PUROL bij Ruwe Handen. Doos 30 ct iriimnö ui BELAilGDEBBEiiDEII Advertentiën. Kerk en School. r Burgerlijke Stand Buitenland. Gemengd Nieuws. VARIA. V erkoopingen. Marktberichten. Correspondentie. 23 Maart a.s. voor vapenen moeten ko- igen L. Fokker, jk op 20 April a.s.' onder de wapenen der arbeidsbemidde- n ingeschreven. 5. alhier een Ford op gang brengen. De ;t het gevolg, dat de sen brak. ir, is door B. en W. et opslaan van een as over het afgeloo- Januari 1930 1938 leden 14, vertrokken >nen, zoodat de be- 30 bedroeg 1902 zie- tg van 36 personen. penbare vergadering ■ente op Woensdag jenda: 1. Ingekomen W. subsidie ver overschrijving 1930. mdslag weger C H :n W. aanschaffing 6. Voorstel ver- k in de kom der ge- ïg bleken in de ge- 16940 H.L. aardap- schee.pt 165230 kilo kilo aardappelen 'en 1929 1661 m. en ren 45 m. en 48 vr. 2 vrouwen vermeer- 0 vrouwen. Vermin- 2 vr., vertrokken 90 101 m. en 120 vr. 0 1646 m. en 1581 dus verminderd met antal levenloos aan- kema heeft zijn mo- dershands verkocht alhier. trvon" geladen met serpen is onder deze geloopen en gebro- bok van Van der ploeg werkvolk van ïsleept. o van de Gebr. de r onbekende oorzaak as bleven ongedeerd af. Verzekering dekt I. K. werd zoodanig [rond geworpen, dat akelijk was, terwijl hand tusschen twee hij zijn werk möes>L noest worden ingtSjBj >ver het jaar 1930 588 m. en 1574 vr. ar geboorte 40 m. en elders ingekomen 1 Gevestigd 36 m. en erd door overlijden 28, Vertrokken 59 volking op 31 Dec. totaal 3128. n. en 1 vr. totaal 3. or de lichting 1932 londerdag 8 Januari ver Dec. 1930. am P. A, Tieleman am, naar Dinteloord avenhage J. C. van S. Noteboom; naar Camphens; naar ws. P. Holleman, Abr. Holder en D. Fels- C. J. Louws; uit tit Oude Tonae G. Zoon en A. S. Dec. 1929: 1025 M., L, 18 V., vestiging al vermeerderd met 8 V., vertrokken in al verminderd met an 11 M en 17 V. 0: 1014 M., 945 V., aangegeven 1, geen /an hier vervoerd peen en 1000 H.L. n is alhier 1.65 bevolking op 31 >er 1929: 1308 M., rten 24 M., 34 V., 63 V., totaal 125. 97 V., totaal 183. Iden 13 M„ 14 V., 102 V., totaal 172. 116 V., totaal 199- van 3 M. en een :n vermindering dus her 1930: 1311 M., :en echtscheidingen, n 2. >nd is aan den For- iden met varkens in is wist men bijtijds bleef niet veel over. perceelen bouwland jaar verhuurd aan rige week gehouden L. werd het hoogst dd door K. de Jong, ïein ieder 91 punten en bleven beneden llen gedutende eeni- worden voortgezet. len gemeenteraad is ingang van 1 F«br. mp te Leiden, den van hier 2200 door de garnalen' nog een getij ge' >t. Ze vingen resp. Ie uiensorteervere'en. e vergadering in de .(Gouden Leeuw". Deze vergadering was uit' qeschreven hoofdzakelijk tot het toelaten van nieuwe leden. Na eenige bespreking werd be sloten hun, die zulks wensohen, in de gelegen heid te stellen tot uiterlijk 1 Februari a.s. zich aan te melden bij het bestuur. Het was een aangename avond en ieder lid, die iets had te vragen, werd door den voorzitter op zeer wel willende wijze geantwoord. OUDDORP. De geitenfokvereeniging hield 1.1. Zaterdagavond haar jaarvergadering in een lo kaal van hotel Akershoek. De opkomst was slecht. Uit -het jaarverslag stippen wij het vol gende aan Eenige leden werden weggenomen door den dood, andere vertrokken, enkele bedankten. De vereen, behield evenwel haar kracht. De jaar- lijkschè keuring had plaats, waar een pracht verzameling geiten, oude en jonge, werd ten toon gesteld. De geit Suzanna van Ant. Ihrman werd toen als de kampioen van 1930 aange wezen. De moeilijkheid om een plaats te hebben voor den derden bok, voornamelijk voor de geiten in -het Westen der gemeente bestemd, werd opgelost door het huren van een hoekje grond, eigenaar de heer Klaas Tanis, in een -bosohje bij Klarebeek. De drie bokken verkeeren in uitstekenden staat. Dank werd gebracht aan de donateurs, en de hoop van steun in het nieuwe jaar werd gewenscht. De penningmeester heeft ontvangen 553.13 en uitgegeven 426,41; 't saldo is alzoo 126.72. Als bestuursleden werden zonder stemming herkozen de heeren P. Bosland en W. Meijer. Tot afgevaardigde naar d-e algemeene vergade ring te Rotterdam werd benoemd de heer G. H: Tanis. In het jaar 1930 werd in deze gemeente 36 huwelijken gesloten en hadden 2 echtschei dingen plaats. Overleden zijn 35 personen. Het getal geboorten wordt nader opgegeven. De eerste zalm in dit jaar, wegende 14 pond, is dn een stal gevangen. De garnalen- visschers vingen in de vorige week van 5 tot 20 kilo per dag en per vaartuig. Per schipper zijn van hier verzonden: 4000 balen uien en 200 mud aardappelen. Het mond- en klauwzeer onder het vee van K. Tanis en Wed. Tanis is als genezen verklaard. Loop der bevolking in de maand Dec. 1930. Vestiging Elizabeth den Harder van Goede reede, Laurina Lizette van Olst van Rotterdam, Cornelis Pieter Witte van Vera Cruz (Mexico), Cornelis Schrier en gezin van Rotterdam, Cor nelia Boelaars en kind van Zwartewaal, Eli zabeth Krijntje Grinwis van Goedereede. Vertrokken Pieter van der Bok naar Melis sant, Sophia Maria Jansen naar Stellendam, Adriaan Hendrik Boelaars naar Stellendam, Floris Grinwis naar Giessendam, Elizabeth Krijntje Grinwis naar Goedereede, Jacob van Splunter naer Rotterdam, Kleis Zilverschoon naar Puttershoek, Johanna Geertje Grinwis naar Kruiningen, Adriaantje Tannetje Boelaars naar Rotterdam, Klaartje Hameeteman naar Den Bommel, Neeltje Tanis naar Ooltgensplaat, .Elizabeth Boshoven naar Stellendam. SOMMELSDIJK. Thans is definitief besloten tot het stichten van een Chr. Geref. Kerk in een dezer gemeenten. Voortaan zal men ook des Zondags vergaderen. A.s. Zondagmiddag en -avond zal er godsdienstoefening worden ge houden in de zaal van de Harmonie aan den Langeweg. De broeders P. H. Mans en A. Driesse hebben zich bereid verklaard de lees- diensten te leiden. De catechisaties -bij de Ned. Herv. Kerk, die anders -des Donderdagsavonds worden ge houden, zullen deze week op Vrijdagavond plaats hebben, terwijl die van Woensdagmorgen deze week niet gehouden zullen worden. Heden Dinsdagavond van 78 uur zal er in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier gelegenheid bestaan tot het aanvragen van kleeren voor behoeftigen, welke verstrekt worden door de Meisjesvereeniging „Lydia". 11e Jaarvergadering Ned. Herv. J.V. Op Donderdag 7 Jan. hield de Ned. Herv. (Geref.) Jongelingsvereeniging „Jehova Nissi" alhier haar 11e jaarvergadering in het Zondags- Schoolgebouw aan de Van Aerssenstraat. De vergadering werd geopend- met het zingen van Ps. 27 2 en 3, waarna de voorzitter voor ging in gebed. Na het lezen van Ps. 91 gaf hij na een woord van welkom aan de belangstel lenden het woord aan Ds. C. v. d. Wal van Dirksland, die sprak naar aanleiding van 2 Kon. 6 vanaf vers 8. Na de jaarverslagen der verschillende functio narissen verkreeg het lid C. Edewaard 't woord, die een inleiding hield, getiteld: „Naar de orde ning van Melchizedek. Hierna volgde een inl. van het lid H. Ruijs over „Stadhouder Willem III". Na een korte pauze werd de vergadering heropend met het zingen van Ps. 86 4. Na de pauze volgden nog 3 inleidingen en wel van E. v. d: Boom: „De tweede Zendingsreis van Paulus, van H. v. d. Doel: „Gustaaf Adolf van Zweden" en J. C. Faasse: „De rijke jonge ling". Ook deze inleidingen werden, evenals de vorige, met aandacht aangehoord. Het was reeds half elf toen de voorzitter allen dankte, die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Tot slot zong men Ps. 119 10, waarna de oud-voorzitter, de heer C. v. d. Boogert, met dankgebed eindigde. Het was een leerzame en prettige avond en de J.V. kan op een goedgeslaagde jaarverga dering terugzien. MIDDELHARNIS. Ouders, die Zondag hun kinderen in de Ned. Herv. Kerk wenschen te laten doopen, moeten hiervan Vrijdagavond 7.30 uur aangifte doen in de consistoriekamer. In de Ned. Herv. Kerk is een extra gift var. 10 gecollecteerd, terwijl de collecte voor het Leerstoelfonds van den Geref. Bond ruim 27 heeft opgebracht. Door de Meisjesvereeniging „Tabitha" al- bier zijn aan behoeftige gezinnen 203 kleeding- stukken uitgedeeld. Het bestuur zegt alle geef sters en gevers hartelijk dank, die hun daartoe in staat stelden. DEN BOMMEL. De heer B. C. Jongeling is beneomd tot notabel der Ned. Herv. Kerk. OOLTGENSPLAAT. Tot Kerkvoogd in de Herv. Kerk is gekozen G. H. L. de Bruin, de benoeming is aangenomen. OUDE TONGE. De op Ooudejaarsavond gehouden collecte voor emeriti predikantswedu wen en weezen heeft ruim 10 opgebracht. Deze week zal er nog geen bijbellezing worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk. De catechisaties voor de meisjes zal a.s. nderdag weet beginnen op de gewone uren. A.s. Donderdagavond zal door de Zen- ingskrans een begin worden gemaakt tot het vervaardigen van kleedingstukken. DIRKSLAND. Tot tijd. onderwijzers aan de y. L. School alhier is benoemd Mej. E. Jonker te luthuizermeeden. De extra maandelijksche collecte in de Hed. Herv. Kerk alhier bracht 34 op. Ds. A. de Blois alhier komt voor op een tweetal bij de Geref. Gemeente te Den Haag. HERRINGEN. Vorige week werd alhier een Ned. Herv. Knap'envereeniging opgericht met aanvankelijk 12 leden. Meerdere leden zijn har telijk welkom. De door de Meisjesvereen. „Dorcas" alhier vervaardigde goederen zullen deze week op Don derdagavond voor belangstellenden ter inzage liggen in de consistoriekamer van 6—8 uur. A.s. Woensdagavond ten 6 uur zal D.V. voor de Herv. Gemeente optreden de heer Overweel. GOEDEREEDE. Donderdag a.s., des av. 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan de heer Bouman van Stellendam. De jaarlijksche verkooping van zitplaat sen in de Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op 19 Jan., nam. 3 uur. O-UDDORP. KerknieuwsHerv. kerk. A.s. Woensdag, des av. te 6 ure, hoopt op te treden Ds. J. de Bruin van Rotterdam, om een rede te houden in het belang van het Chr. onderwijs. Alle catechisatiën worden deze week hervat. Belijdeniscatechisatiën worden gehouden voor vrouwelijke personen Donder dag nam. te 4 uren, en voor mannelijke des av. te 8 uren. LIJST 22 van de 52ste Jaarcolleote voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 21 84.327.48 Garrelsweer44.65 Hoogezand 141.75 Kommerzijl 142.25 Sellingen 90.25 Hollum op Ameland27.52 Minnertsga201.15 Almelo 307.25 Hardenberg 198.57 Heemse89.50 Dinxperlo128.35 Doetinchem 181.05 Neede 194.— Vaass'en 230.55 De Valk bij Lunteren300.— Vorden I176.50 Wijk bij Duurstede72.50 Anna Paulowna25.45 Bergen (N.H.)50.71 Beverwijk230.50 Opperdoes 251.25 Uithoorn I168.17 Oudewater 157.25 Woubrugge 123.41 Breda 158.10 Waardhuizen 279.50 Totaal van 550 Loc. com. 88.297.66 Te Anna Paulowna en Bergen (N.H.) is dit jaar de collecte weer gehouden. Te Oudewater is zij aanzienlijk hooger dan het vorige jaar. Op lijst 19 kwam voor: Nieuwe Pekela 25; hiermede werd bedoeld: Nieuwe Pekela A11 e- v e e r). „Een School met den Bijbel". adj.-secretaris van de Unie Mr. J. J. HANGELBROEK, SOMMELSDIJK. Geboren Joannes Baptista, z. v. Franicisus Ludovicus Eduardes Philibert en Johanna van de Ree. MIDDELHARNIS. Geboren Maria Sara, d. v. M. K. van Eek en L. P. Sieling. Ondertrouwd J. Lodder, 30 j. (Sommelsdijk) en L. Verhage, 25 j. OUDDORP. Over de maand December 1930. Geboren Abraham, z. v. Maarten Hoek en Krijntje Grinwis; Jacob, z. v. Cornelis van Dam en Arentje van Oostende; Willem, z. v. Krijn Grinwis en Ariaantje de Vogel; Cornelia Maria, d. v. Pieter Grinwis en Maria Roos; Siemon, z. v. Jan Bezuijen en Johanna Akershoek Teuntje, d. v. Jacob Hameeteman en Arentje Sperling; Frans, z. v. Teunis Bakker en Pieter- nella van der Linde (wonende te Wissekerke); Neeltje Johanna, d. v. Jan Leendert van Wijk en Maria van Lenten. OndertrouwdHendrik Westdijk, 24 j„ ën Klaartje Venneman, 1-7 j. GehuwdTeunis van der Bok, 24 j„ en Grietjej Martha de Blok, 20 j.; Aren Breen, 30 j„ en Leenitje Padmos, 22 j.; Hendrik West- dijk, 24 j„ en Klaartje Venneman, 17 j.; Tjerk Zandburg, 25 j., en Pietertje Moerkerke, 19 j. Overleden Teunis Hameeteman, 79 j., wed-n. van Niesje Lodder. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ECUADOR. 170 slachtoffers. Uit New York wordt dd. 10 Januari gemeld: Naar de Associated Press uit Guayaquil, de hoofdstad van Ecuador meldt, is aan het onge veer 115 K.M. van Guayaquil gelegen station Huigra een passagiertrein door een aardver schuiving bedolven. Hierbij moeten 170 men- schen zijn omgekomen. Naar nader uit Guayaquil wordt gemeld, vreest men, dat bij de aardverschuiving alle 170 mensch'eri, die bedolven werden, zijn om gekomen. De -trein, die werd meegesleurd, was hoogstwaarschijnlijk leeg, en diende voor het vervoer van de 170 baanvakarbeiders, die zich ter plaatse bevonden om de bij een vorige aard verschuiving aangerichte schade te herstellen. EEN MEDELIJDEND ONTSLAGEN GEVANGENE. Een kantoorbediende, -die uit de gevangenis te Dorchester ontslagen was, waar hij zes maanden tuchthuisstraf had ondergaan, ging de stad in en kodht een klein pakje tabak (ruim 50 gram), dat hij vervolgens over den muur aan een van zijn vroegere lotgenooten toewierp. Hiervoor werd hij weer voor een maand in de gevangenis gezet. Hij erkende voor den rechter, dat hij begreep dat hij verkeerd gehandeld had, maar gedacht had, dat dit geen strafbaar feit NIEUWE UITBARSTING VAN DE MERAPI. Groofe ongerustheid, Uit Batavia wordt dd. 12 Januari gemeld Zondagnamiddag had wederom een uitbar sting plaats van de Merapi. De berg wierp zwarte wolken lavastroom uit, welke met een snelheid van 30 mijl per uur naar beneden stroomden, in dezelfde richting als de oude lavastroom. Hierdoro werd wederom groote on gerustheid in de nabijheid veroorzaakt. Tot dusver zijn nog geen menschenlevens verloren gegaan. De nieuwe lahar bijna even ver neer gedaald als de lahar van 19 December. Over de uitbarsting van Zondagmiddag wordt nader gemeld: Om 3 uur 's middags vertoonde de Merapi weer zeer verhoogde werking. Eenige doffe donderslagen werden zelfs te Magalang ge hoord, terwijl de berg weer in dikke rookwolken was gehuld. Tegen vier uur kwam een groote laharstroom door het Blongkengravijn naar be neden stormen. De aanwezige vulkanoloog schat te de snelheid op ten minste 40 K.M. per lur. Deze nieuwe zandstroom schoot over de oude laharstroom heen tot de dessa Aglik, d.i. bijna even ver als bij de uitbarsting op 19 December. Ii: de Kali Poetih is ook weer la-har gekomen tot de dessa Podjok, waarvan den vorigen keer een gedeelte is verwoest. Het bestuur gelastte de streek boven Sroem- boeng te ontruimen. Te Balong, waar de bevol king, zooals gemeld, aan de kiaji gehoorzaamd, wordt een onderzoek ingesteld. TRIBUNE INGESTORT. 150 gewonden. Uit New-York wordt gemeld Te Brooklyn is -een ongeluk geschied tijdens sportwedstrijden van het 106e regiment. Er was een tribune opgericht, waarop onge veer duizend toeschouwers hadden plaats ge nomen. De tribune stortte in, waarbij 150 per sonen min of meer ernstig werden gewond. BRAND AAN DEN NIEUWEN BINNEN WEG TE ROTTERDAM. Met 6 stralen gebluscht. Maandagmorgen omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in een van de toonkamers van den meubelhandel D. v. d. Mijn, aan den Nieuwen Binnenweg no. 79 te Rotterdam. Achter den eigenlijken winkel liggen enkele opkamers en in het achterste van deze vertrekken is de brand uitgebroken. De brand liet zich al dadelijk vrij ernstig aanzien; er ontwikkelde zich veel rook. Er werd middelalarm gemaakt en om op alle gebeurlijkheden voorbereid -te zijn werd even eens terstond een autospuit ontboden. Personeel van de firma De Held's autohandel, welke, au tomobielzaak aan het pand van de firma v. d. Mijn grënst, heeft met -twee stralen op de eigen leiding aan de achterzijde water gegeven en zich ir. hoofdzaak er op -toegelegd, om uitbreiding van deze zijde te voorkomen, in welke taak dit personeel volkomen is geslaagd. De brandweer heeft 3 slangen uitgelegd door den winkel van d firma v. d. Mijn en een slang door den aan- grenzenden winkel van den foto-handel De Ama teur. Later is een van de slangen verlegd, zoo- dat toen door beide winkels 2 slangen lagen. De brand was toen zeer spoedig gebluscht. De opkamer is gedeeltelijk uitgebrand ën er is nog ai wat waterschade. Gewerkt heeft het personeel van -de slangenwagens 27, 26, 28 en 32 met in totaal 4 stralen. Mede aanwezig waren de re serveauto no. I, autospuit no IV en de slangen wagens 31 en 21. Het blusschingswerk stond onder leiding van hoofdman Van Gunsteren. Personeel van de afdeeling brandbluschmiddelen was onder leiding van den heer De Keyzer aan wezig. Deze brand heeft uiteraard veel kijkers gelokt. Onder leiding van den inspecteur Melles heeft de politie de straat voor pand 79 vrij ge houden. Het tramverkeer op de lijnen 5, 7, 8, 11, 20 en 24 -heeft zoo goed als geen stagnatie ondervonden. GROOTE BRAND TE SCHERMERHORN. Een winkel, een woonhuis en een- hotel afgebrand. In den nacht van Zondag op Maandag om 1 uur is in den kruidenierswinkel van den heer G de Groot te Schermerhorn (Noord-Holland) brand uitgebroken. De plaatselijke brandweer was niet bij machte iets uit te richten tegen de groote vuurzee, waarom assistentie van Beem- ster verzocht werd, van waar men met twee spuiten hulp kwam verleenen. Men kon evenwel niet voorkomen, dat de winkel van den heer De Groot en het naastgelegen woonhuis van den heer De Reus geheel afbrandden. Bovendien ging in de vlammen op het hotel 's Lands Wel varen, van den heer v. d. Oord. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. LOU DE VISSER TE HEERLEN. Communistische arbeiders hadden een biljet verspreid, inhoudende de mededeeling, dat de heer L. de Visser Zondag te Heerlen zou spre ken voor en over de mijnwerkers. Tegen het aangekondigde uur waren daar vrij wat men- schen op de been, echter niet het slag, dat de spreker blijkbaar wenschte; de politie in burger, leden der burgerwacht, nieuwsgierigen. Toen de heer De Visser met eenige geestverwanten op de Markt kwam, achtte hij de omstandigheden waarschijnlijk niet geschikt om het woord- te voeren, althans hij is aanstonds weer terug gegaan naar het station, waar hij in d-e wacht kamer heeft vertoefd tot er weer een trein vertrok. Ongeveer tien jaar geleden heeft de heer De Visser te Heerlen een spreekbeurt vervuld, bij welke gelegenheid hij leelijke klappen heeft op- geloopen. ACETYLEEN-TOESTEL ONTPLOFT. Een man gedood. Bij het ontdooien van een acetyleentoestel met een gloeiend stuk ijzer door den ongehuwden 32-jarigen smid A. Slagers te Mierlo, -is dit toestel ontploft. Het is door het dak naar buiten geslagen. Den smid, die zich boven het toestel bevond-, werd het hoofd van den romp ge scheiden. DOOR DEN MIST TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Vrijdagavond is vermoedelijk tengevolge van den -mist G. G„ wonende aan de Noordpolder- kade te 's-Gravenlhage, in het water aan de Laakkade ter hoogte van de Soestdijkschekade geloopen en verdronken. Zijn lijk is later op gehaald en naar -het gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. VERDRONKEN. Bij het verhalen van het lichterschip „De twee gebroeders", liggende in de Voorhaven te Rot terdam, is de 22-jarige schipper J. Lesage over boord geslagen en verdronken. EEN LASTIG GEVAL, De sophist Protogoras was de eerste leer meester in Athene, die voor zijn lessen gehono reerd wenschte te worden. Naar Gellius mee deelt had hij met een zekeren Euathlus, die zich bij hem voor advocaat wenscht te bekwamen, de overeenkomst gemakt, dat deze hem, Pro- tagoraus, de tweede helft van de verschuldigde collegegelden' eerst zou betalen, nadat hij zijn eerste proces had gewonnen. Euathlus haastte zich niet met zijn practijk, toen hij afgestudeerd was, en hoefde dus de tweede helft niet te betalen. Dit begon Prota- garas te verdrieten ën deze daagde zijn oud leerling voor het gericht. Ten overstaan van de rechters sprak Protago ras, volgens Gellius' verhaal (in de vertaling van Hermeneus, le jaargang, no. 3), toen aldus: „Ik hoop, dat je inziet, dwaas van een jon gen, dat, hoe je de zaak ook wendt of keert, je in beide gevallen zult moeten afschuiven wat ik eisch, zoowel wanneer de uitspraak in je nadeel is, als wanneer ze in je voordeel uitvalt. Want loopt het proces in je nadeel af, dan ben je mij het honorarium schuldig krachtens de uitspraak, omdat ik dan gewonnen heb; valt het proces echter in je voordeel uit, dan bën je mij het honorarium schuldig krachtens het contract, omdat jij dan het proces gewonnen hebt." Euathlus echter gaf blijk van de lessen ge profiteerd te hebben, want hij antwoordde „Ik hoop, dat ook gij, hooggeleerde leermeester, inziet, dat, hoe ge de zaak ook wendt of keert, ik in geen van beide gevallen behoef te betalen, wat ge eischt; noch wanneer de uitspraak in mijn nadeel zal zijn, noch wanneer ze in mijn voordeel uitvalt. Want wanneer de rechters hun uitspraak in mijn voordeel doen, zal ik u niets schuldig zijn krachtens die uitspraak, omdat ik dan gewonnen heb; valt het proces echter in mijn nadeel uit, dan zal ik niets schuldig zijn krachtens het contract, omdat ik dan niet ge wonnen heb." De rechters zaten met hun handen in 't haar: immers welke uitspraak ze ook deden, in beide gevallen zou de uitspraak door zichzelf haar eigen effect vernietigën. En zooals wel meer gebeurt in lastige gevallen zij stelden de zaak voor onbepaalden tijd uit. Op Woensdag 14 Januari 1931 des nam. ten 2 uur, te Dirksland aan het tramstation van een partij timmerhout, als planken, balken, rib ben, latten schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Woensdag 14 Januari, bij inzet, en Woensdag 21 Januari, bij afslag, telkens des namiddags 2 uur, te Goedereede, in het Logement „De Gou den Leeuw", ten verzoeke van den heer Joh. Lodder Jz. te Goedereede: a, 1.39.50 H.A. 3 G. 11)^ R. V. M. bouwland te Goedereede in Oud-Westerloo, genaamd „800 Roeden", in 2 perceelen en massa; b. 2.30.70 H.A. 5 G. 7 R. V. M. bouwland, genaamd „het Roode Hek" te Goedereede in Nieuw-Westerloo, in 4 perceelen en combinatie; c. 1.80.60 H.A. 3 G. 280 R. V. M. bouwland, genaamd „de Paardenwei" aan den Galgeweg in Nieuw- Westerloo, in 2 perceelen en massa; d. 1.82,78 H.A. 3 G. 294 R. V. M. bouwland aan den Galgeweg, nabij Stadwijk, in Nieuw-Westerloo, in 2 perceelen en massa; e. 5.82.70 H.A. 12 G. 206J/2 R. V. M. bouwland te Goedereede, zijnde de 9e kavel in den Groote Zuiderpolder, in 6 perceelen en combinatiën; f. 1.77.80 H.A. 3 G. 261 Yi R. V. M. bouwland, genaamd „Sparling", in den Groote Zuiderpolder, onder den Oudendijk, in 2 perceelen en massa; g. 2.09.90 H.A. 4 G. 171 R. V. M. bouwland te Goedereede in den Kleine Zuiderpolder, in 4 perceelen en combinatiën; h. 1.22.80 H.A. 2 G. 202 R. V. M. bouwland te Oudorp, in den Ouden Oostdijk, genaamd „Koolesgoed"; j. 1.90.80 H.A. 4 G. 46J4 R- V. M. weiland in den Ouden Oostdijk, aan den"Oosterweg; k. 5.61.10 H.A. 12 G. 65J^ R. V. M. bouw land te Stellendam, zijnde kavel 5 van den Adrianapolder, in 6 perceelen en combinatiën. Alles dadelijk na de toewijzing in gebruik te aanvaarden. 1. 0.98.60 H.A. 2 G. 44 R. V. M. bouwland te Stellendam in Kavel 2 van den Halspolder, verhuurd tot blootschoof 1940 aan Abr. Klink Jz. a 200per jaar. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van een landbouwschuur met toebehooren aan den Steeenenweg te Middel- harnis, toebehoorende aan den heer K. van der Velde, aldaar. Op Donderdag 15 Januari 1931, bij inzet, en op Donderdag 22 Januari 1931, bij afslag, tel kens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 15 Januari 1931, des namid dags 2 uur, te Melissant aan het tramstation, van -een partij timmerhout, als planken, balken, ribben, schroten, latten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 16 Januari 1931, des namiddags 2 uur, te Oude Tonge aan het tramstation, van een partij timmerhout, als planken, balken, ribben, schroten, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 17 Januari 1931, des namiddags 2 uur, te Stellendam, aan het tramstation, van een partij timmerhout, als planken, balken, ribben, schroten, latten 'enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 21 Januari 1931, 's nam. 3 uur, te Dirksland, in Hotel Poldermans, veiling, en op Woensdag 28 Januari 1931, 's nam. 2 uur, te Dirksland, in Hotel Keuvelaar, afslag; van a. 2.62.10 H.A. (5 Gem. 245 R. Voornsche Maat) Bouwland te Dirksland, in polder Dirks land, aan den Doornboschweg, kad. Sectie C nommer 135, in 2 perceelen en in combinatie. Dadelijk te aanvaarden. b. Een huis met erf en grond (eeuwigdurend erfpacht) te Sommelsdijk, nabij Dirksland, op Kralingen, kad. Sectie D no. 847, gedeeltelijk. Verhuurd voor 2.50 per week. c. Een huis met schuur, erf en grond, te Dirksland, aan den Gelderschen Dijk, kad. Sectie B no. 1484, groot 4 Aren 45 centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Alles in eigendom toebehoorende aan den heer M. de Bruin C.zoon te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Uienveiling van Maandag 12 Jan, 1931. Grove 1.41 tot 1.50. Gewone 1.40 tot 1.59. Picklers 2.44 -tot 2.46. Alles per en inclusief baal. Aanvoer 30.350 K.G. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK Ingezonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, telfe. 81431, Amsterdam. Het vorstige weder van de vorige week was oorzaak, dat de prijzen van alle soorten aard appelen hooger gingen. Heden 12 Jan. werden de volgende prijzen gemaakt Zeeuwsche Bonten 4.50 tot 5; idem Blau wen 4.50 tot 5; idem Eigenheimers 4.80 tot 5; BI. en Bonte poters 2.10 tot 2; Flakk. Eigenh. 4.90 tot 5.110; idem Poters 2.40 tot 2.50; Spuische Eigenh. 5 tot 5.20 idem Poters 2.75 tot 2.80; Tesselsche zand Rood- ster 3.25 tot 3.50; Ypolder Blauwen 2.90; idem Bravo 4 tot 4.50; Noord-Holl, Blauwen 2.50 tot 2.90; Friesche Borgers 4.50 tot 4.60; idem Bonken 3.25 tot 3.50; Vlaam- sehe Eigenh. 4.25 tot 4.50; idem Klei Indu strie 3.25 tot 3.50; Mooie blanke Drentsche per 50 kg. 2.50 tot 2.75; idem donkere per 50 kg. f 2 tot f 2.20; Drentsche zand Eigenh. per H.L. 2.50 tot 2.80. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 12 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 486 Runderen, 300 vette kal veren, 1119 schapen of lammeren en 1573 var kens. Prijzen der Yi kg. Koeien 31—35, 44—46 er; 49—51 ct„ kalveren 47J^—52J/£, 65—70 en 80—85 ct., schapen 35—45, dito 28—34 en lammeren 22—27 per stuk; varkens 2323J/£ cl., zouters 23J^ ct. De aanvoer van koeien was flink en de haindel langzaam. De prijzen liepen iets terug. Een enkel prima exemplaar ging nog tot 1% cent boven noteering. Ossen ën stieren geen noteering. Vette kalveren met zeer ruimen aanvoer en slechten handel. Ook hier liepen de prijzen terug. Enkele prima exemplaren gingen nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met grooten aanvoer en iets williger handel. De prijzen waren iets stijver. De aanvoer van varkens was bijzonder groot. De handel aws eenigszins stroef. De prijzen waren een tikje lager. Een prima vleeschvarken ging nog tot Yi cent boven noeering. Zeer zware varkens waren moeilijk te plaatsen. Zouters met gewonen aanvoer en vluggen han del. Hier werd 23J/£ cent besteed. UTRECHT, 12 Januari. Aan de vette vee markt alhier waren heden aangevoerd 246 stuks vee. Hand-el voor de slachtkoeien flauw bij terugloopende prijzed. Prijzen waren als volgt: slschtokeien 1ste soort van 44—51 ct.; 2de soort 4043, 3de soort 3639 ct. De handel voor de vette varkens was eveneens flauw door grooten aanvoer. Vette varkens van 2223 ct„ alles per pond slach-tgewicht. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 12 Januari. Eieren. Aanvoer 75.000 stuks. Prijzen van 5.50 tot 7.50, middelsoort 6.50 per 100. Handel vlug. OUDEWATER, 12 Januari. Kaas. Aanvoer 20 partijen, tezamen 900 stuks, wegende 4500 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk 3536, idem mindere 32—34, handel vlug. ROERMOND, 12 Januari. Eiermijn. Aanvoer 3.600.000 stuks. Kippeneieren 6.50—7.50, kleine dito 5.406.50, eendeneieren 6.507, de 100 stuks. TIEL, 12 Januari. Boter 1.70—1.80 per kg. Eieren 6—7 per 10 Ostuks. Aanvoer 50.000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN enz. ROTTERDAM, 12 Januari. Fijne zaden (Boe- rennoteering)Blauw maanzaad 2628, kar- wijzaad 21—24, koolzaad 12—13.50, kana riezaad 1011, voerlijnzaad 110, blauw- -bloei zaailijnzaad 1113, witbloei zaailijn- zaad 11113 alles per 100 kg. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 12 Jan. Heden waren de prijzen der Aardappelen als volgtBrielsche Eigenheimers 55.30, Zeeuwsche blauwe 4.755, eigenheimers 4—4.50, bonte 4.75 —5, blauwe 4—4.25, Friescheh 4.20—4.50, bravo's 4.505, eerstelingen 2.753, -eigen heimers drielingen 2.80—3. Met iets meer aan voer. Kalme vraag. ROTTERDAM, 12 Januari. (Opgaaf van de marktmeesters). 8010 kg. blauw schoon 0.50 —0.70, 8600 kg. holl. geel 0.40-0.70, 2150 kg. -dauwroot 0.400.70 per kg. Stemming iets flauwer. Vanaf heden worden de berichten van de Centrale Veiling van uien weer opgenomen. RED. De GEDEPUTEERDE STATEN der PROVINCIE ZUID.HOLLAND roe. pen bij deze op de onbekende belang, hebbenden, om te verschijnen in de Openbare Vergadering van hun Col. lege, welke zal gehouden worden in het gebouw van het Provinciaal Bestuur, Korte Voorhout No. 9 te '«.Graven, hage, op Maandag, den 26en Januari 1931, des namiddags te 2 ure, en waarin verslag zal worden uitgebracht inzake het ingevolge artikel 76, 2e lid der Lager Onderwijswet 1920 bij hun College ingesteld beroep van het bestuur der Vereeniging tot stichting en instand» houding van Scholen met den Bijbel te Ooltgensplaat, tegen het B sluit van den Raad dier gemeente d.d 30 Juni 1930, waarbij de door dat bestuur ingevolge artikel 72 dier wet gevraagde medemerking tot vernieuwing van het buizenstelsel der centrale.verwarmings. installatie in de bijzondere school dier Vereeniging werd geweigerd. Rapporteur in deze zaak is het lid van hun College, de Heer TH. HEU» KELS,

Maas- en Scheldebode | 1931 | | pagina 3