Voorzichtig uitsluitend PUROL Binnenland. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. in het kader van het provinciaal wegenplan. In geheime vergadering wil spr. hierover meer zeggen. Dan geheime vergadering ter bespreking sol licitanten nachtwaker en aanverwante functies. Na opening der deuren blijkt voor den tijd van 1 jaar tot nachtwaker te zijn benoemd de heer Adrianus de Gans alhier. De benoemde zal 1 Januari a.s. in functie treden. Spoedeischende Vergadering van den Gemejenteraad van DIRKSLAND op Maandag 8 December, De Voorzitter, burgemeester Visscher, opent de vergadering met gebed. Hierop worden de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid, den heer C. J. Geluk door de H.H. Buth en de Bonte nagezien en in orde bevonden. De heer GELUK legt de door de Gemeente wet vereischte eeden in handen van den Voor zitter af. De VOORZITTER heet den heer Geluk har telijk welkom en spreekt den wensch uit dat hij tot bloei der gemeente mag werkzaam zijn en de stemming in den Raad, die tot hiertoe steeds zeer goed geweest is, ook nu blijven mag. De heer GELUK dankt den Voorzitter voor zijn woorden en hoopt zijn beste krachten te ge ven voor de gemeente en ook dat de goede har monie in den Raad ongestoord blijven mag. De raadsleden feliciteeren den heer Geluk. Dan stelt de VOORZITTER eerst de pun ten 7 en 8 aan de orde Voorstel tot benoeming van een onderwijze res aan de Openb. Lagere School, vacature Mej. Backer. Voordracht, opgemaakt door B. en W. luidt No. 1 Mej. B. Meesters, alhier No. 2 Mej. M. P. Groothaert te Sluiskil. Met alg. stemmen wordt no. 1 benoemd. Dan voorstel tot benoeming van een hoofd der Openb. Lagere School. Voordracht luidt No, I J. E. Weitering te Den Helder No. 2 G. H. Sterk te Brielle No. 3 H. C. Klokke te Fijnaart. De heer ZOETEMAN vraagt inlichtingen. De VOORZITTER verstrekt deze in gehei me vergadering. Hierop wordt met alg. stemmen No. 1 van de voordracht benoemd. Telegrafisch wordt de benoemde hiervan in kennis gesteld. In gekomen zijn enkele ingekomen stukken van Ged. Staten. Van den Minister is mededeeling ontvangen dat op blok 4 van de woningen een tekort is van 334.51 en op de maximale bijdrage 250.88 of 75 van het totaal zal worden gesubsidieerd. Van de hoofddirectie van de Posterijen is bericht ontvangen, dat na 30 Sept. 1931 het postkantoor niet meer door het Rijk zal ge huurd worden. De VOORZITTER deelt mede, dat de rio- leering in Winterstraat opnieuw heeft plaats gehad. Er zijn nieuwe buizen ingelegd. Le Comte te Sommelsdijk was de laagste inschrijver. Opnieuw benoemd tot leden der Gascommis- sie worden de aftredende heeren de Bonte en Zoeteman. Besloten wordt adhaesie te betuigen inzake de verkeersverbeteringen' met den vasten wal en Zeeland. De heer DE BONTE acht dit van groot be lang al zal moeten worden afgewacht of deze verbeteringen wel die resultaten zullen geven als door sommigen vermoed wordt. De uitkomst zal dit moeten leeren. Maar het is zeer zeker van belang dat de verbindingen zoo goed mo gelijk worden. Indien er nu maar met het noo- dige beleid en voorzichtigheid gehandeld wordt. De heer BUTH is het hier mee eens, hoe beter verbindingen hoe beter voor het alge meen belang. Ook de VOORZITTER acht deze verbete ring van groot belang voor Flakkee. Het afzet gebied zal grooter worden, er komt meer con- curentie, enz. Met algemeene stemmen wordt besloten ad haesie te betuigen. B. en W. stellen voor toe te treden als lid tot den Ned. Bond van bedrijfsautohouders. Entree is 10.— en 15.per jaar contributie. Deze bond zal de gemeente voorzien van borden bij de onbewaakte overwegen en fatsoenshalve moet de gemeente zich deze tegenprestatie getroosten. Met algemeene stemmen wordt hiertoe beslo ten. B. en W. krijgen machtiging tot het doen van enkele af- en overschrijvingen. Dan sluiting. SOMMELSDIJK. In de maand November 1.1. I vestigden zich alhier 22 personen, 23 ingezete nen vertrokken, 2 kinderen werden geboren, 2 personen stierven, terwijl 1 huwelijk werd vol trokken. De landbouwer M. G. werd door een stier zoodanig gestoken, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling dezer gemeente stonden 1.1. Maandag 11 werkzoekenden ingeschreven. De electricien D. U. had het ongeluk zijn gezicht zoodanig te branden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling stellen moest. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 2100 H.L. uien, 1885 H.L. aardappe len en 750 H.L. peen. MIDDELHARNIS, Bij den Kolenbond „Ons Belang" zijn als bestuursleden aan de beurt van aftreding de heeren L. Vroegindeweij Wz. en A. Struik, en' als commissaris M. van den Slik, allen herkiesbaar. Als werkloos stonden Zaterdag bij den Correspondent der arbeidsbemiddeling ingeschre ven 1 letterzetter (drukker) 2 zeevisschers, 2 timmerlieden en 15 arbeiders. Totaal IJ perso nen. Om in 't ziekenhuis te Rotterdam een operatie te ondergaan is Zaterdag de heer K. Broere aldaar naar toe vervoerd. DEN BOMMEL. Vervoerd4076 H.L. aar dappelen, 2031 H. L. uien en 500 H.L. koe peen. Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling staan 12 werkloozen ingeschreven. De aandacht wordt er op gevestigd dat de verordeningen op de Zondagsluiting van win kels en café's in werking zijn getreden. De dienstplichtigen J. Kamerling en W. Ras, beiden der lichting 1931 en behoorende tot het 14e Reg.ment Infanterie, zullen op 23 Maart a.s. voor eerste oefening te Bergen op Zoom onder de wapenen moeten komen. Tegen een koopman H. van R. alhier is proces-verbaal opgemaakt ingevolge artikel 114 der algemeene politieverordening. Naar wij vernemen is er voor den koste- loozen cursus in E. H. B. O. te geven door Dr. G. Kattewinkel, vrij veel belangstelling. De cursussen zijn daarom gesplitst. Voor de dames zijn de lesuren bepaald der Woensdagsavonds 4 uur en voor de heeren des Woensdagsavonds 7 uur. Zaterdagmorgen wilde H. K. alhier, zich per motorfiets naar zijn werk begeven. Terwijl hij startte brak de as van het voorwiel. K. is t dus waarschijnlijk aan een ernstig ongeluk ont snapt. OOLTGENSPLAAT. Vorige week zijn ver scheept 169405 kilo aardappelen, 88600 kilo uien, 21757 kilo poters en 15285 kilo peen. A.s. Vrijdag vergadert de A. R. Kiesvereen. tot het stellen van candidaten voor de groslijst voor de Prov. Staten en voor het leveren van een referaat door den heer Van den Heuvel over Internationale Handelspolitiek. In het jongste raadsverslag dezer ge meente staat dat Vermaas vóór de motie der protestvergadering was. Dit moet zijn tegen. A.s. Zaterdag zullen weder schietoefenin gen worden' gehouden in de school door den B. V. L. luchtvaart en motorcorps. Vrijdag had in Hotel Vinke een protest vergadering plaats van gasverbruikers. Gegron de en ongegronde klachten werden naar voren gebracht. Maandag en Dinsdag houdt een com missie zitting op het gemeentehuis, welke de gegronde klachten zal doorzenden aan de gas- commissie. Bij het ploegen door den landbouwer B. V. V. raakten de paarden in de sloot. Na dat zij met veel moeite op het droge waren gebracht bleek een der dieren te zijn verdronken. Het schrijven welke namens den Raad verzonden is aan den Minister is als volgt De Raad der gemeente Ooltgensplaat in openbare vergadering bijeen op Woensdag 3 December 1930 Gelet op de benarde omstandigheden waar in de landbouwstand op Flakkee zich bevindt door de groote prijsdaling der landbouwpro ducten, en de gevolgen welke uit dezen toe- Stand voortvloeien voor landbouwers, arbei ders en overig deel der bevolking van Goe dereede; eri Overflakkee verzoekt Z. Exc. den Minister van Bin- nenlandsche Zaken zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen waardoor de tarwe- bouw worde gesteund ten einde de landbouw loonend te maken, en schenke al zijn aandacht aan het steunen van de suikerbietencultuur opdat deze niet te gronde ga, wat een groote ramp zoude beteekenen voor alle lagen der bevolking en in de gemeente zelf een groote werkeloosheid tengevolge zou hebben. w.g. W. J. DONKERSLOOT. Burgemeester. OUDE TONGE. Een vischkoopman uit Mid- delharnis geraakte met kar en paard in de sloot. Met veel moeite en veel schade aan de koop waar werd het zaakje op het droge gebracht. Mej. C. T. geraakte tengevolge van ko lendamp bewusteloos, zoodat geneeskundige hulp voor haar noodzakelijk was. Tengevolge van de iepenziekte zullen er een 10-tal iepenboomen staande rond de Ned. Herv. Kerk gerooid worden en verkocht. Aan de haven zijn dit jaar gebracht 13084.100 kilo suikerbieten en wel 5.891.050 voor de fabriek te Dinteloord, 4.299.500 voor Puttershoek, 1.777.250 C. S. M. en 1.116.040 voor Roosendaal. De huisvrouw van M. van N. kreeg door het verwonden van haar hand bloedvergiftiging, zoodat medische hulp noodzakelijk was. NIEUWE TONGE. Deze week werden van hier vervoerd 3000 balen uien, 800 balen peen en 1000 H.L. aardappelen. Doordat de hit van den heer L. K. alhier schrok kwam de heer K. met zijn kar in een sloot terecht. Met eenige materieele schade en moeite liep dit ongeluk af. Dit jaar zijn gedurende de bietencampagne 5.700.000 kilo suikerbieten te Battenoord ver scheept. HERRINGEN. De schietoefeningen van den B. V. L. zal in plaats van Woensdag, heden Dinsdagavond worden gehouden op de bekende plaats. STELLENDAM.* Onze dorpsgenoote Mej. A van Seters behaalde dezer dagen met lof het diploma van de Eerste Nederlandsche Mode vakschool te Utrecht. GOEDEREEDE. Vorige week zijn vervoerd 8596 kilo gedroogde cichorei en 1100 balen uien. Vanwege de N. V. E. M. G. O. zal morgen Woensdag 10 December een Kookdemonstrtie v.'orden gehouden. Wanneer wij gezien hebben wat ons getoond werd op de onlangs gehouden Mitjento, dan twijfelen wij niet of aller belangstelling, van de zijde van de dames, zal dien middag gevestigd worden op wat de E. M. G. O. U komt toonen. Destijds op de Mitento was U niet voldoende in de gelegenheid, door de steeds aanhoudende drukte rustig alles te zien en zoo noodig inlich tingen te vragen. Woensdagmiddag zal u daar toe ruimschoots gelegenheid hebben. Door de E, M. G. O, v.'ordt alles in het werk gesteld U .-oo goed mogelijk, en in een zoo frisch mogelijke zaal een prettiglen middag te verschaffen. Er zal veel te leeren zijn om de huishouding te verge makkelijken. Niemand verzuime dus dezen mid dag te reserveeren voor de demonstrtie van de E. M. G. O. OUDDORP. Onder het vee van C. Pikaard is mond- en klauwzeer geconstateerd. De visschers vingen in de vorige week van 20 tot 40 kilo garnalen per vaartuig en per dag. In de uren, dat het gebruik van de tele foon gesloten is, zal er toch ten huize van onzen geneesheer gelegenheid tot het voeren van te lefoongesprekken bestaan tegen een extra be taling van 10 cent per gesprek. Zulks is ten gerieve van personen, die met hun familie-be trekkingen, in het een of ander ziekenhuis ver pleegd, willen spreken. ZU1DLAND. Vrijdag j.l. des namiddags ten 2 uur werd door den Voorzitter van de ten toonstellingscommissie de pluimveetentoonstel ling in de v.m. Bewaarschool geopend. De burgemeester die het openingswoord zou gesproken hebben was verhinderd, omdat hij te 's-Gravenhage een vergadering moest bijwonen. De spreker heette in de eerste plaats den heer C. Ruigendijk, wethouder in de gemeente Zuid- land, hartelijk welkom en sprak er zijn genoe gen over uit dat het gemeentebestuur vertegen woordigd was. Hij maakte van de gelegenheid gebruik het gemeentebestuur en den Raad dank te zeggen voor den daadwerkelijken steun, dien steeds door de tentoonstellingscommissie werd onder vonden. Ook werden de heeren leden van het eere comité toegesproken en in bijzonder de heer M. C, van Buuren, Rijksveearts, die dank ge- bracht werd voor het vele, dat hij reeds voor de vereeniging gedaan had. Spreker zei, dat er naar gestreefd werd het aantal leden op te voeren met de bedoeling daardoor het aantal inzendingen op een volgende tentoonstelling zoo groot te krijgen, dat de ten toonstelling gesplitst kon worden in een afdee- ling voor sport. Gaarne zou het bestuur zien, dat er groote kippenhouders in deze streek kwamen, die vijf, zeshonderd of meer kippen hielden. Want het kippenhouden is op 't oogenblik nog het eenigste wat loonend is in den landbouw. Na nog verschillende personen bedankt te heb ben en vooral ook ieder, die door het schenken van een eereprijs of gift had medegewerkt de tentoonstelling te doen slagen, beval hij ze in aller belangstelling aan en verklaarde hij ze voor geopend. Daarna werd het woord gevoerd door den heer M. C. van Buuren', die zeide, dat de ver eeniging de belangstelling had van de Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. Putten, en er besloten was met de vereeniging, op het gebied van pluimvee, samen te werken. Het werk van den secretaris werd door hem geprezen en ook uitvoerig uiteengezet wat de- Bij verwonde of bij ruwe huid zelfde persoon als secretaris der vereeniging, waar hij inmiddels voor bedankt heeft, gedaan heeft. Hierna werd een rondgang over de tentoon stelling gedaan. Alle klasse prijzen te vermelden is haast on doenlijk daarom zij alleen maar vermeld wat bijzonder opviel. Dit waren Patrijs Wyandottes, ingezonden door den heer A. Loeff te Zuidland, de Sebricht Krielen, ingezonden' door den heer W. Noor- dermeer te Oudenhoorn; de Rhode Islands Reds van den heer Manintveld te Oudenhoorn, en Noord-Holl. Blauwen van den heer A. L. van Dintel te Oudenhoorn, en de Pauwen van den heer G. Zevenbergen te Oudenhoorn. Bij de konijnen viel het groote aantal 62 Vlaamsche reuzen op. In de klasse haaskleur voedsters jong waren 21 exemplaren ingeschreven, er was op punten gekeurd, waarvan er 8 een le prijs behaalden. Hiervan viel in 't bijzonder op een inzending van drie, van den heer K. van Pelt te Abben- bioek, waarvan twee elk 95 en de derde 92 punten behaalde. Dat er zeer beste dieren onder waren bewijst wel het feit, dat er een ram ver kocht werd voor 25.—. De Neringdoende Middenstandsvereeniging maakt hare leden bekend REGELING VOOR DEN ARBEID IN WINKELS GEDURENDE HET TIJDVAK VAN 18 TOT EN MET 31 DECEMBER, IN VERBAND MET KERSTMIS EN OUDEJAAR. Voor winkels in het algemeen. In afwijking van art. 3 van het Werktijden besluit voor winkels mag door een persoon boven 18 jaar in het tijdvak van 18 tot en met 24 December gedurende 11 uren per dag en 62 uren per week op alle werkdagen arbeid worden verricht. Personen beneden den leeftijd van 18 jaar blijven echter gebonden aan een werktijd van 9j^ uur per dag en 53 uren per week; bovendien moet ende werkuren van deze jeugdige personen tusschen 8 uur 's morgens en 8 uur 's avonds liggen. Bovendien mag winkelpersoneel boven 18 jaar arbeid verrichten als volgt Winkels in brood, banket, chocolaterie. In winkel, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, mag op 25 December gedurende ten hoogste 11 uren, op 31 December gedurende ten hoogste 13 uren en bovendien in de week, waar in 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren arbeid worden verricht. Bloemenwinkels. In bloemenwinkels op 22, 23, 24 en 30 De cember gedurende ten hoogste 14 uren per dag, op 31 December gedurende ten hoogste 12 uren, en bovendien in de week, waarin 30 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Vischwinkels. In vischwinkels gedurende ten hoogste 11 uren op 30 December, op 31 December gedurende ten hoogste 14 uren en bovendien in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Slagerswinkels. In slagerswinkels en in winkels van vleesch- waren op 31 December gedurende ten hoogste 11 uren. Bijzondere administratieve voorschriften. Tijdelijke afwijkingen van de arbeidslijst, in verband met vorenstaande uitzonderingsrege ling, moeten ingevolge artikel 244 van het Win kelwerktijdenbesluit worden aangegeven door vermelding van de voor die dagen geldende regeling op een geschrift, dat door den patroon of den bevoegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van nieuwe arbeidslijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist genoemde geschrift behoeft niet aan de Arbeids inspectie te worden gezonden. SOMMELSDIJK. Hedenavond (Dinsdag) vanaf 7 uur zal voor de ouders van de leer- lingen der Bijzondere Lacere School gelegen> heid bestaan tot het bezichtigen van het werk hunner kinderen. A.s. Zondagavond hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden, de Weleerw Heer Ds. Goslinga van Utrecht. Alsdan zal collecte worden gehouden voor het Studie fonds van den Ger. Bond. Jaarvergadering J.V. „Spreuken 23 s 23a". Donderdag 4 December 1.1. hield de Chr. Jon- gelingsvereeniging „Spreuken 23 23a" haar 10e jaarvergadering in het gebouw „Rehoboth" te Middelharnis. De goed bezochte vergadering werd door den voorz. vr, G. L. Born geopend door te laten zingen Ps. 138 1, het lezen van Matth. 24 14 tot 30 en het voorgaan in gebed. Na een hartelijk openingswoord werden de verslagen der functionarissen voorgelezen. Vervolgens verkrijgt vr. A. Knape het woord en leest zijn inleiding voor over „Abraham's roeping". Duidelijk wordt aangetoond hoe spoe dig na den zondvloed de wereld weer in ver dorvenheid toeneemt. De afgoderij openbaart zich steeds meer en meer. En uit deze godde loosheid wordt Abraham geroepen om te trek ken naar een land, hetwelk God aan hem wijzen zal. Helder wordt aangetoond het zoo groote geloof van Abraham aan den God van Israël. Gewillig wordt door hem de groote reis naar het hem onbekende land aangevangen. Op hel dere wijze wordt naar voren gebracht den zegen die uit de roeping van Abraham voor zijn na komelingschap is ontsproten. Eenige bespreking volgt. Dan krijgt na de pauze vr. Koster het woord om zijn onderwerp te leveren over „De open baring Gods", aan de hand van Art. 2 der Ned. Geloofsbelijdenis. Inl. begint met op te merken, dat het leven van den christen een pel grimstocht is. Deze pelgrimstocht heeft op aarde geen blijvende stad. Het is ook dikwijls zooals beschreven wordt in het oude verhaal van Bun- yan, dat hij wandelt in de schaduwschemering van den nacht. Het leven gaat over hooge ber gen, door diepe dalen en sombere valleien. Maar toch, de christen wordt geleid door het woord der Onenbaring Gods. Door de openbaring Gods leeren ze te verstaan, dat God te kennen, noo dig is ten eeuwigen leven. Breedvoerig werd door inl. den aard der kennis Gods uit natuur en schriftuur aangetoond, het verband daartus- schen helder naar voren gebracht, terwijl ten slotte gewezen wordt op de beteekenis en kracht dier kennis. Ook hierop volt eenige bespreking. Na de pauze levert vr. J. v. d. Slik een inl. over „de Novemberdagen 1918". Op treffende wijze schildert inl. de sombere, bange dagen uit dien tijd. Groot was het gevaar, dat ook ons land toen bedreigde. Van alle kanten naderde het revolutiemonster ook onze grenzen. Doch Gode zij dank, door Zijne goedheid werd ons land daarvoor gespaard en de troon van Oranje geschraagd door het gebed en de liefde van zoo vele Nederlanders. Duidelijk toont inl. aan de liefde en trouw, die bij het Nederlandsche volk gevonden wordt voor de dynastie van Oranje. Ii. schoone bewoordingen schetst inl. den band „God, Nederland en Oranje", die nog hecht en sterk is. Ook hierop volgt eenige bespreking. Nadat gezongen is Ps. 75 1 sluit het eere lid, de heer J. Knape Az., deze leerzame en gezellige vergadering. Als naar gewoonte werden de aanwezigen op een en ander getracteerd. De gehouden collecte bracht ruim 14 op. MIDDELHARNIS. In de Ned. Herv. Kerk zijn tot Ouderlingen gekozen de heeren D. Braber en F. Albregts en tot Diaken H. Krijger. Bij de Gereformeerde Gemeente zijn als candidaten gesteldvoor Ouderling, M. v d. Boom en P. Mans en voor Diaken, T. Ver. hage en G. Verhage Az. Zondagavond as. hoopt D.V. de Wel. eerw Heer Ds. A. Zijlstra zijn intrede bij de Geref Kerk te doen, na in de morgengods' dienstoefening te zijn bevestigd door den Web eerw. Heer Ds. Scbaafsma van Den Bommel. Afscheid Ds. P. A. Zeilstra. Ds. P. A. Zeilstra, Geref. predikant te Slie- drecht, die het beroep naar de Geref. Kerk alhier had aangenomen, nam Zondagavond af scheid van zijn gemeente. Het kerkgebouw was meer dan vol. Tot afscheidstekst was gekozen Jesaja 64 1 en Openbaring 22 20. Spr. preekte voor het laatst voor zijn gemeente het verlangen naar de komst der Heeren en stond stil bij: 1. het adventsgebed van de Kerk des Ouden Verbonds; 2. het adventsleven van de Gemeente des Nieuwen Testaments; en 3. de Adventstroost van elk geloovig hart. Na deze prediking dankte Ds. Zeilstra voor de liefde van velen ondervonden. Spr. hoopte, dat allen, in het bijzonder de jonge menschen, tot de goede keuze mochten komen, waartoe zij steeds werden opgewekt en dat het leven der Gemeente steeds meer een adventsleven moge zijn. Na Ds. W. W. Meynen van Dordrecht dank te hebben ge bracht voor diens tegenwoordigheid, werd door hem het samenzijn besloten. Ds. Meynen bracht hierna den dank van Kerkeraad en de Classis over aan Ds. Zeilstra, en uitte de hoop, dat deze in zijn nieuwe gemeente tot rijken zegen mag worden gesteld. Op zijn verzoek zong de gemeente Ds. Zeilstra toe Ps. 121 4, waarna Ps. 98 4 als slotzang werd aangeheven. Het Chr. Geref. Comité. Wij moeten nog even terug komen op ons bericht in het blad van Vrijdag j.l. over de weigering van het koor der Ned. Herv. Kerk voor het Chr. Geref. Comité. Deze weigering is niet rechtstreeks, uitgegaan van Ds. Dekker, maar van den president-kerk voogd J. Vroegindeweij (wethouder van Mid delharnis) De zaak zit zoo in elkaar. Een verzoek van het Chr. Geref. Comité om in het Koor te mogen vergaderen met het doel Ds. Wisse te laten optreden en zoo mogelijk tot institueering van een Chr. Geref. Kerk te komen, had de president-kerkvoogd ingewilligd. Maar nu wil het geval, dat dit Vrijdag avond zou plaats hebben, terwijl alsdan ook de kerkeraad vergadert in een lokaliteit dat grenst aan het Koor. De koster Zaaijer, die eerst niet beter wist of Ds. Wisse zou alleen komen om te pre diken, is toen op advies van den president kerkvoogd de kerkeraadsleden af geweest om te vragen of zij bereid waren voor één keer in een andere localiteit te vergaderen. Ds. Dekker, de consulent, praeses van den kerkeraad, werd hierin totaal genegeerd. Enkele kerkeraadsleden hadden hiertegen geen bezwaar, want ze wilden een predikatie niet tegenhouden. Maar op zijn reis naar andere kerkeraads- leden vertelde een vrouwtje aan Zaaijer: "houd voor mij een plaats open vanavond, want er wordt een Chr. Geref. Kerk gesticht en daar wil ik bij wezen". Toen begon Zaaijer lont te ruiken. Even daarna kreeg hij van een ander een waarschuwing, dat de bedoeling was een Chr. Geref. Kerk te institueeren en daarop is hij bij de eerste kerkeraadsleden teruggekomen om hen dit mede te deelen. Dezen begrepen toen, dat de zaak anders kwam te staan en daar op werd Ds. Dekker geraadpleegd, die toen niet het Koor heeft geweigerd, maar door den Kerkeraad een brief heeft doen richten aan den president-kerkvoogd, dat bij uitzondering werd medegedeeld, dat de Kerkeraad Vrijdag 5 Dec. om zooveel uur vergaderde in het locaal, dat hiervoor altijd gebruikt werd. Ds. Dekker wei gerde in het oude lokaal te vergaderen, omdat dit daarvoor absoluut ongeschikt is. Zijn Eerw. wist niet, dat de president-kerkvoogd hierin aan leiding zou vinden om aan Ds. Wisse het Koor te weigeren. Toch is dit gebeurd. Vroegindeweij heeft na dezen brief, waarin over het optreden van Ds. Wisse volkomen ge zwegen werd, het Chr. Geref. Comité mede gedeeld, dat zij het Koor niet kregen. Dit is de juiste lezing van het geval, dat nog al eenige beroering gewekt heeft. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat Ds. Wisse daarop in het café „Havenzicht" is op getreden. Ongeveer 40 a 50 menschen waren daar aanwezig. A.s. Vrijdagavond 6.30 uur zal weer in het- café „Havenzicht" namens het Chr. Geref. Comité optreden Ds. J. W. van Ree uit Baren- drecht. DEN BOMMEL. Ds. J. H. ran Padden, burg, van Elspeet, heeft voor een beroep naar onze gemeente (Ned. Herv. Kerk) bedankt. Naar wij vernemen is dit de zevende maal dat een beroepen predikant heeft bedankt. NIEUWE TONGE. J.l, Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier, een gift van f 9,— gecollecteerd. DIRKSLAND.* Ds. A. de Blois, alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Gemeente te Zoetermeer. HERRINGEN. De vergadering van Stem. gerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk kon wegens onvoltalligheid niet doorgaan en is mistdien verdaagd tot a.s. Vrijdagavond 12 dezer. Woensdagavond 10 Dec. ten 6 ure, hoopt voor de Herv Gem. alhier op te treden, de Eerw. Heer Overweel. De tijdens den dankstond voor 't gewas, gehouden oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van f 300,—. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk een extra collecte worden gehouden voor de Weduwen, en Weezenbeurs in de Classis Brielle. Zij die Belijdenis des Geloofs in de N. H. Kerk wenschen af te legeen, kunnen zich daartoe op Woensdag 10 Dec. des avonds van 8—9 uur aanmelden in de Consistoriekamer. Door enkele jonge dames wordt in de gemeente met een lijst gecirculeerd, teneinde de kinderen der Zondagsschool met Kerst, feest te kunnen tracteeren. MELISSANT. De gehouden maandelijksche collecte ten bate der N. H. Kerk heeft ruim f 46,— opgebracht, GOEDEREEDE. Donderdagavond 6 uur hoopt alhier op te treden in de Ned. Herv. Kerk de heer Bouman van Stellendam. De oogstcollecte in de Ncd. Herv. Kerk heeft voor Di conie en Kerk te samen f 419,— opgebracht. OUDDORP. De collecte voor het studie, fonds van den Geref. Bond onlangs in de Herv. kerk, tijdens het optreden van Ds. Dekker gehouden, heeft ruim 44 gulden op. gebracht. Ten behoeve van de Zondagsschool in den Oostdijk is in die buurtschap zelf ge. collecteerd even 40 gulden. Ons is verzocht te melden dat Ds. Kersten van Rotterdam a s. Zaterdagavond te 6 30 uur voor de Geref. Gem., Spanjersweegje, hoopt op te treden. ZUIDLAND. Op Donderdag den Uden December a.s. des avonds ten 7 uur hoopt in de Chr. Ger. Kerk op te treden de Wel. eerwaarde heer L. Aangeenbrug, van Nieuw- Vennep. De copie van Ingezonden stukken, die niet gij j plaatst zijn, wordt niet teruggegeven.BulteL verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Hooggeachte Redactie, Zouden wij eem bescheiden plaatsje mogen hebben voor het volgende Allereerst een woord van hartelijken dank aan de Naaikrans »Dorcas« voor de 124 stuks gemaakte kleedingstukken die dezer dagen aan de Geuzenstichting vanuit Ouddorp werden toegezonden. Vooral aan haar wakkere pre. sidente, Mej. Spee te Ouddorp, die voor de geregelde toezending heeft gezorgd, maar niet minder aan alle werkende leden van die krans, die hun tijd en geduld wilden geven om die kleedibgstukken in orde te maken. Voor die opoffering namens het Bestuur der Stichting onzen dank. Wij hadden ook nog een woord van op. wekking aan wellicht iemand die ook in Ouddorp woont en wellicht lust en gelegen' heid heeft om de dames die zich hiervoor geven, ter zijde te willen staan, Ons is wel bekend, dat in onzen tijd dat soort van werk niet meer wordt begeerd en de verschillende naaikransen opgaan in de meisjesvereenigid gen. Er zijn echter altijd nog wel meisjes die hierin nog niet zoo kunnen medegaan, en aan die meisjes zouden wij willen vragen: Steun in Ouddorp de Gereformeerde naai. vereeniging »Dorcas« met uwe gaven en krachten, opdat zij met dezen gezegenden arbeid kunnen voortgaan. In Ouddorp wonen nog veel vrienden der Stichting, hetgeen wel blijkt aan de gaven die genoemde krans elk jaar weer mocht bijeen, verzamelen voor de kleedingstukken Het is dus niet allereerst om uw geld. want daar zorgen de vrienden wel voor, maar hrt is om uwe gaven en krachten om die te wijden aan dezen arbeid der liefde. Mej. Spee schreef ons, dat het haar en haar vereenigiDg een genoegen was, dat zij dit weer hebben kunnen maken voor de kinderen, en in dat genot kunt u ook deelen indien u zich hieraan wilt geven. Moge de Heere deze enkele woorden zege. nen, opdat zich eenige vriendinnen bereid mochten verklaren om zich bij de presidente te komen aanmelden. Zij is door velen mis. schien wel bekend Mej J Spee te Ouddorp. Voor de p aatsing dezer regelen onzen har. telijken dank. Voor het Bestuur der Stichting, Hoogachtend, H. HILDEBRAND, Huisvader. ERNSTIG ONGELUK TE ALKMAAR. Eén doode. Maandagmorgen omstreeks 9 uur heeft op den Kennemerstraatweg te Alkmaar, bij de Hei- k-'erbrug, een ernstig ongeluk plaats gehad. De heeren Michiel de Ruyter en R. Melchior Sager, beiden uit Amsterdam, reden op een motorfiets, laatstgenoemde als duopassagier. Op de Heilo'er brug slipte de motorfiets, waardoor de duorijder over de straat werd geslingerd. Juist passeerde dsar een autobus van den dienst Alkmaar Beverwijk, de heer Sager werd door den autobus gegrepen, het voorwiel ging hem over het hoofd, en hij werd dood opgenomen. Zijn lijk is naar het stadsziekenhuis te Alkmaar gebracht. UIT TOEREN. Zaterdagavond kwam de heer A. C. K. uit Rotterdam tot de ontdekking, dat zijn auto, dien hij even onbeheerd op den Coolsingel aldaar had laten staan, verdwenen was. Ongeveer op hetzelfde moment hield een motoragent in de Van Oldenbarneveldtstraat een auto aan, die zonder licht reed. De bestuurder van dezen auto, een keteljongen, had geen papieren bij zich..Toen hij deswege zou worden verbaliseerd, bekende hij, den auto te hebben gestolen, om er een eindje mee uit rijden te gaan, De auto is aan den heer K, teruggegeven.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 2