Binnenland. Gemengd Nieuws. Buitenland Posterijen. Officieel Gedeelte. Verknopingen. Burgerlijke Stand Marktberichten. ,WE GAAN NAAR ZAND VOORT Bewaar de oude Belastingplaatjes! Van onze adverteerders. nan wordt ook ons leven een toewijding aan 7 n rlienst des Heeren en stemmen wij in met p 116- 'k Zal liefde en lof voor U ten offer •mengen! in 't heiligdom, waar 't volk vergaderd jc Wanneer 'het zoo staat, zal ook onze J.V. ze M.V. er de vruchten van wegdragen. i°n^ioar moet ons leven zijn: dierien, een uit liefde tot God en uit liefde tot el- ^aZ Als dat er is, dan zal ook de lof, de ,n God uit het Geref. jeugdwerk Hem eer van ^^N^deze^èhoone rede werd gezongen het lied van vader Lodenstein: Het ware leven, lieven, Vervolgens werd een half uur pauze ge houden, waarin velen van de gelegenheid ge- ■hruik maakten -even naar de zee te gaan. Het volgende punt op het programma gaf aan- Zang van de Chr. Gem. Zangvereeniging van' Stad aan 't Haringvliet. Een viertal liederen werd door haar ten gehoore gebracht, die met stilte ten' aandacht werden aangehoord. De Voorzitter deed vervolgens de teleurstel lende mededeeling, dat den vorigen avond be richt ontvangen was, dat oud-Minister De Vries wegens ziekte verhinderd was voor ons te ^Als tweede spreker trad daarop op Ds. G. R. Kuiper van Rotterdam, die tot ons sprak over: „De overgaaf van het hart". Na enkele inleidende opmerkingen, zeide hij, dit onderwerp gekozen te hebben, juist omdat het zoo belangrijk is voor jonge menschen. Als men jong is wil men zelfstandig staan, zelf beslissingen nemen, en men duldt geen ander, die daaraan afbreuk zou kunnen doen. Maar toch, hoe goed het op zichzelf ook is om zelfstandig te willen staan, zelf te sturen, wij ontdekken telkens weer opnieuw, dat wij verkeerd sturen, dat wij niet behouden zouden aankomen, als wij het .zelf zouden blijven doen. Om zeker te zijn van behouden aankomen, daarvoor is noodig: de overgaaf van het hart. Het hart, dat eigenlijk de m'ensch zelf is, dat overgegeven' aan God. God Zelf vraagt er ons om: Mijn zoon, mijn dochter, geef Mij uw hart. Dit nu wil niemand van nature. Want als wij ons hart weggeven, geven wij onszelf weg, dan geven wij de leidsels van ons leven uit handen, en geven ze over aan Jezus Ohris- •tus. En niet alleen, dat de mensch dit niet wil, hij durft ook niet vanwege zijn zonden. Hij denkt, dat die hem een beletsel zijn om tot God te gaan. Nog verder zelfs gaat het: de mensch gaat ook bemerken, dat hij het niet kan. Maardit moet voorzichtig worden ver staan. Wanner wij dit nu maar niet napraten, zoodat wij onze onmacht achter onzen onwil verschuilen. Neen, 'het moet ons uitdrijven tot gebed, tot een1 bidden om overgave des harten. En dan, God wil niet een opgepoetst, schoonge maakt menschenhart, maar Hij wil het aanvaar den, vuil en zondig zooals het is. Hierin blijkt de trouw onzes Gods: Hij doet niet om ons ,maar om Zichzelf, en om ^Christus' wil. De overgaaf van het hart, dat is het, wat in onze jeugd reeds moet plaats vinden1. Reeds vroeg moeten wij leeren het stuur van ons leven in handen te stellen van Jezus Christus. Dan zal ook de zegen daarvan ons heele leven ons bijblijven. Want Jezus stelt niet teleur, maar 'blijft trouw in zijn beloften. Nadat deze rede, die met aandacht beluisterd werd, was uitgesproken, werd nog gezongen Ps. 25 2 en 6, onder het zingen waarvan een collecte gehouden werd tot bestrijding van de gemaakte onkosten'. De Voorzitter sprak hierna nog een kort slotwoord, waarna Ds. Kuiper in dankzegging voorging, waarmee deze samenkomst besloten werd. De Calvinistische jeugd van ons eiland kan op een schitterend geslaagden dag terugzien. Veel moeite en arbeid is beloond geworden door een groote opkomst, die getuigde van een warme belangstelling in ons schoone jeugdwerk. Alleen werden wij een oogenblik pijnlijk ge troffen door de afwezigheid van de andere Geref. predikanten van ons eiland. Natuurlijk kan het éÊa' c'at ^et 'lun onmo9ehjk was aanwezig te ^3qn, maar toch welk een kleinigheid om even bericht van verhindering mee te gevten. Een betere indruk maakte Ds. Oussoren van Spijkenisse, die met een twintigtal zijner ca techisanten de reis had gemaakt om dezen land dag bij te wonen. Dat nu ook onze jongens en meisjes doen naar de woorden van onze sprekers. Middelharnis. C DE BAKKER. De drankbest cyders bijeen. In de komende maand zullen de drank' bestrijders van verschillende richting in ons land bijeen komen. Allereerst op 16 en 17 Augustus te Arnhem de oudste, n.l. de reeds in 1842 opgerichte Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, die haar 97e Algemeene Vergadering houdt. Daarna houdt de Nat. Christen Geheel» onthouders vereeniging te Utrecht, op 25 en 26 Augustus een jubileumcongres ter gelegen» heid van haar 50-jarig bestaan, waaraan ver» bonden wordt een congres van Enkrateia op 27 Augustus. Tegelijkertijd komt ook de Gereformeerde Vereeniging voor drankbestrijding te Utrecht bijeen. Bovendien zullen in den loop van Augustus verschillende onthouders-jeugdbonden hun jaarlijksche vergaderingen beleggen. TARWE-ORGANISATIE VOOR NOORD EN ZUID-HOLLAND. De tarwe-organisatie ivoor Noord-Holland en Zuid-Holland hebben beiden besloten den heer J. Kortleve te Voorburg te benoemen tot plaats vervangend Directeur. De heer Kortleve zal inzonderheid worden heiast met de verzorging der leveringen en het toezicht op den buitendienst. Voorts deelen deze organisaties mede, dat de Commissies van Bij stand, bestaande uit vertegenwoordiger der han delaren en der tarwe-telers, als volgt zijn sa mengesteld Voor de Gewestelijke Tarwe-organisatie s Van Zuid-Holland i P' Luitse te Rotterdam, Voorzitter. D. Noordzij, te Rotterdam, Secretaris. m Dverwater te Wdeldrecht en A. Verhagen ■te Naaldwijk voor de vereeniging „Rotterdam- s p Kofenbeurs" afd. Z.H. Y Jas te Dubbeldam en C. D. Sieling te vmlissant voor de Tarwe-organisatie. Plaats vervangers zijn de heeren J. L. de Zeeuw te ernis en Jac. Lammens te Zoetermeer (hande- J. Vos te Tiengemeten en C. Oudijk e Moercapelle (tarwetelers) Voor de Gewestelijke Tarwe-organisatie van Noord-Holland J. Woldendorp te Hoofddorp, Voorzitter. T. Aangeenbrug te Haarlem, J. P. Engel te Uithoorn, J. Engel te Hillegom (pl-v.) en D. Nugteren, (pl.v.J, voor de Afd. N.H. der Vereen, de Rotterdamsche Korenbeurs. H. K. Koster te Wieringerwaard, A. Groenen- berg te Nieuw Vennep (Secretaris), N. Brantjes te Beverwijk (pl.v.) en P. J. Visscher te Wie ringerwaard (pl.v.) voor de Tarwe-organisatie N. H. ceelen, waaronder het oude kasteel Radboud, waarin het kantongerecht is gevestigd, en het gemeentelijke museum. Dank zij de gunstige windrichting en het krachtige optreden van de brandweer, kon het historische kasteel worden behouden. Ook de brandweer uit het naburige Wervershoof was spoedig ter plaatse. De fa brieksgebouwen zijn geheel afgebrand. Er kon niets worden gered. Verzekering op beurspolis dekt de schade; voor de arbeiders is een arbeidsverzekering ge sloten. Dat hoorden we vroeger wel eens zingen „We gaan naar Zandvoort, al aan de zee Dat t er in deze badplaats aardig uitziet, bewijst bovenstaande foto. EEN ONDERSCHEIDING VOOR Dr. COLIJN. De correspondent van de N, R. Ct. te Genève meldt d.d. gisteren Zooals het Volkenbondssecretariaat vanavond publiceerde is onze landgenoot dr. Colijn een onderscheiding te beurt gevallen door zijn be noeming tot president van de permanente Ita- liaansch-Noorscbe verzoeningscommissie. In de commissie hebben verder zitting de Engelsche oud-gezant Lord Crewe, de Duitscher dr. Ernst Robel, professor aan de Berlijnsche universiteit en het Italiaansche lid, oud-gezant Montagna en het Noorsche lid dr. Thorvajd Boye. Wij maken onze wierijders er op attent, dat op 1 Augustus het oude belanstingplaatje ver- loopen is. Met aandrang verzoeken wij hen deze oude plaatjes te 'bewaren. Over het geheele land wordt een actie gevoerd om deze te verzamelen en ten' gelde te maken ten bate der tuberculose bestrijding. Een doel, waaraan ieder mensch gaarne zal willen medewerken. Hetzelfde verzoek richten wij ook tot de rijwielhandelaren en -reparateurs, die opdracht krijgen de rijwielen van een nieuw belasting- plaatje te voorzien. H.H. Rijwielhandelaren Bewaar de oude belastingplaatjes, die gij dezer dagen van de rijwielen afhaalt, zij 'hebben waarde. Over het geheele land verzameld brengen zij een belangrijk bedrag op, dat ten dienste der tuberculosebestrijding kan besteed worden. Een verzoek aan de jonge dames Wilt gij ter plaatse Uwer inwoning onder elkander een comité vormen om de oude be lastingplaatjes te verzamelen Het is voor een zeer goed doel. Over het geh'eele land verzameld, kan het eenige duizen den guldens opbrengen. Pakt het met elkander eens aan Mej. L. Kleynen'berg, ambtenares ter gemeen te-secretarie te Melissant, wil zich gaarne met de ontvangst van de inzameling van Flakkee belasten. HET BRUIDSBOUQUET EENER VROEDVROUW. De gemeenteraad van Monster beeft aan de gemeente-vroedvrouw, ter gelegenheid van haar huwelijk, een bouquet bloemen gezonden en daarom 10 op de gemeen'tebegrooting voor 1930 gebracht. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring daarvan onthouden, om dat zij meenen, dat voor dergelijke particuliere aangelegenheden geen gelden uit de gemeente kas mogen worden besteed. De vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur van Monster bestreed 'heden voor den Raad van State deze opvatting. Hij wees er daarbij op, dat in andere gemeenten herhaalde lijk gelden op de begrooting gebracht zijn voor geschenken aan den lO.OOOen of den lOO.OOOen inwoner. En daarvoor is minder aanleiding dan voor het geven van bloemen aan een verdienste lijk ambtenares bij een 'belangrijke gebeurtenis in haar leven. De Kon. beslissing volgt later. FABRIEKSBRAND TB MEDEMBLIK. Woensdagavond omstreeks 8 uur is brand uitgebroken in de stoomconservenfa'briek van dé firma Kooy en Trompetter te Medemblik. Het vuur greep ontzaglijk snel om zich heen. Binnen enkele oogenblikken sloegten de vlammen hoog uit het dak. De in de fabriek geplaatste stoomketels barstten met donderende knallen uit elkaar, zonder ongelukken te veroorzaken. De plaatselijke brandweer was spoedig met twee spuiten, waaronder een motorbrandspuit, ter plaatse, doch moest zich hoofdzakelijk beperken tot het nat houden van de aangrenzende per- De oorzaak van den' brand is nog niet bekend. Omstreeks half twaalf was het gevaar ge weken. DE MOORDAANSLAG OP NOTARIS MORRA. Notaris Morra, in Den Haag, op wien eenigen tijd geleden een moordaanslag is gepleegd en die in het Roode-Kruis-ziekenhuis een operatie heeft ondergaan, wordt in dat ziekenhuis nog steeds verpleegd. Zijn toestand is echter zeer gunstig, maar er valt nog niet te zeggten, wan neer hij het ziekenhuis zal kunnen verlaten. AANRANDING. Men meldt uit Montfoort Op den Provincialen verkeersweg Montfoort —de Meern nabij IJsseldijk, is Dinsdagavond laat de 20-jarige dienstbode G. K. door twee onbekend gebleven personen aangerand. De po litie stelt een onderzoek in. DE TOCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN NAAR HET NOORDPOOLGEBIED. Het bekende luchtschip „Graf Zeppelin" heeft een succesvolle toch gemaakt naar het Noord poolgebied. De tocht ging vanaf Friedrichshaven via St. Petersburg, waar een tusschenlanding werd gemaakt. In de Poolzee werd verbinding verkregen met den Russischen ijsbreker „Ma- gylin" en verschillende posten. Vooral het wetenschappelijk resultaat was belangrijk. Sporen va nAdmunds'en en de overblijfselen van de Italia werden niet ontdekt. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling om op den terugtocht wederom een laiding te doen bij St. Petersburg, waarvan Dr. Eckener door de weersomstandigheden heeft afgezien. De Graf Zeppelin is Donderdag behouden op het Tempelhof er Feld geland. Na een korten toch boven de stad Berlijn is het luchtschip Graf Zeppelin onder het enthou siaste gejuich van de meer dan 100.000 per sonen, die zich op het Tempelhofer Feld daar in de buurt hadden verzameld, om 6 uur 40 (M.E.T.) vlot geland, terwijl het muziekcorps van het vliegterrein 't Deutschland-lied speelde. Reeds toen het luchtschip boven het vlieg terrein versoheen, kon mén de passagiers her kennen. Zij wuifden naar de wachtenden. Om half zeven werd draadloos medegedeeld, dat de Zeppelin zou landen, waarop direct een 200-tal politie-agenten de voorbereidingen hiervoor troffen. Langzaam werd uit het luchtschip per para chute een zending poststukken neergelaten. Het feit, dat de Duitsche luchtreus nog slechts weinige uren geleden in het Poolgebied kruiste :en betrekkelijk spoedig daarna weer bo ven Berlijn verscheen, zoo spoedig dat dr. Ecke ner, dr. Samoilowitsch en hun begeleiders hun Pooluitrusting moesten vervangen voor hun zo- mercostuum, bewijst de groote capaciteiten van dit vervoermiddel. Het gejuich der belangstel lenden was onbeschrijfelijk. De toespraken. Toen het luchtschip door ongeveer 200 Schu- po's naar het gebouw van het vliegveld werd getrokken riep dr. Eckener uit den gondel den wachtenden een „Guten Tag" en „Gruss Gott" toe. Telegrammen 'en' expressbrieven werden hem overhandigd. Toen het luchtschip werd vast gemaakt, kwam dr. Eckener het eerst uit den gondel te voorschijn en begroette hij den eerste- burgemeester van Berlijn, dr. Sahm. Naast dr. Sahm liep dr. Eckener, gevolgd door zijn ka piteins en prof. Samoilowitsj naar het restaurant van 'het vliegveld. Allereerst sprak voor den microfoon de eer- ste-burgemeester van.de stad Berlijn, dr. Sahm. Hij verwelkomde dr. Eckener en de geheele dap pere bemannig van de Zepplin namens de rijks hoofdstad. Toen korten tijd de berichten uitble ven, hebben wij u op uw vlucht gevolgd en thans, nu u weder voet op Duitschen bodem zet, wordt u opnieuw begroet door bet gejubel der Berlijners. De geheele wereld blikt bewonderend op uw werk, dat u tezamen met de pioniers der wetenschap van het Russische volk 'b'ent aan gevangen ten bate der menschheid. De burge meester besloot zijn rede met het uitbrengen van een driewerf „hoera" op dr. Eckener en de bemanning. Hierop werd het woord gegeven aan dr. Eckener, die zeide: „Ik dank u mede namens de bemanning voor den vriendelijken welkomstgroet die u hebt uitgesproken en in het bijzonder ver heug ik mij over de genoegdoening en vreugde, die uit uw woorden spreekt. Ik kan openlijk zeggen: ook wij zijn verheugd, dat wij opnieuw e'en' succesvollen tocht achter den rug hebben. Daarom hoop ik, dat het resultaat van dezen tocht tweeërlei moge zijn: Allereerst zal volgens mijn vaste overtuiging het luchtschip nog meer dere malen soortgelijke vluchten moeten maken, zoodra daarvoor de noodige fondsen bijeen zul len kunnen worden gebracht. Voorts geloof ik,- dat het luchtschip in de toekomst zeer dikwijls gebruikt zal kunnen worden voor plezier- en toeristentochten naar 'het Poolgebied." Vertegenwoordigers der pers stelden hierop aan prof. Samoilowitsj verschillende vrajen. Prof. Samoilowitsj verklaarde, dat hij welis waar voor de eerste maal met het luchtschip in het Poolgebied is geweest, doch dat deze tocht niettemin de beste was van de 18 of 19, die hij reeds in het Poolgebied heeft gemaakt. Prof. Samoilowitsj heeft verwonderd gestaan over het buitengewone middel dat het lucht schip biedt voor onderzoekingen in het Pool gebied. Hij gelooft, dat men twee of drie jaren ■moet reizen om de fotografische werkzaamhe den te kunnen verrichten, die door het lucht schip in weinige dagen zijn uitgevoerd. Meteo rologische, aëralogische en geofysische werk zaamheden hebben schitterende resultaten op geleverd. Op verlangen der toeschouwers moesten dr. Eckener, begeleid door zijn kapiteins prof. Sa moilowitsj en dr. Sahm in een auto langs de tribunes rijden. Hierbij werden zij luide toe gejuicht, waarna het gezelschap zich weer in scheepte aan boord van den luchtreus. ONZEDELIJK 1 Een groep jongelui van beiderlei kunne uit Cassino, die zich op een open plek in de om geving van het beroemde hooggelegen klooster der Benedictyners Monte Cassino aan gymnas tische oefeningen, zonnebaden en soortgelijke vrije lichaamscultuur had overgegeven, werd door de boeren der omliggende hofsteden, wien hun optreden' immoreel en verdacht voorkwam, met dorschvlegels en dergelijke werktuigen aan gevallen en de helling van den 'berg afgedreven, zonder dat de jonge menschen gelegenheid kre gen zich weer in 'hun .plunje te steken. Toen zij bloedend 'en grootendeels geheel ontkleed in de stad aankwamen, werden zij door hun me deburgers uitgejouwd. HET PAPIERGEBREK, De sowjetpers publiceerde dezer dagen een kort artikel van Maxim Gorki over het gebrek aan drukpapier. „De toestand is dramatisch, schrijft hij. Maar de sowjetmacht is al zoo dik wijls met eere uit „hopelooze" situaties gekomen, dat zij naar alle verwachting ook uit deze zal, moet komen. Het lijkt mij, dat een van de „uit wegen" zou kunnen zijn zuiniger met het papier om te gaan. Ik stel de vraag: waarom is het noodig een artikeltje van Gorki over het cy nisme in afzonderlijke uitgaven in drie miljoen exemplaren uit te geven, terwijl dit artikeltje in bijna alle kranten gedrukt is, die bij ons da gelijks in 30 miljoen exemplaren uitkomen Kranten gaan kapot, gaan verloren Als een krantenartikel interessant is, maak 'het dan als een brochure op en wek den lezer op het te bewaren. Hij zelf zal het als een boekje in binden. Ik heb gehoord, dat de Krestjankaja Gazetta herhaaldelijk tot dit middel tot papier besparing haar toevlucht genomen heeft. „Nog een andere vraag: waarom wordt het noodig geacht over varkensfokkerij, paarden fokkerij en verdere zeer vele kwesties tientallen, neen twintigtallen brochures te drukken Zou het niet economischer, niet beter zijn boeken te drukken, waarin de kwesües degelijker en veel- zijdiger kunnen worden uitgewerkt Boeken zijn ook daarom beter, dat zij levendiger zijn, niet zoo gauw rondzwerven ,als brochures. Is het niet mogelijk het papiergebruik voor affiches te beperken en hiervoor de radio te gebruiken „Op de noodzaak de afmeting van de etiket ten te verminderen, 'heeft al' iemand gewezen. Heel veel en volkomen nutteloos wordt pak papier verknoeid, leert den menschen pakjes maken. „Gewezen is op den overvloed van parallel loopende tijdschriften, binnenkort wordt voor gesteld er nog een uit te geven. „Er verschijnen tientallen onbeteekenende prulboeken, dit is reeds de schuld van de redacteuren. Ongetwijfeld bestaan er vele andere kieren, waardoor het papier volkomen nutteloos wegstroomt en soms ook met duidelijke schade voor de hersens van den1 lezer. Op het gebied van zorgelooze en onzinnige verkwisting van papier spelen een uiterst ernstige rol de wal- russ'en, die bureaucraten genoemd worden en die geneigd zijn tot de ziekte, die „grafomanie' heet. En heel dikwijls gebeurt het, dat voor de woorden :„Ik verzoek u mijn handschrift door te lezen", iemand viermaal zooveel papier ge bruikt als voor deze opmerking noodig is." GOEDEREEDE. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal het post kantoor alhier op werkdagen zijn open gesteld als volgt Voor den postdienst, behalve op Zaterdag 8.30 tot 12.30 uur, 14 tot 16 uur, 17.30 tot 19.30 uur. Voor den postdienst op Zaterdag: 8.30 tot 12.30 uur, 14 tot 16 uur, 17.30 tot 18 uur. Voor den telegraafdienst en voor celgesprek- ken: 8.30 tot 12.30 uur, 14 tot 16 uur, 17.30 tot 19.30 uur. Voor den telefoondienst, uitsluitend voor ge- abonneerden: 8 tot 12.30 uur, 14 tot 16 uur, 17.30 tot 21 uur. De openstelling op Zon- en feestdagen blijft onveranderd (8 tot 9 uur). RIJKSKEURING VAN DEKHENGSTEN. Burgemeester en Wethouders van SOM- MELSDIJK maken bekend, dat in dit NAJAAR de Rijkskeuring van tot dekking bestemde heng sten, voor zooveel deze provincie betreft, zal gehouden worden als volgt te Arkel, 3 September voor type tuigpaard; Rotterdam, 15 September voor type trekpaard; Middelharnis, 16 September voor type trek paard, en te Dordrecht, 15 September voor type trekpaard. De aandacht van belanghebbenden wordt ge vestigd op de volgende bepalingen van het Koninklijk besluit van 14 Augustus 1922 (Staats blad no. 493). (Zie verder aanplakbord). Inschrijvingsbiljetten voor de keuringen zullen op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvragen aan eigenaars en houders van heng sten verstrekt worden door den secretaris der provinciale regelingscommissie, den heer P. Oly, Frankenslag 400 te 's-Gravenhage, Sommelsdijk, 28 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. L. J. DEN HOLLANDER. Op Vrijdag 14 Augustus 1931, 's avonds 7.30 uur (z.t.) te Herkingen, ter herberge van Gebr. Verschoor, veiling, en op Vrijdag 21 Augustus 1931, des avonds 7.30 uur (z.t.), ter herberge van Mej. de Wed, L, van der Velde, afslag van: A, Een huis met tuin, erf en grond te Herkin gen op het dorp, kad. No. 918, groot 3 aren 47 c.A„ ten verzoeke van erven T. Bestman e.a„ en B. Een huis met schuur, grooten tuin en boom gaard, water, erf en grond te Herkingen, in den polder Oud-Herkingen en aan den Scheidijk, kad. nos. 500, 501, 503, 504, 505, 506, 1186 en 1334, tezamen groot 76 aren' en 67 c.A. (1 ge- met 201 R. V. M.), in 2 perceelen en combi natie. Ten verzoeke van den heer M. Keijzer Lz. Notaris VAN DER SLUYS. FOTOGRAFEEREN. Het maken van goede foto's vroeger een kunst, die slechts enkelen verstonden is tegenwoordig een liefhebberij geworden, die voor niemand meer het minste bezwaar oplevert. De tegenwoordige foto-toestellen met de film rollen zijn er geheel op berekend, dat ook niet- vakmenschën de aardigste en best geslaagde kiekjes kunnen maken, zonder de minste vak kennis en zonder het eerst te moeten leeren. Ook het ontwikkelen der films vereischt geen donkere-kamer-inrichting meer, om de eenvou dige reden, dat tegenwoordig bijna niemand meer zélf ontwikkelt en afdrukt: wij zagen 'bij de fa, M. VAN OS, Hoogstraat 238, Rotterdam een speciale en interessante inrichting voor dat doel, met een capaciteit van vele honderden rollen films en evenveel afdrukken tegelijk, door ervaren vakm'enschen behandeld, zoodat zoowel aan het ontwikkelen als het afdrukken de nauw keurigste zorgen worden besteed. En de prijs, die voor dat werk berekend wordt (20 ets. voor alle maten rolfilms en 5 ct. per afdruk 6 X 9) is lager dan de kosten, die men zou hebben voor zèlf-ontwikkelen en af drukken. Het „laden" van de tegenwoordige foto-toe stellen is doodeenvoudig, en kan bij gewoon dag licht gebeuren. Dan maakt men de kiekjes, en zendt 'het opgerolde rolletje naar de fa. Van Os, met opgaaf van het verlangde aantal afdrukjes, en reeds eenige dagen later ontvangt men het gewenschte in keurige afwerking. Het eenige, dat men dus noodig heeft, is een filmrol eneen fototoestel Maar ook daaraan kan de fa. Van Os U gaarne helpen; een goedwerkend toestel reeds vanaf 4.75 Er bestaan dus heelemaal geen bezwaren meer, dat iedereen z'n eigen kiekjes maakt Een mooiere 'Herinnering aan het vacantie- reisje is niet denkbaar R. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Adrianus Jacob Knape, 50 j., te Ouddorp en Leentje Cornelia Elizabeth Schellevis, 41 j., alhier. DEN BOMMEL. GeborenHendricus, z. v. J. van Wijk en J. J. Vervloet; Johannes, z. v. J. v. Hooff en D. v. d. Maden Johannes, z. v. S Huizer en A, van Wijk; Gerardus Petrus, z. v. A.J. Jacobs en A. M. Heestermans; Johannes, z. v. Th. de Waal en J. v. d. Male. Gehuwd C. Osseweijer, 24 j., alhier, en M. van den Broek, 25 j., te Sommelsdijk. OverledenE M. v. d. Maden, 2 j., d. v. W. v. d. Maden en M. Jacobs. DIRKSLAND. Geboren Huibertina, d. v. L. van Prooyen en van A. van der Groef. OverledenJan van Putten, 86 j. ongeh. MELISS^NT. GeborenKlaas Adriaan, z. v. Cornelis Markus en Sina KamerlingCornelis, z. v. Pieter Kleijn en LieDtje Martientje Grinwis. OverledenHester Bosschieter, 83 j., wed. van J. Schilperoort. Centrale Veiling te Middelharnis Veiling van Woensdag 29 Juli. Bloemkool f 1,— tot f 12,10. Roode kool f 1,tot f 4,20. Savoye kool f 1,80 tot f 5,—. Komkommers f 3,80 tot f7,—. Per 100 stuks. Sla f 1,- tot f 1,30. Andijvie f 0,50 tot f 1,80. Per 100 krop. Peen f 2,70 tot f 5,10. Kroten f 1,- tot f 1,50. Per 100 bos. Postelein f 5,30 tot f 10,—. Dubbele princessen f 7,20 tot f 10,30. Enkele princessen f 12,— tot f 14,—. Stoksnijboonen f 14,— tot f 22,—. Stamsnijboonen f 7,50 tot 10,—. Wagenaars f 3,— tot f 5,50. Blauwputten f 3,40 tot f 4,70. Zwarte bessen f 10,— tot f 15,—. Yellow Transp. f 14,— tot f 14,70. (val) f 7,50 tot f 9,—. Per 100 K.G. Roode bessen f 9,— tot f 16, Framboos f 35,— tot f 40,—. Per 100 pond. Veiling van Donderdag 30 Juli. Aardappelen, Eigenheimers f 2.70 tot f 3,60. Poters f 1,— tot f 1,40. Kriel f 0,60 tot f 0,70 Per 100 K.G. Aanvoer 30 000 K.G, Eieren. Kipeieren 50-51 Kg. f 3.30 tot f 3,35, 57-59 Kg. f 3,70 tot f 3,95. v 59-61 Kg. f 3,95 tot f 4,05. bruin 60 Kg. f 4,— tot f 4,15. Eendeieren f 3 60 tot f 4,-. Per 100 stuks. Aanvoer 20.000 eieren. ROTTERDAM, 28 Juli 1931 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer< den de volgende prjjzen besteed Kipeieren3,50 tot f 4 90 Fendeieren 4,— tot 4 45 Ganseieren tot Aanvoer 175.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 5