1 Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. IN HOC SIGNO VINCES Aan Jonge Moeders No. 3687 WOENSDAG 22 OCTOBER 1930 45ste JAARGANG I Gemeenteraad. Brieven uit Amerika. Fa. W. BOEKHOVEN ZOMEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers I ■ageüB el niet weder >nzachte aan- ]can het ruwe ak, niet on- hij pleeg- J zich van de fet weder rei- gkken tot in 3 gaat en Intvangt. landaard"). hs harte narte, veer. If, iriefde, 'gaf peer, geven ven, fcen, naken, rstard' lefde Ikliefde, In, |U staan. HIRA. üng gegeven tot amenstelling van ieuwe groote naar dingen NIEUWE TONGE: „LET OP U SAECK" Door den heer Nieuwenhuijzen werd in de raadsvergadering te Nieuwe Tonge gewezen op het niet-Oranjegezind optreden van een onder wijzer der Openbare School en hij meende, dat dit niet strookte met den geest der gemeente. Hierop gevraagd om zich nader te verklaren, wees hij op het vak Vaderlandsche geschiedenis, dat in de handen van een sociaal-democratisch paedagoog zeker niet toevertrouwd kan worden. Onze geloofshelden, die in den bloedkamp voor vrijheid van consciëntie streden worden immer door de socialisten als' afschrikwekkende voor beelden van bloeddorstige vechtjassen voorge steld aan ons kroost. Daarop deed een raadslid, dat als een af gevaardigde van „Gemeentebelang" in den Raad zit_ de merkwaardige vraag of die socialisten dan geen gelijk hebben. 'jjt'Het is dunkt ons noodig, dat hier even nader T)ij stilgestaan wordt. De samenstelling van den Nieuwe Tongschen Raad is eenigszins eigenaardig. Twee Anti-Rev. en 1 Staatk. Geref., mits gaders 4 afgevaardigden van z.g. „vrije" lijsten, „Gemeentebelang" of hoe zij zich noemen mogen. Het gaat er dan op door, dat zij „neutraal" zijn wat de politiek betreft. Nu zoo lang het over het drukke verkeer op de Kaai of over een slechte bestrating of een scheef hangende heinig gaat, gaat het met die neutraliteit goed, maar zoo spoedig komen er geen beginselvraagstukken om een hoekje glu ren, of het is met die neutraliteit afgeloopen. Het bloed kruipt dan waar het niet gaan kan. En het kruipt zelfs zóó ver, dat verloochend wordt het martelarenbloed der vaderen, die voor de vrijheid onzer ervte gofed en bloed feil hadden. Zóó ver is men zelfs in het zwaar orthodoxe •Ï4ieuwe Tonge afgezakt, dat men zulke men- schen in den Raad heeft kunnen brengen EEN SCHANDE VOOR NIEUWE TONGE. Of het dan niet waar is, dat de nationale helden van onze historie maar bloeddorstige vechtjassen waren, werd er openlijk in den Raad gevraagd. En met deze woorden werd het openbaar onderwijs te Nieuwe Tonge in bescherming ge nomen. Dus Prins Willem van Oranje, die stervende uitriep: „Heere God, wees mijn ziele en dit arme volk genadig", wiens levensdevies was: „Liever alles wagen, dan den schat van Gods Woord te verliezen", slechts een bloeddorstige vechtjas, en die andere Oranjehelden als Willem Lode- wijk, Ernst Casimir, Frederik Hendrik, mannen, die in hun wapenschild schreven: „hoe meer gebed, hoemeer overwinning", en „louter een werk van God en niet van me.nschen"; die op het slagveld nederknielden en openlijk God ba den te midden hunner soldaten; mannen als De Ruyter, van wien het woord is: „Hoe kleiner vloot, hoe nader de almachtige God"; mannen die elke overwinning aan God den Heere toe schreven; die (wij denken aan Frederik Hendrik bij de overgave van Wezel) zei tot den bericht gever: „O, mijn zone, mijn kind, mijn zone is het zoo geschied is het zoo zoo is het louter het werk van God en niet van menschen. De Heere is ons een hulpe geworden ter bekwamer tijd manrferi zooals Koning-Stadhouder Wil lem III, die den strijd des geloofs voerden tegen den machtigen Roomschen Koning van Frankrijk en door God gebruikt werd om het Protestantis me in Europa van den ondergang te redden; al die mannen, die hun leven verteerd hebben tot behoud der vrijheid van den godsdienst voor hun volk zij zijn in het oog van dit raadslid niet anders geweest dan „bloeddorstige vecht jassen". Schande voor een dorp1 als Nieuwe Tonge, dat dit gezegd kan worden in het college van den Raad. welke door het volk werd afge vaardigd BOUWT UW SCHOOL MET DEN BIJBEL! Een schande hierom: niet in de eerste plaats, omdat het levenswerk dier „nationale helden" werd miskend, maar omdat Gods wonderwerk in de historie, de Goddelijke lijn in de Vader landsche geschiedenis verloochend werd. Groen van Prinsterer, de groote Christen staatsman, de kenner bij uitnemendheid van onze landshistorie, schreef eensAan den ingang ook van Nederlands' historie mag worden ge plaatst, en ook van onze vaders geldt de dank- baie vermelding „Hun zwaard deed hen dit land niet erven; Hun arm deed hen geen heil verwerven; Maar Uwe rechterhand, Uw macht, Heeft hun dien voorspoed toegebracht." Wie zóó laatdunkend spreken durft over de vrijheidsworsteling onzer vaderen, beleedigt niet slechts het bloed der martelaren, maar lastert het werk Gods, eenmaal verricht door zoo als Groen van Prinsterer schrijft een Willem van Oranje, die Hij als een tweeden Mozes heeft willen gebruiken om de Hervormden, die ter dood toe onderdrukt werden, uit het slavenhuis te leiden. Of die man, dat raadslid ten volle beseft heeft wat hij zei We zullen hopen van niet. Maar zie hier dan toch de vloek van het openbaar onderwijs. Want als die man ooit Chr. onderwijs had gehad, zou hij het wel geweten hebben. Maar met den Bijbel werd ook het geloof in God als Schepper der historie van de openbare school gehaald. En vanzelf moest men daardoor komen tot de verloochening van Gods werk in de geschiedenis als in die openbare raadsvergadering plaats had. En naarmate de geest van ongeloof en God verzaking om zich heen grijpt en vooral het opgroeiend geslacht aansteekt, naar diezelfde mate zal het openbaar, dus godsdienstloos onder wijs behulpzaam zijn om de vernietiging van de hoogste geestelijke goederen onzes volks in de hand te werken. De vroede vaderen in den Raad van Nieuwe Tonge maken zich druk over een mestvaalt en een scheefgezakte heining 'en een kapotte straat, wordt het geen tijd dat er ook eens breedvoerig gesproken wordt over dat veel grootere defect in de Nieuwe Tongsche gemeente, het defect, dat de ziel der gemeente raakt en gelijk een snelle afloop der wateren, zal voeren in den schoot van den tijdgeest, die met God en Zijn Woord niet meer rekent Nieuwe Tonge, let op U saeck Bouwt een school met den Bijbel, eer het te laat is en de gesteldheid in Nieuwe Tonge zóó geworden is, dat er geen mogelijkheid meer toe is. Want waar zulke stemmen in Uw raadsver gadering gehoord worden, denkt door niet ligt over het voortvretende kwaad in Uw gemeente. En denkt aan Uw kinderen 1 Want eenmaal zullen zij in den oordeelsdag tegen U opstaan en het eeuwig verwijt in Uw ooren klinken: „Ge hebt ons doen onderwijzen zonder den Bijbel 1" Beste Vriend De kleurenpracht in boom en bosch vraagt in de maand October onze aandacht. Wat een rijke verscheidenheid. Kunstenaars hebben ge tracht dit te schilderen, maar zooals de natuur het ons ook dit jaar weer te zien geeft, is op schilderdoek niet te vinden. De herfst is in aan tocht. De vogels schijnen dit te weten. Achter mijn land is een bosch. Daar houden zij hun meetings. Het is de „black bird" of zwarte vogel, die daar bij duizenden saamkomen. Zij spreken een taal, die ik niet versta. Zij weten het: 't koude winterseizoen is aantocht. Zij maken' zich gereed voor den aftocht naar 't Zuiden. Wonderlijk volkje Wat leven zij ge lukkig. Geheel de wereld is hun bezit. Zij leven als millionairs, zij zaaien niet en verzamelen niet en hun schuren zijn altijd vol en hun tafel is altijd gedekt. Zij leven als Israël in de woestijn, toen zij met het manna van den hemel gevoed werden. Hoort ze onderling argumenteeren. Ze schijnen nog niet gereed te zijn met hun pro gram om gezamenlijk te emigreeren. Zij gaan van hier. Sommigen geheel naar Zuid-Amerika. Het is om jaloersch te worden, als men denkt aan de koude Januarimaand, wanneer de ther mometer soms 20 graden onder nul daalt, dan zijn de black birds in het Zuiden, waar zij zich in de zon kunnen verlustigen, zooals wij dat hier in de maand Mei doen. Geen schepsel in de wereld, die meer vrijheid heeft dan de vogelen des hemels. Zonder compas en zonder kaart vliegen zij langs vaste lijnen door 't luchtruim. Gij weet het, ook bij U komt de ooievaar tel ken jaren op dezelfde boerderij terug. Als wij hen dit na moesten doen, wij kwamen er nooit. Zij behoeven niet naar het Gouvernement te schrijven voor hun pas. Zij hebben overal vrijen doorgang, ook de douanen vallen hen niet lastig, ze zijn ook niet aan een boot gebonden om de groote wateren, die de wereld in deelen scheidt, te passeeren. Het luchtschip trekt onze aandacht. Mannen, die over de atlantic tot ons komen worden als helden gevierd, maar de kleine black bird, die veel gelijkt op de lijster bij U .vliegt ongemerkt een veel grooteren afstand. Onze Heiland wil, dat wij op de vogelen des hemels letten, want daaruit spreekt Gods groot heid en verzorging. Het is door de zonde, dat wij zoo ver van die heerlijke schepping Gods afleven. Ach als wij dit eens zagen, zooals het werkelijk is, onze tong zou meer jubelen. De onmetelijke grootheid Gods 1 Nog even terug naar 't bosch Het is een prachtige Octobermorgen. De lucht is zwart van de vogels. Zij vliegen in en door elkander. Opeens rangschikt de massa zich, als op een machtig commando van den generaal, in een groote en zetten hun koers Zuid. Eén met meerderheid van stemmen tot hun leider gekozen, vliegt voor. Onder de schare bevin den zich duizenden kinderen, die dezen zomer in Michigan zijn geboren, hebben nog nooit zulk een reis ondernomen, weten ook den weg niet. Maar de vogel die voorgaat is hun leider, waar in zij geloof hebben en wien zij volgen. En de groote les die voor ons hieruit te leeren is, dat zij dit volgen niet blindelings doen. Zij vliegen niet achter elkander en denkenals de eerste er komt dan kom ik er ook, maar zij vliegen schuin naast elkander, van daar dat men die krijgt. Elk der dieren trotseert den wind, elk kijkt voor zich uit en tracht den weg te leeren, die zij afleggen. En ik geloof als de leider eens uit de richting geraakt, er van de volgelingen wel zullen zijn, die hem toeroepen meer rechts of meer links. Zij zijn reeds ver uit mijn gezicht. Ik sta aan den buitenkant van 't bosch en doorkruis met mijn oog het zuidelijk luchtruim, maar zie ze niet meer. Getrouw waren zij achter mijn maai- machine toen wij aan 't tarwe snijden waren, als een Ruth in de velden van Boaz, maar nu hebben zij ons verlaten. En misschien hebben zij 't ons nog wel toegeroepen dat zij 't volgend jaar weer komen als God hen het leven spaart. Maar wij verstaan hun taal niet. En wij mis sen ze. De vogelen des hemels behooren tot de sie- radiën van Gods schepping. Gelukkig niet allen verlaten ons. De Goudfazant heeft zijn voor raadschuren in het bosch en blijft met zijn jonge kinderen daar tot het voorjaar. Gelukkig dat zij beschermd worden door de wet. ander zou de wreede mensch ook dezen prachtvogel uitmoor den, zooals er al zoo vele vogelsoorten zijn uit geroeid. De mensch die als koning over Gods schepping gesteld is, maakt veel misbruik van zijn macht, treedt meestal kanabalistisch op, louter uit moordzucht gaat men jagen. Ons Heidensch voorgeslacht, de Roodhuiden, waren in dit opzicht, meer mensch dan ons tegenwoor dig geslacht met zijn verlichte ideeën. De rood huid nam nooit meer dan hij voor zijn maal noodig had. Ving hij twee visschen, die te groot waren voor eene maaltijd, dan liet hij er één gaan. Zoo ook met de vogels. Maar zoo gauw als de jacht nu open is. komt rijk en arm bij honderdtallen om een konijn of vogel neer te schieten. Louter uit moordzucht, want veel van het geschotene wordt nooit opgeraapt of mede genomen. Geen wonder, dat het dier bang is voor den mensch en zucht, zooals het gansche schepsel, tot de verlossing van den mensch uit de macht en gevolgen der zonden. Toen ik kind was, herinner ik mij, dat een zwaluw telkenjare bij een tante van mij zijn nest kwam bewonen in haar huis. Zij zette de bovendeur voor dien vogel open, en de zwaluw vloog over haar tafel in een hoekje van een nabijgelegen achtervertrek, om daar haar kin deren uit te broeden. Waarom deed die zwaluw dit bij haar Zij was een kind Gods, die den 84sten psalm kende en de dieren liefhad, omdat het óók schepselen Gods zijn. Wantde rechtvaardige kent zijn beest Je AMERIKAANSCHE VRIEND. Vergadering van den Raad der gemeente DEN BOMMEL op Donderdag 16 Oct. des nam. half vier. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer A. L. Houthuizen, met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen van de vorige ver gadering. In verband hiermee vraagt de heer SEGERS of het inderdaad juist is dat in de vorige ver gadering de voorlezing der notulen in het open baar is geschied. Spr. vraagt dat in verband met een geschrijf en gewrijf. De VOORZITTER zegt dat de bewuste no tulen zeer zeker na heropening der openbare vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Dit wordt bevestigd door de drie leden, die in de vorige vergadering zijn tegenwoordig geweest. De heer HOKKE en de VOORZITTER ver klaren dat courantengeschrijf hen koud laat. De heer HOKKE zegt dat indien men zich zou moeten storen aan couranten, hij b.v. kan opmerken dat het verslag in „Onze Eilanden" verkeerd was. Die conurant vestigt in haar ver slag n.l. den indruk alsof spr. ambachtslieden een hak wil zetten in verband met het maken van het opgedragen werk. De heer SEGERS vraagt of de Voorzitter de bewuste notulen nog eens zou willen voorlezen, hoewel spr. er persoonlijk van overtuigd is dat die notulen volkomen in orde waren. De VOORZITTER antwoordt hierop dat hij dat absoluut niet doet. De notulen zijn eenmaal vastgesteld en het gaat niet aan de notulen ter wille van enkele aanwezigen' nog eens te lezen. Daarna worden de notulen vastgesteld. Ingekomen is een door Ged. Staten goedge keurde wijziging der gemeentebegrooting voor 1930, dd. 18 September 1930. De VOORZITTER zegt dat B. en W. voor stellen om in samenwerking met andere gemeen ten een teekening en begrooting te doen maken voor het bouwen van een gemeenschappelijk ziekenbarak bij het te stichten Van Weel-zie kenhuis. Spr. zegt dat van hooger hand de gemeenten verplicht zijn, hetzij ieder voor zich, hetzij ge meenschappelijk een barak te hebben voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Van de gemeente Dirksland is het voorstel gekomen ooi een teekening van een dergelijke barak te doen maken, annex het te bouwen zie kenhuis. De kosten van een teekening zullen 300.bedragen zij zullen' door de gemeenten onderling worden gedragen. Spr. merkt nog op dat een aparte barak in deze gemeente veel te duur zou zijn. Als het huidje van uw kindje stukgaat of smet geneest het dan met Purol en houdt het bovendien altijd zooveel mogelijk droog met Purolpoeder. Beide artikelen bij Apoth. en Drogisten. Op een vraag van den heer VAN GENT zegt de VOORZITTER dat de gemeente zich nog niet verbindt om met den bouw mede te doen daarvoor zal later de beslissing van den raad worden gevraagd. De heer HOKKE verklaart zich in beginsel voor het voorstel van B. en W. Met algemeene stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Daarna wordt met algemeene stemmen be sloten aan den gemeenteopzichter een gratificatie te geven van 150.in verband met door de zen ambtenaar gehouden buitengewoon toezicht en extra bemoeiingen. Vervolgens wordt de gemeentebegrooting en de begrooting van het burgelijk armbestuur, bei de voor 1931 aan den raad aangeboden. Op verzoek van den Voorzitter verklaren de heeren Van Gent, Hokke en Rosmolen zich be reid een commissie te vormen voor het onder zoek dier begrootingen. De VOORZITTER stelt voor om overeen komstig het verzoek van Ged. Staten een rooi lijn vast te stellen langs een gedeelte der pro vinciale wegen in Achthuizen en wel op 10 Meter afstand van den gemeentegrens. Spr. zegt dat dit verband houdt met het later op grootere breedte brengen dier wegen. Het is niet gewenscht dat vóórdat tot die verbree ding wordt overgegaan, gebouwen op te korten afstand dier wegen' worden opgericht. De heer SEGERS zegt dat men niet te snel op dat verzoek van Ged. Staten moet ingaan, omdat in de eerste plaats de eigenaren van den grond langs die wegen de dupe van het bouw- verbod zullen worden en het in de tweede plaats niet zeker is dat Ged. Staten toe zullen staan dat men uitpad op de provinciale wegen maken mag. De VOORZITTER zegt dat de stukjes grond welke door het bouwverbod zullen worden ge troffen, later gekocht of onteigend zullen wor den. Bij koop of onteigening zal zeer zeker re kening met Se waarde van den grond worden gehouden. De heeren JONGELING en SEGERS raden den leden af het rooilijnbesluit te nemen, dit in verband met een dezer dagen te Middelhar- nis gehouden vergadering waarin die kwestie ter sprake is gebracht. De VOORZITTER zegt dat de rooilijnen toch vastgesteld zullen moeten worden doet de raad het niet, dan zullen Ged. Staten het waar schijnlijk doen. Nadat spr. ten slotte zijn voorstel heeft verdedigt brengt hij het in stemming en wordt het met algemeene stemmen verworpen. Met algemeene stemmen wordt conform het voorstel van B. en "W. besloten aan J. P. Ver heul en de wed. M. van Prooijen-de Wachter overeenkomstig art. 13 der Lageronderwijswet een tegemoetkoming van 50.te verleenen. Met algemeene stemm'en' wordt daarna de ge meentebegrooting dienst 1930 gewijzigd. Rondvraag. De heer HOKKE zegt opgemerkt te hebben dat de woningen van Tuindorp bij dampig en zelfs bij regenachtig weer geverfd worden. Spr. acht het niet in het belang van het schilderwerk dat er nog na 1 October geverfd wordt. Het staat hem voor dat destijds besloten is na 1 October niet meer te doen verven. De VOORZITTER zegt dat hem gegaran deerd is dat de woningen van Tuindorp goed geverfd zouden worden. De heer JONGELING zegt dat het verven van die woningen eerst laat in het jaar ter sprake is gebracht en opgedragen. De schilder kon dus niet vóór 1 October klaar komen. Spr. zou er voor zijn te bepalen dat na 1 Nov. voor de gemeente niet meer geverfd zal worden en maakt daar een voorstel van. De VOORZITTER antwoordt den heer Hok ke dat inderdaad vorig jaar door hem is be paald, dat er na 1 October voor de gemeente niet meer geverfd mocht worden. Dit hield ver band met het natte najaar en de zeer goede ge legenheid die er geweest was om gedurende den zomer te verven. De heer HOKKE stelt voor den termijn op 1 October te bepalen. De heer ROSMOLEN verklaart het met den heer Hokke eens te zijn. De heer LOKKER heeft vernomen dat het schilderwerk niet zoo zeer onder dampig of vochtig weer lijdt, indien maar droog gegrond is. Het voorstel van den heer Hokke in stemming gebracht wordt met 4 teg'en 2 stemmen verwor pen. Vóór stemden de leden Hokke en Rosmo len. Daarop wordt het voorstel van den heer Jongeling aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Hokke en Rosmolen. Dan sluiting. VERGADERING van den Gemeenteraad van NIEUWE TONGE op Vrijdag 17 October, des nam. 2 uur. Afwezig met kennisgeving, de heer Nelisse. De Voorzitter, burgemeester Sterk opent de vergadering met gebed, waarna de notulen wor den voorgelezen en onveranderd worden vast gesteld. Ged. Staten berichten enkele goedkeuringen over genomen raadsbesluiten. Tweemaal is in het afgeloopen half jaar de kas van den gemeente-ontvanger nagezien en in orde bevonden In kas was resp. 1435.16 en ƒ1502.83. De A.N.W.B. vraagt aan de gemeente bui tengewoon lid te worden van de Alg. Ned. Wielr. Bond. Contributie 25per jaar. De VOORZITTER is er voor. De bond is van groot nut voor het verkeer en ieder ge meente profiteert er van. Maar de wethouders zijn er tegen. In stemming gebracht wordt af wijzend beschikt. Alleen de heer Visbeen is ér voor. J. v. Eek en 14 andere ingezetenen vragen voorziening tegen den onhoudbaren toestand van een vuilnisbelt, waar afval van slagerijen wordt gedeponeerd en door honden wordt op gegraven. De heer v. VLIET acht het ook een onhoud baren toestand. Spr. weet wel een andere plek, maar dat is een 10 minuten verder. De heer v. ALPHEN vindt het daar een vree- selijke stank. De heer VISBEEN wijst nog op andere plaat sen, waar het ook een groote rommel is. De VOORZITTER zegt toe, dat B. en W. den toestand eens zullen bekijken. Wethouder KROON Als het daar gebracht moet worden, waar v. Vliet het wil, mag er wel een paard en wagen aangeschaft worden, want dat is ver weg. De heer v. VLIET wijst ook op de onge rechtigheid op een mestput bij Schilperoord. De heer NIEUWENHUIJZEN wijst op een andere mestput in de gemeente, die ook al maar grooter wordt. Er liggen glas, steenen en boom stronken op. De VOORZITTER dat is particulier eigen dom van den heer Breeman, volgens het ka daster. Wethouder PRINCE maar het gaat toch maar niet op, dat iedereen alles zoo maar overal neergooit. Er komt iederen dag een karreman door de gemeente, maar het schijnt dat men zich daar niet aan stoort. Iedereen gaat er zijn éigen gang maar. Het publiek moest wat meewerken. De heer VISBEEN Het publiek stoort zich nergens aan. Er lag een hoop mest op den weg, dat daar was neergeworpen om weggereden te worden. In een minimum van tijd lagen er 20 paren oude schoenen op. (Gelach). De heer v. ALPHEN de sloten rondom de gemeente worden ook zoomaar volgegooid met oude rommel. De VOORZITTER De toestand is alleen maar te redden als de particulieren zelf mee helpen, anders is er geen. verbeteren aan. Wethouder PRINCE Het publiek werkt niet mee. Ze gooien alles maar neer, juin en al. Mej. L. Swerus vraagt tegen 1 Nov. eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare school. Dit wordt haar gegeven. In de vacature zal worden voorzien. Het gemeentebestuur van Dirksland bericht dat het genegen is bij het te stichten Ziekenhuis een barak te bouwen, die gebruikt kan worden voor besmettelijke ziekten voor het geheele eiland. Een en ander gebeurt in overleg met den Inspecteur van de Volksgezondheid De kosten voor het bouwplan zijn geraamd op 300.—. De VOORZITTER deelt mede dat de ge meente moet overgaan tot het stichten van een gebouwtje dat ingebruik gesteld kan worden bij besmettelijke ziekten. Wanneer de gemeente hier niet vrijwillig toe overgaat, zal binnen bepaal den tijd de wet er toe verplichten. De heer VISBEENdus de stok achter de deur De VOORZITTER Ja juist. Nu komt het wel het voordeeligste uit, wanneer dat gemeen- Deze Courant verschlnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.— bl vooruitbetaling! BJITEMLAND bl vooruitbetaling f 8.50 per Jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEEFSTER SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.- per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zl beslaan. Advertentifin worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. f 1

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 1