Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. Officieel Gedeelte. Gemengd Nieuws. VERWEN U ZELF DRAAG WELF Buitenland. in uitLfsiiHOEHEn Verkoopingen. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Ingezonden Stukken „ONRECHT AAN DEN TEGENSTANDER". H. HEM. i mm HOESJE VOOR VROUW S Hier hebt gij er een ldein proefje van „Hij bedekt zich met het licht als met een kleed. Hij rekt den hemel uit als een1 gordijn. „Die Zijn opperzalen zoldert in de wateren, die van de wolken Zijnen wagen maakt, die op de vleugelen des winds wandelt. „Die de fonteinen uitzendt door de dalen dat zij tusschen de gebergten hen'enwandelen." Waarom bemoeit de nietige mensch zich toch zoo weinig met dien Maker van al die natuur wetten, waarover hij altijd den mond vol heeft. De dichter van Psalm 104 zegt aan het slot „Ik zal den Heere zingen in mijn leven, ik zal mijnen God psalmzingen terwijl ik nog ben. Mijn overdenking van Hem zal zoet zijn, ik zal m!| in den Heere verblijden." Ik wensch al mijn lezers van ganscher harte zulk een grooten Pinksterzegen toe, dat zij met hun geheele ziel „amen" zeggen op de woorden van den Psalmdichter. Eens zullen zij dan als koningen mede heer- schen over de wetten der natuur UITKIJK. Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. De copie van ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. -- Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. „Storm", het dezer dagen' verschenen 4de én laatste deel van Troelstra's Gedenkschriften leest, bemerkt dat Troelstra ook daar de metho den van/ het Bolsjewisme zonder voorbehoud verwerpt. En wie Troelstra zegt, zegt S. D. A. P. Wij erkennen natuurlijk ieder recht om tegen standers (ook politieke tegenstanders) te be strijden, Maar het is toch niet te veel gevergd, indien wij den tegenstander vragen: „Bestrijdt ons in ons standpunt en in onze methoden, doch schuift ons niet standpunt en methoden van Uwen EN ONZEN tegenstander in de schoenen." Men dient verwarring te voorkomen, men behoort den tegenstanders geen onrecht aan te doen en men bedenke dat het doel de middelen niet steeds heiligt. M. M. SCHUT. Sommelsdijk, 18 Mei 1931. Het hoofdartikel onder den titel „Christelijk Sociale Actie", voorkomend in de „Maas- en Scheldebode" van Zaterdag 16 Mei 1931. be vat o.m. deze zinsnede: „Vroeger bemoeide de S.D.A.P. zich niet met de plattelandsbevolking". De juistheid van deze opmerking zal moeilijk vol tè houden zijn. De S.D.A.P. heeft juist van den aanvang van haar bestaan af grooten ernst gemaakt met de behartiging van de belangen van het landbouw- proletariaat. Haar eerste verkiezingssuccessen behealde zij op het platteland (o.m. in de oude districten Tietjerkstreradeel, Winschoten, Ap- pingedam, Franeker, Lochem, enz.). De platte landsbevolking gaf in Nederland den eersten stoot, den eersten grooten stoot aan de socia listische beweging. Zij was het, die de eerste sociaal-democraten bracht in de Volksvertegen woordiging. Met deze opmerking zou ik kunnen volstaan, ware het niet, dat in genoemd artikel weer naar Rusland verwezen wordt. Het is in de burger lijke pers gebruikelijk Rusland voor te stellen ais het beloofde land der sociaal-democraten, en bolsjewistische wandaden worden maar al te gaarne op rekening van de sociaal-democraten geschrevenDe onjuistheid van een en ander wordt wel zeer scherp geteekend door Mr. Dr. A, A. van Rhijn, die in den Christelijk Histo- risch'en „Nederlander" schreef „Socialisme en communisme worden dik wijls in één adem genoemd. Vooral zij, die de sociaal-democraten aanvallen, gebruiken nog al eens argumenten, die wel tegen het communisme opgaan, maar die de sociaal democratie niet treffen. Het is gewenscht te gen een dergelijke bestrijding zooveel mogelijk te waken, daar anders den tegenstander on recht wordt aangedaan". Dictatuur en democratie zijn nu niet juist hetzelfde. De theoreticus der sociaal-democratie, Karl Kautsky, oefende en oefent de scherpst denk bare critiek op de bolsjewistische economie. Troelstra schreef in 1919: „Wie zou het Bolsjewisme, de anarchie, het terrorisme, den burgerkrijg kunnen aanprijzen of zelfs goed keuren Wie zou niet alles willen doen, om deze verschrikkingen van onzen tijd buiten de grenzen van zijn land te sluiten Welk sociaal democraat zal niet tot het uiterste de arbeiders klasse van zijn land tegen de onzinnige methoden van het Bolsjewisme waarschuwen En wie Wij hebben het geenszins ontkend, dat het platteland van het begin af aan socialistische stemmen heeft opgebracht, maar wel hebben we gezegd en zeggen we nog, dat de S. D. A. P. in het begin van haar optreden zich niet met het platteland inliet en alle actie concentreerde op de industrie-centra en de 'ha venarbeiders. Eerst veel later liet zij zich met het platteland in, met name met de landbouwen de bevolking. Wij hopen hier later op terug te komen. Wat het tweede betreft staan wij lijnrecht tegenover hetgeen de geachte inzender beweert over de verhouding tusschen Socialisme 'en Bols jewisme, Tegenover het aangehaalde citaat van Mr. Dr. van Rhijn staan vele uitspraken (ook van Chr. Hist.), die precies het tegenovergestelde zeggen. Natuurlijk tracht men van socialistische zijde de verwantschap te loochenen, maar het zal den heer Schut, die blijkbaar „Storm" ge lezen heeft, toch niet ontgaan zijn, dat de heer Troelstra juist in dit merkwaardige boek (op pagina 113) schrijft: „Op 2 April kon ik in een groote vergadering in den Haagschen Dierentuin in het openbaar uiting geven aan de gevoelens van bewondering en enthousiasme die de Russische revolutie bij mij had wakker geroepen. Ik sprak daar met Van Kol en Huys- mans; in de vergadering heerschten een leven en vuur, zooals wij in jaren niet hadden mee gemaakt. Duidelijk gaf ik te kennen, dat nu de beurt was aan het Duitsche en Oostenrijksche absolutisme. Tot hen, die moedeloos geworden waren, zeide ik: „Tracht naast het vreeselijke ook het grootsche van dezen tijd te zien. De Russische revolutie is grootsch en schoon, om wat zij bracht en brengen zal." En al verloochent Troelstra nu de verdere ontwikkeling der dingen in Rusland, de ge boorte van dat kind werd aanvaard als van sociaal-democratisch en oorsprong. Niemand kan ontkennen, en ook socialistische schrijvers hebben het toegegeven, dat in Rusland het Marxisme consequent is toegepast. En al verwerpen de Hollandsche revisionisten de stel ling, dat sociaal-democratie en bolsjewisme loten van één stam zijn, de praktijk toont toch ook in ons land, dat het bloed kruipt waar het be let "wordt te gaan. Getuige het in dit opzicht zoo leerzaam Paaschoongres der S.D.A.P. En reeds Groen heeft op duidelijke wijze aan getoond, dat liberalisme, socialisme en com munisme de logische ontwikkeling is van den geest, die in de Fransche Revolutie tot open baring ikwam. En de bekend|e socialistische theoreticus R. Kuyper schreef: „Wij hebben het beginsel der democratie altijd erkend, om dat wij het bewust of onbewust beschouwen als bevorderlijk o.a. voor de spoedige komst van het socialisme. Maar mocht blijken, dat op ondemocratische wijze het socialisme beter zou kunnen worden gediend, dan: Weg met de democratie In de veranderde maatschappelijke verhoudingen kan het zedelijke tot onzedelijk heid, de weldaad tot plaag worden." M. a. w.als het niet langs socialistischen weg kan, dan langs bolsjewistischen weg 1 Ziedaar dan het „standpunt en de methoden" van een socialist Inderdaad zijn „dictatuur en democratie nu juist niet hetzelfde", maar pur sang sociaal democraten verklaren zelf, dat als het niet langs den weg der democratie kan, dan maar langs der weg der dictatuur En de heer Schut kan 'toch ook moeilijk ont kennen, dat de gebeurtenissen van 1918 meer hadden van dictatuur dan van democratie. En „wie Troelstra zegt, zegt S.D.A.P." Inderdaad REDACTIE. TER-INZAGE-LEGGING VAN LIJSTEN VAN CANDIDATEN. De Voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente SOMMELSDIJK maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage zijn neder- gelegd, met vermelding van de nummers der lijsten. Sommelsdijk, 20 Mei 1931. De Voorzitter voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. HUWELIJKSZWENDEL. Trouwlustige dames gedupeerd. De „meer en meer gebruikelijken weg". Reeds een paar keer was bij de c'entrale re cherche te Rotterdam aangifte gedaan, dat trouwlustige dames waren opgelicht door een ongeveer 30-jarigen man. Men ontbood dezen man, zekeren' J. M„ op het bureau, waar hij vertelde, dat het hem niet om het geld, maar om avondtuurtjes te doen was. Hij werd ernstig vermaand, temeer omdat hij kort geleden voor waardelijk was veroordeeld en de proeftijd nog lang niet afgeloopen is. Hij beloofde beterschap, maar kort daarna kwamen er nieuwe klachten en wegens oplichting is M. thans aangehouden en in 'het 'huis van bewaring opgesloten. Ge bleken is, dat hij als volgt te werk ging In enkele dagbladen deed hij advertenties plaatsen, waarin hij langs den „meer en meer gebruikelijken weg" kennismaking zocht met een eenigszins gefortuneerde dame, om met weder- zijdsch goedvinden' een huwelijk aan te gaan. Reflecteerde een dame op de advertentie, dan spiegelde hij haar voor, dat hij ingenieur was bij de Zuiderzeewerken en dat hij in de ver latenheid' van het nieuwe gebied een levensge zellin zocht. Zelf was hij niet onbemiddeld, maar hij zou toch gaarne zien, dat zijn toekomstige vrouw ook eenig vermogen had. Langs allerlei wegen trachtte hij dan en meestal met succes geld van de vrouwen in handen te krijgen. Hij ontving, zoogenaamd voor de inrichting van de woning, bedragen tot 4000. Begon de dame in kwestie bezwaren te maken, >om nog meer geld te fourneeren en begon zij al te veel op een1 spoedige huwelijksvoltrekking aan te drin gen, dan kwam er een kink in den kabel. Het huiwelijk moest voor onbepaalden tijd worden uitgesteld, van uitstel kwam afstel en de bruid hoorde niets meer van den bruigom, noch van haar geld. Maakte -zij er dan politiezaak van, dan hoorde zij, dat zij een van de velen was. op e'en zaldkenlabriek, nadat men naar Herrera was verhuisd. Emillio werd al spoedig niet meer thuis ge duld en al liet hij zichzelf niet over de reden uit, het was duidelijk, dat hij, met zijn ingeboren lust tot avontuur, niet een gemakkelijk kind was. Hoe het ook zij, op zijn 8ste jaar stond Emillio op straat. Op welke manier het hem gelukt is naar Santander te komen is niet 'be kend, maar in elk geval is hij in die 'havenstad terecht gekomen, waar hij zich verstopte op een zeilree liggend schip. Als Emillio had gedroomd van verre reizen, van vreemde landen en on metelijke zeeën, dan kwam hij bedrogen uit, want 12 uur na het vertrek uit Santander liet het schip al weer het anker vallen. M'en was op de plaats van bestemming aangekomen en lag op de reede vanGyon, een andere hav'enstad van de Noordkust van Spanje, In dien tusschen- tijd had men Emillio ontdekt en de knaap werd aan de politie overgegeven. Deze wist met het jonge mensch geen raad en zette hem op den trein naar Madrid, in de hoop, dat de hoofd stedelijke politie zich 'het lot van den jongen zou aantrekken. Deze wist uit te visschen, dat Emillio eigenlijk te Herrara thuis behoorde en zij stuurde hem per trein naar zijn woonplaats. Maar in Herrera had hij niets te zoeken, het ouderlijke huis was hem ontzegd en de plaat selijke politie stuurde hem weer per 'trein door naar Santander, vermoedelijk omdat hij daar de overtreding had begaan, aan boord van het schip te klimmen. Zoo stond Emillio al spoedig weer in Santander op de kade, waar e'en schip zeilree lag. Hij wist onopgemerkt aan boord te komen, het schip vertrok en12 uur later lag het in Gyon. De kapitein besloot den in middels ontdekten verstekeling maar weer mee terug te nemen en vrij kort na zij tweede vertrek uit Santander stond hij daar weer op de kade. Maar toen het schip opnieuw naar Gyon uit voer, werd al spoedig tusschen de lading een verstekeling ontdekt. Het was Emillio, die voor de derde maal een zeereis was gaan maken van Santander uit. sturen. Maar vermoedelijk zal Emillio, (Be op de kaart zijn reizen nader heeft toegelicht, daar niet lang blijven, want zoodra hij de kans krijgt, zal hij wel weer als verstekeling op reis gaan' (N. R. Ct.) l Intusschen staat het nog lang niet vast, dat alle gevallen ter kennis van de politie zijn ge komen, M. gaf zich nu eens uit voor ir. Bran denburg, dan weer voor ir. Bruinsma 'en ook wel noemde hij zich ir. Melchers. Hij is thans voorloopig zijn vrijheid kwijt en de slachtoffers zijn een illusie en veel geld armer. EEN VERSTEKELING VAN 11 JAAR. Reeds vier reizen achter den rug. Met het stoomschip Volendam, dat Dinsdag nacht te Rotterdam 'binnen is gekom'en .uit Vera Cruz en Havanna, is meegekomen de 11-jarige Emillio Perez uit Herrera, provincie Palencia in Noord-Spanje, die de reis van Santander naar Rotterdam als verstekeling heeft meegemaakt. Op het bureau van de Rivierpolitie hebben wij den jeugdigen reiziger ontmoet, die daar met groote vrijmoedigheid van zijn aan avonturen reeds rijk leven heeft verteld. Den 5den April is Emillio te Bourgos ge boren als zoon van een tuinder. Reeds had deze een dochter van 6 jaar; na Emillio zijn er nog 3 broertjes en 2 zusjes gekomen. Teneinde er iets bij te verdienen, ging de moeder werken Binnenweg 3ü Botterdam De kapitein heeft hem in Gyon toen maar weer aan de politie overgegeven. Deze zond hem toen per trein naar Herrera. Daar schijnt hij een tijdje te zijn gebleven, totdat hij het weer te bont maakte en op straat werd gezet. Emil lio wist weer naar Santander te komen, waar toen juist de Volendam aan de kade gemeerd iag. Emillio besloot op dit schip zijn kans eens te wagen. Waar de boot naar toe zou gaan wist hij niet, maar, zoo redeneerde hij, zulk een groote postboot zal wel naar een groote haven gaan en misschien kan ik in die haven wei op een of ander schip monsteren. Er stond eeu patrijspoort open en Emillio wrong zijn tenger lijfje naar binnen. Een agent die op de kade sur veilleerde, had hem naar binnen zien gaan, maar hij was veel te dik, om ook door de patrijspoort te klimmen. Hij waarschuwde de bemanning, waarna een heele groep personen werd ge mobiliseerd, om Emillio te zoeken. Deze was echter niet 'bij de geopende patrijspoort blijven staan, maar was door een gang naar de eet zaal geslopen en daardoor naar een hut, waar hij zich onder een kooi verstopte. Anderhalf uur heeft men naar den kleinen verstekeling gezocht, toen kon men het zeekasteel niet langer op houden en het vertrok. Nauwelijks merkte Emil lio, dat het schip voer, of hij kwam voor dén dag. Aanvankelijk liet men hem op het voor dek maar wat vrij rond ioopen, maar daar heeft men spoedig spijt van gehad, want Emillio zat overal met zijn vlugge vingers aan. Hij draaide kranen open, die dicht moesten blijven, kranen die open stonden, draaide hij dicht, winchen' liet hij draaien, touwen maakte hij los, alles onderzocht hij grondig. Het gevolg was, dat Emillio weinige uren later al weer veilig op gesloten zat. En zoo is hij Dinsdagnacht hier aangekomen, waar hij aan de Rivierpolitie is overgegaan. Hij draagt slechts een hemd, een katoenen trui én en korte broek, maar in zijn zakken heeft hij doosjes cigaretten en lucifers. Dinsdagmiddag is hij naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar hij ter beschikking van den vreemdelingendienst is gesteld. Deze zal hem zoo spoedig mogelijk per schip naar Spanje GEEN PRETTIG WEERZIEN. De onderofficier Sander uit Hoyersdorf, die in 1914 afscheid nam van zijn vrouw en vier kinderen, werd 4 April 1918 op de lijst der ver. misten geplaatst en 5 jaar later werd zijn naa® op het oorlogsgedenkteeken te Hoyersdorf m- gebeiteld. Dezer dagen werd hij echter te Os. nabrück door e'en paar vroegere kameraden herkend, wat den rechter van instructie in deze stad ter oore kwam, die den man bij zich liet komen. Het bleek dat Sander zich zoowel een nieuwen naam als een nieuwe echtgenoote had aangeschaft, waarop een aanklacht wegens bigamie volgde. De verlaten eerste vrouw San- der werd uit Hoyersdorf gehaald en herkende haar man, ondanks de scheiding van 17 jaar en zij was niet zoo erg ingenomen met het voor uitzicht, dat ze haar Otto na afloop van zijn straftijd weer als wettig echtgenoot zal moeten aanvaarden. Dit vooruitzicht werd nog minder plezierig 'toen vorige week een ambtenaar van den fiscus e'ens bij haar kwam informeeren hoeveel ze sinds 1918 aan oorlogs-weduwenrente had getuocheerd, want dit bedrag zou de fiscus gaarne geretourneerd zien. En aangezien Otto niet in zeer florissante omstandigheden terug gevonden iwas, maar zijn „weduwe" aardig vooruitgeboerd was in dien tijd, is juffrouw Sanders allesbehalve in voorjaarsstemming naar Hoyersdorf teruggekeerd. MEIKEVERPLAAG IN OOST-HONGARIJE. Men schrijft uit Boedapest In verband met de ontzettende verwoestingen, die de meikevers op den grenzen der gemeente aanrichten, heeft het bestuur van de Hongaar- sche stad Debreczen 15 fillér per K.G. voor het vernietigen van de meikevers uitgeloofd, met het resultaat, dat tot dusverre 300 centenaars werden ingeleverd. Dit 'blijkt echter den grond bezitters nog niet voldoende te zijn, zoodat deze voor eigen rekening nog meikeververaietigers hebb'en aangenomen, die zij 10 fillér per K.G. betalen. De op die manier bijeengebrachte reus achtige hoeveelheid meikevers zal voor voeding van pluimgedierte worden gebruikt. EEN VERMIST MILLIONNAIR GEVONDEN. Volgens een telegram uit Beauceville in de provincie Quebec (Vereenigde Staten) hebben boschwacbters Woensdag in de bosschen van het district Beauce het lijk gevonden van den miliionnair Mitchell Raufman, den rubber-mag naat uit Massachusetts, die sedert een half jaar werd vermist. Verkoopimg te Herkingen op Dinsdag 26 Mei 1931' bij inzet, in het Café Verschoor, op Dins dag 2 Juni 1931 bij afslag, in het Café van der Velde, telkens des avonds 7 uur (oude tijd) van een huis met erf te Herkingen, ten verzoeke van de Erven van den heer Anth. Mans. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 21 Mei 1931 bij veiling in Hotel »Hobbcl« en op Donderdag 28 Mei daaraanvolgende bij afslag ia Hotel »Moelker«, beide dageD 's morgens om 12 uur, zomertijd, publieke veikooping van I. Een woonhuis met kantoor aan de Bram dewjjnstraat te Ooitgensplaat, bewoond door den heer L. A. Neels c s. II Een woonhuis aan de Voorstraat en een huis aan den Noord* Achter weg met schuur in één perceel te Ooitgensplaat, in eigendom toebehoorende aan L. A. Neels en cs, ver' huurd aan Joh. van Dam en J. Hotting. III. Een tuin, gelegen in den polder He.'t Oudeland, groot 20.0a Aren gedeeltelijk, in eigendom toebehoorende aan L. A. Neels en c.s,, gedeeltelijk in eigen gebruik en de rest verhuurd aan C. Lokers, Alles nader omschreven bij biljetten. Notarissen AKKERMAN ie Ooltgens» plaat en HARJLONG te Rotterdam. as. NIE1 Corresp| zenden De slq Een matverail Va rial 1. check. 1. was hieij 1. Wit: Pg7, pi. Zwar 1, Ai c6, d6, Mat Oplos 1. Ld| Lg3 4. 7 Lf2, 1. b4,l Of: 2Ï Of: IJ 4. Pe4, Woensdag hield de Nederlandsche Christen Vrouwenbond in Rotterdam zijn twaalfde jaar vergadering. Zijn twaalfde jaarvergadering Nog niet zoo heel oud. Dat niet, maar dat geeft niet. De Bond groeit uit en ontwikkelt zich met 'het optellen der jaren. De Bond mag er nu zijn met zijn bijna zeven en een half duizend leden. Het was prettig deze vergadering te kunnen bijwonen De afdeeling Rotterdam was dit jaar gast vrouw voor onzen Bond. En Rotterdam weet hartelijk te ontvangen. Zou om half elf de vergadering beginnen, de deelneemsters waren verzocht te tien uur aan wezig te zijn, want de Rotterdamsche vereeni- ging verwelkomde ons als een goede gastvrouw met een kop koffie. Dat gaf dadelijk een prettige stemming. Het was aardig, dat half uurtje alles eens gade te slaan. Wat een ontmoetingen hadden er plaats. Oost en West, Noord en Zuid ontmoetten el kander daar. We zagen er Friesche kappen en Katwijksche mutsen bijeen. En bekenden uit verschillende plaatsen ontmoetten elkander en huiselijk en vereenigingsnieuws werd gul uit gewisseld. Er heerschte een prettige toon. Dit is ook het mooie in het Bondsleven, dat er is niet alleen een ontmoeten van allen uit verschillende plaatsen, maar er is ook een sa mengaan van alle rang en stand en een samen leven als Christenvrouwen. We kunnen van onze Bondsleden klinkende namen noemen. Maar we zagen ter vergadering ook eenvoudige huismoeders. Doch dn het wer ken in en voor den Bond is er een eenheid van Christenvrouwen. Ook op die plaats'en ter ver gadering waar de leden zaten door hun ver- qfeniging afgevaardigd om hun stem uit te brengen bij het 'behandelen van de zaken van ons Bondsleven en zoo noodig te motiveeren, zaten ook de eenvoudigste huismoeders. En zij, die daarvoor worden gekozen, zijn toch izeker wel de goede werksters in het ver- eenigingsieven. Het is heerlijk, dat er telkens meer Cnristen- vrouwen, gaan zien', dat 'beide de verzorging van ons gezin en meeleven in het Christelijk vrouwenvereenigingsleven kunnen en moeten sa mengaan. Want men doet het laatste toch ten bate van het eerste. Om ook voor hoofd en hart aan de onzen in het gezin te kunnen zorgen moet men toch bij zichzelf beginnen en' kennis vergaderen waar dit mogelijk is. Toch al bestaat de Bond nu al twaalf jaren en telt zeven en een half duizend leden, ver spreid in ruim vijftig afdeelingen over heel het land, békend en ingeburgerd in heel onze Chris telijke kringen is de Bond nog niet. Daar bedoel ik niet mee, dat men niet weet ,dat er „zoon Bond van Vrouwen" bestaat. Dat weten er al wel de meesten, maar daarom kent men den Bond en het Bondsleven nog niet. En vanzelf wat men niet kent in ons land, daar is men tegen of men spot er mee. Dat is nu eenmaal de dure plicht van eiken recht geaarden Hol lander. Dat iemand er tegen is en met bezwaren aan komt, is in ieder geval beter, als men dan van beter spreken wil, dan het laatste geval, want het bewijst ten minste, datm én er over gedacht heeft. En dan valt er altijd samen te praten en 'kunnen de bezwaren misschien wel op ver keerde beoordeelingen of inlichtingen gegrond zijn, wel blijken dan geen bezwaren meer te zijn. De Bond wil niets anders dan dat ons Bonds leven daaraan wordt dienstbaar gemaakt, dat de leden haar roeping als Christenvrouw in het gezin of waar God elk leven stelde, zoo rijk en heerlijk mogelijk volbrengt. En ook dat, indien het noodig is, dat de Bond naar buiten optreedt als een eenheid vertegen woordigend zevenduizend Christenvrouwen. Dat is reeds meermalen gebeurd. De Boud heeft zoo noodig bij de regeering protest aangeteekend of adhaesie betuigd. Zoo kan het werk van den Bond tweeledig zijn. Dit jaar kon de Bondssecretaresse meedeelen, dat het aantal leden gestegen was met 'bijna 1300. We hopen, dat het zoo voort zal gaan in 1931. Dat het ledental zich uitbreide en dat allen tezamen in eendracht en liefde flink zullen samenwerken. M'n beste nichtjes en neefjes 1 Voor dezen keer is de prijs gewonnen door JAN WAGNER te Stad aan 't Haringvliet. Jullie höbbën nu zeker geen week vacantie, i maar enkel een paar dagen. Nu hoor, dat geeft niets, want over een poosje heb je weer een lange zomervacantie. Je moet toch eens een poosje achter elkaar leeren ook. 'k Qa nu eerst maar eens jullie brieven beantwoorden. Allemaal heel veel hartelijke groeten van jullie TANTE TRUUS. Elizabeth K, te Goedereede. Daar heb ik nu een brief van je gevonden en ik weet heusch niet of ik dien den vorigen keer al had' moeten beantwoorden. Hoe gaat het in je nieuwe klas Zeker heel goed. Leunis G, te Ouddorp. Wat heb jij het al druk. Het groeit zeker wel hard in je tuintje? vooral als je er zoo goed voor gezorgd hebt. Hoe is 't met het konijntje Doe Vader en Moeder en Opoe de hartelijke groeten' terug. Anthonie R. te Goedereede. Ik denk, dat je nu al goed kunt fiets'en. Dat leert zoo gauw aan. Dat je stillekens metfiets wegsnapte. Nee, ik verklap het niet 'hoor. Jij weet wel wat ik bedoel. Leuk, dat je de fiets van zus dikwijls mocht gebruiken. Als jt mooi weer is, is het in de duinen al fijn, maar in 't water om te zwemmen, 'brrrr, dat zou ik je nog niet raden, wacht daar nog maar een dag of veertien mee. Sibiliaj N. te Zuidland. Ik vind het flink, dat je toen zoo goed opgepast hebt. 't Is mak kelijk voor Moe, dat ze al zoo'n groote dochter krijgt. Doe Pa en Moe de groeten terug. Waar blijft zus tegenwoordig Jannetje G. te Melissant, Allesbehalve ple zierig hoor om bijna in de sloot te rijden. Het is best afgeloopen, vooral toen er aan de fiets niets stuk was. De napret om heel zoo'n fiets schoon te moeten maken is niet zoo erg leuk. Dank voor al die nieuwe raadsels. Riek P. te Numansdorp. 't Is kranig hoor, dat je met vier (ballen balt. 'k Vond het vroeger ook een fijn spel. Om het met vier te doën. zou ik het nu toch eerst weer wat moeten aan- leeren. Is het kussensloop al af Gerrit P. te Numansdorp. 'k Heb er over gesproken, je prijs is verzonden, hoor. Prettig als Hen naar jullie toekomt. Dan kunnen jullie fijn saampjes spelen. Pas op hoor, dat je me door al dat spelen niet in het vergeetboek zet. 'k Heb je laatst nog zoo geprezen, dat je zoo n trouwe klant bent, en nu schrijf je me, dat je me door al dat spelen haast vergeten was. Pa en Moe de groeten terug. Bram W. te Stad aan 't Haringvliet. Ja, dat gaat zoo, hoe ouder je word't, hoe flinker je moet gaan aanpakken. Maar je hebt gelijk, dat je alles goed bijhoudt, van inhalen of repeteerën komt later voor jez elf niet zoo veel van. Allen de hartelijke groeten terug. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet, Wat echt, dat Hansje altijd zoo lief is. Als het mooi weer is, kan hij buiten zeker wel rondstappen Kun je al wat met hem spelen of is hij daar nog te klein voor Jopie heeft den tijd nog met naar school te gaan. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet. Fijn, dat je een konijntje krijgt. Ga je daar dan heelemaal alleen voor zorgen Vergeet het maar niet, hoor, want als het mooi weer is, dan ga je natuurlijk veel spelen, dan ook nog orgelles leeren, dan krijg je het druk. Cor en Joop van den H. te Ooitgensplaat, de groeten van Arie. Jan W. te Stad aan 't Haringvliet, Ik heb de koekoek nog niet gehoord, dat heb je dus van me gewonnen dit jaar. Wat is bet heerlijk, dat Tante weer thuis is. Jij kunt dan mooie teekeningen makën. Adriaantje M, te Ouddorp. Als je .al in de zevende klas zit, gaat de schooltijd opschieten. Ga je dan ook later Moe helpen, net als zus Zoo'n borduurwerkje is aardig, hoor. 'Daar wordt zoo'n schortje heelemaal mooi van, 't Is dan voor jou makkelijk om naar het strand te gaan, als je er zoo dichtbij woont. Met Pinksteren kom ik niet in Ouddorp. 'k Ben er binnenkort wel geiweest, maar toen heb ik je niet gezien. Kijk eens wat een langen brief heb jij. Arie W. van der V. te Melissant. Je prijs is verzonden. Ja, als het zulk mooi weer is, dan is het prettig om buiten te spelen; maar er schiet altijd wel een uurtje over om mij te schrijven. Doe zusje de groeten terug. Hen W. te Ooitgensplaat, Ook jou prijs is verzonden. Gelukkig, dat Opoe weer beter is. Van jullie naar Oude Tonge is het nog een aardig eindje fietsen. Geen wonder, dat Opoe blij was, dat je eens 'bij haar kwam kijken. Opoe en Opa hebben een heele reis gemaakt. De familie in 's Hertogen'bosch, allen de groeten van Hen; Dank voor je nieuwe raadsels. Keetje R, te Nieuwe Tonge. 'k Hoop ook, dat je zoo trouw zult meedoen met ons als je neef altijd heeft gedaan, want die miste niet veel dn ons hoekje. Je hebt al een keurigen brief geschreven voor den eersten keer. To V. te Utrecht, 'k Ben blij, dat je den prijs zoo mooi vindt. Dat hoor ik altijd graag. Ja, 'k had in de opgave van den wedstrijd gezet, dat de gedichten niet grooter dan twintig regels mochten zijn en daar moet ik me dan ook aan houden, hé Wat zal Beppie het leuk vinden als ze ook naar school gaat. Doe ze ook de groeten van mij. Dank voor je nieuwe raadsels, 'k Had je huisnummer toch goed op gegeven. 't Is toch terecht gekomen De oplossingen zijns I. Pet, Rus, Petrus. II. Maaltijden. III. Haas, kat, slang. Nieuwe raadsels s I. Ingezonden door To V. te Utrecht Ik weet een woord van 6 letters, en 't noemt de plaats waar jullie bijna iederen dag komen, neem je de vierde letter weg, dan krijg je den naam van een visch. II. Ingezonden door Jannetje G. te Melissant: Welke kaars brandt langer, een vetkaars of een waskaars III. Ingezonden door Jannetje G, te Melis- sant Voor wien moet elk den hoek afnemen De oplossingen kunnen, met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres, tot Vrijdag 29 Mei worden gezonden aan TANTE TRUUS. Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK. Wit 31)

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 2