fePVIELHOUWED Oemeenteraad Door den Nieuwjaarsdag zullen a.s. week onze beide nummers, zoowel Dinsdag als Vrijdagavondblad, ge combineerd op Woendag' avond verschijnen. H.H. Correspondenten en Agenten gelieve met boven staande rekening te houden Plaatselijk Nieuws. Kerk en School. S3SILT HOEKTE VOOE T7" 3ES "U" "W E Voor de Vrouw Voor de Jeugd. proefde bekwaamheid te hebben kunnen vinden, die de leiding in de lighal op zich kon nemen. Dat het bestuur zich niet vergist heeft, is vol doende gebleken. Zuster van Rossum heeft met de grootste toewijding en ijver de patiënten ver zorgd en juist daardoor medegewerkt de lighal bij de menschen ingang te doen vinden, ja po pulair te maken. Ook de concierge, de heer A. Hoek, heeft met voorbeeldigen ijver zijn plicht gedaan, tegen een belooning, die als zoodanig haast niet genoemd mag worden. Ook hem is 't bestuur dan ook zeer veel dank verschuldigd. Wat het bestuur vooral zeer aangenaam was, dat van verschillende zijden bewijzen van sym pathie werd gegeven. In de allereerste plaats van de verlotingscom missie te Sommelsdijk, die een gedeelte van haar winst, groot 488,93 voor de, lighal bestemde. Dat dit dankbaar aanvaard werd, behoeft geen betoog. En dan de Commissie van bijstand. Toen eeni- ge ingezetenen vrijwillig ongeveer 30 per maand bijeenbrachten, om aan de patiënten melk en eieren te verschaffen, heeft zich op initiatief van den heer A. Baart te Middelharnis een Com missie gevormd uit de burgerij der beide ge meenten, om voor voeding en vervoer der pa tiënten, gelden te verzamelen, opdat èn voeding èn vervoer beter geregeld konden worden. Ver schillende dames stelden zich disponibel om gel den in te zamelen en tot onze groote blijdschap, werk te verrichten, wat ten slotte het eenige doel is van de vereeniging. Met de wensch, dat velen het goede werk der lighal zullen inzien en blijven waardeeren en dat deze nog jaren moge medewerken in 't belang der volksgezondheid, wordt dit verslag beëindigd. Kasverantwoording over 1930. Ontvangsten: Stichtingskapitaal6095.50 Rente Nutsspaarbank45.71 Loterij Sommelsdijk486.93 Schenkingen64.50 Totaal 6794.74 Uitgaven: kan U worden medegedeeld, dat op de lijsten van jaarlijksche bijdrage, voor 351,75 is ge- teekend. Een prachtig resultaaat dus ,in aan merking genomen de tijdsomstandigheden en de stille tegenwerking. Zoowel aan de Com missie van bijstand, als aan de dames, die er zich zooveel moeite voor hebben getroost, past hier een woord van oprechten dank. In aansluiting hiermede werd door dezelfde Commissie bij gelegenheid der „Mitento", hiertoe door het tentoonstellingsbestuur in de gelegen heid gesteld, een verkoop van bloempjes ge houden, die 205.11 opbracht. Zoodat de com missie van bijstand thans, na aftrek der nood zakelijke kosten, over een som van 412.09 beschikt voor vervoer en voeding der patiënten (De penningmeester heeft reeds 100 van de commissie ontvangen). Ook dient te worden vermeld, dat mede op initiatief van den heer A. Baart door vele inge zetenen aan de lighal een luidspreker geschonken werd, zoodat het nuttige met het aangename kon vereenigd worden. De heer Blokland gaf voor dit mooie doel gratis aansluiting en distributie bij de „Centrale", wat door het bestuur zoowel als door de patiënten ten zeerste gewaardeerd wordt. Bovendien gaven talrijke ingezetenen nog op een andere wijze blijk van hun belangstelling. Tot 2 maal toe werd de zuster een gift van 20 van belangstellenden uit andere gemeenten ter hand gesteld. Velen schonken vruchten, soep, eieren enz. Het zou te lastig zijn om alle namen der milde gevers te noemen, maar één naam dient hier zé ker te worden genoemd, n.l. die van den heer K. Doornbos, daar hij gedurende den geheelen zomer de melk 2 cent per liter beneden den verkoopsprijs aan de lighal leverde en dus stellig één der grootste donateurs der Vereeniging mag genoemd worden. En nu de verpleegden zelf. Vanaf 5 Juni tot 7 October, de dag van sluiting, zijn 24 patiënten ter verpleging opgenomen en wel 13 uit Middel harnis en 11 uit Sommelsdijk. Hieronder waren 6 mannelijke patiënten en 18 vrouwelijke. Tien patiënten waren beneden den leeftijd van 10 jaar, de overige boven di'en leeftijd en wel 4 patiënten van 1020 jaar, 5 patiënten van 2030 jaar, 1 patiënt van 30—40 jaar, 1 pa tiënt van 4050 jaar en 4 patiënten van 5070 jaar. Zeven patiënten zijn meer dan 100 dagen verpleegd. Voor de overige varieerde dit aantal dagen nog al, zoodat dit moeilijk te groepeeren valt. Gemiddeld bedroeg het aantal verpleeg- dagen echter voor iedere patiënt 53 dagen. Van verschillende zijden mochten wij vernemen, dat zoowel de geneesheeren als de patiënten over de resultaten' zeer tevreden waren. Een bewijs dus, dat de lighal ten duidelijkste heeft bewezen op het gebied van volksgezondheid uitstekend 421.75 Bouwkosten Lighal 2816.65 118.21 Inventaris Keuken en Hal 33.70 357.11 18.30 1.60 11.60 9.84 Kruidenierswaren 15.40 25.42 Salaris Zuster 24 weken 220.- Salaris Concierge 22 weken 108.— Saldo Nutsspaarbank 2488.02 Totaal 2488.02 Begrooting 1931, Ontvangsten: Rente 85.- 75.- Commissie van Bijstand 400.— Nadeelig Saldo 1931 1200.- Totaal 1760.— Uitgaven: Verzekeringspremie 10.- Onderhoud Tuin 100.— 35.- Diverse onkosten 30.— 520.- Salaris Concierge 260.- 25.— Melk en eieren Vervoer patiënten Afschrijving Lighallen Afschrijving Meubilair Afschrijving Inventaris Afschrijving Ledikanten en Ligstoelen 150, 200, 300, 15, 5, 50, Totaal 1760.- Spoedeischende vergadering van den Ge meenteraad van MIDDELHARNIS op Dinsdag 23 December, des nam. om half 3 uur. Afwezig met kennisgeving de heer Vogelaar. Na gebed en notulen worden een paar inge komen stukken voorgelezen. De kas van den gemeenteontvanger is nage zien ien in orde bevonden. In kas was 5487.445. G. Nieuwland, de smid, wijst op de rioleering in de straat bij hem, die, als niet spoedig ge holpen wordt, verzakking en verscheuring van zijn huis ten gevolge zal hebben. En dit zal dan voor rekening der gemeente komen. Nieuwland, de winkelier, had een zelfde opmerking. De Waal en Bentum vragen spoedig gas en electriciteit en aansluiting op het riool. De VOORZITTER zegt, dat dit in orde kan worden gebracht. Nog is het verzoek ingekomen van den heer G. van Varik om ontslag vóór of op 31 Jan. a.s. als gemeente-opzichter wegens benoeming elders. Al deze stukken zullen nader besproken wor den. Dan geheime zitting voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school, waarbij de Voorzitter opmerkt, dat deze ver gadering expres met het oog op deze benoeming is belegd, omdat als vóór Januari benoemd wordt, de onderwijzer tijdig hier kan zijn. De voodracht luidt: No. 1. C. J. Wildeboer Schut te Hilligersberg; no. 2. J. de Haan te Ede. Na heropening der deuren wordt benoemd de heer C. J. Wildeboer Schut. De heer Van Varik krijgt met 15 Jan. ontslag. SOMMELSDIJK. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de ontvanger dezer ge meente Dinsdag 30 December a.s. zitting zal houden tot het ontvangen van schoolgelden. Bij het vee van een landbouwer onder deze gemeente is een geval van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. L.l. Maandag stonden bij den correspon dent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente 6 werkzoekenden ingeschreven. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 1950 H.L. aardappelen, 915 H.L. paardepeen en 750 H.L. uien. MIDDELHARNIS. Alhier zijn aan de Kaai aangebracht en verzonden 1500 H.L. aardappe len en 400 H.L. koepeen. Als werkloos hebben zich bij den corres pondent der arbeidsbemiddeling doen inschrij ven: 43 arbeiders, 2 letterzetters, 1 schilder, 1 timmerman, 1 metselaar. Totaal 48 personen. Onze dorpsgenoot de heer G. H. Tiemens is te Deventer geslaagd voor het eindexamen Rubber, thee en kinacursus. OOLTGENSPLAAT. Tot bestuursleden van de Landbouwvereeniging „Landbouwbelang" zijn gekozen de heeren-Cor Korteweg Lz. en Jac. van Gurp. OUDE TONGE. De melkprijs is met 0.02 per liter afgeslagen, zoodat de prijs nu 0.14 per liter is. Bij een publieke verkooping van een woon huis en twee perceelën bouwland van de erven J. Duijm alhier is het woonhuis ingezet door C. Snijder op 3375 en het land door denzelfde voor 890 en 900 per gemet. Het snoeisel van het houtgewas rond de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van ruim 50.—. W. W. G. had het ongeluk door het open gaan van een wondje bloedvergiftiging aan zijn hand te krijgen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Alhier heerscht groote werkloosheid onder de landarbeiders,zoodat er j.l. week ruim 80 1 bij de arbeidsbemiddeling stonden ingeschreven. De prijzen der veldgewassen zijn: Aardap pelen 4, poters 2, uien 1.20 en koepeen 0.35 per H.L. NIEUWE TONGE. Door B. en W. alhier is bekend gemaakt, dat het z.g.n. Nieuwjaar- wénschen langs de huizen ten strengste is ver boden. De prijs der melk is alhier verlaagd en gebracht van 0.16 op 0.14 per liter. -Door den mist misleid had de heer S. H, alhier het ongeluk met zijn rijwiel in een sloot terecht te komen. Door toegeschoten hulp werd hij op het droge gebracht, zoodat dit ongeluk mete en nat pak aflitp. -Deze week werden van hier vervoerd 4500 balen uien, 800 balen peen en 1000 H.L. aard appelen. Doordat men hier druk bezig is met het leggen van een onderaardschen kabel, is het straatschufen' voorloopig uitgesteld. Prijzen der veldvruchten: Uien 1, peen 0.30 en aardappelen 4.50 per H.L. DIRKSLAND. De commissie van winterbe- deeling zal voor behoeftige gezinnen zitting houden ter secretarie op 31 December a.s., des n.m. 2 uur. De Kerstfeestviering voor de Zondags school zal plaats hebben Tweede Kerstdag des avonds 5.30 uur in het koor der Ned. Herv. Kerk. De inschrijving voor den dienstplicht lich ting 1932 zal alhier plaats hebben op Maandag 12 Januari a.s. De gemeente is thans weer begonnen met het verschaffen van werk aan werkloozen. HERRINGEN. Het zoontje van den heer H. kwam bij het over een hek klauterfen zoodanig te vallen, dat hij zijn arm brak. MELISSANT. Door de E.F.A.O. is een groo- tere autobus aangekocht, welke plaats biedt voor 32 personen, welke nog deze week in dienst wordt gebracht. Naar men verneemt is door Th. v. d. Klundert een stuk van de schuur bij den verkeersspiegel te Goedereede aangekocht met het doel dit te verwijderen en daar de bestaande bocht dan te verbeteren, hetgeen het verkeer ten goede komt. Onder het vee van den landbouwer v. L. is mond- en klauwzeer geconstateerd. Op de Dinsdagavond gehouden vergade ring tot het oprichten eener zelfstandige Coöp. Broodbakkerij, waren de heeren De Bonte en v. d, Wekke uit Dirksland aanwezig tot het geven van de noodige inlichtingen. Er waren ongeveer een 80 personen opgekomen, waarvan er zich 60 als lid opgaven. Een voorloopig be stuur werd gekozen, bestaande uit de heeren M. v. d. Bosch, A. v. d. Vliet en C. Keijzer. Besloten werd een bakkerij of gebouw te huren en zoo spoedig mogelijk deze in het werk te stellen. Uit het verslag der commissie bleek echter, dat de geruchten over een woekerwinst, welke de bakkers maakten, geheel onjuist zijn, daar de prijzen geen verschil maakten. STELLENDAM.* Op de algemeene verga dering j.1. Vrijdag van de Generale Dijkagie werd besloten om de pacht van de weihuur met 13 a 14 te verlagen. GOEDEREEDE. Vervoer uien: plm. 1400 balen. -De schubbenvisscherij is afgeloopen. Ze worden niet meer opgekocht. Garnalen zijn scvhaarsch, er werden de vorige week slechts 3—10 kilo per getij gevangen. Werd het zand voorheen gratis uit de duinen gehaald, nu moet voor een wagenvracht 10 cent en voor een autovracht 20 cent betaald worden. Toch niet duur. OUDDORP. Met het garnalenvisschen is de vorige week zoo goed als niets verdiend. Met het kuilvisschen werd per week en per schuit 100 kilo bliek aangebracht. SOMMELSDIJK. Zondagavond a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening plaats hebben. Aangifte daartoe zal kunnen geschieden Vrijdagavond a.s. 7.30 uur in de consistoriekamer. -* Geslaagd voor het diploma aan den Landbouwhutshoudcursus de volgende dames Marie Roodzant, Dirksland Willy Kastelein, Sommelsdijk; W. Nelis, Nieuwe Tonge; N. Schipper, Nieuwe Tonge M. Verweij, Nieuwe Tonge; A, Mosselman, Nieuwe Tonge; Warnaer, Dirksland K. Mastenbroek, Middel» harnis J. v. Oostenbrugge, Dirksland M. v. Beek, Sommelsdijk B. Deijs, Sommelsdijk M. Mijs, Sommelsdijk N. Pape, Sommelsdijk H. v. Zetten, Sommelsdijk. MIDDELHARNIS. Tot Hoofd der op 1 Mei 1931 te openen Ned. Herv. School is be» noemd de heer D. Jansen, onderwijzer aan de Da Costa>School te Rotterdam Zuid. Bij de Geref. Kerk alhier zijn ter verkie» zing van 2 Ouderlingen en 1 Diaken, de vol» gende candidaten gesteldC v. Dijk, J. H. Dijkers, J. v. d. Poel en M. Gideon voor Ouderling, en voor Diaken, M. J. Vroeginde» weij en A. Nieuwland. De Oogstcoilecte gehouden in de Geref, Gemeente alhier, heeft opgebracht f 374,—. Vrijdagmiddag zal in de Geref. Kerk met de kinderen der Zondagsschool Kerstfeest ge vierd worden, onder leiding van Ds Zeilstra, en Vrijdagavond 6 uur zullen de kinderen van de Zondagsschool in de Ned. Herv. Kerk Kerstfeest vieren, onder leiding van Ds Dek» kcr uit Nieuwe Tonge. Tot collectanten bij de Ned. Herv. Kerk zijn benoemd de heeren M. v. d. Velde en M. Blok. OOLTGENSPLAAT. De heeren C. Korte, weg Lz., W. den Braber en J. W van der Linde, hebben hun benoeming tot Ouderling en Diaken in Ned. Herv. Kerk aangenomen, en de heer H van Nieuwenhuijzen is be^ noemd tot tijdelijk President" Kerk voogd. DIRKSLAND De in de N. H Kerk alhier gehouden collecte voor het leerstoel» en studie, fonds van den Geref Bond bracht f95,-op, Ring Flakkee van Ned. Herv Jongver, op G. G„ gehouden 18 Dec. te Dirksland. De Voorzitter opent deze vergadering door te laten zingen Ps 25 6, gaat voor in gebed en leest dan Mattheüs 19 1—26, waarna hij hierover zijn openingsrede uitspreekt. Na lezing der notulen leest vr. Osseweijer van Den Bommel zijn inleiding over »Gene. sis 37« voor, waarop een levendige bespreking volft. Na een korte pauze en het zingen van Ps. 105 1, levert vr. Jansen van Dirksland een inleiding Vad. Gesch over »Maarthen Harpersz Tromp*. Dan volgt nog een in» leiding Kerk Gesch. getiteld »De morgen» schemering van het Protestantisme* door vr. Dorst van Herkingen, waarop een korte be» spreking volgt. In de rondvraag worden eenige dingen in 't belang der Ring besproken, dan wordt ge» zopgen Ps. 65 1, waarna de Voorzitter op gebruikelijke wijze sluit. HERRINGEN. De viering van het Kerst» feest met de kinderen van de Zondagsschool zal D V. plaats vinden op Maandag 29 Dec. in de Herv. Kerk waar ouders en belang» stellenden met de kinderen worden verwacht. MELISSANT. Tot ouderling in de N. H. Kerk is herkozen de heer Joh Baart en tot diaken gekozen de heer Joh. Tieleman. Tot ouderling en diaken in de Ger. Kerk zijn herkozen de heeren A J. Baart en M. Wiegel. OUDDORP. De oogstcoilecte in de Geref, Kerk heeft 100 gulden opgebracht. LIJST 21 VAN DE 52e JAARCOLLECTE VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Transport van lijst 20 f 81.192,37 Doezum 125,— Musselkanaal165,— Nieuwe.Pekela Ix> 110,25 Oude.Pekela98,— Visvliet 93,— West-rlee 197,- De Wilp62,65 Zijldijk79,25 Burum90,85 Opeinde58,- Gasselternijveen250,- Hoogeveen126,40 Westerbork143,75 Notter108,72 Oldemarkt135,98 Vriezenveen128,70 Bunnik121,-*} Haarlemmermeer O.Z. (Rijk) 220,— Westzaan 55,— Gorinchem26405 Leimuiden41,83 Reeuwijk129,37 Sommelsdijk235,— Koudekerke (Dorp)51,85 Nieuwdorp.j»44,46 Totaal van 525 Loc.»com. f 84.327,48 Oldemarkt en Vriezenveen hebben hun plaats in de rij der werkzame Locale comité's weer ingenomen. Mr. J. J. HANGELBROEK, Adj. Secr. van de Unie »Een School met den Bijbel* THUIS KOMEN ETEN. Zoo is hét de regel in elk goed gezin. Des morgens zwermt in menig gezin een aantal leden de deur iuit naar kantoor en winkel of werkplaats en school. Maar als het etenstijd is, kom'eri ze allemaal van verschillend^ kanten opdagen en gaan naar huis. De groocl J kinderen, die al in betrekking zijn. De kleinen, die op school gaan. Allemaal op huis aan om té eten. Als het tijd is, komen ze thuis eten. Thuis, Natuurlijk. Ze vallen niet bij een goede kennis binnen. Ze blijven niet bij een familielid. Ze trekken niet op het restaurant af, maar ze gaan naar huis. Het is toch wel een heerlijke gedachte, dat we ieder jaar weer in de intimiteit van ons gezin het groote Kerstfeest mogen herdenken. En wat een zegen, dat we het in ons land nog zoo vrij en naar eigen overtuiging mogen doen. Ik las deze week, dat de Sowjetregeering in Rusland haar ongelukkige onderdanen verboden had c*m denneboomen te hakken voor Kerst- boomen, onder voorwendsel, dat de bosschën niet beschadigd mogen worden door onoordeel kundig kappen der boomen. Ik voor mij ben niet gesteld' op een Kerst boom bij het Kerstfeest, onze gedachten moeten bij de kribbe zijn en geen onnoozele afleiding zoeken bij schitterlichtjes, die men in café's ook aantreft. We hebben ons ook hier te wachten voor wereldgelijkvormigheid. Maar bij de Russische regeering zit er na tuurlijk een ander motief achter. Deze wil het Kerstfeest zelf bij de gedachtenis van het volk uitroeien. Hier spreekt de Christus-haat. Hoe gezegend is daartegenover ons landje En dan denk ik ook aan zoovele landen, waar de menschen door allerlei rampen geteisterd worden. B.v. de ramp op midden-Java, waar vele men schen krankzinnig zijn geworden van angst, zoo als de bladen melden door de ramp van den vuurspuwenden berg. En dan de ellende in China: De revolutie en de oproeren in andere landen. En ten slotte, wat eigenlijk nog het ergste is, de millioenen, die ook denken Kerstfeest te vie ren, maar daarbij niet denken willen, omdat ze niet gelooven, aan de geboorte van den Zoon van God, ons tot zaligheid gegeven. Laat ons dankbaar zijn. En zorgen, dat we in onze gezinnen een rijk Kerstfeest kunnen vieren. Laat de gedachtenis van de geboorte van onzen Heiland 'en Zalig maker in het middelpunt staan. Laat het niet ontaarden in familiefeestjes. En vooral van onze moeders wordt op dit groote feest veel geëisoht. De kinderen hooren er over praten, gaan mischien naar de Zondags school en hun hartje is er vol van. Laat ons met groot geduld naar onze kinderen luisteren. Hun Kerstverhalen met groote belangstelling aan- hooren en hen helpen op de juiste wijze kinder lijk Kerstfeest te vieren. Dat zal ons en onze kinderen tot rijken zegen zijn. M'n beste nichtjes en neefjes! Als jullie de krant krijgen is het vacantie. Vacantie, omdat we het Kerstfeest zullen vieren. Wat Kerstfeest voor ons beteekent, zal je al wel verteld zijn door Moeder en ook op school heb je de Kerstgeschiedenis hooren ver tellen. Dan weten jullie wel welk een heerlijk feest het is. Ik hoop, dat jullie allemaal een heerlijk Kerstfeest mogen vieren. Nu moet ik ook nog vertellen wie dezen keer de prijswinners zijn CORRIE SCHAAF te DIRKSLAND, Verraden en verkocht. MIEN VAN DER KEMP te ANDELST, Daan, de dappere. GRETHA VAN DER KEMP te ANDELST, Haantje de voorste. Zoo hoor, dat zijn er weer drie tegelijk. Een nichtje dacht, dat ze al te laat was voor den teekenwedstrijd. Maar dat is lang niet zoo. Tot 9 Januari mag je inzenden. Allen een heel prettige vacantie van jullie TANTE TRUUS. Leendert M, B. te Rotterdam. In dezen tijd zijn er haast altijd heel veel prettige dingen in 't zicht. Ik vind sneeuw ook wel mooi, maar ik hoop, dat wij er in de vacantie nog maar niet van profiteeren. Jij kunt al een mooie schil derij maken. En als Vader het dan nog ver nist is het heelemaal kant en klaar. Dank voor je nieuwe raadsel. Sibilia N. te Zuidland. Nu weet ik zoo on geveer waar je woont. Ik zal morgen goed kijken als ik er langs kom. Zoon dagje naar Rotterdam vind je natuurlijk wel prettig. Misschien hoef je nu jje bril niet meer te dragen. Dat kan soms zoo meevallen. Vertel me maar eens gauw hoe je het dagje in Rotterdam gehad hebt. Gretha van der K. te Andelst, Gefeliciteerd met de benoeming van Pa. Ik wist het groote nieuws al voor ik je brief kreeg, want ik had het in de krant gelezen. Alfen is een flinke plaats, 'ik ben er al e'en paar keer geweest. Ik kan me best begrijpen, dat je het prettig en ook verdrietig kunt vinden. Dat kan in zoo'n geval wel samengaan, want je moet er zooveel liefs en bekends verlaten. Tante L. en oom J. M. de hartelijke groete van Gretha. Mientje van der K. te Andelst. Wel daar zal ik aan moeten wennen om te zetten Alphen aan den Rijn. Is jullie nieuwe kerk mooi Wat heb jij een massa gekregen met St. Nicolaas.. Ik zou alles wel eens willen zien. Niets gezellig hè, als moeder een dag weg is. Ik vond het vroeger ook echt naar hoor.. Anna M. te Dirksland. Hartelijk dank voor dat leuke kiekje. Daar ben ik erg blij mee. Jij hebt heel wat gekregen. Geen wonder dat je er blij meer was. Ik hoop voor jou en Tante beide dat Tante gauw heelemaal beter is, anders zal er van de logeerpartij niet veel komen. Wat heb jij een langen brief geschreven. Kees M. te Dirksland. Zoo'n passerdoos is een fijn cadeau. Je kunt hem nu al gebruiken voor onzen wedstrijd. Niets leuk als je vriend een paar dagen moet binnen blijven. Waar ben je naar toe geweest op je tocht? Ben je nog in de buurt geweest? Dank voor al die nieuwe raad sels. Arie W, te Stad aan 't Hraingvliet. Nou of ik dat boek ken. Wie zou de avonturen van mijnheer Prikkebeen niet kennen. Hij zei tegen zijn zuster Lieve zuster Ursula, ik a naar Ame rika. Die zuster nou dat was er eentje. Wat is het boek een grappig boek hé Zeg jij hebt zeker wel aardig gerookt, na St. Nicolaas, toen je sigaren en sigaretten gehad hebt. Maar ik denk dat ze van een soort waren die ik ook wel lust. Japie W. te Stad aan 't Haringvliet Jij wordt nu ook al een trouwe briefschrijver. Ik denk jij bent nu ook al eèn flinke jongen geworden sinds ik je gezien heb. Die teekening was ook prachtig. Jan W. te Stad aan 't Haringvliet Wat een blad met sommen heb jij al gemaakt, 't Is schitterendDaar zijn al moeilijke bij. Vind je het fijn dat je nu al vacantie hebt Dan kun nen jullie weer een heele dag spelen met elkaar. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet, 't Is een mooie club om fijne spelletjes te doen. Maar nu zullen jullie toch niet veel kunnen doen. 't Is buiten ongezellig en koud en de wegen lijken wel modderpap. Wat zullen jullie nu aan 't raadselen zijn, nu je er een boek voor hebt. 't Is heel wat om vijftien teksten van buit ente leer'en. Je moet er nu zeker nog een paar bijleeren Leuk, dat Hansje altijd zoo lief is. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet. Hebt je al gespeeld met dat spel Ik deed het vroeger ook zoo graag. Je kunt het met een heel clubje doen. Heb je die boeken al uit of bewaar je die voor de vacantie. Je bent al een mooi eindje op weg als je die psalmen spelen kunt. Die teeke- ke.ning is mooi. Maak je er nu nog een voor de wedstrijd Arendje K. te Dirksland. Ik ben blij dat je het boekje zoo mooi vind. Heb je het al heelemaal uit Heb je het naaidoosje al gebruikt Het is nu de tijd voor leuke handwerkjes te doen. Nog gefeliciteerd met de verjaardag van Moe. Rinus K. te Dirksland, Nu weet ik heusch niet hoe ik het heb hoor. Vorig'en keerstond er onder den brief Lauwe en nu heb je er een anderen naam onder gezet, 't Is makkelijk als je kiezen kunt. Ik ben zoo rijk niet, want ik heb maar één voornaam. Heb jij het boekje al gelezen Ook een prettige vacantie. Aren K., te Dirksland. Wel ben je weer eens present in ons hoekje. Daar doe je goed aan. Het is al lang geleden dat ik wat van je hoorde. Zoo'n vulpen is nog eens 'n pracht cadeau, daar heb je wat aan. Het is nu buiten niet veel ge daan. In 't Korteweegje is het nu wel vuil, maar je zult eens zi'en hoe het later opgeknapt is als alles klaar is. Van de zomer zal het fijn wezen om te fietsen. Corrie S., te Dirksland. Laat ik je eerst eens hartelijk dank zeggen voor de mooie foto. Wat staan jullie daar duidelijk op. Nu zal ik je wel kennen als ik je tegen kom. Ik ben echt blij hoor dat je me dat kiekje gestuurd hebt. Jou St. Ni- colaascadeaux maken samen een heele lijst uit. Is alles al op Dan kan ik niet meer komen meesnoepen. Die warme pantoffeltjes komen in den winter goed te pas. 't Was een lang tele foongesprek hoor, Dat zullen we wel dubbel moeten betalen. Henk W, te Ooltgensplaat, Wat heb je al lemaal al gemaakt met je mecanodoos Dat is nog eens fijn speelgoed he Daar kun je wel een heele winter mee spelen en dan verveelt het ong niets. Ik had je wel eens willen zien als Nee ik verklap het niet hoor Maak maar een mooie teekening voor den wedstrijd. Johanna van den B. te Oude Tonv,. Ik kan me indenken dat je het met St. Nicolaas druk gehad hebt. Maar dat is nu voorbij, 't Is fijn dat je zoo kon helpen. Die teekening was niet te laat want tot 9 Januari mag je inzenden. Henk S., te Middelharnis. Had je niet meer op St. Nicolaas gerekend. Ik dank nog wel hoor. Ik ben dan maar wat blij, dat St niet zegt het is alleen maar voor jonójens en meisjes. Leuk dat hij ook nog om jou gedacht heeft. Mij is hij natuurlijk niet vergeten. Verbeeld je, ik had re wel 14 dagen extra goed voor opgepast. Dat geloof je zeker wel. Jan D., te Melissant. Wel jij bebt dan al kranig je best gedaan met teekenen. Dat versje is fijn. Als je goed kunt spelen kom je maar eens bij mij, want ik hoor o zoo graag muziek. Is het heel moeilijk om te leeren Vader en moeder de groeten terug. Van eien paar nichtjes en neefjes kreeg ik door misverstand de briefjes te laat in mijn bezit, die worden volgende week beantwoord. De oplossingen zijnt I. Ijsbaan. II. Roos, aster. III. Schildersezel. Nieuwe raadsels I. Ingezonden door Kees M. te Dirksland Welke ring ruikt II. Ingezonden door Kees M„ te Dirksland: Het brandt en het brandt niet. Wat is dat III. Ingezonden door Kees M. te Dirksland: Welke oor en hooren niet? De oplossingen kunnen, met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres, tot Vrijdag 2 Januari worden gezonden aan TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 4