Kerk en School. feP.VIEIHOUWE Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Officieel Gedeelte. V er koopingen. Marktberichten. Veerdienst Numansdorp haven Ooltgensplaat-Zijpe DRIE KINDEREN VERBRAND. Koert; 3e, 4e, 6e, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 15e, 16e, 17e, 18e, 22e en 23 prijs J. J. Nipius; 5 prijs D. Kardux; 7e en 21e prijs A, Kaptein; 20e prijs F. Radauer. Losgelaten 8 uur. Aankomst 1ste duif 9 uur 39 min.; laatste duif 9 uur 46 min. 53 sec. A. Verhage had het ongeluk zich te ver wonden aan een riek, die in zijn arm viel. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. De heer -M. van der Veer alhier behaalde dezer dagen te Amsterdam het Politie-diploma. Alhier zijn eenige kinderen, welke voor hun gezondheid voor rekening van het Hoefijzer- verbond in de Vacantiekolonie te Oostvoorne verpleegd zijn geweest, in de ouderlijke woning teruggekeerd. Met ingang van 1 October 1931 is de heer P. van der Valk Rz. alhier benoemd tot agent van politie te Schiedam. De heer van der Valk genoot zijn opleiding bij den Weled. Gestr. Heer Cornelisse, Commissaris van Rijkspolitie ■te Hellevoetsluis, welke te Middelharnis een politiecursus houdt. Wel een bewijs, dat ge noemde cursus zich aan de hedendaagsche ei- schen weet aan te passen. DEN BOMMEL. Het Groene Kruis heeft de woning, laatstelijk bewoond door Mej. de Wed. L. Krijger, en staande aan de Voorstraat, ge kocht voor de som van 1360.--. A. A. Keijzer, dienstplichtige der lichting 1919, behoorende tot het 3e Reg. Inf., zal op 6 Nov. a.s. te Middelharnis aan het najaars- onderzoek moeten deelnemen. -- Gedurende de vorige maand hebben zich 7 personen in deze gemeente gevestigd, terwijl 6 personen naar elders zijn vertrokken. De schietoefeningen van den B. V. L. zijn deze week aangevangen. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat de kennisgevingen van een huisslachting niet meer kosteloos geschieden. Een dergelijke kennisgeving kost thans 0.10. OUDE TONGE, H. Simonse heeft twee tuintjes ondershands verkocht aan C. v. d. Swaluw alhier. Door B. en W. is vergunning verleend aan P. Pulleman om een auto-reparatieinrichting te mogen oprichten in een perceel aan den Zuiddijk alhier. De gewone najaarsschouw in den Heeren polder zal gehouden worden op 10 Oct. a.s. Tot administrateur der gemeente-armen is in de plaats van H. Simonse benoemd de heer Joh, v. d. Tol alhier. NIEUWE TONGE. De uitslag van den gehouden schietwedstrijd van den B. V. L. vanaf 16 Juli tot en met 20 Augustus is als volgt L. Oudzegel 271 punten, Jac. van Heemst 264 p., L. C. Bruggeman 212 p., C. Sneep 164 p., C. v. d. Made 161 p., H. van Zielst Jr. 139 p., H. J. Vreeswijk 132 p., M. Breur 131 p., L. Nelisse 128 p., J. C. Kievit 92 p., J. C. Braber 83 p., Jac.. Luchtenburg 78 p., A. v. d. Boom 72 p., D. Slinger 46 p., W. Koppenaal Jz. 44 p., T. L. Polder 27 p. Tot schutters le klasse zijn in 1931 bevorderd: M. Volaart, J. C. Kievit, Jac. van Heemst, J. Looij, W. Koppenaal Jz. en T. L. Polder. Prijzen der veldvruchten: Uien 1.70, peen 1.—, aardappelen 2.60 per H.L, De slager A. K. werd door een varken zoodanig gebeten, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. MELISSANT, Voor de betrekking van ge meente-veldwachter hebben zich ruim 70 solli citanten aangemeld. Door de gemeente is ondershands aan gekocht het woonhuis van den heer J. Baart, staande aan den Nieuwenweg, HERRINGEN. Deze week had de metselaar K. het ongeluk tijdens zijn werk een zijner bee- nen zoodanig te bezeeren, dat hij voorloopig gedwongen rust moet houden. De handel in uien wordt thans weer iets levendiger. Men besteedt nu op 't oogenblik weer 1-.75 per H.L. STELLENDAM. De voordracht voor heem raad van de Generale Dijkagie van Stellendam in de vacature Lodder luidt als volgt: 1. T. v. d. Wende Lz. te Goedereede; 2. J. A. Char- bon en 3. J. Troost Mz., beide laatsten alhier. Voor heemraad in de vacature-Voogd moet her stemming plaats hebben tussc-hen de heeren A. Human alhier en D. Goekoop te Goedereede, voor eerste candidaat, voor tweede en derde dezelfde heeren als voor. Loop dhr hevolldng in de maand Sept. Vertrokken Dingena Braber naar Rotterdam, M. Noordhoek en gezin naar Krimpen aan den IJssel, C. P. Mulder en zuster naar Utrecht. GOEDEREEDE, De wilde ganzen zijn ook weder tot ons gekomen en als een zeldzaamheid zij gemeld, dat een vlucht van phn. 40 lepelaars is gezien. De bouwknecht P. Troost kreeg van een paard een zoodanigen trap tegen zijn arm, dat dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd en hij wel eenigen tijd gedwongen werkeloos zal zijn. Voor de uien wordt 1.50 per 60 kilo besteed, met vluggen handel, De gemeentebegrooting over het dienst jaar 1932 zal tot en met 12 October ter Secre tarie ter inzage liggen. Tot plaatsvervangend Burgemeester is aangesteld de heer D. Breen. De inlevering van Rijksgoederen zal plaats hebben op 8 October, voorm. 10.15 uur in het muzieklokaal der O. L. school te Ouddorp. Loop der bevolking in de maand Sept. IngekomenJ. Lokker van Middelharnis, Wed. M. Kooman van Sommelsdijk, L. van Breemen van Nijmegen en J. A. van Dongen en gezin van Ouddorp. Vertrokken J. de Reus naar Naaldwijk. Wij brengen in herinnering, dat de rente- kaarten en -boekjes van de arbeiders, die in deze gemeente wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 9 October 1930, OUDDORP. De landarbeiders, die hier geen werk kunnen krijgen, zwerven naar alle zijden uit, als naar Scheurpolder, bij Hoek van Hol land, Rozenburg, Zwartewaal, Zuidland, Tien Gemeten enz. Een, die op laatstgenoemd eiland werkzaam is, n.l. W. Heerschap, trof het on geluk, dat hem een wagen over een voet reed, waarvoor hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Vrijdagmorgen kwamen alhier de leden van den gemeenteraad bijeen ter voorloopige bespreking van de plannen tot demping van een sloot en werkverschaffing voor de werk- loozen in deze gemeente. -- Loop der bevolking over de maand Sept. Ingekomen Wilhelmina Muien van Heerlen, Cornelis van Koppen van Nieuwerkerk aan den IJsel, Lucretia Akershoek van Rotterdam. Vertrokken Jacob Vlietland naar Wieringen, Tjerk Zandburg naar Rotterdam, Klaas West- dijk naar Texel, Willem Hameeteman naar Den Ham, Aaltje Maria Joppe naar Sommelsdijk. MIDDELHARNIS. Beroepen bij de Chr. Geref. Kerk Ds. van Ree van Barendrecht. Dinsdagavond half 7 uur. zal in de Chr, Geref. Kerk voorgaan Ds. Riekel van Slïe» dregt. OUDE TONGE Mej. M J. Beun, onder, wijzeres aan de Chr School alhier, werd in gelijke betrekking benoemd aan de Herv School, Nicuwmarkt, te Kampen. STELLENDAM As Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier in beide diensten een col» lecte worden gehouden ten bate van 't Be. waarschoolonderwijs. EEN GETUIGENIS EN PROTEST. De Herv. predikanten te Amsterdam hebben een publiek protest laten hooren tegen de gru welijke Godslastering, die in de Tribune wordt afgedrukt. Zij hebben „zich hiermee ongetwijfeld de tolk gemaakt van talloos velen in ons land, Hun schrijven luidt als volgt Ondergeteekenden, predikanten der Ned. Her vormde Gemeente te Amsterdam, kennis genomen hebbende van den inhoud van een artikel in het dagblad De Tribune, van Zaterdag 19 Sept. j.l„ getiteld: „Naamlooze Vennootschap J. Chris tus en Co.", waarvan de eerste alinea luidt ,jDe firma „J. Christus en Co. N.V." werd meer dan 2000 jaar geleden door den eigenaar van het „patent" op het „Rijk der Eeuwigheid" tezam'en inet nog twaalf Directeuren-aandeel houders opgericht. De firma bezit het over de geheele wereld meest verbreide handelsmerk: twee elkaar kruisende staven" reeds verontwaardigd over de beleedigingen Hare Majesteit de Koningin en Hare Regeering overledig aangedaan in hetzelfde Dagblad van 16 September j.l. spreken hun diepe droefheid uit, dat een zoo danige ongehoorde lastering van den Zaligmaker blijkbaar vrijelijk kan gedrukt en verspreid worden, niet zoozeer omdat de diepste gevoelens van alle Christenen hiermede op het grofst wor den beleedigd, maar meest om den vreeselijken smaad en Zoon van God aangedaan, zich af vragende waar het heen moet met land en volk, indien zulke dingen getolereerd blijven en besluiten dit hun gevoelen kenbaar te maken aan Zijne Excellentie den Minister van Justitie en aan de Pers. Amsterdam, 24 September 1931. P. A. Klap, W. J. M. Engelberts, P. J. Kromsigt, G. Oorthuys, C. A. ter Linden, A. G. H. van Hoogenhuyze, H. Bakker, F. J. Los, H. G. W. Briedé, H. E. Gravemeyer, W. van Limburgh, L. C. W. Ekering, J. Laurense, J. H. F. Remme, P. J. Roscam Abbing, P. J. de Jong, W. A. Hoek, M. J. A de Vrijer, G. A. den Hertog, J. Kooy, R. Dijkstra, B. Gijzel, A. A, Dönszelman, T. G. van Reeuwijk, J. C. Koningsberger, C. J. Schweitzer, L. D. Poot, T. Kloosterman, Te Bodegraven besloot de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente den Minister van Justitie kennis te geven van zijn adhaesie- betuiging aan bovenstaande verklaring van 28 Ned. Herv. predikanten te Amsterdam. Te Amsterdam heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente algemeene instemming betuigd aan bovenstaand protest. DE GULDEN VEILIG. De Zendingsbegrooting sluitende. Dat is een zeer geruststellend bericht voor ons geheele volk. Na de boodschap van den Engelschen minister van financiën van verleden week heeft deze van onzen eigen minister van financiën en van de Directie van de Nederland- sche Bank nog veel meer te zeggen ook voor de Zending. Want zorg voor den gulden, vrees voor inflatie behoeft nu niemand meer te weerhouden om de Zending krach tig te steunen. De gulden veilig mitseen sluitende be grooting. Maar op de begrooting van de Zen ding zijn alleen de zoo scherp mogelijk geraamde uitgaven zeker. Of de begrooting sluit hangt af van de giften. Maar wij hebben nu goeden moed: De gulden veilig, de Zendingsbegrooting sluitende ONZE ORGELS. In de laatste jaren is er een lovenswaardig streven ontstaan, om de gemeente te winnen voor het orgel, om de kerkgangers te vertellen, welk een voornaam en heerlijk onderdeel der godsdienstoefening de zang en het orgelspel is. Hoe eigenaardig staan velen nog tegenover dat groote, grootsche instrument, welks klanken kunnen dreunen en zweven, hartstochtelijk 'en gelaten, juichend en klagend. Vreemd staat men tegenover dien onbekenden vriend, die toch zoo dikwerf de juiste toon van onze gemoedsstem ming weet te treffen. Gelukkig, veler waar deering gaat uit naar die pijpenrij, maar nog meerderen zouden gaan voelen1, welke factor voor hun kerkzijn het orgel kan wez:en. Daarom deze reeks schetsen. Niet om hoog technisch, structuur en mechaniek te omschrij ven, om in wetenschappelijke accoustische be rekeningen te verwijlen, maar om eenvoudig en duidelijk het mooie van uw orgel te laten zien, begrijpen en te doen hooren. Ieder instrument heeft z'n eigen bekoorlijk heden, bouw en geschiedenis. Ja, die geschie denis. Instrumenten van honderden jaren oud, geconstrueerd door de vaderen van onze vaders, sprekend van die oud-Hollandsche deugdelijk heid, bevinden zich onder de orgels om ons. Stormtijden zijn er geweest, waarin zij klaag den, rustperioden, waarin zij Zondag op Zon dag de gemeente zagen komen en gaan. Moderne orgels, toegerust met de mogelijk heden van onzen tijd, die hun jaren van dienen en bediend worden nog voor zich hebben. In- strum'enten, groot en klein, allen hebben zij hun kelenkoor, dat onder hun begeleiding Gods lof zingt. Na eenige algemeene trekken, zoodat we een begrip kunnen vormen, wat een orgel is, en in groote treken, hoe 't U alles doet hooren, zal ook uw orgel naar voren gebracht worden. Geen instrument is eender, ook dat van uw kerkgebouw verdient uw aandacht. Verteld zal worden over de zwerftochten van menig orgel, van z'n typische veranderingen, zoo mogelijk bespeling. Het gebied is wijd, waarop we gaan vertoeven, en een brok geschiedenis zal zich voor uw oogen ontwikkelen, opgegroeid naast dia inwendige geschiedenis der Kerk, gaande over eeuwen. Wacht dus niet te lazen tot het orgel van uw kerk besproken wordt, maar volg de reis door de gebouwen; en met andere oogen zult ge zien naar het front met z'n pijpen en1 ver bomen organismen. F. A. B. DE VADER PRIESTER. De vader is ook priester, om te offeren en te b i d d e n. Die priesterlijke plicht komt daarin allereerst tot zijn recht, dat wij ons ge heel geven aan onze kinderen. Daarover heb ben we wel eens meer met elkander gesproken en hoe ouder we worden, hoe duidelijker het ons wordt, -dat ook hier moeilijk de juiste maat wordt -getroffen. Offeren, ja, dat moeten wij, wanneer de Heere. ons met kinderen ze gent en die offers worden grooter naarmate het aantal onzer kinderen grooter wordt. Onze dagen willen daar eigenlijk niet van weten. Men vindt tegenwoordig de offers, die de ouders moeten brengen, wanneer ze. een groot gezin hebben te groot en beklaagt, of bespot zelfs de menschen, die zich de last van een groot aantal kinderen op den hals halen. Maar die spotters weten het niet. Die kennen niet de heerlijkheid van het offer, dat hier gevraagd wordt. Wie zich dan om zijn kinderen wat ont zeggen moet, geeft dat toch voor het liefste, dat hij bezit. Hij weet, waarvoor hij arbeidt, en wordt bewaard voor de egoïstische trek, die zoo gemakelijk het karakter ontsiert van hen die alleen voor zichzelf hebben te zorgen. De ouders zijn er maar op uit, dat hun kinderen een goede opleiding ontvangen en daardoor goed worden toegerust voor hun levenstaak. Daarom is -het altijd jammer, wanneer de ouders al heel vroeg behoefte hebben aan de verdien sten van hun kinderen. Heerlijker is het, wan neer de -ouders in de gelegenheid zijn, voor hun kinderen te werken, zooals deze al hun gaven kunnen ontwikkelen voor d-e later te bekleeden maatschappelijke positie. En hoe heerlijk, hoe verjongend is vaak dat meeleven met de kinderen. Wij weten dan pre cies, wat ze noodig hebben, en leven onze eigen jeugd weer na. Och, we hebben vaak te doen- -met 'buren, met noodlijdenden in de verte en dat is wel goed, maar zouden we soms niet vergeten, dat ze aan onze tafel zitten, onze kinderen, met zware lasten op het geweten. Nemen we dien last wel altijd op ons Of is ons dat offer te zwaar Maar wie zich geeft, geheel geeft, heeft daar om nog niet altijd den juisten weg gevonden. Immers hij kan het zijn kinderen ook nog weer te gemakkelijk maken en daardoor hen -niet vor- men tot zelfstandige menschen, maar tot leunen de, steunende zwakkelingen. Wij moeten er wer kers van maken Daar hebben ze wat aan, dat ze hebben leeren werken Draagt ze niet te lang, leert ze loopen. Ze moeten 'het later zon der ons kunnen stellen. Kunnen ze dat niet, dan heeft de arbeid van den zich opoffer'enden vader en het tobben van de geheel toegewijde moeder geen doel getroffen. Het wordt ons duidelijk, dat het offeren van den vader, het zichzelf offeren, nog niet zoo gemakkelijk is. Wij hebben daarbij twee vij anden het egoïsme, waardoor wij ons zelf liever hebben -dan onze kinderen en hun toekomst en de zwakke ouderliefde, die het kind bederft. De priester moet ook bidden. Hier be treden wij het heiligdom en hoe. zou een zondig ouderpaar daar rein kunnen verschijrien. En we moeten niet alleen bidden met en voor onze kinderen, maar wij moeten hun ook leeren zelf te bidden. Wij moeten niet alleen in ons pries terlijk gebed Gods vaderlijke ontferming inroe pen -over allen, die qns lief zijn, maar wij moe ten ook de onzen bewegen, in de Goddelijke vaderarmen veiligheid en vrede te zoeken. En dat stelt aan ons gebed hooge eischen. Niet altijd dezelfde, woorden. Neen, wat de harten in het gezin beweegt, wordt ook voor den Heere uit gesproken. Onze kinderen moeten er rustig on der worden, als ze hooren, dat wij de dingen kalm en vertrouwend in Zijn handen stellen. En daarom mag het huiselijk gebed vooral niet in algemeene termen blijven hangen. Daar mo gen wel eens -namen genoemd wordenals er één jarig of ziek of op reis is. Dan komt er aandacht bij het gebed, wat wel eens ontbreekt, wanneer het zich tot algemeenheden bepaalt. Wie. schoolgaande kinderen heeft, moet zeker ook de school in het morgengebed gedenken. En dan, ook de kinderen moeten bidden. Hier komen eenige vragen van de gebedspractijk aan de orde. Moeten -de kinderen aan tafel ook een gebedje opzeggen. Daar ds wel wat voor te zeggen, maar als er een rijtje zit, die dit allen op de beurt moeten doen, is daar wel wat te gen. Dan laat men het vaak alleen maar de jongste doen en ik zou daar niet graag kwaad van zeggen. Maar ik kan er mij toch ook wel mee vereenigen, wanneer de vader in zijn pries terlijk gebed het gebed va-n het gezin gedenkt en wanneer zoo'n gebed opkomt uit de nooden bovendien van elk der leden van dat gezin in het bijzonder, dan acht ik -het formuliersgebedje van de kinderen daarna overbodig. Veel werk' moet er gemaakt worden van het bidden der kinderen des avonds en des mor gens. Naast het formuliersgebed, dat ze uit het hoofd geleerd heben, moet er plaats zijn voor bijzondere nooden. Ze leeren 'bidden voor be paalde zieken, voor bijzondere gevallen moe ten ze van moeder ook bijzondere woorden lee ren. Het kwaad, het bijzonder misdrijf van den dag komt in het avondgebed voor. De bede om vergiffenis van dat kwaad moet op de lippen worden gelegd. En laten we hier nu niet komen met de ge wone verontschuldiging, dat we voor al die din gen geen tijd hebben. Ieder kind eischt zijn ver zorging met kleeding en voedsel, overeenkom stig leeftijd en postuur en persoonlijke behoef ten. Maar zou dan de geestelijke verzorging minder nauwkeurig mogen geschieden, in dit geval overeenstemmig met aard en aanleg en persoonlijke eigenaardigheden. Neen, daar moet tijd voor genomen worden, hoe druk het gezin ook is. De priester brengt daar de kin deren voor het altaar, opdat ze. zelf mogen ke ren, de varhen hunner lippen den Heere te brengen. Eisch van uzelf den1 strengsten eerbied, wan neer gij met uw gezin tot den Heere nadert in de gebedendan moogt ge ook van de 'kinde ren dien eerbied vragen, wanneer zij tot den God huns levens harten en 'handen opheffen. De knielende houding als teeken van eerbied en afhankelijkheid is daarbij in het morgen- en avondgebed -gewenscht. Heerlijk is de gedachte dat ook de kleinen eiken avond en eiken morgen hun knietjes bui gen voor Hem, 'Die hen reeds van jongsaf op nam in Zijn Verbond. En rijk is de taak van den priester, die in dit heiligdom het altaar mag bedienen. Gr. G. MEIMA. Naar wij vernemen kan, wegens de ver» zanding en onvoldoende bebakening van hei vaarwater te Ooltgensplaat, de tusschen Numansdorp>haven en Zijpe varende veer» boot daar ter plaaste niet meer aanleggen. Voor bijzonderheden verwijzen wij u naar de advertentie voorkomende in dit blad. DE VADER EN MOEDER ZWAAR GEWOND. Een korte maar hevige brand in de Tweede Lombartstraat te Rotterdam. Donderdagavond heeft in een woning aan de Tweede Lombardstraat te Rotterdam een korte, hevige brand gewoed, welke drie kinderen bet leven heeft gekost en waarbij twee zwaar ge wonden zijn gevallen, wier toestand Donderdag avond laat zich hopeloos liet aanzien. In genoemde straat woonde in pand 86 op de tweede etage, aan de voorzijde het gezin Koenen, bestaande uit den 24-jarigen J. Koenen, zijn 27-jarige vrouw C. Wouters en drie kinderen n.l. een meisje van 4 en 2 jongentjes, respec tievelijk van 3 jaar en van 6 maanden. De man vervaardigde poetslappen volgens een eigen vinding. Hij werkte voornamelijk voor een meubelmaker te Rotterdam en zijn poetslappen zouden de eigenschap hebben, dat nien maar heel weinig was noodig had bij het wrijven van meubelen. Vermoedelijk drenkte Koenen de lap pen in een pra-eparaat van gesmolten was met benzine en ammoniak. In de woning welke uit slechts één kamer bestond lage vele van deze lappen en bovendien een vrij groote partij poetskatoen. Tegen 9 uur Donderdagavond was Koenen aan het werk in zijn woning. In de kamer be vonden zich voorts zijn vrouw en zijn kinderen. Het jongste kind lag in een kinderwagentje, de beide anderen sliepen in een bedstede, welke in den achterwand van het vertrek is gebouwd. Naar Koenen naderhand nog heeft kunnen verklaren, is omstreeks 9 uur de vlam geslagen in een pan met was, welke -op een petroleum- kachel stond. Er schijnt toen een explosie ge volgd te zijn. In elk geval sloegen de vlammen razend snel om zich heen en slechts luttele se conden, nadat de vlam in de pa nwas geslagen, stonden de poetslappen en het -poetskatoen in lichten laaie. Door de verzengende hitte spron gen de ruiten en de vlammen sloegen hoog op naar buiten. Tot ver in den omtrek was ge durende enkele oogenblikken de vuurzuil te zien. De mand had bij het inslana van den vlam reeds brandwonden gekregen, de vrouw raakte eveneens in brand en beiden stormden naar be neden, noodgedwongen hun kinderen achterla tend. Mogelijk heeft een hunner nog getracht den kinderwagen mee te trekken deze is althans later omgevallen aangetroffen - maar het was niet meer mogelijk het kindje mee te nemen. Beiden zijn de trap af en de straat op gerend. De 'bewoners van de straat hoorden ploseling een luid gegil en tot hun ontzetting zagen zij uit de Wildezeesteeg de straatdeur van het pand -komt in dit slopje uit een man en een vrouw komen, die beiden geheel in vlammen waren gehuld. De man viel al spoedig neer, d-e vrouw 'kon nog de overzijde van de straat be reiken. Buurtbewoners zijn terstond te hulp geschoten. Men heeft de menschen de kleeren van het lijf gerukt en hen in jassen gewikeld om de vlam men te dooven. Beiden hadden zeer ernstige brandwonden; zij werden aanvankelijk een paar logementen in de Tweede Lombardstraat binnen gedragen. Beiden spraken heel verward, en in de begrijpelijke groote consternatie dacht nie mand van de buren in het eerst aan de kinderen van bet gezin Koenen. Maar plotseling begon de vrouw om haar kinderen te roepen. Het bleek echter niet meer mogelijk de woning binnen te gaan. Het was daar op dat oogenblik één groote vuurzee. Inmiddels was de brandweer gearriveerd. De gasten van slangenwagen 19 hebben terstond met één straal op de waterleiding van de straat af water in de vuurzee geworpen. Tegelijker tijd werd een ladder tegen de voorgevel ge plaatst en met een slang, die over dien ladder was uitgelegd, werd eveneens water gegeven. Kort daarna arriveerde slangenwagen 13, van welke het personeel een slang in de Wildezee steeg uitlegde en via de trap water in den brand spoot. In zeer korten tijd waren toen de vlam men gedoofd en kon men de woning binnen komen, in de bedstede vonden de brandweer lieden de fijkjes van d-e beide kinderen liggen. Deze kinderen waren kennelijk gestikt; de de kens in de bedstede hadden met noemenswaard gebrand en op de lijkjes waren niet veel brand wonden. Juist had men naar beneden geroepen om dekens, teneinde de lijkjes daarin te kunnen wikkelen, 'toen men tot de ontstellende ontdek king kwam, dat er nog een derde kinderlijkje in de kamer lag. Dit was van het jongste kind. Het lag midden in de kamer, naast den gekan- teiden kinderwagen. Dit lijkje was geheel ver koold. De vreeseiijke gebeurtenissen hebben zich zoo snel voltrokken, aat de autos van den ge neeskundigen dienst welke zeer snel ter plaatse zijn gekomen nog niet met de ouders naar het ziekenhuis aan den Coolsingel waren vertrokken, toen d-e brandweerlieden met hun droeven last buiten kwamen. Zonder dat de ouders dit hebben gemerkt zijn de lijkjes mee naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van de ouders was op dat oogenblik hopeloos en men verwachtte, aat beiden in den loop van den nacht aan de gevolgen zouden overlijden. Een van de logementhouder, die de gewonden heelt bijgestaan, vertelde, hoe hij had geholpen om hen de kleeren van het lijf te rukken en noe men de deerlijk gewonden in andere kleeding- stukken had gerold. Beiden hadden ernstige brandwonden over het geheele lichaam. De vrouw heeft in den auto nog verteld, dat een pannetje met was op de kachel" heeft gestaan en dat zij heeft gezien, hoe de slam er in sloeg, ünmiddelijk daarna was de geheele kamer één laaiende vuurzee. De man heeft ook nog enkele verklaringen kunnen afleggen, hoewel hij on dragelijke pijnen leed. OVERBRUGGING HOLLANDSCH DIEP. Het gewestelijk comité tot behartiging van v-erkeers- en andere belangen voor Zuid-Weste- lijk Nederland heeft aan den Minister een adres gezonden, waarin gepleit wordt voor overbrug, ging van het Hollandsch Diep bij Willemstad. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Petrus Johannes Kreeft, 24 j, (Stad aan 't Haringvliet) en Maria Boom, 24 j., alhier. DEN BOMMEL Overleden: Adriana van den Bos, 50 j. Lena Kloet, 31 j. echtgen van D. Kievit. NIEUWE TONGE. GeborenMaatje, d. v. C. Noteboom en C. de Jong Catharina, d. van W. van 't Hof en J. E. van Wezel; Arie, z. v. L. van den Doei en M, Holster Overleden: Leendert Kievit, oud 72 jaar echtgenoot van N. van Rijkhuizen. MELISSANT. GeborenCornelia, d. v. J. 't Jonk en M. van Dam Laurus, z. v. L. Mijnders en N, W. Hooijdonk; Petrus Gerardus, z. v. M, W. Struik en en E. van Damme; Adriana Hendrika, d. v. L. v. d. Boom en J. F. Bette Elizabeth Johanna, d. v. Th. Keizer en K. Mijnders. OndertronwdA. van Antwerpen 20 jaar en J. C. Kalle 20 jaar. Overleden: Lena Witvliet oud 9 maanden d. v. C. Witvliet en B. van Assen. STELLENDAM. GeborenAbraham, z. v. G. v. d. Wal en Abr. Klink; Willem Pieter, z. v. L. J. Voge. laar en J. Goedegebuur; Pieter, z. v. G. M. Koese en J. Human; Marinus, z, v. T. v, d. Ree in M. Klink; Jannigje Geertruida d. v. J. Visser en J. Troost; Maatje d. v. P. van Lenten en L. Troost. Gehuwd: Dirk Kievit 23 j. en Johanna M, Koese 23 j.M. Noordhoek 34 j. en J. Troost 27 j. M. Klink 24 j. en C. Menheer 23 j.; Cornelis Riemens 22 j. en A. van Soest 19 j. Overleden M. Visser geb, Roon, wed. van L. Visser 85 jaar. GOEDEREEDE. Geboren Pieter Aren Cornelis, z. v. C, K. Groenendijk en Joh. GroenendijkJacob, z. v. C. van Heest en M. VerduinCornelia, d. v. C. Soeteman en M. Lokker. OUDDORP, maand Sept. Geboren: Cornelia, d. v. Leunis Tanis en Klaartje BreenJohannes, z. v. Grietje Grin» wis; Job Maarten, z. v. Pieter Westhoeve en Jobje Tanis. Ondertrouwd: Adriaan Bruggeman met Geertruida Boshoven 21 j.Coit Aleman 26 j. met Jacomijntje Tanis 21 ja GetrouwdKlaas Tanis 34 j. en Jannetje Santifort 29 jaar. Overleden: Aagje Aleman 81 j. wed. van Albertus Marinus van WjjkWouter Heer» schap 71 j. zoon van Pieter Heerschap en Hendrika van den Berg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SOMMELSDIJK brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P. ZOON, slager, wonende alhier, om VERGUNNING tot het oprichten van eene slachtplaats aan de Kerkstraat, op het perceel, kadastraal bekend in sectie B, no. 364. Op Donderdag 15 October a.s,, des voor» middags II uur, zal ten gemeentehuize ge» tegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, Zoowel de verzoeker, als zij, die bezw^js, hebben, kunnen gedurende drie dagen, J/Ji het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake iDgekomen schrifturen. SOMMELSDIJK, 1 October 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, lz. GEELHOED. L. J. DEN HOLLANDER. Verkooping van het Winkelhuis aan den Oostdijk te Middelharnis, plaatselijk getee» kend E 6. Op Woensdag 14 October 1931 bij inzet; op Woensdag 21 October 1931 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel »Meijer«. Ten verzoeke van Mej, Wed. J. Smit—Nipius, Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 8 October a.s. des nam. half drie uur te Ouddorp (Oostdijk) bij de School, ten verzoeke van den Heer P. v. d. Linde, publieke verkooping, om contant geld, van meubilaire goederen, naaimachine, grasmaai» machine, waterfilter, een houten tuinbank, enz., enz. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 3 October a.s., des avonds 6 uur (Zomertijd) te Ouddorp, in bet Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving, voor I. den Heer Hendrik Cornelis van Wezel te Ouddorp, voor 3 jaren, dadelijk ingaande, vrije cultuur. Een perceel bouwland te Ouddorp, op de Jonkerstee, in 3 perceelen, van westen af. If. Mejuffrouw de Wed. Teunis Voogd te Ouddorp, voor het seizoen 1932, met beding van vrije cultuur. ■Drie meeden bouwland te 'Ouddorp, in het West-Nieuwland, in den 4en blok, aan dén Langeweg, in 3 perceelen, elk van 1 meed, van den weg af. Notaris VAN DEN BERG. ROTTERDAM, 29 Sept. 1931, Op de heden in ons Veilingslokaal, Wat»' moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer< den de volgende prjjzen besteed Kipeieren. 2,50 tot f 5,50 Eendeieren 2,70 tot 4.80 Ganseierentot Aanvoer 135.000 ituki, DE ROTTERDAMSCHH VEILING

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 4