HEIKPMRI Vergeet uittil - Entree Z5 Gent - BAZARWEEK. Uit onze Partij Burgerlijke Stand Officieel Gedeelte. Marktberichten. ao JARIGE ECHTVEREEMG111B HUIBERTJE HATTESTflART JOHAIB CHRISTIAN! BORGDORFF BIH MB DE LIGBILLEB, Vraag nu niet al te benegen verband van a.-r. propagandaclubs. Herinneringen aan de stich ting en de geschiedenis van den Flakkeeschen Boerenbond. Getrouwd L. G. L. LEMKES CORRY WEZENAAR P. Bakelaar E. Wolfert PAULUS GESTEL ZAAK In kruidanlarswaren, aardappelen, groenten, fruit en Geldersche waren, TE KOOP: een best AdresG. L. WARNAER, Staakweg, Dirksland. 33901 Nog te verwachten een lading prima 33903 voor 1,30 franco thuis. C. HOLLEMAN Wz. Telef. 5. Battenoord. monteur gekleed persoon vroeg den heer v. d. H. een gouden horlogeketting op zicht. Genoemde monteur was werkzaam te Gouda en thans bij schipper R op de Rijnkade. Binnen een' kwar tier zou de monteur terug wezen. De heer v d. H qaf den monteur de horlogeketting mee. Na een kwartier ging v. d. H. op onderzoek uit bij schipper R, die van het geheele geval niets bekend was. De politie werd direct met een en ander in kennis gesteld. BLAUWZUURGASVERGIFTIGING. Een doode. Donderdagmiddag omstreeks half 12 zijn de 54-jarige C. v. d. S. uit Ridderkerk, de 33-jarige A. P. de B. uit de Gerststraat en de 65-jarige B. H. uit de Tweede Carnissestraat te Rotter dam, in het café het Gilde aan den Katen- drechtschen Lagedijk aldaar gekomen. Kort na hun komst is v. d. S. naar de W.C. gegaan en omdat hij zoo lang weg bleef gingen zijn "^c'e kameraden na eenige oogen'blikken kijken of hem ook iets overkomen was. Zij vonden v. d. S. bewusteloos en hebben hem zoo spoedig moge lijk naar buiten gebracht. Kort daarna zijn de beide mannen ook bewus teloos geraakt en twee burgers hebben hen naar buiten gebracht. De geneeskundige dienst werd onmiddellijk gewaarschuwd en zoodra deze dienst aanwezig was, werden pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten van de drie mannen te doen' weerkeeren. Bij B. en H. ge lukte dit na betrekkelijk korten tijd, maar v. d. S. bleek te zijn overleden. De mannen, die in dienst waren bij de ge meente, hebben Donderdagmorgen in de Klaver straat een aantal woningen met blauwzuurgas ontgast. Men vermoedt, dat dit gas een weg heeJtt weten te vinden door de luchtkoker van de W.C. in het café het Gilde, zoodat deze W.C. geheel met gas gevuld moet zijn geweest. De' werkman H., die aanvankelijk naar huis was gegaan, evenals de B., is later op advies van zijn huisdokter naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Er wordt een onderzoek ingesteld. HEVIGE STORMEN IN MEXICO. Uit Mexico-city wordt geseind Woensdagochtend is Vera Cruz geteisterd door een orkoon, die tengevolge heeft gehad, dat er een aantal kleine vaartuigen in de haven gezonken is en dat er schade in de stad werd aangericht. Onder andere is de electrische stroom verbroken. Volgens berichten, die te Mexico ontvangen zijn, heeft Zaterdag en Zondag een wervelwind de streek van Santa Rosalia in Neder-Californië schoon geveegd, waarbij ongeveer 50 menschen zijn omgekomen. Volgende week houdt de Lighallen- commissie haar Bazar, n.l. op de dagen als in het program, dat we hieronder volgen laten, staat aangegeven De Bazar is geopend van 25 uur en van 6.3011 uur. Zaterdags tot 10 uur. Woensdag 23 September. 2 uur. Opening van den Bazar door den Wel- Ed. Heer C. J. Jansen. 2.30 uur. Wel komstwoord van den Voorzitter der Commissie van Bijstand. 6.30 uur. Opening. 8 uur. Optreden van het Gemengd Koor „Volkszang". Donderdag 24 September. 2 uur. Opening. 6.30 uur. Opening. 8 uur. Optreden van het Muziek-ensemble „Napolitana" onder leiding van den heer F. A. Bernard. Vrijdag 25 September. 2 uur. Ope ning. 6.30 uur. Opening. 8 uur. Optre den van „de Amateurs", Quintet voor lichte muziek. Zaterdag 26 September. 2 uur. Ope ning. 3.30 uur. Optreden van „de Ama teurs", Quintet voor lichte muziek. 10 uur. Verloting en sluiting. De Bazarbode werd reeds in de ge meenten Middelharnis en Sommelsdijk verspreid. Wij twijfelen er echter niet aan of ook van buiten deze gemeenten zullen heel wat bezoekers trekken. De Bazar zal worden gehouden in de Concertzaal van Hotel Meijer te Mid delharnis. Volgens deze Bazarbode zal daar heel wat te zien en te profiteeren zijn, zooals het volgend humoristisch ge dicht, dat we in de Bazarbode aantrof fen, te kennen geeft Om wat moois te gaan bekijken Maak je vaak een lange reis, Maar je doel dan te bereiken Is voor beurs een heele hijsch. Waarom zou je zoover reizen, Spaar je geld, let op je. tijd Want veel lekkers en veel prijzen Zijn vlak bij ten toon gespreid. Van de lighal hoor je praten, Voor de zieken in de zon, Maar nu gaan we naar de lachhal, Die voor 't zelfde doel begon. In de groote zaal van Meijer Staan de kraampjes opgesteld, Oliebollen koopen wij er, Voor de zieken is het geld. En een vriendelijke juffer Langt een lekker kopje thee Met een koekje en een bakje, aiu ^/a't 9erust verbazend mee. Hei,n' driehonderd reepen Chocola gaf hij present. Slimmerik of brave vent? Toffe jongens koopen toffie's Zeg Van Melle, gulle Zeeuw, Jij wordt rijk al op je sloffie's, 't Duurt nu vast geen halve eeuw. Want reclame kun je maken, Zeg, jij voelt met andren mee Jouw biscuits en zuurtjes raken In den mond van half Flakkee. Scholten, Honig, Pauwel Keijser Zorgen voor uw lijfsbehoud, Maar gerust, je dee toch wijzer Met wat Kwakers Havermout. Na een brokje komt een slokje Van de Ranja van Polak. Voor de ijdelheid weer dok je, Heeft je maag aan alles lak. Want een keurig, geurig zeepje, Liefste en stukje Serafijn Stel je boven Heijn z'n reepje, Wil je schoon en glanzend zijn. Zeep in soorten, een flacon, je Kunt gerust probeeren gaan, 't Is de beste Eau de Cologne, Klaverblad staat boven aan. Wie zijn kracht in zwemmen staalde, Die slaat op het hoofd van Jut En wie daar de prijzen haalde Heeft misschien de meeste fut. Maar wie voelt voor mooie poppen Dat 's Flakkee voor honderd jaar. Kijk nu maar eens uit je doppen Raaien is een kunst, niet waar We zullen nu voorloopig maar niet meer verklappen, maar wekken alle eilandbewoners op eens een kijkje te gaan nemen in de Bazar, die ten bate der Lighallen werd georganiseerd. Zij doen er een goed werk mee en zullen geen spijt van hun bezoek heb ben. Wij zeiden „een goed werk" en kunnen dat niet beter aantoonen, dan over te nemen wat een „deskundige", dr. P. Knöps te Middelharnis, over de goede werking der lighallen voor onze zieken in de Bazarbode zegt Er bestaat een spreekwoord: „Haring in het land, dokters aan den kant". Ik zou willen zeggen: Flink gebruik van Lighallen, dokters half werk. U ziet, ik schrijf niet voor eigen reclame, maar voor het belang der menschheid. Lucht en licht zijn oud als onze aarde, maar nooit is men meer van hun genezende kracht overtuigd geweest als in onze moderne tijd. Velen, die naar het bureau voor de t.b.c.-bestrijding gaan en blijken geen tuberculose te bezitten, maar er mis schien voor bloot liggen, krijgen als advies van mijn collega op dat bureau mee: „Lucht, licht en goede voeding". Medicijnen helpen niet voor dergelijke patiënten met algemeen vage klachten. De Lighallen is hun apotheek. De Lig hallen zullen hun behoeden voor onze groote vijand, de tuberculose. Prachtig mooi zijn de resultaten. Bleeke menschen zonder eetlust, die er komen, hebben na een paar weken „gezonde kleur". Voor het „kleine" broodtrommeltje moet een „groot" wor den aangeschaft. De kinderen en ook de grooten moeten er eten door dwang. Vergis U niet, niet door dwang van ons menschen, maar door de dwang der natuur. In de Lighallen hebben we de natuur geneeswijze. Profiteeren van hetgeen de schepping ons geeft. Dit geschiedt on der deskundige leiding buiten het hui selijk milieu. Een groot voordeel, streng toezicht van de Zuster, vreemde oogen dwingen, een dwang die heilzaam is, een dwang die niet hard valt, maar die de patiënt steeds laat doen wat goed voor hem is, wat thuis door toegeefe- lijke zwakheid niet geschiedt. Nog niets heb ik gezegd van de heil zame zonnebaden. Zeg niet, dat men die thuis ook kan nemen. De zon is een groote vriendin van ons, maar on deskundig toegepast, is ze een vreese- lijke vijandin, vooral voor wat zwakke menschen. Door gebrek aan plaatsruimte zal ik moeten eindigen, hoewel ik over de „Lighallen in verband met de gezond heid van onze inwoners" vellen vol zou kunnen schrijven. Bedenk echter steeds dit: „De groote wonderdokter ligt in het midden van onze dorpen" P?. a|9emeeue vergadering van het Verband j joaar wor<^en gehouden op Donder-» dag IA September in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Mariaplaats zaal 4 te Utrecht. ^e_Y5>ormi<^<^a9vergaderirig vangt aan te 11 uur. Zij draagt een huishoudelijk karakter en is alleen toegankelijk voor leden en afgevaar digden van aangesloten clubs. Echter kunnen afgevaardigden van bij het Centraal Comité aangesloten 'kiesvereenigingen, welke de op richting van een Propagandadub overwegen, worden geïntroduceerd. In deze vergadering zal de Voorzitter der Verbandscommissie, de heer J. Schouten, in een openingswoord handelen over: „De politieke toestand en ons werk". Vervolgens komen aan de orde huishoudelijke zaken: kringvorming, kringcursussen, rekening van het orgaan en wat verder ter tafel wordt gebracht. De namiddagvergadering zal, als naar ge woonte, het karakter van een algemeene cursus vergadering dragen'. De hooggeleerde heer Prof. Dr. J. Waterink, hoogleeraar aan de V. U., hoopt dan voor ons te behandelen het onder werp „Propagandistische waarde", een onder werp gericht op de vorming van propagandisten voor de antirevolutionaire beginselen. De namiddagvergadering is vrij toegankelijk voor allen, die het antirevolutionaire program van beginselen aanvaarden als hun politieke belijdenis. SOMMELSDIJK. Geboren Gilzia Cornelia, dochter van Lieven Schol en Trijntje Dubbeld; Gerrit, zoon van Jacob Kransse en Jannetje Verweij. OverledenHuibertje Kattestaart, 72 jaar, echtgenoote van Mattheus Noordijk. DIRKSLAND. OverledenPaulus Gestel, 86 j., weduwnaar van Pieternella Adriana Moerkerk. HERKINGEN. GeborenArentje, d. v. P. Hogerwerf en M. Bestman; Maria, d. v. L. van Putten en J. Struijk. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemeester van Sommelsdijk de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1931 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijksgoederen met uitzondering van haar. kam, roskam, spons en zakboekje in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hier bedoelde dienstplichtigen be» hooren a. zij, die zijn ingelijfd voor de lichting 1916, met uitzondering van hen, die, tenge- gevolge van genoten uitstel van eerste oefe. ning of om een andere reden de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd b. zij, die zijn ingelijfd voor een andere lichting dan die van 1916, doch met deze lichting de eerste oefening hebben beëindigd. De inlevering moet, voor zooveel deze ge> meente betreft, plaats hebben te Middelharnis in de vergaderzaal naast het gemeentehuis, op Woensdag 7 October a.s., nam. 3,30 uur. (Zie verder aanplakbord.) Sommelsdijk, 15 September 1931. De Burgemeester, L. J. DEN HOLLANDER. Centrale Veiling te Middelharnis Veiling van Woensdag 16 September. Savoye kool f 1,20 tot f 3,80. Roode kool f 1,10 tot f 3,-. Witte kool f 1,80 tot f 3,60. Komkommers f 2,60 tot f 4,50. Meloenen f 13,— tot f 29,-. Knollen f 2,—. Per 100 stuks. Sla f 1,40 tot f 2,-. Andijvie f 2,—tot f 3,60. per 100 krop. Dubbele princessen f 12,- tot f 17,40. Enkele princessen f 17,- tot f 20.- Stamsnijboonen f 11,- tot f 20,- Stoksnijboonen f 35,60 tot f 37,- Uien f 2,70 Kroten f 2,—. Augurken f 27,- tot f 48,-. Perzikperen f 6,80 tot f 10,- Beuré Lebrun f 17,- tot f 19,50. Beuré Merode f 5,50 tot f 9,30. Souvenir de Congres f 13,-. Bon Louis f 23,45. Div. Handperen f 7,- tot f 15,50. Peren (val) f 2,- tot f 4,80 Stoofperen f 7,- tot f 7,30. Bergamotten f 7,50 tot f 10,60. Gieser Wildemans (val) f 5,—. Zoete appelen f 6,60 tot f 7,50 Zure appelen f 4,50 tot f 6,— Transp. de Cronsel f 7,80. Oranjereinet f 7,30 tot f 7,50. per 100 Kg. Druiven f 22,50 tot f 27Per 100 pond. Veiling van Donderdag 17 Sept. Kipeieren 44—50 kg. f 3,— lot f 3,80 58-60 f 5,20 tot f 5.70 bruin 60 kg. f 5,20 tot f 5.85 Eendeieren f 4,40 tot f 4,45. Aanvoer 12,500 stuks. 2,50 tot 4.85 tot ROTTERDAM, 15 Sept. 1931. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wen den de volgende prjjzen besteed: Kipeieren2,50 tot f 6,60 Eendeieren Ganseieren Aanvoer 160.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING XLvni. Zoo ooit, dan werd door dezen uitslag niet alleen de voorzitter, doch het geheele bestuur gerehabiliteerd voor het gevoerde beleid Geen wonder, dat aan de bestuurstafel groote voldoening, om niet te zeggen: dankbaarheid over deze uiting van waardeering heerschte En eveneens is het verklaarbaar, dat de voor zitter in woorden, die van groote erkentelijkheid getuigden, de vergadering dank zei en het her nieuwd blijk van vertrouwen1 beantwoordde met de benoeming aan te nemen, welk feit hoorbare blijken van instemming inoogste. Ook van belang was de „Zomertijd". Deze nieuwigheid was in 1916 als Duitsch exportartikel hier ingevoerd en door het bestuur geaccepteerd geworden, overtuigd als het was, dat deze maatregel door der tijden nood niet mocht worden tegengewerkt, noch gesaboteerd. Bovendien stond de landbouw vreemd tegen over dezen maatregel. Er was nog niet te voor spellen welke gevolgen deze ten plattelands zou hebben, zoodat het onder groote reserve, stilzwijgend was aanvaard. Nu 1916 voorbij en het resultaat te beoor- deelen was, gingen er stemmen op om de Regee ring te verzoeken onzen nationalen tijd1, d.i. de Amsterdamsche, weer te handhaven. 't Bestuur daarentegen achtte de tijd voor geheele opheffing nog niet gekomen, ten ware de oorlog spoedig eindigen mocht, doch gaf in overweging een verzoek te richten aan de regee ring den Zomertijd niet in te voeren vóór 1 April en hem niet te doen eindigen na 31 Au gustus, en de maanden waarin hij ten plaütelande eer economisch schade dan winst berokkende, den zonnetijd te handhaven. Dit voorstel veroorzaakte eenig rumoer in de vergadering, doch werd zonder stemming aan genomen. Dat de veiling op de helling kwam spreekt vanzelf. Tal van landbouwers hadden echter reeds een anderen beteren kijk op deze inrichting gekregen. Wel was de uitvoer van uien en paardepeen momenteel stopgezet, doch het was, ten tijde dat exportveilingen waren ge houden, ondubbelzinnig gebleken, dat de ge maakte prijzen uitermate hoog waren geweest, vooral voor prima waar, en dat de afleveringen en betalingen minstens even regelmatig en goed marcheerden als in den vrijen handel, zoodat er reeds enkelen op toekomst hoopten voor de zen regeeringsmaatregel 1 De critiek liep in dit Stadium dan ook meer over het bestuur en andere kleine dingen, zoodat er geen: harde woorden vielen noch eenig verzet merkbaar was. Door de afdeeling Stad aan 't Haringvliet was een gedrukte circulaire de wereld inge stuurd, waarin zij hare zusterverenigingen ver zocht om eenparig lid te worden van de veiling, dan kon er grooter kracht worden ontwikkeld voor noodige verbeteringen, terwijl de finale inhield: „De veiling kunnen wij niet weg krijgen, maar lid worden om medezeggenschap te krijgen wél, om in den laakbaren toestand ver andering te brengen." Deze circulaire kwam ook terecht op plaat sen waar ze niet bestemd was, n.l. op enkele crisisbureaux in Den Haag en daar maakte ze een alleronaangenaamsten indruk, met tot ge volg, dat van eenige meerdere soepelheid bij den exporthandel geen sprake meer zou zijn Ook van belang was het door de Regeering ingediende wetsontwerp, waarin de veehouders zouden worden verplicht bij te dragen in de kosten, noodig voor de bestrijding van het mond en klauwzeer. Dit gaf aanleiding itot breede discussie en groote critiek. Nieuw was deze soort belasting in onze wetgeving niet. In het Napoleontische tijdperk was ook e'en dergelijke belasting ingevoerd. De wet van 1799 was be kend en door het toen levende geslacht ver oordeeld, om bij de verbanning van den Fran- schen keizer ook opgeheven te worden; om in 1844 nogmaals, zij 't voor korten tijd, den land bouw of den veehouder te treffen. Deze wet was geheel uit den booze, omdat de handel en de industrie en alle andere bedrijven werden geholpen uit 's lands kas, voor den aan leg en het onderhoud van waterwegen e. d. werd op die bedrijven geen bijzonderen last gelegd, en nu zouden de boeren moeten betalen in een maatregel zoogenaamd te hunnen1 behoeve, doch in werkelijkheid om hen van hun mooie vee stapels door het afmaaksysteem af te helpen, zonder dat zij eenigen invloed mochten of kon den uitoefenen op de bestrijdingswijze Adressen aan de Regeering en de Staten- Generaal zouden van 's Bonds ontstemming ge tuigen', terwijl de afgevaardigden bij 't Land- bouw-Comité werden opgedragen in dien geest het algemeen belang te bepleiten. 't Zou te ver buiten bet bestek van dit werk gaan, alles te vermelden wat ten opzichte van allerlei, door de Regeering en vooral door de crisisbureaux genomen maatregelen door den Bond werd gedaan. De noodtoestand werd van week tot week ernstiger. Het worgsysteem van Engeland en zijn bondgenooten ging wrange vruchten afwer pen. Er was bijna geen importartikel in vol doende vooraad in het land, zoodat de distri butie thans méér dan ooit tevoren noodzakelijk was. Olie én benzine voor dorsch- en andere ma chines waren niet te krijgen, dan door tusschen- komst van het betreffelijke bureau. Talrijk waren echter de gevallen, dat het bondsbestuur een afgewezen verzoek in gunstigen zin wist ver anderd te krijgen. De veevoeder- en kunstmestdistributie gaf vaak aanleiding tot bittere en gerechtvaardigde klachten en al deze dingen kwamen regelmatig bij het bestuur binnen en meerdere malen gaf e'eri gegrond protest heilzame uitwerking. Voor geen gering deel was dit te danken aan de voortdurende activiteit van den voorzitter, die van alles wat in Den Haag werd voorbereid of uitgevoerd, tot in de finesses op de hoogte was, en het bestuur dus nimmer aan een ver keerd adres aanschelde om revisie van gemaakte fouten of onopzettelijk gepleegd onrecht. Van Oude Tonge, waar de Zomervergadering stond gehouden te worden, was bericht inge komen, dat het tienjarig bestaan van de fok- en controlevereeniging eenigszins feestelijk zou worden berdacht, met een keuring van fokvee, terwijl 's Bonds medewerking voor het welslagen daarvan werd gevraagd. Op de bestuursverga dering van 21 Juni werd besloten, behoudens goedkeuring van het Hoofdbestuur, voor de beste collectie vee van één stal een gouden- en voor de op één na beste collectie van één stal een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen. In zooverre gaf deze vergadering een uitmun tend perspectief, ook nog andere besluiten gaven daarvan blijk, doch als dit alles onder den hamer door was, deed de voorzitter een mededeeling, welke het geheele bestuur zeer ontstelde, be halve den secretaris, die eenigen korten tijd te voren reeds een wenk had gekregen van wat te gebeuren stond. Door de Regeering was, bij al de reeds be staande crisisbureaux, nog toegevoegd het in stituut van „Regeeringscommissaris", voor elke provincie één, 'en nu was of zou worden be noemd voor die betrekking in Zuid-Holland J. van der Koogh. Deze benoeming zou tot ge volg hebben, dat de benoemde zijn woonplaats moest verleggen naar 's-Gravenhage, waardoor hij genoodzaakt werd, zijn ontslag te nemen als voorzitter van den Flakkeeschen Boerenbond. 't Bestuur had wel is waar meermalen ge vreesd, dat de voorzitter door een of ander crisisbureau dermate in beslag genomen zou worden, dat hij voor de Flakkeesche organisatie verloren zou gaan, doch dat hij benoemd zou worden aan het hoofd van een nieuwe crisis instelling kon niemand vermoeden. De amicale en vertrouwelijke omgang met het geheele bestuurscollege slechts even on derbroken door de veiling was oorzaak, dat deze boodschap een buitengewoon weemoedigen indruk veroorzaakte. Troostrijk en bemoedigend evenwel was het, dat hij geplaatst werd aan 't hoofd van een instelling, waar Flakkee nauw bij betrokken was, terwijl (gelijk later ook ervaren werd) onze organisatie in groote mate de vruchten oogsten zou van de oude relaties, omdat zijn hart warm kloppen 'bleef voor de Flakkeesche belangen. Met dat al stonden we zonder voorzitter, in een tijdperk van groote onrust en spanning op velerlei gebied. Geruststellend was 't, dat na de bestuursuitbreiding in 1915 er een vice-voor- zittier was, dié bij de kennis om Flakkee te helpen, er ook de lust toe bezat, en bovendien de bestuursleden, zonder onderscheid, de capa citeiten bezaten om den voorzittersstoel te be zetten, zoodat de toestand, hoe onpleizierig ook, niet hopeloos was, EN die mede namens wederzijdsche Ouders hartelijk dankzeggen, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 33894 ZWIJNDRECHT, 16 September 1931. Met dankbaarheid geven wij kennis, dat, zoo de Heere wil en zij leven, onze geliefde Ouders en Grootouders 33897 en op 26 September a.s. hunne mogen herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. DEN BOMMEL, Sept. 1931. jee Het behaagde den Heere van leven en dood, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Echtgenoote in den ouderdom van 72 jaar en 11 maanden. Namens de familie, 33893 MATTH. NOORDIJK. Sommelsdijk, 15 September 1931. Heden overleed ten huize van A. Overbeeke, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vader, Behuwd', Groot» en Over» grootvader (Weduwnaar van P. A. Moerkerk) in den ouderdom van bijna 87 jaar. 33899 Fam, P. GEITEL. Dirksland, 16 September 1931. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Man, Vader, Behuwd», Groot» en Overgroot' vader, de heer in den ouderdom van 86 jaar en 6 maanden. De wetenschap dat hij thans juicht voor den Troon, is onze troost, waarvan hij stervende mocht getuigen. Namens de fam., Wed. F. BORGDORFF- v. Wijngaarden. Schoonhoven, 16 Sept. 1931. Lek 5 33896 Voor de zoo vele harte» lijke blijken van belangstel' ling, ons betoond bij de geboorte van onzen zoon TEUNIS LEENDERT, zeggen wij dank. 33898 L. G. STEHOUWER. K. STEHOUWER-Pen. Sommelsdijk, Sept. 1931. Wegens stil te gaan leven ter over' name aangeboden een voorzien van snijmachine en snelweger. Eigenaar woont er zelf in, op een hoek' huis; (Prov. Z.»H.). Fr. Br. onder motto A.F.K., bureau van dit blad. 23, 24, 25 en 26 September te Middelharnis—Sommelsdijk, in Hotel MEIJER. 33902 ALLE bijzonderheden, w. o. zeer interessante, vindt U ver' j> meld in de dezer dagen ver» spreidde »BAZARBODE.«

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 5