Ingezonden Stukken. Uit de Pers. Doordat wij onze volle aandacht en onze geheele organisatie kunnen Wijden aan één hoofdzaakdames- en kinder- kleeding, kunnen wij onzen vollen tijd besteden bij inkoop om het beste en mooiste uit te kiezen. Door onze uitgebreide inkoopcentrale zijn wij in de gelegenheid een Vergelijk te treffen tusschen de prijzen, de mo dellen en de kwaliteiten van Parijs, Berlijn of Weenen. Dat is de garantie voor U, dat U bij ons de crème de la crème koopt. En daarom is het, dat, ieder jaar weer onze vaste cliën ten terugkomen, Vergezeld Van nieuwe. Dat is de reden, Waarom vele dames zich de lijfspreuk hebben gekozen Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Verkoopingen. Marktberichten en de zorg voor de ambstwoning. Hij bracht hulde aan Ds. J. Koekebakker van Middelburg, die als consulent zooveel voor de gemeente had gedaan. Op verzoek van broeder G. Westdijk zong de gemeente den nieuwen leeraar toe Ps. 134 3. Gezongen werd verder Ps. 119 9, Ps. 25 2, Gez. 69 4 en 7 en Ps. 99 4. In beide beurten was het kerkgebouw geheel bezet. De cople van Ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven.Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Mijnheer de Redacteur I Andermaal vraagt ondergeteekende een plaats je in Uw veelgelezen blad, waarop iedere arbei der geabonneerd moest zijn. Dat zou voor onze Christelijke gezinnen beter zijn, dan al die zoo* genaamde neutrale bladen, waarin de lectuur als feuilletons en advertenties, de kinder-, jonge- lings- en jongedochtersziel vergiftigd wordt. Van harte hoop ik, dat alle christenarbeiders hun zoogenaamde „neutrale bladen weren zullen uit hun huis en er een Christelijk blad, voor ons eiland de „Maas- en Scheldebode" voor in de plaats zullen nemen, dan hebben zij vaste leiding, op politiek, sociaal en godsdienstig terrein. ..Doch ik zou afdwalen en daarom ga ik dade lijk beantwoorden degenen die mij kwalijk namen i ^°?r m'i geschreven is, dat het maalgebod eenzijdige hulp is. Niemand kan mij betwisten dat het, indien het hulp zou brengen (wat nog twijfelachtig is), het den akkerbouw alléén zou helpen en deze hulp althans een eenzijdige is, waarvan de. landarbeider bitter weinig zou pro fiteered dan alleen zijn duurder brood. Tegelijk komt er een sterke strooming los, om de lage loonen der landarbeiders nog naar beneden te drukken. Niettegenstaande de vermeerdering van het groot aantal werkloozen, wil men ook nog dit op d'en landarbeider toepassen. Een bewijs hiervoor is reeds aanwezig in de houding van een groep werkgevers in oude Bildtzijl, in Noord- Friesland, die niettegenstaande dit jaar de loo nen overal in den landbouw nog op hetzelfde peil zijn gebleven, toch, terwille van den be- drijfstoestand, zijn begonnen de loonen met 16 a 17 te verlagen. Zouden nu de moeilijk heden van den crisis, in dezen vorm op de land arbeiders worden afgewenteld, dan zal dat betee- kenen een absolute verarming van het platteland en tegelijk een groot gevaar voor ons geheele volksleven. Immers de mogelijkheid van goed- kooper leven is op dit oogenblik nog miniem. Er is wel eenige daling te constateeren in de consumptieprijzen, doch het meest nog in de groothandelprijzen. De kleinhandelsprijzen moe ten nog volgen, en het is wel zeker, dat door den enormen tusschenhandel, de distributiekos- ten nog wel ontzaglijk hoog zullen blijven. De economische positie van den landarbeider geeft dus zeker géeri recht tot verlaging van zijn loon. Immers, het jaarloon van den landar beider is nog niet hoog, om nu niet eens te spre- ëen van héél laag. Maken de meesten niet een (erkloosheidsperiode door van acht tot twaalf weken Is dan van dezulken het jaarloon niet heel laag Het is daarom moeilijk een juist beeld te geven van de positie van den landarbeider. Immers zij zijn in drie groepen verdeeld „vaste", „losvaste" en „losse arbeiders". De vaste of eerste groep verdient in Drenthe een jaarloon van pl.m. 5500 tot pl.m. 750, in Groningen en Friesland varieert het van 700 tot 1100, en in Zeeland 'en de Zuid-Hollandsche eilanden pl.m. 500 tot 800. Van de losvaste en losse arbeiders is dit nog lager al zijn er sommigen, die het loon van de vaste halen door middel van diversen bijzonderen arbeid. Van de genoemde loonen moeten de arbeiders, willen zij zich tegen werkloosheid verzekeren nog wekelijks betalen ongeveer 30 ets., met daar naast de andere bijdragen .noodig voor het or gaan dat uitkeert en verder voor de positie van den arbeider opkomt, n.l. de Vakorganisatie. Er zijn ook in ons land wel eens artikelen geschreven teg'en deze verzekering, want die landarbeiders hadden het toch niet noodig, vroe ger was het er ook niet, en het kweekte tenslotte luie menschen. Doch het voorziet, zij het dan theel kort, in een dringende behoefte. 1 Van harte hoop ik, dat de Commissie-Lovink, ingesteld om de Regeering te adviseeren wat er in deze crisistoestanden gedaan kan worden voor de AkerbedrijVen, vrucht zal afwerpen, ter ver betering en ter verzachting. Maar dan vooral geen eenzijdig werk! 'k Houd vol, dat daarnaast dringend noodig is, dat de Christenlandarbeiders zich organi- seeren, veel meer nog tot organisatie komen. De worsteling onzer dagen beroert ook zeer sterk de ziel van den landarbeider. Leuzen en be- ldflten, die niet te vervullen zijn, maken hem armer, doodarm. En me nigeen valt in 't net. Versterking der or ganisatie is noodig, bevordering van overleg, uitbouw van de collectieve arbeidscontracten. Doch de overheid niet nummer één, om te helpen. Neen, organisatorisch, sociaal en geestelijk het beste. Het gaat om de ziel van ons volk, nu en in de toekomst. Dat is geen gemakkelijke taak. Het besef is helaas ten plattelande nog niet ge noeg en voldoende doorgedrongen, dat ook het sociale leven beheerscht moet worden door 's Heer'en Woord. Te veel tweeheidsmenschen worden er gevonden. Daarom is het dringend noodig, dat onze stem helder klinke, dat orga- niseeren op christelijken grondslag eisch is. In veler harten stormt het. Wel te willen werken niet te mogen werken. Wel te willen werken, maar de machine doet het en vlugger en goed- kooper. De landarbeider is niet gebaat met kla gen over zijn positie, dat maakt hem slap, fut loos zeg hem de waarheid. Goede raad wil hij aannemen, en vooral als die raad op principi- eele overtuiging steunt. Christenarbeiders neemt den raad aan organiseert u op Chris tel ij ken grondslag. Komt 14 November trouw op, in het gebouw Rehoboth, de toegang is vrij en luistert dan naar uw roeping en taak. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Middelharnis, Uw abonné, A. KRIJGSMAN Pz. DE NOOD IN DEN BOERENSTAND. „De Standaard" driestart Verlichting van druk. De nood van onzen boerenstand wordt zoo nijpend, dat niets, leterlijk niets mag worden verzuimd om ons land te bewaren voor de ramp dat velen in dezen stand onherroepelijk ten on dergang gedoemd worden. In het regeerbemoeien moet thans de zorg voor den landbouw een eerste plaats innemen. 'Keline en groote middelen gelijkelijk moeten worden aangewend om verlichting van druk te brengen. In dit verband is van beteekenis het staatje van winsten, door verschillende gemeenten met haar abattoirs gemaakt. 243 ROTTERDAM Hoogstraat 347 AMSTERDAM UTRECHT Vieuwendijk 225 Alléén Oude Gracht 151 DEN HAAG Alléén Modehuis Hofweg 6 LEEUWARDEN NIJMEGEN Over de Kelder* 16-18 K. Molenstraat 7-8 Het wordt gepubliceerd door de „Vee- en Vleeschhandel" die deze gegevens vermeldt Gemeente 's-Gravenhage Roermond Haarlem Utrecht Groningen Nijmegen Rotterdam Leenings- schuld, enz. ƒ2.036.161 58.011 512.737 595.045 214.379 144.550 787.473 Winst bedrag 166.226 7.181 81.845 129.007 58.552 40.407 253.861 Winst in 8.11% 12.38 15.96% 21.68% 27.31 27.95 29.95 We kunnen het verstaan, dat deze cijfers onze agrariërs prikkelen, evenals zij het moeilijk kun nen verdragen dat het Rijk enkele honderd-dui zenden guldens winst maakt door de keurloonen van den vetenerairen diénst. Indirect vormen deze heffingen een druk voor onze boeren. Rijk en gemeenten moet het een eer zijn, in deze hachelijke periode dien druk weg te nemen. Misschien zijn er ook op Flakkee nog wel gemeenten die aan den vleeschkeuringsdienst verdienen. Laat men ook in dit opzicht goedwilligheid betoonen 1 VALSCHE MUNTERS. Een aanhouding te Amsterdam. Uit Amsterdam wordt gemeld Den laatsten tijd waren hier ter stede valsche rijksdaalders in omloop, die goed waren nage maakt. Op het eerste gezicht kon men de valsch- heid niet constateeren. Bij nadere beschouwing bleek dat de oppervlakte eenigszins korrelig en het randschrift ontbrak. De winkeliers Waren door de politie gewaarschuwd en hun was ge vraagd om, wanneer zulk een geldstuk in beta ling werd gegeven, te trachten, den aanbieder aan de politie over te leveren. Intusschen had ook de politie van de afdeeling valsche geldcéntrale niet stilgezeten. Zij had een spoor gekregen van twee mannen, die zich reeds vroeger aan valsche munterij hadden schuldig gemaakt. Vermoedelijk hadden deze mannen, de gebroeders W„ hun werkplaatsen in een onbe woonbaar verklaarde woning in een gang in de Bloemstraat. Zaterdagavond zou daar een inval worden gedaan. Het liep echter eenigszins anders dan de po litie zich had voorgesteld. Aan het bureau in de Marnixstraat werden in den loop van dien avond twee arrestanten binnengebracht, die op aanwijzing van den eigenaar van een melkzaak in de Wolvenstraat war'en aangehouden. De twee mannen waren in de melkslijterij geweest en hadden, maar de eigenaar meende, wat vreemd gedaan. Zij betaalden met een rijksdaalder, die naar het hem voorkwam niet echt was. Hij ging de beide mannen na en wees ze een politieagent aan, die ze meenam naar het bureau in de Mar nixstraat. Bij fouilleering kwamen nog eenige valsche rijksdaalders te voorschijn. Zij ontkenden echter te weten, dat deze muntstukken valsch waren. Deze beide mannén, de gebroeders W„ zijn resp. 42 en 46 jaar oud. De politie had, zooals gezegd ,op hen reeds verdenking. Toen is het bezoek van de politie aan de on bewoonbaar verklaarde woning in een gang in de Bloemstraat gevolgd. Inderdaad is daar gevon den, wat men dacht te vinden. Er was aanwezig het materiaal om rijksdaalders te maken, maar ook zijn drie geldstukken gevonden, die nog niet geheel voltooid waren. Met deze arrestatie heeft de politie dus een goeden slag geslagen. Naar wij vernemen heeft een der gebroeders W. bij den melkboer in de Wolvenstraat Za terdagavond éen ei gekocht. De melkslijter is de beide mannen toen nagegaan tot de Wester straat, waar een van de twee weer een winkel binnenging. Daar vernam hij dat er wederom met een rijksdaalder was betaald. Vervolgens heeft hij de gebr, W. aan een agent aangewezen. Deze beide mannen hadden vroeger éen ge heime werkplaats in de Foeliestraat. OVERVAREN. Zaterdagmorgen ongeveer 9 uur lag de parle vinker H. Beers met zijn motorbootje met winkel waren even boven Culemborg op de Lek langs een schip, dat gesleept werd. Het touw .waar mee hij zijn bootje aan het schip had bevestigd, is toen geslipt én losgeraakt. Door den sterken stroom dreef zijn bootje zoo ver terug, dat het voor den kop van het volgende schip terecht kwam en overvaren werd. B., die zich onder water aan het anker vasthield, werd gered, door dat men het anker optrok. Met een motorvletje van de sleepboot bracht men den drenkeling naar zijn woonschip in de haven, waar genees kundige hulp werd ingeroepen. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk. De boot met koop waar was niet verzekerd en aan boord moet ook nog geld aanwezig zijn geweest. EEN AUTODIEF AANGEHOUDEN. In verband met den indertijd gepleegden dief stal van een auto in de Schouwtjeslaan te Haar lem, heeft de politie aangehouden den 23-jarigén koopman O. L. Daar hij eveneens verdacht werd van autodiefstal te Zwolle is hij aan de politie aldaar overgegeven, Twee Haarlemsche recher cheurs hebben hem in het Huis van Bewaring te Zwolle een verhoor afgenomen, waarbij de man bekende, den auto in de Schouwtjeslaan te Haarlem te hebben gestolen. Nadat hij de num merplaten had verwijderd, heeft hij den auto verkocht aan iemand te Wolvega, die hem weer aan iemand te Hooghalen in Drenthe van de hand deed. De auto is daar in beslag genomen. De aangehoudene heeft voorts een motor rijwiel én twee andere auto's gestolen. Ook dit werd door hem bekend. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdagavond is de landbouwer Snitselaar uit Ederveen tusschen Ede en Lunteren door een auto aangereden en met kracht in een sloot ge- wtorpen. Hij werd door een paar passeerende personen gered en met een paar gebroken ribben en gebroken sleutelbe'en per ziekenauto naar Arnhem vervoerd. Later op den avond werd de bestuurder van den auto, de theologische student A. uit Putten, te Ede aangehouden. GEVAARLIJK BEROEP. Te Stettin is een oppasser in dienst van éen leeuwentemmer door een leeuwin aangevallen en in stukken gescheurd. .De man was onmiddelijk dood. MOORD OP EEN ZENDELING IN BRAZILIË. Uit New York wordt gemeld, dat een Ame- rikaansche zendeling, zijn dochtertje en een kin dermeid op een afgelegen zendingspost bij Jur- tiena, in Brazilië, zijn vermoord. Men gelooft dat de moeder van het meisje gekwetst is. OOLTGENSPLAAT. Geboren Anthonia, d. v. J. van Kouteren en Janna Oorbeek; Adriaantje, d. v. K. L. Bom en A. C. van Kempen. Overleden A. C. Moerenhout, 68 j.. echtge noot van A. C. Luchthart; H. Donkersloot, 64 j„ echtgenoot van T. van der Mast. OUDE TONGE. Geboren Johannes Henderikus, z. v. Johannes Henderikus Doesburg en Maria Ouwens; Johan- nis Petrus, z. v. Anthonius Terhoeve en Adriana Everaars; Marianne, d. v. Markus Johannis de Gast 'enElizabeth Arentje Teuntje van Schou wen; Francina Jannetje, d. v. Aren Kanters en Adriana van der Vliet. Overleden Willemina Kievit, 50 j„ echtgen. van Arie Maten; Eduard van Markensteijn, 89 j., wednr. van Jannetje Weeda Zacharias Vreeswijk, 80 j„ wednr. van Baaltje van den Tol; Geertruij de Jong, 87 j., wed. van Willem Marcelis Waare; Francina van den Boogert, 76 j., wed. van Jacob Duijm; levenloos kind van Johannis Pollemans en Willemina M. C. Stoop. Gehuwd Cornelis de Vos, j.m. 26 j.. en Wil- lempje Adriana de Leeuw, j.d. 22 j.; Willem de Jong, j.m. 35 j„ en Willempje Keuvelaar, j.d. 34 j. GOEDEREEDE. Geboren Jan, z. v. A. Qrinwis en G. van Dam; Eduard, z. v. T. C. Lokker en W. de Reus. Gehuwd C; van Erkelens, 42 j. en J. Groo- tenboer, 27 j. Overleden Pieter, 3 maanden, z. v. C. K. Groenendijk en J. Groenendijk. Op Woensdag 12 November 1930, des mor gens om half elf, in Hotel Moelker te Oolt- gensplaat, publieke verkooping van het Riet gewas. 1930, wassende voor den Adriaanpolder in het Weipoldersche Gors onder Ooltgensplaat, ten verzoeke van den heer C. Coekoop te Groningen en de administratie van het Wei poldersche Gors te Ooltgensplaat, alsmede pu blieke verkooping van 28 Iepeboomen. staande aan de dijken der Ambachtsheerlijkheid Sint Adolphsland onder Ooltgensplaat en Den Bom mel om contant geld, ten verzoeke van den Ambachtsheer, den heer C Goekoop te Gronin gen. Notaris AKKERMAN. Op Woensdagen 19 en 26 November 1930, beide dagen -'s nam. 3 uur, te Ooitgen plaat, resp. in Hotel Hobbel en Moelker, veiling en afslag, van a. 15.67.20 H.A. (31 G. 107 R. P. Maat) Bouwland, te Ooltgensplaat, in den Mariapolder; b. 8.97.40 H.A. (17 G. 287 R. P. Maat) Bouwland te Ooltgensplaat, in den polder „Ga lathee" aan en nabij den Sluischen weg c. 4.45.00 H.A. (8 G. 271 R. P. Maat) Bouwland, te Ooltgensplaat, in den Anna Wil- helminapolder. Verhuurd tot blootschoof 1935, één perceel aan den heer D. Wittekoek en het restant aan den heer P. van Es, beiden te Ooltgensplaat. In diverse perceelen en combinatiën. Ten ver zoeke van de Erven van wijlen den heer Dr. Van Moll te Arnhem. Notarissen DE WILDE en VAN DOESBURGH te Arnhem en VAN DER SLUYS te Dirksland. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 7 November 1930. Bloemkool 2.10 tot 9.40 per 100 stuks. Savoye kool 4.460 tot 7 per 100 stuks. Roode kool 3.50 tot 10.80 per 100 stuks. Chineesche kool 2.50 per 100 stuks. Komkommers 2.50 per 100 stuks. Andijvie 0.40 tot 2 per 100 krop. Spruiten 5 tot 13.50 per 100 K.G. Snijboonen 36.60 per 100 K.G. Goudreinetten 26.30 per 100 stuks. Armgaard 23.70 tot 28 per 100 stuks. Kleiperen 22 per 100 stuks. Boter 0.77 tot 0.90 per pond. Uien. Grove 1.56 tot 1.61. Gewone 1.55 tot 1.63. Drielingen 0.70. Picklers 1.71. Alles per en inclusief baal. aAnvoer 56.000 K.G. Uienveiling van Maandag 10 Nov, 1930. Grove uien geen aanvoer. Gewone uien 1.40 tot 1.53. Drielingen 0.70. Picklers geen aanvoer. Alles per en inclusief baal. Aanvoer 26.050 K.G. Markto verzicht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groente»- en fruit. Naaaaukade 158, Telefoon 81431, Amsterdam. De verkoop van aardappelen gaat iets vlugger, alhoewel niet tegen hoogere prijzen dan vorige week. De aanvoer is door het slechte weder niet grooter dan de vorige week. Extra blanke Nieuwlandsche zand uit Drenthe en Overijssel gaat de verkoop vlug van. Mooie grove Eigenheimer Drielingen en mooie Eigenheimers gevraagd. In Eigenheimers uit Zeeuwsch Vlaanderen komt nogal ziek voor. Puike Bonten en Blauwen, tenminste wat men dit jaar puik noemt, gaat de ver» koop vlug van. Ieder die zijn aardappelen ter verkoop naar Amsterdam wil zenden, kan alle gewenschte inlichtingen zonder enige kosten of verbindingen krijgen bij Makelaar Jac Knoop. Heden 10 November werden de volgende prijzen gemaakt Per H L. Zeeuwche Bonten f Blauwenf Eigenheimers f Flakkeesche Eigenhf Spuisch' Eigenhf Zeeuwsch Vlaamsche Eigenh f Industrie f IJpolder en Haarlm. Bevel, f Blauwen f Katwijker zandf Noord-Holl. Blauwen f Friesche Borgersf BI Drentsche en Overijssehche zand per 50 Kg. baal f 2,- Donkere dito per 50 Kg. baal f 3,25 3,25 3.- 3,10 3,20 2,70 2,25 2,40 2,50 3,50 2,50 2,60 3.75 3,75 3.20 3.20 3,30 2.90 2,50 2 50 2,75 4,20 2,75 2,90 Nieuwlandsche tot f 2,40 1,60 f 1,75 Vee en Paarden. ROTTERDAM, 10 November. Ter vee» markt waren heden aangevoerd466 vette runderen, 220 vette kalveren, 1><34 schapen of lammeren, 1137 varkens. Prijzen per '/3 kilo: koeien 35-38 ct46-48 ct. en 52—55 ct kalveren 61V4-67V2 ct72'/2-7772 ct85-90 ct.schapen 35 en 40 ct.varkens 26 ct26'/a —27 ct Prijzen per stuk overjarige lammeren lammeren f 27—32, weidelammeren f 20-26. De aanvoer van koeien was tamelijk met stroeven handel De prijzen van 1ste en 3de soort bleven vrijwel gelijk aan vorige week Maandag, terwijl die der 2de soort iets stijver waren. Een prima koe ging nog tot 1 cent boven noteering De aanvoer van ossen en stieren was van geen beteekenis, derhalve geen noteering. Vette kalveren met ruimen aanvoer, Hauwen handel en de prijzen waren lager dan vorige week. Een puik best exemplaar werd nog tot 7'/a cent boven noteering verhandeld. Schapen en lammeren met zeer grooten aan» voer, overvoerde markt, dientengevolge zeer slechten handel en hier waren de prijzen van de vorige week niet te handhaven. Varkens wederom met Hinken aanvoer, de handel was bevredigend en de prijzen waren een tikje lager. Zouters matig ter markt, hier was de handel minder bevredigend en er werd van 26—27 cent per half K G. besteed. AMSTERDAM, 10 Nov. Ter veemarkt wa« ren heden aangevoerd 550 vette koeien, waar» van de prijzen waren: le kwal. 110-116 c., 2e 96—104 c., 3e 80-92 c., mindere soorten 70—78 c. pet kg. slachtgewicht70 melk» en kalfkoeien f 280—380 per stuk 61 vette kalve« ren, 2e kwal 88—94 c., 3e 76-86 c. per kg. levend gewicht; 42 nuchtere kalveren f 14— 20, 122 schapen f 36—40, per stuk; 830 var» kens, vleeschvarkens 90—110 kg. 64—65 c, zware varkens 61-63 c., vette varkens 58—60 c per kg. slachtgewicht77 paarden f 120— 230 per stuk. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 10 November. Eieren. Aan» gevoerd 15 000 stuks. Prijzen van f 8—11, middelmarkt f 9 50 de 100 stuks. Handel vlug Granen. Meel, Oliën, enz. ROTTERDAM, 10 November. Fijne Zaden. (Boerennoteering)blauw maanzaad f 29 -30, karwijzaadf 27—29, koolzaad f 13-14, kanarie» zaad f 11-12, voerlijnzaad f 10—12, blauw» bloei zaailijnzaad f 12—14, witbloei zaailijn» zaad f 12—14, alles per 100 K.G, Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 10 November. Heden wa» ren de prijzen der aardappelen als volgt Brielsche eigenheimers f 3 10-3.70, Zeeuwsche blauwe f 2 90-3.75, Zeeuwsche eigenheimers f 2 80—3, Zeeuwsche bonte f 2.90-3.75, eigen» Taeimers drielingen f 1.90-2 40, blauwe eigen» heimers f 3—3 20, per H.L.Westlandsche schoolmeesters, zand 7—8 ct. per K.G.bravo's f 4 4 20, eerstelingen f 2 40-2.70 per H L. Met redelijken aanvoer, kalme vraag Hulden, Leer, Wol, diversen. ROTTERDAM, 10 November Vlas. (Op gaaf van de marktmeesters) Aanvoer: I4n0 K.G. blauw schoon 70-80 ct 10 000 K.G Groninpscb 60-80 c.5850 K.G Holl. geel 55-80 ct., per KG.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3