Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. m HEVEA IN HOC SIGNO VINCES FEUILLETON No. 3775 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1931 46ste JAARGANG Gemeenteraad. 411® stukken voor de Redactie bestemd, Advertentlën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Brieven uit Amerika. -FIETSBANDEN HET ZOUTENDE ZOUT Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.— bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8 50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGAVEN.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent pe regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. DE WETHOUDERSVERKIEZING TE HERRINGEN. In sommige gemeenten tobt men een beetje met de wethoudersverkiezing. Hetgeen begrijpelijk is. Men heeft op de ééne plaats met bestaande toestanden te doen en het valt niet mee iemand, die jaren lang wethouder was, dit baantje af te nemen. Op andere plaatsen krijgt men een geheel andere samenstelling van den Raad en heeft men weer met andere moeilijkheden te kampen. Van de broeders uit Herkingen kregen wij onderstaand schrijven Met bijzondere belangstelling hebben wij als lezers van Uw blad, Uw verschillende arti kelen gevolgd over de a.s. Wethoudersbe noeming. Wij zijn het hierover geheel met U eens. Gaarne hadden wij nu eenige verdere uiteenzetting in Uw blad hoe wij in Herkingen Is A.-R. nu tegen de S. G. P. moeten han delen. We hebben hier gelukig gekregen een jonge A.-R. K.V., en staan de liberalen thans afzonderlijk. Onze afgevaardigden C. v. d. Velde en B. v. d. Linde zijn natuurlijk beiden lid der A.-R. K.V. Zijn we nu volgens het beginsel verplicht de S. G. P. een Wethou derszetel te geven, of moeten we den liberalen heer Van Eek stemmen De stemmen waren 126 A.R., 156 S.G.P, en 95 liberalen. Dus 2 A.R. zetels van de A.-R. K.V, 3 S.G.P. zetels en 2 liberale zetels. In Herkingen was het een eenigszins bijzonder geval. De heer Den Boer, diej eigenlijk van Antirev. huize is, was wethouder met d'en libe ralen heer Van Eek. Nu de heer Den Boer wegens hoogen ouderdom niet meer op de A.-R. kiezerslijst voorkwam, heeft hij zich helaas laten bepraten, candidaat te warden op de lijst van den heer Van Eek. Misschien heeft dat nog eenigen invloed gehad op het stemmenaantal, dat op de liberale lijst werd uitgebracht. Nu moet men bij de wethouderskeuze zooveel ^Mjielijk het beginsel der evenredige vertegen woordiging aanvaarden. Wij hebben er op gewezen, dat blijkens arti kelen in het St. Geref. weekblad, dat hier verschijnt, ook de St. Geref. op Flakkee er zoo over denken. Nu moge dit in strijd zijn met wat Ds. Kersten telkens zijn menschen voorhoudt, wij mogen er ons over verblijden, dat de S. G. P. op Flakkee in dit opzicht wat ruimer standpunt inneemt en niet te veel over art. 36 tobt. Trouwens, dat zij wat ruimer denken dan hun opvatting van art. 36 toelaat, is wel bij de wethoudersverkiezing in 1927 gebleken, toen St. Geref. zelfs Vrijheidsbonders wethouder hebben helpen maken We hebben dus goede hoop, dat zij ditmaal in ieder geval met. de Antirev. zull'en willen samenwerken, te meer als dit tot gevolg zal hebben, dat ze zelf ook een wethouderszetel veroveren. Dit nu is in Herkingen het geval. De S. G. P. en de' A. R. partij zijn daar de groepen, die de meeste stemmen behaalden, dus hebben deze partijen elk recht op een wethou derszetel. Het ligt op den weg der Antirev. van Herkin gen, die minder stemmen hadden dan de S.G.P., zich tot het bestuur der S.G.P. Kiesvereeniging te wenden en met hen de zaak te bespreken. Wij 'twijfelen er niet aan of de S. G. P. te Herkingen zal er mee accoord gaan, dat de ■beide wethouderszetels tusschen de A. R. en de St. Geref. worden verdeeld. En dat is volkomen naar recht en billijkheid. De kiezers en kiezeressen van Herkingen heb ben blijkens den stembusuitslag het aldus ge wild. En bovendien lijkt het ons beter samen te werken met de St.. Geref. dan met de liberalen. Beste Vriend In „De Reformatie" zag ik een tweetal vragen gericht aan het adres van Ds. Fernhout, die in genoemd blad zijn geestelijke adviezen schrijft. De vrager vroeg of het geoorloofd' is Zondags met de auto ter kerk te gaan, of familiebezoeken af te leggen met dit vervoermiddel, en ook of een predikant Zondags uit prediken mocht gaan met een auto, die hij zelf bestuurt. Ik dacht bij het lezen van die vragen: uit zoo'n paar vragen is wel af te leiden, dat er groot verschil is in deii volksaard van Amerikanen en Neder landers, Niemand denkt er aan bij ons, vooral niet in 't buitenleven, om 's Zondags zijn auto niet te gebruiken voor wat doel dan ook. En het verwekt bij niemand ergernis. Het zou ook niet anders kunnen. Men kan in de plaats waar ik woon niet loopen langs den weg, daar men zich hierdoor beslist in levensgevaar zou be geven. Maar ook kwam de vraag in mij op was dit in het oude Vaderland anders toen ik kind was Elke boer, die paarden had, of al had hij er maar één, maakte hier 's Zondags gebruik van. En ik kan mij ook niet herinneren, dat er toen vragen verschenen in de bladen, of dit geoorloofd was. Men was daar aan gewoon, zooals bij ons het gebruik van auto's zeer al gemeen en gewoon is. Maar wat mij in Amerika tot dank stemt, is het feit, dat wij hier allen rijden, rijk en arm. De man, die voor mij werkt, heeft een mooiere auto dan ik zelf heb. En ik gun het hem van harte. Dat was in mijn kinder jaren in Nederland anders. Menige kromgebogen arbeider moest een langen kerkgang te voet afleggen, terwijl zijn baas met een glazen wagen hem voorbijreed, en er niet over dacht om zijn arbeider, ook al had hij ruimte, te vragen om mee te rijden. Ds. Fernhout sprak in zijn antwoord van „ergernis geven", maar als er iets is, dat erger nis geeft, is het dit wel. In Grand Rapids Michigan is een inrichting voor ouden van dagen. Men noemt dit het „Holland Home". Vele oudjes koopen zich daar in of worden door de diaconie daar besteed. Elk lid van de gemeente krijgt zijn beurt om die oude broeders of zusters 's Zondags naar het huis des gebeds te rijden. Als de jongen rijden mogen de ouden niet loopen. Dat is Amerikaansch, En ik geloof, dat is ook naar Gods heiligen wil. De vraag is maar: wat doet men met zijn auto op Zondag Doch die vraag kan ook ge daan worden als men loopt. Als kind kon ik al niet verstaan, dat een ouderling, die rijk was, wel naar de kerk mocht rijden met zijn dikke paard, en ik geen gebruik mocht maken voor dit doel van mijn schaatsen. Ik geloof, dat mijn vrome vader 'bang was, dat dit „ergernis" zou verwekken. Er was blijk baar geen' gevaar voor ergernis door den ouder ling met zijn gerij, maar wel bij een arme jongen on schaatsen. Men is gelukkig in Amerika niet zoo gauw geërgerd In mijn onmiddellijke nabijheid woont een weduwe. Zij tracht haar bestaan te vinden op een 40 acre farm. Met haar kinderen is zij ongelukkig. Van de vijf is er eigenlijk niet één, die bekwaam is dit boerderijtje productief te maken. Zij krijgt daarom maandelijksche onder steuning van de country. Maar niemand „ergert" zich er aan, dat die ondersteuning maandelijks met de auto bij onzen country-penningmeester wordt afgehaald. Ook die arme weduwe rijdt met haar auto naar de kerk, en geniet ook van het Michigan strand, zoo goed als elkeen En aan „ergernis nem'en" denkt niemand Je AMERIKAANSCHE VRIEND. gezien en geen aanleiding te hebben gevonden voor op- of aanmerkingen. Met alg. st. wordt de gemeenterekening voor- loopig vastgesteld. De heer KORT zegt dat het feit, dat een lid der commissie niet aanwezig kan zijn zich kan herhalen en wil hierin voorzien door plaatsver vangende leden aan te wijzen. De VOORZITTER heeft hiertegen geen be zwaar. Voortaan kan een paar leden in de com missie worden aangewezen en de rest der raads leden kunnen als plaatsvervangende leden dienst doen, dan heeft men ze maar voor 't grijpen. De geme'enterekening sluit gewonen dienst in Ontvangsten 65447.73®, Uitgaven 56093.90, Batig saldo ƒ9353.835. Kapitaadienst ontvan- sten 4120.28, Uitgaven 3613.58, Batig saldo 506.70. De schilder v. d. Heijden is niet tevreden over de behandeling die hem door B. en W. is ten deel gevalllen en wil het geval openlijk in den Raad behandeld hebben, opdat een on partijdige deskundige zijn oordeel over het ge val geven kan. licktloopend yzerster/f Vergadering van den Gemeenteraad van MELISSANT op Vrijdag 21 Aug. des nam. om half vier uur. De VOORZITTER, burgemeester Visscher, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der twee vorige vergadering'en "'worden gelezen en onveranderd worden vastgesteld. Van den Minister van Binn. Zaken en Land bouw is bericht ontvangen dat door het Rijk 66.39 zal worden bijgedragen in den steun voor werkloosheid. Het jaarverslag van het Elektriciteitsbedrijf te Dordrecht ligt ter inzage voor de raadsleden. De gemeenterekening 1930 moet voorloopig worden goedgekeurd. De heer v. d. SPAAN zegt dat hij als lid der commissie belast met het nazien dezer re kening de vergadering niet kon bijwonen. De SECRETARIS U moet zeggen dat U twee vergaderingen afwezig was. De heer v. d. SPAAN ja een andere keer kon U niet omdat U visitie had en later had U weer een andere vergadering. De heer JOPPE zegt samen met den gemeente secretaris de gemeenterekening te hebben na De VOORZITER licht toe, dat v. d. Heij den dit jaar het gemeentewerk heeft. Maar daar het werk nogal groot was, het liep over de wo ningen van den dokter, van den heer Vis en het gemeentehuis, meenden B. en W. prijsop gaaf te moeten vragen ook aan den anderen schilder Baart. Toen bleek dat het verschil bijna 400.bedroeg, dat Baart goedkooper was. Om die reden meenden B. en W. niet op de prijsopgave van v. d. Heijde te mogen ingaan. Nu komt v. d. Heijde achteraf met een nadere beschrijving van de kosten. Maar dat is te laat. Men mag aannemen dat ook Baart te goeder trouw is en vakkundig zoodat er geen reden bestond hem het werk, dat toch veel goedkoo per was, niet te gunnen. Weth. VAN NIEUWENHUIJZEN zegt, dat v. d. Heijde bij hem geweest is en zegt dat hij niet voldoende was ingelicht. De heer VOGELAAR zegt dat hij dat tegen hem ook gezegd heeft. De heer STRUIJK zegt dat er verschil kan zijn in schilderwerk. Een huis kan voor 100. opgeknapt worden maar er kan ook 250.— aan besteed worden. Spr. zou nog eens willen onderzoeken hoe het eigenlijk in elkaar zit. De VOORZITTER merkt op dat Baart ook geen nadere toelichting heeft gehad. Men mag aannemen dat het vakmenschen zijn, die zelf weten wat er gedaan moet worden. De heer STRUIJK zou nog willen nagaan of volgens de laatste opgave het cijfer niet te hoog is. De heer KORT zegt zijn volle goedkeuring aan het optreden van B. en W. te kunnen geven. Deze hebben een pluimpje verdiend. Zij zagen als leeken, dat de prijsopgave veel te hoog was en hebben toen ook een ander laten inschrijven. Spr. is er voor de discussie hierover te sluiten. De heer STRUIJK wil het beleid van B. en W. niet afkeuren maar de zaak nader onder zoeken. De VOORZITTER vraagt of Baart een goed vakman is en de boel niet verknoeien zal De heer STRUIJK Baart is een uitstekend vakman en voor de volle honderd procent te vertrouwen. De VOORZITTER juist, dat dacht ik ook en als Baart dan voor bijna 400..lager in schrijft hebben wij geen vrijmoedigheid de hoogste inschrijving te gunnen. De heer VOGELAAR was het wel noodig dat alles gelijk gebeurde De VOORZITTER het was hard noodig. Niet alleen de woning van den heer Vis, maar ook het gemeentehuis. Het huis van den dokter had verleden jaar al moeten gebeuren maar is toen door omstandigheden blijven zitten. De heer KORT op een perceel scheelt de prijs bijna 100 procent. Dat is nogal sterk. De gemeenteraad zit hier niet voor particuliere be langen, maar om de zaken zoo voordeelig mo gelijk uit te zoeken. De VOORZITTER deelt mede, dat alléén voor het huis van detr heer Vis Baart slechts 145.—, maar v. d. Heijde niet minder dan 240 gerekend had. Per perceel scheelt het ongeveer 100.— Besloten wordt het schrijven voor kennis geving aan te nemen. De VOORZITTER deelt mede dat de ge meenteveldwachter Zandee per 15 Augustus j.l. zijn ontslag heeft gekregen, zoodat de gemeente momenteel zonder veldwachter zit. Spr. stelt voor om Gootjes den dienst te laten waarnemen tot de nieuwe veldwachter zijn functie aan vaard. Het zal hem dan mogelijk gemaakt wor den om den dienst waar te nemen en hij krijgt daarvoor het minimum-salaris van den veld wachter. Voorts heeft spr. er ook bezwaar te gen om Zandee langer gemeentebode te laten 'blijven. Het is niet in orde dat hij met de sleu tels van het gemeentehuis in den zak loopt en officieele stukken bezorgt. Dat kan niet langer getolerered worden, daarom stelt spr. voor Zandee te verzoeken voor deze functie ontslag te vragen. De heer v. d. SPAAN zal er iemand te vin den zijn die de functie van gemeentebode wil waarnemen De VOORZITTER jawel, wij zijn dan wel iets duurder uit maar wij zijn dan ook over tuigd dat het goed gebeurd. De heer v. d. SPAAN is Gootjes wel be kwaam om politiediensten te verrichten'. Kan hij proces-verbaal opmaken De VOORZITTER van zijn vak is hij geen politieman, maar als er iets bizonders gebeurd zal ik of de Rijksveldwachter hem wel helpen. De hoofdzaak is dat we iemand hebben die vertrouwbaar is. De heer v. d. SPAAN vindt het tijdvak eer de nieuwe funtionaris in dienst treedt wel wat lang om zich met Gootjes te behelpen. De VOORZITTER ik ben niet van plan mij in de keuze te overhaasten De heer v. d. SPAAN daar hebt U gelijk aan. 't Is beter er om verlegen dan er mee ver legen. De heer VOGELAAR als Zandee als ge meentebode niet wil bedanken, wat dan? De VOORZITTER dat zullen we afwach ten. In ieder geval kan niet worden toegestaan DOOR H. KINGMANS. 16) „Dat antwoord kan onze volle goedkeuring wegdragen", zeide Annie plechtig. „Het pleit voor u, dat wij ten hoogste verbaasd waren over uw vraag. Intusschen ga ik nu ook begrijpen, waarom hij vanmiddag als een verstrooide pro fessor door de stad, in een heel verkeerde rich ting, liep." „Hij was vandaag absoluut in de war", merkte Arie op. „Hij. zal het er niet gemakkelijk onder gehad hebben. Nu ga ik ook wel meer begrijpen. Hij heeft mij wel eens verteld, dat het zijn be doeling was, dokter te worden, maar dat om standigheden hem dat verhinderd hebben. Geen wonder, na die debacle. En nu moest hij werk verrichten, waar zijn hart niet bij is." „Ik meende, dat het beter werd. Heb je dat niet eens gezegd vroeg Annie, blijk gevend, Albert weer te willen verdedigen. Zij bemerkte niet, dat haar moeder scherp %°P haar lette. „Inderdaad, het werd beter", bevestigde Arie. „Dan zal hij wel zoo verstandig worden, om zich in de omstandigheden te schikken. In elk geval weten jullie nu de historie. 'Leermans ivf ,u":9ec'i'end. Wij hebben voortaan met Meyenbeek te doen. Wij spreken er met hem niet meer over, als hij er niet zelf over begint. 11 wat onze kennissen betreft, die hij hier wel eens ontmoet heeft, zij moeten, indien noodig, op de hoogte gebracht worden, maar wij moeten daarvoer een vorm zoeken, die voor den jongen Zoo min mogelijk kwetsend is. Ik kan mij voor stellen, dat het verleden hem drukt, te meer, daar de arme jongen niet den weg kent, waarin rust is te vinden." „W ij zullen niet kwetsen" .verzekerde Annie. „Hoe zou het op het kantoor gaan, Arie?' Arie haalde de schouders op. „Mijnheer Wehrmeijer zal het op de een of andere wijze bekend maken, maar 'k weet niet, hoe het zal worden opgevat. Men zal verbaasd zijn. Maar dat gaat wel over. 't Is alleen ver velend, dat de mogelijkheid bestaat, dat de een of ander zich het geval herinnert. Laarman bij voorbeeld mag met graagte dergelijke stukken in de bladen lezen. Hij beweert steeds, dat hij alleen op de „Telegraaf" en ,Het Leven" is geabonneerd, omdat daarin de zaken en voor vallen uitgeplozen worden, 't Is hem alleen om het sensationeele te doen. Als d i e zich de historie van Alberts vader herinnert, dan wordt het op het kantoor bekend. Want hij zwijgt niet, daar hij alle fijn gevoel ten' eenenmale mist. En dan laat hij Albert ook voelen, dat hij op de hoogte ds." „Zou dat niet te voorkomen zijn, Arie?" k Zou niet weten, hoe, vader." „Als mijnheer Wehrmeijer dien Laarman eens polste, of 'hij op de hoogte is en zoo ja, hem verbood, er over te spreken Arie trok een bedenkelijk gezicht. „Daar zit ook een gevaarlijke kant aan, va der," meende hij. „Ja. dat weet ik wel, jongen. Er kunnen slapende honden mede wakker gemaakt worden. Ik merkte het alleen op, om Albert voor smaad te sparen, maar misschien1 is het het 'beste, om alles zijn beloop te laten. Weet niemand 'het, dan is de zaak in orde. En is Laarman of een ander wel op de hoogte, dan moet Meyenbeek maar door den zuren appel heenbijten.' „Ik geloof, dat dat het beste is, vader. Na tuurlijk zal ik Laarman in de gaten houden. En als mij blijkt, dat hij zich iets herinnert en verkeerd wil, dan weet ik mogelijk een weg, hem van dat voornemen terug te houden." „Je ziet maar eens, jongen." „En morgjen vroeg ga ik Albert ophalen. Kunnen we niet wat vroeger eten', moeder „Wel natuurlijk, Arie. Je wilt met hem praten, vóór je op het kantoor bent „Dat is mijn bedoeling. Hij moet weten, dat ik ook niet anders over hem denk „En ik ook niet", viel Annie hem ih de rede. „Ook dat zal ik hem zeggen, zus. Maar op het kantoor gaat dat niet, zoodat het 'beter is, dat ik even bij hem aanbel en wij samen naar de zaak loopen." „Als het bed dat goede voornemen maar niet gehoord heeft", plaagde Annie. ,,'t Is algemeen 'bekend, wie van ons beiden het vlugst en 'het vroegst kan opstaan", kaatste Arie den bal te'rug. „'Heb maar geen zorg in mij, zusje. Reken er op, dat morgen niet op je gewacht wordt. We ontbijten twintig i^inuten vroeger. Met wie er niet is wordt niet gerekend." „Ik sta er bepaald perplex van, waarde broe der, dat jij zoo durft optreden tegen je lieve zuster." Én toen in eenen, ernstig: „Zou Gre- tha dat alles nu ook weten, of zou die Marianne haar niets hébben verteld?" „Als er geen aanleiding toe is, zal dat meisje het wel niet vertellen. Waarin zij volkomen gelijk zou hebben." „Qretha heeft er niets van geschreven", dus Annie. „Dat zegt niets, zus. Als Gretha gevraagd is, te zwijgen, dan doet zij het ook." „Het geeft ook niets, of zij op de hoogte is. We zullen 'het 'haar wel eens vertellen, als zij hier is. Er moet maar niet over geschreven worden. Niets forceeren. Vanzelf komt dat alles wel in orde." En 'hiermede was het gesprek over Albert afgeloopen, hoewel Annie zoo nu en dan er weer over beginnen wilde, wat meestal niet gelukte. ■Den volgenden morgen volvoerde Arie zijn voornemen en haalde Albert, die ten zeerste verwonderd was, op, waarnai zij gezamenlijk naar het kantoor liepen en Kleefstra zijn houding verklaarde, welke houding door Albert ten zeerste werd geapprecieerd. „Ik b'eri heel blij, dat er in de ontstane ver houding geen verandering komt. Je vader en moeder hebben mij dat al verzekerd, maar ik was van jouw meening en van die van Annie natuurlijk nog onkundig." Annie denkt er precies zoo over, als vader en moeder en ik. Er is geen enkele reden om van houding te veranderen. Je staat nu alleen nog voor de moeilijkheid op het kantoor, maar mijnheer Wehrmeijer zal die zaak wel kiesch behandelen en vermoedelijk is er niemand, die zich het droeve geval herinnert." Opzettelijk sprak Arie niet van Laarman. Toen zij het kantoor betraden arriveerde juist, vroeger dan gewoonlijk, ook de directeur. Albert vond het het verstandigst, hem maar onmiddel lijk aan te klampen en verdween met hem in het privé-kantoor, waar hij zijn besluit meedeelde. In den loop van den morgen legde een be diende op alle lessenaars en schrijftafels een stuk papier, waarop met de cyclostyle geschre ven stond: „Tengevolge omstandigheden, die niet ter zake doen, heeft de heer Leermans hier enkele maanden onder den naam zijner moeder in de zaak gewerkt. Thans kan worden mede gedeeld, dat zijn naam is Meyenbeek Leeuwen huis, onder welken naam hij hier voortaan be kend zal staan. De directeur (w. g.) Wehr meijer." Albert boog het hoofd, toen het briefje op zijn afdeeling kwam. Vervolgens verwijderde hij zich even. „Weer wat nieuws", mompelde Laarman. En dan: „Meyenbeek Leeuw'enhuis Hij streek de hand over het voorhoofd en begon opeens te fluiten. Arie wist, dat zijn vermoeden 'bevestigd werd: die Laarman had steeds, en zeker in dit soort zaken, een stalen geheugen. Opeens nam hij een besluit. „'Laarman, hoor eens even." En hij wenkte hem in den corridor. „Wat heb je Wat is dat voor geheimzinnig heid „Waarom floot je daareven „Dat gaat je toch niets aan „In dit geval wel. Heusch, ik meen het ernstig. Ook in je eigen belang." „In mijn eigen' belang Laat naar je kijken „Inderdaad, kerel. Ik vermoed „Vermoed Dacht je soms, dat i k wat met Meyenbeek Leeuwenhuis heb uit te staan Laat hij alsjeblieft naar zijn vader kijken, die „Stil. Ik vermoedde, dat je je 'het geval met dien bankier herinnerde. Die arme jongen kan er niets aan doen, dat zijn vader zich misging. Hij heeft er genoeg onder geleden. Dat blijkt alleen reeds uit het feit, dat hij zijns vaders naam niet wilde dragen. Daarom verzoek ik je, er met niemand op het kantoor of elders over te spreken. Maak hem het leven nu niet lastig." „Zeg, laat naar je kijken. Ik zal weten, wat ik doe. Als hij geen last wil hebben, dan had hij zich Leermans moeten blijven laten noemen." „Hij is door omstandigheden gedwongen, zijn echten naam weer te gaan dragen. De directeur is van alles op de hoogte. En ik verzeker je, dat je mijnheer Wehrmeijer ten zeerste zult ontstemmen, als je op het kantoor uitbazuint, wie Meyenbeek is. Die ontstemming zou wel eens gevolgen kunnen hebben." „Hoe bedoel je dat Laarman ging nu, tot groote verlichting van Arie, die voelde, dat hij hoog spel speelde, een toontje lager zingen. „Ik bedoel het zóó", zeide hij, „als je op de een of andere wijze hier op het kantoor of daar buiten over deze zaak spreekt en Meyenbeek, ten onrechte overigens, in een ongunstig daglicht stelt, dan gevoel ik mij verplicht, aan mijnheer Wehrmeijer mede te deelen, dat jij de zegsman bent. En dan verzeker ik je, dat het gevolgen hebben zal. Het kon je betrekking hier wel eens kosten, man." Arie wist later zelf niet, waar hij de stoutheid

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 1