Baard- al Tengellarnie BanhelbahHersMende Een Burgeruioonhuis WEB6EHIPEB TROONREDE Buitenland. Ferkoopingen* Burgerlijke Stand Marktberichten. Correspondentie. Cornells Ml 6.uzn„ JACOB uon OOSTENDE MISDADIGE AANSLAG OP DEN TREIN BOEDAPEST-OSTENDE. STAATSGREEP IN OOSTENRIJK. Verloofd LIZA M. VAN NIEUWENHUIZEN KRIJN VAN ES Uolstrekt eenige en algemeene kennisgsuing. ZAAK in kruldonlerswaren, aardappelen, groenten, fruit en Oeldersche waren, TE KOOP aangeboden: een partij 60 H.L.) voor de zaai. 33883 H. VAN ASPEREN, Achthuizen. Uit de band te koop: Bij veldwachter Sommelsdijk tegen betaling kosten, terug te bekomen, mooie, jonge, grijze 33892 HERDERSHOND U moet dan weten M. de R., dat enkele jaren terug hier ook nijpende woningnood was, maar om te komen aan bouwgrond ging niet zoo ge makkelijk en om bouwvergunning te verkrijgen daar stond hier wat van in, omreden het college van B. en W. het bouwen met alle macht tegen werkte, zoo kon men ten laatste vergunning ver krijgen wanneer men zelf een weg projecteerde, en nog veel meer stuitende voorwaarden ten genoege van B. en W. Tenslotte zijn de men- schen bezweken en hebben onder pressie getee- kend in de verwachting dat de gemeente later de wegen wel over zou nemen gelijk de Eli- sabethstraat. Nu is het zoo uitgebreid en druk verkeer voornamelijk in het Tuindorp geworden, waar ook een groote exportloods voor uien staat, dat alles in den winter erg stuk gereden wordt (maar waar niettegenstaande veel centen ver diend worden door de arbeiders en de werk loosheid tegenhoudt) nu voelt ieder toch de onbillijkheid van zoon toestand wel. Dan hoort men soms beweren, de bouwers zijn er goed mee geweest voorn, door de con servatieven wethouders. Neen M. de R., de bouwers hebben juist de gemeente voor finanti- eele schade gespaard, want anders had men ze ker met een dure bouwvereeniging gezeten, wel ke offers van de gemeente zou vragen. De Elisabethstraat is toch ook door de ge meente in orde gebracht, zeker wel, doordat een paar landbouwbedrijven er door moesten, die de boel daar stuk maakten, want de voet gangers maken den weg niet slecht, dat is de lib. Weth. zeker vergeten. Dan moest u toch ook weten, dat die exporteurs de conservatieve kwartjesboer en cons, een doorn in het oog zijn persoonlijk belang speelt 'hier ook een rol, dan wordt hij voor laatst gehouden van het werkvolk begrijpt n, maar die export steunt de gemeente wel degelijk in kaai en havengelden en vele handen vinden er werk aan, zoodat het Zater dags een aardig bedrag is wat wordt uitgekeerd. En weet u M. de R. dat er nog veel kiezers bedrog in zit, ook voor de verkiezing zijn er toezeggingen gedaan dat de wegen wel voor re kening van de gemeente zouden komen voorn, ook door de slimme vos maar wanneer ze een maal op het kussen zitten hebben ze vrede met alles. Maar wat zou het nu wezen wanneer men voor zoo'n luttel bedrag als door den gemeente opzichter is genoemd, de wegen in den ko menden winter in orde te maken, wanneer men daarvoor heeft verharding en afwatering en werkverschaffing, dan had men tenminste pro ductief werk, want de post voor werkloozen op de begrooting kelderde ook, zoodat de losse arbeiders zich weer maar geen illusies van het gemeentehuis moeten verwachten, het blijft daar erg conservatief. Ik ben bang M. de R. dat ik te lang zou worden. U hartelijk dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik INWONER VAN TUINDORP. Herkingen, September 1931. Het is mij aangenaam, leden der Staten-Generaal, wederom in uw mid den te verschijnen ten einde uwe zitting te openen. De economische toestand baart bij voortduring ernstige zorg. Reeds in het afgeloopen jaar deed de wereldcrisis haar druk zwaar gevoelen op het be drijfsleven, zoowel in het rijk in Europa als in de overzeesche gewesten. Op on rustbarende wijze is zij thans dieper doorgedrongen. Moest reeds het vorige jaar er op worden gewezen, dat door de ont wrichting van het economische leven verschillende takken van land en tuin bouw moeilijke tijden doormaken, naast deze worden sedert geruimen tijd ook (^e nijverheid en de handel zwaar ge troffen. In zulk een mate nam de we reldcrisis in omvang en hevigheid toe, dat zij evenals in andere landen het regeerbeeid moet beheerschen. Plannen, welke de regeering aanvan kelijk had gevormd, zullen dan ook wijziging moeten ondergaan. Andermaal zullen tijdelijke maatre gelen worden overwogen om sommige bedrijfstakken, bij wier handhaving het geheele volk belang heeft, voor onder gang te behoeden. Voor de gezondheid van 's lands fi nanciën vormt de felle en hardnekkige crisis een ernstige bedreiging. Niet alleen is van een normale stij ging der middelen, opwegend tegen die van de uitgaven, geen sprake meer, doch ook heeft zich reeds een volstrek te en aanzienlijke teruggang van 's rijks inkomsten vertoond, terwijl voor de toekomst nog verdere daling verwacht moet worden. De noodzakelijkheid van het behoud van het financieel evenwicht stelt onder die omstandigheden eischen van buiten gewone ingetogenheid en offerzin. Ook in Nederlandsch-Indië zal onder inspanning van alle krachten moeten worden gestreefd naar aanpassing, zoo spoedig mogelijk, van 's lands huisin komsten. Verblijdend is nochtans het feit, dat de bevolking door overvloedige oogsten tot dusver gevrijwaard is voor voedsel gebrek en in zooverre beter in staat is gesteld de gevolgen van vermindering der werkgelegenheid te dragen. Ik weet, dat de regeering, als zij het hoofd wil bieden aan de crisis, niet tevergeefs een beroep op de natie zal doen. Het is niet de eerste maal, dat ons i volk een ernstigen tijd beleeft. I e geschiedenis kan menige bladzijde aanwijzen van ten minste zoo diepen ^ni.stj steeds weer heeft de groote e 'jke volkskracht onder Gods hulp lieden overwonnen. m twi)fel niet of ook thans zal het trouw 2ijnSCfhe VOlk.Zi!f VerlfdT 9£~ ]n' ten einde de eenheid van verschillende takken van volksbestaan beter tot haar recht te doen komen. Beoogt de regeering de belangen van den landbouw en van de nijverheid onder te brengen bij een departement van economische zaken en arbeid, daarentegen zullen de afdeelingen voor volksgezondheid en voor werkloosheid, verzekering en arbeidsbemiddeling bij het departement van binnenlandsche zaken worden gevoegd. De betrekkingen tot andere mogend heden zijn bij voortduring van den meest vriendschappelijken aard en het stemt tot voldoening, dat het besef van saamhoorigheid der volkeren veld schijnt te winnen. Vurig hoop ik, dat op de tegen het volgend jaar bijeengeroepen ontwape ningsconferentie deze geest ook tot ui ting mag komen. Tegen de velerlei maatregelen, welke voortgaan het internationaal ruilver keer te belemmeren, is werkdadige waakzaamheid geboden. Elke ernstige poging om door gemeenschappelijk overleg en in onderling vertrouwen verbetering te brengen in den toestand van economische ontreddering is van mijne medewerking verzekerd. Ook met het oog op het vergemakke lijken van internationale samenwerking zal ik er mij over verheugen, indien de vraagstukken, die tusschen Nederland en België hangende zijn, eerlang op be vredigende wijze kunnen worden ge regeld. Terwijl deze tijd van druk de bin dend verklaring der collectieve arbeids overeenkomsten aan urgentie doet ver liezen, versterkt hij de wenschelijkheid eener wettelijke bedrijfsorganisatie. Ontwerpen zullen u bereiken betref fende een nieuwe veiligheidswet en in zake wettelijke bescherming der arbei ders in de huisindustrie. Mede zal u bereiken een ontwerp tot technische herziening van de ziektewet. Ten aanzien van Suriname wordt de mogelijkheid overwogen door mecha nisatie van het landbouwbedrijf op daartoe geschikte terreinen verbetering te brengen in dien toestand van de pressie, waarin het voornaamste be staansmiddel van het gewest verkeert. De economische opbloei, welke Cu racao in de laatste jaren heeft onder vonden, moest voor eenigen teruggang plaats maken. De toestand op Aruba is vooralsnog vrijwel stationnair gebleven. Van overheidswege worden maat regelen overwogen om de bovenwind- sche eilanden tot meerdere ontwikke ling te brengen. Met den wensch, dat God zijn zegen aan uwen arbeid moge schenken, ver klaar ik de gewone zitting der Staten- Generaal geopend. VIJF EN TWINTIG DOODEN. Een tweede aanslag op den Oriënt-express voorkomen. Op den internationalen D-trein Boedapest- Weenen-Parijs-Ostende is in den nacht van Za terdag op Zondag een dynamiet-aanslag ge pleegd. Toen de trein, die te half twaalf Zaterdag avond uit Boedapest was vertrokken, gekomen was aan de ibrug over de bergkloof bij Bia Torbagy (ongeveer 30 K.M. van Boedapest) had een hevige ontploffing plaats. De brug, die een lengte heeft van 60 M., stortte in. De loco motief en de zes volgend'e wagons vielen in de 24 Meter diepe kloof. Er zijn 25 dooden geborgen. Het aantal ge wonden bedraagt achttien. De toestand van de meeste gewonden is ernstig. Direct na het bekend worden van den aanslag en de gevolgen daarvan werd hulp naar de plaats des onheils gezonden en werd met het op- ruimingswerk een aanvang gemaakt. Tegelijker tijd werd het onderzoek naar de daders van den aanslag geopend. In de ochtenduren werden te Boedapest een elctro-monteur en een arbeider ge arresteerd die van den aanslag verdacht worden. Bij het onderzoeken van de parallel kopende rails, die over een afzonderlijke brug loopen, kwam men tot de ontdekking, dat ook op deze brug een bom was gelegd.. De Oriënt-express uit Weenen, die korten1 tijd later moest pas- seeren, kon tijdig worden tegengehouden, zoodat een tweede ramp van grooten omvang kon worden voorkomen.-» Een briefje bij d'e. plaats des onheils. Nader wordt gemeld' De plaats, waar den aanslag is gepleegd, meat een vreeselijk beeld. De locomotief en een der omgevallen wagons zijn diep in den grond blijven steken. Het is een geluk, dat de trein s echts matig was bezet. Bij het ongeluk is een1 der passagiers, graaf Palffy, uit den trein ge vallen, zonder evenwel ernstige wonden op te loopen. Hij begaf zich direct naar het dichtsbij- zijnde station, waar hij hulp inriep Uit Boedapest werden direct e'enige hulp- tremen gezonden. Behalve de reddingsvereeni- gmg uit Boedapest zijn nog talrijke politie- en gendarmie-afdeehngen op de plaats des onheils aangekomen Hier werd e'eri papier gevonden, waarop geschreven stond: „Wanneer de kapi talistische staat ons geen brood geeft, verschaffen wij het ons op andere wijze. Brandstof en ben zine hebben wij genoeg." De beide gearresteerden hebben bij hun ver hoor niet kunnen zeggen hoe zij op de plaats van den aanslag zijn gekomen. Te Boedapest vermoedt men, dat de aanslag door communisten is gepleegd. Behalve de locomotief zijn twee slaapwagens, drie pullmannwagens en de bagagewagen in de diepte gestort. Aangezien het baanvaak dubbel spoor heeft, kan het verker gaande worden ge houden. Onder de dooden zijn de machinist en drie andere spoorwegbeambten, voorts een be ambte der posterijen' en een Hongaar, die uit Amerika teruggekomen, eenigen tijd in Europa zou vertoeven. Volgens een latere mededeeling is de helsche machine voorzien geweest van een zaklantaarn- batterij van Tschechisch fabrikaat. De politie volgt 27 sporen, die mogelijk tot de arrestatie van de daders zouden kunnen leiden. De beide gearresteerde verdachten kun nen, naar verluidt, slechts weinig met den aan slag uitstaande hebben, aangezien een van hen reeds 78 jaar oud is. Het is niet uitgesloten, dat de aanslag door buitenlanders is gepleegd. Hier voor zouden verschillende aanwijzingen bestaan. De juiste tekst van het in de buurt gevonden briefje, dat met twee steenen was verzwaard, is als volgt: „Arbeiders, wij ontlasten U van de zorg -en zullen met geweld van de kapitalisten eischen, wat ook U toekomt. Iedere maand zult U van ons hooren. Onze makkers zijn overal. De kapitalisten zullen ons niet ontgaan. Onze dynamiet en benzine schiet niet tekort". De samenstelling van de springstof is nog niet be kend. Volgens de laatste nasporingen is gebleken-, dat de aard van de helsche machines, welke bij dezen aanslag zijn gebruikt, hetzelfde is als die van den aanslag -bij Juteborg. MISLUKT DOOR DEN TEGENSTAND DER REGEERING. Het is reeds enkele jaren geleden, -dat de sociaal-democratische „Schutzbund" in Oosten rijk met geweld naar de macht greep. Een ern stig bloedbad te Weenen was het gevolg, maar onder leiding van Dr. Scbober, den toenmaligen Weenschen politie-president, werd dezen op stand de kop ingedrukt. Het bestaan van een gewapenden socialisten, bond had reeds tevoren de vooral op de plat telandsbevolking steunende Heimwehr in het leven geroepen, die eveneens bewapend was. Heth eeft nog al eens gespannen tusschen deze twee gewapende bonden, maar door het krachtig optreden van de Oostenrijksche regeering daar tegen scheen het gevaar voor burgeroorlog vrij wel bedwongen. De nacht van Zaterdag op Zondag heeft bewezen, dat dit laatste nog niet zoo zeker was. -De Heimwehr, hoe goed bedoeld ook haar oprichting isg eweset, is gaandeweg in het fas cistisch zog gekomen, onder leiding van den jongen Vorst Stahmremberg, die eenigen tijd ge- leden zijn gezag wel heeft overgedragen aan Dr. Pfriemer, doch wiens geest toch, althans in een deel der Heimwher, nog zeer levendig is gebleven, vooral in Stiermarken, Boven-Oosten- rijk en Salzburg. In die streek nu is het Zondag nacht tot een z.g. putsch, een staatsgreep, ge komen, die echter snel is onderdrukt. Omstreeks half 2 in den nacht hebben de Heimwehr-groepen in Droeck a. d. Mur, Kap- fenberg, Feldweg, Judenburg en Schladming alle gelegen in Boven-Stiermarken, deze plaatsen bezet. Hetzelfde gebeurde in Kirchdorf en Grenz in Boven-Oostenrijk en in eenige plaatsen van het district Salzburg. De Bondsleider Pfriemer richtte een manifest tot de bevolking, waarin hij verklaarde, dat de onder hem staande Heimwehrgroepen bezit ne men van de macht en waarin hij de gendarmie en de politie van hun eed ontslaat. Pfriemer publiceerde tegelijkertijd een nieuwe grondwet, waarin hij zelf tot Staatsbestuurder werdt be noemd en het opperbevel over het bondsleger op zich neemt. De Bondsregeering te Wenen verklaarde, dat de staat over genoeg machtsmiddelen beschikt om de ,,putsch"-poging te onderdrukken. De autoriteiten hebben opdracht gegeven tot arrestatie van de Heimwehr-leiders Dr. Pfriemer, Rauter en Graaf Lamberg over te gaan. Vorst Stahremberg heeft den dag voor de „putsch" getracht verschillende militaire leiders -te be wegen dele te nemen aan de .putsch". Door hun weivering, zoomede -door het feit, dat Dr. Pfrie mer te vroeg zou zijn begonnen, zou de „putsch" tot mislukking gedoemd zijn geweest. Voor zoover uit de verschillende geruchten blijkt is het nergens tot bloedvergieten gekomen. Te Kapfenberg bij Weenen evenwel heeft een bloesige botsing plaats gehad -tusschen Heim- wehr-mannen en de plaatselijke gendarmie. De -Heimwehrmenschen trachtten het plaatselijke ar- beidershuis te bestormen. Daarbij werd een- ar beider gedood, -drie andere arbeiders en een Heimwherman zwaar gewond. In een proclamatie heeft de regeering het volk opgeroepen om mede te werken tot het onder- dsukken van dergelijke hoogveraderlijke avon turen, die ondragelijke gevaren meebrengen. Het gerucht gaat, dat -Dr. Pfriemer naar Italië is gevlucht. Verkooping van een woonhuis mei erf te Den Bommel, ten verzoeke van de Erven Mej. Wed. L. Krijger. Op Woensdag 23 September 1931 bij inzet en het Café van der Plaat en op Woensdag 30 September 1931, bij afslag, in het Café Keijzer, telkens des avonds 8 uur (zomertijd). Notaris VAN BUUREN. SOMMELSDIJK. GeborenJan, zoon van Cornelis Spee en Sijgje Vervelde; Jacobus, zoon van Laurens Groenendijk en Maria Vroegindeweij. MIDDELHARNIS. Geboren Leendert, z. v. D. Schellevis en E. Soldaat; Jan, z. v. J, van Groningen en M. de Ruiter; Willy, z. v. A. Krijgsman en Joh. v. d. Valk. Getrouwd J. van Eek, 31 j„ en M. C. Appel, 26 jaar. OverledenE. de Lange, 52 j„ wed. van C. A. van Welie. OOLTGENSPLAAT. Geboren Marinus, z. v. A. Houthuijzen en A. M. Jansen; Petronella Maria Teresia, d. v. G. M. van Oorschot en A. M. de Wit; Krijn, z. v. A. de Vos en M. Buth. Overleden Cornelia de Vos, 81 j„ echtgen. van Kommer Troost; Jacob van Ostende, 66 j„ echtgenoot van A. van Gurp. OUDE TONGE. Geboren Francina Paulina, d. v. Arend Hage en Aagje Dirkje Speelman; Pieter, z. v. Willem van Sint-Annaland en Paulina Johanna Griep; Cornelia Janna, d. v. Willem Eduard de Vin en Janna Okkerse; Jacobus Johannes, z. v. Cor nelis van Peperstraten em Jacoba Dirkx; Adria- nus, z. v. Willem Luijendijk en Stoffelientje Both. Gehuwd Jan Hartog, j.m. 26 j„ en Adriana de Vos, j.d. 23 j. Overleden Pietertje 'Hartman, 46 j„ echtgen. van Johannes Los. DIRKSLAND. GeborenJacoba, d. v. Arie de Visser en Lena Jacoba Zoon. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Maandag 14 September 1931. Bloemkool 5 tot 8.50 per 100 stuks. Savoye kool 1.50 tot 6 per 100 stuks. Roode kool 1.20 tot 4 per 100 stuks. Witte kool 4 per 100 stuks. Knollen 3 per 100 stuks. Komkommers 2.20 tot 6.50 per 100 stuks. Meloenen 30 per 100 stuks. Andijvie 1.60 tot 2.70 per 100 krop. Sla 1.80 tot 1-90 per 100 krop. Kroten 2.90 tot 3 per 10Ó bos. Dubb. princessen 10.50 tot 17 per 100 Kg. Enkele stokprinc. 19 tot 23 per 100 K.G. Stoksnijboonen- 36.50 per 100 K.G. Stamsnijboonen 12.50 tot 14 per 100 K.G. Perzikperen 9 per 100 K.G. Boterperen 7.60 tot 10 per 100 K.G, Blanke Jutten 6 per 100 K.G. William Duches 4.60 tot 8.60 per 100 K.G, Beurè Merode 5.50 tot 10 per 100 K.G. Peren (val) 2 tot 3.50 per 100 K.G. Stoofperen 8 tot 8.50 per 100 K.G. Lauwtjes 9 per 100 K.G. Bergamot 8.50 per 100 K.G. Transp. de Cronsel appelen 11 per 100 K.G. Appels (val) 1.50 tot 4 per 100 K.G. Druiven 21.60 tot 25 per 100 pond. Reine Victoria 11 per 100 K.G. Ia plaats van kaarten. EN Dirksland, Stationsweg, Nieuwe Tonoe, nabij Station, 33885 14 September 1931. Thuis: Woensdag 16 September 1931, van 4-6 uur (n. t.), Stationsweg, Dirksland, Marktoverzicht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en frnit. Naasaukade 158, Telefoon 81431, Amsterdam. Vorige week kwam er in alle soorten Zeeuw, sche aardappelen nog veel ziek voor, zoodat de verkoop slecht ging. Vooral in de blauwe eigenheimers, er waren partijen met meer dan 50 pCt, ziek. Ziekvrije aardappelen zijn ge. zocht en daar zijn ook de prijzen vast voor. Veel vraag was er voor verschillende soorten poters. Heden, 14 Sept., werden de volgende prijzen gemaakt Per H.L. Zeeuwsche Bonte f 3,50 tot f 3,75 Blauwe f 3.30 f 3,50 bl. Poters f 2,10 f 2,45 bonte poters f 2,10 f 2,45 Eigenheimers f 2,50 f 2,70 bl. Eigenheimers f 2,50 f 2,80 Flakkeesche Eigenheimers f 2,70 f 2,80 bl. Eigenh.f 2,80 f 3, BI. Poters f 2,10 f 2,45 Per 100 K.G, Hillegommerzand f 4, f 6, Katwijkerf 4, f 6, Anna Pauwl. Zand f 4, f 6, Poters f 4, f 5, Vlaamsche Eigenh.f 3,50 f 4, IJpolder en Haarl.meer blauwe Eigenh. f 4, f 4,40 bonte Eigenheimers f 5, f 6, Eigenheimersf 3,60 f 4, Noord Holl. Blauwen f 3,50 f 4, Per H.L. Spuische Eigenhf 2,80 f 3, poters f 2,50 f 2,60 Eigenh, (Rozenburg (Z.H.) f 2,50 f 2,70 poters f 2,25 VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 14 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 585 vette runderen, 292 vette kalveren, 1134 schapen of lammeren, 1440 varkens. Prijzen per Yl kilo; koeien 2429 vt„ 3538 ct. en 43—46 ct.; kalveren 42j^-47ct„ 50—57)^ ct. en 6065 ct.; varkens 21 ct, en 2\<S/2 ct.; zouters 21 c.; schapen 2234 ct. per pond. Prijzen per stuk: schapen 1823, overj. lammeren 21—27, zuiglammeren 21—26. De aanvoer van koeien was flink. De handel was traag. De prijzen voor 1ste soort bleven gehandhaafd, die van 2de en' 3de soort -waren iets lager dan vorige week Maandag. Enkele prima exemplaren gingen nog tot 2 cent boven noteering. Ossen en stieren nog geen noteering, wegens onvoldoenden aanvoer. Vette kalveren met minder aanvoer en iets williger handel. De prijzen waren iets hooger. Een enkel prima kalf ging nog tot 2J/j cent boven noteering. De aanvoer van schapen was flink met luien handel. De prijzen waren lager. Varkens met grooten aanvoer. De handel was tamelijk met slechten afloop. De prijzen waren iets lager. Zouters met tamelijken aanvoer en vluggen handel. Hier werd 21 cent besteed. AMSTERDAM, 14 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 647 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1ste kwaliteit 8891 ct., 2de kwal. 74—86 ct., 3de kwal. 6412 ct„ mindere soorten 50-60 ct„ per K.G. slacht- gewicht; 140 melk- en kalfkoeien, 240340 per stuk; 167 vette kalveren; 2de kwal. 60—68 ct„ 3de kwal. 48—58 ct., per K.G. levend ge wicht; 25 nuchtere kalveren, 814; 106 scha pen, 26—31 per stuk; 930 varkens: vleesch- varkens 90110 K.G. 5253 it., zware varkens .5052 lt„ vette varkens 4850 ct. per K.G. slachtgewicht; 42 paarden, 90160 per stuk. Uit Denemarken zijn 9 wagons geslachte run deren aangevoerd. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 14 September, Fijne Zaden. (Boerennoteering)blauw maanzaad 18—19, karwijzaad 18—18)^, koolzaad 10—11, geel mosterdzaad 14.13, bruin mosterdzaad 28-29, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 14 September, Binnenland sche granen en peulvruchten. Gerst Chevalier 5—5.75; Haver 4—4.50; Erwten kleine groene 7—10; Schokkers prima kwaliteit 16 18, verder 9—15. Alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 14 September. Binnenland sche Granen. Boerennoteering)Gerst 45; Chevaier gerst 5145%: Haver 3]/26; Duiveboonen 1113; Gr. erwten 9—10 Vale er-wten 2025, alles per 100 K.G. Wegens toevloed van advertentiën en copie moeten enkele stukken, w. o. een ingezonden' stuk van de Dordtsche bibliotheek, blijven over staan -tot ons Vrijdagnummer, RED, Heden overleed na een korte ongesteldheid, onze beste Vader, Behuwd», Groot» en Overgroot» vader, de Heer Weduwnaar van Mevrouw A. E. van den Broek, in den ouderdom van 81 jaar. 's'Gravenhage, H. A. WITTENROOD- Kolfe. Dr.A.C, WITTENROOD. Hilversum, C. F. HEINEN. Wassenaar, G. C. M. KOLFF. H. KOLFF-Janszen. Hilversum, Dr. W. M. KOLFF. J. KOLFF- van Gilse van der Pals. Sommelsdijk, H. E. MIJS—Kolff. A. A. MIJS. Alkmaar, A. J. PAMEIJER—Kolff. Dr. J. H. PAMEIJER. Beekbergen, J. KOLFF, Arts. A. P. KOLFF—de Jonge, Klein» en Achterkleinkinderen. Hilversum, 11 Sept. 1931. Heuvellaan 35, 33881 Heden behaagde het den Heere na een langdurig, doch geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden Man, Vader, Behuwd» en Grootvader, den Heer in den ouderdom van 66 jaar en 4 maanden. Wed. J. VAN OOSTENDE- van Gurp. C. GOEMAAT. 33889 M. GOEMAAT- van Oostende, P. VAN ESSEN. L. VAN ESSEN- van Oostende. JOH LEIJDENS. J. LEIJDENS—van Oostende. K. VAN OOSTENDE. S. VAN OOSTENDE- Leijdens, JOHs. VAN OOSTENDE. E. DE RUITER. J. DE RUITER— van Oostende. J. M. VAN OOSTENDE. C. M. VAN OOSTENDE- Dullemond. W. VAN OOSTENDE. N. VAN OOSTENDE. Ooltgensplaat, 12 Sept. 1931. Onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, met het overlijden van mijne MOEDER, W. LOS en Kinderen. Oude Tonge, Sept. 1931. 33890 Wegens stil te gaan leven ter over» name aangeboden een voorzien van snijmachine en snelweger. Eigenaar woont er zelf in, op een hoek» huis; (Prov. Z.»H.). Fr. Br. onder mottoA.P.K., bureau van dit blad. zoekt plaatsing in gemengd bedrijf. Brieven aan A FAASSE, Dorpsweg B 225, Sommelsdijk. 33882 met GROOTE WINKEL. Prachtzaak voor alle doeleinden geschikt, te MELISSANT. Brieven onder No. 33886 aan het Bureau van dit Blad.

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 3