Verzuim niet tijdens de schoonmaak Kerk en School. V erkoopingen. MELIS miERQP LZ. Van onze adverteerders BASTIAAIITJE BERKENBOSCH AH. Aaltje de Berg l. hobbel-Ras. h. C. VAN DER MAST- 33437 Ras. De balans sloot met e'en bedrag van 2645.05 in actief en passief. De controlecommissie advi seerde tot goedkeuring der rekening en den pen. ningmeester werd gedecharmeerd voor richtig beheer. Artikel 13 van het reglement werd eenigszins gewijzigd aangenomen, in dien vorm dat vergoed wordt bij ziekte die een operatief ingrijpen nood zakelijk maakt. De contributie werd evenals het vorig jaar weer voor één jaar vastgesteld. Bij de verkie zing van drie bestuursleden, aftr. H. J. Meijer; en M. P. J. Vlaander, -bleek dat er op Meijer 151 en op Vlaander 144 stemmen waren uitge bracht en in de vacature werd gekozen den heer L. Campbeen met 144 stemmen. De herkozen en gekozen leden nemen hun benoeming aan. Bij de rondvraag merkte G. Verweij- op, dat de vertrokken- secretaris geheel belangeloos die functie heeft waargenomen, en walde hem een stoffelijk aandenken schenken, wat de Voorz. gezien de uitlatingen van den heer Everaers, destijds niet noodig vond1. Daar niemand meer het woord verlangd werd de vergadering esloten. NIEUWE TONGE. Het zoontje van Wed vein D. alhier had het ongeluk in een sloot te vallen. Door toegeschoten hulp was hij spoe dig op het droge. Met d'en schrik en een nat pak liep dit ongeluk af. De prijs der melk is alhier verlaagd en gebracht op 12 cent per liter. Roomboter 1.90 per kilo. - Deze week werden- van hier vervoerd 7000 balen uien en 2000 balen peen en 600 H.L. aardappelen. Van den landbouwer C. V. alhier stierf een veulen en de vorige week een beste koe Voor hem een belangrijke schadepost. Door d-e slagers is het rund- en varkens- vleesch -belangrijk verlaagd. -Maandag-avond werd in het weerhuis door het comité, dat zich samengesteld had om te komen tot opriohtnig van een christelijke school een vergadering gehouden. Het bleek dat -er te weinig animo voor was om deze eenzijdige richting in te gaan. Er waren slechts weinigen opgekomen en na breede discussie werd op voorstel van den heer van Asperen-, besloten deze plannen niet door te zetten, maar de leiding te laten- in handen van Ds. Dekker, opdat de te stichten school voor ieder zal kunnen openstaan. DIRKSLAND. Tot bestuursleden van het Groene Kruis zijn gekozen de heeren J. E. Wei- tering en W. Hagens. Bij publieke inschrijving voor de levering van de benoodigde grint voor polder Dirksland was de laagste inschrijver L. de Haan te Wer- kendam op 2.54 M3. op den wal, verleden jaar was de prijs 2.98 per M3. en voor ba saltslag Steen- en bouwstoffenhandel Mij. te Rotterdam voor 5.73 per M3. op den wal, v. j. ƒ7.27. De raad besloot de werkverschaffing we gens werkzaamheden op het land stop te zet ten. Men besteedde voor aardappelen op de beurs 6.—, uien 1.50, peen 0.25 -en poters 3.per H. L. Verslag jaarvergadering Boerenleenbank. -De coöp. Boerenleenbank „Dirksland" hield Donderdagavond 19 Maart hare jaarlijksche a-1- gemeene .vergadering in de zaal van den heer Poldermans. Na openning door den voorzitter J. Buth, bleek dat 172 leden tegenwoordig en vertegen woordigd waren, Uit de rekening over 1930, het 21e boekjaar -bleek, dat aan spaargelden ont vangen was 295928,37 en uitgegeven was 347449.54. Aan voorschotten werd uitgegeven 43300.en terugbetaald 48182.23. In loo- pende rekening werd totaal van de leden ont vangen 145739.18 en aan de leden uitgegeven 157255.De rekening sloot in ontvang en uitgaaf met 729593.76. De winst bedroeg 2529.75. Balans, actief of vorderingen. Inhoud kas op 31 December 19930 23363.80. Uitstaande voorschotten 345431.38, te goed in loopende rekening van de leden 152090.—. Van de Cen trale bank 65969.70. Vast deposito Centrale Bank 20000.—. Aandeelen Centrale Bank 60.-Nog te vorderen rente 1658.24. To taal 608573.12. Passief of schulden. De saldo's der spaar gelden 553546.57. Aan leden in loopende re kening 32300.Reservefonds 20196.80. Winst 1930 2529.75, Totaal 608573.12. De rente is thans voor spaargelden 3.5 Voor voorschotten 4.5 a. In loopende rekening 3.5 voor credieten 4.5 voor debet. Het aftredende bestuurslid J. van Kempen en het aftredende lid van den raad van toezicht J. Bosschieter werden beiden met groote meer derheid van stemmen herkozen. Als plaatsvervangende bestuursleden werden herkozen C. Kardux Pz. en M. Labeur. Tot nazien der rekening over 1931 werden benoemd de leden L. van der Wekke en M. Rooij, tot plaatsvervangende leden C. J. Geluk en Adr. Knops. Het ledental steeg van 358 op 371. Uitslag van de in Hotel Polderman alhier gehouden veiling door Notaris Van der Sluys van 10.12.70 H.A. (22 Gem. 16 V. R.) bouw land in den polder Dirksland. Perceel I. 1.51.60 H.A. (3 G. 90 V.R.) bouw land, ingezet door H. -Grootenboer alhier op 900 per gemet of in totaal op 2970. Perceel II. 2.70.00 H.A. (5 G. 264 V. R.) bouwland, ingezet door Joh. Holleman alhier op 950 per gemet of in totaal op 5586. Perceel III. 1.95.99 H.A. (4 G. 80 R.) bouw land, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 900 per gemet of in totaal op 3840 Perceel IV. 1.88.80 -H.A. (4 G. 33 R.) bouw land, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 980 per gemet of in totaal op 4028. Perceel V. 2.06.40 H.A. (4 G. 158 R.) bouw land, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 950 per gemet of in totaal -op 4066. Uitslag verkooping onroerende goederen van de erven van wijlen A. v. d. Wekke: a. een huis met tuin aan 'het Poldersweegj-e, ingezet door J. Nieuwland te Herkingen op 2230, gemijnd -door K. van Lenten op 2280. b. Een perceel bouwland aan den Hoveloozen weg, ingezet door M. Labeur alhier op 880 per gemet, afgemijnd door M. van Paaschen op 900 per gemet of in totaal op 2502. c. Een perceel bouwland aan den Blindenweg, ingezet door C. A. van Putten op 930 per gemet, gemijnd door denzelfde op 950 per gemet of in totaal op 1953. MELISSANT. Door de veehouders alhier is de melk met 2 cent per liter verlaagd. Jaarvergadering van den B. V. L., afd. Melissant, op Woensdag 18 Maart, 's av. 7 u., in de O. L. School alhier. De voorzitter, de heer W. P. Vogelaar, heet allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de heer Hogeweg en sergt.-majoor Feenstra, die hun be langstelling aan de vereen, niet onbetuigd heb ben gelaten. Voorts brengt spr. dank aan B. en W. voor het afstaan van een lokaal voor oefe ningen eji nu tevens voor deze vergadering. Verder de PI. Comm., de heeren P. Vis en J. T. Uw handen ook vooral 's avonds in te wrijven met Purol. dan blijven ze, ondanks al het natte en ruwe werk, toch gaaf en zacht. PUROL doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten Borgman, die zoo bereid zijn om dezen avond te begeleiden -met een stukje muziek. Tevens zegt spr. dank aan de burgerij, voor de milde gaven, die op de lijst ingeschreven zijn voor steun aan den B. V. L. voor de schietoefeningen. Dan volgen eenige stukjes muziek van de heeren P. Vis, or^l en Borgman, viool, be ginnen met 2 coupletten- van 't Wilhelmus. Vervolgens worden nog gespeeld: Wilt heden nu treden: O -Heer, die Uw tent; In naam van Oranje; Vlaggelied; Ik had een wapenbroeder. De heer A. A. Hogeweg houdt hierna een rede. Spr. begint met te zeggen, dat de B. V. L. een middel is tegen allen slaafschen arbeid. De B. V. L, heeft een eigen leven, een eigen- beginsel. Dit is gebleken dn 1918, met den heer Troelstra, toen deze de -tijd- rijp dacht voor een Staatsgreep te doen. In alle deelen des lands kwam de B.V.L.'ers op, v r ij w i 11 i g. Het doel van den B.V.L. is te doen voortbestaan, zij moet haar kracht hierin zoeken door vrij willige toetreding, zonder eenige wettelijke ver plichting. Alleen zedelijke verplichting is er voor onze B.V.L.'ers. Alleen bij een eventueele mobilisatie zal de B.V.L. zich kunnen benutten van een door de Regeering te verstrekken vergoeding. De B.V.L. is dus totaal belangeloos, maar sLelt zich disponibel voor Vaderland en Vorsten huis, als 'tmoet. Wanneer zal dit zijn D a n wanneer ons land in gevaar wordt gebracht door oproerige elementen. De B.V.L. heeft een nationaal karakter, alle partijen zijn er in vertegenwoordigd, doch allen voor één en 't zelfde doel: pal staan voor recht en gerechtigheid. In Rusland heerscht het recht van den sterk ste. Ons land juist niet. Ons land juist niet. In alles wat tegen het wettig gezag opstaat, zull-en ze haar tegen verklaren en steunen het gezag waar het moet. De B.V.L. is niet milita ristisch, maar tegen alle revolutie. Zij is voor een stil -en gerust leven in ons maatschappelijk bestaan. Ze is niet zooals „Kerk en Vrede" predikt. Eenzijdige -ontwapening enz. Ook geen dienstweigeraars aankweeken, zooals de Redac teuren van „Kerk en Vrede De B.V.L. is ter bescherming van de Regeering, voor alle vrij heid en geloof. Zoo is haar taak om pal te staan tegen het opkomen van 't communisme, en socialistische aanslagen tegen het wettig gezag. Er is in de Kamers gezegd, dat de B.V.L. het land opat door het groote bedrag per jaar, dat het noodig heeft. Ook dit is onwaar, juist daar om ook is de diensttijd verkort geworden, en heel onze B.V.L. kost evenveel dan 50 politie agenten met hun superieuren. Van den juisten kant bezien is het voordeel. -Het Revolutiegebaar komt al triester naar voren. Zien aar het communistische stelsel: bedrijfsraden, die in de fabriek en werkplaats zijn ingesteld, met toevoeging van een courant, waarin het verdere wordt afgewikkeld. Geve een- ieder lid van den B.V.L. zich met allek racht die -in hem is voor dit goede doel. Volgens „Kerk en Vrede" is de B.V.L. re actionair. Juist het tegendeel bewijst zij, door langs den weg van evolutie haar doel te willen bereiken. Veel wordt er gekwalificeerd over den B.V.L., doch ieder lid onderzoeke deze din gen. Nooit geen slaven van Moskou, gelde voor een ieder onzer. Hierna wordt pauze gehouden, waarin de aan wezigen worden getracteerd op thee en koekjes en sigaren. Ter afwisseling worden door de heeren Vis en Borgman een paar mooie stukjes ten beste gegeven. Dan volgt prijsuitdeeling. Ie Prijs H. van Putten, een portemonnaie; 2e prijs J. de Reus, vulpen met schrijfbloc; 3e prijs P. Los, een brievenweger; 4e prijs H. W. Koole, een vloeirol; 5e prijs Joh. Robijn, een inkotpot. Dit zijn schutters le klas. Ie Prijs R. van Putten, een vulpen; 2e prijs C. Tieleman, een vulpotlood; 3e prijs D. Sieling Lz„ een vulpotlood. Dit zijn schutters 2e klas. Nog 3 leden der afd. met het hoogste aantal punten- hebben een kistje sigaren voor prijs. Na een stukje muziek van 2 coupletten (Ik had een wapenbroeder) spreekt de heer P. Vis, hoofd der O. L. school, een opwekkend woord tot de afd. Spr. wekt op tot gestagen arbeid. Ons getal is nu 40 leden, laten we niet rusten voor dit 80 is. Spr. had ook gaarne een vaan del voor de afd. en wekt allen op dit tot stand re brengen. In 't kort schetst spr. de verhouding der afd., die hem in zijn nog maar kort verblijf in Melissant zeer waardeert. Hij wekt ieder op tot getrouwheid voor den B.V.L. Hierna verkreeg sergeant-majoor Feenstra het woord. Spr. zegt: Leden van den- B.V.L., vormt een macht, tegen een -macht, n.l. een macht van opbouw; den onderlingen band te bewaren, veel te vergaderen en zoo den band hecht te maken. Staat pal voor rust en vrede voor het Oranje huis en Vaderland. Spr. brengt hulde aan de afd. voor het afgeloopen jaar, wat het schieten betreft, de uitslag is schitterend. Er is veel enthousiasme in de afd1. Door voortdurend oefe nen kan dit peil -blijven- en toenemen. Dit is noodig. Spr. brengt eveneens hulde aan de meis jes en vrouwen in ons midden. Het meeleven van hun is van groote waarde. Een ieder meisje of vrouw moet zeggen: als het B.V.L. is, voor uit er heen, de deur uit. Verder onderling kameraadschappelijk voor waarts, strijdende voor de zoo groote en goede zaak. Aan het einde gekomen, zegt de Voorzitter allen, die hun medewerking voor dezen avond hebben verleend-, hartelijk dank, 'en spreekt den wensch uit, dat de afd. B.V.L. te Melissant mag groeien en bloeien tot heil van ons Vorsten huis en Vaderland. Na nog staande 2 coupletten van „Wien Neerlandsch bloed" te hebben -gezongen, gaat de vergadering uiteen. Met groot genoegen zal de PI. Comm. op den zoo welgeslaagden avond terug mogen zien, daar alles een uitstekend verloop heeft gehad. HERRINGEN. Uitslag verkooping landerijen ten verzoeke van M. Keijzer Lz. Perceel 1, groot 3 Gem. 59 R. V. M„ ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 960 per gemet of in totaal op 3069. Perceel 2, groot 2 G. 149 R. V. M., ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 945 per gemet of in totaal op 2359. Perceel 3, groot 3 G. 96 R. V. M„ ingezet door Joh. Holleman te Dirksland op 900 per gemet of in totaal op 2988. Perceel 4, le gedeelte mestput en grond, in gezet door J. Nieuwland te Herkingen- op 850. Perceel 4, 2e gedeelte, schuur, wagenhuis, dijkhofland, erf enz., ingezet door Dk. Witte- koek te Herkingen op 3300. Perceel 5, ten verzoeke van Mej. de Wed. P. C. Coenradie, een huis annex verlofzaak, schuur, dijkhofland, erf en grond, tezamen groot 167 R. V. M„ ingezet door J. Nieuwland te Herkingen op 3400. GOEDEREEDE. De vorige week werden van hier plm. 550 -balen uien vervoerd. Al is de winter laat gekomen, toch is er al een nest met 17 wilde eendeneieren gezien. Bij het uitoefenen van hun bedrijf verloren de schippers A. van Heest en A. Roos elk een visehnet. De garnalenvisscherij is de vorige week voordeeliger geweest dan de voorlaatste week. Er werd 60 tot 70 kilo per getij en per vaartuig gevangen. OUDDORP. Door den jachtopziener J. 't Mannetje is tegen W. B. Z. proces-verbaal op gemaakt wegens jachtovertreding. In de weervisscherij is een zalm gevangen van 3 pond. Garnalen per vaartuig 40 tot 70 K.G. Enkele vaartuigen zijn weer naar Den Helder vertrokken ter garnalenvangst. In de gemeenteraadsvergadering van j.l. 20 Maart is tot gemeente-opzichter benoemd de heer J. C. Mierop, timmerman alhier. SOMMELSDIJK. De bevestiging van de nieuwe lidmaten zal in de Ned. Herv. Kerk alhier D.V. plaats heben op Zondagavond a.s. door Ds. C. van der Wal van Dirksland. INTREDE Ds, E. VAN ASCH. Na des morgens door zijn broeder, Ds. F. van Asch van Randwijk, met de tekstwoorden Matth. 15 32—37 te zijn bevestigd, verbond Ds. E. van Asch zifh 1.1. Zondagmiddag aan de Ned. Herv. -Gemèente alh-ier, en hield een predikatie over Rom, 1 16b: „Want het is een kracht Gods tot zaligheid een iegelijk die gelooft, eerst den Jood en ook den Griek". Achtereenvolgens werd het gehoor bepaald bij: 1. Het Evangelie een kracht Gods; 2. Het Evangelie een kracht Gods tót zaligheid; 3. Het Evangelie een kracht Gods tot zaligheid een iegelijk die -gelooft. Na de prediking werden toegesproken: den consulent Ds. C. van der Wal van Dirksland, kerkeraad, kerkvoogden en notabelen; zijn broe der Ds. F. van Asch; de ringpredikanten; or ganist, koster enz.; gemeentebestuur, onderwij zers en -gemeenteleden. Ouderling T. Buurveld richtte hierop woorden van hartelijk welkom tot den nieuwen leeraar en- bad hem Gods onmisbaren zegen toe. Hierna werd het woord gevoerd door Ds. C. van der Wal van Dirksland, die zeide zeer ten genoegen te hebben saamgewerkt met ker keraad en gemeente, dankte hen hiervoor en wees verder de ouders op de dure roeping, die zij hebben ten opzichte van de jeugd. Ook sprak hij waarde,erende woorden tot den nieu wen leeraar. Ten slotte nam Ds. -H. H. van Ameide van Ouddorp het woord 'en sprak ernstige woorden tot den nieuwen leeraar. Hij heette hem hartelijk welkom als zijn opvolger te Sommelsdijk. De gemeente vermaande hij niet tot scheuringen in de kerk over te gaan, wat tegenwoordig zoo gemakkelijk wordt gedaan, doch liever den pre dikant te steunen en te schragen, niet het minst door hem op te dragen aan den troon der ge nade, opdat hij vandaar wijsheid en genade be kome om het Woord Gods overeenkomstig Gods wil te brengen. Op verzoek van laatstgenoemde werd den nieuwen predikant toegezongen Ps. 119 vs. 9, eenigszins gewijzigd. De belangstelling van de gemeente en van velen daar buiten was groot. De kerk was tot in alle hoeken gevuld en verschillenden moesten zich nog met een staanplaats tevreden stellen. MIDDELHARNIS.* De Naaivereeniging „Bid en Werk" zal D.V. Donderdag 26 Maart haar 35-jarig bestaan vieren. Ds. F. C. M-eijster zal voor d-e vereeniging opdeden met een rede over: „Op het kruispunt van de levenswegen". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Ook aan de zaal kaarten verkrijgbaar (voor zoover de voorraad strekt). DEN BOMMEL. De heer H. Lokker heeft bedankt als ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier. OUDE TONGE. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate van den Geref. Bond heeft de som van 50 opgebracht. NIEUWE TONGE. De heer C. van den Boogert heeft -bedankt als ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier. DIRKSLAND. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de bevestiging-plaats hebben van de nieuwe lidmaten. MELISSANT. Ouderavond, gehouden 20 Maart 1931, in de school met den Bijbel alhier. De voorzitter J. A. Kleijnenberg opent deze vergadering door het laten zingen van Ps. 119 vers 17 en -ging daarna voor in gebed. Hij las Matth. 7 voor, waarna hij een- kort welkomst woord sprak. In afwijking -met vorige ouder avonden had het bestuur besloten om een paar predikanten te verzoeken, waaraan Ds. v. d. Wal van Dirksland en Ds. Zeilstra van Mid1- delharnis gehoor -gegeven hadden. Spr. hoopt, dat dit de goedkeuring van ouders en leden weg zal dragen en vertrouwt, dat hij de tolk wel zal zijn als hij beide predikanten een hartelijk welkom toeroept. -Daarna bepaalt spr. de ver gadering nog in 't -bijzonder bij het voorgelezen hoofdstuk en wel de verzien 13 tot 20. Hier wor den ons, zegt spr., twee wegen voor-gesteld, n.l. de weg der behoudenis en de weg der rampzaligheid vergeleken -bij een goede en een kwade boom. Spr. wenscht bestuur, personeel, leden en ouders van harte toe e'en levendige behoefte om dien smallen weg te bewandelen en dat het hunne eenige keuze moge zijn om Zijne geboden te bewaren. Daarna verkreeg Ds. C. van der Wal het woord. Deze sprak voornamelijk over de taak en den eisch van de opvoeding voor den mensch. Deze is volgens spr. voornamelijk ge legen in de leering en vermaning dés Heeren. We moeten, zegt spr., het kind niet alleen voe den, maar we moeten het ook opvoeden. In het openbare onderwijs ds er geen plaats voor Chris tus. Spr. legt er den nadruk op, dat het kind bestemd is voor de eeuwigheid en dat we hier mee rekening moeten houden. Men moet in de eerste plaats de eere Gods voor oogen hebben Danmoet er volgens spr. rekening gehouden worden met de geaardheid van het kind. Men moet het kind geen vaste spijzen gevén als het melk noodig heeft. Zoo ook in geestelijk opzicht, Het kind heeft niet alleen een lichaam, maar ook een onsterfelijke ziel. Onze kinderen, zegt spr., zijn in zonde ontvangen en in ongerechtig heid ge-boren. En daarmee moet in 't bijzonder rekening gehouden worden. Daarna drukt spr, de ouders nog op 't hart, dat ze de opvoeding niet heelemaal aan de onderwijzers moeten over laten. Zoo ver de ouders tijd en- -begaafdheid daartoe hebben, moeten zij ook zelf hun kinderen opvoeden. Daarna komt het hoofd der school, de heer van der Wal aan het woord. Spr. heeft het in 't bijzonder over de frontmakers voor het Chr. onderwijs. Er is een -tijd geweest, vol gens spr., dat er geen openbare school was. In 1796 is er 't eerst de naam openbare school genoemd, maar nog niet de openbare school zooals deze nu is. Er is een lange tijd over heen gegaan voordat de tegenwoordige openbare sch tot stand gekomen- is. Daarna worden de front makers voor 't Chr. onderwijs behandeld. In de eerste plaats moet Groen van Prinsterer ge noemd worden. Spr. schetst in 't kort wat Groen voor de Chr. school gedaan heeft. Daarna komt Van Bruggen. Spr. voert dan ook nog het woord over de noodzakelijkheid van 't gebed voor 't Chr. onderwijs en geeft daarna nog enkele voorbeelden van gebedsverhooringen, in dit opzicht. Nu wordt er gelegenheid gegeven voor de pauze, waarin de aanwezigen getracteerd wor den op thee met koekjes. Na de pauze komt de heer A b r a m s e, on derwijzer aan deze school, aan 't woord met als onderwerp: „Het vak Vad. Geschiedenis op de Chr. School". Dit vak behoort een eereplaats in te nemen op de Chr. School. De Chr. School- is niet alleen een school met den- Bijbel, maar ook een school met de volkshistorie. We lezen dit volgens spr. in Ps. 78 4, 6 en 7. Spr. zet uiteen, dat het onmogelijk is o-m dit vak te onderwijzen op de openbare school. Hij schetst in 't kort de historie van dit vak op de school. Wij. zegt spr. gaan in de geschiedenis met de kinderen na d-e groote daden Gods, die Hij aan ons volk heeft gedaan en dat alleen, omdat Hij ons volk wild-e zegen'en en in ons Zijn Naam wilde verheerlijken. Ten slotte beschrijft spr. nog den achteruitgang, hoe vorstenhuis, regee ring en onderdanen, ondanks de vele zegeningen, hoe langer hoe meer van de inzettingen en ge boden des Heeren afwijken. Ten slotte kwam Ds. P. A. Zelilstra aan het woord. Deze wijst in 't bijzonder op de noodzakelijkheid des gebeds bij de opvoeding onzer kinderen. Het huisgezin, waar gebeden wordt, wordt volgens spr. -gezegend. Evenzoo de school, waarop voor en met de kind-eren gebeden wordt, zal gezegend worden. Dan wijst spr. in 't bijzonder op 't gebed, dat de Heiland ons gegeven heeft, n.l. het Onze Vader. Spr. bindt de ouders op 't hart, dat deze een voor beeld moeten geven aan hun kinderen ook in 't gebed. Ouders, bidt daarom hardop met uwe kinderen om geestelijke en tijdelijke dingen, zegt spr. Gij hebt een roeping in uw huisgezin om er priester en priesteres in te zijn. Al bidt men dan ook dagelijks hetzelfde, dit hindert niet, als het maar uit het hart komt. Wij mogen niet in verkeerde betrekking leven tot onzen naaste. Dit geeft geen goed voorbeeld aan de kinderen. Spr. bepaalt er ons -bij, dat w-e met onze kin d-eren op de knieën moeten. Wanneer we niet kunnen bidden, moeten wij, evenals de discipelen aan den Heere vragen: „Leer ons bidden". Hierna laat spr. nog zingen Ps. 81 12, De' Voorzitter bedankt de beide predikanten voor hun aangename woorden in ons midden gesproken en zegt dan waar de ouders hun kin deren moeten zenden. Hij wijst -op 2 Kon. 18, met de woorden: Is Israels God Koning, dient Hem, is Baal God dient hem. Deze laat nog zingen Ps. 89 7, waarna Ds. van der Wal deze aangename vergadering met dankgebed eindigt. We kunnen dezen ouderavond, die heel druk bezocht was, voor uitstekend geslaagd achten. HERKINGEN. Ouders, welke op 5 April D.V. hun kinderen wenschen te laten doopen in de Ned. Herv. Kerk, kunnen daarvan aangifte doen op Vrijdagavond 27 Maart om 8 uur in de consistoriekamer, GOEDEREEDE. Zondag a.s. zal er in de voormiddag godsdienstoefening in de Ned. Her-v. Kerk een collecte worden gehouden ten bate van het Christelijk Sanatorium voor Zenuw lijders te Ze-i-st. EEN NIEUW GEBOUW VAN BERVOETS TE ROTTERDAM. Dat er in de buurt van de Heerenstraat te Rotterdam Vrijdag iets bijzonders stond te ge beuren, bleek -ieder die er passeerde duidelijk. Bloemen werden aangedragen, heeren liepen in den nieuwbouw van Bervoets in en uit en nieuwsgierige dames, of beter gezegd belang stellende dames trachten door het doek, dat de etalages van dit modern paleis afsloot met een tipje opzij te schuiven,om alvast te zien wat voor geheimzinnigs daar achter verborgen bleef. En boven van het imposante gebouw woeien de heldere kleuren van de Rotterdamsche vlag, groen-wit-groen De pers was tegen 11 uur uitgenoodigd om het nieuwe gebouw te bezichtigen en daarvan werd ruim gebruik gemaakt. Met groote wel willendheid werden de inlichtingen den nieuw bouw betreffende verschaft. De architct was A. J. M. Buijs, die alle eer van zijn werk heeft gehad. Het is bijna niet te gelooven, dat het afge broken gebouw, in 1-910 als geheel modern pand opgetrokken naar „de eischen des -tijds", zooals dat heet, in 1930 geheel verouderd bleek. Wel een bewijs hoe snel we leven. -Het moderne van onzen tijd vraagt het z.g. -eilandensysteem", ingebouwde etalages, die aan alle zijden door 't winkelend publiek zijn te be zichtigen, en waardoor dit groote voordeel ver kregen wordt, dat de etalage-kijkers (en tegen oordig bij Bervoets zeker ook de -kijksters geen haast behoeven te maken bij slecht weer. Bij regen zullen zij eer nog wat langer toeven, wat juist de bedoeling van den verkooper moet zijn. Maar -het grootste voordeel wordt wel bij dit nieuwe systeem geacht, dat er zóóveel méér etalageruimte uit gewonnen wordt. Zoo is de etalageruimte bij Bervoets door dit systeem ver dubbeld en verkreeg men een expositie-ruimte van 250 vierkanten meter. Ons werd medegedeeld, dat de heer Buijs voor geen gemakkelijke taak stond. Allereerst werd van hem -geëischt, -dat de bouw in twee deelen- zou geschieden om de verkoop ongehinderd doorgang te laten vind'en en irj de tweede plaats stond hij voor zeer bij zondere eischen met betrekking tot het straat- profiel. Er zijn voor Goudschesingel en Heerenstraat voor de nabije toekomst groote plannen. De Gbudschesingel wordt nog meer dan op heden een breede avenue met het Coolsingel-profiei en de Heerenstraat wordt de poort tot den nieuwen verkeersweg naar den Coolsingel. Dat was al bekend, maar dat men ook de Panne- koekstraat zal gaan afbreken en er een straat van d-e breedte der Heerenstraat van zal maken, dat bleek eerst, nadat architect Buys zijn voor- loopige plannen reeds had ingediend. Het gevolg was, dat hij 'n ge'heele wijziging moest brengen in den aanvankelijken opzet, de ronde lijnen moest laten vervallen en een driekantig front- spice moest ontwerpen voor den bouw, die het middelpunt zal vormen voor het pleinfront, dat -hier zal ontstaan. Achteraf bezien heeft dat tot een heel ge lukkige oplossing geleid. De architect heeft nu de verticale lijn wat meer op den voorgrond -moeten brengen- en het resultaat is, dat het gebouw veel forscher en royalpr voor den dag komt dan wellicht bij het handhaven van -de gebogen lijn het geval zou zijn geweest. Het geheel maakt thans een indruk van ex quise voornaamheid en -geeft van den Goudschen Singel komend een imposanten indruk. Dat Heerenstraat nu ook ,,-Damesstraat" geworden is, weten de lezeressen van ons blad, als ze maar even de advertentiepagina opslaan Het valt niet -te betwijfelen of onze lezeressen zullen den nieuwen naam van deze straat alle eer aandoen en eens spoedig een kijkje gaan nemen wat Bervoets onzen dames te offreeren heeft. Wij wenschen de firma Bervoets van harte geluk met deze moderniseering en niet minder de stad Rotterdam, voor welke gemeente deze nieuwbouw een belangrijke aanwinst genoemd mag wordën. Inschrijving naar de huur van: a. 1.54.60 H.A. (3 gem. tl 10 roeden V.maat) eeuwkant te Herkingen, in den polder Klin« kerland aan weerszijden van den z.g. Krie. b. 1.14.70 H.A. (2 gem. 149 roeden V.maat) weiland, zijnde 3 meeden te Melissant in den polder de Oudeplaat nabij Herkingen ten Westen van de dreef; c. ongeveer 1.28.44 H.A. (2 gtm. 239 roeden V.maat) weiland, zijnde 5 meeden aldaar ach« ter de hofstede; d. ongeveer 0.6190 H A. (1 gem. 104 roeden V.maat) bouwland (zonder dreef) zijnde 3 meeden aldaar, langs de dreef. De verhuring geschiedt ivoor het jaar 1931. Het weiland om te beweiden met rund. vee. Het bouwland voor vrije cultuur. (Echter geen ajuinbollen of zaden). Dadelijk ingaand, geen kosten. Ten verzoeke van Mej. A. J. Gebuys f Melissant. Geteekende inschrijvingsbiljetten uiterlijk Dinsdag 31 Maart 1931 in te leveren ten kan» tore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland, alwaar meerdere inlichtingen te bekomen zijn. UIT RUSLAND TERUG. Doch ontnuchterd en teleurgesteld. De heer Jos. van Veen, gewezen r.-k. priester en een bekende figuur in de vrijdenkerswereld, is onlangs van een studiereis naar Sovjet-Rus land terug-gekeerd, na vele maanden aan de vertaling in het Nederlandsch van Lenin's na gelaten werk te hebben gearbeid. De heer Van Veen' heeft, naar de „Voor waarts" verneemt, onmiddellijk na zijn terug komst telegrafisch bedankt als lid van de Com munistische Partij Holland, daar de verregaande tyrannieke behandeling, welke hij te Moskou ondervond, bij hem alle lust om in deze partij te werken, heeft vermoord. Het despotisme van de Hollandsche communisten-, die in Moskou tot aanzien gekomen zijn, nam zulke verhoudingen, aan, dat de heer Van Veen zich niet veilic achtte. Na zeer veel moeite gelukte 'het hem verlof te krijgen om te repatrieeren. De -heer Van Veen is voornemens om zijn teleurstellende ervaringen in -brochure-vorm -be kend te maken. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders en op Zondag 29 Maart hunne 25>jarige Echt vereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo> gen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen en Verloofde. 33434 Ouddorp, Maart 1931. n i Met deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze zeer geliefde en zorgzame Moeder, Behuwd, en Grootmoe, der, Mejuffrouw Wed. van willem RAS, in den ouderdom van 73 jaar en 4 maanden. Rotterdam, W. J. RAS. Middelharnis, A. L. hobbel. Ouddorp, JAC. RAS. N. RAS—Bezüijin, Ooltgensplaat, J. S. VAN DER MAST. l. T. RAS. A. RAS-Marcus. Ooltgensplaat, 23 Maart 1931.

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 4