang, dat de ring, die in de bron gevonden is, doorgesneden was. Vol gens 'hem zou rn'eri hier, onder den rook van de hoofdstad, met een offerplaats van zigeuners te doen hebben. EEN VERSCHOPPELING. De Evening Standard vertelt de droevige ge schiedenis van een man, die zijn nationaliteit verloren heeft. Het is een Londenaar, die acht jaar lang dienst gedaan heeft bij de Amerikaan- sche kustwacht. Verleden jaar heeft hij zijn ont slag genomen bij de 'kustwacht en monsterde hij op een koopvaardijschip, date en reis maakte van Boston naar Cork. Toen het schip te Boston teruggekeerd was en hij aan wal wilde gaan om zijn vrouw en kinderen te gaan opzoeken, werd hem zulks belet. Ondanks zijn acht jaren dienst bij de kustwacht en zijn eed van trouw aan de Vereenigde Staten, wilde men hem niet als Amerikaansch burger beschouwen. De kapitein van zijn schip werd gedwongen hem aan boord te houden en kreeg de boodschap, dat hij een boete van 200 pond zou verbeuren, wanneer hij den man aan wal liet gaan. Het schip maakte een nieuwe reis naar Cork, maar ook daar mocht de man niet aan wal, omdat men hem in Enge land als Amerikaansch onderdaan beschouwde. De kapitein moest den man dus weer mee terug nemen naar Boston. Hij eischte, dat hij voor zijn overtocht zou werken, doch de man zeide, dat hij, als zeeman, alleen wilde werken, indien hij er voor betaald werd. De kapitein het hem daarop in de boeien slaan en sloot hem op in de provisiekamer met de boodschap, dat 'hij geen eten zou krijgen, zoolang hij weigerde te werken. De bemanning zorgde echter, dat hij eten en drinken kreeg. Te Boston werd hij aan wal gebracht, opgesloten in een cel en ondervraagd in den derden graad, twee dagen lang. Ten slotte zond een schildwacht van de mariniers een boodschap aan 's mans ouden kommandant van de kustwacht, die zich dadelijk zijn lot aantrok. Volgens de meening van den officier was de man Amerikaansch burger, maar zou hij er goed aan doen om vanwege de wettige vereischten een jaar lang het land te verlaten en dan terug te keeren en zijn papieren als Amerikaansch burger op te eischen. De man kreeg nu een noodpas- poort en keerde daarmee naar Engeland terug, waar hij als vreemdeling werd ingeschreven en zich elke maand bij de politie moest melden. De kustwacht betaalt zijn vrouw 24 dollars 's weeks uit, wat voldoende is voor haar, om met haar drie kinderen van te leven, maar de man zelf moet maar zien, dat hij in Engeland aan den kost komt. Eigengemaakte taschjes zijn tegenwoordig vol op in demode. Hieronder 1 at ik het patroon voor zoo n taschje volgen. Ieder heeft van vriendinnen al eens zoo'n eigengemaakt taschje gezien. Een uitvoerige be schrijving behoef ik er dus niet van te geven. Men gebruikt een stevig soort jute om op te werken. De een werkt met den kruissteek, een ander prefereert weer den z.g. platten steek. Voor dit patroon kan men tusschen 'beide kiezen. Voor de sluiting neemt men de tegenwoordig algemeen bekende en veel gebruikte stalen sluiting. Het is wel zaak met het kiezen van kleuren voorzichtig te wezen. Voor oudere dames neemt men vaak paars lila, en grijs. Beige, bruin, geel en zwart is voor jongeren een heel aardige combinatie Donker blauw, lichtblauw en mat geel kan ook Men boude er rekening mede, dat men de groote vlakken a en b van de minst sprekende kleur neemt, anders verkrijgt men een te zeer opvallend geheel. De zigzaglijn, die van c naar d loopt, kan men van verschillende kleuren nemen. Heel aardig is, langs de verschillende randen een smal randje van zwarte stiksteken te maken ter afscheiding van oe verschillende kleuren. Voor voering neemt men satinet in de kleur, waarvan men de vlakken a en b heeft. M'n beste nichtjes en neefjes Er zijn er nog al eens in onze raadselfamilie, die als ze de oplossingen van de raadsels schrij ven, eerst de raadsels heelemaal gaan over schrijven. 'k Heb het al meer gezegd, dat is niet noodig. Het is genoeg als je de oplossingen geeft, zooals ik ze ook in de krant zet. Dat spaart een heel werkje uit. ■■■■■■sbbbbb b Nu zal ik maar eens vertellen, dat deze keer de prijs gewonnen is door COR C. VAN DEN HEUVEL te Ookgensplaat. Allemaal nu heel veel groeten van jullie TANTE TRUUS. Jo B. te Ooltgensplaat. Heb je je rapport al ontvangen Het was zeker wel mooi Jullie hebben den tijd nog met je verjaardagen. Maar bij mij is het al precies eender als bij jullie. Alleen valt het een paar dagen later in het nieuwe jaar. Je begint al vroeg met leeren voor het Kerstfeest. Je vriendinnetje in Rotterdam is je nog niet vergeten. De oplossing van het raadsel was Hengelo. Dat had je goed. Cornelia R. te Nieuwe Tonge, Heb je nu al weer vacantie gehad Dat valt nog eens mee, vooral nu het zulk mooi weer was. Gelukkig, dat je er nog om dacht om te schrijven. Hen W, te Ooltgensplaat Krijg jij ook al vacantie. Wat fijn, dat er centrale verwarming in school komt, Dat is altijd veel prettiger dan bbbbbbbbbhba ■■■■■■■bbbbb g I aaaaaaaaaaaaaa mmmmmmmmmmmmma A a a ■bbbbbbbbbbb m ■■■■■■■■■a ■■■■■■■■■■a ■■•■■■■■■■■a ■■«■■■■■■aaaa bbsbbbbbbbbbbbb 5 g g bbibbbbbbbbbbbbb g g g ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■bbbbbbbbflbbbbbflbaflflbbbbbbbbbbbbbflflbflbbbbflbbbbbbbflbb b bbbbbbbbbflbb b kachels. Nu hoor, als je weer eens hier komt, dan kom je maar eens aan. Dat gebeurt mij wel meer. Cor C. van den H, te Ooltgensplaat Toen ik het woord St. Nicolaas in je brief zag staan, dacht ik: „Nou Cor, daar ben je toch wel vroeg bij". Maar toen ik alles gelezen had, begreep ik het best. Als zoo'n verlanglijstje eerst naar Indië moest, dan is daar nog al wat tijd mee gemoeid. Wat fijn zeg, dat Oom zoo'n wagen voor je timmert. Mag ik meerijden Dank voor je nieuwe raadsels. Joop van dien H. te Ooltgensplaat. 'k Zal eerst maar doen wat je gevraagd hebt. Tante N. in Indië, de hartelijke groeten van Cor en Joop. Nu kan Tante jullie namen weer lez'en, hoor. Maar die vacantietijd 'heeft wat op zijn geweten. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet, 'k Heb het groote nieuws al gehoord, hoor. Wat zal je wel blij er mee zijn. Je moet me maar veel er van vertellen, hoor. Wat fijn, dat je het boek met orgellessen al uitgespeeld hebt. Je komt dan biji mij ook maar eens spelen, hoor. Dan weet ik meteen hoe het gaat. Allemaal gendag hoor. Kleine zusje natuurlijk ook. Het schip was prachtig geteekend. Neeltje N. te Zuidland. Nu in dezen tijd is het vooral mooi als je tuintje er nog zoo fleurig bijstaat. Gladiolen zijn prachtige bloemen, hé Bij mij in 't tuintje zijn de asters haast uitge bloeid. Ben je al aan het kussenssloop bezig Dat zijn allemaal prettige werkjes, vind je 't ook Sibilla N. te Zuidland. Het is gelukkig, dat je al wat kunt meehelpen nu Moe 't druk heeft met de schoonmaak. Dat Vader het nu druk heeft is te begrijpen in dezen tijd van 't jaar. 'k Hoop, dat het weer wat meewerkt, dat is vooral voor 't werk op 't land dubbel prettig. Je hebt heel wat in je tuintje staan. Dahlia's zijn ook mooi. Ik houd het meeste van witte dahlia's en jij Pa en Moe de groeten terug. Arie W. van der V. te Melissant. 't Is prettig dat jullie een flink kinderkoor hebben. Doe maar goed je best, want mooi en goed zingen leer je nog zoo maar niet in éénen dag. Doe je Vader en Moeder de groeten terug. Lees je graag 's avonds Dat is best, hoor. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Nieuwe raadsels kan ik altijd wel gebruiken. Ik houd me dus voor een flinke portie nieuwe aanbe volen. Ik zal m'n best döen om sigarenbandjes voor je te bewaren. Maar je moet maar niet op vele rekenen, want je moet weten, dat ik zelf 'heusch niet rook en dan heb je er ook niet zoo'n erg in, om van anderen die bandjes te vragen, als je ze zelf niet opspaart. Maar ik zal mijn best doen, om er aan te denken. Riek P, te Numansdorp. 'k Heb je nog al eens gemist in den vacantietijd, dat is waar, hoor. Maar nu word je toch zeker weer een trouw klantje van me, net als altijd Je bent in de vacantie dan dicht bij me geweest. Jammer, dat we elkaar niet eens gezien hebben, Is de zieke weer heelemaal beter Arie Q, te Oude Tonge. Welkom in onze raadselfamilie. Dat je den eersten keer nog niet zoovele te vertellen hebt, begrijp ik best, hoor. Dan is alles ook nog zoo vreemd. Maar je zult eens zien, als je een poosje met ons meedoet, wat een lange brieven dat je gaat schrijven. Dan gaat het zoo maar vanzelf. In welke klas zit je op school Gerrit P. te Numansdorp. 'k Ben blij, dat je die plaat zoo mooi vindt. Wat zul je nu dik wijls aan mij denken, als die plaat boven je bed hangt. De tijd naar je verjaardag gaat nu opschieten. Fijn, dat Pa de schommel weer gemaakt heeft. Dan kan je weer spelen. Pa en Moe de groeten terug. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet. Het is best te begrijpen, dat je een keertje overge slagen hebt. Echt bé, dat je er weer zoo'n lief zusje bij hebt. Geen wonder, dat jullie er alle maal veel van houden. Hoe vind Hannie dat nieuwe kleine zusje Anna Wte Oude Tonge, Hoe vind je 't Fransch Nog al prettig zeker Dat is fijn, dat je in Vlaardingen nog een vriendinnetje hebt, dan kun je als je uit 'bent wel heele dagen spelen. De oplossingen zijn I. Eksteroog. II. Mond met tanden. III. Doorn, Volendam, Ede, Naarden. Nieuwe raadsels t I. Ingezonden door Cor C. van den H. te Ooltgensplaat Wie heeft tanden en eet niet II. Ingezonden door Cor C. van den H. te Ooltgensplaat Met welke pijp rookt men niet III. Ingezonden door Cor C. van den H. te Ooltgensplaat Waarom dragën de Overljselsche boerinnen bloedkoralen De oplossingen kunnen, met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres, tot Vrijdag 9 October worden gezonden aan TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 9