RS. ail nummer neslaal uil tuiee Biaflen enbank Bij Pijnen 4 'l ïune, 16, Um II ECHT TWEEDE BLAD. Kerk en School* Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. airiijut.irij.i |62, DIRKSLAND elden aan leden -jaars. Ze neemt 3 pCt. 's-jaars, i. Voorschotten aangevraagd ïr leden van het eidtotinbreng- an gelden eiken ÜODO van8—Sltlir assierD.JOFFECZ. BILLIJK TERUG Zaterdag 15 Augustus 1931. No. 3772 DAMMEN. Plaatselijk Nieuws. Mijnhardt's Poeders. HERDENKING TIENDAAGSCHE VELDTOCHT. fil. 108-106 c., -80 c., mindere slachtgewicht; -390 per stuk; -74 c., 2e kwal. per K.G. levend 8—14, 75 scha- 1020 varkens: 59—60 c., zwa- 157—59 c., vette |ewicht; 67 paar- Jenemarken zijn pmen. tan de vet-vee- 8 runderen en In le srt. 46—49 Teens met 1 K.G. net 1 K.G. door- Id slachtgewicht. ilEREN. Eieren. Aanvoer |.75, middelmarkt kalm. Is. Kaas. Aanvoer wegende 25.200 ksmerk 3741, Jl2. Handel matig. I. Eiermijn. Aan tieren 4—4.80, (eieren 4—4.50 1.50-1.60 per stuks. Aanvoer |IEN, enz. us. Fijne zaden. Inzaad 2528, 10—11, alles ^.RD APPELEN. |as. Heden waren volgt: Brielsche the eigenheimers 45, Westl. 1—7, idem kleine luwpitten 4—6, Ijken aanvoer en DIVERSEN. Jas. Vlas. (Opgaaf (voer 2500 K.G. j. Stemming blijft brkt, doordat de enwoordigen prijs dan ook van dien Irkoop is te ver- ILEN, SART I KELEN ïRANEN IDEL enz. dagmalen in de the restaurant! vertrouwen is. twen vindt in P. SIMONS larkt 12 Telef. 56341 ralitelt en ook wordt. zaak is van u daar net en ge prijzen kunt tar overbodig. 17273 elen en vierkante stoelen. eed en onbekleed aoals Papierman» Ook verkrijgbaar diddelharnis. SOffiRlELSOUH' SCOURANT GENTEN TN HOCSTCrNO WSES (Correspondentie dezer rubriek aan M. Verbiest, Sommelsdijk) Oplossing probleem no. 56). (Het slaan wordt door twee stipjes aangeduid/. De stand was Zwart: 5, 7, 9 dam, 13, 17, 28. Wit: 20, 24, 27, 29, 34, 37. WitZwart 1. 29-23 9 29 Zwart moest hier 5 stukken slaan en we over 25, 48, 31 en 18 op 29 (Weerslag). Wit moet daarop 24 2 en heeft gewonnen spel. Oplossing Meerslagstudie's, No. 1. De stand was: Zwart: 7, 9, 13, 17, 19, 22, 26. Wit 24, 29, 31, 32, 34, 37, 49. Wit speelt als volgt: 32—28; 37—32; 4944; en 44 2 en wint heel eenvoudig. No. 2. De stand was: Zwart: 1, 6, 8, 9, 10, 18, 30. Wit: 11, 17, 24, 26, 32, 35, 39. Wit speelt als volgt 17-12; 26—21; 39—33; 35 2 en heeft gewonnen. Probleem no. 57. Zwart3, 8, 9, 16, 25, 26. Wit: 27, 28, 33, 37, 38, 39. Wit speelt en wint. DAMZETSTUDIE. Zwart: 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 22, 24. Wit: 25, 26, 27, 31, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 42, 43, 45, 46, 47, 48, 49. Zwart sneelde 19—23 waarop Wit vervolgde met 2520, Zwart verlokkende tot 2429 en 10—14 om schijfverlies te ontgaan. Zwart liep In de val en Wit won met een fraaien damzet. (Uit een competitiepartij te Haarlem 1930). WENKEN VOOR DEN DAMSPELER. Wanneer men de partij aandachtig heeft be studeerd en men heeft het eigen speelbare stuk in de hand genomen of aangeraakt, is men verplicht deze schijf te spelen, want aanraken is spelen. Zoolang de dam of schijf, waarmede men geslagen1 heeft, nog niet is losgelaten, kan men deze verplaatsen naar links of rechts, als daar open ruiten zijn. DAMCLUB .KUNST EN VRIENDSCHAP". Algemeene vergadering op Donderdag 20 Aug. des avonds 8 uur (n. t.) in „Hotel Harmonie", Langeweg. Zij, die aan de a.s. competitie willen meedoen, worden verzocht op deze vergadering aanwezig te zijn. Personen beneden 18 jaar geen toegang. SOMMELSDIJK. Het zoontje van den schil der 'B. had het ongeluk van een trap te vallen. Een zijner beenen werd zoo bloedig verwond, dat hij onmiddellijk naar een geneeskundige ™°est worden gebracht. Ook het zoontje van de Wed. C. V, trof een ongeluk door met zijn hand tusschen een zelfbinder bekneld te ra -i 5f.enees^undige hulp was noodzakelijk, terwijl bij het verrichten zijner werkzaamheden de timmermandrnecht S. het ongeluk had zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. aardappelen worden alhier verhandeld voor 2 10 tot 2.45 per H.L. De eerste men werden alhier gekocht voor 2.50 per MIDDELHARNIS. Uitslag Zwemwedstrijd, Onder bintengewoon veel belangstelling hield de Zwemclub F Z. C Woensdagavond een wed strijd (2 K.M.). Ofschoon het weer noch het water erg aanlokkelijk was, werd alles uit stekend uitgevoerd. Er namen 22 heeren en 5 dames aan deel. Vijf heeren moesten 't op geven. Afdeeling heeren: le prijs J. Boomsma, 37 min. 12 sec.; 2e prijs W. Wijnhof, 37 'min. 14 sec.; 3e prijs S. Jongejan, 38 min. 29 sec.; 4e prijs G. Wijnhof, 41 min. 29 sec.; 5e prijs M. van Driel, 41 min. 44 sec.; 6e prijs C. Jon- gejan, 46 min. 11 sec.; 7e prijs I. Zaaijer, 49 min. 26 sec. Afdeeling dames: le prijs Mej. L. Onderde- linde uit Rotterdam, 58 min. 59 sec.; 2e prijs Mej. Kruis uit Rotterdam, 59 min. 3 sec.; 3e prijs Mej. C. de Mooij, 59 min. 10 sec.; 4e prijs Mej. L. le Comte; 5e prijs Mej. To van t Hof uit Delft, 1 uur 40 sec. De milicien W. Vroegindeweij, lichting '"75, is wegens theologische studie voor goed van den militairen dienst vrijgesteld. a.m°°r C'en 9emeente'veldwachter is tegen verschillende personen1 proces-verbaal opge maakt wegens het rijden per fiets zonder het vereischte nieuwe rijwielbelastingplaatje. Donderdagavond werden Middelharnis en bommelsdijk verrast door de N.V. Philips Fa brieken1 te Eindhoven op een openlucht concert, dat gegeven werd in de muziektent op het Burg. Boumanplein. De propagandist der Philips Fabrieken, de heer S. Sellenraad, onder wiens leiding de avond berustte, trachtte, volgens zijn openingswoord hiermede een vriendschapsband te leggen tus schen zijn fabriek en de inwoners dezer ge meente, een band gevormd door gezamenlijk ge nieten van kunst in den vorm van muziek, zoo als die b.v. ook op een normalen avond' door een bezitter van een1 Philips ontvanger kan worden beluisterd. Beginnend met stemmige muziek, ging het program al spoedig over tot populaire nummers, welke laatste in het bijzonder door de jeugd met medezingen werden gewaardeerd. Nadat het duister was gevallen en tegen het slot 'kreeg het program weer een ernstiger toon en was het typeerend te constateeren, hoe stil de ouderen luisterden naar prachtnummers, zoo als b.v. het kerkkoor „Cavalleria Rusticana". In zijn slotwoord legde de heer Sellenraad nog eens den nadruk op het ons allen eigen1 vrijheidsgevoel, dat geen beperking duldt en dat alleen bevredigt wordt met een eigen ontvang apparaat, waarmede men de klanken in hun origineelen vorm kan beluisteren. Hij gaf een overzicht van hetgeen landbouwers, arbeiders, huisvrouwen, kinderen, enz. enz. zooal door de radio krijgen; bracht nog even het Ned. fabri kaat naar voren en in het bijzonder het Philips- fabrikaat, dat daarin een eereplaats inneemt. De 1000 a 1200 personen, die Donderdag avond rondom de muziektent hebben meege- luiserd, zullen dezen mooien avond dankbaar herdenken. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. DEN BOMMEL.* Wij brengen in herinnering dat de rentekaarten en -boekjes van de arbei ders, die in deze gemeente wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den1 Raad van Arbeid te Brielle vóór 16 Augustus 1931. OUDE TONGE, Heden is het werk van de wegenbouw geëindigd. Een reuzenlichter heeft alles, zooals mengmolen, stoomketels en woon wagens op zolderschuiten geladen, zoodat het transport verscheept wordt, men spreekt van naar Roermond. Alhier is bij enkele landbouwers een be gin gemaakt met het uien plukken. Er wordt geprobeerd het product te verhandelen voor 2.50 de 60 K.G. Nu het weer zich niet leent om de tarwe aan de klamp te rijden, ziet men overal, dat de tarwe op z.g.n. schelven gezet wordt om het schot van de korrels te voorkomen. De werkloosheid onder de landarbeiders is nog steeds groot. Een groot aantal is te werk gesteld aan de werkverschaffing, en dat in een tijd van oogst. De heer A. Campfens, kleermaker, be haalde op de 15de medaille-wedstrijd der Cen trale Modegids te Doetinchem met zijn inzen ding „patroonteekeningen den 4den prijs, zijnde een bronzen medaille. NIEUWE TONGE. Van de lichting 1932 zijn tot gewoon dienstplichtige bestemd: Jacob Willem Westdorp, Jacob van Alphen, Adrianus Holleman en Jacob Marinus Holleman. Tot buitengewoon dienstplichtige 'Cornelis Johannes Bruggeman, Dingenus Holleman, Ma rinus Holster, Aren Jan Kievit, Leendert van Noord, Jan Cornelis Noteboom, Leendert No- teboom, Arie Polder en Gijsbert Jan de Wilde. Onze vroegere dorpsgenoot de heer G. Dekker, thans verpleger in een der ziekenhuizen te Deventer, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot verpleger in het gemeenteziekenhuis te Rotterdam. Tegen1 een 2-tal personen is door den commies der Rijksbelastingen proces-verbaal op gemaakt wegens het rijden op een fiets zonder een geldig belastingplaatje. De ziekte onder de varkens neemt hier steeds toe. Deze week stierf er weer een van dhr. T. Het cadaver is onder politietoezicht begraven. Het zoontje van den heer G. K. had het ongeluk spelenderwijs in de sloot te vallen. Door toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge en liep dit ongeluk met den schrik en een nat pak af. - De prijs der aardappelen is alhier 2.10, uien 2.50 en peen 1.20 per H.L. MELISSANT, De gemeenteveldwachter J. Z. is met 15 Augustus a.s. ontslagen in gemeente- dienst. Woensdag had C. G. het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden zijn voet te verstuiken, waardoor deze zoodanig opzwol, dat hij eenigen tijd rust moet houden. heel HERRINGEN. De oogst is bij alle land bouwers zoo goed als geveld. Het wachten is nu nog op wat beter weer, ten einde alles in de schuren te kunnen bergen. Vooral erwten hebben door de vele regens van hun kwaliteit verloren. Volgende week zal de nieuwe fairbank alhier officieel worden geijkt vanwege den Bond van Suikerfabrieken. Door den landbouwer M. Lokker zal ge- ,uVOOr ei9en Qebruik een centrale aard appelbewaarplaats worden opgericht. T Hoewel het voorjaar beloofde een rijk truitjaar te zullen zijn, over 't algemeen valt het nu hard tegen. Ook zal de kwaliteit veel te wenschen overlaten1. OUDDORP. Van den palingvisscher F. Kas telein zijn door een onbekende 25 fuiken ge licht, wat voor den eigenaar een groote schade is. - - Daar het bezoek aan onze gemeente in de zomermaanden, voor korter of langer ver blijf, steeds toeneemt, worden er plannen ge opperd om te komen tot de oprichting van een Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. In deze gemeente zijn 9 jachtakten uit gereikt. SOMiMELSDIJK.* Woensdag 19 Augustus 1931, des avonds half zeven uur (nieuwe tijd) hoopt in de zaal de Harmonie op te treden de WelEerw. Heer Ds. Rustige van Leerdam, MIDDELHARNIS.* De heer L. S. den Boer, theol. candidaat te Apeldoorn, werd beroepen bij de Chr. Geref. Kerk te Vlaardingen en Harderwijk. DIRKSLAND.* Ds. A. de Blois alhier werd beroepen bij de Geref. Gemeente te Werkendam. OUDDORP. De vacantie op de twee scholen op het dorp is a.s. Maandag geëindigd; de vier- weeksche vacantie op de school in den Oostdijk vangt dan aan. SOMMELSDIJK. GehuwdAdrianus Jacob Knape, 50 j„ te Ouddorp, en Leentje Cornelia Schellevis, 41 j., alhier. Een onderzoek is aan den gang om klaarte in de zaak te brengen, waarvan opheldering door de talrijke belanghebbenden met ongeduld wordt tegemoet gezien. VROUWENHANDEL 2 De zedenpolitie te Amsterdam heeft, naar het Hbld. meldt, twee vrouwen en een man aan gehouden, die er van verdacht worden, zich te hebben schuldig gemaakt aan het misdrijf van art. 250ter van het Wetboek van Strafrecht (vrouwenhandel). Zij zouden twee meisjes uit Noord-Brabant te Amsterdam in een verdacht huis een betrekking hebben bezorgd. DOOR DE TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD. Woensdagmorgen fietsten 4 landarbeiders uit Zetten over den Dordtschenstraatweg te Rot terdam, op weg naar hun werk te Bleiswijk. Zij redëri achter elkaar tusschen de trambaan van de R.T.M. en het opstaande steenen randje, dat de rails scheidt van den rijweg, in de mee ning, dat dit een rijwielpad was. Achter hen naderde een stoomtram, van welke de machinist reeds op 200 meter afstand signalen begon te geven. De achterste drie mannen zijn daarop zijwaarts uitgeweken; de voorste, de 30-jarige A. Broos, bleef door rijden en werd door de Op het Buitenhof te Den Haag vond Zaterdag een korte plechtigheid plaats ter herdenking van den Tiendaagschen Veldtocht. Door de Officierenvereeniging werd een krans gehangen aan het standbeeld van Koning Willem II. DE ROYALE VERLOOFDE. Men schrijft uit Hillegersberg In het heg-in van de vorige week werd door den heer J. M„ wonende in de Zwartjanstraat te Rotterdam, bij de politie alhier aangifte ge daan van diefstal van een bedrag van ruim 3000—, M. had het geld1 bij zijn ouders, die alhier aan den Straatweg wonen, in bewaring gegeven. Het geld lag daar reeds geruimen tijd in een afgesloten trommel, naar gedachte der familie, veili-g geborgen. Toen de familie dezer dagen een bedrag hieruit moest gebruiken, bleek, dat uit het kistje, waarin 4100 had gezeten, ruim 3000 was uitgehaald. Direct werd de zoon te Rotterdam hiermede in kennis gesteld, die, evenals de andere huisgenooten, van het ver miste bedrag niets wist, waarna aangifte bij de politie volgde. De Hillegersbergsche recherche is rustig aan het onderzoeken gegaan en heeft Dinsdagna middag aangehouden mej. A. L., oud 19 jaar, en haar verloofde P. B., eveneens 19 jaar oud, beiden wonende alhier. De jongedame was al geruimen tijd met B. verloofd, die bij haar ouders inwoonde en deed alles om hem te plezieren. Ze gaf hem zelfs een deel van het loon, -dat ze als werkster verdiende bij dë genoemde familie M. Toen ze er lucht van 'had gekregen, dat zich een belangrijk bedrag aan geld in het genoemde kistje bevond, wist zij het sleuteltje daarvan te vinden en tijdens afwezigheid der familie het genoemde bedrag weg te nemen. Ze gaf haar verloofde 1200, waarvoor hij, zonder te vragen naar de herkomst van het geld, een Harley Davidson motorrijwiel kocht, waarnaar zijn verlangen reeds geruimen tijd uit ging. Hij kreeg voorts van zijn meisje 'n Ieeren jas en motorkap cadeau, waarbij twee dagen nadien nog een nieuw zijspan volgde. Het span was nu compleet en verschillende reizen werden vastgesteld. Bij dergelijke dingen1 kon B. ook niet met zijn ouden ring op reis gaan en dus werd Zaterdag nog een nieuwe zegelring van 65 gekocht. Velen dachten, dat de loterij in het gezin deze plotselinge weelde had gebracht. Doch de politie maakte Maandag opeens een einde aan de pret door de verloofden aan te houden en met motorrijwiel en al naar het bureau over te brengen. Juist de aankoop van al deze luxe had de politie op het goede spoor gebracht. Al spoedig viel het meisje door de mand' en daarna bekende ook B., dat hij al deze goederen ge kocht had vari geld, dat zijn verloofde hem ter beschikking had gesteld. Het motorrijwiel met zijspan, alsmede motor- jas, zegelring en nog een bedrag van 150 aan geld, dat nog over was, werd in beslag genomen1, zoodat nog iets aan den rechtmatigen eigenaar zal kunnen worden teruggegeven. Onder een groote tranenvloed werden beiden na bet verhoor in arrest gesteld. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Dinsdagavond is het 10-jarig meisje B, te Hengelo (Ov.) van een ladder gevallen. Zij kwam op den wringer van een waschmachine terecht, waardoor zij levensgevaarlijk werd -ge wond. Zij is naar het r.k ziekenhuis vervoerd. MET DE NOORDERZON VERTROKKEN. Een invloedrijk inwoner van IJzendijke (Z.V1.), die zich thans -met geldzaken bezig houdt, is sinds eenige dagen verdwenen, zonder spoor achter te laten. Bedoelde inwoner, zekere H., van een sinds jaren beken-de firma, di-e zoowel in België als in Holland belangrijke zaken deed-, genoot het algemeen vertrouwen', waaraan dan ook het feit is toe te schrijven, dat zooveel inwoners der grensgemeenten met belangrijke sommen in de zaak zijn betrokken. Volgens -de in omloop zijnde geruchten hebben talrijke inwoners aan den heer H. sommen toe vertrouwd, waarbij enkele voor een bedrag van meer dan fr. 100.000. tram opzij geworpen. Met een schedelbreuk is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden, IN EEN RUIM GEVALLEN. De 45-jarige zeeman J. M. van het in de MaashaVen' te Rotterdam liggende stoomschip Britti Ladenja is Woensdagmorgen aan boord van dat schip in een ruim gevallen1. Met een gebroken linkerdijbeen en linkersleutelbeen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. VLIEGTUIG-ONGELUK. Woensdagmiddag ongeveer 4 uur is bij het vliegkamp de Kooy nabij Den Helder een vlieg tuigongeluk gebeurd. De korporaal-vlieger Reu- merman startte met den Fokker-verkenner F.L. I, met d'en wind mee, waardoor hij niet voldoende 'hoogte kon krijgen. In het Noord-Hollandsch -kanaal, in de onmiddellijke nabijheid waarvan het vliegkamp is gelegen, ligt een schip, dat als krabbenmeelfabriek is ingericht. De bestuurder trachtte het vliegtuig over dit schip heen te krijgen, doch botste tegen den hoogen ijzeren schoorsteen van het schip. Het vliegtuig sloeg over den kop, vloog over den dijk, die langs het kanaal ligt en kwam terecht in de daarachter gelegen schorren. Het toestel is vrijwel geheel vernield. De bestuurder werd -naar het marine- hospitaal in Deni Helder vervoerd. Hij heeft een verwonding aan de knie opgeloopen; hoogst waarschijnlijk -is e'en knieschijf gebroken. EEN TROUWPARTIJ IN DEN NACHT. Men schrijft aan de N. R. Ct. Toen Maandagmiddag een paartje te Ooster- Nijkerk, hetwelk ondertrouwd was, zich vol gens afspraak met den ambtenaar van den bur gerlijken stand naar het gemeentehuis te Metslawier zou begeven en men gereed stond om in de auto's te stappen, kwam daar ijlings e'en bode van het gemeentehuis met de bood- schap, dat het huwelijk niet kon worden vol trokken, daar het paar den door de wet daar voor gestelden termijn nog niet in ondertrouw had gestaan. Pas den volgenden dag was deze termijn verstreken en niet eerder dan dien dag kon het huwelijk worden voltrokken. De bruigom was hiermee niet tevreden. Fa milie was van heinde en ver saamgekomen om de blijde gebeurtenis mee te vieren en den vol genden' dag riepen de dagelijksche werkzaam heden weer. Vol moed toog de trouwstoet dan ook naar het gemeentehuis. Wat de bruigom daar echter in het midden bracht, de ambtenaar van den burgerlijken1 stand was niet te bewegen de wet te overtreden en weigerde pertinent het huwelijk te voltrekken. Nu is bureaucratie op een plattelandssecreta rie als die van Metslawier een vreemd woord. Men weet er een onderlinge schikking te treffen, en zoo werd met den verstoorden bruidegom af gesproken, dat hij eerst met zijn familie maar bruiloft zou vieren en dan des nachts om 12 uur zou terugkomen, waarna het huwelijk zou worden voltrokken. Aldus geschiedde. Vroolijk werd er gefuifd op het huwelijk, dat straks zou worden1 voltrokken, tot middernacht. Toen werd het feest onderbroken en in de beste stemming begaf men zich naar Metsla wier, waar de secretaris der gemeente Oost- Dongeradeel, de heer IJ. Baumfalk, om goed 12 uur de jonge menschen in den -echt verbond. Nadat dit was geschied, ging men naar Oos- ter-Nijkerk, en wel naar de gereformeerde kerk, waar ds. A. H. Piersma van Anjum dit op zeld zame wijze voltrokken huwelijk op niet minder zeldzame wijze kerkelijk bevestigde. DE POGING TOT MOORD TE EMMER- COMPASCUUM. Het slachtoffer overleden. H. Scheve, te Emmercompascuum, op wien Zondagavond een aanslag is -gepleegd, is Woensdagmiddag in het academisch ziekenhuis te Groningen aan de bekomen verwondingen overleden. ONTSPORING BIJ LONNEKER. Dinsdagavond is, naar de Tel. meldt, op den locaalspoorweg tusschen Oldenzaal en Enschede nabij het station Lonneker een ontsporing van een gemengden trein geschied, waarbij een goe derenwagen is omgevallen. Doordat het baan vak 'enkel spoor heeft, ontstond op dezen tijd van den dag een ernstige stagnatie in den dienst. De treinen reden van Oldenzaal en van En schede tot de plaats van het ongeluk, waar de reizigers moesten overstappen. KIND VERBRAND. Dinsdagavond waren te DeVenter eenige jon gens aan het vuurtje stoken, waarbij het zes jarige dochtertje van de familie S. in de vlam men is gevallen. De op het hulpgeroep toege snelde personen en1 de vader konden met groote moeite de vlammen blusschen, doch de brand wonden waren van dien aard, dat de kleine spoedig daarna is overleden. OVERREDEN EN GEDOOD. In De Haukes (Wieringen) is een kind van W. Pathuis aldaar door een trein kipkarren overreden en gedood. HUURDERSSTAKINGEN TE ROTTERDAM. Naar men meldt heeft de eigenaresse van ee nige panden in de Crispijnlaan te Rotterdam er in toegestemd, de huur met 0.50 per week te verlagen. De aangezegde verhooging van huur in de Nadorststraat ten bedrage van 1- per week is ingetrokken. NOG EEN MIJN. Een visscher heeft te Vlissingen nog e'en oor logsmijn aangebracht, die door de marine zal worden gedemonteerd. DRIE HUIZEN TE WEERT AFGEBRAND. Dinsdagmiddag is brand ontstaan in de boer derij van den landbouwer P. Timmermans te Weert. In weinige oogenblikken waren de vlam men overgeslagen naar de belendende woning en schuur van de wed. Heekers en de woning van den arbeider W. Ftencken. Aangezien -er -geen water in de buurt was, viel aan blusschen niet te denken. Er kon slechts weinig worden gered. De in de schuur ondergebrachte roggeoogst, een voorraad hooi en een aantal landbouwge reedschappen gingen verloren. De boerderij van Timmermans was geheel verzekerd. Bij de wed. Heekers was slechts de inboedel verzekerd, van den arbeider Frencken was niets verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN VORDERING VAN.... NUL CENT. De „Schager Crt." weet het volgende mee te deelen Een inwoner van Schagen had een telefoon, welke dezer dagen is opgeheven. Van de direc tie van de rijkstelefoon ontving hij een laatste nota van 5 cent, zegge vijf cent voor gehouden en nog te betalen locale gesprekken. Maar tevens was er nog een aftrekpost op de nota voor korting op locale gesprekkosten van 5 cent, zegge vijf cent. De man was dus, de nota wees het duidelijk uit, nul cent, zegge nul cent, schul dig. Niettemin werd den ex-abonné op de omme zijde der nota medegedeeld, dat hij dit bedrag van nul cent per postcheque en girodienst moest storten vóór 10 Augustus 1931 ten postkantore te Schagen. Wanneer dit bedrag vóór dien dag niet was betaald, zou de betrokkene 10 cent inningskosten verschuldigd zijn. Invordering zou geschieden ten huize door aanbieding van een stortingsformulier. Bij ni-et-betaling bestond uit sluitend den eersten werkdag volgende op dien van aanbieding nog gelegenheid voor storting ten postkantore. Daarna zou een bedrag van 0.35 inningskosten verschuldigd zijn en een tweede en laatste aanbieding aan huis volgen. De aangeschrevene achtte het maar 't best, om naar het postkantoor te gaan en zijn ver schuldigd bedrag van nul cent te storten. Hij werd heel serieus ontvangen, stortte het be wuste bedrag van nul cent en ontving daarvoor een deftig bewijs van storting. Als curiositeit toonde men de redactie dit bewijs voor 0.00. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORFIETS. Woensdagmorgen omstreeks half acht heeft op den Wilpschendijk tegenover Het School een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door den heer A. J. de Graaf te DeVenter, en een motorrijder, B. Scholten uit Voorts, die te Deventer werkzaam ds. De mo torrijder, die uit de richting Voorts kwam, reed links door de bocht en botste met groote kracht tegen den auto aan, die van den anderen kant kwam. De motor en de auto werden zwaar be schadigd. De heer -de Graaf en een kindje dat naast hem zat kregen geen letsel, doch met den motorrijder liep het minder goed af. Bij onder zoek in het ziekenhuis, waarheen hij per politie- brancard was vervoerd, bleek dat hij ernstige verwondingen had gekregen. Men deelde nog mee, dat het uitzicht ter plaatse zeer belemmerd wordt door de hooge heg, die aan de zijde van Het School staat. ONGELUK OP DE STADIONBAAN TE AMSTERDAM. Eenige gewonden. Als onderdeel van het programma van het Stadion te Amsterdam zou Donderdagavond een wedstrijd -op racemotoren worden gehouden tus schen den Duitschen kampioen Soenius en den Nederlander Hans Herkuleyns. Reeds in den eëtsten rit, toen Herkuleyns de leiding had, ver loor hij na enkele rondjes (die in een tempo van 112 a 115 K.M. werden gereden) de macht over zijn stuur. Hij sloeg tenslotte in een bocht over de balustrade in het publiek; zijn motor stortte omlaag op het grasveld. Het bleek, dat -twee toeschouwers uit Hoofddorp ernstig waren gewond. Beiden zijn met een hersenschudding naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Herku leyns heeft beide beenen gebroken en is naar het Binnengasthuis vervoerd. Nader meldt men H-et ergst er aan toe is de toeschouwer P. de Koning uit Hoofddorp. Minder ernstig gewond zijn G. Bootsma en F. van den Bosch, beiden eveneens uit Hoofddorp. Een1 van hen had een kaakwond, veroorzaakt door een slag van een stuk van een lichtmast, die vernield werd. Noch voor Herculeyns, noch voor De Koning bestaat direct levensgevaar. Hun toestand is niet zorg-

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 1