Kerk en School. Correspondentie. Verkoopingea Marktberichten Plaatselijk Mieiaws, 11 k-g Gelieve Uw Nieuwjaars advertentie voor dit blad reeds NU op te gevenI! INTREDE Ds. P. A. ZEILSTRA. aangeboden groot 10.20 terwijl ik maar bijna 13 K.W.U. verbruikt had, Inplaats van j U,JO per K.W.U. komt eik K.W.U. mij nu op de ab normale hooge prijs van 0,80 plusminus. Ik weigerde de mij aangeboden kwitantie van 10,20 te betalen, daar ik meende schuldig te zijn 13 maal 35 cent. Het gevolg van deze weigering was, dat enke le uren daarna, eenige heeren der E.M.G.O. on der leiding van Ir. Pleyte, mij nogmaals de kwi tantie aanboden ad 10,20, welke ik echter weer weiQerde te betalen, met de mededeelinQ, dat ik gaarne genegen ben te betalen hetgeen ik schuldig ben, maar dat ik met vastrecht niet ac- coord ga, en onder deze voorwaarden geen licht wensch Onmiddellijk daarop werd een stop verwijderd 'en één der kastjes verzegeld, zoodat ik zonder licht kwam te zitten. Gelukkig was ik niet zoo voorbarig geweest mijn gaslampen op te ruimen, zoodat dit euvel spoedig hersteld was. Op mijn vraag of er een beroep in deze zaak mogelijk is, werd met „neen" beantwoord. Kortgeleden werd er door bovengenoemde Maatschappij een boekje verspreid, waarin op vele plaatsen te lezen staat, dat de P")s Per K.W.U. niet meer zal bedragen dan U.dh. In verband met dit laatste heb ik ook elec- trisch licht genomen. Nu het gekke van het gevalIk wil betalen mijn verbruikte K.W.U. ad 0,35, met het re sultaat dat ik van licht verstoken word Stel dat ik in de zomermaanden verbruik t KWU. met een maandelijks^ vast recht van vier gulden zou de prijs per K.W.U. bedragen 1.10, terwijl de meterhuur bmten beschouwing Het resultaat is dan, dat de E.M.G.O van mij kleinverbruiker een aardig spaarpotje krijgt. Wanneer ik sparen wil, breng ik het niet bij de E M.G.O. Het doel van dit schrijven is, om meerdere menschen, die nog niet zijn aangesloten te waar schuwen, wat hun te wachten staat. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. R M STEUR Middelharnis. Naar aanleiding van hierboven geplaatst in gezonden stuk van den heer N. M. Steur, zou den wij gaarne een kleine toelichting 9e^®n; De heer Steur deelde ons mede, bij de tweede aanbieding der kwitantie, dat hij geen vastrecht wenschte te betalen, doch 35 cent per verbruikte K.W.U. Wij hebben hierop geantwoord, dat het vastrecht-tarief algemeen geldend is en dat ieder in dit tarief valt, waarop deh eer Steur te ken nen gaf, dat hij dan geen gebruik meer wenschte te maken van het electrische licht. In onze tarieven wordt in art. 9 het volgende gezegd: „Indien blijkt, dat een verbruikei- voor de in een vol jaar afgenomen hoeveelheid electriciteit volgens het woonhuisabonnement voor licht en huishoudelijk gebruik, inclusief het vastrecht, doch exclusief meter- 'eri installatiehuur, meer dan gemiddeld 35 cent per verbruikte K.W.U. heeft betaald, zal hetm eerdere dat hij hiervoor betaald heeft door de vennootschap worden ge retourneerd." Waaruit blijkt, dat de bewering van den heer "■-* S., dat hij plusminus 80 of 110 cent per K.W.U. betaalt, onjuist is, terwijl in de Algemeene Voorwaarden art. 115e lid, het volgende voor komt „De verplichting tot betaling, behoudens na dere berekening, wordt niet opgeschort, wanneer een verschil van meening over de grootte van het verschuldigde bedrag bestaat." Door den heer Steur is een verklaring onder teekend, waarin de onderteekenaar zich ver klaart te onderwerpen aan de Algemeene Voor waarden (art. 11, 5e lid). Had de Steur voor hij tot het electrficeeren van zijn huurwoning overging, tevoren aan ons kantoor inlichtingen gevraagd, wellicht zou een 'en ander niet zijn voorgevallen. U dankend voor de plaatsruimte. DIRECTIE N.V. E.M.G.O. SOMMELSDIJK. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 2850 HX. aardappe len, 2100 H.L. uien en 1085 H.L. paardepeen. Tegen een inwoner uit Ouddorp is alhier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement. L.l. Maandag stonden bij den Correspon dent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente 10 werkzoekenden ingeschreven. Door bemiddeling van den beëedigd make laar W. J. Nijgh te Middelharnis, is de schuur van den heer K. Goudswaard, staande aan het Kortewegje, ondershands verkocht aan den land bouwer J. Nipius. De uitslag van de door den Bijzonder Vrij- willigen Landstorm alhier gehouden schietoefe ningen is als volgt Scherpschutters: J. Bom, G. van Driel, L. Mastenbroek, J. J. Bienefelt, J. Tieleman, J. Hollaar, Job.é Kievit, A., Groenendijk en D. Kieviet. Schutters le klasse: A. van der Baan, T. van den Boogert, J. H. Dijkers, H. Fris, Grooten- boer, L. Kievit, W. Lodder, A. Peekstok, H. van der Put, Jan Schellevis, C. Slui, J. Spee, L. Tanis, A. Vis, A. Vis van Heemst, D. van der Vlugt, J. Vogelaar, H. Wildeboer, Jan C. Kievit, C. Knape, J. Jordaan, J. Kamerling, J. Slui, W. Vroegindeweij, A. Hollaar, L. Lemsom en J. Blok. De overige leden zijn schutters 2e klasse. A.s. Vrijdagmorgen zal in deze gemeente het algemeen straatschuren plaats hebben. Bij nalatigheid zal proces-verbaal worden opge maakt. MIDDELHARNIS. Aan de tramhaven alhier zijn gedurende de suikerbietencampagne 1930 gelost in totaal 2934 wagons suikerbieten. 7" Zaterdag stonden bij den correspondent der Arbeidsbemiddeling ingeschreven: 31 landarbei ders, 2 typografen, 2 visschers, 1 metselaar en 1 timmerman. Totaal 37 personen. Alhier zijn aan de Kaai aangebracht en verzonden 1900 H.L. aardappelen, 400 balen uien en 200 balen koepeen. Tot bestuursleden van de Anti-Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" zijn ge kozen de heeren C. v. d. Waal, M. Gideon en Joh. Struijk. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het schu ren der straten in deze gemeente is gegund aan P. Saarloos voor 59.50. Op Zaterdag 3 Januari a.s., des n.m. 2 uur zal gelegenheid bestaan tot kostelooze in- en her inenting ten huize van den gemeentegeneesheer. Op Zaterdag 3 Januari a.s., des voorm. van, tot 11 "ur zal gelegenheid bestaan tot inschrijving voor den dienstplicht lichting 1932. De prijzen der veldvruchten waren voriqe :Pt<'nVÏISShÏ. "X De laatste suikerbieten zijn vorige week vervoerd naar Puttershoek door'schipper Jellr iPm1! B°j™L- Bi* d,eT correspondent der arbeidsbemiddeling staan 17 werkzoekenden in geschreven, Vervoerd: 3044 H.L. aardappelen, 400 H.L. uien en 350 H.L. koepeen. Bij J. v. d. M. alhier ontstond j.l. Maan- dag een begin van brand in een kleerenberg- 1 plaats. Door tijdig ingrijpen van den gemeente veldwachter en J. van Dijk, die door emmers water den brand wisten te blusschen, werd er ger voorkomen. Ter gemeentesecretarie liggen gedurende een maand ter inzage eenige uitkomsten van meting en schatting ingevolge de wet op de grondbelasting. OOLTGENSPLAAT. Jongelieden, geboren in 1912, kunnen zich tusschen 1 en 31 Januari voor den dienstplicht laten inschrijven, speciaal wordt hiervoor zitting gehouden in het Gemeentehuis Donderdag 8 Januari ten 7 uur. Vorige week zijn verscheept: 39660 K.G. aardappelen, 38500 K.G. uien, 30895 K.G. koe peen en 23715 K.G. poters. Uitslag schietwedstrijd B. V. L., Motor corps en Luchtwacht J. W. Korteweg 96 punten, G. H. L. de Bruin 94 p., H. Troost 94 p., A. van Dam 93 p., J. C. Birkhoff 91 p., J. J. van Ree 91 p., S. van der Mast 88 p., A. C. de Bruin 87 p., G. C. van den Berg 82 p., H. van Rossum 79 p., A. de Vos 78 p., J. Duim Wz. 77 p., B. Oor beek 77 p., J. van Putten 71 p., Joh. van den Tol 67 p., A. J. de Ruiter 62 p., W. van Dam 55 p., P. van Kempen 53 p., A. van der Griend 49 p., L. Jordaan 28 p. -- Naar men verneemt zal Dinsdag 23 dezer het gewone jaarlijksche straatschuren plaats hebben. Ieder zal dan het gedeelte voor zijn woning moeten schuren. - Bij den landbouwer A. J. G. van Rossum is onder het vee mond- en klauwzeer uitgebro ken. OUDE TONGE. Het schuren van straten en pleinen in deze gemeente is opgedragen aan W. Kauffman alhier. G. v. V. had het ongeluk tegen de auto van C. O. te rijden, zoodat hij zijn kleeren scheurde, maar gelukkig geen verwonding opliep, omdat hi; den tegenovergestelden kant uitviel. - Mej. A. van Noord had het ongeluk haar arm te breken met het opstaan, zoodat genees kundige 'hulp moest worden ingeroepen. Heden is de vrouw overleden. Bij een publieke verhuring van twee per- ceelen land van het Diaconie Armbestuur der Ned. Herv. Kerk waren C. Hameete voor OU en D. Slinger voor 110 per gemet de hoogste bieders. NIEUWE TONGE. Ten huize van den ge- ireentegeneesheer Dr. C. van Gelder alhier zal op Dinsdag 23 Dec. a.s. de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze in- en herinenting. Bij Gebr. Vroegindeweij alhier is de be smettelijke ziekte mond- en klauwzeer onder het vee uitgebroken. Deze week werden van hier vervoerd: 3600 balen uien, 400 balen peen, 1004 H.L. aardappelen en 400 H.L. poters. - Vrijdag 19 December a.s. zal het jaar lijksche schuren van straten, stegen en pleinen plaats hebben. Daarna zal door B. en W. schou wing worden gehouden. De inschrijving voor den dienstplicht lich ting 1932 zal voor deze gemeente plaats hebben op Donderdag 8 Januari a.s. Doordat de heer O. uit Middelharnis met zijn auto moest passeeren, kwam dhr. N. alhier in het Korteweegje met zijn kar in de sloot terecht. Door toegeschoten hulp en veel mate- rieele schade liep dit ongeluk af. Door de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier is aan pachters, die op tijd betalen, een korting van 10 toegestaan. DIRKSLAND. A.s. Vrijdag zal het jaarlijksch straatschuren moeten plaats hebben. Tegen enkele jeugdige personen werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens straatschenderij. HERRINGEN. De arbeider J. C. v. P. had vorige week het ongeluk een zware plank op ten zijner voeten te krijgen, waardoor een teen verpletterd werd. De getroffene moest direct medische hulp inroepen, en kan voorloopig geen werkzaamheden verrichten. Heden Dinsdagavond zal ter beëindiging van het oefeningsjaar door den B. V. L. de jaarlijksche schietwedstrijd worden gehouden, waarvoor inaar we hopen veel animo zal be staan. In deze woelige tijden heeft eider, meer dan ooit, pal te staan voor de heilige erve onzer vaderen. Het plan bestaat tevens om bij voldoende d.elname voor eigen rekening nog ge durende enkele weken de schietbijeenkomsten te houden. -Voor de aardappelen werd in de afgeloo- pen week geboden 3.50 per H.L., peen 0.25 en uien 1per H.L. GOEDEREEDE. Onze vroegere dorpsgenoot J. Lodder C.Jz. is aan de Techn. Hoogeschool te Delft geslaagd voor 't examen propadeutisch scheikundig ingenieur. Door A. C. den Eerzamen is een post duif gevangen, gemerkt Belg 294067374. De inschrijving voor de Nat. Militie voor jongens, die geboren zijn in 1912, zal plaats hebben op 9 Jan. 1931, voorm. 1012 uur, ter Secretarie. Zaterdag stonden 5 werklooze arbeiders ingeschreven. Laatstleden week werden door de garna- lenvisschers 20—30 kilo per dag per vaartuig gevangen en door de kuilvisschers 10.40 kilo schubben per week. Vorige week werden plm. 1200 balen uien vervoerd. Door den dikken mist kwamen op den hoek van de Westerlooschen dijk de autos van den heer G. alhier met de petroleumauto APC in botsing. Persoonlijke ongelukken kwamen nietv oor, slechts geringe materieele schade. Ingekomen: Mej. A. A. Moerman van Den Briel, P. 't Mannetje van Rotterdam en Chr. v. d. Ouden van Herkingen. STELLENDAM, Vrijdag vergaderde de A.R. Kiesvereeniging. Punt 1. Stemming voor de csndidaten voor de Prov. Staten. Punt 2: In- leding door L. J. Vogelaar over Volkskarakter der A.R. partij. Na eenige bespreking over dit onderwerp sloot de voorzitter de vergadering. OUDDORP. Daar de uitoefening van de garnalenvangst in de nabijheid niet meer loo- nend is, zijn van hier twee motorvaartuigen naar Den Helder vertrokken, om daar in de Noordzee hetb edrijf uit te oefenen. Wanneer dit met goeden uitslag gaat, zullen wel meerdere vaartuigen spoedig volgen. Het plan is dan om eenige weken achter elkander weg te blijven. Men vertelt ons, dat de pachten van landerijen, in het bezit van de Diaconie der Herv. Gem., met 25 zijn verlaagd. De garnalenvisschers vingen de vorige week per dag en per vaartuig slechts 20 a 30 kilo. Een schrale verdienste voor de visschers alzoo De afdeeling van den B. V. L. houdt Zaterdag van 5.30 tot 8 uur haar schietoefenin gen. Er wordt op groote opkomst gerekend. Wegens plaatsgebrek blijven enkele berichten van Ouddorp overstaan. (Wij werden door de vriendelijkheid van de uitgevers der „Merwebode" in staat gesteld onzen lezers bovenstaande foto van Ds. Zeilstra, predikant der Geref. Kerk te Middelharnis, aan tc bieden). Nadat de nieuwe leeraar der Geref. Kerk te Middelharnis, Ds. P. A. Zeilstra, des morgens door den consulent Ds. Schaafsma van Den Bommel was bevestigd, deed Zijn Eerw. 's av. zijn intrede onder zeer groote belangstelling. De prediker had tot tekst genomen 1 Tim. 1 vers 15: „Dit is een getrouw woord en alle aanneming waardig, dat Christus Jezus in de wereld gekomen is om de zondaren zalig^ te maken, van welke ik de voornaamste ben". De prediker had zijn stof in drie punten ver deeld: ten eerste: wat de inhoud des Evangelies is; ten tweede: de zekere geloofwaardigheid des Evangelies; ten derde de rijke troost des Evan gelies. Na de bediening van het Woord, waarna met groote aandacht geluisterd werd, richtte spr. zich tot Ds. Schaafsma, hem hartelijk dankend voor de dién morgen gesproken woorden. Spr. dankte ook den kerkeraad voor zijn tegemoet komende houding, alsook de leden van de com missie van beheer voor het in orde brengen van de pastorie, waarvoor spr. ook namens zijn echtgenoote hartelijk dank zegt. Zij waren bei den zeer verrast door de steun, die in stoffelijk en geestelijk opzicht vanuit, deze gemeente ge boden werd. Spr. richt zich met waardeerende woorden tot den koster en diens vrouw en hoopt dat het ook hun verlangen mag zijn steeds meer een dorpelwachter te mocjen zijn in het huis des Heeren. Ook den organist wenscht spr. toe de krachten om zijn gaven te ontplooien bij het begeleidend spel voor de gemeente. Spr. merkt op, dat hij veel voor de jeugd voelt en veel belang stelt in den arbeid der jeugdvereenigin- gen. Spr. hoopt, dat ook met de daad te toonen. Hij hoopt op de medewerking der ouders voor trouw catechisatiebezoek, en wijst op den plicht de kinderen op te voetden en te doen opvoeden overeenkomstig de doopsbelofte, zoowel in de catechisatie als op de school met den Bijbel, <fpdat het zaad der kerk worde opgevoed tot het doen der belijdenis en het gebruik van het Heilig Avondmaal. Den burgemeester wijst spr. op de roeping der kerk te bidden voor allen, die in hoogheid zijn, opdat het volk een stil en ge rust leven mag leiden in alle eerbaarheid en godzaligheid. Daartoe zal ook de Dienst des Woords moeten medewerken en alzoo is de kerk nog een machtig bolwerk tegen den wassenden stroom van den Revolutiegeest dezer dagen. Spr. verblijdt het, dat de burgemeester tevens lid der Geref. Kerk is en hoopt op een vriend schappelijke samenleving en samenwerking. Spr. bidt, dat het Chr. onderwijs, dat te dezer plaatse gegeven wordt, Gods zegen in rijke mate mag ondervinden. Ook aan dit onderwijs zegts pr. zijn steun toe en hoopt ook hier op goede samenwerking met de onderwijzers. Zich richtend tot de vertegenwoordigers der genabuurde kerken, merkt spr. hen op, dat zij wel kleinek racht hebben, maar bidt dat ook hun een geopende deur mag zijn gegeven. Gaarne zal spr. hen ten dienste zijn. Ook in de classis Brielle hoopt spr. op goede samenwerking. Wel zijn we naar Gereformeerd kerkrecht zelfstandige kerken met autonome bevoegdheid, maar de onderlinge samenwerking is nuttig en noodig. Spr. gedenkt ook de zending, die door deze kerken gedreven wordt en hoopt daaraan zijn krachten te geen en in alles hoopt spr. een verkondiger te zijn van het Evangelie, dat Chris tus Jezus in de wereld gekomen is om zondaren zalig te maken. Hierop nam Ds. Schaafsma het woord en zeide op verzoek van den kerkeraad van Middelharnis den beroepen leeraar een hartelijk welkom toe te roepen in deze gemeente. Dit doet spr. ook namens de gemeente zelf. Velen waren zeer verblijd, dat Ds. Zeilstra het beroep aan nam en dat deze gemeente weer een eigen her der 'en leeraar kreeg. Spr. heeft er bij de cate chisanten op aangedrongen, dat zij maar veel aan Ds. Zeilstra zouden schrijven: „komt U toch alsjeblieft". Als zij dat niet gedaan hebben komt dat uit schuchterheid, maar als ze ge weten hadden, wat ze nu van hem weten, zou den ze het ongetwijfeld gedaan hebben. Het spijt spr., dat hij de eenige vertegenwoordiger uit de classis Brielle is. Namens deze classis dankt spr. voor de woorden, welke Ds. Zeilstra tot de classis gesproken heeft. Ds. Zeilstra heeft èn in zijn gebed èn in zijn pas gesproken woord al zóó veel doen blijken van zijn liefde voor de zending, dat spr. het een beleediging zou vinden nog zijn steun voor de zending te vragen. Het zal in zijn handen volkomen veilig zijn. Spr. hoopt evenzeer op een aangename samenwerking en een vriendschappelijken omgang tusschen spr.'s huisgezin en dat van Ds. Zeilstra. Namens den kerkeraad van Den Bommel, wiens woorden van welkom spr. ook overbrengt, verzoekt spr. de gemeente den leeraar toe te zingen Psalm 121 vers 3. De heer Van Kempen, sprekend namens den kerkeraad van Ooltgensplaat, heet den leer aar ook hartelijk welkom en bidt dezen bren ger van goede boodschap, zooals reeds uit deze eerste predikatie duidelijk blijken mocht, toe de kracht om met blijdschap zijn werk te verrichten I en dat de gemeente hem hierbij op de vleugelen j des gebeds mag dragen. Dhr. VanBier t van Stad a't Haringvliet roept den leeraar ook welkom toe en bidt, dat hij de hulpe des H. Geeestes mag ontvangen om met getrouwheid in zijn roeping te staan. Dezen avond heeft zijn bazuin geen onzeker geluid gegeven. Hij bracht de rijke liefde Gods, welke daar is in Christus Jezus om zondaren zalig te maken. Gelukkig heeft de Kerk van Christus met een getrouw God te doen, die het werk dat Hij begon, ook zal voleindigen. Spr. hoopt, dat de gemeente haar leeraar zal steunen en dragen in liefde en gebed. De heer Baar t, afgevaardigde van Melis- sant, wijst op de boodschap, die de leeraar dezen avond gebracht heeft en wenscht de gemeente geluk met een leeraar, die zóó zijn taak opvat, die zóó durft uitkomen voor zijn zending. Spr. roept hem namens Melissant hartelijk welkom toe en hoopt, dat hij de vacante gemeente Me- lissant ook vele malen mag dienen met dit rijke evangelie. Burgemeester Den Hollander heet den leeraar en diens echtgenoote hartelijk welkom en hoopt, dat Zijn Eerw. hier een aangename woonplaats mag vinden. Wat betreft de samen werking tusschen de burgerlijke overheid 'en de kerken, deze heeft voornamelijk plaats op het terein van de armen zorg. Spr. hoopt hier op goede samenwerking. Overigens ligt er zeer zeker verband tusschen Kerk en Overheid en is d'e kerk een steun voor de overheid bij de handhaving van haar taak. Overigens moet de leeraar zich maar het woord van een Engelsch Parlementariër herinneren, dat men geen loftui tingen moet verwachten, maar dat de grootste steun is die van het gebed. Ook als lid der kerk wenscht spr. tot den predikant het woord te richten. Het verblijdt spr., dat God de ge beden dezer gemeente heeft verhoord. Spr. hoopt dat de gemeente haar liefde ook zal openbaren in getrouwen opgang naar het bedehuis en dat de gemeente gebouwd mag worden op het vaste fundament. De heer Gideon spreekt namens het be stuur van het Weeshuis, de weesouders en de weezen. Spr. wijst op de schoone roeping van het Weeshuis en weet bij eigen ervaring hoe noodig het is, dat er plaatselijk voldoende gees telijke verzorging is. Spr. wenscht dén leeraar Gods zegen toe en wil, dat ook de gemeente deze afbidt uit Ps. 121. „De Heer zal U steeds gadeslaan". Ten slotte dankt Ds. Zeilstra nog voor de vele wenschen, die tot hem gericht werden en hoopt, dat God deze in zegeningen mag om zetten. Spr. hoopt, dat de gemeente hem en zijn echtgenoote in de pastorie zal bezoeken en zegt toe, dat de pastorie ten allen tijde voor de ge meente zal openstaan. Dan wordt de dienst op de gebruikelijke wijze gesloten. SOMMELSDIJK. De bij de Ned. Herv. kerk alhier beroepen leeraar, de Weleerw. Heer Ds. E. van Asch van Arnemuiden hoopt D V Donderdag 18 December a.s., des avonds 6.30 uur alhier op te treden. A s. Vrijdagavond 19 Dec. hoopt in de zaal «Harmonie* op te treden Ds. J. W. van Ree van Barendrecht. MIDDELHARNIS. Donderdagavond 6 30 uur zal in het kerkgebouw der Ger. Gemeente gepredikt worden door Ds. van Dijke uit N. Beijcrland. Mej Kodde, alhier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. Meisjesschool. De heer A. D. Pool, alhier, werd met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd als kweekeling met akte aan de Chr. School te Dirksland. STAD AAN'T HARINGVLIET. Tot ouder, ling in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer H. van Rossum, thans diaken, en in diens plaats tot diaken de heer L. Huizer. Tot kerkvoogd is benoemd de heer M. van Dijk. In de Geref. Kerk zijn de volgende dub« beltallen gesteld voor ouderling en diaken Ouderling A. van Biert (aftr.) C S. Koole W. P Jelier (aftr.) J. Wagner Diaken W. van Sprang (aftr) C. van Biert Iz. DEN BOMMEL*. Een groot aantal buur. ders van Diaconielaod hebben een adtes ge* richt aan den kerkeraad der Ned. Herv Gem. met een verzoek, om verlaging der pachten over het campagnejaar 1930. ingevolge van de malaise die er heerscht. J.l. Woensdag hield de Ned. Herv. Jonge* lingsvereeniging op Geref. Grondslag «Onder» zoekt de Schrsften* alhier, haar tweede jaar vergadering. De leiding van dien avond berustte bij den Voorzitter der Vereeniging de heer A. Braber te Ooltgensolaat. Nadat de vergadering op gebruikelijke wijze was geopend en de verslagen van den Secre* taris, Penningmeester en Bibliothecaris waren voorgelezen, kwam de heer A. Hokke aan het woord. Hij sprak over Hand. 9, terwijl in verband daarmede eenige vragen werden gesteld. Hierna werd gezongen Ps 776 en 7. Ge« durende den zang werd gecollecteerd. Na de pauze, welke toen volgde, sprak de heer Luijendijk over den dood van Paciënt. Voorts sprak de heer J. A. de Lindt over een onderwerp Vaderlandsche geschiedenis De heer G. Wolfert hield een voordracht «Eliza's vlucht*, terwijl de heer J, Hokke een vrij onderwerp behandelde genaamd «Onze Vereenigingen.c Nadat de heer A. Braber een slotwoord had gesproken werd Ps. 337 gezongen, waarop met dankgebed de vergadering werd gesloten. De opkomst was gering Ook de collecte bracht eveneens een luttel bedrag op. OOLTGFNSPLAAT. In de Gereformeerde Kerk zijn de volgende dubbeltallen opge* maakt: voor ouderling P. van Es-D. Korte, weg Cz., voor diaken Anthonij van Dam Lz.— Job Duim. OUDE TONGE. Vrijdagavond a.s hopen de kinderen van de Zondagsschool hun Kerst feest te vieren Alleen de moeders worden verzocht mede te komen. A s. Donderdagavond zal in de Bijz. School de ouderavond gehouden worden. NIEUWE TONGE. A.s. Dinsdagavond zal in de consistoriekamer, onder leiding van Mevr. Dekker en Zr B. Landheer, de naai. krans worden opgericht. De Heeren C. v. d. Boogert en M. J. van Driel, hebben hunne herbenoeming tot Ouderling en Diaken, in de Ned. Herv. Kerk alhier, aangenomen. DIRKSLAND. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra maandelijksche collecte voor de kerk bracht ruim f 51,— op. HERKINGEN. Door het Bestuur der Bijz. Lagere School op Ger. Grondslag is aan Mej. Heilema op haar verzoek met ingang van 1 Maart 1931 eervol ontslag verleend als onderwijzeres. Als oudetling en diaken in de Ned. Herv. Kerk zijn j.l. Vrijdag herkozen de heeren G. Nijpjes en L. de Geus. D V. hoopt a s. Woensdagavond ten 6 ure voor de Herv. Gemeente op te treden de Eerw. heer Overweel. GOEDEREEDE. Donderdagavond 6 uur hoopt alhier, in de Ned. Herv. Kerk, voor te gaan dhr. Bouman van Stellendam. Onze dorpsgenoot de heer J. Lodder, slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het prop.ex. scheikunde. De collecte, voor het a s Kerstfeest, gehouden in de Zondagsschool, bracht ruim f 29,— op. OUDDORP. In de Herv. kerk treedt a.s. Woensdagavond te 6 uur op Ds van Ameide. Aan de beurt ter behandeling is de 8e Zondag van den Catechismus. Door grooten toevloed van copie moesten verschillende stukken w o. Amerikaansche Brief, verslag K.V. te Dirksland en Dam. rubriek overstaan tot ons Vrijdagnummer. [REDACTIE. Velling op Dinsdag 23 December 1930 in het logement van G. van Veen te Oude Tonge en afslag op Dinsdag 30 December 1930 in het logement van A. P. de Wee d aldaar, beide dagen des nam 3 uur, van 1 42.90 HA of 3 Gem. 34 RVM bouw. land, aan den Kapelleweg, 1.31 50 H A of 2 Gem. 259 R.V M. bouwland, aan den Bier. mansweg, en een huis, schuur en tuin, aan den Molendijk te Oude Tonge, groot 8 A. 94 cA.ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. J. Duijm. Notaris VAN ISPELEN. Op Zaterdag 27 December 1930, 's voorm. plm. 10 uur, verkooping van 7-jarig hout om «e hakken, op het land te Ouddorp, in den Ouden Oostdijk, in 't z.g Nieuwe Bosch, naast de woning van Jn. de Vogel Jz., ten verzoeke van Mejuffrouw D. M. Goekoop te 's Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Marktoverzlcht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd Makelaar In aardappelen, groente" en fruit. Naaaankade 158, Telefoon 81431, Amsterdam. De afgeloopen week was er goede vraag naar Bonten, Blauwen, Eigenheimers, Industrie en Bevelanders, tegen hooger prijs. De verkoop van Bonten gaat vlug, tegen hooger prijs dan vorige week. Wanneer het weder weer iets vorstiger wordt, verwacht ik hooger prijzen, met vlugge lossing. Uit IJpolder en Haarlemmermeer Bevelan* ders en Industrie gevraagd. Zandaardappelen weinig aanvoer. Lezers van dit blad, die hunne aardappelen naar Amsterdam ter verkoop willen zenden, kunnen zonder eenige kosten of verbinding alle gewenschte inlichtingen krijgen bij Ma. keiaar JAC. KNOOP, Heden 15 December werden de volgende prijzen gemaakt: Per H.L. Zeeuwche Bontenf 3,70 if 4, Blauwenf 3,70 f 4. Eigenheimers f 3,40 f 3.50 Bonten en BI. Poters f 1,75 f 1,90 Flakkeesche Eigenhf 3,50 f 3.75 Poters f 2 10 f 2,30 Spuische Eigenhf 3,70 f 3,80 Poters f 2,25 f 2,50 IJpolder Blauwen f 2,50 f Noord-Holl. Blauwen f 2,50 f 2,80 Friesche Borgersf 3,10 f 3,40 Klei Bonken f 2,25 f 2,50 BI Drrntsche Nieuwlandscbe zand per 50 Kg. baal f 2,— f 2,50 idem donkere per HL. ,f 1,50 f 2,— N.'Brabantscbe zand Indsutr. f 1,90 f 2, Vee en Paarden. ROTTERDAM, 15 Dcc. Ter veemarkt wa« ren heden aangevoerd: 458 vette runderen, 281 vette kalveren, 1098 schapen of lammeren 1411 varkens Prijzen: koeien 32-37'/a c., 46-48 c., 50-55 c.kalveren 55-60 c., 67'/,— 72Vj c 82V2-87V2 c., schapen 35-40 c, alles per V2 Kg.; schapen f 27—32, lammeren f 20— 26, beide per stukvarkens 22'/., 23 en 24 c. per '/2 Kg. De aanvoer van koeien was vrijwel gelijk aan dien van vorige week Maandag. De han. del was iets williger. De prijzen van le en 2e soort waren iets hooger, die van 3e soort gelijk aan vorige week Maandag. Een prima best exemplaar ging nog tot 1 cent boven noteering. Ossen en stieren nog onvoldoende aange. voerd, vandaar geen noteering. Vette kalveren met zeer grooten aanvoer de handel van le kwaliteit was vlug, die van 2e en 3e kwaliteit iets minder vlug Prima beste kalveren gingen nog tot 2l/t cent boven noteering. Schapen en lammeren met minder aanvoer dan vorige week, maar toch nog ruim te noemen, de handel was iets vlugger en de prijzen waren hoo er. De aanvoer van varkens was groot, de handel was tamelijk en de prijzen waren iets lager. Een enkel prima exemplaar ging '/a c. boven noteering. De markt was afloopend. Zouters met gewonen aanvoer en vluggen handel. Hier werd 24 en 24'/2 cent besteed. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 15 Dec. Eieren. Aanvoer 30 000 stuks. Prijzen f 9-10.50, middelmarkt f 9.75 de 100 stuks. Handel kalm. OU DE WATER, 15 Dec. Kaas. Aanvoer 60 partijen, te zamen 2700 stuks, wegende 13500 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 37— 38. idem mindere kwaliteit f 34-36 TIEL, 15 Dec. Boter f 1,50—1,60 per kg. eieren f 7-8,50 per lOOstuks. Aanvoer 35000 eieren. Granen, Meel, Oliën enz. ROTTERDAM, 15 Dec. Fijne zaden. (Boe* rennoteering). Blauw maanzaad f 25-27, kar. wijzaad f 23-25, voerlijnzaad f 10—12, blauw, bloei zaailijnzaad f 12—14, witbloeizaailijnzaad f 12—14. alles per 100 kg. Groenten, Frnit en Aardappelen. ROTTERDAM, 15 Dec. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche Eigenheimers f 3,50—4. Zeenwsche Blauwe f 3,20-3.80, dito Eigenhetmers f 3,20-3,40, dito Bonte f 3,20—3,80, Eigenheimers drielin.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3