Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. IN HOC SIGNO VINCES No. 3741 WOENSDAG 29 APRIL 1931 46STE JAARGANG Gemeenteraad. Fa. W. BOEKHOVEN ft ZOMEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Ad verten tiën en verdere Administratie, franco toe t© eenden aan de Uitgevers Plaatselijk Nieuws. li E VtA-HIiEï£XIEaa Deze Courant verschlnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.™ vooruitbetaling. BUITENLAND b| vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLljKE NUMMERS 5 CENT. UITGEEFSTER SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 ceut, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING *0 ceat per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN i per plaatsing, Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die sl beslaan, Adverteutign worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur, Y 1 DE VERBETERINGEN DER VEER- VERBINDINGEN. Zooals wij hebben medegedeeld heeft ons Statenlid de heer Warnaer aan Ged. Staten van Zuid-Holland vragen gesteld in verband met plannen van den Rijkswaterstaat inzake het aan brengen van een strekdam bij Ooltgensplaat. Wij laten deze vragen en het antwoord van Ged. Staten hier volgen VRAGEN van het lid der Staten van de Provincie Zuid-Holland, den heer C. Warnaer, ingediend den 20 Maart 1931 1. Is het Gedeputeerde Staten bekend, dat bij den Rijkswaterstaat plann'en bestaan om den ontworpen dam in het Hellegat te ver lengen tot aan den vasten wal bij Ooltgens plaat en dezen dienstbaar te maken aan een veerverbinding OoltgensplaatWillemstad— Numansdorp 2. Als daarmede vervalt het plan in het rapport van de Commissie van Rijckevorsel en de daarmede verband houdende toezeggin gen van de localiteit op Goedereede en Over- flakkee, zijn Gedeputeerden dan bereid dien overeenkomstig andere voorstellen te doen 3. Indien vraag 1 en 2 ontkennend moeten worden beantwoord, wanneer kan dan van Uw College een voorstel aan de Staten wor den verwacht, als door de commissie uit Uw College in de op TI December 1930 gehouden vergadering te Middelharnis aan de localiteit is toegezegd ANTWOORD van Gedeputeerde Staten eter Provincie Zuid-Holland dd. 14 April 1931, G. S. 33.en 1,2 en 3. Op hoofdstuk IX van de Rijks- begrooting voor 1931 is onder artikel 17 een post uitgetrokken voor verbetering van het Hellegat. Aan de toelichting van dien post, volgens welken een nieuwe hoofdgeul is ge projecteerd, ontkenen wij het volgende „Langs de westzijde van het nieuwe Helle gat is een leidam van 4 K.M. lengte ge projecteerd, uitgaande van den veerdam van „Ooltgensplaat, dwars door het tegenwoor- „dige West- en Oost-Hellegat." Of deze dam dienstbaar zal worden ge smaakt aan eene veerverbinding Ooltgensplaat Willemstad—Numansdorp en of daarmede het plan voor de verbinding van het eiland Goedereede en Overflakkee met Noord-Bra bant, zooals dat in het rapport van de Com missie van Rijckevorsel ontworpen is, zal ver vallen, zijn vragen, welke Gedeputeerde Sta ten thans nog niet vermogen te beantwoorden. Wèl kunnen zij mededeelen, dat de localiteit op het eiland bij de door haar toegezegde bijdragen voor de verbetering van het veer van Middelharnis op Hellevoetsliuis en voor de in genoemde rapport ontworpen veerver binding van het eiland met Noord-Brabant en verder naar Numansdorp, bepaald heeft, dat de bijdrage voor die verbeteringen niet zal worden gegeven, vóórdat vaststaat, dat ook deze verbinding tot stand komt. Bij dezen onzekeren stand van zaken kunnen Gedepu teerde Staten nog met geenerlei voorstel komen. Zij hebben zich echter onder dagteeke- ning van 3 Maart tot den Minister van Wa terstaat gewend met een schrijden, hetwelk beoogt, dat zoo spoedig mogelijk afdoende zekerheid omtrent de plannen met betrekking tot de veerverbinding van het eiland met Noord-Brabant zal kunnen worden verkregen. Wij zijn door dit antwoord van Ged. Staten nliet veel wijzer geworden. Wel zien wij er uit, dat de Gemeenteraden in Flakkee een ver standig besluit namen om geen bijdrage te ver kenen, voordat vaststaat, dat beide verbindin gen, als de verbetering van het veer Middel harnisHelevoetsluit en het nieuwe veer Oolt gensplaat—Dintelsas—Numansdorp tot stand "worden gebracht. De commissie uit het College van Ged. Staten zijn nu in hun voorstellen aan de localiteit, die in hoofdzaak met de Raads besluiten overeen kwamen in een moeilijke po sitie gebracht. Waterstaat wijkt met zijn aan te brengen veerdam geheel af van het plan-van Rijckevorsel. In het antwoord zien wij, dat er al een1 post in de Rijksbegrooting van 1931 is uitgetrokken. Door middel van dien veerdam kan aan sluiting verkregen worden met Willemstad en Numansdorp en Willemstad geeft straks ver binding met het hoofdverkeer in Noord-Brabant. Het Rijk bereikt hiermede, hetgeen in het rap port-van Rijckevorsel wordt beoogd met e!en verbinding Ooltgensplaat— Dintelsas en zou daaraan moeten geven 35 in aanleg en onder houd. Als Dintelsas nu vervalt, vervallen ook de subsidies van de Gemeenteraden, die daar mede verband hielden. Nu doet zich de vraag voor: wanneer komt die veerverbinding over dien dam in 'het Hellegat tot stand Ged. Staten hunnen ons dit niet zeggen. Maar we] kunnen zij beginnen met voorstellen aan de Staten te doen, hetzij met of geen bijdragen van de lo caliteit aan verbetering van het bestaande veer Middelharnis—Hellevoetsluis. Zoo lang deze toestanden worden bestendigd, komen de kosten aan de reconstructie der wegen op Flakkee be steedt, voor geen 60 aan hun effectieve waarde, want wat hebben wij aan betere wegen, als de tusschenschakels, dat zijn de veren door hun hooge tarieven en verkeersmoeilijkheden, een beletsel zijn bij de aansluiting van het snel verkeer op het vaste land Wij hopen, dat het antwoord van Ged. Staten ook de aandacht heeft van de localiteit. Vergadering van dien Raad der gemeente DIRKSLAND op Vrijdag 24 April, voorin. 9,30 uur. (Vervolg). Thans komt in behandeling een voorstel tot aanvulling van de regeling betreffende de te werkstelling van werkloozen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De arbeiders moeten minstens 6 achtereenvolgende dagen werkloos zijn om te werk gesteld te kun nen worden en 6 maanden in de gemeente woonachtig zijn. Niet in aanmerking komen zij, die 1 H.A. land hebben en die geen kostwinner zijn. Aan de orde is het voorstel van de regeling, waarbij medewerking wordt verleend tot be bouwing van het perceel grond van de Diaco nie der Ned. Herv. Kerk, gelegen aan de Bur gemeester C. Zaaijerlaan, Door B. en W. wor den daarbij de volgende bepalingen gemaakt le zal door de gemeente voor eene eventueel over te nemen strook grond 1,— per M2 wor den betaald 'en' 2e zal de rioleering door de ge meente worden gelegd: Deze bepalingen moe ten voor 1 Dec. 1931 worden aangenomen. Aldus wordt besloten. Van verschillende personen zijn verzoeken ingekomen om tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan het bezoeken van de U.L.O.- scholen te Middelharnis. Dit onderwerp wordt in geheime zitting be handeld. Na opening der deuren deelt de Voorzitter mede, dat aan een 7-tal personen bijdragen van 25 en 30 per jaar zullen worden (toegekend. De belooning van de helpster der Bewaar school A. Vijfhuizen wordt verhoogd tot 200. Het kohier der hondenbelasting 1931 wordt vastgesteld -tot een bedrag van 321,20. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. voorstellen tot verhooging van de beloo- ning van den onderwijzer, belast met het geven van onderwijs aan den cursus in de Fransche taal en wel tot 300. De heer ZOÉTEMAN kan met dit voorstel niet meegaan. Voorheen werd er niets gegeven, later 100.Hij meent dat dit bevredigend is, althans het oude hoofd heeft er nooit over ge klaagd. Waarom moet dit bedrag nu ineens wor den verhoogd, nu er een nieuw schoolhoofd is Ook moet de financieele (toestand der gemeente in aanmerking worden genomen. Hij zal zijn stem er niet aan geven. De VOORZITTER zegt, dat met voorheen geen rekening kan worden gehouden. Vroeger was het Fransch verplichtend op de L. School, nu niet. Het vorige hoofd heeft de zaak aan het rollen gebracht en wilde het doen voor 100. Dit komt neer op 0,50 per uur, wat na tuurlijk veel te laag is. Ook de andere gemeen ten op Flakkee betalen meer, Ooltgensplaat zelfs 450.—. Uit een oogpunt van billijkheid hebben B. en W. gemeend niet achter te mogen blijVen. De heer DE BONTE zegt, dat de financieele toestand der gemeente niet als maatstaf mag worden genomen voor het geven van een sa laris. Hij acht 0,50 per uur ook wel te laag, maar het nieuwe schoolhoofd is toch gekomen od de oude voorwaarden. Wordt het bedrag voor de Openb. School verhoogd tot 300. dan moet hetzelfde natuurlijk ook plaats heb ben voor Bijz. School, wat de gemeente op een uitgaaf van f 400,komt te staan. In deze be groeting wil hij er geen verandering in brengen. De heer BUTHDe mond, die Weitering opengedaan heeft is te groot. De heer Touw is toch ook tevreden En de U.L.O.-schol'en eischen ook geen Fransche taal. De heer GELLIK Acht je het Fransch van zoo n groot belang, dat daar een cursus in moet worden gegeven Er zijn weinige vruchten van geplukt. Hij voelt meer voor een cursus in En- gelscb, wat toch de wereldtaal is. Dit zal de landbouwende bevolking, die vele relaties heeft met Engeland, ten goede komen. De heer DE BONTE Aan Fransch wordt het allereerst gedacht. Voor de kinderen is het ook veel gemakkelijker op de U.L.O.-school, wanneer ze op de lagere school reeds Fransch hebben geleerd. Maar 'het gaat er hier niet om, welke taal zal worden geleerd, maar om de ver hooging van de bijdrage. Als men d'en cursus opheft, zou degene die geen privaatles kan ne men er de dupe van worden. In deze begrooting wenscht 'hij een verhooging evenwel niet meer te verwerken. De VOORZITTER In B. en W. is dit het motief geweest, dat de andere gemeenten ook hoogere bijdragen geven. De heer SMIT zegt, dat nu 5000.aan werkloozensiteun uitgekeerd is. Van hen gaat men nu de steun onttrekken en e'en ander werkt men 200 in de hand. De VOORZITTER Dat heeft hier niets mee te maken. Elk bedrag moet op zichzelf worden beschouwd. Thans komt het voorstel in stemming. De bei de wethouders stemmen voor, de anderen tegen. Daar de oude instructie voor den schoonhou- der der openbare lagere school vele leemten bevat, wordt thans eene nieuwe instructie vast gesteld. Aan de orde is een voorstel tot vaststelling eener verordening op grond der Winkelslui tingswet in verband met den zomertijd. De heer DE BONTE begrijpt niet, waarom in de wet geen rekening is gehouden met den zomertijd. De SECRETARIS zegt, dat de wet zoo ruim is, dat er verschillende afwijkingen noodig zijn. In de verordening wordt o.a. opgenomen, dat de winkels gedurende de periode, waarvoor de zomertijd geldt, tot 's avonds 9 uur open mogen zijn. B. en W. stellen voor om de Zomerstraat van Voorstraat tot Nieuwstraat van 's namid dags 6 tot 11 uur voor rijwielen gesloten te verklaren. De VOORZITTER zegt, dat zulks wensche- lijk is, daar er verschillende aanrijdingen plaats hebben. Het gedurig rondrijden van de jeugd door deze straat zal dan wel uit zijn. De heer DE BONTE vraagt of het kwaad er wel mee wordt opgelost, want een ander wordt nu de dupe van de jeugd. De VOORZITTER antwoordt, dat het maar een klein stukje straat is, alleen het nauwe ge deelte. De heer DE BONTE Laten wij het dan ook voor motoren en auto's gesloten verklaren. De VOORZITTER Dat is niet noodig. Het is alleen maar om het jakkeren van de jongens tegen te gaan. Het voorstel van B. en W. wordt nu aange nomen. De VOORZITTER doet mededeeling, dat B. en W. in het belang van het onderwijs, de vergunningen tot het gebruik der lokalen van de Openbare lagere school hebben ingetrokken. De heer DE BONTE Die mededeeling viel den Vereenigingen als koud water op hun rug. De muziek b.v. is er altijd in geweest. Het gaat toch niet aan ze nu aan den dijk ite zetten De VOORZITTER: Neen, dat is ook de bedoeling niet. Er is met de vereenigingen ge sproken, dat zij naar iets anders moeten uitzien. Voorloopig kunnen zij er dus in blijven. Thans komt in behandeling een verzoek van den Bond van Overheidspersoneel om ter zake van het aan M. de Bruin verleend ontslag een scheidsgerecht in te stellen. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. heb ben gemeend, hierop niet te moeten ingaan. Zij is voldo'ende over deze zaak ingelicht en wenscht hierop niet meer terug te komen. De heer DE BONTE kan zich hiermede niet vereenigen. Het zwaartepunt in deze zaak is gebaseerd op vak-technische gronden. En juist een scheidsgerecht kan op vak-technische gron den tot een ander inzicht komen. De heer ZOETEMAN Hiermede ga ik vol strekt niet accoord. Den directeur kunnen wij volkomen vertrouwen. Wij kunnen toch zijn meening niet klakkeloos wegwerpen De heer DE BONTE Niemand zal de vak kennis van den directeur betwijfelen. Maar bij mij staat het recht bovenaan. Bij een scheidsge recht is de directeur niet gemoeid. Want als de directeur een fout begaan had, dan zou zijn waarde en gezag daardoor niet verminderen. Het is voor mij een questie van recht en niet van gezag. Het verzoek komt thans in stemming. Alleen de heer de Bonte is voor een scheidsgerecht. Ee wijziging der begrooting van den vleesch- keuringsdienst wordt goedgekeurd. Hierna wordt de vergadering geheim. Vergadering van dien raad der gemeente DEN BOMMEL op Donderdag 23 April 1931, des nam. 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Van Gent (met kennisgeving. Nadat de vergadering met gebed is geopend worden de notulen der laatste 2 vergaderingen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de heeren T. den Braber, Mooijaart, A. K. Meulendijk en J. P. Verheul dat zij hun benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aan nemen. Conform het voorstel van B. en W. wordt de aanslag in de schoolgeldbelasting van den heer K. L. Buth, op diens verzoek, verlaagd. Daarna gaat de raad over in geheime zitting. Na heropening wordt aan Dr. G. Kattewinkel op diens verzoek tegen 1 Mei a.s. eervol ont slag verleend als gemeentegeneesheer, terwijl met algemeene stemmen in die betrekking wordt benoemd Dr. P. Oosthoek arts te Stad aan 't Haringvliet. De VOORZITTER spreekt eenige waardee- rende woorden aan het adres van den schei denden arts. Hij meent dat hij namens alle leden van den raad spreekt, indien hij hem dankt voor al hetgeen hij voor de ingezetenen dezer gemeente heeft gedaan. Spreker hoopt dat het hem en diens gezin in zijn nieuwe woonplaats wel moge gaan. Rondvraag. De heer ROSMOLEN vraagt of wellicht bin nenkort 'het hek langs de speelplaats van de school aan de Zuidzijde eens opgeknapt kan ■worden. De VOORZITTER zegt dat toe. Op een vraag van den heer HORKE ant woordt de VOORZITTER dat binnenkort een voorstel van B. en W. is te wachten tot ver betering van de veiligheid van den Oostdijk nabij de bazar. Voorts wordt besloten een kostenberekening te doen maken voor het versterken van het dak van het gymnastieklokaal in de Zuidzijde. Dan sluiting. SOMMELSDIJK, Tegen1 een ingezetene uit Dirksland is alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Vorige week stonden bij den correspondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente gemid deld 16 werklooze landarbeiders ingeschreven. De timmerman P. v. d. D. had het onge luk met een beitel zijn voet zoodanig te verwon den, dat hij onmiddellijk naar een geneeskundige moest worden gebracht. Bij den burgemeester dezer gemeente is van een ingezetene een klacht ontvangen we gens beleediging. Belanghebbenden worden er aan herin nerd, dat de aanbesteding van de grintleverantie voor deze gemeente zal plaats hebben op Zater dag 2 Mei a.s., v.m. 11.30 uur ten gemeente huize. De landarbeider C. van der Ham heeft zijn woonhuis staande aan de Hofstraat al hier, onderhands verkocht aan den heer H. Schellevis, alhier. De peen worden thans alhier gekocht voor 0.60 per H.L. en de uien voor ƒ1.— per H.L. MIDDELHARNIS. Door de Ned. Herv. Kies- vereeniging zijn candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgende personen: J. Vroegindeweij, L. Kootte, K. Doornbos, E. de Lint, J. Vermaas, L. Vroegindeweij, de Vos B. Koster en P. van der Sluijs, Aan de kaai zijn aangebracht en per ge legenheid verzonden 950 H.L. aardappelen. Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling hebben zich als werkloos doen inschrijvten 42 arbeiders, 7 zeevisschers, 1 letterzetter, 1 timmerman, 1 metselaar, 1 'transportarbeider, 1 autogeenlasscher. Totaal 54 personen. |*i fM t/öopéncC Bij den secretaris van het waterschap „de oude Polders" ioozende op de haven van Mid- ledharnis ligt vanaf 23 April tot 23 Mei ter in zage een ontwerp besluit tot wijziging van 'het algemeen polderreglement in de prov. Zuid-Hol land. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De heer Dr. P. Oosthoek heeft wegens benoeming te Den Bommel, eervol ontslag gevraagd als gemeente geneesheer alhier. Door de bakkers J. Braber en A. C. Kop penaal is vergunning gevraagd tot het ver richten van bakkersnachtarbeid. (Zie advertentie in dit nummer.) DEN BOMMEL. Door de R. K. partij is voor den gemeenteraad candidaat gesteld A. L. Hout huizen, J. P. Segers, Th, van Everdink, A. Ja cobs, M. Vervloot en A. de Weert. Voor dezelfde verkiezing werd door den Vrijheidsbond gecandideerd W. A. Lokker, J. de Bakker, J. P. Mast, H. van Gent, A. Mijs, P. Troost en A. Keijzer. OOLTGENSPLAAT, Vorige week zijn ver scheept 112815 kilo peen, 11200 kilo aardappe len en 9700 kilo uien. OllDE TONGE. Bij een publieke verkoo-ping van een woonhuis van wijlen mej. C. van Driel- Munters is het ingezet door J. van Paasschen te Nieuwe Tonge voor 3470.en een stuk tuin grond van de ervten E. van Markensteijn door C. Snijder voor 1440. Het ontwerp-besluit van den Heerenpol der is ter inzage nedergelegd bij den secretaris der polders den heer M. Wittekoek. Op Dinsdag 2 Juni a.s. des n.m. 1 uur zal het jaarlijksch onderzoek der verlofgangers in de oude school alhier, plaats hebben. Alhier ds er nog veel gevraag naar uien en peen voor 2.— en 0.60 per H.L. Maar veel goeds voor de consumptie zit er niet meer in. NIEUWE TONGE. Deze week werden van hier verzonden 700 balen uien, 7500 balen peen en 500 H.L. aardappelen. A.s. Woensdag 29 April hoopt het echt paar Adrianus Dekker 'en Leentje de Jong den dag te gedenken dat zij voor 50 jaar door den echt werden verbonden. Het onderzoek der dienstplichtigen der lichting 1919 en 1922 zal voor deze gemeente plaats hebben te Oude Tonge op 2 Juni a.s. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 1 Mei a.s. des n.m. 2 uur. DIRKSLAND. Bij de arbeidsbemiddeling de zer gemeente stonden 11 werkzoekenden inge schreven. Door de A. R. Kiesvereeniging zull'en voor den gemeenteraad candidaat gesteld worden: C. van der Poel, J. Roodzant K.Pz., C. Zoeteman, CJ. C. M. Smit, D. Mooijaart, A. van der Sluijs, D. H, Knape J. Buth, J. Bette en L. Stolk. De Zomerstraat zal des avonds van 6— 11 uur voor het rijwielverkeer gesloten zijn. MELISSANT.* Zaterdag 25 April heeft de A.-R. Kiesvereeniging de volgende candidaten gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing op 18 Juni No. 1. J, A. van Nieuwenhuijzen (aftr.); no. 2. W. P. Vogelaar (aftr.); no. 3. Iz. Joppe (aftr.); no. 4. J. van Dijk; no. 5. P. D. Sieling; no. 6. K. C. van Loon; no. 7. J. Baart; no. 8. W. Keur; no. 9. H. W. Koole; no 10 P C. Keur. HERRINGEN, Wegens vertrek van den heer D. van Weel zal de hoeve „Krammerzicht" overgaan aan den heer C. J. Geluk van Dirks land. De jaarlijksche inspectie voor verlofgangers der militie zal dit jaar voor deze gemeente wor den gehouden op 2 Juni, des v.m. te 10 uur te Dirksland. Vergadering der A.-R. Kiesvereeniging alhier op Vrijdag 24 April 1931, des avonds 7 uur, in de Herv. School, De vergadering wordt gepresideerd door den heer M. Dorst, lid van 't voorloopig bestuur. Nadat de vergadering met gebed is geopend, heet de voorzitter alle aanwezigfen hartelijk welkom. Tevens toont spr. de noodzakelijkheid eener A,-R. Kiesvereeniging. Daardoor kan men ook medehelpen aan 't opstellen van candidaten- lijsten voor de Tweede Kamer en Prov. Staten. Daarna worden de notulen der oprichtings vergadering voorgelezen en zonder op- of aan merking vastgesteld en ge-teekend. Allereerst gaven zich e'en 6-tal nieuwe leden op, waardoor het aantal steeg tot 54. Voorstel voorloopig bestuur de A.-R. Kiesver eeniging te noemen „Nederland en Oranje". De heer J. Witvliet stelt voor ze te noemen „Groen van Prinsterer". Het meerendeel der leden vereenigde zich met het bestuursvoorstel, zoodat de naam der v-er- eeniging voortaan luidt: „Nederland en Oranje". De heer M. Breur vraagt of de Kiesvereen. staat op Herv. grondslag, wat ontkennend wordt beantwoord. Allen, onverschillig ;tot welke kerk zij behooren, kunnen, mits zij instemmen met de beginselen der A.-R. Kiesvereen., als lid worden, aangenomen. Behandeling reglement. Art. 3 wordt eenigs- zins gewijzigd 'en gelezen in plaats van burger lijke gemeente binnen den kerkelijkén 'kring der gemeente. Voorstel contributieheffing. De minimum-con tributie zal bedragen 0.60, terwijl de beter gesitueerden meer zullen betalen. Zij, die kunnen, worden verzocht voor Juni de contributie te betalen. In art. 8 wordt 8 weken veranderd dn 4 weken. De heer C. P. van Eek vraagt of men, om candidaat voor den gemeenteraad te zijn, persé lid der Kiesvereen. moet zijn. Het reglement geeft aan „zoo mogelijk". Indien dus in de ver een. niet de geschikte mann'en te vinden zijn, mag men ook buiten de vereen, candidaten stellen. De heer J. v. d. Wende zag liever, dat het reglement luidde, dat men beslist lid moest zijn. Daarna had er een stemming plaats voor een definitief bestuur. Uitgebracht werden 41 geldige stemmen. De meerderheid is dus 22. Hiervan verkregen' M. Dorst. 38, P. Stout 39, P. C. Kalle 38, W. Kievit 31 en R. Witvliet 33 stemmen. Allen nemen hun benoeming onder dankzegging aarb> Daarna werd bij stemming de volgorde voor de candidaten voor d'en gemeenteraad als volgt bepaald: 1. A. W. Korvink; 2. C. v. d. Velde; 3. W. Kievit; 4. B. v. d. Linde; 5. H Dorst; 6. H. van Wageningen; 7. M. Breur; 8. J. v. d. Wende; 9. P. C. Kalle. Bij het afzenden van dit verslag is nog niet officieel bekend of be trokkenen allen met de hun toegewezen plaats genoegen nemen. Na nog een opwekkend woord van den- voor zitter, werd deze zeer geanimeerde vergadering met dankgebed gesloten. Daarna werden de functies van 't bestuur als volgt verdeeld: M. Dorst,, voorzitter; P. C. Kalle, secretaris; W. Kievit, penningmeester; P. Stout en R. Witvliet, leden, GOEDEREEDE. De candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezing zal plaats hebb'en op 12 Mei a.s. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur ging een windhoos door het Oosteinde van onze ge meente, die een schoorsteen afwierp en hier en

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 1