BEZOEKT het Bondsconcours te Ouddorp Kerk en SchooL Burgerlijke Stand Marktberichten. Ingezonden. Binnenland. Gemengd Nieuws. er koopingen. op Woensdag 22 Juli a.s. AttractiesSprekende poppen, Openlucht-Bioscoop en Schit terend Vuurwerk. AUlO Land- en Tuinbouw. OOLTGENSPLAAT. Uitslag schieten B.V.L. W. Korteweg 89, A. van den Heuvel 86, P van den Heuvel 84, S. van der Mast 75, A. C. de Bruin 79, H. van Rossum 74, J. v. Ree 74, J. van Putten 73, G. H L. de Bruin 79, H. van Kempen 72, L. Jordaan 72 J. Kreeft 67, C T Oostdijk 67, T. Kieviet 67, P Korteweg Dz. 66, J. van den Tol 65, P. van Kempen 61, P. C~" 15 ^Hedenmorgen vertrokken de kinderen der ■hoogste klassen van de Openbare School per motorschip van beurtschipper Waling voor een schoolreisje naar Rotterdam. Maandag brachten de Burgemeester en de leden van den Raad dezer gemeente edn bezoek aan de aan te leggen sterkdam in het Hellegat. Met een auto werd naar Den Bommel gereden en verder met een boot van de Rijkswaterstaat naar de plaats van bestemming. OUDE TONGE. Bij publieke 'verkooping van erwten en tarwe ,werd er 50.— voor de erw ten en 120.— voor de tarwe geboden. Beiden werden om hun lage prijs niet gegund. Jl.. Vrijdag maakten de kinderen van de Bijzondere School en de meisjes van „Dorcas" een reisje naar Breda. Door het slechte weer is er op de heen- en terugreis weinig genoten, zoo dat vele kinderen onwel thuis kwamen. Jammer voor de kleinen. Door de vele regens der laatste dagen zijn er al zieke aardappelen gevonden in de vroege soorten, zoowel als in de eigenheimers. De huisvrouw van A. van der Voorde had het ongeluk zich zoodanig met een mes aan haar hand te verwonden dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. NIEUWE TONGE. De ziekte onder de var kens neemt hier steeds toe. Dezer dagen stierf een beest van den heer V. en van den heer B. De cadavers zijn onder politietoezicht begra ven; Jl. Vrijdagavond werd aan de Ring, een groote menigte toegesproken door een evangelist die met de auto door het land reed. Met groote belangstelling werd naar het gesprokene en het gezang geluisterd. Deze week werden van hier vervoerd 1600 kisten aardappelen. DIRKSLAND. De heer L. Ba] werd Maan dagavond zoodanig aangereden, dat hij zich on der geneeskundige behandeling moest stellen. Zijn rijwiel werd eveneens beschadigd. Tegen een chauffeur uit Oude Tonge werd hier proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding der Motor- en Rijwielwet. De prijs der aardappelen daalde op de beurs tot 2.50 per H.L. De muziekvereeniging „Amicitia" en de zangvereeniging „Exelsior" zullen a.s. Woens dag deelnemen aan het te Ouddorp te houden concours. HERRINGEN. Bij enkele landbouwers is men reeds begonnen met het erwtenpikken, 't Is te hopen dat het weer spoedig wat gunsiger wordt. Door het Groene Kruis alhier is een lig- tent aangeschaft en komt binnen enkele dagen ter beschikking van de leden. De heer W. Kieviet, gekozen tot lid van den raad voor de A. R. Partij, heeft voor deze benoeming bedankt. Thans komt aan de beurt no. 4 van de lijst n.l. den beer B. van der Linden. De gemeenterekening dienst 1930 ligt ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage. Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen de leerlingen der hoogste klassen der Herv. School met hun onderwijzers en enkele anderen Donderdag a.s. een reisje maken naar Zeeland per motorboot van schipper De Korte, voor dit doel welwillend beschikbaar gesteld. GOEDEREEDE. De garnalenvisschers vin gen de vorige week van 50 tot 80 kilo per dag en per vaartuig. OUDDORP. Door de onbekende afzenders kunnen op het postkantoor afgehaald worden 3 onbestelbare brieven met de addressen Jo. van der Kooij te Rotterdam Coop. Suikerfabriek te Puttershoek en Jasq. Ellenbraw te Den Haag. Zaterdag is door Notaris Van den Berg een huis verkocht aan Witjesweg, ten verzoeke van de erfgenamen van de wed. C. Sperling Mz. Het huis is door Kommer de Vogel Kmz. in gezet op I860De afslag blijft bepaald op a.s. Zaterdag des av. te 6 uur. vertrekt na afloop naar MJddelnarnls en Ooltgensplaat. ZIE AANPLAKBILJETTEN. 33774 De visschers vingen de vorige week geen enkele zalmaan garnalen van 10 tot 30 kilo "er dag en per vaartuig. Bij de verkooping van een groot aantal perceelen van te velde staande gewassen werden de volgende prijzen per gemet besteedtarwe van 60 tot 100 gulden erwten van 100 tot 150 gulden en haver van 60 tot 80 gulden. Een klein meisje van L. Klein heeft aan kokend water haar armpjes gebrand. Geneesheer en wijkverpleegster moesten te hulp geroepen worden. De jongejuffr. D. Hameeteman is overge gaan naar de 2e klasse van de H. B. S. te Mid- delharnis SOMMELSDIJK.* Voor het toelatingsaxamen der Rijkskweekschool te Hellevoetsluis slaagden o.m. W. H. P. M. Kieviet, voor de eerste klas en A. van der Poel voor de tweede klasse. Bij de Chr. Geref. Kerk alhier is gisteren avond beroepen cand. De Jong te Vlaardingen. De leeraar hoopt heden Dinsdagavond te zeven uur voor de gemeente op te treden. GOEDEREEDE. De jongeheer A. de Vries slaagde Zaterdag te Hellevoetsluis voor het examen aan de Kweekschool. heer P. Troost onderwijzer aan de O. is als no. 1 geplaatst op de voordracht v°°r hoofd der O. L. S. te Ouden-Oostdijk. K nc'a9 vm- er in Ned. Herv, Ch e6n co^ecte worden gehouden voor het r' Sanatorium voor zenuwlijders te Zeist. OUDDORP. De' eerstvolgende doopsbediening in de Ned. Herv. Kerk is thans bepaald op 2 Aug. Aangifte er voor Vrijdag 24 Juli des av. te 7 uur in de kerkekamer. SOMMELSDIJK. Geboren Arie, zoon van Cornells Grooten» boer en Francina van Wezel. Ondertrouwd: Cornelis Osseweijer 24 j. te Den Bommel en Maatje van den Broek 25 j. alhier. MIDDELHARNIS. GeborenCornelis, z. v. C. de Bruin en D. van Broekhoven. OndertrouwdD. Vroegindeweij 26 j, en J. Vroegindeweij 25 j. OverledenC. Korteweg 74 j. echtg. van J. Krijtenberg, DIRKSLAND, GeborenSophia, d. v. A. de Blok en D. Matsinger. Getrouwd: B. van Broekhoven 29 j. en G. S. Robijn 21 j. HERRINGEN. OverledenHester Korvink, 69 j„ echtg. van J. den Boer. Centrale Velling te Middelhsrnia. Veiling van Dinsdag 21 Juli. Eigenheimers f 4,10 tot f 5,40. Poters f 2,20 tot f 2,70. Kriel f 0,70 tot f 1,10. Aanvoer 42500 kilo. Handel vast. Verwacht a.s. Donderdag tegen deze prijzen flinken aanvoer. ZONDAGSRUST. Een woord van rijken inhoud. Wie zal dit ontkennen, daar reeds vanaf de Schepping de rustdag voor mensch en dier onlosmakelijk werd verbonden aan de vervolmaking van de gansche Schepping. De Schepper van ai het geschapene zette daarmede de Kroon op Zijn werk. Een nooit genoeg te waardeeren geschenk. Inzonder heid aan den mensch, welke gehouden werd, dien rustdag te besteden op zoodanige wijze dat daarmede de Gever werd geëerd, en ook, om dat geschenk in z'n zuiversten vorm te be waren. Tot op heden bezitten wij dien rustdag nog, al is deze dan ook op een grove wijze geschon den. Voorop dient gesteld ,dat wij niet gaan discusiëeren of deze dag de Zaterdag of de Zondag moet zijn. Voor ons staat vast, dat dit de Zondag is, welke dan ook sedert het feit van de Opstanding uit de dooden van onzen Heere Jezus Christus, onaanvechtbaar is. Zie nu eens om u heen wat er van dien dag is geworden. Het benutten van dien dag in onze samenleving is geworden tot een aanfluiting. Nog een groot deel van het Nederlandsche ■volk heeft den vrijen Zondag slechts een klein deel van dat volk streeft er naar dien dag te doen beantwoorden' aan het doel hierboven ge noemd. Dit kleine deel weet ook, dat, wanneer zooals thans de Zondag de dag des Heeren wordt ontheiligd, dit mede een der oorzaken is van den grooten afval van den levenden God, welke zich in bruten vorm allerwege openbaard. Thans is niet meer de vraag wat Hij van ons eischt, maar hoe kunnen wij op „onzen vrijen Zondag" zoo veel mogelijk voldoening krijgen van onze lusten. Het doel is verschillend. Ik noem slechts enkele dingen als„het verkeer door geheel ons land en' daarbuiten, met allerlei vervoermiddelen, en dan liefst met de meest mo gelijke snelheid", „wedstrijden", „meeting", „ten toonstellingen", „cafébezoek", publieke verma kelijkheden", bezoek aan zee en bosch", enz. Al deze geneugten stemmen samen hierin overeen dat 'het niet is den Schepper te eeren die ons den rustdag gaf, maar wel hoe kan „IK" als mensch aan mijn begeerten voldoen, hoe kan IK gemeten, IK staat in het middelpunt. Dat hierdoor duizenden arbeiders(sters) genood zaakt worden hun rustdag te offeren is van minder belang. Het sociaal onrecht aan deze groep werkers begaan, wordt in onze moderne samenleving van minder belang geacht, laat staan het negeeren van den eisch van onzen Maker. Door deze droeve feiten in het licht te stellen en door middel van onze christelijke pers onder het oog harer lezers(essen) te brengen, verandering ten goede zal komen is wel aan eenigen 'twijfel onderhevig doch het is de bedoe ling hen, die nog altijd den Zondag willen be steden tot eèr van Hem, welke daarop recht heeft, tot meerdere activiteit aan te sporen, en. met ons al 'het mogelijke te doen, om tegen het misbruiken van den dag des Heeren te blij ven getuigen. Te waken dat dien dag ons niet zal worden ontnomen. Daarmede wordt onzen Koning gesmaad en daarom is 't plicht voor een ieder die den Zondag als een toevertrouwd pand wil bewaren en besteden wil in Zijnen Dienst, te ijveren voor 't behoud en te protes teeren tegen verder misbruik. Steunt daarom onze pogingen tot het bevor deren van dat schoone doel. Namens het comité voor Zondagsrust van de christelijke organisaties in publieke en semie-publieke dienst in Nederland De secretaris Th. H. VAN OOST. Den Haag, Juli 1931. Secretariaat Hoefkade 1382. NED, CHR. BLINDENBOND. Jaarvergadering te Ermelo, De jaarvergadering van den Nederl. Chr. Blindenbond op Donderdag 9 Juli, werd be zocht door 110 van de 130 leden, benevens door een tamelijk aantal belangstellenden. Zij werd geleid door den voorzitter, den heer Th. W. Aris, die na Psalmgezang en Bijbellezing in gebed voorging. Mej. M. Stödel las als secre taresse de notulen der vorige jaarvergadering te Utrecht. Nadat deze waren goedgekeurd, hield de voorzitter een bezielende rede. Het nut der jaarvergaderingen werd in 't bijzonder be licht als een krachtig middel tot samenbinding' en geestelijke sterking. De gastvrijheid der vereeni- ging „Christelijk Hulpbetoon aan Blinden" werd dankbaar vermeld, mede in antwoord op het welkomstwoord der Directrice, Mej. D'Engel- bronner, bij het binnentreden' der gasten. Ook wijdde hij uit over de arbeidsmogelijkheid voor blinden, een moeilijk, doch noodzakelijk onder werp. Eindelijk toonde Spr. aan, waarom neu trale organisatie den Christen niet kan voldoen, en hoe het kleur bekennen ook voor anderen zijn groot nut heeft. Namens Bartiméus sprak de heer Veldheim vriendelijke woorden in aanslui ting aan de rede des voorzitters, en namens de vereeniging „Chr. Hulpbetoon" deed dit Me vrouw DiepenhorstDe Gaay Fortman. Beiden wezen op het groote belang van samenwerking dergenen, die op denzelfden grondslag staan. Het jaarverslag der secretaresse bewees, dat de radio-uitzending ,de propaganda-avonden en de uitgave van den Blindengids goede vruchten hebben opgeleverd. Het verslag der penning meesteres, Mej. A. Poll, gaf eveneens bevredi ging. De kas van den Bond sloot met een bate van 1159.02. Het accountantsverslag leidde tot décharge der penningmeesteres van haar be heer over het boekjaar. Vervolgens rapporteerde de heer De Koning over het geldelijk beheer van het -braille-blad. Zijn eindcijfers waren 1120.69, waaronder een voordeelig slot van 393,27. De 3 aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Besproken werd de benoeming van een ar beidsbemiddelaar. De voorloopige afspraken daaromtrent met de besturen der andere lande lijke blindenorganisaties werden goedgekeurd. Besloten werd de uitgave van bet braille-blad voort te zetten. Om financieele redenen is pro paganda voor den Blindengids nog noodig. Dit orgaan wordt geredigeerd door Mevrouw Die penhorst, wier arbeid daarvoor hoogelijk werd geroemd bij monde van Mej. D'Engelbronner en daarop volgend krachtig applaus der vergade ring. Ter samenstelling van een werkprogram werd een commissie ingesteld. De aftreding der bestuursleden zal in 't vervolg over 3 jaren wor den verdeeld, daar bij aftreding in 2 jaren te veel gevaar bestaat voor moeilijkheden. De volgende jaarvergadering zal te Rotterdam worden gehouden. Bij de rondvraag kwamen nog tal van huis houdelijke zaken in bespreking, o.a. of geen es- peranto-woordenboek in brailleschrift zou kun nen worden vervaardigd, of er nog kans is op een Bondslied, hoe het staat met de uitgave der rede van den' heer J. Schouten op de vorige Bondsvergadering. De geheele vergadering toonde een krachtig medeleven en groote gezelligheid kenmerkte haar. Nu en dan ontstond zelfs zooveel onderling ge sprek, dat de presidentshamer krachtig moest worden gehanteerd. Na het sluitingswoord van den voorzitter, gaf de heer Wagenmaker, van Rotterdam, nog ernstige wenken en schoone be schouwingen bij zijn dank aan den Voorzitter voor zijn bekwame leiding. De heer Kammeyer (zendeling onder Israël) ging in dankgebed voor. INBRAAK TE ROTTERDAM. 5800.uit een brandkast gestolen. Zondagmiddag is een van de firmanten van de firma B. P. van K., toen hij langs den winkel van de firma aan den Binnenweg 'kwam, even naar binnen gegaan, hoewel men ander-s op Zondag nooit in het pand komt. Hij ontdekte toen, dat er was ingebroken. Uit de brandkast die in een opkamertje staat, was een bedrag van 5800.— gestolen. De dieven hebben de deur van een leegstaand pakhuis aan de Zwarte Paardenstraat openge maakt en zij konden toen via een binnenplaatsje bij een raam komen van de zaak van de firma v. K. Van dit raam hebben' zij een ijzeren hor en een spijl vernield. De firma is tegen inbraak verzekerd. ROODE-FRONTSTRIJDERS. Zondagmiddag is het op den Boulevard te Scheveningen tot een treffen gekomen tusschen een aantal Roodefrontstrijders en de politie. Om streeks half-vijf marcheerden ongeveer 25 man met een roodq vlag, voorafgegaan door een tromslager, zingend over den Strandweg. Er was hun geen vergunning voor een optocht ge geven, en de politie verbood hun het zingen. Aanvankelijk deden de mannen, alsof zij aan dat bevel van de politie wilden voldoen, doch enkele oogenblikken later sloten zij zich opnieuw aaneen. Toen greep politie in, en ze wilde de vlag in beslag nemen. Er ontstond een heftig verzet, waarbij aan beide zijden klappen vielen. Een agent rolde over den grond, en kreeg een 'knie- wond, en van een anderen agent werd de helm stukgeslagen en een polshorloge vernield. De politie heeft vier manifestanten gearres teerd, die naar een politiebureau werden over gebracht. Later werden nog twee personen aan gehouden, die naar het bureau Rijswijkscheweg werden geleid. De aangehoudenen bleken te zijn een bootwerker, een koopman en een kantoor bediende ui't Rotterdam, een leerling-machinist uit Kappelle aan den IJsel, een loopjongen en een steenhouwer 'in Den Haag. Zij zijn allen opgesloten en zullen waarschijnlijk worden ver volgd wegens het plegen van verzet en geweld in vereeniging. Tegen 5 uur heeft zich een ooggetuige aan het bureau Gevers Deijnootplein vervoegd, die mededeelde, gezien te hebben, dat een der be- toogers op een inspecteur van politie had gericht met een revolver. Geen der aangehoudenen is evenwel in het bezit van een vuurwapen gevon den, wel van een wapenstok. De mogelijkheid bestaat echter, dat een der andere betoogers een revolver an zijn bezit heeft gehad. GROOTE DORPSBRAND TE VAZSSEC. Tengevolge van een grooten dorpsbrand te Vazssec zijn meer dan 2000 menschen dakloos geworden zij zijn ook zonder levensmiddelen. Talrijke kinderen worden vermist. De schade wordt op 15 millioen Tsjechische kronen geschat. DE MOORDAANSLAG OP NOTARIS MORRA. De toestand van notaris Morra in Den Haag was gisterenmorgen naar omstandigheden be vredigend. DE BUSSUMSCHE VLIEGFIETS. Met de Bussumsche vliegfiets van gebroeders Fokker, zou Zondagmiddag weer een proef wor den gedaan. Meer dan tweeduizend menschen waren op de heide tusschen Bussum en Laren. Maar de vliegfiets kwam niethet bleek, dat de stang, welke de voorwielen verbindt, was doorgesneden. EEN AUTOBUS OMVERGEREDEN. Vier gewonden. Maandag middag is te Mürmerwoude een groote nieuwe autobus van den dienst Leeu warden—Dokkum door een vrachtauto, met 4000 K.G. ijs geladen, omver gereden. De bus kwam op de trambaan terecht. Van de passagiers werd de heer Rintzema, reiziger te Dokkum, zeer ernstig gewond hij is naar een ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Licht gewond werden de heer Strikwerda, directeur der Christelijke Kweekschool te Dokkum, en twee onderwijzer essen. DE BULGAARSCHE STAATSMAN ROE- SEF EN ZIJN ZONEN DOODGESCHOTEN. In de gemeente Pernik is een aanslag gepleegd op den liberalen politicus Nikolaas Roesef. Toen hij met zijn vrouw en 'twee zoons in den tuin zat, werden er van de straat uit vijftien schoten op hen gelost. Roesef en zijn zoons werden doodelijk getroffen. De moordenaars, van wie wordt aangenomen, dat het aanhangers van Smilof zijn, ontkwamen. UIT DE LAND- EN TUINBOUWWERELD. Nadruk verboden. Bliksemgevaar. De voorkeur van den bliksem om waterverzamelingen te volgen, kan ons van dienst zijn voor de verklaring van vele vreemd toeschijnende feiten, bv. dat een huis met een bliksemafleider voorzien, door den 'bliksem wordt verschoond, terwijl een lage schuur, die een paar meter verder staat, totaal wordt vernield, op welks dak toevallig een boom die niet zoo hoog was als de bliksemafleider, er zijn takken op liet rusten. Daar juist vond de 'bliksem den gemakkelijksten weg naar den ondergrond door gunstige vochttoestanden. En als een bliksem straal den hooizolder van een huis op 't land verschoont, en onder in den stal, zonder iets in brand te zetten, eenig vee treft en doodt, dan is de verklaring ook niet moeilijk te vinden :in den stal vindt riien meer vochtigheid dan in andere ruimten. Deze vriendschap tusschen bliksem en water geeft ons nog veel te denken, als wij een be schutting te-gen de gevaren van het inslaan van den bliksem trachten te vinden. Wanneer iemand op het vrije veld door een onweder overvallen wordt, geldt als bekende regel, op den -grond te gaan liggen, want elk voorwerp, dat boven de oppervlakte der aarde uitsteekt, werkt aan trekkelijk op den bliksem. Dit zou misschien de meening opwekken, dat de diepe sloot naast den weg de beste toevlucht zou zijn, maar dit is natuurlijk verkeerd, want de slooten zijn bij regen en onweer steeds vol water daarvoor zijn ze gegraven en daarin blijft het lang staan ook in droge tijden zijn de slooten vochtig en vormen dan een natuurlijken bliksemaantrek- ker. Dit wetende, zal men dus een plaats moe ten zoeken, die het regenwater het snelst laat wegvloeien, bijv. een hard beloopen pad of den goed geplaveiden straatweg. Uit dezelfde voor keur van den bliksem voor het water, laat zich ook verklaren de noodzakelijkheid, dat de da ken ver over de huizen moeten uitkomen, ook aan den vrijstaanden gevel der -huizen. Men moet voorkomen, dat de muren van den afloopenden regen vochtig worden en daardoor den bliksem zouden aantrekken. De dakgoten, die zoowel door het metaal waarvan ze vervaardigd zijn, als door het daarin aanwezige water, den blik sem geleiden, doet men het best aan eiken hoek van -het huis met een afvoerbuis te voorzien, die den bliksem naar den grond leidt. Ze kunnen evenwel gevaarlijk worden, als de goot of de afvoerbuis niet dicht is en daardoor water op den huismuur vloeit. Haken aan de tanden der paardjen. Wie met paarden omgaat, heeft wel eens opgemerkt, dat soms een der dieren ongeregeld vreet. Het kauwt niet goed en heeft moeite om het slecht fijn ge malen voedsel door de keel -te krijgen. Soms ook laat 'het paard den spijsbrok uit den bek vallen. Dikwijls ligt de oorzaak van een en ander in een abnormale tandvorming, en daarom moet men, als zich het verschijnsel voordoet, niet na laten de tanden van het dier eens te onderzoe ken. De bovenste en onderste tanden passen dik wijl niet behoorlijk op elkaar, omdat een der twee helften vooruit steekt. In dit geval wordt bij het kauwen de voorste rij niet behoorlijk af gesleten door de ander en er blijven kleine pun ten staan. Deze kunnen op den duur zoo lang worden, dat zij het tandvleesch der tegenover liggende kaak raken en verwonden. Er ontstaat een verzwering en het dier kan niet behoorlijk -meer vreten. Om nu de paarden van dit lastige gebrek te genezen, is niets anders noodig, dan de punten of haken af te vijlen of te breken de verzweringen heelen -in den regel dan vanzelf. Dit afvijlen moet natuurlijk na eenigen tijd her haald worden, daar de haken bij paarden met zoo'n abnormaal gebit weer aangroeien. Bij den vogelkweeker in 't bosch. Een kennis vertelde me het volgende, dat misschien ook voor anderen nut kan zijn. Er was een hond verloren, dien men in 't bosch gezien had. Ik lie-p dus een huis in aan den zoom van het bosch om te informeeren. Men had den hond niet gezien, maar de vrouw noodigde me uit om de vogels van „de jongens" eens te zien. En dat was werkelijk de moeite waard. Vooreerst twee jonge wielewalen, bijna volwassen, die men reeds 14 dagen met beschuit en hennepzaad in 't leven -had gehouden. Dan vijf jonge merels, met het zelfde mengsel groot gebracht, die nu reeds allen aten verder een jonge grauwe lijster, die werd gevoerd door een mannetje, dat men ver leden jaar -had opgekweekt. Een paar wouddui ven waren er te zien, die men met twee dagen uit het nest had gehaald en die nu reeds in de veeren waren. Eindelijk een nestje imet jonge kneutjes, en een ander met jonge goudvinken, kaal uitgehaald, en nu reeds 14 dagen gevoerd met beschuit en gekneusd knolzaad. En alles was puik -gezond. „Ja, ziet u, mijnheer", zei de vrouw, „ik houd niet van dat straffe voeren ik voer om het half uur en geef dan weinig, -houd den boel zindelijk en warm, en krijg op zoo'n manier alles groot, en doe het al wel 30 jaar langmaar een mensch moet er ook liefhebberij in hebben." Wat mij trof, zei mijn kennis, was de afwezigheid van hard ei en van ander dierlijk voedsel. Verplanten van Potplanten. Potplanten in vol len groei kunnen nog verplant worden, als men er voor zorgt de wortelkluit niet te beschadigen, voor zooverre deze geheel van wortels door- groei-d is. Men neemt dan een eenigszins groo teren pot en van de kluit neemt men alleen een deel van -den bovenkant weg. Zulke -laat ver plante gewassen moeten eenigen tijd in halfscha duw staan, omdat anders de felle zon den groei der planten zou benadeelen. Eveneens moeten die planten 's avonds licht 'besproeid worden. Aan 't weer blootgesteld hout. Houten beklee ding -planken schuttingen en alle hout, dat aan wind en weer is blootgesteld en met olieverf geverfd zal worden, -moet men vooraf goed met petroleum bestrijken. Deze dringt in de kleinste scheuren en poriën, dood het mogelijk aanwezige gedierte, maakt de planken hard en duurzaam, bestand tegen het weer, en maakt dat de olie verf later gelijkmatig op het hout komt, als de petroleum goed ingedroogd is. Korte wenken. Canna-bedden moet men, voor ze bezet worden, van verschen mest en wat kalk (mergel) voorzien. De Canna's zijn sterk ver terende planten en kunnen dan hun rijken groo ten -bladertooi ontwikkelen, als de wortels voed sel kunnen vinden. Gekookte aardappelschil len zijn met zout, zemelen en fijngesneden brand netels gemengd, een goed kippenvoer. Bij ge brek aan brandnetels doen ook klaver, gras of slabladeren goeden dienst. Geiten worden op goede weiden met een ongeveer 4 meter lang touw aan een paal gebonden, opdat ze kunnen eten en tegelijkertijd beweging hebben. De beste tijd voor deze voeding buiten is voormiddags, als de dauw is opgetrokken. Het verblijf der dieren op de weide mag in den regel niet langer duren dan 2 uur des voormiddags en 2 uur 's namiddags. Om de eierenproductie der ganzen te verhoogen, neemt men in het voorjaar de eie ren er van weg. Ze gaan dan voort met leggen, soms tot 40 eieren en meer. 't Stille water stinkt, een ploeg, die werkt blinkt. Wat waard is gedaan te worden, is ook waard goed gedaan te worden. Br. Openbare Verkooping van hef Woonhuis met Erf aan Visschersdijk te Middelharnis, toebehoorende aan M. Koppenhol, op Dins» dag 28 Juli 1931, bij Inzet en op Dinsdag 4 Augustus 1931, bij Afslag, telkens des avonds 7 uur (Zomertijd), in het Hotel Meijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Notaris AKKERMAN te Ooltgensplaat zal publiek verkoopen: op Donderdag 23 Juli a.s., v.m. 11 uur oude lijd, in Hotel Moelker te Ooltgensplaat, 29 perceelen haver, tarwe en erwten, wassende in de Noordzij onder Ooltgensplaat, ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goekoop. Op Donderdagen 16 en 23 Juli 1931, 's avonds 7 uur (Zomertijd), resp. ter berber» gen van Kaashoek en Mijnders te Stellendam, bij veiling en afslag, van een huis, te huur, varkenshok en bouwland te Stellendam, in den Eendrachtspoider bij den Buitendijk, ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. P. Hoek. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 18 Juli bij inzet en Zaterdag 25 Juli bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zo» mertijd) te Ouddorp in het Logement Akers» hoek, van een huis en verdere opstal met tuin te Ouddorp aan Witjesweg, nabij de Haven, kadaster Sectie E No. 1574, groot 8 aren 56 centiaren (56 R. V. M ten verzoeke van de erfgenamen van de Weduwe C. Sperling Mz. Het huis is dadelijk en de tuin is op 1 Nov. 1931 in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 25 Juli, 's avonds 6 uur (zomer» tijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, verhuring bij. inschrijving I voor den heer T. Lodder J.Cz. te Katwijk, voor het seizoen 1932, met beding van vrije cultuur, 7 meeden bouwland te Goedereede in den grooten Zuiderpolder, onder den Ooievaarsdijk, in huur geweesi bij Joh. Lodder, in 2 perceelen alsde NO. 3 meeden groot 0.75,77 H.A. 495 R.V.M. en de Z W, 4 meeden groot 1.01.80 H.A. 665 R.V.M.. II voor den heer Dr. P. Th. Grinwis te 's Hage, voor 4 jaren ingaande blootschoof 1931 1 16.50 H.A. 2 G. 161 R V.M bouwland te Ouddorp, in den polder den ouden Oostdijk, nabij den Klaversweg, thans in pacht bij Pauius Voogd Klz Notaris VAN DEN BERG. In de Maand Augustus publieke verkooping van 2.34 20 H.A. bouwland in den polder »het Oudelands onder de gemeente Oude Tonge, in eigendom toebehoorende aan A. M. de Jong te Oude Tonge. Te aanvaarden blootschoofs dezes jaars. Notaris AKKERMAN. Verkooping van Erwten, Haver en Aard» appelen in den polder Battenoord, gemeente Nieuwe Tonge, op Woensdag 29 Juli 1931, des avonds 8 uur (Zomertijd) in het Hotel »d'Oranjeboom« te Nieuwe Tonge, ten ver» zoeke van een Heer T. H. Holleman teMid' delharnis. Notaris VAN BUUREN. Verkooping ot> Woensdag 29 Juli 193! bij inzet en op Woensdag 5 Augustus 1931 bij af-lag, telkens des namiddags 3 uur (Zomer' tijd) in het Hotel »Hobbe!« te Ooltgensplaat, van Twee aaneengebouwde huizen, waarin Café en winkel aan den Molendijk te Ooitgens» plaat, toebehoorende aan den heer L Dors» man Jzn. aldaar Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 15 Juli 1931, bij inzet, en op Woensdag 22 Juli 1931, bij afslag, telkens des avonds 7 uur (Zomertijd) in het Hotel Spee te Sommelsdijk. a. Een Burgerwoonhuis met erf aan den Bin nenweg te Sommelsdijk. b. Een landbouwschuur met toebehooren in do Achterstraat, aldaar.- c. Een wagenschuur met erf in de Achterstraat aldaar, zeer geschikt tot verbouw van woon huizen. Ten verzoeke va nd en heer H. J. A. Meijer te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 20 Juli 1931, 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, in de zaal Odeon van den heer Polderman, veiling; en op Maandag 27 Juli 1931 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter berberge van J. Vermeulen, afslag van a. Eene arbeiderswoning met erf en grond (eeuwigd. erfpacht), te Dirksland, aan het „Onder Langs", kad. Sectie B no. 1587, groot 49 centiaren. b. Eene arbeiderswoning met erf en grond, te Dirksland, aan den Gelderschen Dijk, kad. Sectie B no. 1658, groot 92 centiaren. c. 0.27.70 H.A. (181 R. V. Maat) tuinland, te Dirksland, aan den Gelderschen Dijk, kad. Sectie C nos. 684, 690 en 691. d. 0.09.30 H.A. (6 R. V. Maat) tuingrond, te Sommelsdijk, nabij Dirksland, in den polder „De Oude Plaat", kad. Sectie D no. 989; en e. Het recht tot heffing van 3 erfpachten van drie perceelen, te Sommelsdijk, nabij Dirksland, in den polder „De Oude Plaat", bedragend 38.25, 21.86 en 37.86. Ten verzoeke van de Erven van den heer J. van 't Geloof. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 22 Juli 1931, des voormiddags 10 uur (Zomertijd) aan de Achterstraat te Som melsdijk. Paarden, karos, wagens, landbouwwerktuigen en mest en wat meer te koop zal worden aangeboden. Ten verzoeke van den heer H. J. A. Meijer te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN.

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 3