lontEtriiHism Eruiien-uemoop Een Huis en En HET MIS J. Kill A HE Ril AAK WECK WECK Joh. r. niemand nz. OrigMe celanese Fa. Getr. misse union nfmimiiCHioES ilemrogge. Middeiharnis IK. BOEKHOVEH A Zn. Niesle Dervina Geen last VARIA. ORGEL ORGEL DIENSTBODE Dr. HEMMERS A. HOBBEL PRIJSOPGAAF 2* Een Pakhuis 4* Een Schuur PRITTIG UIERKE8 HOFNAR md. een vermetele smokkelarij. De Heer en Mevr. VISSCHER- Warnaer, geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner dochter 32796 DIRKSLAND, 1 Aug. 1930. G. de Wild P' H. v. d. Boogert eiken Orgel massief eiken Orgel Urlne-onderzoek Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 10—5 uur. uan 7—9 uur De Directie geeft hiermede kennis, dat vanaf heden bij de EILANDEN BANK te BRIELLE MIDDELHARNIS en OOLTGENS- PLAAT, DividendbewijsNo. 12 der aandeelen met f 60,—, Dividend bewijs No. 11 der winstbewijzen met f 16,25, betaalbaar zijn. Zij die alsnog wenschen deel te nemen aan den gemeenschap- pelijken gelieven zich te wenden tot een der Heeren, D. VOGELAAR te Stad aan't H. G. VAN ES te Nieuwe Tonge, L. H. KRIJGER te Den Bommel, C. DE HAAS v. DORSSER te [Oude Tonge of Anth. L. JACOBS Adr.z. te 32795 [Ooltgensplaat. Landbouw Vereeniging „ONS ALLER BELANG" te NIEUWE TONGE, vraagt voor de levering van 105000 K.G. prima Duitsche Eierkolen en 4300 K.G. Sloffen op Zaterdag 9 Augustus. Voorwaarden bij den Secr. 32793 P. VAN ALPHEN Jac.z. Op DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1930, veiling en op DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1930, afslag, beide dagen des avonds 6.30 uur (o.t.) in het Logement van G. VAN VEEN te Oude Tonge, van: aan de Kaai no. 7 te Oude Tonge aan de Kaai no. 5 aldaar; 3- Een Huis, som en rad aan den Kerkring no. 11 aldaar aan den Hil aldaar. AANBESTEDEN ROTTERDAM V e ever! oskundige en Castreur bij den inmaak hebt U als U groenten en fruit steriliseert in de INMAAKQLAZEN merk M Iddel harnis en Ml de piaaiseiime agenten lei L G. zijde Marocain f3.45 Satijn. .f2.45 MIDDELHARNIS J. v. d. BOK Ez. OUDDORP SIGAREN Verkrijgbaar voor Winkeliers: Mode albums en platen altijd ruim gesorteerd in den Boekhandel KI sekijzer terecht ge- :eschwond is hij in Jsingel opgenomen. lFGEBRAND. grooten voorraad n Deelen te Voort- Voensdag op Don- 1MING. brievenbesteller P. zijn aan kinder- g zoontje van den lerverlamming ge- RDRONKEN. se is bij het baden van de R.H.B.S. GEDOOD. en bij het Valkhof len door een auto busondernemer J. jorn. De knaap is mgeluk geschiedde :nde, met zijn jas >bus liep. familie Otten uit l door een stoom den en gedood. R BOVEN RN. niemand het ver- .-eersbui boven de van Hellendoorn een knetterenden ingeslagen in de -■er Schoot Uiter- hap Haarlem. De joerderij. De land- ;n en viel bewus- erd doodelijk ge- tijd stond alles in n gered. Het vee rzekering dekt de 3ELD. is nabij den vier- lelder het in verre- g verkeerende lijk Identificatie was ABSTINENT". n zijn strijd voor de Éngelsche Re- ïandel, tegen den van het volk in, >o sterk", zegt de standhouden van van de mede- lome, het uitbrei- olking geweest, even willen, moe- het tijd is, uit- iblik 1560 plaat- iigingen met on- uut drankverbod; de leerlingen der kringen van jonge >en, geen enkele gebruikt. geheelonthouders, n het Parlement, iben een alcohol- heeft Mr. Snow- op bier voorge- zal. Trots de •ouwerijen in En- unnen keeren. nog verder gaan ;en, zoodat mee- stand te houden, /oudig te verbie- woord van den ïeef mij een ver- me om de in- t meer bezorgd I ITALIË, de puinhoopen Mussolini. :dding. heeft zich voor- reddingscolonne ilaagd een vrouw ihoopen te ver- Ier ongedeerd en en kan zich de stellen toen hun op die manier opruimingswerk, nog steeds voort.. eens de officieele randering onder- :d te mogen be- ;ijn van een spe- zulks om onge- •en. van openbare de voorzitter van zijn uit het ge- gekeerd en door ëntie ontvangen, over het red middelen 30.000 de slachtoffers >zen aangekomen gouverneur van ïtoriteiten waren aanwezig, waar belangstellenden nderen met roe de. Deze zullen in verschillende dan, zooals wij hoofdstedelijke de bergen. eteisterde streek er 18 K.M. lang opruimingswerk lo werd dit werk ion moeilijk ge- rs worden aan- eschaft om de voortzetting van het werk mo gelijk te maken. WEER EEN TOERAUTO-ONGELUK IN Zeven Nederlanders gewond. Belga seint uit Waveren (tusschen Brussel enWoMsdagavond is een toerauto, waarin ze ven Nederlandsche toeristen zaten, tengevolge van het breken van het stuur tegen een boom en vervolgens tegen een gevel van een huis gereden. De zeven Nederlanders werden ge wond. De toerauto was vernield. AANSLAG op een postambtenaar te hamburg. Men meldt uit Berlijn In een voorstad van Hamburg is een inspec teur van de posterijen door twee mannen, die zich als politieagenten uitgaven en daardoor toegang tot zijn woning verkregen, uit zijn -Be gelicht en bewusteloos geslagen. De aanran droegen den postambtenaar door zijn tuin een gereedstaanden auto. De bed.oe hem in de Elbe te verdrinken. In dit voornemen werden de bandieten verhinderd, postambtenaar nog vóór dat men verzette bereikt, zijn bezinning terugkreeg, zioh jerzette en alarm maakte, zoodat de den komen. Toen dep olitie na drie kwartier kwam opdagen, waren de aanranders verdwe nen Mën heeft echter één, die herkend was, achteraf gevangen kunnen nemen. Men ver moedt, dat de aanslag een wraakoefemng is. MOTORBOOT GEZONKEN. Een vader en vier kinderen verdronken. Men meldt uit Stockholm Dinsdag is in de scheren-archipel bij Vasa aan Finland's westkust een motorboot vol ge- loopen en gezonken. Van de zeven inzittenden: de eigenar, zijn vijf kinderen en een vriend, wist alleen de vriend en het oudste dochtertje, een meisje van 12 jaar, zich te redden. Die een der smokkelaars het lev(en kostte. De correspondent van de N. R. Ct. te Essen vertelt van een vermetele smokkelarij, die een smokkelaar uit Aken het leven gekost heeft. De man trachtte met een auto 2300 K.G. koffie uit Nederland over de grens te brengen. De kommiezen hadden kennis van het plan ge kregen en lagen op den loer om de auto tot staan te brengen; de chauffeur reed echter met groote snelheid en volle lichten recht op den ambtenaar ,die hem aan wilde houden in, waar bij hij dezen en een toevallig op den weg ver- toevenden mijnwerker in levensgevaar bracht. Beiden sprongen echter nog tijdig ter zijde en de kommies schoot, waardoor ook de andere ambtenaren op den auto attent gemaakt werden, zij schoten. Een der schoten trof den j k^affeur in het hoofd èn verwondde hem dus danig, dat hij het stuur over zijn wagen verloor, die; tegen den berm opreed en omsloeg. De chauffeur is kort daarop aan zijn verwondingen overleden. Zijn metgezel, die ongedeerd was gebleven, is in hechtenis genomen en de lading koffie werd in beslag genomen. RAADSELACHTIGE SCHEPEN. „De Maasbode" schrijft Niet lang geleden is een Deensch zeilschip, dat diende tot opleidngsschip van matrozen, van de oppervlakte der zee verdwenen, zonder dat er ook maar eenig teeken op wees, op welke wijzei het ten onder was gegaan. Het verliet op een goeden dag een Deensche haven en keerde nooit terug In vroeger tijden zou zulk een geheimzinnige verdwijning tot de stoutste fantasieën aan leiding hebben gegeven. Thans oppert men 't wrmoeden, dat het met zooveel jonge men- schen beladen schip in een storm is vergaan of na een botsing met een ijsberg moet zijn gezonken. Deze twee mogelijkheden zijn zoo wat de eenig aanneembare, aangezien het heden ten dage nauwelijks mogelijk is, dat een schip, zooals voorheen, door stormschade hulpeloos wordt gemaakt en dan met of zonder bemanning maandenlang een speelbal van golven en zee- stroomingen wordt. Het scheepvaartverkeer is daarvoor te groot, terwijl de radio toch meestal op z'n minst eenig teeken van zulk een ongeval zou moeten geven. In de tijden, dat nog slechts zeilschepen de oceanen bevoeren, kwam het echter nogal eens voor dat de een of andere bodem, die door de bemanning, om wie weet welke reden, was verlaten, doelloos rondzwierf. En dergelijke, aan zich zelf overgelaten schepen, hebben het aanschijn gegeven aan de vermaarde legende van den Vliegenden Hollander, waarvan intus- schen oeroude variaties bestaan. De meest be kende personificaties van den Vliegenden Hol lander zijn wel de zeeman Berend Fokke, die wegens een door hem begane misdaad eeuwig over de zee moet rondkruisen, en kapitein van Straaten, die den euvelen moed had, op Goeden Vrijdag uit te varen en daarom gedoemd werd, als spook tusschen Kaap de Goede Hoop en Kaap Hoorn rond te zwerven, om des nachts eerzamen zeelieden de stuipen op 't lijf te jagen. De Vliegende Hollander was meestal een voorbode van ongeluksdagen. Hij voer met zijn schip geruischloos langs een door orkanen be nauwde schuit en wie hem gezien had, wist dan, hoe laat het was. De spookkapitein had hem, staande tegen den grooten mast, de skelet achtige ram'en over elkaar gekruist, veelbe- teekenend toegeknikt en de arme matroos, die met dit blijk van macabere belangstelling meende te zijn vereerd, kwam den schrik nooit meer te boven. Er zijn tallooze pikbroeken geweest, die ge zworen hebben, dat ze den Vliegenden Hollan der met eigen oogen hebben aanschouwd en nog talrijker pikbroeken hebben het lugubere verhaal tallooze malen verteld, zoodat ze ten slotte zelf geloofden, deze, de haren doen rijzende historie, te hebben meegemaakt. Het is jammer, dat de stoomschepen zulke pikbroeken niet meer op hun dek dragen. Doch het gebeurt gelukkig voor de zeemansromantiek nog een enkele maal, dat een oceaanstoomer ergens op den zilten plas een baarlijken Vliegenden Hollander tegen het lijf loopt. Het is dan gewoonlijk een schip, welks bemanning het bij het uitbreken van een brand of na een in een storm opgeloopen schade, die de moge lijkheid van zinken deed vermoeden, veiliger oordeelde, zich aan de reddingsbooten toe te vertrouwen. Het merkwaardigste geval van zulk een ver laten schip is in den laatsten tijd dat van de Amerikaansche brik „Marie Celeste" geweest. Deze werd op den Atlantischen Oceaan door een Éngelsche bark rustig zeilend aangetrof fen, doch zonder dat er een levende ziel aan boord was. De Engelschen praaiden tevergeefs en besloten ten slotte een onderzoek in te stel len. Er bleek niets verdachts te constateeren, alles was in orde en in de messroom stond zelfs de tafel met een compleet diner gedekt. Men veronderstelde nu, dat de opvarenden het schip overhaast hadden verlaten, maar waarom wist niemand te zeggen. Eerst onlangs is men in het bezit van een verhaal gekomen, dat een oplossing geeft. Dit verhaal moet afkom stig zijn van den eenig overlevende van de „Marie Celeste", die bij zijn dood eenige aan- teekeningen in een dagboek achterliet, waaruit men een eigenaardig ongeval reconstrueerde. De kapitein van de Marie Celeste" was een heel bijgeloovig man. Reeds bij het vertrek had hij zicht hoogst eigenaardig gedragen en ge durende de reis hadden verschillende vermeende voorteekenen hem in de overtuiging versterkt, dat het met zijn schip niet goed zou afloopen. En opeens kwam hij met de bewering voor den dag, dat een bekwaam zeeman in staat zou zijn, met. al zijn klëeren aan, langen tijd in het water te kunnen doorbrengen. Om dit te bewijzen, sloeg hij voor, in vijf minuten om het schip heen te zwemmen. Geen mensch kon hem van zijn voornemen afbrengen en hij sprong in zee. De bemanning, alsmede zijn vrouw en dochtertje, verdrongen zich op een platform, dat speciaal voor het kind gemaakt was. En terwijl allen den zwemmenden kapitein gadesloegen, begaf zich plotseling het platform, dat met zijn heelen last in zee viel. Opeens weerklonk een jammerlijk geschreeuw en de eenig overlevende, die zich op het platform wist te werken, zag nog, hoe een groote haai onder de ongel'ukkigen woedde. Hij was niet meer in staat, het zich langzaam verwijderende schip te bereiken en werd eenige dagen later door een visschersboot opgepikt Er bestaat echter nog een andere lezing van het geval en wel deze, dat de opvarenden on der elkaar zijn slaags geraakt, waarbij eenige dooden vielen. De vechterbazen hebben daar op, toen ze de kust genaderd waren, uit vrees voor verwikkelingen met de justitie, het schip verlaten. Een merkwaardige geschiedenis is die van het Glasgower zeilschip „Marlborough". Dit schip verdween op zijn reis van Nieuw-Zeeland naar Engeland met een kostbare lading aan boord. Dat was in 1890. Pas in 1913, dus drie en twintig jaar later, werd de „Marlbo rough" teruggevonden in een afgelegen baai van Vuurland, bij Kaap Hoorn. Volgens de scheepspapieren was er een bemanning van 33 koppen aan boord. Er werden op het schip evenwel slechts twintig skeletten gevonden. In het Poolgebied is menig schip door het pakijs medegevoerd, zonder dat men er ooit meer iets van heeft gehoord. Uit den wereldoorlog dateert een geheim zinnig schip, dat op de kust van Engeland dreef. Het was een Duitsche onderzeeboot, wel ker bemanning dood1 in den met giftige gassen gevulden romp lag. Men zou hier gemakkelijk vermoeden, welke een tragedie zich had afge speeld. Indien de boot met haar tragischen last niet door een gunstige strooming naar de kust was gedreven, zou ze echter vermoedelijk er gens in een spelonk van den zeebodem rusten, als een graftombe voor hen, die eens met haar uitvoeren. En in de betreffende documenten zou ze als „vermist" opgegeven staan GEHEIMZINNIGE TERECHTSTELLINGEN IN VROEGERE JAREN. Voor eenige weken namen wij een schets op over een beul, die tegen zijn zin op geheim zinnige wijze zijn werk moest do'en. Het Algemeen Handelsblad bevatte eens ook dergelijke verhalen. De N. R. Ct. vertelt hiervan Het Algemeen Handelsblad van 1 Februari 1929 bevatte, onder de rubriek „Recht en on recht", blijkbaar over hetzelfde geval, weer iets anders. De beul van Colmar, die den merkwaardig bij zijn vak passenden naam Torture draagt (ofschoon degene, die de zooveel opzien ver wekkende executie uitvoerde, volgens het tegen hem gewezen vonnis, Jeröme Menges heette), wordt, vier jaren later dan barones d'Oberkirch verhaalt, n.I, in 1780, doch overigens op dezelfde gewelddadige manier uit zijn huis naar een reiskoets gebracht en komt, geblinddoekt, op den avond van dën tweeden dag na zijn ont voering bij het doel van zijn gedwongen reis aan, nadat hem onderweg is medegedeeld wat van hem verlangd wordt. In een reusachtige, met zwarte draperieën be hangen crypt geleid, ziet hij een aantal mannen, als rechters gekleed, op steenen verhoogingen tegen den muur zitten; inderdaad een zonder linge manier om het geheim van de executie, in tegenwoordigheid van zóó vele getuigen uit gevoerd, te bewaren. Een jonge gesluierde vrouw, in een lang zwart kleed, staat bij een blok, waartegen een zwaard geplaatst is, zooals bij terechtstellingen in Zwit serland gebruikt wordt. Als hem gelast wordt de doodstraf aan haar te voltrekken, weigert hij. Op een uurwerk aan den muur wijzende geeft een der rechters hem dan te verstaan, dat hij een kwartier den tijd heeft om zich te beden ken; zijn de vijftien minuten verstreken en heeft hij het bevel niet opgevolgd, dan moet hij zelf sterven. Onder een angstige stilte gaat het kwar tier voorbij en als de scherprechter nog aarzelt, heft de rechter e'en geladen pistool op en, be grijpende, dat het om zijn leven gaat, slaat Torture eindelijk der veroordeelde het hoofd af en valt dan bewusteloos neer. De terugtocht naar zijn woning geschiedt overigens als in de andere verhalen. Wij willen deze varianten besluiten met een tweede verhaal door Wraxall in zijn gedenk schriften gedaan, die blijkbaar de ijselijke exe cutie, welke hij in 1774 door den beul van Straatsburg doet verrichten, nog niet genoeg vond. Deze geschiedenis speelde zich af in Italië en luidde als volgt. In Portici vertoevende, hoorde hij van Lady Hamilton, de echtgenoote van Sir William, Engelsch gezant in Napels, dat in het jaar 1743 de Iersche wondarts O'Gilvie in -Rome gevestigd was, alwaar hij op de Piazza di Spag- na woonde. Op een zekeren nacht werd zijn hulp ingeroepen door onbekenden. Toen hij zijn deur opende, zag hij een wagen staan, waarbij twee gemaskerde mannen, die hem me dedeelden, dat zijn bezoek geen uitstel kon leiden en het noodig was zijne chirurgische instrumen ten mede te nemen. O'Gilvie stemde toe mede te gaan, haastte zich om het verlangde te halen en stapt weldra in de koets, die zich dadelijk in beweging stelde. Nauwelijks had men het plein, waar zijne woning stond, verlaten of een zijner begeleiders beduidde hem, dat het noodig was hem te blind doeken, daar de patiënte aan wie hij hulp ver- leen'en moest, een vrouw van hooge geboorte was, wier naam en woonplaats onbekend moes ten blijven. Overtuigd, dat eene weigering toch niet baten zou, liet hij zijne oogen verblinden en meende nu te bemerken, dat men door vele straten reed, vermoedelijk om hem op een dwaalspoor te brengen, opdat hij niet weten zou naar welk deed van de stad hij gebracht werd. Eindelijk hield het voertuig stil, men verzocht hem uit te stappen 'en geleid door de twee man nen, werd hij langs een nauwe trap naar een kamer gebracht, waar men hem den blinddoek afdeed. Men deelde hem nu mede, dat in een nevenvertrek een jong meisje wachtte, dat hare familie onteerd had en dus sterven moest. Zijn bekwaamheid als chirurg kennende, was hij uit gekozen om haar de aderen te openen, waarvoor hij rijk beloond zou worden. Hieraan werd nog toegevoegd, dat de schuldige reeds op den dood was voorbereid. Ontzet had O'Gilvie aangehoord wat mën van hem verlangde en zooals te verwachten was, weigerde hij nadrukkelijk zijn chirurgische kunde te misbruiken om een moord te plegen en reeds maakte hij een beweging om zich te ver wijderen, toen een der gemaskerden zich voor de deur plaatste, terwijl de andere hem toe voegde: „dan zijn uwe dagen geteld, meester. Weet, dat ge daardoor de veroordeelde niet kunt redden, doch slechts de oorzaak van uw eigen dood zult zijn. Het vonnis is onherroe pelijk. Doet gij niet, wat van u verlangd wordt, dan sterft de schuldige toch, maar gij boven dien Hoe de ongelukkige dokter ook smeekte om te worden ontslagen van de vreeselijke taak, de beide mannen blek'en onvermurwbaar en na men zulk een dreigende houding aan, dat hij zich, over al zijn leden bevende, naar de aan grenzende kamer deed brengen, waar hij een jong meisje zag zitten, dat, hoewel doodsbleek, zijn komst rustig scheen af te wachten. Op een wenk van een der onbekenden ver scheen een knecht met een groot bekken, ge vuld met warm water, dat voor de veroordeelde werd neergezet, waarna deze hare voeten ont blootte en die in het water plaatste. Zich daar na tot O'Gilvie wendende, zeide zij kalm „Meester, ik ben volkomen bereid te sterven en heb slechts één verzoek; volvoer het vonnis zoo snel mogelijk. Ik weet, dat van hen, die mij gevonnisd hebben, geen genade te wachten is en dat alleen mijn dood kan uitwisschen, wat ik heb misdaan. Ik zal u dankbaar zijn, als mijn lijden slechts kort duurt." Nog stond de arme man in tweestrijd en pij nigde zijne hersenen te vergeefs hoe hij aan zijn vreeselijke opdracht kon ontkomen, doch toen de manrien, zijne aarzeling bemerkende, met hunne wapens dreigend op hem toetraden, greep hij een lancet en volvoerde den gruwelijken last. Het slachtoffer gaf spoedig den geest en nadat de gemaskerden zich overtuigd hadden, dat het vonnis voltrokken was, gaven zij O'Gil vie hunne tevredenheid te kennen en boden hem een met geld gevulden zak aan. Verontwaardigd weigerde hij echter iets aan te nem'en en verzocht slechts hem zoo spoedig mogelijk naar zijne woning terug te brengen. Met zijne oogen opnieuw geblinddoekt, werd hij weder de trap afgeleid, doch vóór hij in de koets plaats nam, vond hij gelegenheid zijn met bloed bevlekte hand onbemerkt aan den muur af te vegen. Op den terugweg werd niet gesproken, maar eer men hem, bij zijne woning aangekomen, vrij liet, voegde een der begeleiedrs hem dreigend toe: „Zoo uw leven u lief is, raden wij u na drukkelijk aan het voorgevallene zoo spoedig mogelijk te vergeten en nimmer bekend te maken wat hedennacht geschied is. Mocht gij het toch wa^en dit te doen en een onderzoek trachten in te stellen, dan wacht u een vreeselijke wraak neming 1" Na de weinige nachtelijke uren, welke hem nog restten, slapeloos te hebben doorgebracht, dacht O'Gilvie den volgenden morgen lang na en besloot toch, ondanks de dreigende waar schuwing, het gevaar te trotseeren; hij wilde, door de misdaad te verzwijgen, geen mede plichtige zijn. Wel ontveinsde hij zich de moeilijkheden niet om de schuldigen te vinden. Hij kende immers noch de plaats waar men hem gebracht had, noch dën naam van het slachtoffer, doch zijn besluit stond vast en hij begaf zich dus naar den secretaris van de Apostolische rechtbank, aan wien hij het gebeurde mededeelde en tevens dat hij, onder de noodige bescherming, wellicht in staat zou zijn het huis waar de executie plaats vond, terug te vinden. Toen Paus Benedictus XIV de gruwelijke geschiedenis vernam, werden er eenige gerechts dienaars te zijner beschikking gesteld en ving het onderzoek aan. Vermoedende, dat hij buiten de stad gevoerd was, begaf hij zich van de Piazza di Spagna door de Via del Babuino naar de Piazza del Popoio, aan de binnenzijde van de Porta del Pojolo gelegen. Na de hier in 1589 opgerichte obelisk voorbij gegaan te zijn, bereikte hij door genoemde poort de Via Flaminia, aan welken weg verscheidene landhuizen stonden. Aanvankelijk was zijn zoeken te vergeefs en waren zijn pogingen, ook in andere richtingen gedaan, zonder resultaat, doch zich opnieuw naar den Via Flaminnia begevende, bleef hij ein delijk, als door een geheime ingeving gewaar schuwd, staan voor het paleis Papa Giulio, zóó genoemd omdat het indertijd gebouwd was door Paus Julius III. Hij ontdekte nu een zijdeur, waarop een trap uitmondde en vond ook weldra de sporen, die zijn bebloedde vingers op den muur hadden achtergelaten. Het paleis behoorde aan de hertogin van Bracciano, een oud adellijk geslacht. De Heer lijkheid Bracciano, oorspronkelijk in het bezit van de Orsini's, was in 1696 door koop over gegaan aan het vorstenhuis Odescalchi, waar van de leden na dien titel van hertog van Brac ciano voerden. Het bleek nu, na een uitgebreid onderzoek, dat het hoofd dezer familie, vermoedelijk Bal- dassare I, met instemming van zijn broeder, om een nimmer bekend geworden red'en, zijn zuster op de hiervoren beschreven wijze had doen vermoorden. Toen de schuldigen bemerkten, dat hun schanddaad ontdekt was, vluchtten zij naar Napels, waar Ferdinand IV regeerde en menige misdadiger zich reeds aan vervolging had weten te onttrekken. Door den invloed van machtige vrienden en het betalen van een groote geldboete aan de Apostolische kamer, werden de broeders ein delijk begenadigd, op voorwaarde, dat in de kamer waar op hun last de moord begaan was, tot hun eeuwige schande een koperen plaat werd aangebracht, waarop de misdaad vermeld stond. Vele jaren na dien zou de plaat nog aanwezig geweest zijn. Zoo de Heere wil en zij leven, zullen op 16 Aug. a.s. onze geliefde Ouders 32786 en hun 25.JARTGE ECHTVER. EENIGING herdenken. Dat zij nog lang voor ons ge» spaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare Kinderen, BETS. CO en Verloofde. DIRK. MIDDELHARNIS, 2 Aug. 1930. T Chr. de Vrieslaan B 20533. aCZSSCZJSCBZJSQSCB Zoo goed als nieuw met 16 registers voor t 185,—contant. Br. 32792 bureau Maas» en Schelde» bode zoo goed als nieuw, met doorloopende harp, 33/b spel, 14 registers f 160,— contant. Br. 32791 bur. Maas» en Scheldebode. 32787 VOORHEEN GEVRAAGD met Nov. een nette bij M. VAN ECK, onder Middel» harnls. 32789 GENEESKUNDIGE INRICHTING Bergschelaan 155 - Rotterdam Men lette op het juiste adrea 11 Behandeling van alle chronische tn. en uitwendige ziekten. (kan ook per post gezonden worden.) Spreekuren 20 OOLGEN SPL A AT (Z..H.) 32788 Notaris VAN ISPELEN. Burgemeester en Wethouders van MIDDELHARNIS, zullen op 16 An. guttus 1930 te ell nnr v.m. in het Kasdhuis openbaar de Centrale Verwarmingalnatal» latie ten behoava Tan het Raad» hnle met aanbouw. 15 Bestek en teekeningen ad. f 5,—, vanaf 4 Augusta» verkrijgbaaar aan het Raadhuis. 32794 By Inlevering restitutie f 2,50. doet men wanneer het gereedschap in orde is. Zoo moet men b.v. niet om een haverklap behoeven in tedoopen wanneer men schrijft. Men gebruikt dus een vulpenhouder uit het Vulpenhuis dw.z. een pen die inkt laat vloeien wanneer het moet en de inkt binnen houdt wanneer hij niet in gebruik is. 35 14 Kts. goud en Uw naam gratis er in gegra» veerd terwijl U wacht. Uitsluitend gevestigd Hooldsteeg 5, t/o Esders bij het Middensteiger GEEN FILIALEN. Reparaties aan alle merken. SOMMELSDIJK TELEFOON 245 Alleen hiermede kan men »wecken« Verkrijgbaar bij DE POLIS, Nederl. Weekbl. voor verzekering, onder leiding van J. Moor» man te 's Gravenhage, schrijft o.a. in haar nummer van 23 Mei 1930 De Belgleche Mij. van Algemeen# Assurantiën» hier te lande by afkorting bekend ale de »A. G. BRUXELLESe, zal blnnankort het heugelyk feit van haar 100 jarig beataan herdenken. Gedurende die lange période heeft de My. dank zy haar uitnemende leiding, haar bedryf tot grooten bloei gebracht. Het afgeloopen boek» jaar droeg daartoe niet het minste by. ASSURADEURS COMM. IN EFFECTEN Aanbevelend, P.s. Wij leveren deze JA» PO VNÏN zeer concnrreerend laag in prys en op ge» makkeljke condities bij MIISTEIS 80KBKLSDQK.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 5