voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. Antirevolutionair Orgaan IN HOC SIGNO VINCES t No. 3703 WOENSDAG 17 DECEMBER 1930 45STE JAARGANG Spierpijn* Kloosterbalsem Fa. W. BOEKHOVEN A ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Rechtzaken Gemeenteraad stijve spieren „Geen goud zoo goed" Deze Courant versch|nt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.- vooruitbetaling. B jITENLAND bg vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEEFSTER SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f l.~ per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die sfl beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- eti VRIJDAGMORGEN 10 uur WERKZAAM BLIJVEN. Deze week is de candidaatstelling voor de Prov. Staten in onze Provincie voor onze partij klaargekomen. Het lijdt geen twijfel of onze menscben zullen zich ten volle met deze candidaten en hun rang schikking kunnen vereenigen. Gelukkig mogen we altijd met volle vrij moedigheid onze candidaten aan het kiezers corps presenteeren. Wij behoeven ons in geen opzicht voor hen te schamen. Dat is vrucht van ons beginsel. Het beginsel, dat uitgaat van de grondge dachte, dat alles zich te buigen heeft voor de souvereiniteit van onzen God. Een beginsel derhalve, dat zoo breed mogelijk is, klassestrijd verwerpt, groepspolitiek uit den booze acht en belangenpolitiek een gevaar acht voor het geestelijk en stoffelijk leven onzes volks. De A.-R. partij leeft uit één grondbeginsel, aarop geheel haar staatkundig systeem is op gebouwd. En daaruit hebben onze menschen, kiezers en gekozenen te leven. Dat maakt ons werk eenerzijds gemakkelijk en anderzijds moeilijk. Gemakkelijk voor zoover we weten waar we ons aan te houden hebben, ons niet te laten drijven op de ongewisse baren van kiezersgunst, maar te varen op het compas van ons beginsel, dat is naar den Woorde Gods. Maar anderzijds ook moeilijk, omdat juist dit beginsel velen een ergernis en dwaasheid is. Met dit beginsel hebben we het getij en den wind tegen. Daarom is het noodig, dat onze kiesvereeni- gingen nu weer niet indommelen, maar waak zaam 'en werkzaam blijven. Want het beginsel moet gepropageerd worden onder ons volk. Veel misverstand moet opge helderd, veel onkunde weggeruimd, veel onwil -^gebroken worden. Daarom te meer Wees waakzaam en werkzaam HERBENOEMD. Volgens de Gemeentewet wordt een burge meester voor den tijd van zes jaren benoemd. Herbenoeming moet iedere zes jaar volgen. In de raadsvergadering van Stad aan 't Ha ringvliet, welke Maandag j.l. gehouden werd, was er onder de ingekomen stukken een afschrift van het K. B„ waarbij de heer F. Nieborg tot burgemeester dier gemeente herbenoemd is. Wij mogen daar dezen burgemeester en niet minder ook zijn gemeente van harte mee fe- liciteeten. De heer Nieborg heeft zich in zijn ambtelijke loopbaan te Stad aan 't Haringvliet doen kennen als een verstandig, tactisch en beleidvol magi straat, maar evenzeer als een principieel anti revolutionair. In hem is bewezen, dat dit kan samengaan. Wij hopen, dat het burgemeester Nieborg ge geven zij, met opgewektheid zijn arbeid, die hem hef geworden is, te blijven vervullen en hij de toenemende vooruitgang op alle terrein in zijn gemeente aanschouwen mag. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 12 December 1930, des v.m. 9.30 uur. Als eerste beklaagde zou C. H. zich te ver antwoorden hebben in een aangehouden zaak over het vervoeren en doen vervoeren van vee naar den kring Flakkee, zonder de toen be- noodigde vergunning. Als getuigen waren gedag vaard G, B en A. de R„ doch allen waren afwezig. Aangehouden tot 9 Januari. De volgende zaak betrof dezelfde verdachte voor eenzelfde feit. J. W. v. B., niet verschenen, had e'en aantal biggen in Flakkee ingevoerd zonder de voor schriften op te volgen. Get. J. v. N., tevens verbalisant, zeide dat ze ingevoerd waren met een vergunning voor een an^fr' °t®t aan de voorwaarden was voldaan. Aangehouden tot 9 Januari. C. V., J. M. en W. P. B. hadden loopen Zingen en schreeuwen in de Langstraat op Zon- tot99 Januari Nogmaals aangehouden C. K. had te Dirksland gereden met een voer tuig zonder op het vereischte tijdstip voorzien te zijn van een voorlicht, en bovendien zonder achterlicht of reflector. Eisch f 5 subs. 2 daaen hechtenis. Uitspraak idem. G. v. V. te M. staat terecht, dat hij op een perceel tuingrond geloopen heeft van H. v. M. Verd. weet niet of de strook grond waar hij liep bij H. v. M. in huur is. Get. Joh. R. heeft gezien, dat hij er over liep en heeft hem gewaarschuwd. Verd. teekent de situatie uit. De grond was niet bepoot of beplant. Get. M. V. en C. v. d. T. verklaren, dat zij eer rioleering zochten om op aan te sluiten. Volgt vrijspraak. Jac. v. d. W. stond terecht wegens overtre ding van de Arbeidswet. Get. W. v. d. W. kon niet veel voortver tellen, hij verklaarde aan 't werk te zijn geweest toen zijn broer verbaliseerd werd. Get. Abr. v. d. W. was schijnbaar niet zeker van de zaak, hij werkte niet over 'en dan weer wel. Verd. zegt, dat de datums niet kloppen, hij ontkent overtreding begaan te hebben. De ar beidskaart was niet aanwezig. Eisch 2 X 10 en 1 X 3 boete subs. 2 X 2 d. en 1 X 1 d. hechtenis. Uitspraak voor de eerste feiten vrijspraak, voor het laatste 3 boete subs. 1 dag hechtenis. J. M. te Den Bommel had op een perceel wei landgeloopen zonder daartoe gerechtigd te zijn. Eisch en uitspraak 2 subs. 1 d. hechtenis. Zelfde verdachte had op een voor het open baar verkeer openstaanden verharden weg niet rechts gehouden met zijn rijwiel daarop rijdende. Eisch en uitspraak 5 boete subs. 1 d. hechtenis. P. L. W„ niet verschenen, had zich te Mid- delharnis 'tweemaal in kenelijken staat van dron kenschap op den openbaren weg bevonden. Eisch en uitspraak 2 X 10 boete subs. 2X5 dagen hechtenis. J. T. had als bestuurder van een auto niet tijdig naar links uitgehaald en niet voldoende signalen gegeven bij het inhalen van fietsers. Get. C. A. B. en C. B. bevestigen dit. De Kantonrechter legt er den nadruk op, dat al blijft de fietser midden op den weg, de ander niet mag passeeren als .er geen voldoende ruimte overblijft. Eisch 2 boete subs. 1 dag hechtenis. Uit spraak f 8 subs. 4 d. hechtenis. C. H. stond terecht, dat hij leerplichtige kin deren arbeid had doen verrichten. Verd. zegt, dat hij als voorman een advertentie had ge plaatst voor aanmelding van kinderen boven 14 jaar. Eén meisje had hem op die manier belogen. Hij was er zelf onschuldig aan. Boven dien had verbalisant het meisje niet zien werken. Aanhouding tot 9 Januari. P. V. zou als bestuurder van een wagen met bietenblaren op den Prov. weg hebben laten vallen. Verd. ontkent, dat de op den weg lig gende blaren van zijn wagen gevallen waren. Get. J. V. zegt, dat verd. reeds ver van den weg was toen hij aangehouden werd. Eisch 2 boete subs. 1 d. hechtenis. Aange houden tot 9 Januari. J. J. H., niet verschenen, had de wielen van zijn wagen niet geschrapt voor hij op den weg kwam. Aangehouden tot 9 Januari. J. T. stond terecht voor 't zelfde feit. Aan gehouden. D. V., zelfde feit. Verd. zegt, dat hij in 't land stond toen proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Aangehouden. L. v. S., niet verschenen, had met zijn auto gereden zonder licht op den voorgeschreven tijd. Eisch en uitspraak 10 boete subs. 5 d. hecht. D. H, had bietenblaren: op den weg laten vallen. Eisch en uitspraak 2 subs. 1 d. hecht. J T. stond terecht, dat hij biggen had doen vervoeren' zonder de voorgeschreven vormen in acht te nemen. Verd. ontkent opdracht te hebben gegeven, heeft ze ook niet vervoerd. Zijn naam zou valsch gebruikt zijn. Get. J. v. R. zegt telefonisch opdracht ge kregen te hebben van J. T. om biggen te halen, heeft ze vervoerd en ze werden in ontvangst genomen door meerdere personen, waarbij ook J T. was. Get. heeft de vracht niet betaald gekregen, omdat T. zegt, dat hij de lastgever niet is. Get. S. verklaart al? voren. Verd. zegt er voor gehouden te worden, maar ze hebben een verkeerde genomen. Eisch 700 boete subs. 2 maanden hechtenis. Schriftelijke uitspraak over 8 dagen. W. C. K. heeft met een voertuig op den Prov. weg gereden, zonder de wielen te schrap pen. Aangehouden tot 9 Januari. H. C. heeft gevent zonder vergunning. Eisch en uitspraak 3 boete subs. 2 d. hechtenis. K, en W. B. hadden met een schop en schre pel getracht konijnen te bemachtigen. Eisch voor den een 15 subs. 15 d. en den ander 20 subs. 10 d. hechtenis, met verbeurd verklaring der in beslag genomen voorwerpen. Uitspraak voor beiden 20 boete subs. 10 d. hechtenis, met verbeurdverklaring. A. v. W. had zijn hond niet teruggeroepen toen deze wild of schadelijk gedierte op liep te sporen op perceelen jachtgrond, waar K. V. tot het genot van de jachtg erechtigd is. Verd. ontkent. Aanhouding tot 9 Januari. W. B. voor eenzelfde feit op zelfde terrein. Verd. ontkent. Eisch 25 boete subs. 5 d. hechtenis. Vrijdag a.s. uitspraak. M. M. heeft te Oude Tonge biggen ingevoerd zonder aan de voorschriften te voldoen. Verd. bekent, doch zegt op een ander consent mee te hebben gekund als hij niet te laat was gekomen. Eisch 500 subs. 2 maanden hechtenis. Uit spraak 100 boete subs. 20 d. hechtenis. M. C. P„ niet verschenen, wegens het niet schrappen van de wielen. M. K„ overtr. leerplichtwet. Eisch 10 subs. 4 d. Uitspraak 8 subs. 4 d. hechtenis. J. P. had met een voertuig gereden zonder ■licht. Eisch en uitspraak 5 boete subs. 2 d. hechtenis. L. F. had op het Zandpad te Middelharnis links van den weg gereden met zijn fiets en een brutale houding tegenover verbalisant aange nomen. Eisch 5 subs. 2 dagen hechtenis. Uit spraak 4 subs. 2 dagen hechtenis, R. v. P. stond terecht, dat hij zijn hond niet •erugehouden had, zoodat deze daardoor de heer 5., tevens verbalisant, gebeten was. Aangehou den tot 9 Januari. A. C. L. had een leerplichtig kind' arbeid doen verichfen, Eisch 20 boete subs. 5 d. hechtenis. Llitspraak 15 boete subs. 5 d. hechtenis. D. F. v. A. had op het Zandpad te M. met een rijwiel links van den weg gereden. Eisch en uitspraak 5.boete, subs. 2 dagen hecht. L. v. D. had gereden met een rijwiel zonder licht. Eisch en uitspraak 5.-- subs. 3 d. B. v. d. N. zelfde feit zelfde boete. Vergadering van den Raad der gemeente MIDDELHARNIS op Vrijdag 12 Dec., des nam, half 3 uur. Afwezig met kennisgeving weth. Zaaijer. De Voorzitter, burgemeester Den Hollander, opent de vergadering veel publiek op de tri bune) met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken worden ter kennis der vergadering gebracht. Van Ged. Staten zijn enkele goedkeuringen overgenomen raadsbesluiten ontvangen. Voorts berichten zij, dat zij het woord „eventueel" op de begrooting der gasfabriek hebben geschrapt, waardoor op de begrooting van 1930 nog voor komt de post voor het maken van een wissel plaats in haven achter de gasfabriek. De VOORZITTER merkt naar aanleiding hiervan op, dat het natuurlijk niet meer in 1930 kan worden uitgevoerd, het werk zal dus moeten worden overgebracht op de begrooting 1931. Tevens deelt spr. mede, dat de Raad tegen deze beslissing van Ged. Staten bij de Kroon in be roep kan gaan. De heer STRUIJK: Maar eer het op de be grooting van 1931 wordt gebracht, kan het toch zker nog wel eens in den Raad behandeld wor den De VOORZITTER antwoordt bevestigend. De afd. Middelharnis-Sommelsdijk van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken vraagt invoering van een zwarte lijst. De VOORZITTER merkt op, dat dit reeds gebeurd is. De heer Kleeuwens vraagt en krijgt eervol ontslag als onderwijzer, onder dankzegging voor de langdurige diensten in deze gemeente aan de opvoeding der jeugd bewezen. (Met ingang van 5 Maart 1931, waarop zijn pensioen ingaat). Ingekomen is het rapport der schoolcomissie met weinig belangwekkends. Behandeld wordt aangehouden verzoek van het comité voor verkeersverbeteringen van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilan den en West-Noord-Brabant om adhaesie te be tuigen aan het adres gezonden aan Zijne Exc. den Minister van Waterstaat, met schrijven van de Vereen. „Goedereede en Overflakkee's Be lang". De VOORZITTER wijst op het groote be lang, dat Flakkee bij de verbetering heeft, vooral met het oog op den tuin- en landbouw. Het ei land krijgt meer verkeerswegen en uitgangen naar nieuwe afzetgebieden. Nieuwe handels relaties en connecties zullen hiervan het gevolg zijn. De heer J. VROEGINDEWEIJ Lz. is er te gen, omdat er Zondagsdiensten in opgenomen zijn. De heer KOOTE informeert naar den finan- cieelen kant. De VOORZITTER De dienstregelingen ko men later ter sprake, alsook de finantieele ver plichtingen voor de localiteit. De her STRUIJK: En het ziekenvervoer, zal dat er ook door gediend worden De VOORZITTER: Ongetwijfeld. Als er verbinding komt met Numansdorp is dit de kortste weg naar Rotterdam en deze weg is ook veel beter, een schitterende weg voor zieken vervoer. Met de stem van den heer J.Vroegindeweij Lz. tegen wordt besloten adhaesie te betuigen. Aan de orde is stemming over het instellen van een raadscommissie met deskundige leiding om trent den bouw der Openb. U.L.O. school, waarover in de laatst gehouden vergadering de stemmen staakten, met rapport omtrent den bouw dier school, uitgebracht door het Technisch Advies-Bureau voor de Unie van Waterschaps bonden te Haarlem. Weth. VROEGINDEWEIJ: Eigenlijk heeft dit nu geen zin meer. De heer VOGELAAR: Kan het nu maar niet beter ingetrokken worden De VOORZITTER: In de vorige vergadering staakten de stemmen er over, dus moet er op nieuw over gestemd worden. Natuurlijk hebben B. en W. in dien tusschentljd ook niet stil ge zeten. De inspecteur van het onderwijs zal per soonlijk met den inspecteur van het bouwtoe zicht komen voor een onderzoek. Dat zal heel spoedig plaats hebben, De heer STRUIJK: Maar als het al in orde is, kunnen die menschen dan nog zien hoe het geweest is en aan wien de schuld gelegen heeft Waarom is er zoolang mee gewacht eer ze komen De VOORZITTER: Er is een groot rapport van gemaakt met bijlagen, die groote teekenin- gen: hoe het had moeten zijn, hoe het werkelijk was en hoe het na de verbetering is. De heer STRUIJK: Is het Bureau van Boom en Biezeveld wel geheel onpartijdig Zijn het geen concurrenten van Van Varik De VOORZITTER: Straks kan daarover ge praat worden. Nu moet er gestemd worden over de vraag of de Raad nog een commissie ver langt. Dit blijkt niet het geval te zijn, alléén de heer Slis stemde voor een commissie uit den Raad. Gestemd wordt over de in de vorige ver gadering aangehouden begrooting van het Bur gerlijk Weeshuis (aangehouden met het oog op de post presentiegeld, die sommige leden willen schrappen. Alleen de heeren Weth. Vroeginde- weij, Koote en v. d. Meide willen het presentie geld behouden. De heer De Lint bleef buiten stemming. Het presentiegeld vervalt alzoo. De begrooting wordt overigens goedgekeurd. De heer DOORNBOS brengt verslag uit over de rekening 1929 der gasfabriek. Spr. merkt op den heer Struijk niet te hebben kunnen over tuigen, dat dit ook tot de opdracht der com- dadelijk wrijven met het eeltige middel dat tot diep in Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakt t Akker'* p a missie voor de gemeenterekening behoort. Spr. heeft de rekening toen maar tezamen met De Lint nagezien. Het was echter moeilijk om alles na te gaan. Er lag zoo'n berg van boeken en bescheiden, dat de commissie zich heeft moeten bepalen tot het nemen van steekproeven. Alles was in orde. Alleen waren er 100 Ms gas zoek. die per 31 Dec. 1929 aanwezig hadden moeten zijn en in de rekening als aanwezig voorkomen. Deze hoeveelheid was echter niet meer te vin den. Ook de directeur kon geen opheldering geven. Hij had toegezegd een onderzoek te zullen instellen, maar de commissie heeft niets meer van hem gehoord. Dit is echter van geen invloed op de rekening en de commissie adviseert tot goedkeuring. Hiertoe wordt met algemeene stemmen be sloten. Er blijkt een winst gemaakt te zijn van 5724.60. Machtiging wordt verleend tot wijziging der gemeentebegrooting. De sasknecht wordt met ingang van 1 Jan. 1931 voor vast aangesteld. Besloten wordt onderwijzeressen aan de Open bare scholen, die huwen beneden den 45-jarigen leeftijd, te ontslaan. De drie afdeeling van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw op Goedereede en Over- flakkee verzoeken adhaesie te betuigen aan de door hen ingezonden motie betreffende tot stand- koming van een maal- en menggebod 'en steun suikerbietencultuur. B. en W. willen geen adhaesie betuigen, maar een afzonderlijk schrijven richten aan den Mi nister, waarin op den nood van den Flakkee- schen landbouw gewezen wordt en op steun aan de bietencultuur wordt aangedrongen. De heer VAN DER MEIDE is er tegen aan te dringen op een maal- en menggebod. De land arbeiders hebben er niets aan als alles met tarwe bezaaid wordt. De bietencultuur geeft werk. De heer VOGELAAR is het hier niet mee eens. Spr. wil adhaesie betuigen. De VOORZITTER sluit hierover de dis cussie. Er is al zooveel over gesproken en ge schreven. De Raad zal het er ook wel niet over eens worden. Spr. wil op allebei aandringen. De heer KOOTE: De landbouwers zijn het er zelf niet over eens. Met de stem van den heer v. d. Meide tegen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Aanvragen voor erfpachtsgrond zijn er van P. van Rikxoort, M. de Waal en A. Verhage aan de Emmalaan. En van M. Langbroek aan de Juliana van Stolberglaan en Burg. Mijslaan. En de heer P. C. Appel r-echt over het huis van Witvliet. De heer VAN DER MEIDE: Dus niet op grond van de gasfabriek? (Gelach). Vastgesteld wordt de begrooting van het Vleeschkeuringsbedrijf. Op advies van de Gezondheidscommissie wordt tot onbewoonbaarverklaring overgegaan van de woningen Nieuwstraat B 13 en Oost- dijk E 188. Vastgesteld wordt een overeenkomst voor de electrische straatverlichting met de E.M.G.O. De heer DOORNBOS vraagt wat hiervan de kosten zullen zijn. De VOORZITTER: B. en W. stellen zich voor enkele punten eerst nog eens met de E.M.G.O. te bespreken. De termijn van 10 jaar is ook wat lang. Beter zal het zijn eerst maar eens één jaar te probeeren. De kosten zijn nu nog niet precies hekend. De heer STRUIJK Op veel plaatsen is er niet voldoende licht. De lichtpunten blijven te veel onder een kap. Ik heb gehoord, dat ze op Goe dereede allemaal zijn afgekeurd. De VOORZITTER: Ik zal met den directeur eens een rondgang doen en enkele verbeteringen laten aanbrengen. De heer VAN DER MEIDE: De straatver lichting is buitengewoon slecht. Alleen de Kaai en de Voorstraat zijn goed verlicht. Overigens zijn het hengelstokken met een lichtpuntje er aan. Vroeger was het licht normaal. En ze laten groote putten in de straat waar ze aan 't gra ven geweest zijn. Bij Nieuwland de smid op den Achterweg breek je den nek als je niet oppast, zoo'n groote put ligt daar. De VOORZITTER Het licht is niet slecht. Dezelfde lantaarns worden in groote steken ook gebruikt, dus zullen we het er hier ook wel mee kunnen doen. Op sommige plaatsen kunnen misschien nog wat sterkere lampen aangebracht worden. De heer VAN DER MEIDE; Maar waarom is er nu onderscheid gemaakt Waarom aan de Voorstraat andere lantaarns De VOORZITTER: Aan de haven moet goed licht wezen voor vreemdelingen. De heer DOORNBOS: De gasverlichting kostte 2800 per jaar, wat zal nu het electrisch licht kosten We kunnen nu wel roepen om beter licht, maar de vraag is: Kan het wat de kosten betreft De VOORZITTER: Dat kan ik nu al on mogelijk zeggen. Overal zijn nog geen lantaarns geplaatst en sommigen moeten nog veranderd worden. De VOORZITTER: De vergelijking met de gasverlichting gaat natuurlijk niet op. We weten allemaal wel, dat de gaslantaarns ver beneden kostprijs brandden. Dat werd verhaald op de gasfabriek en dus op andere manier uit de zak ken der gasverbruikers gehaald. Wanneer de kostprijs berekend was, zou de straatverlichting veel duurder zijn geweest. Het beste is nu nog maar eens af te wachten. B. en W. stellen voor de gemeente in 3 stem- districten te verdeelen en het derde stembureau onder te brengen in de leeszaal. Dat is overeen komstig de Kieswet en de telling der stemmen kan spoediger afgeloopen zijn. Thans komt Mid delharnis bij het tellen der stemmen altijd achter aan. De heer VAN DER MEIDE: En de man schappen, zijn die er al voor? (Gelach). De VOORZITTER: Neen, dat komt later. De heer DORNBOS Wou je soms al een baantje hebben Aan de orde is benoeming van een regent van het Burgerlijk Weeshuis, wegens periodieke aftreding van J. v. d. Slik (die zich niet meer herkiesbaar stelt). De voordracht luidt: No. 1 lz. Born Mz„ no. 2 C. v. d. Meide. No. 1 heeft 7, no. 2 heeft 3 stemmen. De heer STRUIJK wijst er op, dat het Wees huis een burgerlijke en geen kerkelijke instelling is en waarom moeten dan op de voordracht altijd candidaten van één kerkelijke richting voor- kom'en Spr, keurt het sterk af, dat andere kerkelijke richtingen niet in aanmerking komen. De heer DE LINT Je kunt toch buiten de voordracht om stemmen De heer STRUIJK: Dat is de weg niet. Fei telijk is de Raad zedelijk verplicht zich aan de voordracht te houden. Maar er moest rekening mee gehouden worden, dat andere categoriën van menschen ook wel in aanmerking kunnen komen voor deze functie. Tot leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden de aftredenden herbe noemd. Tot lid van de plaatselijke schoolcommissie wordt de heer J. v. d. Waal herbenoemd. Tot lid resp, plaatsverv. lid der Gascommissie worden herbenoemd de H.H. C. J. Dorsman en J. v. d. Meide. Tot lid der Comm. van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs wordt Dr. Arends herbe noemd. De volgende voorstellen zijn ingediend door het raadslid, den heer J. v. d. Meide Ondergeteekende verzoekt in de komende raadsvergadering 't volgende voor te stellen Ten eerste. Het genomen besluit in de verga dering van 24 October 1930, betreffende het be talen van eigen pensioenpremie door de ambte naren, thans in te trekken en op de voorheen bestaande grondslagen in de begrooting te hou den Ten tweede De heffing van het octrooigeld van suikerbieten van 20 cent per 1000 K.G. tot 10 cent per 1000 K.G. en van pulp van 10 cent ten tot 5 centen per 1000 K.G. terug te brengen. Tegelijk verzoekt hij den Voorzitter van den Raad, een uiteenzetting te willen geven van het electriciteitsbedrijf. De VOORZITTER deelt mede, deze vragen enkele dagen geleden ontvangen te hebben en geen gelegenheid te hebben gehad er in de volle dige vergadering van B. en W. over te spreken. Punt 2 acht spr. echter van groot belang. Dat dient behoorlijk te worden uitgewerkt en bere kend te worden, welke invloed deze wijzigingen zullen hebben op de cijfers. Ook het eerste plan moet zonder prae-advies blijven, omdat spr. het niet in B. en W. heeft kunnen behandelen. Wat het laatste punt betreft, merkt spr. op, dat straks de rekening verschijnt van de E.M.G,

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 1