Advertentiën. Kerk en School. Officieel Gedeelte. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Rechtzaken V erkoopingen. Marktberichten. SAM) aiLPEMD mei. i. HuisuiflARo 1 li Nieasw». Van onze adverteerders. Heden werden we in onze op gewekte verwachting teleurgesteld door de geboorte van een levenloos kind G. GOEMAAT. J. B. GOEMAAT—Smits DIRKSLAND, 10 Februari 1931. Martina Struik, Martina Struik, MARTINA, oorlogsblinden van 1870 iorgel cadeau om aan den r de groote wereldoorlog ie gehad voor de oorlogs blinden, dat men is gaan er een blinde maar op de /ordt, hij in staat is zijn In Duitschland b.v. heeft daan. ïinefabriek van Siemens en K) arbeiders werken, heeft ie één harer directeuren een 120 van deze onge teld. En het rapport zegt, Kwantitatief presteeren zij oor- en fraismachines als is hun werk soms beter, eleid worden, en tot een zelfstandig be- ichte honden brengen hen weer thuis, nog veel te doen. jn duur. Het borstelmaken meer om wat te doen te uduceeren. Als telefonisten en blinden uitstekend. Le- ndenbond zijn in Amster- kzaam. jet het publiek ingelicht lindenbond ook werkzaam Waarom weer een af- nisatie at in de negentiger jaren Blindenbond werd opge- chuldig karakter. Er moest vriendschapsbanden ko- oten. Hetgeen te begrijpen iet buitenland een landge- n in het vaderland bijna gint men in den vreemde Lotgenooten trekken el- nzelfsprekend bestond de linden. ganisatie werd aangeraakt len begon een verkeerde Er werd ontevredenheid ien gezaaid tegen de om- zij verkeerden. Van den afgeëischt om voor de ilfs in het lied werd ge ligheid en men „walgde" mhartigheid. Dat was een arin de Christenblinden larom zijn ze voor enkele ijke vereeniging gekomen, hr. Blindenbond vrucht is. id is niet te verwerpen, ■ucht van het waarachtig Christelijke barmhartig- mgelukkig'en gedaan. Spr. eninrichtingen, sanatoria, lindeninrichtingen. n edele vrucht als zij uit- ogste barmhartigheid, die harten door den Hooge- gheid Jezus Christus. Iers dan een sentimenteel zhtigt zoo ras de voorbij- op de hoek van cl -h ts heeft toegestopt. ;n, dat tot mede gevoe- ndigt in mede werken. Dat is het verzoek, dat jond tot onze Christenen reiken is het noodig, dat et orgaan van dezen Bond naam met symbolische n gids zijn die een weg neden, maar ook een weg t leven reeds een voor- je worden van de Licht- is de kaars en waar nie- ik ben ziek of ik ben Testamentische wetgeving oekt is degene, die een den weg". „De Blinden- leidsman zijn. Maar ook len, om hen te wijzen hoe nedewerken moet geschie- aan, dat men zich op dit kost slechts 1 per jaar. woord tot medeleven in iluit spr. zijn met groote ir vorm en inhoud scho^ g hierna een gedicht vooft ubliek in den smaak viel. de blindenschrijfmachine bij de heer Wagemaker igen deed over het Braille- een Parijsche hoogleeraar p 6-jarigen leeftijd in de door vonkspatten blind raille"-schrift uit, dat zoo is geworden. Het Braille- e een groot deel uit zijn ost. Hierdoor is het mo- linden ook intellectueelen ten. Er zijn blinden do- raren, onderwijzers enz. jliotheken, waar de blin- jnnen vinden, blijft, dat het Braille- Johannes, waaruit Mej. st alleen 6. Dat is één uitrekenen wat de heele oor 1 koopt, een blinde /ereenigingen, die er voor e-boek toch nog op zoo verspreid wordt. Maar de finantieele steun der >rden. onstratie bestond groote en Mej. Collenteur had- in Braille-schrift ver- het publiek werden uit- Ned. Chr. Blindenbond sche week" terug zien. n van vele abonné's op vrucht zijn. Het voort- te sympathieke organisa- behouden blijven. aardappelen worden in voor 5 per H.L. en en aan den Provincialen tsland en het maken van dezer gemeente zijn alle dag gehouden weekmarkt tvoerd. lezer door het Centraal te VGravenhage, te gehouden examen Machi- volgende leerlingen van recteur L. Kruik Az.) Comte te Sommelsdijk, J. M. N. Kort te Zwar- an Balen te Maassluis, luis, J. A. J. Hofland te r te Middelharnis. Als een bijzonderheid zij vermeld, dat Mej. I- Comte met haar diploma en puntenlijst een afzonderlijk schrijven ontving, waarin de voor zitter namens de examencommissie de bijzondere waardeering uitsprak over de wijze waarop zij het verbeterd 10-vinger-systeem van C. H. Boer toepaste, blijkende uit de correcte vinger- zetting en de volstrekte regelmatigheid van den aanslag, dank welke factoren zij een voor dit examen ongewone snelheid behaalde Een mooi succes, zoowel voor de jonge dame in kwestie als voor haar opleider, den heer Kruik. MIDDELHARNIS. Mej. A. den Braber alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma Kraamverpleegster. Tot bestuurslid van de afdeeling Volks onderwijs Middelharnis-Sommelsdijk is in de plaats van den heer Van 't Hof, die vertrokken is, gekozen de heer S. J. Menheer. Bij publieke verkooping van landerijen door notarissen Mr. A. Mijs en S. Mijs zijn deze afgemijnd als volgt Koopen 1 en 2, gecombineerd, 1012 per gemet door J. M. van Paasschen. Koopen 3 en 4, gecombineerd, voor 990 per gemet door denzelfde. -- Door de bakkers alhier is algemèen be sloten den prijs van het brood met 2 cent de 8 ons te verlagen, beginnende Maandag 16 Febr. Dan is de prijs 14 cent per 8 ons. OUDE TONGE. Uitslag verkooping van bouwland wijlen den heer L. Vreeswijk alhier. Koop 1, ingezet door C. Snijder op 780. Koop 2 door denzelfde op 700. Koop 3 door denzelfde op ƒ740. Koop 4 door G. Verweij te Nieuwe Tonge op 930. Koop 5 door denzelfde op 910. Koop 6 door A. Kanters op 880. Koop 7 door C. Snijder op 880. Koop 9 door G. Verweij te Nieuwe Tonge op 870. Koop 9 door C. Snijder op 760. Koop 10 door denzelfde op 710. Koop 11 door denzelfde op 3700. Dit laatste perceel is de woning De eerste tien perceelen zijn bouwland en per gemet. In totaal opgebracht 31486 of 820 per gemet. Alhier is een schip, geladen met super- phosphaat, omhoog gevaren en overgeladen fw,1 moeten worden. Het schip had plm. 1100 balen voor twee vereenigingen aan boord. Wel een bewijs van laagconjunctuur, daar die vereenigin gen het vorig jaar 6000 balen aanbesteed heb ben. Van den landbouwer Th. van Vugt ge raakte een span paarden met wagen van den hoogen dijk in den z.g.n. Boezem. Met veel moeite en wat materieele schade liep het on geval nog al goed af, daar de paarden wonder wel op het droge bleven. De prijzen der veldgewassen zijn als volgt: Uien 1.10, koepeen 0.25 en aardappelen 4.75 tot 5. De laatste met weinig handel. NIEUWE TONGE. Door den bakker L. D. van Eesteren alhier wordt 18 dividend uit gekeerd. Prijzen der veldvruchten: Uien 1, peen 0.30 en aardappelen 5 de H.L. Loop der bevolking over Januari 1931. Ingekomen: Mej. M. M. Crince van Breskens. Vertrokken geen. De griep neemt in deze gemeente steeds toe, vooral bij de schoolkinderen. Deze week waren er 160 kinderen afwezig. De ziekte heerscht gelukkig niet in ernstigen aard. - Alhier worden pogingen aangewend tot het oprichten van een Chr. Landarbeidersver- eeniging. HERRINGEN. De besteller bij den P. en T.- dienst alhier, de heer A. van Rumpt, wordt met ingang van 14 dezer als zoodanig over geplaatst naar Rhoon. De melkprijs is alhier verlaagd en ge bracht op 0.12 per liter. De chauffeur v. d. T„ welke voor ruim 1J^ jaar bij een ongeluk een stuk glas in zijn arm kreeg, heeft dit dezer dagen langs operatie ven weg moeten laten verwijderen. MELISSANT. In verband met den Ouder avond op Woensdag a.s. in de O. L. school, zullen Dinsdagavond de schietoefeningen van den B. V. L. gehouden worden. - Woensdagavond is, doordat de hit achter uit liep, de kruidenierswagen van Albert Heijn uit Middelharnis in de sloot aan den Nieuwen weg gereden. Behoudens eenige materieele scha de liep dit ongeluk goed af. OUDDORP. Enkele van de werkloozen zul len trachten om te werk gesteld te worden bij de droogmaking van de Zuiderzee of in den nieuwen Wieringerpolder. Bij het slijkgat zijn de werkzaamheden aangevangen voor de plaatsing van een nieuwen lichtopstand van 20 M. hoogte. SOMMELSDIJK. Tot bestuursleden van de Bijzondere lagere school alhier zijn herkozen de heeren J. Gideon en T. Buurveld. Donderdag 19 Februari a.s., des avonds 6.30 uur hoopt in de zaal van de Harmonie aan den Langeweg alhier op te treden de Weleerw. heer Ds. K, Groen, Chr. Geref predikant te Rotterdam. OOLTGENSPLAAT. Uitslag stemming voor Kiescollege 76, voor Kerkeraad 10 en 1 blanco. De oude toestand blijft. OUDE TONGE, Bij de gehouden stem» ming in de Ned. Herv. Kerk bleek dat er 16 voor den kerkeraad en 26 stemmen voor een kiescollege zich hebben uitgesproken. NIEUWE TONGE. Mej. Trapman te Aar» derbrug heeft hare benoeming tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School alhier niet aangenomen. DIRKSLAND. Ds. A. de Blois heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. te 's»Graven» hage bedankt. De extra maandelijksche collecte bracht «n de Ned. Herv. Kerk alhier f 50,82 op. HERKINGEN. Als bestuursleden der Bijz. Lagere school op G. G. zijn herkozen de heeren A. Riedijk, J. Kareis en M. de Geus, die allen de benoeming hebben aanvaard. Als tijdelijk onderwijzeres aan de Bijz. Lagere school alhier is benoemd Mej. Vogelaar van NieuwjHelvoet. Op 20 Februari a.s. zullen stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk zich hebben uit te spreken voor de volgende 10 jaren, of het beroepingswerk behoort te geschieden door Kerkeraad of Kiescollege. Verslag van de gehouden Ouderavond der Herv. Schoolvereeniging op Donderdag 12 dezer. De vergadering wordt door den Eere-voor- zitter op de gebruikelijke wijze geopend. Deze vraagt een oogenblik aandacht voor een gedeelte van het voorgelezene, Ex. 2 vers 1 10, n.l.: „En zie het knaapje weende". Hij wil in de eerste plaats er op wijzen: de omstandigheden waarin hij werd gevonden; ten tweede op de zorgen waarmee hij werd opgevoed en ten derde op de vrucht die bij dat jonske op lateren leef tijd werd gevonden. Spr. releveert op boeiende wijze deze ontroe rende geschiedenis en trekt een leerzame pa rallel met deze jeugd. Vervolgens sprak het hoofd der school, de heer M. v. d. Vliet, over: „Wij en onze kin deren". Hij wenschte echter eerst nog een kort woord vooraf te spreken. Het verblijdde spr. ten zeerste, dat zoovelen gehoor hadden ge geven aan den oproep om dezen avond bij te wonen. Moge het maar ware belangstelling en medeleven zijn. De vaders en de moeders hebben een ernstige roeping in het stuk der opvoeding. Als de opvoeding in den huiselijken kring goed is geweest, kan 't ook op de school goed gaan. Dikwijls is er echter gebrek aan samenwerking en ook gemis van vertrouwen. Zoowel van de zijde der ouders, als van die der onderwijzers, 't Beginpunt der opvoeding ligt in den huise lijken kring, de school is aanvulling. Het leven zelf voedt ons op, en in welke richting De vraag wordt gesteld: Is er nog plaats in huis voor onze kinderen Hiermede komt spr. tot zijn eigenlijke onderwerp. Wat zijn vele moe ders blij als de vacantie over is, dan kunnen ze weer naar school. Zie zoo, nu zijn we weer van die drukte af, nu is het tenminste rustig in huis. Daardoor komt het kind onder den indruk, dat het slechts in huis wordt geduld om te eten en te slapen. Worden vele kinderen, vraagt spr., wel een huis bereid De weg daartoe moet gezocht langs het Woord des Heeren. We moe ten trachten reeds onze jonge kinderen een plaats in huis te bereiden. Ook op tijd als het noodig is hun durven straffen. En dan niet door ze ledig hier of daar neer te zetten, neen ze werk, hoe gering ook, op te leggen. Een kind te straf fen zonder werk op te geven is onverstandig. Geef hen dan het een of ander te doen, desnoods te lezen. Is er dan geen geschikt boek bij de hand, geef ze den Bijbel. Deze is wel oud, doch geenszins verouderd. Spr. kende jongens welke vroeger op school erg leesgierig waren en later toen ze de school hadden verlaten geën boek meer wilden ter hand nemen. Tegenwoordig treffen we in vele gezinnen lectuur aan, welke niet geschikt is. Daarom, ouders, goed toegezien dat er geen verboden waar in uwe woningen wordt binnengesmokkeld. Ten slotte behandelt spr. nog een schets uit het dagelijksche leven gegrepen, wat zeer in den smaak viel. Spr. toonde daarin duidelijk aan, dat het gezin met de school innig moeten samenwerken. Daarna werd gezongen Ps. 119 5 en werd een oogenblik gepauzeerd. In de pauze werd den aanwezigen versnaperingen gepresenteerd en kreeg men gelegenheid de door de leerlingen vervaardigde handwerken te bezichtigen. Na de pauze zingen van Ps. 25 6. Vervolgens spreekt de voorzitter, de heer J. A. Witvliet, naar aanleiding van Prediker 11 vers 9 en 10 en Prediker 12 vers 1. Spr. heet allereerst de aanwezigen hartelijk welkom en spreekt de hoop uit, dat we D.V. op een volgende ouderavond in minstens zoo grooten getale mogen aanwezig zijn. Spr. had als onderwerp gekozen: „Het kind en de toekomst". Gemakkelijk, zegt spr., is dit onderwerp niet. Er is reeds gehandeld over het kind in huis 'en straks nog over het kind en de kerk, en wil spr. nu wat hooger op gaan. Speciaal in de jaren als knaap en als jongeling. Dit onderwerp valt eigenlijk wel een beetje bui ten een ouderavond, doch staat er toch ook weer mee in verband, omdat juist in die jaren de invloed van 't huisgezin en de school tot openbaring komt. Spr. wil allereerst zien, welke raad Gods Woord den knaap en den jongeling geeft en daarna ons als ouders met dien raad bekend te maken. Daartoe koos hij het vooraf genoemde gedeelte van het boek Prediker. Eeni ge jaren geleden, zegt spr., kwam hij in aan raking met iemand, die zeide een tweemensch te zijn. Spr. geeft vervolgens een schoone uiteen zetting van het boek Prediker. Vervolgens spreekt Mej. Langbroek over „Het geloof van een kind." De geschiedenis speelt zich af ten tijde van de Koning Joram. Gewezen wordt op de gruwelijke afgoderij dier dagen en ook op het beeld, dat zich nu aan ons oog vertoont, daar we leven in een tijd van menschvergoding. Ook deze mooie rede werd met aandacht gevolgd, waarna werd gezongen Ps. 81 12. Daarna hield de eere-voorzitter nog een refe raat over: „Het kind en de kerk". Spr. komt tot dit onderwerp naar aanleiding van Spr. 22 28: Zet de oude palen niet terug, 'enz. Heden ten dage gebeurt dat, getuige de instelling van de jeugddiensten in de kerk. Spr. vraagt: wat zijn jeugddiensten Zijn ze geoorloofd en zijn ze noodig De geest van onzen tijd werd oorzaak van de instelling der jeugddiensten. Men ging niet meer met de ouders onder de prediking des Woords, maar geheel afzonderlijk. De jonge menschen interesseeren zich meestal niet meer voor den strijd van de kerk. Oorzaak: de slappe opvoeding in 't gezin en 't herderlijk werk van predikanten en voorgangers. Verscheidenen han gen Zondagsavonds hun jas aan de kapstok en is 't weer voor een week gebeurd. Neen, zegt spr., dat moet niet. Huisbezoek moet er zijn. En studie in de week, opdat de leeraar Zondags altijd nieuw en altijd frisch zij. Zijn jeugd diensten gemotiveerd en noodzakelijk en mogen wij door dit alles de kinderen scheiden van de kerk en geven hun een aparte dienst des Woords God richtte met Abraham zijn genade- verbond op, maar ook met zijn zaad. Ouders, kinderen en de kerk, ze behoor'en bij elkaar. De tijden veranderen wel, doch God verandert niet. Dus geen jeugddiensten. Spr. wijst nog op enkele geneesmiddelen, die jeugdiensten over bodig maken. Het eerste is de opvoeding door de ouders. Bij het opwassen krijgen we dan de behulpsels, in de Chr. school. Dit draagt ook weer een tweeledig karakter. Het moet be kwamen voor tijd en eeuwigheid. Een ander behulpsel is de Knapen- ën Jongelingsvereeni- ging. Men moet daar echter niet aan politiek gaan doen, want dat maakt spoedig heete hoof den en koude harten. Beginselstudie is echter noodig. We moeten 't leven bezien bij 't licht van Gods Woord. Als dat niet gebeurt ont aarden ze in ontspanningsclubs. Een ander be hulpsel is de catechisatie. De catechisatie is in zeker opzicht de jeugddienst der kerk. Er moet daar vertrouwelijkheid gevonden worden tus- schen leermeester en leerling, 't Herderlijk werk kan ook niet gemist; 't huisbezoek van den leeraar. En dan bij zulk bezoek ook de kinde ren er bij. Niet als de voorganger door de voordeur binnenstapt, de kinderen achter heen uitlaten. Dat is een geheel verkeerde opvatting van sommigen. En ook liefst niet van te voren bezoek aankondigen, omdat er dan vaak niet thuis gegeven wordt of de deur op slot is. Spr. toonde op overduidelijke wijze aan, dat de ouders, het kind en de kerk bij elkaar behooren en niet gescheiden. Gezongen werd nog Ps. 122 1, waarna de voorzitter een slotwoord sprak en allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, dank zegde. Allereerst den Eerw. Heer Overweel voor de leiding, den Kerkeraad en Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, ouders en genoodigdén, de verschillende sprekers, de dames die de thee hadden rondgediend en ook den organist, den heer A. Dorst, die op uitne mende wijze het gezang op het orgel begeleidde. De Ned. Herv. Schoolvereeniging mag met dankbaarheid op dezen zoo welgeslaagden ou deravond terug zien, die weder opnieuw den band tusschen ouders en onderwijzers en bestuur versterkt heeft. STELLENDAM. Maandag 23 Februari a s. des n m. van 6-8 uur, zal in de consistorie» kamer der Ned. Herv, Kerk door stemgerech» tigde lidmaten bij stemming worden uitge» maakt voor de eerstvolgende tien jaren, of het beroepen van een predikant en 't benoe» men van ouderlingen en diakenen zal geschie» den door den kerkeraad (ouderl. en diaken), dan wel door stemgerechtigde lidmaten. Een kiescollege, zijnde vertegenwoordigers vóór en gekozen door stemgerechtigde lidmaten be» staat in deze gemeente niet. In de Bijzondere Lagere School zal de jaarlijksche ouderavond worden gehouden op Donderdagavond 19 Februari a s. OUDDORP. De naaikrans, die wekelijks in de Doopsgez. kerk te zamen komt, is in ledental achteruit gegaantoch hebben de vlijtige handen heel wat arbeid verricht In de komende dagen zijn of worden de volgende kleederen enz. verdeeld, bij welke verdeeling niet gevraagd wordt naar kerk, doch alleen of er behoefte of gebrek is 12 sloopen, 12 lakens, 6 vrouwenbroeken, 6 vr. hemden, 6 manshemden, 6 jongenshemden, 4 jongens» broeken, 6 flan. hemden, 10 onderjuiken, 6 kinderbroekjes, 4 vrouwenscborten, 15 kinder» schortjes, 12 theedoeken, 1 paar kousen, 12 handdoeken en nog 4 onderjurken, te zamen 122 stuks. de 70 jaar, aan griep overleden. Onder de jonge personen komen daar geen ernstige ge» vallen voor. Een groote haal. De stoomtreiler Fram IJM. 80 heeft Woens» dag te IJmuiden een haai, wegende 1000 Kg. en bijkans 5 M. lang, aangebracht. Een visch» handelaar heeft het dier gekocht. KUNSTAVOND EN FILM TE MIDDELHARNIS. Naar wij vernemen organiseert de Fa Wit» vliet in samenwerking met de N.V. Philips te Eindhoven, een Kunstavond met Filmvertoo- ring in de groote zaal van Hotel Meijer te Middelharnis, op Maandag 16 Februari a.s., namiddags 8 uur. De avond zal met muziek en zang worden opgeluisterd. Waar een groot gedeelte van ons eiland nu van Electriciteit is voorzien, zal het aan belangstelling niet ontbreken, temeer waar is gebleken datavon» den georganiseerd door de Fa. Witvliet, de moeite waard zyn. Bovendien zal een der Heeren van de Philips een en ander toelich» ten. Men verzuime niet dezen avond bij te wonen. EEN GEWONDE MAN IN EEN AUTO. Ln den nacht van Dinsdag op Woensdag is op den Winterakerberg bij Sittard een auto met nog werkenden motor en brand'ende lichten gevonden. Bij onderzoek bleek in den auto een man te liggen, een zekere Weijers uit Brussel, die zwaar gewond was. Hij werd later naar het gast huis te Sittard overgebracht, waarhij bij aan komst bleek te zijn overleden. BRAND TE AMERSFOORT. Te Amersfoort is Dinsdagmiddag brand ont staan in de woning van de familie Sch„ aan den Hoogeweg aldaar. Door den hevigen wind en het te laat alarmeeren van de brandweer brandden ook de beide aangrenzende perceelen no. 58 en 62 geheel af, bewoond door K. en P. De oorzaak is vermoedelijk schoorsteenbrand bij Sch. Slechts gedeeltelijk wordt de schade door verzekering gedekt. Bij het blusschingswerk stortte de adjunct brandmeester Droog door het dak van een schuurtje, waarbij hij zijn arm ontwrichtte. Na in het militair hospitaal te zijn verbonden, is hij naar huis vervoerd. AANRANDING. Een 24-jarig meisje bewusteloos gevonden. Een postbode vond Dinsdagavond omstreeks half acht bij de brug van de Valkeve'enschelaan onder Naarden een bewusteloos meisje, dat naast een fiets lag. Zij had een bloedende hoofdwond. Bijna tegelijkertijd kwam de jongeman B. uit Valkeveen, die de verloofde van het meisje bleek te zijn. Hij wilde haar als gewoonlijk te gemoet rijden in deze donkere laan. Zij is n.l. in dienstbetrekking in Bussum en wilde hem op zoeken. De beide mannen droeg'en haar een villa binnen, vanwaar zij per ziekenauto naar de Majellastichting te Bussum werd vervoerd. Hier werd vastgesteld, dat zij een hersenschudding en een fractuur in den schedelbasis had. Deze laatste kon zoowel door een mes als door een steen zijn ontstaan, terwijl de hersenschudding hetzij door een val van de fiets of door een hevigen slag op het hoofd moet zijn veroorzaakt. Toen het meisje even bij kwam, vertelde zij, dat zij van het bosch van Bredius af door een fietser was gevolgd en dat deze haar bij de brug had aangevallen. Zij wist zich anders niets te her inneren. Klaarblijkelijk heeft de aanrander zich uit de voeten gemaakt toen de postbode naderde. Deze noch de verloofde hebben iemand gezien. Waarschijnlijk is de dader achter een berm ver dwenen. De. toestand van het 24-jarige meisje, dat uit Lienden afkomstig is, is nog ernstig. Schip gestrand. Het Woensdag nabij Nieuwesluis omhoog gevaren schip was de visschersschuit Zeebrugge 37. Haar bemanning is geland. Het scheepje is verder op de kust geslagen. Door een trein overreden. Donderdagmorgen ongeveer half»zeven is nabij den overweg zan het spoor aan den Parallelweg te Vlaardingen het lijk gevonden van den werkman W. v. d. Sgehuwd, 46 jaar, gewoond hebbende in de Cornells Hout» manstraat te Vlaardingen. De man is door een trein overredenhet hoofd was van den romp gescheiden. Griep. In de gemeente Etten en Leur zijn in de laatste paar dagen tien personen, allen boven CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROV. STATEN. De Burgemeester van Sommelsdijk brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag 10 Maart aanstaande, zal plaats hebben de candidaatstelling voor de Pro» vinciale Staten. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den Voorzitter van het Hoofdstembureau in den kieskring, ter secretarie der gemeente Ridderkerk, worden ingeleverd. (Zie verder aanplakbord). Sommelsdijk, 12 Februari 1931. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. VISCHAKTEN. Binnen visscher ij. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aan» vragen tot het bekomen van een visch» of bengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 Juli aanstaande en eindigende 30 iuni daarop» volgende, en noodigt belanghebbenden uit hun aanvragen zooveel mogelijk vóór 1 Mei e.k. aan hem in te dienen. De volgende akten worden uitgereikt a. GROOTE VISCHAKTEN, tot het visschen met alle geoorloofde vischtuigen, tegen be» taling van twee gulden vijftig cents (f 2,50); b. KLEINE VISCHAKTEN, tot het visschen met een daarin genoemd vischtuig. tegen betaling van een gulden (f 1,—); c. HENGELAKTEN, tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van vijftig cents (f 0,50). Voor het visschen met één hengel, geen loop» of sleephengel en geen peur zijnde, behoeft geen aanvraag te geschieden. Kostelooze vergunningen om te visschen worden niet meer verleend. Geen akte wordt uitgereikt 1. aan hem, wien ingevolge artikel 34, eerste lid der Visscherijwet, de bevoegdheid om krachtens een consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging; 2. aan veld» en boschwachters, beambten der marechaussee, niet zijnde hulp»ofücieren van justitie, ambtenaren van rijks» en ge» meentepolitie, beneden den rang van in» specteur der rijksveldwacht en van inspec» teur van politie, beambten van den rijks» en provincialen waterstaat en beambten van de domeinen, beneden den rang van hoofdopziéner. Sommelsdijk, 12 Februari 1931. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. SOMMELSDIJK. GeborenSara, d. v. Adam Albregts en Tannetje van der Made; Johannes Jacobus Cornelis, z. v, Marinus Johannes van Driel en Adriana de Lignie. OUDE TONGE. GeborenPieter, z. v. Dingeman van Eek en Hilligje Rigterink; Engelina Johanna, d. v. Uendrikus Johannes Meijer en Anna Hermina Theresia AbsmanJacob, z. v. Beschier Kik en Maria Adriana Rook. OverledenCornelia Oostdijk, oud 90 j., wed. van Karei BeijerAdrianus, oud 7 we» ken, z. v. Petrus van Peperstraten en Johanna Esser; Johannes van der Made, oud 61 j. ingeh.) Willem de Leeuw, oud 73 j. (ongeh.). NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Marinus Bogert te Herkin» gen en Marina Klapmuts, alhier. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Failiasementcn. Uitgesproken i Rotterdam, 11 Februari. C. Pape, landman, "onende te Sommelsdijk. R.c. mr. S. N. B. Halbertsma; cur. mr. W. J. C. A. Nijgh. Op Donderdag 12 Februari 1931 nam. 2.30 uur te Oude Tonge in Hotel van Veen, veiling en op Donderdag 19 Februari 1931 nam. 2 30 uur te Oude Tonge in Hotel De Weerd afslag van a. 17.63.90 H A. (38 Gem. 123 R, V. M.) Bouwland met de daarop staande schuur te Nieuwe Tonge in den polder Battenoord, aan ca nabij den Oudelandschendijk, kad. secties no. 479 t.m. 482 en 526 t m. 529. In di. verse perceelen en combinatiën. Verhuurd tot blootschoof 1937 aan den heer K,J de Bruin te Oude Tonge voor f 2305.— per jaar, en b, een huis met schuur, erf en grond te Oude Tonge aan de Voorstraat, kad. sectie C. no. 2030, groot 2 Aren 22 c.A. in één perceel. Verhuurd tot I December 1936 aan voornoemden heer K. J. de Bruin voor f375.— per jaar. Ten verzoeke van de erven van wijlen den heer Z. Vreeswijk. Notarissen J. VAN ISPELEN te Oude Tonge, L. VAN DERSLUYS, Dirksland. Veiling op Vrijdag 13 Februari 1931, in het logement van P, M. Schipper; en afslag op Vrijdag 20 Februari 1931, in het logement van I. de Witte, beiden te Nieuwe Tonge, des avonds 6 uur; van Een huis, schuur, erf, bouwland en weg aan den St. Pietersweg te Battenoord, gem. Herkin- gen, ten verzoeke van den heer A. C. van der Made aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 14 Februari 1931, 's nam. 2 uur, ter herberge van J. A. Sala te Oude Tonge, verkoop van schaarhout, gegroeid op boschlana aan de tweede Groenweg te Oude Tonge, ten verzoeke van den heer D. Mooijaart Kzn. Notaris VAN ISPELEN. ROTTERDAM, 10 Febr. 1931. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prjjzen besteed Kipeierenf 5,15 tot f 6 80 Eendeieren4,95 tot 6,35 Ganseierentot Middenprys f Aanvoer 135.000 stuks, DE ROTTERDAMSCHE VEILING Eenige Kennisgeving. Boezemweg. 33304 Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een lang» durig gedragen lijden, doch nog onverwachts, van onze zijde weg ie nemen, onze geliefde Dochter en Zuster in den ouderdom van bijna 22 jaar. De Heere schenke ons kracht, om dit zwaar verlies te dragen. JOH STRUIK W. STRUIK—Korteweg 33296 en Kinderen. Middelharnis, 11 Februari 1931. Heden nam de Heere uit ons midden weg, na een langdurig geduldig gedragen lijden, ons aller vriendin en medelid in den ouderdom van bijna 22 jaar. 33297 Sterke de Heere de zwaar be» proefde Ouders in dit smartelijk verlies. Namens de Vereeniging »Bid en Werk*, M. VAN SPRONSEN—Taai. B. VAN DONGEN. Middelharnis, 11 Februari 1931. Heden overleed onze lieve dochter van JOH. STRUIK en W. STRUIK—Korteweg. Sterke de Heere de achterge» blevenen. 33302 BETS DEIJS. COR. WIELAARD Middelharnis, 11 Februari 1931. Hedenmorgen negen uur be» haagde het den Heere van leven en dood, na een kortstondige, maar hevige ziekte van mijne zijde weg te nemen, mijne innig geliefde Echtgenoote in den ouderdom van bijna 63 jaar. 33295 P. DE GRAAFF. Middelharnis, 12 Februari 1931. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Zuster, Behuwd» zuster en Tante, in den ouderdom van 55 jaar. Namens de familie, Mej A. M. HUISWAARD. Hoofd der Openbare Bewaarschool. DIRKSLAND, 11 Februari 1931. Achterdorp A 127. 33294 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd», Groot» en Over» grootmoeder Mej- Maria Dorst Wed. van A. VIS betuigen wij U onzen hartelyken dank. Namens de familie 33299 c. VIS. MIDDELHARNIS, Februari 1931. Voor de hartelijke be» wijzen van deelneming, ont» vangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd en Groot» moeder Cornelia Noordijk Wed. van C. Vermeulen betuigen wij onzen hartelyken dank. Namens de familie 33293 VERMEULEN. DIRKSLAND. 14 Februari 1931,

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 5