voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. Pil nummer tesiaal uil iweB Biaflen ïii Antirevolutionair Orgaan IN HOC SIGNO VINCES 3745 WOENSDAG 13 MEI 1931 46ste JAARGANG EERSTE BLAD. Kerk en School. om, Ik irïg als com .Ha, ïan om te •ede der- mits iaat! of 75 icht- grij- 50 Ische ge- 75 Fa. W. BOEKHOVENAIONËN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te xenden aan de Uitgevers Brieven uit Amerika. Plaatselijk Nieuws. HEVEA J Uchtloopend pdel was iets williger en 'bleven stationnair; die 1 iets hooger. Enkele IV2 ct. boven noteering. invoer en eveneens iets verden dezelfde prijzen [en prima kalf ging nog ►9- jjtpen was zeer klein, de ap en de prijzen waren eens was zeer groot, de lag en de prijzen waren exemplaren gingen nog |9- Jn aanvoer en vluggen cent besteed. I. Aan de vet-veemarkt d 198 stuks vee. Prijzen Roeien le srt. 47—53 c., 4042 ct.; vette var- llag 17—19 ct., zouters fM—18^ ct. per pond voor varkens matig, waren heden aange- Iveulens, Handel redelijk. -500, werkpaarden 250 100225, 2-jarige rige veulens 150200, 3, hitten 100-275. IS EN EIEREN, Mei. Eieren. Aanvoer Van 3.704.80, middel- |tuks. Handel kalm. Mei. Kaas. Aanvoer 91 stuks, wegende 20.475 rt Gouda met rijksmerk Jre 29 a 31. [Mei. Eiermijn. Aanvoer wieren 3.70—4.40, idem ïndeneier'en 3.60—4 de er 1.20 tot 1.40 per 4 per 100. Aanvoer IEL, OLIËN, enz. Mei, Fijne Zaden. (Boe- naanzaad 3134, kar- xiezaad 16—17, voer- |per 100 kilogram. EN AARDAPPELEN. Mei. Heden waren de bn als volgt: Brielsche ei- f.50, Zeeuwsche blauwe Jsche bonte 6.256.75, 5.50—6, bravo's 6 ~5, red star 6.507.25, ïalta's winter 1820 ct. aanvoer, tamelijke vraag. WOL, DIVERSEN. Mei. Vlas. (Opgaaf van anvoer: 2730 K.G. blauw, |200 K.G. Holl. geel 52^ dauwroot 4550 ct., tot dusver onveranderd loeilijk koopers te vinden bag. Een gedeelte van het tllandsch bleef dientenge- •koebt. Deze Courant verschgnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f l,~ b| vooruitbetaling. BUITENLAND vooruitbetaling f 8.50 per jaar, AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEEFSTER SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.- per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die sg beslaan. Advertent!ëa worden Ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. j DENK AAN DEN ZOMERTIJD In den nacht van Donderdag 14 op Vrijdag 15 Mei zal de Zomertijd in gaan. Verzet de wijzers van Uw klok één uur vooruit I CHRISTELIJKE ORGANISATIE VAN LAN ARBEIDERS. In ons blad van Zaterdag j.l. hebben we een j'erslag opgenomen van de vergadering der be dreu van de Chr. Landarbeidersvereenigingen PlaIkkee. Om het groote belang der zaak brengen wij het volgende uit dat verslag nog eens onder de 'pogen onzer lezers Punt 1. De werkloosheid, op plaatsen waar afdeelingen zijn van den N. C. L. B. In Ooltgensplaat zijn er minstens 85, die óf bij de werkverschaffing öf door de steunregeling geholpen worden. Ooltgensplaat heeft e'en steunregeling in den ■geest van 's Ministers jongst steunregeling en staat bij dezen bovenaan. Aan burgemeester Donkersloot en Gemeenteraad wordt voor die hulp lof toegebracht. Geen der andere gemeen ten heeft zulk een steunregeling. Niet, dat het getal werkloozen kleiner is. In Middelharnis 54, ongeteld de ongeorgani seerden, die niet eens gaan stempelen. Te Nieuwe Tonge 75, waarvan in de ge meente-werkverschaffing een 40 werken, doch Zaterdag vermoedelijk aan het eind zijn, omdat productief werk ontbreekt. Daar kon door de polderbesturen, evenals in Middelharnis, met j^ibsidie van Rijk 'en gemeente wel iets gedaan .qjj^orden, door toedrachten, slooten enz. eens got r. onderhanden te nemen, alsook sommige wegen met het oog op het snelvervoer uit het land met vrachtauto's. Den Bommel telt een 40 werkloozen, behalve hun, die zich niet eens opgeven. Ouddorp heeft op dit oogenblik plm. 100 werkloozen. Besloten het Hoofdbestuur een conferentie aan te vragen bij d'en Minister en er op te wijzen, dat van gemeentedwege van Zijn Excellentie's steunregeling geen gebruik gemaakt wordt, tot enorme schade van de werkloozen. De gemeentebesturen te vragen bij werken als aanleg van wegen door Provincie en Rijk in de bestekken te doen opnemen, de werkloozen te doen uitvoeren alsook bij den aanleg der toekomstige waterleiding. Het wemelt van op zichters en werkvolk bij den aanleg van wegen ■en electriciteit, maar het werkvolk van Flakkee verdient er 'bitter weinig aan. Besloten wordt zooveel als mogelijk is, mede 'behulpzaam te zijn in de 'bestrijding der werk loosheid. Punt 2 der agenda: Bespreking loonen op (Flakkee. Van iedere plaats op het eiland wordt de loonstandaard opgenomen. Deze zal nu in studie genomen worden, of het mogelijk zijn zou een uniforme regeling te kunnen ontwerpen. Heel goed zou het mogelijk zijn met den Flakkeesch'en Boerenbond een uniforme regeling tot stand te brengen. De zaak zal de aandacht hebben van de bestuben en zoo noodig trachten eerst zelf met elkander overeen te stemmen, om daarna definitieve voorstellen te doen. Een volgend aar kan er dan mogelijk een collectief arbeids contract tot stand kotnen. Algemeen is men van oordeel, dat met name de Christelijke organisatie op Flakkee wel in gang zal gaan vinden. Er komt van de zijde van de Christelijke werkgevers wel eenige sa menwerking; al is dit nog individueel, het zal later wel organisatorisch Worden, als men1 het nut en heil van de Christelijke vakbeweging meer begint in te zien. Vooral propaganda is dringend noodig. Niet beloven, maar onze men scheen bepalen bij de werkelijkheid, en de kracht- van het 'beginsel. Punt 3: Propaganda. Besloten wordt voor de Chr. vakbeweging, omdat het Chr. beginsel zulks eischt, propagan da te voeren. De wensch komt naar voren, dat de Chr. werkgevers zich ook op eigen terrein zullen organiseeren. Die gedachte te propageeren onder alle Christenen op Flakkee. Zouden we hier mogen spreken van een wolkje als eens mans hand" Komt er inderdaad eenige belangstelling bij °nze Chr. landarbeiders en komt er inderdaad eenige samenwerking van de zijde der Chris telijke werkgevers" Wij hopen het van ganscher harte. Zullen al de arbeiders van Flakkee niet in de armen van Rood terecht komen en de ver houding tusschen patroon en arbeider dienten gevolge steeds verscherpt worden, dan zal het moeten komen tot Chr. organisatie. Christelijke! organisatie wil zeggen; buigen voor het Woord van God, óók op het terrein van het sociale leven, zoowel door patroon als arbeider en dientengevolge verwerping van den heilloozen klassenstrijd, die uitloopt op broeder moord. In Christelijke organisatie van patroon en arbeider is er iets te verwachten van de toe komst van Flakkee, Geestelijk en stoffelijk. Beste Vriend Een beweging, die toegejuicht moet worden, is het streven om het Calvinisme 'internationaal te maken. Verleden jaar hebt gij Engelsche Cal vinisten in Nederland op visite gehad. Ook onze kerkelijke bladen, zoowel van de Gere formeerde Kerk als van de Christelijk Gerefor meerde Kerk, hebben' 'hier onze aandacht bij bepaald. Voor deze saamwerking is het ge lukkig, dat de beginselen van het Calvinisme breed zijn. Zij beslaan elk terrein, zoowel kerk, staat als maatschappij. En ik geloof, dat deze internationale 'beweging niet maar alleen een idealisme is. Socialist en Bolsjewist hebben hunne „Internationale" belangen, 'en werken reeds jaren in die richting, waarom zouden wij dat niet kunnen Daar het Calvinisme zulk een breed terrein, ja alle terrein beheerscht, kan het voor het internationale leven een grooten zegen zijn. Als het enkel over het terrein der kerk ging, dan was mijn verwachting niet zoo hoog ge- sapnnen. Ik kom nog al eens in contact met Calvinisten van verschillende nationaliteiten, die zich er ook op beroemen, dat zij volgelingen van den grooten Hervormer te Genève zijn. En dan denk ik wel eens: „Wel, als jij Calvinist bent, dan ben 'ik het nietVoor eenigen tijd had ik een gesprek met een Engelsche over de zending. Hij vertelde mij, dat de motieven van zendingsdrijven was: menschen te bekeeren. En als dit niet kwam na eenige bewerking, dan was dit een teeken, dat wij een ander terrein moesten uitzoeken, want wij moesten niet alleen arbeiden, maar ook „productief" zijn. Als hij een knecht had, die wel werkte, maar niet voor hem produceerde, dan stuurde hij zoo'n man naar huis. Ik vertelde hem, dat het beginsel van zending drijven in de eerste plaats het gebod Gods was aan zijn kerk: gaat dan heen, onderwijst allen volken. Ik wees hem op het feit, dat Jezus een groote reis maakte door Samaria om die ééne vrouw. Dat wij met te gehoorzamen aan het zendingsgebod, de uitkomst aan God moesten overlaten. Zoo ziet men, dat er kerkelijk en theologisch groot verschil is. Zeker, er zijn veel punten van overeenkomst, maar er is ook veel en zeer veel zelfs, dat ons als Hollandsche Calvinisten vreemd aan doet. Vooreerst zijn de Engelsche Calvinisten hier „ondenominational", dit wil zeggen, dat zij geen kerkverband erkennen, zoo als gij dit 'hebt en wij dit hebben in Amerika. Zij noemen zich „the Sovereign Crace Union", letterlijk vertaald: „de Souvereine genade-ver- eeniging". Wat klinkt dit al niet vreemd in de ooren van een Hollandsch CalvinistOok hun beschouwing over de 'leer van het verbond der genade is anders dan de onze. Zoo ook die van de algemeene genade. Ik weet zeker, als gij bij dit soort Calvinisten kerken moest, het mis schien uw geheele leven zou duren eer dat ge U daar thuis gevoelde. Zij wijden ook veel meer aandacht aan den vorm dan wij doen. Het wezen wordt soms nummer twee en de vorm één. Nog niet zoo lang geleden is hier een be- tachHijk staaltje voorgevallen. In een stad in Michigan, waar een groot krankzinnigengesticht ■is, was een der verpleegden ontvlucht. En na tuurlijk werd de geheele stad en de buitenwijken nauwkeurig afgezocht. Het was een man met een rood sweatter (wollen vest) aan. Eindelijk zag men op een eerste verdieping door het raam zulk een man. Hij stond zich in alle mogelijke en onmogelijke bochten ifce wringen. Dan weer stond hij op een been en het andere in de lucht, dan met zijn hoofd zoover achterover, dat m'en bevreesd was, dat hij door het raam zou komen. Soms sloeg hij zich met gebalden vuist. En natuurlijk, wat zou men anders denken, dan dat hier de vermiste patiënt was? Maar toen de politic boven kwam, kwam zij tot dc ont- dekking, dat zij in de studeerkamer van den' dominee verzeild wasDeze was bezig zich voor te bereiden voor zijn preek Als men bij die predikanten in huis komt, ziet men portretten van Bunyan en Spurgeon hangen. En wie het verschil tusschen deze theologen en manrien als Dr. A. Kuyper en 'Bavinck weet, die kent ook 'het verschil tusschen de Holland sche Calvinisten en the Sovereign Grace Union. Je AMERIKAANSCHE VRIEND. SOMMELSDIJK. Tot gezworenen van de polders loozende op de haven van Sommelsdijk zijn voor den polder „Het Oudeland en „Ever dina" zijn herkozen de heeren J, A. Slis Jzn. en L. J. de Graaff. Het laatste geval van de besmettelijke vee ziekte mond- en klauwzeer is in deze gemeente geweken verklaard. Vorige week stonden bij den Correspon dent der Arbeidsbemiddeling dezer gemeente gemiiddeld 16 werklooze landarbeiders inge schreven. De prijs der paardepeen is alhier stijgende, L.l. Maandag werden ze gekocht voor 1.— per 'H.L. De lijst van de partij „Gemeentebelang" alhier is voor de eerstvolgende verkiezing van leden van den Raad dezer gemeente als volgt samengesteld: 1. J. A. Slis Jzn.; 2. Jakob Joppe; 3. L. J. Buth; 4. Jn, Mastenbroek J'bzn. Vervoerd: 2715 H.L. pe'en en 570 H.L. aardappelen. MIDDELHARNIS, Bij den Correspondent der arbeidsbemiddeling hebben zich aangemeld 50 landarbeiders, 7 diepzeevisschers, 3 letterzetters, 1 Autogeenlasscher, 1 metselaar. -Alhier zijn aan de kaai aangebracht en verzonden 800 H.L. aardappelen en 300 balen koepeen. Zaterdag reden 2 auto's op het Burg. Boumanplein tegen elkander. Beide auto's liepen belangrijke schade op. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Emma- bloemcollecte heeft in deze gemeente opgebracht 16,25. Dr. O. van Den Bommel, die Maandag in deze gemdente spreekuur had gehad, wilde met den auto zich weer naar zijn woonplaats begeven, doch had het ongeluk bij het draaien te veel gas te geven, en kwam in de watering terecht. Het ongeluk liep nog zeer goed af. De dokter met nog 2 personen, die eveneens in den auto zaten, konden spoedig vasten wal bereiken1. Met een kraanwagen van den Chevroletdealer was de auto ook spoedig weer op den weg ge bracht. De materieele schade is gering. OOLTGENSPLAAT. Vorige week zijn ver scheept 62070 K.G. aardappelen en 47725 K.G. koepeen. Uitslag schieten B.V.L.G. H. L. de Bruin 94, J. van Putten 93, A. C. de Bruin 91, J. W. Korteweg 90, J. van den Heuvel 89, J. J. van Ree 88, J. Duim 87, H. Troost 86, B. Oor beek, 86, A. van Dam 85, S. van der Mast 84, T Kiewiet 82, Joh. v. d. Tol 82, Jac. van Ree 81, L. Jordaan 81, P. van Kempen 81, H. van Rossum 80, H. van Kempen 78, J. M. van Os- tende 77, M. van Binsbergen 73, A. Remus 66, A. J. de Ruiter 56, A. Kreeft 51, A, van der Griend 62. puntferi. De gemeente-woning in de Emmastraat, bewoond geweest door H. Brooshoofd is toe gewezen aan A. Hotting Lz. OUDE TONGE, Van de landbouwers Th. Segers en G. C. van Schouwen is een rund uit nood geslacht en in de slachtplaats uitverkocht. A. W. had het ongeluk met een scherp voorwerp in zijn hand te steken, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen en hij zijn werk moest staken. H. v. d. Doel heeft onderhands zijn woon huis verkocht aan C. Gebraad alhier. Zaterdagavond ji. reed doordat hij zijn stuur niet goed meester was, iemand met zijn fiets in de sloot. Daar hij zich pas van schoone kleeren had voorzien kon hij hetzelfde spelletje nog eens herhalen. -De Wed. W. K. Munters werd zoodanig door een wielrijder aangereden, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Genoemde M. kan nog niet loopen door den sterken val. Door de R.K. en Vrijheidsbondsche kies- vereenigingen zijn de volgende candidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing ingeleverd No. 1 A. C. Pollemans, No. 2 C. L. de Wit, No. 3 J. Kauffman, No. 4 C. v. d. Swaluw, No. 5 P. Buijs en No. 6 P. A. Terhoeve (R.K.) en No. 1 C. v. Schouwen, No. 2 Job Prince, No. 3 G. Verweij, No. 4 A. C. de Lint, No. 5 L. Slis, No. 6 G. Mijs, No. 7 A. de Haas van Dorsser, No. 8 Joh. Kievit, No. 9 J. Buscop en No. 10 G. v. Es (V.B.), De vorige week hebben 137 werklooze landarbeiders zich bij de arbeidsbemiddeling aangemeld. NIEUWE TONGE, Bij den heer N. ontstond door het gasstel een begin van brand. Gelukkig dat de vrouw van den heer N. dit spoedig be merkte, zoodat de brand spoedig werd gebluscht. en erger werd voorkomen. - De oudste ingezetene dezer gemeente, de heer T. Polder te Battenoord, herdacht Maandag 11 Mei zijn 93sten geboortedag. De heer P. is nog erg flink en goed gezond. Deze week zal langs de woningen der in gezetenen een collecte worden gehouden tot ver spreiding van de Heilige Schrift. Het zoontje van den heer S, viel spe lenderwijs in de Kerkgracht. Door toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge. Met de schrik ën een nat pak kwam hij vrij. Deze week werden van hier vervoerd 400 balen peen en 400 H.L. aardappelen. De heer T. Holleman Czn., heeft bedankt als bestuurslid van den polder Battenoord, in diens plaats werd heden gekozen Anth. Holle- man A.Cz. DIRKSLAND. Bij de arbeidsbemiddeling ston den 13 werkloozen ingeschreven. Tegen iemand uit Melissant werd hier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Vleeschkeuringswet. Voor de S.G.P. zullen voor den raad candidaat gesteld worden 1C. van 't Geloof, 2. A. L. Bakker, 3. P. C. Groofenboer en 4. M. v. d. Baan. De rekening van Polder Dirksland (alg beheer), sluit over 1930 met een goed slot van 583.85. Tot bestuurslid van de Coöp. aardappel bewaarplaats in de vacature Geluk is benoemd de heer Jb. Buth. Vrijdagavond werd door de politie een dronken zwerver in het arrestantenlokaal opge borgen. Per handwagen werd hij daarheen ver voerd. Wegens een val van zijn rijwiel had hij zulke verwondingen opgeloopen, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. MELISSANT. De candidatenlijst der S. G. P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt samengesteld :M. W. Struijlc, P, van Dijk, J. van Rossum, L. van der Baan en C. van der Groef. De rekening over 1930 en de begrooting voor 1931 van den polder Nieuwe Kraaijer ligt gedurende 10 dagen ter inzage bij den secreta ris J. A. Kleijnenberg. HERRINGEN, Vorige week werd ten ge meentehuize een vergadering gehouden van de gemeenteveldwachters. Na afloop van de verga dering werd nog een schietwedstrijd gehouden op revolvers. De heeren A. Wolfert van hier en J. Zandee van Melissant behaalden daarbij de hoogste pur.ten n.l. 7. De anderen bleven be neden dit cijfer. Door den heer P. N. Hogerwerf werd vo rige week een luchtballon opgevangen, afkomstig uit Lyon. Frankrijk. Het bestuur der landbouwvereeniging „De Eendracht" zal inplaats van de oude een nieuwe weegbrug doen bouwen, met een draagvermogen van 10.000 kilo. Voor liefhebbers van natuurschoon valt thans weer volop te genieten, nu de beide fruit- kweekerijen aan den ingang van de gemeente gelegen volop in bloei staan. Jammer dat de 'bloeitijd zoo kort duurt. Er sterven dit jaar in deze gemeente veel menschen. Vorige week zelfs 3. Het gemiddelde sterftecijfer is in de ruim 4 maanden welke ver streken zijn. reeds overschreden. GOEDEREEDE. Loop der bevolking. Inge komen M. Maasdam geb. Lokker en kinderen van Rotterdam. J. Tanis van Den Haag, K. Non van Sommelsdijk. J. Grinwis en gezin'van Oud- Beierland. A. den Eerzarnen van Boskoop. De verkoop van de Emmabloem heeft in deze gemeente opgebracht 44.87. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 30 tot 40 kilo per dag en per vaar tuig. OUDDORP. Een jongetje speelde mel een brandglas bij een groote hoeveelheid stroo van Kr. Gr. Kzn. Het stroo geraakte in brand alles verbrandde. - VisscherijIn de vorige week werden per schuit 'gevangen van 150 tot 200 kilo gar nalen in de stallen 2 zalmen .1 van 4 pond en 1 van 20 pond. Schade voor visschers, C. van Noord bleef met de kor aan een wrak vastzitten. Door het vaartuig O, D. 15 van T. Grinwis werd bijstand verleend en het vaartuig van van N. binnenge sleept. Schipper J. van der Klooster kon in zee door averij aan de winch zijn net niet bovenha len. C. Sperling kwam met de O. D. 8 hem te hulp en haalde het net op. NIEUW HELVOET. Varkens- Schapen- en Geitenfokdiag op Zaterdag 16 Mei 1931 te dezer plaatse. In deze tijden van malaise is het beste van het 'beste goed genoeg. Immers een slecht dier vreet meestal evenveel als een goed dier, doch een goed zal in de meeste gevallen het voer voordeeliger omzetten in waardevolle producten voor den veehouder, zoodat zijn winst dan ook het grootst zal zijn. Dit is met alle diersoor ten het geval en dus ook met de varkens, scha pen en geiten. Wat de varkens betreft, heeft dit, de reeds vroeger gepubliceerde proef van Groot-Yorks- hire varkens tegenover bonte, voldoende be wezen. Dank zij een goed doorgevoerde stam boekregistratie kan men de kwaliteit van zijn diersoort opvoeren. Bij varkens b.v. vruchtbaar heid, uniformiteit, gelijkmatige groei, goede moe- derdieren, enz. Tevens kan men nagaan welke zeugken toornen leveren, die het 'beste en het voordeeligste slachtproduct leveren. En op deze dingen komt het tegenwoordig juist aan om de kans te hebben er nog iets op te verdienen. Zij, die nog maar lukraak fokken, zullen de meeste kans hebben de grootste verliezen te ma ken en van de markt verdrongen te worden door hun concurrenten, die met een beter en uniformer product op de markt komen. Om aan dit gevaar te ontkomen zal men goed doen zich op een beter soort varken toe te leggen. En dit soort varken is voor Zuid-Holland het Groot- Yorkshirevarken, dat men zal kunnen zien op 'bovengenoemden Fokveedag. Ook beste schap'en zullen er zijn. En ai is de wol dan tegenwoordig ook ai weinig waard, toch mag men haar met het oog op de toekomst niet verwaarloozen. Een belangrijker kwestie dan de wol is echter de vruchtbaarheid en hier omtrent geeft een Stamboek de beste waarbor gen. Het registreert immers van ieder schaap alles en aangezien vruchtbaarheid een erfelijk heidskwestie is, dient men hier terdege op te letten. Op het gebied van de schapen zal de Fokveedag te Nieuw-Helvoet den liefhebber dan ook volop goeds laten zien. En ook de koe van den arbeider, de geit, zal er niet vergeten' worden. In dit dier stelt men in deze streken groot belang en niet ten onrechte, hetgeen de lezer toe zal moeten geven, als hij enkele van de volgende productiecijfers, die weliswaar tot de beste behooren, onder de oogen krijgt Teuntje 4489 R, 879 K.G. melk met 4.30 vet in 264 dagen. Jansje 4687 R, 1136 K.G. melk met 4.40 vet in 303 dagen. Klaasje 5321 R, 859 K.G. melk met 3.46 vet in 278 dagen. Neeltje 5325 R, 939 K.G. melk met 3.46 vet in 292 dagen. Heintje 4886 S, als 2-j., 828 K.G. melk met 3.81 vet in 257 dagen. Zoo zou ik meerdere kunnen noemen en dan zal de groote rfentabilitedt van dit kleine huisdier wel tot een ieder doordringen. Zij, die belang stellen in goede stamboek varkens, -schapen en -geiten, zullen het dan ook als geen verloren dag beschouwen als ze 16 Mei a.s. optrekken naar iNeuw-Helvoet, waar de inspecteur aanwezig zal zijn, om een ieder de gewenschte inlichtingen te verstrekken. De Rijksveeteeltconsulent, Ir. P. VERHOEVEN. ZUIDLAND. De tol tusschen de gemeentel Zuidland en Geervliet (Biert), de laatste op het eiland Voorne en Putten, is de vorige week opgeheven. PREDIKBEURTEN OP DONDERDAG 14 MEI (HEMELVAARTSDAG). NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. 9.30 uur Ds. van Asch. Stad aan 't Haringvliet, v.m. Ds. Polhuijs. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 uur leesdienst. Oude Tonge, v.m. Ds. Vlasblom. Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 uur Ds. Dekker. Dirksland, v.m. Ds. van der Wal. Herkingen, v.m. 9.30 uur de heer Overweel. Ouddorp, 's av. 6 uur Ds. van Ameid'e, GEREF. KERK. Middelharnis, v.m. 9.30 uur Ds. Zeilstra. Stad aan 't Haringvliet, v.m. Ds. de Graaff. Den Bommel, v.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m, 9.30 uur Ds. de Lange. Melissant, 's av. 7 uur Ds. Zeilstra van Mid delharnis. GEREF. GEMEENTE. Middelharnis, 's av. 6.30 uur Ds. de Blois van Dirksland. Dirksland, v.m. 9.30 uur Ds. de Blois, Van de overige gemeenten gelen opgaaf.

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 3