Lees,Dit Niet III TE BESTEDE! Advertentiën. FèPWIEIHOUWEP DDOGI5TEDX Officieel Gedeelte. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. Buitenland. Marktberichten. Meisje Werkpaard, D. J. DE LEVIE, Praktijk hervat g VINGER DOEK BAND. .f 0 75 g I WAPEN LE PEL (R'dam) f 1,75 pim. 180000 ks. EierKo'en 10000 siuhftoien 8000 flntnraciei 2200 superphosphaat 9so Kalizout Uitslag aanbesteding. VAN LEAR BLACK VERMIST. Geboren DOMUS, MART1NE A. M. KASTELEIN ZILVER ^aBBB met breien tsebt gij heeiemaal geen dol, Door het gebruiH uan goede wol. Te ODDDOhP bij c. DE Miou zoowaar, Kunt gij daar Koopen, probeer het maar! dat we met God te doen hebben. Dat moet diep in de ziel gevoeld worden. Onze kinderen bid dend opgedragen aan dien grooten God. Daar om die roeping, grijpt den jongen. Dit woord komt niet alleen tot de ouders, maar ook tot het onderwijzend personeel Een onderwijzer of een onderwijze,res is voor het kind een tweede vader of een tweede moeder. Deze menschen ziin wel is waar in loondienst, doch ze moeten ook de Goddelijke roeping tegenover het kind verstaan. Onderwijzers moeten ook na het ver laten der school de kinderen nog vasthouden. De Satan tracht ze altijd te ontrukken. Zacht vasthouden en ze leiden in banen door Gods getuigenis geëischt. Voorwaar een moeilijke taak. Ook moeten ze de kinderen liefhebben. Moeten zelf beseffen, dat de hun toevertrouwde jeugd geschapen is voor een nimmer eindigende eeuwigheid. Geduld moeten ze hebben met hunne zwakheden. Hen leiden als de waarachtige pae- dagoog tot Jezus. Het zaad der kerk moet tot Hem gebracht worden, zal het eenmaal in den grooten dag der dagen niet tegen ons moeten getuigen. Er wordt wel eens gesproken over vruchten van 't Chr. onderwijs. Alle Chr. on derwijs is ook geen waarachtig Chr. onderwijs. Zie wat God hier aan Hagar beloofd: Ik zal hem tot een groot volk stellen. Hagar ziet den waterput, wat het behoud is voor haar kind. Nu kon hij weer drinken en bleef alzoo ge spaard. Toen ze met Ismaël daar stond in de woestijn dacht ze, dat het afgeloopen was. Beeld ais het is van een radeloozen zondaar. Doch als dan de fontein ontdekt wordt, dan springt de ziel van blijschnp op. Zoo zullen ook wij opspringen van vreugde als we de groote fontein van levend water mogen zien, n.l. Christus. In den weg van heilige roeping kunnen we dien pas ontdekken. Zeg daarom nooit, dat Chr. onderwijs geen vrucht geeft. Vruchten tijdelijk misschien voor ons verborgen, doch God vervult Zijn beloften. Daartoe wil God ook het Chr. onderwijs ge bruiken. Daar zullen eenmaal jonskens en meis jes zijn. God zal in den tijd uitrukken, daartoe is alleen Hij machtig. Ten slotte paart spr, aan zijn rede dezen wensch, dat deze school tot in lengte van dagen mag groeien en bloeien, en dat er ook nog ge vonden mogen worden, die met zichzelf te doen krijgen voor de eeuwigheid. Dat ook hier door 's Heeren goedheid vervuld mag worden: Ik zal hem tot een groot volk stellen, 's Heeren Woord spreekt tot u in deze oogenblikken. Spr. verzoekt ten slotte te zingen Ps. 81 4. De heer Overweel betuigt zijn dank voor het gesprokene en de beste wenschen, door den heer Bouman hier in 't midden dezer vergadering neergelegd. De heer M. van der Vliet, hoofd der school, sprak als volgt Allereerst wensch ik ook namens Mej. Lang broek onzen dank te betuigen aan het bestuur der school voor het vertrouwen in ons gesteld. We hebben daarmede een zware taak op ons genomen, n.l. het kind in aanraking te brengen met Jezus Christus, den grooten Kindervriend. Hij toch zegt: als gij niet wordt gelijk een kind, zult gij geenszins ingaan in het Koninkrijk G|ods. Wat een "invloed heeft de moeder niet op het kind in de taak der opvoeding. Wie en wat de tuinman is, kunnen we aan den tuin zien. Wie en wat de moeder is, kunnen we zien aan het kind. Het is de taak van de vaders en de moeders om allereerst het kind in aanraking te brengen met Gods Woord. Ik denk hierbij aan een schilderij, waarop twee duiven stonden, welke ieder een eind van een touw in hun bek hielden, met in het midden een losse knoop. Hoe verder ze van elkander afging, des te vaster werd de knoop aangehaald. Bestuur met ouders moeten dan ook innig samenwerken, zal het goed zijn. Er moet wederzijdsche liefde zijn, bovenal tot Jezus. De school moet en kan door waarachtige liefde onder Gods zegen groeien en bloeien. Ik heb gezegd. De heer Overweel dankt ook dezen spreker en merkt op, dat de heer v. d. Vliet zooeven gezegd heeft, dat de onderwijzers zich onbe kwaam gevoelen tot eenig goed werk. Mochten ze daar maar steeds meer en meer bij bepaald worden. Daarna slotwoord door den Voorzitter. We leven, zegt spr., in een vergankelijke wereld. Dat merken we ook weer dezen avond, nu we aan het einde van deze plechtigheid zijn gekomen. We willen echter niet van hier gaan zonder onzen dank te betuigen aan den heer Burgemeester (hoewel niet tegenwoordig), de Wethouders en den Secretaris en Gemeente raad (voor zoover ze daartoe hebben medege werkt) voor de welwillende medewerking ons steeds verleend. Verder den heer Inspecteur van 't lager onderwijs, den architect Van Oosten- brugge, die ons in veel is ter wille geweest en steeds met raad en daad ter zijde heeft gestaan; de ambachtslieden, welke zich goed van hun taak hebben gekweten, de sprekers van dezen avond, de Eerw. Heeren Overweel en Bouman, en den heer v. d. Vliet; verder den Kerkeraad en de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk en de meisjes, die ons dezen avond een kopje thee hebben gepresenteerd. Ten slotte werd gezongen Ps. 105 1, waarna de heer Bouman dezen avond eindigde met dankgebed. De school maakt zoowel uit- als inwendig een zeer fraaien indruk en hebben architect en bouwlieden alle eer van hun werk. Het was laat eer allen huiswaarts keerden Niettemin was het voor de Herv. Gemeente een- goede en een blijde dag. ZUIDLAND. Op Donderdag 28 Augustus a.s., des namiddags ten half acht uur (zomertijd) hoopt in de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. J. W. van Ree van Barendrecht. NIEUWE TONGE. Uitslag van de door Architect G. van Varik te Middelharnis op Woensdag 20 dezer qe- houden aanbesteding voor het bouwen van een arbeiderswoningen voor de Landarbeiders, vereeniging „Werkmansbelang" alhier. Timmerwerk. R fc. Mdhdarn:smiS. 13 won'n9en f 13200 C. P. G. Holleman, Nieuwe Tonge 13 13459 P. v. d. Tol, D'sland 13 14300'— 4 - 4400— M. v. d. Plaat, 550a~ Stad aan 't Haringvliet 13 13850 J, Korteweg, Oplaat .13 14794— J. Holieman Az. P. v. 13 14170 4 4360— 5 5450— 4 4972— 4 4340— 4 4345— 5 5425— 13 15010. 13 15478— 13 14365— 1 1245— 4 4680— 5 5825— 13 14300— 1 w e r k. L. Guldemeester en L. Zoon, Dirksland 13 woningen 24500.- 21300- 7120- 6590- 13180— 21430- 19500- A. Mans, N. Tonge 13 L. v. d.Velde, N.Tonge 4 P. Mackloet, S'dijk 4 8 13 A. v. d. Welle en J. v. d. Welle, Oplaat 13 Schilderwerk. M. v Noord, O. Tonge 4 woningen 964— 5 1205— 13 3133— P. J. Kareis, N. Tonge 13 2795. „4 860— 5 1075. J. Holleman, N. Tonge 13 3198. „4 984— 5 1230— T. v. d. Boogert, S'dijk 4 872. Smids-, lood- en zinkwerk. P. Kievit, Middelharnis 13 woningen 1082.95 Gebrs. Feijen, O.Tonge 13 1099. Gebrs. Tieleman, Nieuwe Tonge 13 799— M. Breur, N. Tonge 13 1170. 4 360— 5 450— Wed. L. A. Klem, Herkingën 13 960. J. Nieuwland Herkingen 13 950. J. J. Nipius, Stad aan 't Haringvliet 13 1199. Timmer- en Metselwerk. C. Kroos, Middelharnis 13 woningen 36800. Gebrs. v. d. Welle, Den Bommel 13 32850. A. v. d. Welle en J. v. d. Welle, O plaat 13 34000. Timmer- en Schilderwerk. J. Holleman Az., Nieuwe Tonge 4 woningen 5832— Timmer- en Smidswerk. J. C. Osseweijer, S'dijk 4 woningen 4688. 5 5860— Massa. C. Kroos, Middelharnis 13 woningen 40920. F. Osseweijer O.Tonge 4 11364. 5 13205— 13 36930— C. Smeets, Achthuizen 13 41800. J. C. Osseweijer, S'dijk 4 11479. J. van Eek en P. A. Duhen, Dirksland 13 39385. A. Kanters O. Tonge 1 2825— 4 11200— 5 13750— 13 35100.-* De gunning is aangehouden. Laagste inschrijver. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Sommels' dijk maken bekend dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in de Bewaarschool aan de St. Joris Doelstraat alhier, en wel op Woensdag 3 September v.m. 9—12 en n.m. 1,30 tot 4,30 uur, Donderdag 4 September v.m. 9—12 en n.m. 1.30—4,30 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht ie. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden IJzeren maten binnen en buiten ge> verfd. Blikken maten blank geschuurd. Koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten gereinigd IJzeren gewichten mo» gen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewrc» ven met gekookte lijnolie; 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 Oct. 1931 gestempeld moeten zijn met de letter f en dat er, verzuim of verhinde» ring om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewich» ten te laten herijken aan het ijkkantoor te Dordrecht, op eiken Dinsdag en Vrij» dag (geen openbare feestdag zijnde) van v.m. 10—12 en n.m. 1—3 uur; 3e dat de maten en gewichten, welke worden gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen teruggebracht worden 4e. dat betaald moet worden voor het onder» zoek van maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (jus» teerloon) en wel ten bate van 's Rijks schatkist 5e. dat de milligram»gewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een post» bewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de bij de laatste verificatie afgegeven gezegelde enveloppe, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor nieuwe, zullen moeten vol. doen), Sommelsdijk, 16 Augustus 1930. De Burgemeester, A. A. MIJS Lo. B. De Secretaris, Iz. GEELHOED. SOMMELSDIJK. GeborenHuibertus Johannes, z. v. Cor» nelis Smits en Anna Tona Luitwieler Arendje, d. v. Pieter Mackloet en Adriaantje van den Nieuwendijk Jan, z. v. Johannes Groenendijk en Johanna Lena Visser. Ondertrouwd: Bastiaan Dane, 26 j., te Wil» lemstad en Martijntje Arendje Maria Kastelein, 24 j., alhier. DEN BOMMEL. GeborenPieter, z. v. F. Kamp en D. de Geus. Ondertrouwd: Z. Koene, 21 j. en F. v. d. Made, 20 j. Getrouwd: C. Bakker, 21 j. en P. J. v. d. Meij, 22 j. OverledenM. Sigmond, j.m. 79 j. OOLTGENTPLAAT. Geboren: Francina Theresia, d. v. Michiel Theodorus Vermaat en Cornelia Wagemans. Ondertrouwd„Zacharias Koene 22 j. en Francina van der Made 22 j. HERKINGEN. GehuwdDingeman Zoon, jm. 23 j. en Johanna Kievit, jd. 16 j. te Mclissant. ZUIDLAND. Tijdvak 10 Juli—20 Augustus. Geboren Klaasje, d. v. B. Minekus en Chr. van der Sluis Cornelia, d. v. K. van Eijben gen en A. StreefkerkFietertje, d. v. A. van der Wagt en C. LugtenburgHendrik, z. v. P, Zevenbergen en N. de Kncgi; Wiiicmpje, d. v. H. batelaan en E. van den Engel. Gehuwd; Arie Johannes Kraak, oud 29 j. met Jannetje Gecrtruida Stoof, oud 22 j. Arie van Scnouwen, oud 29 j. met Adriaantje Oosthoek, 23 j. Overleden: Pleuntje Beukelman, oud 63 j. wed. van Jan van TrlglKlaasje bevaart oud 36 j. echtgen. van P. Wolters. EEN MERKWAARDIG VLIEGTUIG ONGELUK. Woensdagochtend is, volgens een bericht van den Beriijnschen Lokalanzeiger een vliegtuig met drie motoren, dat met 10 passageirs uit Lussin naar Zara vertrok, getroffen door een merk waardig ongeluk. De schroef sloeg los van een der motoren en werd met groote kracht in de passagierskajuit geslingerd, waarbij het 10-jarig dochtertje van kap. Guido Cosulich, den voor zitter van den Lioyw Triestino, gedood en een dame een arm afgerukt werd. Het watervliegtuig zond onmiddellijk radionoodseinen uit en daalde waarop een motorboot de passagiers overnam, terwijl het vliegtuig het lijkje en de zwaarge wonde aan land bracht. PONT LOSGERUKT EN OMGESLAGEN. Vier menschen verdronken. Bij Beseno is op de Etsch een gierpont door de kracht van den stroom van zijn anker gerukt en omgeslagen. Vier menschen, kommiezen der belastingen, zijn bij het ongeluk verdronken. AUTO-ONGELUK. Op den autoweg bij Genua is in een bocht een auto met 13 artilleristen omgeslagen. Een van de soldaten was op slag dood. De andere 12 werden gewond, van wie twee ernstig. EEN DREIGBRIEF. De schrijfster aangehouden. Een bejaarde dame te Apeldoorn ontving een dreigbrief, waarin zij werd aangemaand op een bepaalde plaats in het Oranjepark een enve loppe met geld neer te leggen. Op aanraden van de politie heeft zij dit ge daan. De politie stelde zich verdekt op en des avonds begaf zich de 26-jarige mej. W., wo nende bij haar ouders aan de Asselschestraat, naar de aangewezen plek en nam de enveloppe in bezit. Mej. W. is onmiddellijk gearresteerd. EEN AL TE IJVERIG BRANDWEERMAN. Tegen een spuitgast van slangenwagen 25 is procesverbaal opgemaakt, omdat hij in de Baan te Rotterdam een paar matrassen heeft open gesneden en daarna in brand gestoken, om vervolgens weg te loopen en zijn spuit te gaan alarmeeren. Toevallig hadden twee vrouwen den man bezig gezien en zij hebben van de brandstichting en het alarm aangifte gedaan bij de politie. HAVENARBEIDER GEDOOD. Twee kameraden lieten een luik vallen. Aan boord van het bij de Graansilomaatschap pij aan de Maashaven te Rotterdam liggende ss. King James, heeft een doodelijk ongeval plaats gehad. Twee arbeiders, de 36-jarige D. D. B. uit de Schermlaan en de 37-jarige C. S. uit de Schildersteeg, waren bezig met het verleggen van de luiken. Zij lieten een van de luiken vallen en dit viel in het 11 Meter diepe ruim I, waar een derde arbeider, de 44-jarige P. A. Luyendijk uit de la Reystraat zijn werkzaam heden verrichtte. Deze kreeg het luik op het hoofd en werd op slag gedood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. DE INBRAAK BIJ DE FIRMA BERKEMEIJER TE AMSTERDAM. Twee van de drie vermoedelijke daders aangehouden. In den nacht van 29 op 30 Juli is, zooals men zich zal herinneren, de horlogewinkel van de firma Berkemeyer aan het Rokin te Amsterdam leeggehaald. Voor ongeveef 20.000 aan gouden horloges werd gestolen. De Amsterdamsche po litie is er thans in geslaagd den buit op te sporen en twee van de drie vermoedelijke daders te arresteeren. Het was n.l. aan de rechercheurs te Amster dam opgevallen, dat een Duitscher telkens in gezelschap was van enkele beruchte Amster damsche opkoopers. De gangen van dezen Duit- schehr, O. H. genaamd, werden daarop nage gaan. Het spoor leidde naar Arnhem. De hoofdinspecteur Van Slobbe en de in specteur van der Heul zijn Zondag naar Arn hem getogen. Met behulp van de Arnhemsche recherche kwamen zij in het hotel te weten, waar de Duitscher kamers had gehuurd. Toen de beide inspecteurs aan het hotel kwamen, was H. niet thuis. Zij hebben toen zijn bagage ge ïnspecteerd en vonden daarbij een zwaar valies, dat bij opening een groot aantal gouden hor loges bleek te bevatten. Een kortonderzoek bevestigde, dat men hier de horloges had, welke bij def irma Berkemeyer waren gestolen. Op sommige stond de naam van de firma. Vergeefs heeft men op den Duitscher gewacht. In verband met het vinden van den buit wist men ook wel de vermoedelijke daders van de inbraak. Het zijn drie goede bekenden van de politie. Twee van hen zijn gearresteerd. Het zijn H. J. B., die onder meer betrokken was bij de inbraak van de firma Kan in de Reguliersbree- straatde tweede is A. J. v. Z. De derde is N. de V., de meest beruchte van de drie, be kend onder den naam van Witte Nelis. Hij oefent vermoedlijk het ambt van kellner uit en het is niet uitgesloten, dat hij zich op het oogen- blik in het buitenland ophoudt. POGING TOT ONTVOERING VAN EEN 6-JARIG MEISJE. Bij de zedenpolitie heeft mej. A. V. uit de Thoolenstraat te Rotterdam, aangifte gedaan, dat haar 6-jarig dochtertje, toen zij in de Bree- destraat speelde, door een vreemden man op de bagagedrager van zijn fiets is meegenomen naar de nieuwe Plantage, waar hij heeft ge poogd onzedelijke handelingen met het kind te plegen. Op het roepen van het kind is een dame -te hulp gekomen, waarna de man is ge vlucht. Het kind heeit een signalement van den man opgegeven. Bovendien heeft iemand uit de Frankenstraat, die het meisje, dat hij goed kent, achter op de fiets heeft zien voorbij rijden, een signalement van den man kunnen geven. De politie stelt een onderzoek in. DOOR EEN TREIN GEDOOD. Tusschen de Vechtbrug en de Pijlsweertsstraat te Utrecht is Woensdagochtend op de spoor lijn een ernstig ongeluk gebeurd. De schilder H, A. v. d. K. uit Kuilenburg, die met zijn zoon werkzaam was aan een brug, waarover de spoorbanen liggen, zag een trein uit Amers foort niet naderen. Zijn hoofd, dat boven de spoorstaven uitstak, werd door den trein ver pletterd. De zoon waarschuwde zijn vader nog, doch het was toen reeds te laat. VADER EN DOCHTER. Maandagavond ontstond ten huize van den landbouwer E. aan den Napoleonweg te Haelen oneenigheid tusschen vader en dochter. De 28- jarige dochter vluchtte het veld in, waarop de /0-jarige vader met een jachtgeweer twee scho ten op het meisje loste, zonder haar te treffen. Dinsdagmorgen werd E. gearresteerd en naar Roermond overgebracht. In zijn woning zijn een jachtgeweer en een revolver van bijzonder groote afmeting in beslag genomen, alsmede de bij deze wapenen behoorende munitie. E. zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. PROEF OP DE SOM, Professor voor zich heenmompelend „Waarom heb ik toch die knoop in m'n zak doek gelegd zou ik ergens een voordracht moeten houden Toen hoorde hij een radio-omroeper door den loudspaeker zeggen „De voordracht van Professor Lange over „hoe sterken wij ons geheugen?" kan niet doorgaan, aangezien de professor niet is ver schenen." DE SUPERLATIVUS. In New-York wonen in dezelfde straat drie suikerbakkers. De eerste schreef op zijn raam: „De beste vakman der Vereenigde Staten." De tweede schreef: „De beste vakman van heel de wereld." En de derde, die meer bescheiden was, an nonceerde: „de beste vakman van deze straat." Uit Baltimore wordt gemeld De bekende Hollandsch-Amerikaansche milio- nair-courantier van Lear Black is op geheim- zininge wijze van zijn- jacht Sabalo verdwenen, dat zich op twaalf mijl van het Scotland-licht (Nieuw Jersey) in volle zee bevond. Van Laer Black ging dikwijls in gevaarlijke positie op de reeling zitten. Men acht het dus mogelijk, dat hij met een hooge grondzee over boord gegaan is. Nader wordt nog gemeld De verdwijning van Van Lear Black werd hef eerst bemerkt door zijn bediende. Het jacht stopte onmiddellijk. Vele uren werd met zoeklichten -de zee af gezocht, maar Van den waarschijnlijk overboord geslagen milionair werd geen spoor ontdekt. Het jacht is ten slotte naar New York ge varen. De leden van de bemanning van het jacht verklaarden, dat van Lear Black gewoon lijk op de reeling zat, ondanks het feit, dat de kapitein hem gewaarschuwd had, dat dit een gevaarlijke plaats was. De vrienden en ken nissen van den heer Van Lear Black zijn zeer onder den indruk van de verdwijning van den millionnair. Spoedig na aankomst te New York vertrok het jacht met eenige schepen van de kustwacht weer naar zee om naar het lijk van den ver miste te zoeken. Van het Curtis-vliegveld stegen vier vlieg tuigen op om aan het opsporingswerk deel te nemen. GEZIN UITGEMOORD. Een vreeselijk drama heeft zich 's nachts in de Parijsche voorstad St. Germain afgespeeld. Een 46-jarige fabrikant schoot aldaar in een aanval van waanzin zijn 38-jarige vrouw en zijn twee zoons neer, waarna hij de hand aan zich zelf sloeg en zich een kogel door het hoofd joeg. Het 17-jarige dienstmeisje, dat in huis sliep, had in den nacht de schoten gehoord. Toen zij 's morgens op den gewonen tijd de slaapkamer wilde binnengaan, vond zij aan de deur met een touw een brief beves'tigd, waarin de fa brikant bekende de moordenaar van zijn vrouw en kinderen te zijn, en haar verzocht onmiddellijk de politie te waarschuwen. Het schijnt, dat economische zorgen oorzaak van de katastrofe zijn. BURGEMEESTER DOOR GEMEENTE SECRETARIS GEDOOD. Naar de Vossische Zeitung uit Maagdenburg meldt, is in een dorp bij Maagdenburg een dra ma voorgevallen. Om onregelmatigheden in de boeken van den gemeente-secretaris te contro leeren, begaf zich de burgemeester van het dorp vergezeld van een gemeenteraadslid, naar het bureau van den secretaris. In den loop van een woordenwisseling schoot de gemeentesecretaris op den burgemeester, die op slag werd gedood. De dader vluchtte daarop door het venster naar buiten, achtervolgd door het gemeenteraadslid, op wien de secretaris eveneens schoot. Het ge meenteraadslid werd zwaar gewond. Daarna pleegde de secretaris zelfmoord. JUWEELENZWENDELAARS GEKNIPT. Te Hanau zijn twee oplichters gearresteerd, die getracht hadden bij een juwelier aldaar voor verscheidene honderdduizenden mark aan ju- weelen te koopen. Tijdens de besprekingen deel den zij mede, dat het geld te Berlijn bij een notaris gedeponeerd was. Zij verzochten de door hen gekochte juweelen naar de hoofdstad te laten brengen, waar de koop definitief zou wor den gesloten. Hier introduceerde de onderhan- de laar zijn handlanger als „bankdirecteur" en om den fabrikant zekerheid te geven, dat hij met eerlijke lieden te doen had, stelden zij een aantal vervalsche documenten en attesten te zijner beschikking, volgens welke bij een Ber- lijnsch nbtaris 10.000 mark gedeponeerd lagen. Bij navraag te Berlijn bleek den juwelier echter, dat dit een samenweefsel van verdichtselen was en dat hij met twee handige juweel'enzwendelaars te doen had. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Woensdag 20 Augustus 1930. Bloemkool 2.40 tot 14.per -100 stuks. Savoye kool 1.70 tot 12 per 100 stuks. Roode kool 4.20 tot 10 per 100 stuks. Komkommers 1.50 tot 5.70 per 100 stuks. Meloenen 28 tot ƒ48 per 100 stuks. Sla 2.70 per 100 krop. Dubbele princessen 3.50 tot 14 p. 100 K.G. Enkele princessen 15 per 100 K.G. Stamsnijboonen 2.50 tot 12 per 100 K.G. Stoksnijboonen 6.70 tot 15 per 100 K.G. Augurken 13 tot 18 per 100 K.G. Blauwputten 3 per 100 K.G. Eigenheimers 4.20 tot 5 per 100 K.G. Poters 0.60 tot 0.70 per 100 K.G. Noord-Holl. Suikerperen 7.70 tot 10.20 per 100 K.G. Claps Favoriete 7.70 tot 20 per 100 K.G. Triumf de Viëne 15 per 100 K.G. Celline appels 6.20 tot 15 per 100 K.G. Zigeunerin 16 per 100 K.G. Fred, van Baden 13 per 100 K.G. Pruimen 9 tot 18 per 100 pond. Druiven 31 per 100 pond. Veiling van Donderdag 20 Augustus 1930. Kipeieren, 50-52 kg., 4.90 tot 5.20 per 100 stuks. Kipeieren, 58-60 kg., 5.60 tot 5.70 per 100 stuks. Kipeieren, 60-62 kg., 5.70 tot 6.per 100 stuks. Kipeieren, bruin, 60 kg., 5.80 tot 6— per 100 stuks. Eendeieren 4.85 tot 5.05 per 100 stuks. Poelpetaateieren 3.50 per 100 stuks. Aanvoer 14.000 eieren. Aardappelen. Eigenheimers 3.75 tot 4.10 per 100 K.G. Aanvoer 12,375 K.G. ROTTERDAM, 19 Aug. 1930. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» loczierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer- ïsn de volgende prjjzen besteed Kipeieren f 4 80 tot 6,55 Eendeieren 5,— tot 5,70 Ganseieren tot Middenprijs f Aanvoer 130.000 stuks, DE ROTTERDAMSCHE VEILING Zoon van I. VERBRUGGE. J. P, VERBRUGGE- SCHELLEVIS. Middelharnis. 21 Aug. 1930. 32835 B. DANE EN geven U, mede namens wederzijdsche Ouders, kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 4 September te Sommelsdijk. Willemstad, Sommelsdïjk721 Aug' 1930" Keikelijke bevestiging te 3,30 ure in de Geref. Kerk te Middelharnis, door den WelEerw. Heer Ds. H, Teerink te Amersfoort. 32833 In de Inrichting »Meer en Bosch* te Heemstede .wordt een flink gevraagd voor de Broodkamer. Brieven aan de Huismeesteresse. TE KOOF 1 een best bij A. T. VAN VU G T Lz„ Acht» huizen. 32836 OOR., NEUS., KEELARTS 32831 KAASSCHAAFf 3,75 g (verstelbaar) SERVETBANDf 1,50 H EEïMA^, Oosfplein 8, - Rotterdam 32837 De Dorpsvereen. »ONS BELANG« te Stellendam, wenscht op Vrijdag 29 Augustus de levering van Voorwaarden te verkrijgen bij onder, geteekende tegen portkosten. De Secretaris, A. KIEVIT.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 5